NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaargang. No. 8438 Vorschijm dagelijks, behalve op Zon- eb Feestdagen. saterdag 24 december 1910 a Tot de plaatsin* van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: (P'K, Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.20 j Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der ^ij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 Advertentiën V3n Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 (g/ JT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. ffiffifflïShd.w-HirtW Rcdadie o™*. 53. de omstreken en franco per po6t „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Louretis Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitcnspaaroe 6. Telefoonnummer 122. Wegens het Kerstfeest zal het eerst- gend nummer onzer courant Dinsdag verschijnen. Dli NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA MAANDAG 26 DECEMBER. Schouwburg: „Kleine Willem", 2 Our. Schouwburg: Ensemble Seis er en Hesse, 8 uur. De Kroon: Ned. Operette-Ensemble: „T Lustige Weeuwtje", 8 uur. Brongebouw: Edmund's Deutsche Operette-Gesalllehafl: „Ein -Wafoor- Iraum", 8 uur. Soc. Vereeniging: 5e Matinéc, Baart. Muziekkorps, 3 uur. Soe. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Do Kroon: Bioscoopvoorstelling, 2 our. Biosc. Theater, Gr. Markt. Voor stellingen van 2 uur af. KI. Vereeniging: Instrumentaal concert. KI. Vereeniging: Specialiteitenvoor- otelling, 7 1/2 uur. DINSDAG 27 DECEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 u. Schouwburg: N. V. Het Tooneél: „Lucifer", 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voord stel ling, 2 uur. Bloemende al, Rusthoek: Bioscoop voorstelling, 7 1/2 uur. OM ONS KEEN No. 1277. Het Brongeiiouw. Aanvankelijk hebben velen vnn ons getracht, het Staalbad Haarlem te stichten, nu dat niet gelukt is, doen onderen een poging om het Bronge bouw te behouden. Twa-df ingezetenen, wier namen men elders in ons bladen vinden kan, hebben zich tot een Commissie ge vormd, die aan omstreeks 150 veree nigingen heeft verzocht, mee te on- derleekeneu een request aan den ge meenteraad van den volgendon in houd Aan den Raad der gemeente Haarlem. Geven mot verschuldigtlen eerbied le kennen Ondcrgeteekenden, Vereenigingen, allen gevestigd te Haarlem, dat zij bij geruchte hebben verno men, dal er plannen aanhangig zijn, of wel dat er onderhandelingen wor den gevoerd, om aan het „Bronge bouw" eene andere bestemming te geven dat zij '1 ten zeerste zouden betreu ren, indien die onderhandelingen ten gevolge hadden, dat het „Bronge bouw" annex park als concertpark voor Haarlem verloren ging dat deze inrichting eene groot* aantrekkelijkheid is voor Haarlem en het niet onwaarschijnlijk is, dat daartoe de sterk toenemende bevel king der laatste jaren heeft bijge dragen dat liet geen betoog behoeft, dat eene gemeente als Haarlem behoefte heeft aan een dergelijk concertpark met gehoorzaal, en dat het meeren- deel der concerten, die er gegeven worden, behooren tot de beste in ons land, en tegen zeer billijken abonne mentsprijs toegankelijk dat andere gemeenten van gelijken omvang eveneens haar concertparken annex gebouw hebben, om slechts te noemen Arnhem „Musis Sacrum". Groningen „Harmonie", Leeuwarden „Prinsentuin", Utrecht „Tivoli", Nij megen „Vereeniging", om de grootere gemeenten niet te vermelden, waar meer dergelijke inrichtingen zijn dat uit den aard der zaak in ver schillende bedrijven dikwijls voorbe sprekingen plaats vinden met fami- lien, die zich te Haarlem komen ves tigen. en daarbij meermalen is geble ken, dat zij zich tot Haarlem gevoe len aairgetrokken, mede door het achoone concertpark met annexe, dat door geen ander park, zoo gun stig gelegen, is te vervangen dat, naar het oordeel van adres santen, in vorenstaande voldoende is aangetoond, dat het behoud van hel „Brongebouw" en Park voor Haar lem is een groot gemeente belang; redenen waarom adressanten Uwen Raad verzoeken, het daarheen te leiden, dat de exploitatie van het Bronpark annex gebouw als ooncert- park financieel mogelijk wordt ge maakt. door opheffing der recognitie of wel door het toestaan een er flinke subsidie, terwijl adressanten mede verzoeken, dat Uw Raad zijne goed keuring onLhoude, dat aan het „Bron- gebouiv" en Park eene andere be stemming gegeven wordt. Tot zoover hel ontworpen request. Ik heb meermalen in dit blad er op gewezen, dat het Brongebouw en zijn park, ol een soortgelijke stich ting, in Haarlem niet kunnen worden gemist. Wanneer te eeniger tijd dit Brongebouw in andere handen moclii overgaan, zou naar mijn wijze van zien de gemeente zelfs verplicht we zen, in het publiek belang een andere gelegenheid aan te wijzen, waar Haarlem's burgerij zich verpoozen kan. Van hoeveel beteekenis dat is, kan aangetoond worden door een beroep op de historie. Jaren geleden is het gebeurd, dat. een ingezetene van Haarlem, daartoe aangezet, naar men meent door oen medeburger, die niet als lid van de Sociëteit Trouw moet Blijken toege laten was, getracht heeft, het terrein machtig te worden, waarop de buiten sociëteit gevestigd is. Daarvan is niet gekomen. Do huur van Trouw moet Blijken is weer verlengd, maar de zaak heeft destijds grooto opschudding te weeg gebracht, omdat gevoeld werd, hoe hot bestaa n van dc Sociëteit werd bedreigd, wan neer het kleine plekje in den Hout haar ontging. Welnu, op het park van het Bron gebouw word: gelijke prijs gesteld door een breede laag van de Hafir- lemsche burgerij. Dc zaak, die door het Comité ter sprake wordt gebracht, is derhalve de moeite waard van aandachtige beschouwing en over weging. Daarbij komt allereerst de vraac op „wordt inderdaad het Bronge bouw in gevaar gebracht en door wie Koloniaal Museum zal het niet meer worden, zijn vertrek naar Am sterdam is nu wel zeker. Dat het voortbestaan van 't Bron gebouw ale uitspanningsplaats eenig gevaar loopt van de omwonenden, is dezen zomer al duidelijk gebleken, toen de politie, naar aanleiding van de ingekomen klachten, het houden van een ommegang verbood en daar door ongetwijfeld de vroolijkheid zeer dempte. Maar het meest nabijzijnde gevaar dreigt zeer zeker van de Krclage- stichting. Zij zoekt een eigen ge bouw, het Brongebouw kan, met eenige wijziging, daarvoor zeer wel worden ingericht en de plek grondr daarbij is voor aanplant zeer ge- wenschL Een vraag, deze week in de Hoar- lemsche afdeeling van de Vereeniging voor Bloembollencultuur gedaan, of namelijk de grond van het park van het Brongebouw geschikt is voor proefaanplont van bollen, werd met gelach ontvangen. De steller speelde hier voor enfant terriblo, en werd met zijn vraag handig nam een volgende vergadering verwezen. 't Is hot geheim van Harlekijn, dat de Krelage-stichting het oog heeft op het Brougebouw. Krijgt zij dat in handen, dan kan, naai- mijn inziclii. de gemeente zich niet onttrekken aan den plicht om mee te weiken tol stichting van een openbare plaals voor ontspanning der burgerij, liefst in den Hout. Het is dus in 'i geheel niet onlogisch, dat het tegenwoordige Comité nu tol den Raad wil komen, met een verzoek om steun tot behoud van het Brongebouw. Een andere vraag is, of de vorm, waaronder het Comité dien steun vraagt, wel bijzonder gelukkig Is. Het wenscht of afschaffing van de recognitiën, of toekenning van een subsidie. Maar door het eerste middel is de stichting niet gebaat vergis ik mij niet zeer, dan is het bedrag van die recognitiën le zamen achthonderd gulden per jaar. Aan zulk een som metje heeft men niets. Van het gewouscht subsidie worlt geen bedrag genoemd. Dat is niet erg, maar wel zal de Raad vragen, aan wie zoodanig subsidie zou moe ten worden uitgekeerd. Aan de Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbronnen, 'die eigenares is van liet gebouw Of aan de heeren Van Gasteren en Chahot, die het als plaats van uitspanning en vermaak exploiteerea Dat mag toch wel dui delijk in het request zijn vermeld, omdat het toch al moeite genoeg kosten zal, den Raad over te halen tot subsidieering van een noodlijden de stichting. We kunnen er zeker van zijn, dat het bezwaar in den Raad zal worden gehoord „deze is nu de eerste, maar hoevelen zullen er nog volgen - Ik herhaal, dat dc zaak zelf, het behoud van Brongebouw en Park als uitspannïngsplaats voor de Haar- lemsche burgerij, mijn volkomen sym pathie bezit. Aan dc Commissie, die in deze hei initiatief nam, breng ik dan ook allen lof. Maar toch zou ik haar in overweging willen geven, of er niet nog een andere weg kan wor den ingeslagen, die veiliger tot het doel voert. Deze namelijk, dat de gemeente Haarlem het Brongebouw koopt en met het park voor hel tegenwoordige doel verpacht tot een prijs, die hei voortbestaan mogelijk maakt. Ik weet wel, dat er al onderhandeld is en bij geruchte vernemen we, dat de onder handelingen afgebroken zijn. Dat is evenwel geen bezwaar, omdat ze al tijd weer kunnen worden opgeval Althans wanneer beide partijen toe nadering willen. Indien het waar is (wat ditzelfde gerucht zegt), dat de Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbronnen (95.000 gevraagd heeft'voor een gebouw, dat jaren ge leden f 125.000 nieuw heeft gekost, niet al te best onderlvouden is (om dat er geen geld voor wasj en boven dien op gemeentegrond staat, dan verwondert het mij niet, dat de ge moente die vraag afwees. Zeker, voor een appel en een ei behoeft de Maatschappij haar gebouw niet van de hand te doen, maar de gulden middenweg is er ook nog. Als haar bestuur daarop gaat wandelen, zal het, denk ik, het gemeentebestuur wel ontmoeten. De Commissie heeft aan omstreeks 150 besturen van vereenigingen ad- haesie aan het door haar ontworpen request gevraagd. Mag ik beschoidenlijk een voorstel doen Zou het doel niet sneller worden bereikt, wanneer een groote v e r- gadering van die besturen belegd werd, waarop de zaak nog eens van alle kanten kon worden bekeken De belangstelling in die vergadering zal groot zijn en voor het gemeentebe stuur als thermometer strekken ten opzichte van do warmte, waarmede Haarlem's burgerij voor het bohoud van Brongebouw en park als gelegen heid tot uitspanning vervuld is. J. C. P. Stadsnieuws Huis ter Kleef. Sinds eerdge dagen is de verbou wing van de hofstede met den toren 111 vollen gang. Het loskomend puin wordt gebruikt voor den aanleg van paden de bloemenkassen naderen do voltooiing, het terrein van het voor malige hoofdgebouw van het slot is klaargemaakt voor den aanplant. Het boschje iepen nabij liet watermolentje van den Schoterveeuschen polder is verder oostwaarts verplaatst. Klaar gemaakt voor cultuur moet nog wor den liet gedeelte tusschen den puin- heuvel (nu gemetamorphoseerd in rotspartij) en de hofstede. Van een onderaardschcn gang tus schen dit en het kasteel, waarvan Allan ook spreekt, is niets gevonden, wel irof men telkens gaten. Een snyparty. Gisteravond 0:11 kwart over zeve nen kwam in het lokaal van den lo gementhouder Ecrné, uit de De Wit- straat, de 42-jarige H. M. B., venter in aardewerk, die zijn domicilie te Zwolle heeft. De man, die dronken was, kwain zwaaiende met een ge opend knipmes binnen en viel, zonder dat daartoe eenige reden gegeven was aan op de schoonmoeder van den logementhouder, de 58-jarige G. van I.., eveneens in de De Witstraat wo nend. Hij gaf haar met liet mes een snede langs deu linkerslaap, die doorliep tot achter het oor. Daarna keerde hij zich naar den 35-jai-igeu W. T. Ser- né, die zijn moeder te hulp schoot. Hem gul hij een diepe snede over' den neus. De snede begon ongeveer bij 't oog en liep onder den neusvleu gel door, waardoor deze losgesneden werd. De snede liep verder door tot aun den anderen kant van den nens- Daarna werd de woesteling door de omstanders overmand, terwijl Senié hem het mes met een stok uit de hand sloeg. Dr. Kuenen verklaarde de wonden voor niet gevaarlijk. De vrouw en de aanvaller werden door dr.Kuenen ver bonden. Senié ging naar het Gast huis, waar hij ook verbonden werd. B. werd ter ontnuchtering naar het Politiebureau overgebracht. Gelukkig is de snede over den slaap bij de vrouw niet iets hooger geweest, daar dan do slagader zou doorgesneden zijn. De oen zijn dood.... Al vaak sprakeu wc over een ver plaatsing van ons Koloniaal Museum naar Amsterdam. Het N. O. G. te Am- sterdam nam met nagenoeg algemee- ne stemmen volgend voorstel aan De afdeeling Amsterdam van het N. O. G. lichte, zich tot de Maat schappij van Nijverheid, lo. met do niC'ledeeling, dat de plannen tot stichting van een Kolo niaal Instituut te Amsterdam haar inet blijdschap vervullen met liet oog op het belangrijke aanschouwings- materiaal, dat in liet nieuwe gebouw onder het bereik van duizenden leer lingen wordt gebracht 2o. mei liet beleefd verzoek, bij het vaststellen van de plannen voor den bouw te overwegen, of één zaal kan worden ingericht voor het geven van onderwijs aan eenige klassen leerlin gen tegelijk. DIEFSTAL VAN GAS. Meldden we eenigen tijd geleden, dat proces-verbaal opgemaakt was, tegen een knecht van dc firma W. J. II., handelende in brandstoffen, op do Nieuwe Gracht., wegens diefstal van gas, thans heeft do politie tegen den brandstoffenhandelftar W. J. 11 zelf proces-verbaal opgemaakt, we gens diefstal van gas, door opsteken van eeu lantaarn der gemeente aan de Nieuwe Gracht, ten einde licht te hebben bij het lossen der kolenschm- ten. DOOR EEN VAL GESTORVEN. De 70-jarige C. N. X. Pennekamp, wonende 111 de Toding van Berkhout straat, ging Woensdagmiddag om 5 uur naar boven om turf te halen. Vermoedelijk is hij op de trap door 1 zijn slecht gezicht, misgestapt en achterover gevallen. Hij kwam terecht op het achter hoofd, waar hij een klein wondje be kwam. De man bleek een schedelbreuk be- komen te hebben. Des avonds té half één is hij overleden. MUSEUM VAN KUNSTNIJVER HEID. A.s. Zondag zullen in het Museum van Kunstnijverheid alhier tentoon gesteld zijn de oorspronkelijke teeke- ningen van Chris Lebeau voor het gedenkboek, hetwelk met het hulde blijk der Nederlandse he exposanten den 22sten December aan Mr. E. R 11. Regout, den eersten Regeerings- commissaris van Nederland voor de tentoonstelling te Brussel, werd aan geboden, alsmede de oorspronkelijke modellen in was van liet plaket, ver vaardigd door den beeldhouwer Louis Vreugde. Zondag is de toegang tot het Mu seum kosteloos. Schapenziekte. Door veehouders in de omstreken van Haarlem wordt geklaagd over het groote aantal ziektegevallen, die onder hun schapen voorkomen. De beesten worden volgens deskundigen ..ongansch" door den velen regen. Het Brongebouw in gevaar. Aan de Besturen van omstreeks 150 vereenigingen is de navolgende cir culaire verzonden: Er zijn onderhandelingen gaaude, waardoor de mogelijkheid bestaat dat wij Haarlemmers ons heerlijk Bronpark annex gebouw zullen verlie zen Dit mag niet gebeuren; wij kun nen ons Brongebouw niet missen, dus allo handen aan den ploeg! Hierbij ontvangt U een copie van ecu concept-request, hetwelk aan ons gemeentebestuur zal worden gezon den en verzoeken wij U beleeid dit request mede te willen onderteeke- nen. Mocht U daartoe willen mede werken, dan gelieve U hiervan uiter lijk 31 Januari as. bericht te wijlen zenden aan liet Bron-comité, gebouw Nijverheid, Jansstraaf 85, alhier en zult U alsdan spoedig bericht ont vangen waar het gezegeld adres ter t co kening ligt. Wij rekenen op uw aller medewer king. Het Bron-Comité: (w.g.) J. C. Caderius van Veen, P. Clausing Jr., H. J. D. Daudeij, H. Franken Jr., C. F. Henning. J. F. Lamp, P. A. van der Maaren Jan sen, Corn, van Niel Czn., C. L. F. Sarlet, Joh. M. Schmidt, A. H. Wey- burg, A. WeilL De inhoud van bet 't request komt voor in Om ons Heen ln ditzelf de nummer, waarbij tevens een be schouwing aan de zaak wordt ge wijd. HET GEVAARLIJKE JONG- MENSCH. Omtrent de arrestatie van den jon gen George van E. te Enschedé wondt gemeld, dat reizigers in den trein hadden bemerkt, dat de jongen wa pens bij zich had. Hij was netjes ge kleed en, naar men meende, uit Haar lem afkomstig. De reizigers gaven kennis aan de politie van wat zij ge zien hadden. De jongen had inmid dels een café bezocht en werd juist aangehouden, toen hij vandaar ver trok. Hij had een aantal gouden en zilveren voorwerpen bij zich, die waarschijnlijk van de inbraak bij de weduwe Van der Jagt, uit de Haar lemmermeer afkomstig zijn. Te veel carbid in voor raad. De carbid-fabrikant A. W., te Zaan dam, was op grond van de politie verordening door den kantonrechte! aldaar veroordeeld wegens hel in voorraad hebben van een hoeveelheid van meer dan 100 K.G. carbid. De lieer W. had appèl aangeteekend en betoogde Donderdag voor de Recht bank, dat een veroordeeling hem groote schade zou berokkenen, Mr, Hoyer meende, dat de Recht bank niet anders doen kon, dan het vonnis van den kantonrechter beves tigen. Gouden Jubileum. Op den 6en Februari as. hoopt de heer J. Waning, den dag te herden ken waarop hij voor vijftig jaar in dienst trad bij de firma Joh. Ensche dé en Zonen, afcL drukkerij, alhier. Hoog water. Door den hevigen Zuidwesten wind opgezweept is Rijnlands boezem ver bo\ en peil gestegen daardoor en we gens den ongunstigen barometer stand ziin de stoomgemalen te Spaarndam en Halfweg in werking gesteld. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Honing, Kinderhuisstr. 11 K, een slangetje van een rijwielpomp. G. J. v. Veldhuyse, Hagestraat 31, een gulden. W. van Dijkhorst, Roosveldstr. 64, eon portenionnaie met inhoud. H. do Jong, Zoelestr. 16, een coin- tuur; H. v. Liemt, Anegang 20, een por- temonnale met inhoud. M. Verhagen, ScheperstT. 59, te Schoten, eeu witte boxhond. W. van der Meulen, Holsteynstr. 23, een zwart hondje. II. Blonunuert, Begijnhof, 21, een herdershond. Bureau van politie, een ring met 3 sleutels; W. Joosten, Teylerstr. 13 rood, een: kmderportenionnaie met inhoud. R. Roos, Ki. Houistr. 99. een rij- j wiellantaaro. De dubbele moord te Spaarudani Eenspoorf We vernemen, d&t op een rietschout bij de boerderij van den landbouwer Biesheuvel, tusschen Spaarndam en Buitenhuizen, aan hei Noordzeeka naal, een pak kleederen is gevonden. Men heeft aanvankelijk weinig waar de aan deze vondst gehecht, doch thans vermoedt men .verband tus schen de moordzaak en deze klcede ren. De kleedingstukken zijn: een ron de fantasiehoed, die blijkens het merk afkomstig is van een Haarlein- sche firma, een paar schoenen, die zwaar onder de kleö zaten en een broek. Hedenmorgen heeft de Rechter commissaris wederom instructie in deze zaak gehouden. Natuurlijk zijn er velerlei gistin gen in verband met het ■vinden dc-r kleederen. We brengen in herinnering, dut liét den avond van den moord regenach tig weer was» zoodat de kleiwegen niucLderig waren. Hierdoor zouden de schoenen ilik beslijkt kunnen zijn. Verder herinneren we aan de veron derstelling, na den moord geuit, dat de moordenaar in een schuitje zou gekomen zijn, omdat het huis, waar •Je moord gepleegd is, aan het water ligt, en men dit dus gemakkelijk te water kon bereiken, zonder gezien 10 worden. Houdt men deze redenee ring vast, dan is het niet onmogelijk, dat de moordenaar zich, na den moord, in het schuitje van zijn klee deren heeft ontdaan en deze óf in het water hoeft geworpen óf aan den kant. van het Kanaal heeft verstopt. De klcodercn moeten reeds tien dor gen geleden ge-vonden zijn. De Inbraak bij Mevr. KeUnbende- Von Hemert. De instructie in de fameuse inbraak zaak aan den Kleine Houtweg is thans gesloten. De verwijzing naar de openbare terechtzitting zal spoe dig volgen en de zaak dan in Ja nuari behandeld worden. Van de zes verdachten worden er vier vervolgd. Zij hebben de inbraak bekend. De honderdeu zilveren voor werpen, die gestolen zijn, hebben zij gepakt in twee city-bags, een groeten broodtrommel en in een heel grooien koffer. Den koffer hebben zij gedragen tot in de Kamperstraat, waar zij hem op een handwagen plaatsten en van daar naar de tram in den Hout reden. Met de tram hebben zij den geheeleu buit. naar Leiden vervoerd. Het is haast onbegrijpelijk, hoe de inbrekers deze 'zware koffers, enz., hebben kunnen versjouwen en weg rijden, zonder dat dit is opgevallen. De city-bags zijn verbrand. Het zil ver, dat in oen pak voor het huis van mevrouw Reynbende werd gelegd, is daar neergelegd door de moeder' van een der inbrekers. Van het zilver is nog een klein gedeelte zoek, ook een zeer kostbaar gouden horloge. De dieven vonden den voorraad zil ver blijkbaar zóó groot, dat zij verder maar niet hebben gezocht, wanrvlak in hun nabijheid was nog een kas:, geheel gevuld met zilverwerk. W ij s b e g e e r t e. We meldden vroeger reeds, hoe Dr. De Hartog bij het Genootschap aan klopte. om de onderwijzers in de ge legenheid te stellen, een cursus te volgen. Dezer dagen vergaderden de voorloopige deelnemers in het Nut Het kwam daar tot «en vereeniging staande buiten de plaatselijke ufdee ling van het Genootschap, met eet contributie van (2. Naar wij vernemen zijn er een klei ne twintig deelnemers en begint dt cursus in Januari. A 1 g. Ned. Werkl-Verbond In de gisteravond gehouden leden vergadering van het Ondersteunings fonds van de afdeeling van liet Alg. Ned. Werklieden-Verbond, werd door den 2en penningmeester liet Jaarverslag uitgebracht.Daaruit block dat liet afgeloopen jaar sloot met con nadeelig ealdo va nruim f 300. In kas bleef ruim f 1200. Als z:e- kencommissarissen werden gekozen: Voor c&e Amslerd amscfae Uruurt, in de plaats van Wijkhuizen (overle den) Menke. Voor het Rozenprieel in de plaats van Rob (verhuisd) Keet. Tevens werd besloten tot het steu nen van liet gezin van het overiedetf lid Wijkhuizen, door middel van door -te leden te offeren vrij willig© bijdra

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1