NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Tot da plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02Mr Ueillustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. peereboom. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnümmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. 28« Jaargang. No. 3444 fc-M....— mi Verschijn!: behalve op Zon- en Feestdagen. maandag 2 januari i9ii a DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EEHS1 E BLAD. AGENDA DINSDAG 3 JANUARL Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Schouwburg: Kon. Ver. Het Ned. Tooneel: „Gysbrecht van Aenistel," 7 1/2 uur. Soc. Verceniging: Concert „Zang en Vriendschap", 8 uur. „Vooruitgang", Smedestr.: Cursus vergadering Ilaarl. Bouwvak-Federa tie. 8 1/2 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor- stell.ngen, 2 en 8 uur. KI. Vereenlging: Concert, 8 uur- Rusthoek, Bloeniandnal: Bioscoop voorstelling Alberts Frères. Stadsnieuws De Jaarzang in Trou moet Bitjeken. Naar het aloude gebruik heeft de factor der Sociëteit, Mr. II. Ph. 't Hooft, in de vergadering op 1 Ja nuari zijn nieuwjaarsgedicht voorge dragen, waarvan wij het een en an der overnemen. Hij begint met te zeggen, waarover hij het niet zal hebben 1 Rapport der psychiaterlingen Heb ik hier thans niet te bezingen, Ze namen wis ook mij A faire 1 (W ie kan zich tegen hen verweren En vonden zeker deviaties En abnormale combinaties. Dezen keer houdt de factor, evenals Fidelio in zijn Zaterdaguvondpraatje, geen terugblik, maar een toekomst- beschouwuig (1). IIij beschrijft dan, hoe 't wezen zal in 11)60. Op de Gxoote Markt is een aanlegplaats voor een luchtschip naar Engeland, de sur veillance in Haarlem op straat is over dag aan vrouwen opgedragen, want 25 jaar vroeger (dus in 1935) is er revolutie geweest. - Toen stonden alle vrouwen op, t Was schriklijko confusie. De mannen, overrompeld hier, ln 't nauw gedreven daar. Met stemrechtvrouwen aan het hoofd En onder groot misbaar. Zoo trok hei zwak geslacht ten strijd, En "t manvolk, beu 't regeeren, Bood zwakken weerstand, denkende „De tijd zal jullie Wren". Én ziet, de vrouw kwam aan het roer. Bestuurde s'ad en lande. Gaf overal de lakens uit, Hoe 't ei en ook verbrandde. Het gaat dan ook niet goed, zoodat er in 1900 een gemengd bestuur van mannen en vrouwen aau het roer is. Zoo wordt de Raad hier thans ge vormd Door een gemengd bestuur, Daar zitten man en vrouw bijeen, Dat gaat best op den duur. En heeft de vrouw liet laatste woord, (Waartoe zij immer neigt), Dan wordt haar dat voortaan ge gund. Als zij dan thuis maar zwijgt. Er is nog meer veranderd boven de stad loopt een gyroscopische luchtspoor op één rail, natuurlijk zijn de straten in 't midden van de stad geasfalteerd en zijn afzonderlijke autowegen aangelegd, zoodat er geen ongelukken meer gebeuren. Geen kip wordt door zoo'n kar ver moord. Geen hond meer doorgehakt in tweeën. Geen varken in zijn rust gestoord, Geen sterv'ling meer verliest zijn beenen, Geen paard gaat meer daardoor op hol. Geen kind wordt nnnerereden door het Benzinebeest, zoo geurenvol. Maar de fantasie des foctors gaat nog veel verder. Prtnsea Juliana Is Konincin geworden en haar zoon, prins Willem Hendrik, woont ln het Paviljoen. En ergens in den Hout. ..ginds in die richting", zegt de dichter voorzichtig, „is de Krelage- stichting". De Vcroeuiging voor bloembollencultuur viert haar 100- jarig bestaan. Aan het Talma-plein ligt een. zeden-academie, die gesticht is, toen uit Den Haag aan Haarlem verweten werd, dat hier gevaar bestond voor de jeugd. De tuinbouw-winterschool ging naar Lisse, de middelbare tech nische school ging niet door en kwam dus ook al niet in Haarlem. (1) Bij telefonisch gesprek tusschen Mr. 't Hooft on Fidelio is overeen gekomen, dat de ecu den onder niet van plagiaat zal betichten. Toen kwam een krachtig protest, een meeting belegd door de burgers, En om te toonen aan 't. Jon.fi. dat Haarlem geen zeedlooze stad was, Werd de zede-academie gesticht, die ge ginds nu zoo fier ziet ver rijzen. Thans zijn we weer in de gratie, begrijpt men 't een grondlooze klad was. Ook is er een nieuwe Bach-hal ge komen, met een zaal, die ruimte geeft voor 2000 man. Zelfs een oorlog voor spelt-de factor, tusschen Engeland en Duitschland in 1940. De Engelsche troepen, ze waagden te landen. Begonnen in Zandvoort de badplaats te branden. Een fort was er niet, omdat de 40 millioen voor de kustverdediging in dertijd waren verworpen, en zoo moesten de Nederlanders wijken, tot dat de Duitsche vloot kwam opzetten en de Engelschen versloeg. Maar nu, in 1960, is bet met oorlogen uit. Thans laat men beslechten schier leder geschil, In 't Vredespaleis, volgens Carnegie's wil. Een wereldpolitie bewaart thans de orde. En 't is hier een herderlijk vrede- oord geworden. Trou moet Blycken bestaat ook nog, zelfs uitgebreid naar den kant van de Spekstraat en met een glazen veranda boven op het dak. Er is druk bezoek, zoodat geen leening meer be- etaat. Maar 'L oude gebouw is afge brand, „door niemand zeer betreurd" Oen nieuw is verrezen, waar ook vrouwen toegang hebben. En alles is er op ingericht, dat men naar boven, naar de vliegmachines, kijken kan eri omgekeerd. Boorden, ln den nek uit gesneden, raampjes in de parapluies, zelfs dragen de'jongeus van Trou de letters T. M. B. boven op hun pet Zelfs de kleeding is veranderd, de hoeren loopen in roode, groene en paarse jassen en broeken, en om het overdreven theegcslurp van de dames tegen te gaan, zijn wettelijke maatre gelen genomen. Een theewet kwam er toen tot stand, Die thee uit huis en soos verbant, Nu drinkt men limonade. Spuitwater of orgeade. NUTS-SPAARBANK. Eenigen tijd geleden hebben wij uitvoerige mededeelingen gedaan over de reorganisatie van de Haar- leinsche Nuts spaarbank. Tot directeur van die spaarbank is thans benoemd de beer Mr. J. D. D. Pruissen, tot dusver werkzaam aan de Rijks-postspaarbank, waar hij laatstelijk meer in het bijzonder be last was met het Instellen van een onderzoek naar de credietwaardig- heid van de Nederlandse he hypo theekbanken en hare pandbrieven. Haarlemscïe Incassotak. Naar wij vernemen is het acoord niet geslaagd. liet faillissement Is reeds aangevraagd, zal morgen ten Paleize van Justitie behandeld en waarschijnlijk uitgesproken worden. V e c li t p a r t ij. Zondag omstreeks 4 uur heeft een vechtpartij plaats gehad in de Gier straat tusschen v. S en P. C. P. Eerstgenoemde is daarbij op straat gevallen en heeft een kleine bloeden de wond aan het hoofd gekregen, die In het St. Elisabeths Gasthuis is ver benden. Gysbrecht van Amstel. Naar het gebruik gaat in onzen schouwburg Vondels vermaarde Gysbrecht, gevolgd door Kloris en Roofje. Er zal wel veel belangstelling zijn vcor deze traditioneele voorstelling. Bontje terecht. In de Raamsteeg werd in een wo ning een bontje vermist, meldden wij. Men heeft 't in huis teruggevonden. Adresboek aan de hulp- bureaux. Om te kunnen voldoen aan 't steeds toenemende verzoek, zoowel van in gezetenen als vreemdelingen, om adressen van bewoners dezer ge meente, zijn vanwege de Haarlem- scJie Politievereeniging aan alle hulpbureaux van politie ad resboeken dezer gemeente gedeponeerd.- Wij juichen den maatregel toe, ohl- dat die praclisch is en aangenaam zal zijn voor menigeen. Alleen liggen zulke dingen, moenen we. op den weg van de gemeente en héér kas de contributie van de leden dor Poli- tievereeniging behoorde daarvoor niet te worden aangesproken Provinciale Staten van Moortl'iiuiidnd. VEDEDIG1NG VAN DE NOORDZEE- KU ST VAN KAMPERDUIN TOT RIJNLAND. Heden versoheen liet antwoord van GtxL Staten op het afdeolingsverslag over bovengenoemd voorsteL Ten aanzien van de gevaren van den bes taanden toestand van de Noordzeekust, van hel punt van aan sluiting aan de Hondsbosscbc zeewe ring tot aan de noordelijke grens van Rijnland, merken GecL Stuten op, dat deze allerminst van dien aard is, dat deze tot bezorgdheid aanleiding zou kunnen geven. De afslag der dui nen onder Bgmoód aan Zee, welke laatstelijk in 1904 aanzienlijk kon worden genoemd, heeft sinds dien tijd door belangrijke duina&nwInning voor een beieren toestand plaats ge maakt. God. Staten achten verbeteringen toch noodig. De aanleg van een strandhoofd bij Kamperduin zal niet langer uitgesteld kunnen worden. Het visschen en zuigen van schel pen en grind heeft geen invloed van beteekonis op den achteruitgang van de kust gehad en kan dat niet hebben O pwio rust dc plicht der kustver dediging? Het behoud van de Noord zeekust is voor den Staat, met liet oog op zijn werken, zot zeker van groot belang, en op, dien grond kon naar Ged. Staten meen en dan ook van den Staat medewerking en steun worden gevraagd, om ln de kosten bij te dragen, maar het be hoeft geen betoog, dat daaruit niet volgt een verplichting voor den Staat om uit eigen middelen voor het behoud van de kust te wa ken. Evenmin kan, volgens Ged. Staten, in deze een beroep worden gedaan op het Koninklijk besluit van 1876. Niet juist achten Ged. Staten de in het Verslag uitgesproken stelling, dat do Staat door dit besluit de zorg voor het behoud van den duinvoet op zich genomen heeft Het rijk heeft den door Ged. Sta ten gevraagden steun geweigerd, om dat niet was gebleken, dat de „krachien der nuastbedarighebben- den" te kort schieten. Toen restte Ged. Staten niet an ders, dan zoolang geen diroct belang hebbenden konden worden aangewe zen, de zorg voor de kustverdediging geheel ten laste der provincie te brengen. Welke in de naaste toekomst de fi- nancieele gevolgen van de aanne ming van het voorstal zullen zijn, kunnen Ged. Staten tlions nog onder geen cijfers brengen. DE DUINEN. De hoeren Klaas do Vries Szn., Zu- bli en Th. Stuart, van meening, dat de vermindering en verplaatsing van de zandhoeveellieid der duinen door naast verstuiving en kustafslag, steeds meerdere zandafgravingen en voortgaande onttrekking van water aan duinen, deoe aLs natuurlijke be schermers van onze provincie tegen de zee ernstig verzwakken, stellen voor Ged. Stoten uit te noodigeu, zoo spoedig mogelijk een onderzoek naar den toestand der Noord-IIollandeche duinen in te ste'len, daarover aan de Prov. Staten Yapport uit te brengen en eventueel voorstellen aanhangig te maken. PENSIOENREGLEMENTEN. Ook hebben Ged. Stalen antwoord uitgebracht over liet afdeolmgsv er- slag over de onuverp-pensioeuregle- m en ten voor de beide provinciale krankzinnigengestichten. Ged. Staten stellen nog eens voor op, dat in hoofdzaak de voor 's Rijks burgerlijke ambtenaren on hun wedu wen en weezen geldende regeling tot leiddraad gediend heeft Geu. Staten achtten het niet noo dig het oordeel te vragen van de be- langhebbanden, ook niet met het oog op de moeilijkheden in de practijk, om het oordeel van het geiheole, naaT den aard van Ieders werkzaamheid in een groot aantal groepen, met somtijds tegenstrijdige belangen, ie verdoelen personeel der belde gestlch- teu, te hooren. Ged. Staten zijn bereid het vraag stuk ol een rakere leeftijd grarteld moet worden, voor de verplichting van ontslag te nemen, nogmaals in ernstige overweging te nemen. Een zoodanige maatregel zou dan moeten gelden voor alle personen in dienst der gemeente. Deze quaestie willen Ged. Staten dan ook niet in dit pensioen reglement regelen. Ged. Staten zijn bereid het regle ment zoo te wijzigen, dat het perso neel, uitsluitend met de verpleging belast, reeds op K-jarigen leeftijd den dienst met pensioen zullen kun nen verlaten. Voor het overige perso neel willen GecL Staten den 65-jari- gen leeftijd behouden. De splitsing der pensioenkassen Meerenberg en Dumenboscb blijven Ged. Staten wemschelijk achten. 25-J arig jubilé. 1 Januari herdacht de conducteur C. Broertjes den dag, waarop bij voor 25 jaar m dienst trad bij de Haarlemsche Paardentram. Dit is niet onopgemerkt voorbijgegaan, daar hij van de directie een gouden horloge met dito ketting en van zijn collega's oen rookstel kreeg. Daar hij locii reeds zijn vrijen dag had, kreeg hij den vorigeu dag ook vrij. Gisteren was het tevens 25 Jaar ge leden, dat Mevr. Mes—Van den Bosch tot vroedvrouw in het SL Elisabeth's Gasthuis alhier benoemd werd. Gevonden voorworpen. Terug te bekomen bij J. E. Coilet, Wouwermanstroat 66, een hontLenm uil korf. T. Klerk, Koningstraat 46, een réti cule. G. Houweling, Zuid-Brouwers- A-aat 30, een geelharig hondje. Het Bureau van Politie, een dames bont. P. Kales, L. Heerenstraat 45, een geelbarige hond. W. Dernison, Voortingstraat 33, een spaarbankboekje. Schmitger, Gesticht Meerenberg, met strikje, een strikje. P. Balder. Leidschestroat 112, een portemonnaie met inhoud. DE INVOERING DER NIEUWE SPOORTARIEVEN. Gisteren zijn don de nieuwe spoor- tarieven ingevoerd, 't Publiek was nog niet geheel op de hoogte van de Dieuwe toestanden en informeerde uit-en-ter-na. Natuurlijk was 't loket ten-personeel bijzonder geconstrueerd, maar om alle vergissingen te voorko men, werd dit personeel ter zijde ge staan door ambtenaren, die er op te letten hadden, dat g"en fouten ge maakt werden. De dienst liep goed. Toch meent men, dat de nieuwe rege ling in de toekomst meer personeel zal eischen, hoewel de directie der II. IJ...9. M. van meening Is, dat. als de dienst geregeld is, de afschaffing der retourkaarten geen meerdere drukte aan het persoueel zal geven. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het volgende Wanneer men op een dag heen-en- weer reist en niet met buurtverkeer reist, is bet niet voldoende, dat men vraagt: „Twee enkele reizen." Men moet dan vragen b.v. „Amsterdam heen-en-weer op een dag." De kwestie is, dat eeu enkele reis zonder meer niet geidig is op de te rugreis. Er moet op gestempeld wor den, dat die enkele reis bij 't terug gaan zal gebruikt worden. Wie dus twee enkele reizen vraagt, kan op de tweede eukele reis niet te rug. Om teleurstellingen te voorkomen zij ten slotte gemeld, dat de kilome terboekjes niet dadelijk verkrijgbaar zijn, doch minstens 4 uren van te voren moeten aangevraagd worden. GEDENKBOEK. Met een enkel woord maakten wij melding van het gedenkboek en het afschrift daarvan, dat door den heer J. van Breetnen Jzn., bibliothecaris van de Kon. liedertafel Zang en Vriendschap voor haar is samenge steld. Zaterdag j.L waren wij in de gele genheid het werk te zien "t Is in één woord keurig, zoowel het schrift als de penteekeningon: het gedenk boek zelf bevat de oorspronkelijke composities der vijf juryleden en in het afschrift heeft, de heer Van Bree- men noten geteekend zóó, dat de beste gedrukte muziek niet beter kan zijn. Hoeveel talent en geduld, hoeveel werkzaamheid en volharding daar aan besteed zijn, zullen vooral do leden van Zong en V'rlondsclvap. voor wie htj dit alles deed. naar waarde kunnen schatten. Geslaagd. Bij de op 67 December gehouden examens v. d. Federatie van Handels- en Kantoorbedienden-Vereen igingen in Boekhouden, slaagde o. m. ouze stadgenoot, de heer W. Koutstaal. ^Zie verder Stadsnieuws onder luat- ste berichten). INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of aiot geplaatst, wordt da kopie den Inzender niet teruggegeven. Voor den inliond dezer rnbrick stelt de Redactie zich niet oansprak-lijlc. Schoten, 31 Dec. 1910. Aan de Redactie van „Haarlem's Dagblad". NL de Redacteur! Met opneming van het onderstaan de zal u zeker vele inwoners van Schoten gerieven. Ik wil in bet kort eens iets zeggen over Schoteaische toestanden, heel kort, want er zijn hier zóóveel mis standen, dat het wel een geheel num mer van Haarlem's Dagblad zou kun nen vullen. No. 1. Wanneer een inwoner zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag heeft betaald, is hij er nog niet uf; in vele gevallen begint don het lieve le ven pas, nl. waarschuwing, aanma ning, dwangbevel, herhaald bevel, vóór dat het gekomen is tot lierliaald bevel, wordt dan meestal het voldane aanslagbiljet vertoond, en druipt de deurwaarder af. Zeven gevallen zijn mij bekend, andere verzoek ik hierbij zich aan schrijver dezes bekend te willen maken, opdat maat oogden genomen kunnen worden. No. 2. Gascokes aan onze fobriek afgehaald, kost: Grove cokes f 0.60; geklopte cokes f 0.65, parolcokes f O.K. Aan de Haarlemsche fabriek zijn deze prijzen resp. f 0.46, f 0.41 en f 0.41. Bij particuliere vork octets zijn deze prijzen, vrij aan huls bezorgd, f 0.51, f 0.46 en f 0.46. Is dat nu niet knop zaken doen? Verder verzoek Ik aTlen lezers, welke heden namens den directeur der gas fabriek met boete bedreigd zijn, zich aan ondergeteekende bekend te wil len maken. U. mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de verleende gastvrij heid, teekent. Hoogachtend, A. P. A. VERKOOIJ, Tugelastraat no. 70, Schoten. Naar aanleiding van dit ingezon den stuk hebben wij informaties In gewonnen. De gemeente-ontvanger, de heer Wolf, verzekerde ons, dat het niet voorkwam, dat een belasting-betaler meer dan eenmaal vervolgd werd, om zijn belasting te voldoen. Alleen was dat eenmaal gebeurd bij twee personen van den zelfden naam. Toen had men aangeklopt om betaling bij den persoon, die reeds betaald had. Van andere zijde werd ons echter de klacht, in het ingezonden stuk go- daan, bevestigd. Meermaien awam hot voor, dat een vervolging gestaakt moest wor den, omdat bleek, dat men reeds be taald bad. Men meende, dat dergelijke vergis singen in de hand werden gewerkt doordat de ontvanger wel op straat belastinggeld in ontvangst neemt De heer Wolf reide ons dit te doen in bet nelang van de ingezetenen, die niet altijd tijd hebben, om te zijnen kantore te ko: .en betalen O. L is echter deze wijze van han delen wel wal al te huiselijk en moet aanleiding geven tot verwarringen. Zelfs de best-ingerichte administra tie zou hij zulk een manier van geid- inuen verkeerd moeten gaan. Wij spraken daar van huiselijk. Hoe huiselijk de toestand wel was, blijkt wel uit het volgende. Op Oud- Schoten werden toi nu geen boete- briefjes uitgereikt- Dit jaar heeft liet gemeentebestuur daar evenwel een eind aan gemaakt en worden de Oud- Schotenaren ook vervolgd. Dat is iets, zeggen zij, wat hun „nog nooit over komen is". Men klaagde ons tenslotte nog over iets, wat echter liet beleid van den geineèr te-ontvanger niet raakt. Bij het innen van de ga&gelden zou mtjn 'namelijk, tegen de gewoonte in, géeir'14 .dagen uitstel lieblxin gege ven. Ofschoon, dc'looper de quiUuities zelf g. jk.eld.3iad óp 4, 5 en G Januari, zou hij reeds Zaterdag 1.1. gekomen zijn, omdat de directeur dat wilde. Wie niet bot Aaide, moest Maandag morgen .iet geld brengen met 25 cents boete. REU Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Zaterdag j.l. had te Hoofddorp d« uitvaart plaats van wijlen den lieer P. Verkuyl, in leven wethouder van Haarlemmermeer. Te 1 uur was de stoet van zijn woonplaats Nieuw- Vennep te Hoofddorp en stond even stil voor het Raadhuis. Hier sloten zich burgemeester, wethouder, secre taris, ontvanger en verdere ambtena ren bij den stoet aan. Aan de groeve sprak het eerst de Burgemeester, die herdacht wat de overledene voor de gemeente geweest Is. Daarna werd gesproken door den heer Valkenburg, hoofd der Chr. school te N.-Vennep, waarvan de heer Verkuyl 31 jaar bestuurslid was. Ten slotte sprak ds. Dekker, die den overledene schetste als mensch en o.'.a christen en herdacht dat de overle dene vele jaren als ouderling de kerk gediend heeft. Aan het graf werden nog opge merkt Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden va» deu Haariem mermeer-polder, in welk ooilege da overledene tal van jaren ritting had. Benoeming. Tot gemeente-veldwachter te Aals meer is door den Commissaris der Koningin in Noord-Hol land benoemd onze dorpsgenoot P. Vellekoop, mil.- wachtmeester bij het 2e Rog. Veld Art. te 'a-Gravenhage. Schieten met revolver. De polderwerker L. verkeerde Zon dagavond in dronken toestand, en los te op den openbaren weg een dró 'al schoten uit een revolver. Hoewel er zich eenige personen op den weg be vonden, werd niemand getroffen. De politie, die onmiddellijk gewaar schuwd werd, ontnam hem den revol ver. Bij onderzoek bleek deze nog ecu patroon en drie hulzen te bevatten. Het wapen werd in beslag genomen en legen L. proces-verbaal opge maakt, wegens het dragen van wape nen, zonder daartoe gerechtigd te zijn. BEVERWIJK. Geheelcnthou'ding. Men schrijft ons: Door drukke werkzaamheden heeft de heer J. Zuidweg bedankt als direc teur van de gemengde zangveroor.i- ging „Door Onthouding Vereenigd" en ls als zoodanig benoemd de heer J. W. Grootendorst te Haarlem, die 4 Januari de leiding van bovenge noemd koor op zich ueemt. Tevens is besloten deel te nemeu aan *t con cours, uitgeschreven door den bend van gemengde gebeelouth. zangko ren in Nederlaud, dat gehouden wordt ter gelegenheid van 't Interna tionaal Congres togen Alkoholisme, te 's-Gravenhage. „Door onthouding vereenigd" dingt in de 2do af deeling met 2 vrije nummers naar keuze. IJMUIDEN. Ongeluk. Zaterdagnacht is de werkman Jan Hoot, gehuwd en vader van 4 kinde ren, in de Visschershaven te IJmui- den gevallen en verdronken. Zondag morgen is het lijk opgehaald. In de centrale commissie voor de examens tor verkrijging van diplo- ma's van stuurman en van schinoer aan- boord van zeevisscliersvaurtvif- gen alsmede van diploma's van schip per aan boord van kuatvisscherevuar- tuigeu is tot secretaris benoemd de lieer C. Maas, direcreur der Vissche- rijschool te IJ muiden. 'Tot lid dezer commissie is be noemd o. m. de heer H. B. H. Tub Lo sing, alhier. Tot plaatsvervangend lid in de commissie voor de examens ter ver krijging van diploma s van machinist- stoker en van machinist aan boord van stoomzeevisschersvaaruiigen, ia benoemd o. m. de heer 11. B. II. Tim bering, werktuigkundige te LJinui- den. Tot buitengewoon lid in den Raad voor de Scheepvaart is, blijkens oen bericht in de Staatscourant, voor den tijd van 4 jaren benoemd o. m. de hear J. G. T. Broekmeyer. en tot plaatsvervangend lid, de heer J. Prins, beiden alhier. ZANDVOORT. De heer G. II. van Send en alhier is beroepen te Oosterland (toez.). Aan de Zuidzijde van den Boule vard Paulus Loot zal voor rekening van don heer W. H. Driehuijzou oeu hotel-pension worden gebouwd.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1