Ie Erfgenaam van Vering NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28* Jaargang. No. 8449 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 7 JANUARI 1911 O HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: PER orie MAANDENi «pifltb "^UM Van 1—5 reSe1s 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 f- Haarlem van 15 regels fhelke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd fo (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 JJAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 JjT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant o££f SgbM. W Hiriim' ;8»« Bedactie en Groote de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zolder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertenflSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad Is uitsluitend gemadhtigd het Algemeen Binnen- en Buttenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DERDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht RUSLAND EN DUITSCIILAND. De speciale correspondent van de „Mal/in", Jules Hedeman, »die door rijn blad naar alle streken van den aardbol wordt gestuurd, wanneer er Iets bijzonders te doen is, werd naar Petersburg gezonden. Hij is na een week onderzoek, en onderricht uit. de beo'.e bronnen, er achter gekomen hoe het precies staat met de verhouding "tusschen Rusland en Frankrijk, En geland en Duitschland er is niets veranderd in zake het Fransch-Rus- 8isch verbond, noch in de drievoudi ge entente. Rusland blijft er trouw aan verbonden, niet alleen uit inner- lljken aandrang, maar ook omdat het in zijn belang is. Wat, Duitschland betreftde samenkomst van Potsdam heeft een eind gema akt aan de eenigs- zins stroeve betrekkingen tus3chen beide landen, teweeggebracht door Oostenrijk's en Duitschland's houding tijdens de annexatie van Bosnië. De ze betrekkingen zijn weer geworden wat ze vroeger waren die van goede nabuurschap. Thans wordt door de Engelsche pers de jongste Russische nota aan Duitschland volledig gepubliceerd. Deze bevat vier artikelen lo. Rusland verbindt zich, zich niet te zullen verzetten tegen de voltooi ing van den Bagdadspoorweg, noch te beletten, dat vreemd kapitaal deel neemt aan de onderneming 2o. Rusland neemt op zich een epoorweglijn aan te leggen ter verbin ding van de Bagdadlijn met de Rus sische spoorwegen, tusschen Sadyne en Khanekin. 3o, Duitschland verbindt zich geen spoorwegen aan te leggen in de streek tusschen den Bagdadspoorweg en de Russisch-Perzische grens, ten noorden van Khanekin, noch zulk een onderneming te begunstigen. 4o. Duitschland erkent geen politie ke belangen in Perzië te hebben, en daar slechts handels-belangen te zul len najagen en verbindt zich, zon der voorafgaande overeenkomst met Rusland, geenerlei concessie, territo riale of andere, te zullen zoeken of steunen, ten noorden van de lijn, die va.n Kusrichirin over Ispahan, Jezd en Khakh loopt en eindigt aan de Afghaansche grens. Beter zou zijn, indien de mogend heden een overeenkomst sloten, ten aanzien van DEN VLOOTBOUW. In het jaar 1910 liepen op de Duit- ache werven slechts twee oorlogssche pen van stapelde pantserkruiser „Multke" en het slagschip „Olden burg". Dat ziju er heel wat minder dan in 1909. Toen waren het er 8namelijk een pantserkruiser, drie slagschepen, de drie kleiue kruisers, benevens de rivier-kanonneerboot „Otter". In Engeland konden in 't jaar 1910 te water worden gelaten 3 slagsche pen, een pantserkruiser en vier klei ne kruisers. Frankrijk beperkte zich tot het doen afioopen van een pantserschip. Evenzoo de Vereenigde Staten, Ita lië, Japan, Oostenrijk-Hongarije en Griekenland. Reeds bij den aanvang van het nieuwe jaar kan gezegd worden, dat in 1911 heel wat meer oorlogsschepen van stapel zullen loopen dan in het jaar 1910. De Engelsche verkiezingsstrijd be hoort al weer tot 't verleden. Maar, nu komt eigenlijk eerst recht de oor log op politiek terrein. De stembus buit moet worden binnengehaald Zeker is, dat 't ministerie in geen heel aangename positie verkeert, 't Is waair, zijn meerderheid bedraagt meer dan 100 stemmen, maar daar voor moet het de Ieren en de leden der Arbeiderspartij tot vriend hou den. En die zeggen op hun beurt voor wat, hoort wat 1 De Ieren beginnen nu al. Redmond de leider der Iersche nationalisten, zal morgen in de pers een manifest openbaar maken. Daarin komt o. a. te staan „De uitslag der algemeene verkie zingen in December 1910 kan met het volste recht beschouwd worden, als een voorbeeldelooze overwinning van de progressistischc en democratische partij in Groot-Britannië en Ierland. De verkiezingen hebben een eind ge maakt aan de macht van het veto van het Hoogerhuis en aan den eersten minister een duidelijk mandaat gege ven, om de Iersche quaeslie binnen den kortst mogelijken tijd definitief te regelen door aan het Iersche volk volledige zelfregeeriug toe te kennen ten opzichte van alle zuiver Iersche quaes ties." Nog veel meer moeilijkheden heb ben de OOSTENRIJKSCHE MINISTERS te overwinnen. Met. de vorming van een ministerie wil 't dan ook niet vlotten. Baron von Bienerth, de ka binetsformeerder, stuit, op zooveel moeilijkheden, dat het ministerie ver moedelijk niet binnen eenige weken tot stand zal komen. De premier onderhandelt thans met de Tsjechen, maar dezen weigeren zich tot iets te verbinden, bij de overneming van portefeuilles door Tsjechische ambtenaren. De Polen verlangen, vóórdat het kabinet tot stand komt, een bindende belofte van den minister-president in zake de waterwegen. Zij hebben verklaard, dat een hun ner slechts de portefeuille van open bare werken zal aanvaarden, wan neer het beheer der water-wegen on der dit departement wordt gebracht. Graaf Stürgkh blijft minister van onderwijs. Van de candidatuur van professor Lammasch, lid van het Haagsche Hof van Arbitrage, wilden de Duitschers niets hooren, omdat hij tot de kerke lijke partij behoort. wordt thans gepubliceerd, 't Blijkt, dat de regeering van algemeen kies recht nieTwil weten, hoewel het aan tal der kiezers toch belangrijk wordt uitgebreid. De grondslag der kiesgerechtigheid blijft een zekere mate van ontwikke ling alle burgers, die kunnen lezen en schrijven, zullen het kiesrecht deelachtig worden. Volgens de bere kening der regeering zullen er daar door 1 1/2 a 2 millioen kiezers bijko men, zoodat het aantal kiesgerechtig den ongeveer 41/2 millioen zal be dragen .Daar het percentage der analphabeten in Italië vrij groot is, zal toch nog slechts 13 van de be volking het kiesrecht hebben tegen over 20 in Duitschland en 25 in Frankrijk. In de toelichtingen op het ontwerp geeft de regeering aan, dat zij het vraagstuk van den kiesplicht zal overwegen. Voor het invoeren van kiesplicht namelijk is in Italië alle re den. Geen land, waar de kiezers meer thuis-blijven dan Italië. UIT KRETA. Naar men uit Athene vernoemt, heeft de Christenbevolking van Kreta besloten de Mohamedanen te boycot ten, om hen te dwingen het eiland te verlaten. Zij beschuldigden de Moha medanen verbindingen met Konstan- tin opel te onderhouden. Intuqschen zetten de Kretenzers hun bewapenin gen voort. Er komen thans nadere berichten omtrent de AARDBEVING IN CENTRAAL- AZIë, waaruit blijkt, dat de ramp van veel grooter omvang ls, dan eerst vermoed kon worden. De hevige aardbeving begon in den vroegen morgen tusschen 4 en 5 uur, toen de meerderheid der bevol king nog gerust lag te slapen. Na do eerste schokken renden de menschen een groot aantal half naakt, de don kore straat op, waar een regen van steenen hen op het hoofd viel. De on- gelukkigon trachtten in een wanhopi ge n ren het vrije veld te bereiken om niet onder de instortende huizen ver pletterd te worden. De toestand der rampzaligen is verschrikkelijker heersebt namelijk een koude van 10 graden Reaumur. Men vreest, dat dui zenden menschen zullen doodvrïezen. De stad Prshevalsk in Turkestan, dicht bij het meer Issik Kul, is in de diepte verzonken en op de plaats, waar de stad stond, heeft zich een meer gevormd. Tienduizend menschen zijn met de stad de diepte ingegaan. De stad Pishpek aan de Chu-iivier, is ook bijna geheel en al verwoest en van de bOÜU inwoners moet een groot aantal het leven hebben verloren. Vermoedelijk zijn er nog veel meer ongelukken gebeurd. De telegraphi- sche verbindingen zijn evenwel ge stoord, zoodat het nog wel eenigen tijd zal duren, voordat duaromtrent nadere zekerheid zal zijn verkregen. Stadsnieuws Coöp. Veehoudersbon d. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde gewijzigde statuten van den Coöperatieven Veehouders- bond „Gemeenschappelijk Belang'' te Haarlem. Onroerende Goederen. De Staatscourant bevaL de Konink lijk goedgekeurde gewijzigde statuien van de Binnenlandsche Exploitatie- Maatschappij van Omroerende goede ren, te Haarlem. Het doel der vennootschap is het koopen, exploiteeren en verkoopen van onroerende goederen en het doen van al zoodanige handelingen en uit voeren van al zoodanige werken, als met dit doel in verband staan en tot de uitvoering daarvan noodig zullen wezen. Hol kapitaal wordt bepaald op 120.000, verdeeld in twee seriën, elk van 20 aandeden, ieder aandeel groot 3000, waarop wordt gestart 2500. MUSEUM VAN KUNSTNIJVER HEID. In het trapportaal van het Museum van Kunstnijverheid is thans ten toongesteld de verzameling toekeniu- gen, alsook de drijfwerken, vervaar digd door de leerlingen der aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid, welke naar de al gemeene en internationale tentoon stelling te Brussel werden gezonden, waarop een eere-dpiloma werd be haald. In de rotonde werd eene kleine vrezameling koptisch© weefwerken geëxposeerd. Zondag is de toegang kosteloos. Baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn werden in de afgeloopen week 566 baden genomen; in dat aan het Leidscheplein 702. WELDADIGHEIDS CONCERT. In Februari zal hier ter stede een weldadigheidsconcert gegeven wor den ten voordeele van de Vacantie- kolonies, door mevrouw W. de Veer- De Lange (declamatie), mej. Marie van Oostveen (zang), den heer Alex. A. Polak (viool) en den heer Johan de Veer (piano). De entréeprijs wordt zoo laag mo gelijk gesteld, om velen te animeeren tot het bezoeken van dit concert, waarmede zij een goeie zaak steu nen. N. O. G. Het. bestuur der afdeeling Haar lem van het Nederlandsch Onderwij zers-Genootschap heeft de functies voorloopig verdeeld als volgt Ten Broeke, voorzitter L. Broeh- huisen. Ie secretaris; G. J. Bettink, 2e secretaris W. van Brouwersha ven. 3e secretaris J. II. W. Haber- meh.l, penningmeester. In de twee laatste ledenvergaderin gen had reglements-wijziging plaats- Bepaald is toen, dat het. bestuur uit minstens vijf personen zou bestaan Zijn deze wijzigingen door t hoofd bas tuur goedgekeurd, dan bestaat het voornemen, het béstuur tot zeven leden uit te breiden. Daarna heeft definitieve verdeeling der bestuurs functies plaat3. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te eenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat. 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en vroonplaats von den in render vermelden Vrordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Wie is de architect van het Panorama-gebouw te Amster dam ANTWOORD. Het is het eenvou digst, dat u dit zelf even bij de direc tie informeert. Het adres is Plan tage Middenlaan 50. VRAAG. Mevrouw heeft de dienstbode, die ziek uit haar betrek king gekomen is, tegen 1 Februari den dienst opgezegd. Moet mevrouw haar don ook tot 1 Februari het loon uitbetalen ANTWOORD. Bij ziekte moet het loon gedurende korten tijd door betaald worden hoe lang, dat hangt goeddeels van mevrouw af. die vóór hun tijd aftreden, pensioen ANTWOORD. Jade minister geniet een pensioen, gelijk aan hel twaalfde deel zijner bezoldiging, voor elk dienstjaar als zoodanig. Het pensioen voor den gezamenlijken diensttijd kan nieit meer dan ƒ4000 bedragen. VRAAG. Waar komt het biljart spel vandaan en uit welken tijd stamt het ANTWOORD. Het biljartspel (bllle beteeken l bal) is van Franschc origine, en heeft zich uit andere, thans in onbruik geraakte spelen, ontwikkeld. In de eerste helft van de vorige eeuw is men zich met ernst op tiet spel gaan toeleggen, en zijn er ook verscheidene werken over geschre- VRAAG. Bij wien moet ik mij aanmelden om als muzikant aange monsterd te worden op een van de Amerikaansche booten ANTWOORD. Schrijf aan de di rectie van de HollandAmerika Lijn te Rotterdam. VRAAG. Op welke dagen kan ik kosteloos terecht in het Ziekenhuis Ie Leiden, en moet ik dan een bewijs van mijn huisdokter hebben ANTWOORD. De meest volledige inlichtingen zal u kunnen geven de directrice van liet Academisch Zie kenhuis, mej. W. C. M. Bloemens, te Leiden. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen, welke capaciteiten ongeveer verlangd worden om te kunnen worden be noemd tot Keurmeester Laborant Zijn aanbevelingen een eind-examen van de II. B. S, met driejarigen cur sus of een diploma als adsistent-apo- theker En wat wordt er gevraagd voor assistent bij den keuringsdienst voor voedingsmiddelen ANTWOORD. Wend u tot den directeur van den keuringsdienst, Dr. Borat Pauwels, alhier. Natuur) ijk zijn de door u genoemde dijiloma's wel aanbevelingen. VRAAG. Zijn er Nederlandsche Zeevaart-maatschappijen, die jonge lieden met het diploma der H. B. S. 5-j. c. in dienst nemen, en ze bij ge bleken geschiktheid overplaatsen op een schip of in 't. buitenland, en waar zijn die maatschappijen dan geves tigd ANTWOORD. Wend u om inlich- tinen tot de directies van de maat schappij „Nederland" te Amsterdam, en van de HollandAmerika Lijn te Rotterdam. VRAAG. Als men een nachtvei ligheidsdienst. wil oprichten, moet men don verlof daartoe aan den bur gemeester vragen En Ls uniform- dragen verplicht ANTWOORD. Het is verstandig, den burgemeester, als hoofd van de politie, in een dergelijke zaak te ken nen.- Het dragen van uniform is niet verplicht. Het is u zeker bekend, dat hier ter stede reeds een nachtveilig- heidsdienst bestaat VRAAG. - Hoe luidt art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek ANTWOORD. Bij de ontbinding van het zedelijk lichaam zijn de over blijvende leden, of wel liet laatst overblijvend lid, verplicht, de schul den van heit lichaam te voldoen, ten bedrage der baten, en kunnen zij al leen het voordeelig slot onderling verdeelen, of zich persoonlijk toe eigenen, en al zoo op hunne erfgena men overdragen. Zij zijn ten opzichte van de oproeping der schuldeischers, het aanzuiveren der rekening en ver antwoording, en het uitbetalen der schulden, aan dezelfde verplichtin gen onderworpen als erfgenamen, die een erfenis onder het voorrecht van boedelbeschrijving hebben aan vaard. Bij gebrek© van voldoening aan die verplichtingen zijn zij persoonlijk, elk voor het geheel, aansprakelijk voor de schulden, en dragen zij den last daarvan op hunne erfgenamen VRAAG. Wie kunnen lid van de Kamers van Arbeid worden ANTWOORD. Art. 8 van de Wet op de Kamers van Arbeid zegt Le den der Kamer kunnen alleen zijn mannelijke of vrouwelijke ingezete nen des Rijks, tevens Nederlanders, die den leeftijd van 30 jaren hebben bereikt en in een bedrijf, in de Kamer vertegenwoordigd, als patroons of als werklieden binnen haar gebied werk zaam zijn geweest, hetzij gedurende het laatstverloopen kalenderjaar, het zij, op meerderjarigen leeftijd, gedu rende drie van de laatste 10 kalender jaren, die aan hunne verkiez'ng vooraf gingen. VRAAG: Mijne dochter is met Nov. in een dienst gegaan en per maand gehuurd. Begin Dec. heeft mevr. haar den dienst opgezegd. Heeft mevr. nu het recht den godspenning in te hou den, wanneer zij met Febr. vertrekt? ANTWOORD: Ja, om daarvoor ge vrijwaard te wezen moet men langer dan drie maanden in dienst zijn ge weest VRAAG: Ik heb een broer die ge huwd is en vijf kinderen heeft, waar van er 3 en de vader bij mijn moeder thuis zijn en de vrouw heeft er twee meegenomen, die zij later ook bij vreemde menschen heeft achtergela ten. Zij is later den slechten weg op gegaan en leeft met een anderen man enz. enz. Nu is die vrouw ziek en wil de kinderen weer bij mijn broer heb ben. Heeft zij daar het recht toe? ANTWOORD: Zij had over d.e kin deren in het geheel niet te beschik ken. De man oefent de ouderlijke macht uit en moet voor de kinderen zorgen. Hij heeft eigenlijk zijn plicht niet betracht en zal dit alsnog behoo- ren te doen. VRAAG: Ik ben gehuwd met eeï» weduwe die onmondige kinderen beeft. De boedel is nog niet overge schreven op mijn naam. Hoeveel kost dat? Is er nou verschil bij welken no taris men gnat? ANTWOORD: U bedoelt waarschijn lijk de kosten eener boedelscheiding. Om die eenigszains bij benadering te kunnen opgeven, zouden wij de be- standdeelen des boedels moeten ken nen; maar wat de keuze van notaris betreft, alle notarissen rekenen vol gens wettelijk tarief en liet verschil kan slechts gering zijn. VRAAG S. D. (om redenen van per soonlijken aard niet overgenomen). ANTWOORD: Ons dunkt, het door u bedoelde is niet verschuldigd. De patroon moet voor verpleging en ge neeskundige behandeling zorgen, wanneer daarin niot op andere wijze wordt voorzien. In uw geval is dat wel zoo en bovendien springt het fonds bij. VRAAG: In een zaak betreffende een arbeidscontract, werd rnij voor getuigengeld in debet f 1.50 toegelegd. Van den advocaat van eischer, pro (Leo pro codec rende, kreeg ik reiskos ten vergoed. Als nu de gedaagde pa troon de zaak wint, krijg ik dan geen vergoeding? ANTWOORD: Die vergoeding zult u toch wel krijgen, maar dlie f 1.50 zul- FEUILLETON Naar het Engelsen door CHARLES GAR VICE. 31) Dc grootste oorzaak van Cora's po pulariteit was haai' bekwaamheid, om zich het een en ander eigen te maken haar eenmaal een gewoonte van beschaafde menschen te laten zien, was voldoende, om haar die te laten navolgen evengoed als een kostschoolmeisje. Zij keek af, hoe Percy zijn mes en vork gebruikte, en deed hem dat evenals een aap pre cies na. Geen woord van hem ontsnapte haar zij lette zelfs op de beweging van zijn gelaatspieren en nam ze tot model. Een Indiaansche zeifbeheer- BChing en kalmte was haar deel reeds de rest maakte zij zich iedere mi nuut en ieder uur van den dag eigen. Gedurende de reis had Percy haar toevertrouwd aan de zorgen van een dame, die hij eenigszins kende. Hij was van plan geweest, Cora onder haar hoede te laten, totdat hij een tehuis of school voor haar kon vin den, terwijl hij naai' Vering ging maar bet kind had zooveel angst ge toond, toen hij haar dat voorstelde, dat hij het niet over zijn hart kou krijgen, haar weg te zendenen daarom had hij haar, verstandig of niet verstandig, naa.r Vering meege nomen. Men kon er geen aanleiding in vinden tot kwaadspreken zij was nog maar een kind; hij noemde zich haar voogd, en zij beschouwde zich als zijn pleegkind. In het diepst van zijn hart nestelde een teederheid voor het half wilde meisje, die hem soms versteld deed staan en in de war bracht. En nu lag zij daar met haar hoofd rustend op het witte kussen, pein zend en angstig, luisterend naar het geluid van zijn voestap alleen on der vreemden. Eindelijk viel zij in slaap en toen droomde zij. Zij droomde, dat hij op het paard, dat zij zoo goed kende, bij haar vandaan was gereden, voor al tijd en altijd. Met een schreeuw ont waakte zij en sprong uit haar bed, sloop naar een van de koffers en rommelde daarin totdat zij de klee- ren vond, die zij zocht, de tuniek, het hoofdtooisel van veeren, de Indi aansche schoenen, die zij gedragen had toen hij haai- had gevonden. Met de vlugheid en bevalligheid, aan haar soort eigen, deed zij de kleeren aan, eigen, i bleef toep vol dacht staan luisteren. Daarop opende zij de deur, gleed geruisohloos de trap af en de hal in. Handig trok zij den grendel voor de deur weg, deed deze open en ging naar buiten in den nacht. Overal was het doodstil als in hot graf. Met een zucht van verlichting trok zij haar beverpels stijf om zich heen en snelde vlug als een hinde over de sneeuw naar de Wold. HOOFDSTUK XV. Intusschen was Percy op de Wold aangekomen. Hoe maakt de graaf het nu vroeg hij angstig aan den man, die de deur voor hem opende. Voordat hij kon antwoorden, kwam de kleine, gebogen gestalte van Ste phen Gringe de trap af gesloft en de hal doorgeloopen. Mijnheer Percy I Mijnheer Per cy 1 riep de oude man, terwijl hij hem bij den arm greep en hem aan keek met een gelaat vol aandoening. Is u daar eindelijk 1 Ik wist het welIk heb voortdurend gezegd, dal u wel terug zou komen, al was het ook van het uiterste einde der aarde, en dat wij op u moesten wachten. Percy drukte hem de hand. Is de graaf nog Ja, maar gaat nu hard achter uit, Mr. Percy. Hij is al jaren lang stervende evenals $en kaars, die langzaam maar zeker minder woidt. Hij is een jonge man vergeleken bij mij, Mr. Percy een jonge man. Kan ik bij hem gaan zei de Percy. Moet hij er eerst op wor den voorbereid Stephen Gringe schudde zijn hoofd. Een aardbeving zou nu zelfs geen indruk meer op hem maken. Mr. Percy bovendien, hij verwacht u hij spreekt voortdurend over u. Ja, hij weet meer van hetgeen om hem heen gebeurt, dan iemand zou denken maar zoo nu en dan praat hij vreemd. U moet daar maar niet op letten, Mr. Percy. De deur van des graven kamer stond op een kier, en de ren (meester en erfgenaam traden heei siii binnen. De graaf zag er uit. of hij al gestor ven was, zoo wit was zijn gelaat, zoo onbeweeglijk was zijn geheel e ge laat maar plotseling gingen zijne o ogen open, en de oude glimlach, die den Wilden Lord Jack zoo onweer staanbaar had gemaakt, verhelderde zijn gelaat De lippen bewogen en toen Percy zich over hem heen boog, terwijl hij zijn magere, koude hand greep, verbeeldde hij zich zijn eigen naam te hooren. met zwakke stem. Daar heb je niet veel aan. Jongen. Ben je thuis van school Vacant!© Percy knielde naast het bed neer. Ik ben pas thuisgekomen uit Amerika Canada, oom. Het antwoord scheen den mist te doen optrekken, die de gedachten van den graaf verduisterde. Canada? herhaalde hij lang zaam. Wat deedt je daar Heb je hen gezien Had ik je gezonden Neen, dat herinner ik mij niet. Zijn oogen vielen dicht. Zou ik hem te veel vermoeien vroeg Percy, zioh tot den dokter wendend. Neen, hij wachtte op u en ver langde naar u. Neen, niets kan hem meer hinderen, Mr. Chester. Plotseling sloeg de zieke de zware oogleden weer op. Percy, beu je daar Ik zal u geen oogenblik verlaten, mylord. Ik heb in het verleden gekeken, mijn Jongen. Dat is een droevig werk! Doe nooit iets, waarop je niet terug kunt zien. Droevig werk maar de rechtvaardigheid moet toch betracht worden een kleine, meelijwekken de vergoeding. Percy, herinner jij het je nog Ja, oom, ik herinner mij nog al les wat u gezegd heeft. Denk daar nu niet meer aan Het is hard voor je, neef. Hard, heel hond. Maar je bent een Vering, en rechtvaardigheid Ik zou niet willen, dat om mU de rechtvaardigheid uit het oog ver loren werd, oom. Denk nu niet meer aan mij. Heb je dien langen weg afgelegd om mij dit te vertellen vroeg de graaf, terwijl hij hem met vasten blik aankeek. ik zou dit bijna toestemmend kunnen beantwoorden, zei Percy op zachlen, emsligen toon. Als u een of andere dwaling heeft begaan en u wil daarvoor boete doen. dan is er nog tijd, oom. Laat ik dan een boodschap zenden aan De graaf deed hem met een zwak en bijna onmerkbaar gebaar zwij gen. Het is al gedaan, Percy, zei hij. Het is gedaan 1 Gelukkig, oom, was het ant woord van Percy, en denk nu niet meer aan mij, maar aan u zelf. Is er iemand op de wereld, die u nog graag zou willen zien iemand <nu wien wij kunnen zonden De graaf staarde hem aan. Kun jij de dooden uit hun gVa! halen, jongen vroeg hij. Neen, zei Percy, zij zijn buiten ons bereik maar de leven den Ik weet niemand, hijgde de graaf. Ik ben al jaren lang dood geweest voor de wereld, die Wilden Jank kende, Percy. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 9