Qe Erfgenaam van Vering NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaatgang. No. 8456 Verscheid dagetijks, behahie op don- en Feestdagen. MAANDAG 16 JANUARI 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËNi per drie maanden: wmll Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buitea het Arrondissement Voor Haarlem*-20 Haarlem van 1—5 regels /lr—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 J/Advertent ien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. >31K Administratie: Smote Hormat 53. de omstreken en franco per posl 0,45 Intercom monaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Goster. Directeur i. t. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaame 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemadhtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teieghoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht SPOORWEGSTAKING IN PORTUGAL. De bevolking toont zich zoo wordt uit Lissabon geseind zeer tegen de «takende spoorwegbeambten. Een me nigte bestormde het Centraal-station, met de bedoeling, de beambten te dwingen, eenlgo treinen tot vertrek gereed te maken. De stakers hebben zich in het station verschanst. Meer meldt dit telegram niet. Men kan er nog naar raden, of 't tot een botsing kwam en of de orde weer her steld ia 't Blijft evenwel niet bij de staking der spoorwegmannen en winkelbe dienden. Ook do arbeiders aan de gasfabrieken te Lissabon hebben den arbeid neergelegd en de sloot rondom den gashouder verstopt. Soldaten hebben do stakers met geweerschoten verdreven. DE KONINGSMOORDENAARS. Men zal zich herinneren, dat eeni- gen tijd geleden te Lissabon een zoo genaamd .museum van de republiek" Is geopend, dat o.a. een zaal bevatte, waarin allerlei herinneringen aan den moord op koning Carlos e"n zijn zoon waren tentoongesteld. Over dit bewijs van slechten smaak heeft de Portugeesche negeering heed wat moe ten hooreu, zoowel van het buiten land als van de Portugeezen zelf, zoo dat zij thans besloten heeft de por tretten en do wapens der konings- moordiefnaars te verwijderen. HET KIESRECHT IN FRANKRIJK. De commissie uit de Fr arische Ka mer over de wijziging der kieswet om te komen tot evenredige vertegenwoor diging heeft, na het bekende stelsel- d'Hondt verworpen te hebben, de vol gende formule aangenomen voor de verdeel ing vun zetels op den grond slag der e.v.: De commissie van stemopneming «telt het geheel© aantal stemuitbren- genden vast en bepaalt, doc«r-dat aan tal te doelen door het aantal afge vaardigden, die in het district geko zen moeten warden, het verkieziings- quotient. Do commissie telt de stem med, verkregen door de candidaten der verschillende lijsten op en deelt dat totale aantal door het aantal der zetels, die bezet moeten worden, ten einde het gemiddeld aantal stemmen per lijst vast te stellen. De commissie kent aan elke lijst, waarvan het gemiddeld aantal stem men niet minder is dan bet vorkie- zmgsquolicnt zooveel maal een zetel toe als dat aantal het quotient bevat. De commissie verklaart verkozen, tot het aantal der aldus toegekende ze tels, de candidaten van elke lijst, die i de meeste stommen hebben. TURKIJE EN DE RUSSISCH-DUIT- SCHE TOENADERING. De conresJpondent te Kanstotüio- pel van een Duitsch blad zegt van ge zaghebbende Turksche ziide vernomen te Tiebben, dat men in de ambtelijke kringen te Konstantinopel overtuigd j blijft van de goede trouw der Duit-! sche staatkunde tegenover Turkije. In Turksche regeeri'ngskringen weigert men geloof te slaan aan de bewerin gen. dat Duitschland zich tegenover Rusland zou hebben veerbonden, om af te zien van alle plannen op den aanleg van spoorwegen In het noor den van Kleiin-Azië. Met dat al bevindt de Turksche re geering zich in een zeer moeilijke po sitie. Perzië en het noorden van KJ. Azië zijn van het grootste belang voor het begaan van Turkije. De Porte kan ndete mededoelen ter geruststel ling van de verontruste openbare meening. En het groote publiek voelt dat er meer noodig is dan vertrou wen zonder meer. VORSTELIJKE BEZOEKEN. Koning Peter van Servië gaat 15 Fe bruari naar Rome. Ook wordt ge meld, dat de Sultan van Turkije om streeks denzelfden datum te Belgrado op bezoek wordt verwacht. HANDELSVERDRAG. De tariefonderhandelingen, die thans te Londen tusschen de Engel- sche en Japansche regeeringen wor den gevoerd, hebben volgens Reuter, een bevredigend verloop, zoodat ze waarschijnlijk zullen leiden tot de sluiting van een Engelsch-Japansch handelsverdrag, waarbij Japan eeni- ge wijzigingen in het tarief zal in voeren teegnover concessies van de zijde van Groot-Brittannië. DE OPSTAND IN MACEDONIA De Turksche oommatidant Sami pasja heeft bericht, dat de opstande lingen bij Horan verslagen zijn. Twee der opstandige stammen zijn ver strooid. Het aan de Turksche ambte naren ontroofde geld, is voor een deel teruggevonden. Zooals men weet, heeft Carnegie aan een feestmaal als zijn overtui ging uitgesproken, dat het werkelijke permanente Hof van Arhitxage er binnen een jaar zijn zou. Hij voegde daar nog het volgende bij: „Het ge- heele menschengeslacht heeft belang bij den ruilhandel over de geheele aarde, die over vele billioenen p.st. loopt. Bracht een volk den vrede in gevaar, dan zou het scheidsgerecht tot die natie zeggen: welk recht hebt gij, de vriendschappelijke betrekkin gen te verstoren, waarin wij allen in onze grooto gemeenschap deel heb ben? Iemand die de statuten over treedt, stooten wij uit onze club, en wij verzeilden zijn brieven niet meer. Stelt u eens een volk voor, welks post niet meer verzonden wordt". GEVECHT. Uit Comstock in Texas wordt bericht dat Mexicaansche regeeringstroepeu op den anderen oever van de Rio Grande met opstandelingen slaags zijn geweest. Er zijn meer dan 20 doo- den en gewonden gevallen. breidt zich nog steeds uit. Het schijnt moeilijk juiste cijfers te geven maar het totaal aantal stakers schijnt op ongeveer 32,000 geschat te moeten worden. De "leiders der verschillende vakver enigingen en het bestuur van den bond van vakvereenigingen van mijn werkers hebben vergaderd. Er is be sloten de staking voort te zetten in afwachting van het antwoord, dat do mijneigenaren aan den minister van nijverheid en arbeid zullen geven. Wordt dit antwoord niet voldoende geacht, dan zal een poging gedaan worden om eon algemeene staking in olie takken van industrie in geheel België uit te lokken. Een telegram uit Brussel meldt Volgens de Gazette de Bruxelles zijn de patroons en de stakers in het ko lenbekken van Luik tot een overeen komst gekomen. De patroons hebben verschillende eischen der mijnwerkers ingewilligd. Behoudens onvoorziene omstandig heden zal het werk Dinsdag- of Woens dag hervat worden. Dit bericht is evenwel nog niet be vestigd. Uit Londen wordt geseind E'r zijn slechts schaarsche bijzonder heden bekend, maar de mogelijkheid schijnt te bestaan, dat over weinigo maanden een zeer uitgebreide sta king van zeelieden en bootwerkers af gekondigd zal worden. Wanneer deze staking plaats heeft, dan zullen, naar is vastgesteld, de zeelieden van Duitschland, Zweden, Noorwegen, Nederland, België, Denemarken en de Vereenigde Staten er aan deelnemen. De Bond van zeelieden verklaarde, in antwoord op een verzoek om in lichting, dat er geen verklaring af te leggen viel over de mogelij kheid eener staking. Een telegram uit New-York meldt, dat Pearlc, de Amerikaansche verte genwoordiger van den Britschen zee lieden- en stokershond, een schrijven ontving van den algemeenen secreta ris van dien Bond, Ilavelock Wilson, waarin doao meedeelt, dat eeu ste king voor allo Britsche havens tegen de hervormingsfeesten zal worden af gekondigd. KINDEROPVOEDING. Men schrijft ons: WAAR MOET HET KIND WORDEN OPGEVOED DAT DE OUDER LIJKE ZORG MIST? Wij komen uw aandacht vragen voor een zaak, diie uwe belangstelling, vooral als gij zelf kinderen hebt, over waard is. Hebt gij er wel eens ernstig over nagedacht, waar en hoe kinderen die tijdelijk ol voorgoed, de öudunlij- ke zorg missen, moeten warden op gevoed? Als gij zelf vader of moeder zijt, zoudt gij natuurlijk voor uw ei gen kinderen weuschen, dlat als zij uw zorg, en daarmede waarschijnlijk hun eigen thuis moesten verliezen, er een ander huis voor hen open stohd, aar zij met liefde werden opgeno- len en met toewijding en verstand werden opgevoed. En zoudt gij een dergelijk tehuis voor hen weten? Zeer veel kinderen, die door dood, verwaarioozlng of langdurige ziekte, de ouderlijke zorg moeten missen, hooren in een groot gesticht of wees huis 'niet thuis, voeden zach er niet thuis, of kunnen er niet geplaatst worden. In de meeste groote Inrich tingen worden de kinderen met een groep van denzelfden leeftijd, en van hetzelfde geslacht verzorgd, en groei en zoodoende gescheiden van broer tjes en zusjes op. Andere onverzorgde kinderen wor den bij familie of in huisgezinnen on dergebracht, waar zij menigmaal een zeer liefderijk thuis vinden, hoewel 't ook niet tot de zeldzaam heden beJioort dat z'j zich als „vreemde eend" in tie bijt, tusschen de eigen kinderen der pleegouders blijven voelen. Wij achten het daarom zeer won- schel ijk dat ook hier in Nederland, naast de bestaande methoden van op voeding, meer kleine tehuizen zullen komen, waar kinderen, die de ouder lijke zorg voor goed of tijdelijk moe ten missen, met een groepje van 10 k 12, die gerekend kunnen worden bij elkaar te hooren wat afkomst, bescha ming en godsdienst betreft, verder kunnen worden opgevoed, en waar zij onder beschaafde leiding een warm tweedie tehuis kurfuen vinden. Waar dus alle kinderen in dezelfde verhou ding tot de pleegouders of leidster staan, en waar meer kinderen uit één gezin, te zameta kunnen worden groot gebracht. Zoo'n thuis zal in tegenstel ling met een groote inrichting, een omgeving zijn die de kinderen kun nen overzien, en waar zij naar hun krachten, reeds vroeg kunnen leoren meehelpen en mee zorgen, en waar zij zoovee! mogelijk in contact blijven ko men met het gewotne dagelijksche le ven, met zijn huiselijke zorgen, en zijn huiselijke genoegens. Er moet naar gestreefd worden, dat deze hui zen gezellig en hygiënisch zijn, maar ook, dat er evenals in de geheele le venswijze, die grootste eenvoud heersebt. Wij meen en dat het noodig Is, dat de proeve met dit. systeem vain verzorging, dat o.a. in Engeland on der den naam van „Scattered Homes" op groole schaal wordt toegepast, hier te lande verder georganiseerd geno men wordt, en riepen hiervoor „de Verce'niging tot oprichting en instand •houding van kleine Opvoedüiïgs-Te- huizen" in het leven. Deze vereen! - ging wenscht als centraal lichaam ge heel 'neutraal te blijven, en sluit geen richting uit. Zij wil dit practasch uit voerbaar maken, door ieder huis ei gen kleur te geven, In overeenstem ming met het hoofd. Met de groote mate van volharding, liefde en paedagogische kracht, die deze personen aan hun werk moeten geven, hebben zij zeker recht, hun ei gen stempel op het aan hen toever trouwde huis te zetten, waardoor dan ook de mogelijkheid ontslaat, kinde ren van verschillende richtingen, een aan hen passende omgeving te ver schaffen. Op ,,'t Hoogst", een stuk hoog gele genzandgrond onder Noordwijker- hout, op 10 min. afstand der ge meenteschool hebben wij een flink terrein, waar ons eerste huis in aan bouw is, en waar zoo nooefcig nog me nig huisje kan komen te staan, toch is liet geenszins onze bedoeling uit sluitend in afgelegen plaatsjes deze tehuizen op te richten; wij zullen zelfs vrji spoedig behoefte voelen aan oen tehuis meer in het centrum, waar zij die voor verdere opleiding de een of atodere inrichting van onderwijs moeten bezoeken, zoolang gehuisvest kunnen worden, maar als bakermat voor onze tehuizen kozen wij de heer lijke duinstreek bij Noord wij kerhout, daar de groote overgang in het leven van menig kind, dat tot ons komt, naar onze meening het best in de rust van het buitenleven met zijn natuur lijken eenvoud te boven gekomen kan Wij meenen in een dringende be hoefte te voorzien, door ons eerste huis met Mei te openen voor normale weinige en onbemiddelde kinderen uit meer beschaafde kringen, voor welken, hetzij door weezengeld, ver- zeköringsuitkeering, eigen kapitaal tje, door hulp van familie, vrienden, vereen igineen of kerkgenootschappen slechts eene zeer eenvoudige opvoe ding bekostigd kan worden. Wat de verpleegkoste'n betreft, gaan wij van het standpunt uit, dat de on kosten die zoo l.aag mogelijk gehou den zullen worden, door de verploog gelden moeten worden gedekt, terwijl geldelijk voordeel geheel wordt bui tengesloten. Wij hopen uit een te stichten ondersteuningsfonds, in noo- dige gevallen de verzorging en oplei ding geheel of gedeeltelijk te kuhnen overnemen terwijl ons bouwfonds moet dienen tot instandhouding en oprichting der tehuizen. Als alle ouders dien ten allen tijde hun eigen kinderen goed verzorgd zouden wenschen, ons naar hun krachten zouden willen helpen, en als zij die weten, of meenen te weten ons persoonlijk niet noodig te hebben, maar wè] voor ons streven voeten, ons toch willen steunen, ja, dan. zouden wij zonder te groote geldelij ke zorg, ons moeilijk maar heerlijk werk kunnen aanvaarden. Helpt gij ons? Zelfs de kleinste gift met instem ming gegeven is welkom en wordt dankbaar aanvaard. Alle gewenschte verdere inlichtin gen zullen gaarne verstrekt worden door mej. C. M. v. Dissel te Noordwij- kerhout. die met mevr. H. Boddaert— Schuurbeque Boeije, den Haag; den heer H. G. A. Ei ink Schuurman, oountant-peïmïngm.. Parklaan 2, Bus sum; Mevr. H. Siewertz van Reese- mar—d© Graaf, den Haag; em mej. Margaretha Meyboom te Rijswijk, in de constitueerendie vergadering 29 Mei 1910 tot bestuur gekozen wer den^ Instemming hiermede betuigden reeds: te Amsterda mFreule E. Bod daert, Mevr. v. d. Hucht—Kerkhoven; Dr. G. A. M. van Wayenburg; te Amersfoort Mevr. C. SandersHuide koper; te Apeldoorn M. van Wijlie, dir. Hoenderioo; te Arnhem A. J. Schreuder, dir. Med. Paed. Inst. Si- lein Warnsborn; te Groningen Prof. G. Scheltema en Prof. J. Simon van der Aa; Den Haag en Scheveningen Mevr. A. E. van Dorp—Verduiden, Mej. Mr. E. van Dorp, mej. Suze Gros- haus. Mej. A. Kalff, Jan Ligthart. Jhr. mr. Rethaan Ma car Jhr. mr. H. Smissaert, J. R, Snoeck Ben'kemaus: te Katwijk aan Zee; mevr. Dr. D. van DorpBacker Andireoe; te Leiden: Prof. Dr. G. Jelgersma, Mevr. Va!n Leorsum Wijsman; Prof. Dr. A. H. Lonentz; Mevr. A. LorentzIvaiser; te Onze Lachhoek Wat ik je bidden mag, George, ga toch niet naar de badplaats, waar je neef verleden jaar is geweest; je wordt daar opgegeten. Hoe dat? 't Staat duidelijk in den reisgids. De inwoners leven daar hoofdzakelijk van de badgasten. Percy komt in een winkel en laat zich de eene das na de andere toonen. Gemakkelijk is hij niet te bevredigen: rood, blauw, groen, geel, gestreept en effen, geruit en gebloemd, niets 1«- vredïgt hem. Eén paar kiest Percy, er uit en de andere legt hij op zij, waarna hij opmerkt, dat de verkoo- per ze in een andere doos doet, dan waaruit hij ze genomen heeft. Vergist u zich niet in de doos? vraagt Percy. O, neen, antwoordde de bedien de. wij moeten iedere das, die vijf of zes hoeren niet willen, in deze groo te doos leggen. Die krijgt de fabrikant dan ze ker terug? Dat niet, maar daaruit laten wij de dames kiezen, als zij een das vooi haar man komen koopen. OOK EEN BAANTJE. Wat is uw vader? Rentenier. En wat is uw werkkring? Ik help hem in den zijne. IN HET VERKEERDE KEELGAT. In den schouwburg bestelde een heer voor zijne dame een glas limo nade; de kellner bracht dit echter in vergissing aan een ander. Door hoes ten zocht hij de opmerkzaamheid van den bediende tot zich te trekken, waar op zijn vrouw eindelijk vroeg. Waarom hoest jc tool) zoo? Moet men dan niet hoosten, ant woordde hij, als do limonade in het vorkeerde keelgat komt? Noordw ijkerliout Ds. A. J. P. Boeke; te Oosterbeek Mej. A. H. van Wijten; te Rotterdam: Mej. Ida Heijermans; te Stratum ds. E. J. F. van Dissel, te Utrecht: Mevr. P. M. H. Dolk—Mey- link, mr. A. de Graaf, Mevr. M. Muh- ler—Lulofs; te Zierikzee Mej. K. de Crane; te Zeist Dr. H. Pastma en mej. Jac. Snethlage. Stadsnieuws Leerplichtwet Het Hoofdbestuur van 't Ned. On derwijzers Genootschap zond bij de hooge Regeering een adres in om ver betering der leerplichtwet. Gevraagd wordt o.a. geleidelijke uitbreiding der leerverplichting tot 8 schooljaren, leerplicht voor de herhalingsschool gedurende twee jaar. verval van on gestraft wegblijven, tweemaal per maand, intrekking der landbouwver- loven enz. Ook verbod van arbeid aan leer plichtige kinderen. Een voorstel in dien geest werd indertijd door de af- deeling Haarlem voor de Algemeene Vergadering ingediend. De leerplicht commissie alhier die oen landelijke bevyeging op 't tcuv; zaiiS SST jaar terug, had haar deze wensche- lijkheid ook in haar serie leerplicht- verbeteringen ^opgenomen. Zie vervolg Stadsnieuws 3e pag. van ddi blad. FEUILLETON Naar het Engelsch door CHARLES GARVICE. Ik wist niet, dat u hier was. Men had mij verteld, dat u steeds alleen thuis bleefdat u niemand bezocht. Ik heb er geen oogenblik over ge dacht, dat ik kuns zou hebben u hier te ontmoeten, of dut u hier zou kun nen komen. Nog bleef liij zwijgen. Wat kon hij hierop zeergen En toch, ging zij steeds fluiste rend voort, was het niet om mijzelf te sparen, dat lk u vermeden zou heb ben. Nacht en dag ben ik door wroe ging gestraft, en ik aanvaard die straf. Zelfs u zou het voldoende vin den, als u wist hoe ik daaronder ge leden heb. Ongetwijfeld denkt u aan deze zaak alleen nog maar met een gevoel van groote dankbaarheid, dat u zoo mooi ontsnapt is. Hoe dikwijls zeg ik niet tot mijzelf „Hij beminde mij nooit.gelukkig, hij heeft mij hooit oprecht bemind Die bewering steunt op niets, zei Percy, nu voor 't eerst sprekend. Ik had u lief, en u wist het. Zij verborg haar oogen met de han den. Hoe grooter het kwaad dan. Nu weet ik, dat u mijn gezicht moet ha ten. Zij keek naar den hemel op en glimlachte. Het is nu al te laat voor mij om aan mama te vragen dadelijk heen te gaan. Morgen zal zij haar excuus maken. Dat is heelemaal niet noodig. Als wij elkaar niet kunnen ontmoeten zonder een pijnlijke gewaarwording, dan is het aan mij, mij terug te trek ken, niet nan u maar na zooveel ja ren behoeft zoo'n gewei toch niet meer te bestaan. Zij begon zuchtjes te snikken. Hij legde zijn hand op haar arm. Sst zei hij vriendelijk. Sst 1 U hecht te erool gewicht aan dien dien misstap uit het verleden. Ik heb niet vergeten, maar ik ben niet onge lukkig. Het is tijd, dat u uw best doet om te vergeten. Is u gelukkig zei ze zacht met haar oogen op zijn gelaat gevestigd. Heeft u er dus niets tegen, dat ik hier blijf; haat u mij niet? Als ik rnaar kon hopen, dat u er ooit toe zon kunnen komen om mij' te vergeven 1 Ik heb u al lang geleden verge ven, zei hij eenvoudig. Zii keek hom met wijdgeopende oogen vol tranen aan, toen, terwijl hij zijn hand uitstak, boog zij zich er over heen, en later verbeeldde hij zich, dat zij die gekust had. Toen keek zij hem zonder een woord te spreken in 't gelaat en verdween. HOOFDSTUK XIX. Lilian Devigne wierp de tuindeu ren open, en trad glimlachend en vriendelijk de ontvangkamer binnen; des te bekoorlijker zag zij er uit door het diepere licht in haar violetkleuri ge oogen, en den lichten blos op haar blooko wangen. Do dames stonden en zaten hier en daar door de kamer ver strooid, sommigen babbelend, ande ren trachtend nieuwe liederen in te studeeren. Er waren maar twee of drie heeren. Ladies Pacewell en Gor ton zaten in druk gesprek met Lady Devigne, de laatste met haar gewone, onschuldiee en weinig belangstellen de uitdrukking op het gelaat, zooals van ouds. Zij keek eenigszins onge rust op, toen haar dochter binnen kwam, maar éen oogopslag scheen voldoende om haar een zucht van ver lichting te ontlokken. Lady Pacewell maakte ruimte voor haar. Waar is u geweest En dan met niets dan die dunne shawl om Ik ben buiten op het terras ge weest. Is het niet warm voor ee>n avond in April Ik kon er haast niet toe komen weer naar binnen te gaan. En met een lachje zonk zij achterover in de kussens. Op dat oogenblik kwam Sir William binnen en keek de kamer rond. Iemand Vering ook gezien vroeg hij. Lady Pacewell keek rond. Hij was op het terras, geloof ik. Sir William ging er heen en kwam weer terug. Ik kan hem nergens vinden. Zeg hem, als hij binnenkomt, dat wij nog iemand noodig hebben om te biljar ten. Lady Pacewell keek haar vriendin glimlachend aan. Dat Is Juist Iets voor hem Na tuurlijk is lnj hul park ingegaan; en dwaalt daar misschien wel uren lang ond. Lady Gorton lachte zachtjes. O ja l zei ze, je zoudt mij nog neer over hem vertellen. Dat interes seert mij bijzonder. Lady Pacewell knikte. Zij was bui tenslands geweest op het oogenblik, dat die episode tusschen Lilian en Percy zich afspeelde, en ging voort in gelukkige onwetendheid omtrent't effect, dat haar gebabbel op haar bu ren zou kunnen hebben. 0 Ja over dat kleine, Indiaan- sche meisje. Natuurlijk sta ik voorde waarheid van het verhaal niet in, of schoon ik het uit een zeer geloofwaar dige bron heb. Mijn zoon, Norman, is op dezelfde universiteit als do jon ge Merivale. Charlie Merivale een neef van Lord Vering, zooals je weet is bijzonder op zijn bloedverwant gesteld, en beschouwt hem als een held. Mijn zoon zegt, dat hij altijd van hem vervuld is en van zijn won dervolle daden, en hij gaf een beves tigend antwoord, toen Norman hem vroog of er eenige waarheid was in het verhaal, dat zijn neef een jong Indiaansch meisje had gevonden in de ongerepte bosschen van Amerika. Haar gevonden op een hachelijk oogenblik, tóen hij Lord Percy zelf verdwaald was en bijna uitge hongerd.. Mr. Merivale zei, dat de graaf zijn laatste stuk brood inet het kind gedeeld had en ter wille van haar allerlei avonturen had doorgemaakt; haar twee- of driemaal het leven had gered, en haar voor eenige vervolgers had weggedragen. Wat eeu verhaal l zei Lady Gor ton. En is dat kind hier in Enge land Ja ergens op school. Wat een excentrieke toestand Niets dan vriendelijkheid des harten want natuurlijk is het arme, klei ne ding zonder eenige pretenties en heel leelijk. Lady Pacewell glimlachte en bc- woei zich met haar waaier, terwijl zij veelheteekenend haar wenkbrauwen optrok. Integendeel, Mr. Merivale gaf te kennen, dat zij buitengewoon mooi was. Al neemt men aan, dat hierbij wel wat overdrijving van een jongen man zal zijn, dan moet zij toch alles behalve leelijk zijn. Hij had haar maar ééns of tweemaal gezien, maar was verrukt over haar, zooals Nor man zei. Werkelijk I riep Lady Gorton uit. Op die manier een gevaarlijk pleegkind voor den graaf, niet waar Het zal mij verwonderen of hij nog verdere plannen ten opzichte van zijn verhouding tot haar heeft? Zulke hu welijken komen meer voor. Hij is er juist de man naar, om niets te voelen voor de vrouwen om hem heen. Om niets te voelen voor meisjes wier opvoeding al voltooid is, glim lachte Lady Pasewell. Juist en daarom pakt hij de ge legenheid aan, om er een zelf op te voeden en aan orde te wennen naar het model van zijn ideaal. Ik zou wel eens willen weten, o p welke school hij haar geplaatst heeft. Nu weet ik 't al Maar natuur lijk bij de dames Penley Het oude Minerva Huis Wij herinneren het ons nog zoo goed, niet en zij lachte. Ja, dat is het, nu weet ik 't zeker. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5