NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaacgang, No. 8462 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 23 JANUARI 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN; per drie maanden: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1 -20 Haarlem van I5 regels f 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der b,J Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)L30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (gj'j|T xgggH 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Afzonderlijke nummers nviu, J'C Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem UdYtt n D de omstreken en franco per post 0-45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootsefiap Lourens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drnkkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de nlaatsin? van advertenfiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buttenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht De veel besproken en beschreven POTSDAMMER OVEREEN KOMST Js ook in de Turksche Kamer ter spra ke gekomen. In antwoord op een vraag ver klaarde minister Rifaat pasja, dat Rusland streeft naar het instellen van een vrijhaven in Perzië en naar waarborgen voor de vrijheid van handel in dat land. Duitschland erkent de bijzondere rechten, die Rusland in Noord-Perzië heeft. Omtrent de belangen, die Engeland In de Perzische Golf mocht hebben, zal dat land direct met Turkije *n besprekingen treden. De minister verklaarde te welen, dat Duitschland door de erkenning der Russiche belangen in Noord- Perzië, niet te kennen wil geven, dat zij de belangen van Turkije in Perzië betwist. Daar de quaesties omtrent de spoorwegen finnnciêele quaesties ziin, behoeft Turkije zich er niet om te bekommeren. Rifaat pasja constateerde ten slotte dat Turkije met alle mogendheden goede hei rekkingen onderhoudt. Do Kamer nam met de verklarin gen van den minister genoegen. DE OPSTAND IN YEMEN is nog steeds niet onderdrukt, ja, er ger, neemt gedurig grootere afmeting 8 Nu wil de Turksche regeering er blijkbaar voor goed een eind aan ma ken. Te Konstantinopel zijn 6 batal jons met artillerie ingescheept, om naar het gevechtsterrein te vertrek ken. Daarover wordL uit Konstantino pel geschreven De troepen maakten een voortreffe- 1 ij kon indruk. Men mag zonder over drijving zeggen, dat sinds het be slaan van het Ottomaausche Rijk nog nooit een dergelijk korps beter uitge rust en gewapend is. Een hoogge plaatste militair had zijn volkomen vertrouwen uitgesproken in het wel slagen der expeditie. De bewoners van Yemen waren onder liet vroegere re- geerslelsel gewoon geweest, dat er wel een jaar voorbijging eer de Por te een besluit nam. En dan werd uit heterogene elementen een korps sa mengesteld, dat slecht verzorgd werd, ongelooflijk slordig was uitgerust en nooit betaling kreeg. Het natuurlijke gevolg van een en ander was, dal ruik een korps niet in staat was tot eeuig optreden van be tee ken is. en door ziekte gedecimeerd werd. Tegen de thans naar Yemen gezonden keur troepen zullen de volgelingen der oproerige sjeichs niet lang stand kun nen houden. De troepen moeten ln Yemen eens voor goed de zaken op orde stellen en het gebied flink zui veren zoo denkt de Turksche regee- ring. Ze moet van plan zijn, des noods zooveel troepen naar Yemen te zenden als maar eenigszins gemist kunnen worden. Het plan, om het met vreedzame middelen te beproe ven, schijnt dus voorgoed opgegeven. Van andere zijde wordt nog ge meld, dat er Vrijdag of Zaterdag al weer gevochten is, waarbij de Turk sche troepen 80 duudeii en 80 gewon den betreuren. 't Gaat er dus nogal heet toe De vraag is gepast WAAROM ZIJN DE ARABIEREN OPROERIG De sjeiks, die tot nu toe slechts in zeer losse verhouding tot Turkije stonden, zijn door de afschaffing van liet oud-Turksche systeem ernstig be nadeeld en werden daardoor zeer on tevreden. Onder Abdoel Hamid ont vingen zij geregeld sommen gelds, om hen schadeloos te stellen voor de nadoelen, hen toegebracht door den Mekka-si>oorweg, die hun handel zoo goed als vernietigde. Het nieuwe re gime heeft deze creldelijko vergoedin gen als corrupties van het oude systeem afgeséhaft. Ook op andere wijzen werd door de Jong-Turkcn do ontevredenheid der Arabieren opge wekt, vooral door het met geweld in voeren van Turksche scholen, waar alleen Turksch onderwezen wordt en rnen de Arabische taal tracht te on derdrukken. Turkije zit ook nog met DE KRETENSER QUAESTIE. Zullen de Turken ook in deze met geweld gaan optredenEen telegram uit Konstantinopel meldt, dat bin nenkort een Turksch eskader, be staande uit 2 kruisers en 4 torpedo- booten, zal uitvaren om een vloot demonstratie te gaan houden in de Kretenser wateren. Zullen de beschermende mogendhe den van Kreta dit toelaten De verhouding tusschen BULGARIJE EN SERVIë laat in den laatsten tijd aan harte Jijkheid te wenschen en nu is er weer een nieuwe reden tot verwildering bijgekomen. Deze is gelegen in het feit, dat de Bulganrsché minister president Malinof bij een gesprek met een Weenscken journalist naar men in Seivië meent, opzettelijk vermeden heeft ook maar met een enkel woord van de betrekkingen met Servië te spreken. Het orgaan der Servische regeering wees op dat eigenaardige feit. Malinofs zwijgen ten opzichte van Servië heeft te meer de aandacht getrokken, daar hij bij zonderen nadruk logde op de vriend schap tusschen Bulgarije en Grieken land. De vriendschap van Servië met Oostenrijk-Hongarije vermeerdert na tuurlijk ook niet, in verband met de zonderlinge AANSLAG-PLANNEN VAN PRINS GEORGE. De pers brengt thans eenige nadere mededeelingen over den aanslag, die op den Oostenrijkschen troonopvolger Frans Ferdinand zou beraamd zijn. Bij diens bezoek aan het Roemeen- sche hof zou de daad uitgevoerd wor den. Uit de documenten der samen zwering. die de Oostenrijksche politie in handen gekomen zijn, zou de me deplichtigheid aan het complot van George van Servië, ten stelligste blij ken. De Turken hebben nu ook weer een quaestie met Engeland het betreft EEN GEVECHT TUSSCHEN EN- GELSCHE MATROZEN EN MOHAMMEDANEN. Daarover wordt uit Konstantinopel in een telegram bericht Te Dubaya zijn Engelsche matro zen, die uit passagieren waren en Mohainmedaansche vrouwen belee- digd hadden, met de bevolking slaags geraakt. Het gerucht gaat, dat ver scheiden matrozen gedood zijn en dat hun oorlogsschip Dubaya bombar deert DE KEIZER EN DE U. 3. In een kabinetsorder aan den sta tions-commandant der marine te Kiel spreekt de Duitsche Keizer zijn diepe bewogenheid uit over de ramp van do onderzeesche boot de U. 3, en beklaagt hij den dood van drie dappere man nen, die als nieuw bewijs voor den bij de marine heerschenden geest, tot het laatste oogenblik hun plicht hebben gedaan. Met groote voldoening heeft het den Keizer vervuld, dat de red- dingsarbeid met zooveel energie werd volvoerd. Allen die daaraan deelna men spreekt de Keizer zijn dank uit, met bijzondere belooningen voor de officioren en manschappen, die zich bij het reddingswerk persoonlijk on derscheiden hebben. REVOLUTIE IN HONDURAS. Do Amerikaanschc kruiser „Taco- ma" heeft 30 man en de Britsche krui ser „Brilliant" eveneens 30 man ge land, om de neutrale zóne te bescher men. Men verwacht elk oogenblik een treffen tusschen de regeeringstroe- pen en de revolutionnairen. CORRUPTIE. We hebben onlangs meddling ge maakt van een onderzoek ingesteld in Ohio, en diat aan het licht bracht, duit bier een wel georganiseerd stelsel be stond om stemmen van kiezers te koo- pen. Thans schijnt in Illinois een zelfde schandaal te zijn ontdekt. Hier zullen, naar het heet, tegen niet min der dan 3000 kiezers vervolgingen wee- den ingesteld, omdat zij zich hebben laten cmkoope'n. De prijzen voor de stemmen bij de laatste verkiezingen wisselden vam een rijksdaalder tot vijftig gulden. Zoowel republikoinen als democraten zouden zich adn on kooperij hebben schuldig gemaakt UIT DEN SPAANSCH—AMERI- KAANSCHEN OORLOG. De post van Washington vertelt, dat de autoriteiten aldaar tlunis tot de overtuiging zijn gekomen, dat die on- diorgaiig van do „Maine" in de haven var. Havana, welk feit zooals men zich zal herinneren het uitbreken van den Spaansch-Amerikaanschen oor- dog verhaastte, het gevolg is geweest van een ontploffing aan boord en dat de Spanjaarden met het geval niets te maken hebben. Eonigen tijd gele den werd vertelt, dat aanwijzingen waren gevohden, volgens welke het zeker was, dat een zeernijn onder het schip zou zijn ontploft. Ook toen werd reods aangenomen, dat de Spanjaar den volstrekt niet willens en wetens het schip hadden doen zinken. Is nu dit nieuwe bericht juist, dan zou dus zelfs van een indirecte schuld der Spanjaarden geen sprake zijn. Stadsnieuws GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 25 Ja nuari 1911, des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (.Prinsenhof) De volgende zaken zullen aan orde worden gestold: 1. Mededeelingeu en ingekoai stukken. Proces-verbaal opneming boeken en kas gemeente-ontvanger. 2. Lijst van op 1 Januari 1911 aan hangig gebleven zaken. 3. Voorstel B. en W. vaststelling le suppl. kohier plaatselijke directe be lasting, dienst 1910. 4. Id. id. vaststelling staat oninba re posten, dilenst 1908. 5. Id. id. wijziging titulatuur hoofd bouw- en woningtoezicht. 6. Id. id. kwijtschelding boete aan nemer bouw cokesloods. 7. Id. id. vaststelling verordening, regelende de aanstelling en bezoldi ging ambtenaren, belast met de in ning vaai haven- e n kaai geld. 8. Id. id. aankoop grond Van Ee- denstraat. 9. ld. id. vaststelling staten uit art. 2 pensioensverordehingen. 10. Id. id. verhuring gronden Leid- sche Vaart bij Kathedraal. 11. Id. id. verkoop grasgewas bij Openbaar Slachthuis en Kleverlaan. 12. Id. id. verhuring gronden aan P. van Dijk e.a. 18. Id. id. overneming gronden ten zuiden Potgieterstraat. 14. Id. id. gebruik Doelen'lokaal en gymnastiektoes tellen voor gyurtias- tiekcursus. 15. Id. id. vergunning L. W. Hei] en Zonen, rails Klerksteeg. 16. Id. id. vergunning J. F. van Riessen, uitgang Spaamd. weg. 17. Schrijven id. verzoekschriften in zake gebruik loodhoudende verfstof fen. 18. Voorstel id. verzoekschrift C. G. van Tubergen Jr., afwijking art. 7, la, Bouwverordening. 19. Id. id. onbewoonbaarverklaring perceel Jansstraat no. 22. 20. ld. id. id. Jansstraat no. 65. 21. Id. id. opheffing onbewoonbaar- verklaring perceel en Goudsmidsplein- tje Nos. 2 rood en 6 en Lange Beigij ne straat no. 22/22 rood. 22. Schrijven id. benoeming lid Plaats. Commissie va'n toezicht L. O. 23. Aanbeveling id. benoeming tijd. leerares Meisjesschool voor M- O. 24. Voordracht ld. benoeming on derwijzeres School voor U. L. O. litt. B. 25. Id. id. id. onderwijzer aan id. N. O. G. liet Neder.1. Ondierwijzeirs-Genoot- soliap vergaderde Zaterdag in 't Nut, waar tevens een tentoonstelling van leermiddelen was. Wegens ziekte van den voorzitter leidde de heerL. Broekhuizen deze bij eenkomst nogmaals. Besloten werd het adres van 't Bron comité te teekenen. Van het gewijzgde tregiiement zul len 200 exemplaren gedrukt worden. Do begrooting werd aangehouden. 't Bestuur zal uitgebreid worden. In het bestuur werden gekozen mej. Van Egmond en de heer Peper. De commissie tot nazien van de re kening en verantwoording van den penningmeester, bracht dezen hulde voor het nauwgezette, zuinige be heer. Wat de wachtgelden betreft, veree- nigde de vergadering zioli in hoofd zaak met het rapport der commissie, alleen werd wen schel ijk geacht, dat het wachtgeld 80 van 't salaris en minstens 500 bedraagt, maar dat periodieke verhoogingen niet door gaan, en geen verbod besiaat, om door bijverdienste het salaris aan te vul len. Alleen bij het aanvaarden eener Rijks-, Gemeente- of Provinciebetirek- king hooger gesalarieerd dan do laatste betrekking, worde 't wacht geld geschorst. Do heer Van Goor gaf bij zijn me thode voor 't Fransch een heldere toe- liohting, dlie door de vergadering met aandacht en zeer veel waardee- ring werd gevolgd. Spreker gaf een scliets van het ontstaan zijner series leer- en leesboekjes en schelste hoe een les vruchtbaar kan worden gege ven. Dat hij de platen van Van Lum mel gebruikte, was alleen omdat or bij 't ontstaan zijner methode geen be tere «waren. Miet genoegen zag hij dat ze thans veel beter waren uitge voerd. In gelijken geest als die van den heer Van Goor verschenen methodes voor Engelsch, Duitsch en Esperan to, die ook van Lummels platen als aanschouwolijkën grondslag gebrui ken. Een vijftigtal platen op bovenge noemd betrekking hebben, waren ten toongesteld. DOOPSGEZINDE KERK. Ds. H. Bakels, te Haarlem, zal zich in Mei van dit jaar opnieuw verbin den aan de gemeente van Doopsge zinden te St. Anna Parochie. Na het vertrek van ds. Bakels (in Octolx-r 1909) is deze gemeente vacant geble ven. („N. R. CL"). Ingeschreven: 22 timmerlieden, machinale houtbewerker», gonmaker, 6 meubelmakers, 1 mo delmaker, 25 metselaars, 27 opper lieden, 6 stucadoors, 5 witters, 4 machinebankwerkers, 2 monteurs, 11 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier, 2 vuurwerkers, 1 ketelmakers, burgersmeden, 8 machinisten, 8 sto kers, 1 electricien, instrument maker, 1 koperbankwerker, 2 ko perslagers, 3 loodgieters, 1 schoen maker, 3 zadelmakers, 2 kleerma ker, 57 schilders, 9 behangers, 3 stoffeerders, 6 bloemisten, 10 tuin lieden, 26 grondwerkers, 2 bakkers, 1 banketbakker, 1 slager, 2 krui deniersbedienden, 1 kellner, 17 ma gazijnknechts, 11 loopknechts, S huis knechts, 1 sigarenmaker, 3 kantoor bedienden, 1 boekdrukker, letter zetters, lithograaf, 1 binder, 36 losse werklieden 9 dienstboden, 18 werksters, 2 naaisters, 1 kook ster, 2 huishoudster, 3 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., steenhouwer HEEMSCHUT. De bond Heemschut heeft thans uit- noodigingen verzonden om als lid van den bond toe te treden. De eerste vergadering, ter verkie zing van een definitief bestuur zal worden gehouden op 2 Februari, te Amsterdam. Vechter ij tjes. Zaterdagnacht om kwart over twaalven was het vrij rumoerig it tie Jansstraat. Een troepje personen ge droeg zich zoo tegen de politie, dat zij met den gummistok tot betere ge dachten moesten worden gebrachL Een dezer lieden verloor z'n pet en... witte das bij deze gebeurtenis. Hij kwam de verloren voorwerpen later op 't buroau halen en zeide, dat hij niets met de kwestie te maken had ge had. Uit de Barrevoe test raat hebben twee politie-agentcn den los-werkman H. B. van de Brouwersvaart, meegenomen naar het politiebureau, wegens dron kenschap en verzet. Zie vervolg Stadsnieuws op de der de pagina van dit Tweede Blad. Uit de Omstreken AERDENHOUT. Van den postdirecteur, den heef Kraft, is het rijwiel gestolen 1 SCHOTEN. Te Haarlem wordt llccteerd met een lijst voor liet ge.. Willemsen, dat schade leed door den i: d op het Pretoriuplein. Op de lijst komt de handteekening voor van den Burge meester van Schoten, den heer F. F. Führhop De Burgemeester heeft echter aan do Haarlemsche politie meegedeeld, dat hij niet op een dergelijke lijst zijn handteekening heeft gezet. Is hier misverstand in het spel, of is het een poging tot oplichting De Haarlemsche politie onderzoekt de zaak. BLOEMEN DAAL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, te houden op Donderdag 26 Januari e. k. des na middags te 2 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Verleenen van eervol ontslag aan den heer C. J. Th. Leistikow als lid en voorzitter van de Commissie tot we ring van schoolverzuim. 3. Aankoop van grond tot verbree ding van den Bloemendaalscheweg. 4. Vaststelling van een bouwplan voor gronden van mevrouw de wed. Eldering. 5. Nadere regeling van de wijze van opneming der boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. 6. Wijziging der pensioensverorde ning. 7. Nadere regeling, van de vergoe ding voor het geven' van herhalings- onderwijs. 8. Huur van huizen voor agenten van politie. 9. Kohieren Hoofdei ij ken Omslag. Schoolgeld en Hondenbelasting. 10. Bouw van een school te Vogelen zang. 11. Verbouwing van de school te Overveeu. 12. Waterleiding. 13. Reclames inzake belastingen. HEEMSTEDE. Collecte- De maandelijksche schaalcollecte ten behoeve van het Burgerlijk Arm bestuur heeft in 1910 opgebracht f 596.66. Verpachting. Door B. en W. is verpacht de navol gende riscliwaters Leidsche Vaart aan II. Dielemans, Haarlem, voor ƒ40, Craijenestcrvaart en Zand- en Wip pervaart aan W. Kok te Spaarudam voor 8, Güppervaart aan M. H. W. Versteeg te Vogelensang voor 5. FEUILLETON Naar bet Engelsch door CHARLES GARVICE. 44) Heeft hij hem niet op zekeren dag gezonden, om je terug te brengen naar de school Eu gebruikt hij hem niet om boodschappen naar hier over te brengen Natuurlijk weet hij iiet. Ik juobeerde alleen maai- eens, hoe ver Je onbevangenheid wel ging, en ik moet zeggen, dat zij weerga loos is. Toen, terwijl Cora glimlachte met Jets twijfelachtigs in de uitdrukking van haar gelaat, keek Lilian Devïgne uit het venster. En aLs men over den duivel spreekt, enz., zei ze lachend, toen men voeten hoorde vegen en de ge wone vraag aan de voordeur bevesti gend hoorde beantwoorden. Hot volgend oogenblik kwam de zoogenaamde duivel de ontvangka mer binnen. Lilian Devigne keek scherp naar haar gezellin, toen zij opstond, om den jongen Adonis te be groeten maar haai" blik «rarrlê ai op Cora, die zonder de minste verlegen heid of eenige andere gewaarwor ding dan eenvoudig genoegen op hem toetrad. Ik ging hier voorbij, zeide Charlie, terwijl hij na de gewone plichtplegingen ging zitten, en zijn sterke, gespierde leden met een ge voel van weelde heerlijk in een zacht fluweelen stoel uitstrekte, ik ging juist voorbij en dachtik loop even binnen. Ik hoop, dat ik u niet kom storen, Miss Devigne Lilian Devigne glimlachte heel vriendelijk tegen hem hij kon niet te dikwijls komen voor liaar plannen. Ja, heel erg, en Cora ook. Zoo ziet het or hier toch niet uit, antwoordde hij. Deze kamer is altijd koel en frischhet is druk kend heet buiten Zeker, zei Lilian. Wil je even bellen Charlie keek haar vragend aan. Om een verkoelenden drank, lachte Lilian. Wel, zei Charlie, ik zal niet zoo dwaas zijn om te weigeren maar het is heel vriendelijk van u, Miss Devigne. U is altijd vriendelijk, en daarom is een man er op gesteld, hier maar binnen te loopen.... Dank je. (Dit tot de dienstbode). En hoe maakt Lord Percy het vroog Lilian Devigne. nu druk be zig aan haar borduurwerk. Percy is heel goed, antwoord de Charlie. Hij zei. dat hij hier van middag een bezoek wilde brongen. Is hij er al geweest Lilian Devigne schudde van neen. Cora, die aandachtig luisterde, hield even op met haai- werk van rozen schikken. O dan zal hij straks nog wel komen. Peroe breekt nooit zijn woord. Arme vent 1 hij zag er aan den lunch uit. of hij zich doodelijk verveeld had. Hij is den geheelen morgen met den notaris opgesloten geweest, en dat is even erg als heete koffie bij dit weer. Dat doet mij denken, dat Lord Vering heel waarschijnlijk hier zal komen theedrinken, zeide Lilian Devigne. Ik zal je beiden een paar minuten alleen laten. Cora, neem hem mee in den tuin als hij onrustig wordt. U blijft zeker theedrinken, nietwaar. Mr. Merivale voegde zij er bij, terwijl zij de kamer ver liet. Charlie keek haar na en liep toen op Cora toe. Jij en Miss Devigne zijn nu groo te vriendinnen zei hij. Ja, zei Cara, zij ontvangt mij altijd heel vriendelijk, wanneer ik o cfk kom. Daar is niets bijzonder vriende lijks in, zei hij, maar zij IS vriendelijk, dat is zeker waar. Nu, zullen we den tuin Ingaan t Wou je rooken zei Cora. Charlie lachte en stak een cigarette aan, en het tweetal wandelde eenige minuten zwijgend het kleine Londen scho tuintje op en neer. Ja. het is-hier beter dan op de club, Cora, vooral wanneer jij hiel bont, zei hij zuchtend. Kom je hier om mij te zien zei ze, terwijl zij hem aankeek. Ja, natuurlijk. Ik kom te dik wijls. Misschien zeggen zij en hij maakte een gebaar met zijn cigarette naar het huis zeggen zij dat wel. Misschien denk jij er ook wel zoo Neen, zei Cora. Het doet mij altijd genoegen Je te zien. De jonge man keek haar nieuwsgie rig aan, en blies een poosje zwijgend don rook voor zich uit. Ja, ik geloof, dat je liet meent. Ik geloof, dat je werkelijk van mij houdt, Cora. Cora knikte. En je weet, dat ik je ook graag mag lijden, ging hij voort, kijkend op zijn cigarette om de waarheid to zeggen dacht ik een poosje gele den, dat kijk mij tooh niet zoo strak aan, Cora dat ik te veel van je hield. Te veel herhaalde zij, met opgetrokken wenkbrauwen en ver baasde oogen. Charlie bloosde. Ja, te veel. Ja, Cora, jij och. een man raakt op het eerste gezicln uit zijn gewone doen, en voedt dat hij getroffen is. Getroffen vroeg Cora. Ja, knikte hij. Och, Cora, je bent zoo zoo onschuldig, zoo ge heel anders dan andere vrouwen, aarzelde hij. Weet je niet, wat liefde is? Een moment aarzelde zij. Ja, ik heb er over gelezen. Bedoel je, dat je mij dacht lief te hebben Charlie kqikte met nadruk met zijn hoofd. Ja, niemand zou dat kunnen hel pen, des te minder ik en ais er niet iets gebeurd was, Cora, dan zeg ik jc, dat ik hals over kop op je ver liefd zou zijn geworden, krankzinnig verliefd. Ik weet het. Waarom ging hij voort, op zijn thema met ijver voortgaand. Wat bracht mij telkens hier, als ik wist dat je zou komen Waarom kon ik het niet la ten, telkens dezen kant uit te gaan Wel, Cora, die steeneu draak daar zou liefde voor je gaan voelen Tenzij. zei Cora, met een eigenaardig glimlachje, er iets an ders was Charlie knikte en zuchtte. Toen barstte hij los Cara, ik moet het je vertelkn Ik kan het niet helpen. Maar je moet mij beloven het geheim te houden. Wil je mij dat beloven Een geheim zei ze. Toch niet van Lord Percy Charlie keek haar verbaasd aan. Vertel mij dat geheim, dat an dere, zei ze. Charlie stak een nieuwe cigarette aan en zuchtte. l.k zal je vertellen, waarom ik niet hals over kop verliefd op je werd, Cora, zei hij omdat ik iemand anders juist bijtijds zag. Je begrijpt wel. ik zou het niet vertellen, als ik niet wist nu nog veel zekerder dan ooit, dat je nooit een greintje om mij zult geren. Waarom zou je dat ook Zij keek hem aan en zei niets, en hij ging voort Je herinnert je nog wel dien mid dag het is al lang geleden dat Percy mij verzocht had, je naar die afschuwelijke school terug te bren gen Ja. En je vertelde mij onderweg voortdurend over je vriendin, Lady Mary. Ik wenschte Lady Mary toen mijlen ver weg, want ik wilde over j><u en mijzelf praten. En ik voelde mij onaangenaam gestemd, toen wij naar binnen gingen en even in die opgeschikte ontvangkamer zaten. En toen zag je iemand voorbij het roam gaan en riep haar, en Lady Mary, die ik onderweg zoo had gehaat, kwam binnen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5