De Erfgenaam van Vering NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaapgang. No. 8461 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 21 JANUARI 1911 O ABONNEMENTEN ADVERTENTIËNt per drie maanden» "fcV'A. Van i5 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem L2U Haarlem van 1—5 regels /l.—elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. J-j® AdvertenHfin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door NederlandI to 50 Cta. voor 3 plaatsingen k contant. OöUustreeid Zondagsblad, 'vtii» Haarlem I 0J7M Redactie en Administratie: Sroote Houtstraat 53. v n de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directear J. C. PEEREBOOM. Drukkerij Znider Burtenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot da plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemadhtigd liet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DERDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht IN DE FRANSCHE KAMER Is in dew loop der discussie over de begrooting van binnenlandsche zaken, de opheffing van de geheime fondsen •voorgesteld. De minister-president steldo do quaes tie vaa vertrouwen. (Al weor Met 359 togen 135 stemmen werden de fondsen da«rop gehandhaafd. Hierop hervatte de Kamer het de bat over de interpellatie in zake de „Confédératlon Générale du Tra- vail"- De minister-president Briand zei, dat de „Cmfédération" wordt ge- vord door 70 80 syndicale federa ties en arbeidsbeurzen, achter welke 8000 werklleden-vereenlgingen staan. Niet in de-e werkliedcn-vereenigin- gen vindt men de kiemen gelogd voor de besluiten, te Parijs op zeker oogen- blik genomen werden. Raddraaiers hebben zich meester gemaakt van de leiding der „Confédératlon", maar 'de arbei lerswereld tracht zich thans weer vrij te maken van de tvrannieke overheersching, die haar drukt. En de „Corfédération" voelende, dat zij 't prestige heeft verloren, wilde dal weer terugwinnen met de zaak-Du- rand. Briand voegde daaraan toe, dat men de „Confédération" niet moet ontbinden, omdat men daardoor den schim op zich zou laden, een aanslag op de vrilheid der organisatie te be- 'doelen. Hii zei voorts, dat de noodige maatregelen genomen zijn om te be letten, dat. de anti-militaire propa ganda de kazernes binnendringt. De regeering wil de werkliedenver- ecuigingen handhaven, mits zij zich uitsluitend op vakgebied bewegen. Do daden van sabotage nemen lederen dag of. De goedgezinde ar beiders begrijpen, dat de rovolution- naire agitatie tot niets leidt. Op het parlement rust de taak te borgen voor de erkenning der vak- vereenigingen. Men moet niet de hand lichten met de maatregelen tot onde.-drukkitig van wandaden. Men moet de wet doen eerbiedigen, wan neer die wordt geschonden door par ticulieren, maar de collectieve verant woordelijkheid niet al te zwaar doen wegen, wanneer daardoor het terrein tier vrijheden van de vakvereenigin- gen kan worden uitgebreid. UIT DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. Bij de tweede lezing van het wets ontwerp betreffende de belasting op de waardevermeerdering, volgens 1- welk. bij verkoop van eeu stuk grond van de waardevermeerdering, die ontstaan is buiten toedoen van den eigenaar, een belasting zal worden gehesen, waarvan de opbrengst gebruikt zal worden ten ba te van de defensie of ter ondersteu ning van veteranen, werd verworpen ©en amendement van de conserv atie ven om do regeerende vorstenhuizen van deze belasting vrij te stellen. UIT PORTUGAL. Naar uit Lissabon geseind wordt, is .aet bericht, waarvan ook wij melding gemaakt hebben, volgens welk in Portugal ouder de wapens geroepen reservisten geweigerd zouden hebben op te komen, van allen grond ont bloot. Ook do geruchten van oen te gen-omwenteling zijn geheel onge grond. De toestand moet, volgens den be richtgever te Lissabon sedert Zondag veel verbeterd zijn. Men verzekert, dat de commissie, die door de voorloopige regeering is benoemd om reorganisatieplannen voor de vloot uit te werken, als haar meening heeft verkondigd, dat middellijk in Engeland drie Dread noughts van dezelfde capaciteit als de Braziliaansche Minas Geraes besteld moeten worden. GRIEKENLAND EN DE KRETENSER QUAESTIE. De oude partijen in Griekenland, die zich bij de jongste verkiezingen van candidaatstelling hebben onthou den. trachten nu den minister-presi dent Veciselos dwars te zitten, door critiek te oefenen op zijn Kreta-poli- tlek. Zij verwijten hem slapheid en gebrek aan energie en een der partij bladen heeft zelfs een medewerker naar Kanea gezonden, die een reeks interviews met den Krelenser Miclie- lidakis publiceert. Deze verwijt Veniselos, dat hij als persona grata van de buitenlondsche regeeringen, en vooral van de Engel- sche, alles doet wat hij kan om hun rust niet te storen. Als voorzitter van het Uitvoerend Bewind van Kreta heeft hij in het voorjaar van 1910 na gelaten een. besluit van de Nationale Vergadering over de inlijving bij Griekenland, dat volgens gewoonte hij de opening der zitting herhaald erd, ter kennis van de consuls der beschermende mogendheden te bren gen en in het Kretensische Staatsblad te publiceereii. Ook na zijn vertrek uit Kreta heeft de regeering. die uit zijn aanhangers bestaat, een beroep der Nationale Vergadering op de Europeesche mogendheden en de Ver- eenigde Staten om erkenning van de inlijving bij Griekenland niet in de buitenlandsche pers laten publice ren. Nog onlangs heeft Veniselos den Kreteusers aanbevolen de verontwaar diging over een nota der mogendhe den, waarin van de souvereiniteit van Turkije sprake was, te onderdrukken. We kunnen de houding van Venise los wel begrijpen. Hij verzweeg een en ander om de lastige mogendheden niet te prikkelen. Het plan moet thans bestaan, In vloedrijke lieden naar Kreta te zen den, om de openbare meening tegen Veniselos tc keeren en incidenten in het leven te roepen, die een einde kunnen maken aan Veniselos' mi nisterieel bestaan. Dit is een oud, reeds eerder zonder succes toegepast denkbeeld van Rhallys, nml. om den Kretenser door Kretensers te laten bestrijden. De Atheensche pers toont zich dankbaar over de jongste, uit Italië afkomstige, blijken van sympa thie voor de lvretensische broeders en het miijviiigsvruagstuk en geeil de hoop te kennen, dat Italië zal opko men tegen de mogendheden, die Grie kenland in deze aangelegenheid min der welwillend gezind zijn. Verder zuilen eenige bestellingen voor de ma rine in Italië geplaatst worden en hebben ltahaansche financiers, naar het heet. zich bereid verklaard, de Grieksche leening, die men wil uit schrijven, gedeeltelijk te plaatsen. Men ziet. de Kretenser quaestie is nog lang niet uitgevochten I 't Is wel eigenaardig, dat de zon n Veniselos, den man, die door de Kretensers vereerd werd als de aan staande redder van hun eiland, nu aldus in achting gedaald is. 't Kan verkeeren 1 COLUMBIë EN PERU, Columbiaansche troepen, onder aan voering van generaal Gamboa, heb ben een gedeelte van het Caqueta- of Japoera-gebied bezet, welk gebied echter beschouwd wordt als deel uit te maken van Peru. Te Lima vreest men, dat ernstige verwikkelingen daarvan het gevolg zullen zijn. Het gebied in quaestie ligt iets ton zuiden van don equator langs de west grens van Brazilië. Er bestaan over die streek grensge schillen tusschen Peru. Columbië en Ecuador. Ook tusschen HAÏTI EN SAN DOMINGO dreigen onlusten. Uit Port-au-Prince wordt gemeld, dat de arbitrage-com missie van Haiti, die me£ de vertegen woordigers van San-Domingo aan de grenzen was samengekomen, terugge keerd is zonder haar opdracht tot een goed einde te hebben gebracht. Vijandelijkheden schijnen onvermij delijk. Dominicaansche troepen heb ben Grandgozier reeds bezet en trek ken op naar Saltrou. De regeering van Haiti besloot zich tegen dezen inval te verweren, en maakt overhuast aanstalten om een groote troepenmacht infanterie en ar tillerie naar de bedreigde punten te DE REVOLUTIE IN PARAGUAY. Volgens nadere berichten was de minister van oorlog in Paraguay, die den president en vice-president tot aftreden dwong, al reeds sedert vele maanden de feitelijke dictator in het land. In Juli zette hij, toen hij nog slechts kolonel was, een revolution- naire beweging op touw en na een verwoeden strijd in de hoofdstad werd de regeerende partij, de Civicos, verdreven. De president aer republiek nam de vlucht en kolonel Jara zette in zijn plaats een strooman als vice- president aan het hoofd dor regee ring. De kolonel zelf nam de porte feuille van oorlog en verschillende kameraden kregen de andere ïegee- ringsambten. De nieuwe ministers trachtten hun positie te versterken door ook de leiders te verbannen van de partij der Colorados. Deze partij had jaren long het bewind in handen gehad, tot zij in 1904 door de Civicos werd verdreven. Kolonel Jara, die toen tot de Civicos behoorde, maar zich, toen het op verdeeling van den regeering&buit aankwam, achteruit- gesteld waande, maakte van den steun der Colorados gebruik, om weer de Civicos te verdrijven. Maar een maal tot maohrt gekomen, verdreef hij zijn helpers ook. De volgende maand kwamen een nieuwe president en vice-president aan het bewind, maar dezen hebben zich niet ge willig willen schikken naar de wen- echen van den almachtigen minister van oorlog en zoo zijn ze thans ook door hem weer verdreven. Hij is nu zelf als president opgetreden. 'T CHINEESCHE PARLEMENT. De Chineesche regeering heeft het door hei Voorparlement uitgewerkte constituiioneele programma doorge zien en gewijzigd. Het aldus gewij zigde programma wil in het loopeude jaar de bepalingen afgekondigd zien voor de vorming van een ministerie en een raadgoveud comité, dat uit de leden van den tegenwoordigen Groo- ten Raad zal bestaan, waarvan prins Tsjing voorzitter zal blijven. Deze hervormingen zullen einde 1911 in werking treden verder zal dan een Geheime Rand benoemd en zullen strafwetten en handelswetten afge kondigd worden. In 1912 zal een be grooting voor het Parlement ontwor pen worden en zullen de bepalingen voor de verkiezingen bekend gemaakt worden. In 1913 zal het Parlement bij eengeroepen worden. ;aüsnieuws MUSEUM \N KUNSTNIJVER- EID. De merkwi. re verzameling oud- Koptische wc die in de rotonde van het Museum van Kunstnijver heid tentoongesteld is. zal nog eeni- gen tijd ter bezichtiging blijven, even als de teakeningen en werkstukken in koper, welke voor een groot deel in het trapportaal van het Museum werden ondergebracht. De weefsels stammen uit de Ve tot VHIe eeuw onzer jaartelling van een Christelijke sekte, de Kopten, die voor de laatst overgebleven oude be woners van Egypte worden gehou den, en bij wie het gebruik heerschte, de dooden gebalsemd en geheel ge kleed te begraven. Deze verzameling is daarom zoo merkwaardig, omdat zij ons tevens eenig denkbeeld geeft van de struc tuur der texticlcn uit het Romeinsche tijdperk, waarvan tot dusverre zoo weinig tot ons gekomen is. Zondag is de toegang kosteloos. Circus Wilke. Vrijdagavond werden in de Socië teit Vereeniging niet minder dan 25 >ie nummers, rijk aan afwisseling, opgevoerd. Het was een avond vol succes voor de uitvoerenden en voor de directie, die het beste, wat er is op het gebied van paarden-, olifanten- en honden- dressuur, en op dat der acrobatiek en clownerie, laat zien en bewonde ren. Mr. Charley, de matroos aan het touw, was ook weer present, en ver richtte zijn moeilijke en gevaarlijke toeren aan den zwevenden stok we derom met ©one stoutmoedigheid, die allen verbaasde. Dan was er ook nog ter bijzon dere vermelding de clown August Wheals, die f 25 aan iedereen uitloof de, die drie ronden op zijn ezel kon zitten. Eenige liefhebbers, onder wie twee militairen, méldden zich aan, doch welke moeite zii ook deden om op den rug van den springenden en slaand en langoor te blijven zitten, niets hielp. Na de eerste ronde waren alien onder groote hilariteit der aanwezigen reeds tot „zandruiter" Alles bij elkander genomen, was het eene prachtige, welverzorgde voorstelling. Wie nu z'n Zaterdag- of Zondag avond eens recht gezellig wil door brengen en inderdaad iets moois wil zien, verzuime dan ook niet op dén dezer avonden zijn schreden naar de Sociëteit Vereeniging te richten. Men zal zich er bepaald uitstekend amu- Een mooie groep Mlnia- tuur-Hyacinthen. De heer P. M. J. Elderiug te Heem stede heeft een mooie groep Minla- tuur-Hyacinthen in bloei en daarne vens nog een vijftigtal Hyactnthen in potten. Het is inderdaad eene prach tige verzameling, die wel het bezich tigen waard is, zoo schrijft 1 Week blad „Bloembollencultuur". Zooals we reeds zeiden, waren een vijftigtel Hyacinthen in potten geëx poseerd, en daaronder bevonden zich zeer mooie exemplaren. Het was zeer zeker voor den tijd van het Jaar ©en bijzonder mooi stel. De groep Miniatuur-Hyacinthen, bestaande uit 50 pannen, en geëxpo seerd in eene schuin oploopende groep, kwistig versierd met heerlijke takken van Asparagus Sprengeri, trok echter het meeste. Er waren in deze groep slechts een zestal verschei denheden vertegenwoordigd. We hoorden dezer dagen beweren, dat hier te lande bijna haast geen Hyacinthen verkocht konden worden, terwijl Tulpen daarentegen gewoon lijk gemakkelijk van de hand gingen. Dat zal o. i wel komen, omdat mees tentijds zoogenaamde dikke Hyacin then aan het publiek vertoond wor den, terwijl deze, naar een en ander te oordeelen, niet in den smaak van onze liefhebbers vallen. Doch meer malen hebben we gezien, dat de bloe- menbakjes of mandjes, gevuld met Romeinsche Hyacinthen, altijd gaai- ne gekocht werden. Welnu, indien steeds mooie Minia- tuur-Hyacinthen in allerlei kleuren en in nette mandjes of bakjes ge plant, den menschen aangeboden worden, we twijfelen er geen oogeu- blik aan, of ze zouden hunnen weg wél vinden. Jammer daarom, dat alle liefheb bers de mooie groep van den heer Eldering niet kunnen zien I Zij, die het echter wel kunnen, raden we ten sterkste aan, eens op den hoek van het Manpad te Heemstede te gaan zien ze zullen zeker niet teleurge steld worden 1 Bloembollencultuur. Het hoofdbestuur van de Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencul tuur deelt mede, dat de heer H. V. van Zanten Jz. bericht heeft, wegens zijne benoeming tot wethouder der gemeente Hillegom, te bedanken als lid van het hoofdbestuur. Ofschoon terstond door den voor zitter pogingen zijn gedaan om den heer Van Zanten op dat besluit te doen terugkomen, is dit niet gelukt. Er zal derhalve tn de eerstvolgende algemeene vergadering in Maart een verkiezing moeten worden gehouden voor een lid van het hoofdbestuur (aftredende op 31 December 1912). Nog een tooneelvereeni- ging. Gisteren is alhier opgericht de Haarlemsche tooneelvereeniging Door kennis tot kunst. EnkeleVroegeTulpLady Bore el. „Bloembollencultuur" schrijft o.a Dezer dagen zagen wij daarvan een aantal bloemen van bijzondere groot te, pracht-exemplaren, in een mandje geplant, waardoor alweder bewezen werd, hoezeer deze verscheidenheid voor vervroegden bloei geschikt is. De bloemen waren aangeboden aan Mevrouw Boreel van Hogelanden, naar wie, zooals men weet, deze ver scheidenheid verleden jaar is ge noemd. Zij waren gebroeid door den heer P. Heemskerk Johz., te Rijns burg. M r. A. W. Kamp. Dezer dagen zal Mr. Kamp in den Schouwburg een voordracht-avond geven. De pers heeft Mr Kamp meermalen gunstig beoordeeld. De „Leeuwarder Cour." schrijft Mr. Kamp is een voordrager van ta lent. „Provinciale Groninger Courant" Een voordrager bij uitnemendheid. „Prov. uv. en Zwolsche Courant" Mr. Kamp heeft een zeldzame gave voor voordracht, eeu gave, door hem met zorg ontwikkeld. „Alkmaarsche Courant": Mr. Kamp mag zonder voorbehoud tot de beste voordragers gerekend worden, welke ons land telt. Rubriek voor Vragen Geabonnaerden hebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de ltedactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloo* gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig naam ea woonplaats van den inzender vermcldeq wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Mijn dochter heeft in haai dienst, door het openprikken van een wondje, door mijnheer, bloedvergifti ging gekregen en is nu tot herstel te Amsterdam, waar zij nog eenigen tijd moet blijven, waarna zij weer naar haar dienst gaat. Moet mijnheer nu geen kosten van verpleging en kost geld betalen en zoo hij er niet toe ge zind is, waar moet ik mij dan ver voegen? ANTWOORD: Ons dunkt, het onge val 1s door onvoorzichtigheid ver oorzaakt en het Is dan zeer billijk, dat alle noodzakelijke kostón door mijnheer worden betaald. Bij gebreke daarvan aou uwe dochter, vooralen van een bewijs van onvermogen van den burgemeester, zich tot den kan tonrechter moeten wenden. VRAAG: Mijn twee oudste broers zijn vrijgeloot en de twee daarop vol genden hebben gediend. Wij zijn met zeven broers. Is nu de vijfde broeder vrij? ANTWOORD: Neen, deze is dienst plichtig. In het geheel moeten er vier VRAAG: Als ons in den vreeand© een onrecht is aangedaan, men valsch is beschuldigd en de getuigen vaJscii hebben gezworen, terwijl er geen hoop is om de zaak weer voor het ge recht te krijgen, kan men dan zijn aanklacht hier in Holland indienen? ANTWOORD: Neen, dat gaat niet; daar kunt u geen succes op hebben. Als men zich op het grondgebied van Nederland tegen u vergreep, dan zou het iets anders wezen. VRAAG. Mijn meisje is met Novem ber in dienst gekomen. Zij heeft haar betrekking opgezegd om over 6 we ken weg te gaan. Heeft zij daar recht op ANTWOORD. Ja, dat is geoorloofd. Een termijn van zes weken is voldoen de, wanneer men voor onbepaalde» tijd of tot wederopzeggens toe is ge huurd. VRAAG. Mag een huisheer een ge zin op straat laten zetten, wanneer een vrouw wegens bevalling te bed ligt ANTWOORD. Dat zou men onmen- schelijk kunnen noemen maar wan neer het bevel tot ontruiming een maal gegeven is, zal er niet veel aan te doen zijn. VRAAG. (Van persoonlijken aard en daarom hier op verzoek niet over genomen). ANTWOORD. De ouders en de zus ters en broeders hebben te z am e n recht, vSlgens regelen door de wet gesteld. VRAAG. In hoeverre is eeu man verplicht voor zijn vrouw en kinde ren te zorgen Is hij alleen verplicht om het hoogst noodige voedsel te ver- FEUILLETON Naar bet Engelscb door CHARLES GARVICE. 43) - Ja, het ls dezelfde, zei hij. Je behoeft ten opzichte van mij de zelfde vragen niet te doen, Cora Neen, zei ze met zachte stem, u is niet veranderd, en toch..... Je mist de Indiaanse lie schoenen #n den pels, lachte hij. Wel, wij zullen ze moeten blijven missen, vrees ik, totdat wij ze op een gemas kerd bal dragen. En vertol mij nu eens, beu je volkomen gelukkig? Ik ben gelukkig, zei ze, en dankbaaro, zoo dankbaar I Sst I zei hij. Van zoo iets oiag er tusschen ods geen sprake zijn. En heb Je al vriendinnen Ja zei Cora, en één groote vriendin.... Lady Mary Darlington. Percy knikte. Ik ken haar vader en haar fami- Jie. Ja, ga nu voort en vertel mij eens het ©en en ander aJles. Bevalt het paard ie goed Het is een prachtig beest. antwoordde zij. Toen, met een blosje en een gebaar van dankbaarheid en toegenegen heid En alles wat u mij gezonden heeft, is zoo veel en zoo mooi I Hoe kan ik u ooit genoeg bedanken Hoe kan u zooveel g</ld verspillen aan Hij voorkwam haar met een bijna .-*> trjimln ~h Nonsens, kind, tfëi hij. En vertel mij nu eens, ben je nooit ver drietig gestemd O, neen, zei ze, nooit ver drietig. Dat doet mij pleizier, zei hij, en ik verwacht dat voor verdrie tigheid in het vervolg heelemaal geen reden meer zal bestaan. Ik heb een vriendin voor je gevonden, zei hij plotseling. Een vriendin herhaalde zij met haar zachte stem, die hem op •vreemde, bijna pijnlijke, wijze trof. Ja, Iemand die eens een groote vriendin van mij was en nog is. Ja zei Cora peinzend. Zekere Miss Devigne, zeide Percy, zijn gelaat naar het venster keerend. Haar moeder Lady Devigne woont vlak bij de Ko ninginnepoort, niet ver hier van daan, en zij heeft vriendelijk aange boden verlangt er zelfs naar, je vriendin te worden. Je kunt daar eens eenige dagen gaan loge eren jtfsje eens wat anders wilt hebben dan de schooL Hoe denk je daarover Hij keerde zich om. om haar aan te kijken. Plotseling was er een vreem de, ernstige uitdrukking op haar ge laat gekomen. Het is heel vriendelijk van haar bijsonder antwoordde zij, en zij heeft mij nooit gezien Het ls heel vriendelijk 1 DéBÏt js (4 gèau YTCSS Ais zij mij wil hébben. Er volgde een pauze. Toen keek zij naar hem op. F.n u, my lord, hij sohrok o.p Is u nog op Vering Neen. zei hij, Ik bon in Londen. Haar gelaat helderde op. En zal u dan soms een bezoek komen brengen bi] uw vriendin Ja.... dikwijls, zei hij. HOOFDSTUK XXIL Je bent een heel bijzonder meisje, Cora 1 riep Lilian Devigne uit. met een lachje van bewonderende ver bazing. Het tooneel was de ontvangkamer van Lady l">evigne, waar Cora een vacantlemlddag doorbracht, en er meer uitzag als een Diana, dan als een schoolmeisje in haar soepele wit te japon, met een donkerrood© rooe versierd en haar prachtig, glanzend zwart haw. d&t eenvoudig was op- gestoken boven op haar welgevormd hoofdje. Ben ik klonk vol twijfel hot antwoord. Ben ik Waarom zegt u dat Omdat ik het niet helpen kan, lieve kind. Ik vraag je, of je je trou we vriend Charles Merivale knap vindt, en je antwoordt, dat Je het niet weet dat je er nooit over g-e- 4ovhi nem. En flal met zóó ojjrecht weinig belangstelling, dat het verba zingwekkend ls Maar ik heb er toch ook nooit over gedacht, hield Cora vol, on willekeurig glimlachend, terwijl zij friach water uii een sierlijke kan in een nog sierlijker bloemenmand goot. Lilian Devigne trok met een air van speelschen ernst, dat schitterend haar werkelijke belangstelling be dekte, een fijngevormd kaartenbakjo naar zich toe. Hoe wreed van je Weet je wel, Cora, dat ik je niet half zooveel zou liefhebben, als je niet zoo*n raadsel voor mij was Je bent zoo geheel anders dan andere meisjes van je leeftijd zoo bijzonder oprechtzoo volkomen vrij van ijdeiheid, dat Ja, ik kan niet voortgaan als je mij met die groote, ernstige oogen zoo aan kijkt Kijk als 't u blieft naar je bloe men, lief kind, ik verzoek het Je. Cora keek met een lachje een an deren kant uit Ben lk zoo vreemd, alleen door hetgeen u daar noemt Ik kan het niet helpen. U moet mij leeren om meer te zijn, als andere meisjes. Lilian Devigne bloosde even bij de zen onbewusten speideprik, maar verborg haar oogenblikkelijke verle genheid. door de kaarten op het bakje om en om te keeren. „Mr. Charles Merivale", „Mr. Charles Merivale". 32J1'— ilc- rivais" YPet cbii massa van dezelfde kaartjes. lederen dag moet hij go- tracht hebben hier oen bezoek te brengen en de laatste maand twee maal per dag. En voor .wie komt hij hier Voor u, denk lk, zeide Cora bedaard, of voor Lady Devigne, misschien. O ja, natuurlijk voor mama. Ik vergat mama, lachte Lilian Devig ne met ironie. Natuurlijk. IIoo gevleid zal mama zijn Ik zal het vertellen O, CoraCoraalsof je niet wist, jij ondeugend meisje, dat de jonge Apollo zoo noemt men hem op de club alsof je niet wist, dat die Jonge charmeur met zijn krullekop hier kwam om zeker vrien dinnetje van mij te zien, die mij van haar gevangenis te Kensington uit zoo nu en dan een veel te kort bezoek brengt Bedoelt u, dat hij komt om mij te ontmoeten vroeg Cora. Denkt u dat werkelijk. Miss Le- ylm* Noem mij Lilian, als je mij lief- hebt 1 Ik heb je lief, zei Cora even bedaard als te voren, daarom zal lk Je Lilian noemen. Bedoel je, dat, hij hier komt, om mij te ontmoeten Is dal niet heel vriendelijk Waarom begin je nu te glimlachen Ik viud het heel vriendelijk. Ik zal hem ook eens gaan Cora, je bent onverbeterlijk. Pre cies een kind, wien het alphabet nog moet worden geleerd het alphabet der liefde. En nu zot je een gezicht alsof je zit te luisteren bij een meet kunde-les. Maar zonder gekheid, weet Lord Percy, hoe dikwijls Charlie hier binnenkomt Dat weet ik heelemaal nieit. Hij zou heel blij zijn, want hij houdt bij zonder veel van Charlie hij is zijn neef, zooals u weet, en zij wonen sa men in hetzelfde huis. Lieve meid, zei Lilian, zoo zacht, dat er bijna onmerkbaar iets onaangenaams In haar woorder. scheen te liggen. lk weet alles omtrent hen. Ik wist alles reeds, voordat jij uit de wolken kwam val len. Zij gaan als broers met elkaar om ze zijn onafscheidelijk, trouw aan elkaar en natuurlijk weet Lord Percy van de attenties van zijn neef af en is daar zeer mee ingenomen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 9