SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad* Voetbal, ïiorftaal. Onzen sportmedcwerkers wordt dringend verzocht de verslagen niet Maandagochtend in te zenden, maar zo iedoreu Zondagvond te half acht in de bus aan ons bureau te bezor gen. Als de verslagen ons niet vroeg tijdig bereiken is de plaasing er van niet verzekerd. Medsrlandsche Voetbalbond. H. F. C.—VELOCITAS. 1—3. De Haarlemmers hebben danig ver loren. Onze voorspelling, dat ze zou den winnen, is dus niet uitgekomen. Toch kan ons geen verwijt treffen, want met wat beter aanpakken en vooral met een beetje meor geluk had den de H. F. C.'ers minstens gelijk kunnen spelen. 't Is jammer, dat nu zoo treurig geloopen is te meer, daar 't begin koo hoopvol was. Even 2 uur werd begonnen. De om standigheden waren vrij gunstig. De clubs kwamen met goede elftallen uit, "t veld was tamelijk, en een goede 1000 toeschouwers stonden langs de lijntjes. II. F. C. kwam uit met P. H. Kaars Sypestein, A. Verwey. Kimmijzer, J. Verwey, Le Sueur, De Klercq, Van Laar, Peltenburg, Laan, Fran cken en Reydon. De cadetten verschenen met Bijvoet, Ilesselaar, v. Galen Last, Ërpecum, Agerbeek, v. d. Nagel, Van Staveren, Poulus, De Wijs, Brilt, Dijxhoorn. Zoo gauw de scheidsrechter Buur man van Vrede had gefloten, ontwik kelde zich een flink spel. Eerst wa3 T flink verdeeld, de bal huppelde van 'doel tot doel. Dat de H. F. C.-aanvul nog al pit- tie was, bewees, dat de onzen al da delijk eenice hoekschoppen kregen, die evenwel tot neen coaltjes leidden. Na eenig spelen wisten de onzen eenig overwicht te behalen. De verde- flieine van de Breda-menschen werd geducht aan den tand gevoeld, maar 't bleek, dat 't een degelijk barkstol was. Oer-keien zuiverden geregeld 't terrein, doch na elke teleurstelling be gonnen do gastheeren weer met nieu wen moed. Eenige keeren kwam 't tot schieten. Dyxhoorn was terdege op z'n eenzamen post en gaf telkens lieel mooi eon „niet thuis". Al spoedig bleek, dat de verdedi gingen beter waren, dan de aanval lers. Ook de H. F. C.-verdediging sloot als een bus. A. Verwey was schitte rend, Kimmijzer tamelijk, maar voor al de H. F. C.-middenlinie werkte Beer verdienstelijk. Inzonderheid mag De Klecct een complimentje hebben. Daarvan was 't publiek ook overtuigd, want meermalen werd hij, als hij een gevaarlijken aanval onderbrak, leven dig toegejuicht. De nieuwe keeper van H. F. C. vol deed voor de rust hec-1 goed, uitste kend zelfs. De gevaarlijkste schoten, die van de Cadetten-voeten kwamen, wist hij heel keurig te stoppen en ook heel verdienstelijk weg te werken. Voor de rust gaf de jeugdige doel- verdediger beslist eerste-klasse spel te zien. Letwel, we hebben 't nu nog al leen maar over het spel vóór de rust. Ook de H. F. C.-voorhoede gaf Dijx hoorn nog al eens wat werk. Vooral Francken had er zin in; z'n fanatieke stormloopen bewezen <Lit heel duide lijk. Eenige mooie schoten van Manhus hadden evenwel wat een peohl geen resultaat. Toen Francken duide lijk off aide stond, maar nog geen fluit hoorde, waagde hij toch een ka nonskogel, die echter naast belandde. 't H. F. C.-doel doorstond ook nog een heel gevaarlijk moment. Bij een der aanvallen was Sypesteyn op den grond gevallen, zoodat het doel on verdedigd was, maaT gelukkig had het geen nadeel ige gevolgen. De rust ging in met 0—0. Deze stand gaf tot heden zeer goed de verhouding weer. x*a üs uiée begon FT. F. C. weer met fcoeden moed. Ook de Cadetten wilden er blijkbaar alles opzetten. Het was weer een flink spel, wel wat pootig, maar toch niet de gTen- zen van fair sped te buiten gaand. Om beurten hadden de keepers het zwaar te verantwoorden, maar nog bleef do score blank. Even was het of de Haarlemmers aan 't verzwakken zouden gaan. Geen wonder, het was een zwaar spel en de onderofficieren staan er voor be kend, dat ze over veel uithoudings vermogen beschikken. Het gevolg was dat de Haarlemsche verdedigers nog meer te werken kreeg. De H. F. C.-supporters zagen, dot 't zoo niet goed zou gaan, daarom be gonnen ze nog eens wat luider aan te moedigen, 't Hielp! Een onverwachte reu van de onzöu volgde, oen mooie voorzet van Laan en Francken zorgde er voor, dat de bal in het net beland de. 1—0 voor H. F. C. Het was hoop vol, maar... het duurde helaas niet lang. Velocitas begon nu met buitenge wone kracht op te zetten en zoo zwierven ze geregeld en heel gevaar lijk in 't Haarlemsche doel. Eerst werd ceo bal naast geschopt, die door eon gat in 't zijnet toch in de goal belandde. De toeschouwers keken al zwart, maar 't was nog te vroeg. Even later konden ze naar waarheid zwart kij ken, want na 5 minuten had Vedoci- tas mooi gelijk gemaakt dooi- een kei hard schot van Erpecum. Sypesteyn kon het niet heipen, de ba! was on houdbaar. Nu werd het weer een geweldige strijd om de leidiing. Even werd gestopt, omdat een Ve- locitas-man een neusbloeding had ge kregen, maar toen dit over was, ne- gon het weer opnieuw. Velocitas was nu iets sterker. De gastheeren wisten dit ook in punten uit te drukken, want ze maakten nog 2 goals. Het wa ren evenwel gelukkige puntjes. De eerste ontstond, doordat Sypesteyn bij een aanval den bal bij het weg- werken tegen een Velocitas-man aan gooide, waardoor deze het leder ge makkelijk kon inloopen eigenlijk behoefde hij niets anders te doen, dan als effect-punt te fungeeren. Deze ge lukkige Velocitas-man was Van Ga len Lost Het derde punt was een bal van Bijvoet. Sypstevn had den bal lu handen, maar liet hem in eigen doel vallen. 31 voor Velocitas. H. F. C. gaf den moed nog niet op, ging nog eens flink aanvallen, maar het mocht niet baten, tot scoren kwam het niet. meer. Ook een mooi schot van Jo Verwey had geen succes. Laan verknoeide nog een kansje door over te schoppen. H. F. C. verloor dus met 1—3. Over de waarde van dezen uitslag hebben we reeds ons oordeel gezegd. Nu nog iets over de spelers. Óver de achterhoede en middenspelers van II. F. C. hebben we al een on ander gezegd. Sypesteyn was we wezen er al op voor de rust zeer goed. Na de rust maakte hij twee flaters, die een Keeper van een eerste elftal niet mag begaan. Na eenige oefening kan hij evenwel goed worden, want hij bewees wel t;ylent te hebben, om een doel te verdedigen. Maai- hij is pas 14 jaar en dus te jong om in liet eerste te spelen. Van de H. F. C.-voorhoede was Franc ken alleen heel goed, de an-1 deren vrij goed soms knoeiden ze en soms speelden zo weer heel mooi. i Hij Velocitas waren Dijxhoorn. De 1 Wijs, Britt, Van der Nagel en Erpe cum zeer goed, Van Galen Last en Hesselaar goed, de anderen vrij goed. i De scheidsrechter voldeed goed. Den buitenspel-regel paste hij in het bij zonder goed toe, zoodat 't geregeld stoppen was voor een vrijen schop. 'T ZESDE—HAARLEM. 1—2. Vóór het verslag van dezen wed strijd te beginnen, eerst een enkel woord over de in de pers veel bespro ken Bredasche terreinen. Het veld van 't Zesde is nu niet di rect zoo gelijk als een biljartlaken, doch in elk geval te stellen boven het academieterrein van Velocitas. Het is grooter en kort gemaaid en op som mige plekken zelfs kaal. Toch is 't be- heslist overdreven om in „Het Sport blad" openlijk een klacht over dit veld te doen hooren, want meteenigen goeden wil en niet al te verwende ideeën is hier best te voetballen. Om 2 uur stollen do elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Moorman. Haarlem mist S. Veen, die Zondag j.l. zijn eikel heeft gebles seerd en komt uit met U termark, Wolf, Serné, Bouwmeester, Healey, A. Haak, J. F. Bakkor, Iloutkooper, A. J. de Koek, Jur Haak, B. Philips. meer vuur gegeven, want onstuimig vullen zij aan. Twintig minuten na de hervatting kan Utermark oen kei van Peltzer niot houden en leidt 't Zesdo met 10. Van dit moment af is Haarlem een ander elftal. Ilealy en A. Haak gev zich volkomen, terwijl thans ook do voorhoede fanatiek aanvalt. Succes kan niet uitblijvenin 't midden krijgt Jan Bakkor den bal, passeert v. Gelder, Keetell en Brandenburg, loopt heel listig naar binnen tot vlak voor Slingoman en geeft ons den ge lijkmaker met een kalm berekend scliot. Bravo, Jan Vergast a. s. Zondag de Haarlemmers nu ook eens op zoo'n keurig stukje werk, die zien dat ook wel graag De Koek is intusschen naar de middenlinie verhuisd Bouw meester voor. 't ls wel een verbete ring De roodbroeken zijn weer di- roct voor doel en Jur Ilaak, hoewel in lastige positie, geeft den keeper met een hard schot geen kans en Haarlem de leidiug. (2—1). De militairen probeeren 't nog Uter mark te naderen, maai' Wolf en Ser né geven niet thuis. Verandering in den stand komt er niet en Haarlem boekt een welverdiende overwinning, die haar vrijwel buiten degradatiege- vuar brengt. Bij 't Zesde blonken Brandenburg, Piederiet en Borgdorf uit, bij Haar lem was Bouwmeester als middenspe ler bepaald goed. Jur Haak als altijd, Houtkooper be ter dan een week te voren, maar nog te langzaam voor snelle backs. Jan Bakker do laatste 25 minuten su bliem De 3 achterspelei's zonder fou ten. De roodbroeken hebben dus van de Bredasche clubs 7 van de 8 punten in de wacht gesleept 1 De uitslagen van de Zondag ge speelde matches waren als volgt: Westelijke eerste klasse: Rotterdam; V. O. C.—D. F. C. 5—1. Breda: 't ZesdeHaarlem 1—2. Haarlem: H. F. C.—Velocitas 1—3. Don Haag: H. V. V.—Quick 2—2. Utrecht: HerculesSparta 05. In verband met deze uilslugen zien de verscluliende ranglijstjes er thans aldus uit Westelijke le klasse. lo a a: 11 i Sparta 11 8 2 1 18 39—11 1.63 V. O. G. 9 5 3 1 13 18-12 1.44 D. F. C. 12 7 2 3 16 22—19 1.33 Velocitas 11 6 2 3 14 22—14 1.27 Haarlem 11 4 4 3 12 23—20 1.09 H. B. S. 13 5 4 4 14 23—23 1.08 H. F. G. 11 3 4 4 10 19—21 0.90 11. V. V. 10 2 5 3 9 20—19 0.90 Quick 12 2 5 b 9 16—22 0.75 't Zesde 13 2 2 9 6 8-32 0.46 Herculos 11 0 3 8 3 11-28 0.27 Schlingemann, Brandeuburg, Keetell, Borgdorf, Piederiet, v. Gelder, Peltzer, Simon, Colenbrander, Bern stein, Kant. Het terrein is bard en een beetje glad, zoodat de meeste spelers dade lijk allerzotste tuimelingen maken. Haarlem is oogenblikkelijk sterker, doch Brandenburg munt uit en zui vert steeds het terrein. Enkels ëpa- lers, b.v. Healy, Wolf, Piederiet de meest geroutineerden, hebben zich di rect over de terreinmoeilijkheden heengezot en steken met kop eu kraag boven de anderen uit. Het eerste kwar tier 6peelt De Koek wel aardig als midden-voor, maar Langzamerhand wordt zijn spel minder. Houtkooper passeert coed naar Bakker, die dan ook dikwijls keurige voorzetten geelt, maar de Bredasche keeper houdt er alles uit, ui kan zijn wegwerken mij niet bijzonder bekoren. Philips heeft het erg met den gladden grond te kwaad, dat was duidelijk merkbaar, want zijn snelle rushes langs het lijn tje bleven geheel achterwege, hoe- wel hij daarvoor vaak de gelegenheid i had. Er zal pl. min. een lialf uur ge spceld .zijn, toen 't Zesde een goal maakte, welke door Moorman gean nuleerd werd, iets waaromtrent de meeumgen uiteen liepen. O. i. werd de builcnspelregel hier door Moorman te ver doorgevoerd, doch daar dit ge heel aun do bevoegdheid van den scheidsrechter is overgelaten, vult hierover slecht te protesteeren. Healy is uitstekend en lost zelfs een schot op doelechter ging de bal juist naast- Rust 0 -0. In de pauze wordt Borgdorf in de cantlne gehuldigd voor zijn 121/2- jarlge loophaan als speler van 't Zes de, en dit heeft den militairen nog Oostelijke eerste klasse. Arnhem: VitesseWilhelmma 11. Nijmegen: Quick—U. D. 3—1. Wageningen: G. V. C.P. W., ter rein afgekeurd. Oostelijke le klasse. Quick N 9 6 1 2 13 21-0 1.44 G. V. C. 7 4 1 2 9 18-6 1.28 Vitesse 9 4 1 4 9 916 1. P. W. 7 3 4 6 10—13 0.85 Wilhelmïna 7 2 2 3 6 9—12 0.85 U. D. 7 1 1 5 3 8—20 0.42 Reserve le klasse Haarlem: Haarlem IIA. F. C. II, 5-3. Breda: Velocitas IIH. F. C. II, 2-3. Den Haag: Quick II—H. V. V. II, 1-4. Rotterdam: Sparta IIHercules II, 4—0. HAARLEM II—A. F. C. II 5—3. Als A. F. C. aftrapt, bemachtigt Haarlem den bal en een goed-geplaat- ste voorzet van Heim wordt keurig door Schravendijk ingezet (1—0). Ey:n daarna weer hetzelfde spel, maar Nuyens trapt, voor open goal staande, jammerlijk over. Do rood broeken denken we komen er wel, terwijl daarentegen A. F. C. er alles opzet om gelijk te maken. Gemimcn tijd is laatstgenoemde ook sterker en weet. met een gelukkig scliot de par tijen op gelijken voet te brengen. Do Haarlemmers gaan inzien, dat zij zoo niet winnen kuunen en pakken harder aan. Spoedig maakt Nuyens de tweede en Schravendijk de derde goal i,3—1). Na wat heeu-eu-w eer-getrap is het rusten. Na de thee dringt A. F. C. direct flink op en de middenvoor ziet do kans schoon, den 6taud op 3—2 te brengen. Het spel gaat nu gelijk op, maar als de A. F. C.-doelverdediger twee maal achtereen meer dan twee pas met den bal doet, gelukt liet Haar lem, uit een van deze vrije schoppen zeer gelukkig door Schravendijk te doelpunten. (4—2 voor Haarlem). De Amsterdammers gaan nu appelleeren en minder eerlijk spelen, waarvan 't gevolg is, dat eenige waarschuwin gen worden uitgedeeld. Speciaal de middenvoor en middenhalfback de den aan dit spelen mee. Dank zij dit spelen weten de roodhemden nog eens te scoren, als een van de Haarlem- backs niet behulp van armen en han den opzij gegooid wordt, waardoor de centrevoor in staat is te doelpunten. Ongeveer tien minuten voor het einde maakt Nuyens aan alle onzekerheid een einde door den stand op 53 te brengen. Als tijd gefloten wordt, hoeft Haarlem II met deze cijfers wel verdiend cewonnen. J. Smit én van de voorhoede Heim. Nuyens en Schra vendijk waren bij de roodbroeken de besten. Scheidsrechter Schutte trad zeer flink op. H. F. C. n—VELOCITAS. 4—3. Het Bredasche veld was dezen keer in goeden staat, wat voor het Veloei- tasterrein wel als een bijzonderheid mag beschouwd worden. H. F. C. trok onvolledig naar Breda. Peltenburg en Boissevoin konden hun steun niet verleenenhet ergste was nog, dat Bakker. die in Breda op het elftal zou wachten, op 't appèl ont brak, zoodat H. F. C. II zich om 2 uur slechts met 10 man opstelde. Het was een mooie wedstrijd, waar in van het begin tot, het einde schitte rend spel vertoond werd. H. F. C. heeft haar overwinning hoofdzakelijk wel to danken gehad aan het onver moeide werken barer achterhoede, waar vooral het mooie spel van Van Suchtelen, A. v. Spongier en P. Sueur te roemen valt. Toch weet Ve locitas voor de rust 2 goals, door on voorzichtig spel van H. v. d. Woerd, in 't net te trappen. H. F. C., hierdoor niet ontmoedigd, kom goed opzetten en weet na de rust ook 2 doelpunten te maken, de eerste door P. W. Peere boom en de tweede door J. Wack- witz. Daarna is het spel tamelijk ver duld. J Francken en Peereboom we ten echter telkens door vlug samen spel het Velocitas-doel te naderen, doch stuiten meestal op de backs. Ook v. Spengler doet telkens goede aan vallen, maar wacht dikwijls te lang met overzetten. Aan den kant van Ve locitas laat zijn broeder uitstekend spel zien. Voorloopig komt er in den stand weinig verandering. De mees te ballen gaan er naast of over. Velo citas tracht vooral in het laatste half uur haar score door forsch, bijna ruw spel. te vergrooten. H. F. C. daaren tegen komt goed samenspelend en mooi plaatsend telkens opzetten. Pee reboom weet een 20 min. voor tijd den derden goal voor H. F. C. to ma ken, 3—2. Kort hierop maakt Veloci tas gelijk en de laatste 10 min. wordt er met een zeldzaam vuur gestreden. Een paar minuten zijn nog te spelen, als Wackwitz goed doorbreekt en met oen zuiver hoekschot den stand op 4—3 brengt, ivort hiorop iluit da scheidsrechter lijd en heeft H. F. C. II welv erdiend gewonnen. Vooral Peereboom toonde in dezen wedstrijd ten volle een plaatsje in het tweede elftal waard te zijn. Oostelijke reverse le Den Bosch: Wüh. II—Vitesse II 3—3 Westelijke tweede Amsterdam: AjaxVolharding 11. It. A. P.Alcmaria Victrix, terrein afgekeurd. Rotterdam: AchlLlesAjax L 40. Delft: ConcordiiA—Kampong 5—1. Den Haag: V. U. C.—A. F. C. 0—2. Rotterdam: D. V. S.—V. V. A. 3—3. Neptu,T!usD. v. V. terrein afge keurd. Bussura: Allen WoerbaarU. V. V., 2—1. Den Heider: A. F. on II. C.—Victo ria, 8—1. Westelijke 2e Concordia A. F. C. D. V. S. Kampong D. V. V. Neptunus V. V. A. V. C. 15 11 2 14 10 1 13 2 - klasse A. 2 18 34—16 2 24 48—18 3 21 41—20 4 15 22-23 5 12 28—22 5 10 28-28 8 13 32-31 8 7 13-37 10 6 15—36 11 4 14-44 Westelijke 2e klusse B. Ajax 1U 9 1 19 48—5 1.90 Alcm. Vict. 11 6 3 2 15 30—17 1.36 Allen W.b. 11 4 5 2 13 17—17 1.18 Volharding 13 7 1 5 15 2521 1.15 U. V. V. 12 6 6 12 26—35 1.— R. A. P. 10 4 1 5 9 28—24 0.90 Victoria 12 3 1 8 7 13—36 0.58 A. F. H. C. 11 3 8 6 20—360.55 E. D. O. 12 2 2 8 6 23-39 0.50- Reserve tweede ldasse. Den Haag: D. V. V. II—Ajax II L., 5-1. Viaandingen: V. F. C. IIHerculeg 111, 2—1. Amsterdam: V. V. A. II—R. A. P. II 1-0. D. E. C. II—A. Weerb. II 1—0. Oostelijke 2e klasse. Almelo: Herakiee—Oranje Nassau, 5—0. Deventer: Go aheadTubantia 11. EnsOfeedé; E. V. V.Sportclub 10. Arnhem: O. D. 0.Quick A 50. Doetinchem: D. V. C.Be Quick, 1—3. Zwolle: Z. A. C.—R. et V. 1—1. Nijmegen: N. E. C.—Velox 3—0. Valp: V. V. O.—Quick K., 7—2. Amersfoort: H. V. C—P. E. C., 5-0. Apeldoorn: A. V. C.D. G. S., 11. Amersfoort: 't Vijfdie—Vea'wissedong, 3-2. Noordelijke tweede klasse. Winschoten: W. V. V.—Velocitas, 1-4. Assen: AchillesForward, 52. Leeuwarden: L. V. V.—Frisia 1—2. Zuidelijke tweede klasse. Viissingen: E. M. M.—Willem II, 3-5. Westelijke derde klasse. Garinchem: UnitasV. F. C., ter rein afgekeurd. Maassluis: M. A. A. 8.—S. V. V., 5—3. Rotterdam: R. F. C.Excelsior, 7—1. Gouda: Olympla—Biltsehe V. C. Ter rein afgekeurd- Schiedam: Hennes—Xerxes, scheids rechter afwezig. Utrecht. D. O. S-—Gren. en Jagers, 7-0. Zaandam: Z. F. C.Spartaan, 07.- Zandvoort: andv. V. V.Amstel 0—6. Amsterdam: Blauw Wit—Neorüan- dia 4—0. Weesp: Rapiditas—D. O. S. B. 61. Zaandam: Z. V. V.—BloemendaaJ, 0-2. Allemaal': Holland—llollandia 2—0. ZANDV. V. V.—AMSTEL, 0—f Wie had deze groote nederlaag ver wacht Het allerminst de voetbaliers zelf. Het spel gaf evenveel overwicht van de Zandvoorters voor de rust lo zien, als na de rust van Amstel, en met goede schutters in de Z. V. V. - voorhoede zou het resultaat geheel anders geweest zijn. Na den aftrap komt Amstel dadelijk voor het Z. V. V.-doel en de keeper houdt een gemakkelijken bal uit zijn doel deze belandt bij de Z. V. V.- voorhoede en het Amstel-doel komt gevaarlijk in het nauw, een pracht- voorzet van den links-buiten wordt evenwel door de geheele voorhoede gemist. Toch weten de backs van Z. V. V., goed geholpen door de middenspelers, het spel op de Amstol-helft te houden, maar zooals reeds gezegd, geen schot doet het Amstel-net trillen. Als door won 'Ier ontkomt het Amstel-doel drie maal aan het gevaar van door boord le worden. Amstel kan, op enkele uitzonderin gen na, niet aan de geweldige omar ming der Z. V. V.'ers ontkomen. Uit oen doorbraak weet Amstel eindelijk te doelpunten. Als weder begonnen is, zien wij ieder lid van Z. V. V. op zichzelf trachten oen doelpunt te maken, wat evenwel niet gelukt. Hierdoor kan Amstel hei spei sneller verpiaatseu eu de snede voorhoede, die uitmun tende schutters heeft, weet den bal langs bacxs en doelwachter te zenden. Wanneer een Amstel-speler over eea op den grond liggendeu Z. V. V. er valt, komt een strafschop en ook deze geeft een doelpunt. Nog is het Amstel niet genoeg, want als het Z. V. V.-doel bijna ge heel van verdediging ontbloot is, 'ordt het -4—0. Hard wordt er gewerkt en het Am stel-doel ontkomt weder aan een ze- kor doelpunt, als Heek, geheel vrij staand, valt, zoodat de bal weer re tour gaat. Nog tweemaal kan Amstel uit verre schoten doelpunten en liet einde komt met 60 voor Amstel. De Z. V. V.-kecpcr was tegen zijn gewoonte niet bijzonder in vorm. Noordelijke derde klasse. Groningen: Forward IIG. V. V., 1—10. Haarlemsche Voetbalbond. Eerste klasse. V. V. II. 1—E. D. O. II, (2—2). Een verzwakt V. V. H.-team en een geducht sterk D. O.-elftal vangen om 13/4 uur aan, elkaar te bestrij den. E. D. O. is al dadelijk in volle ac- e en de V. V. II.-keeper moet han delend optreden. Doch ook de V. V. H.-voorhoede komt los en bezorgt de E D. O.-achterhoede eenige gevaar- lïjke oogenblikken. E. D. is echter overwegend sterker en het is voorna melijk de V. V. H.-helft, die bespeeld wordt Als de E. D. O.-voorhoede mooi combineerend tot vlak voor het V. V. H.-doel is gekomen, ziet de middenvoor de kans schoon en zet den bal in het doel (over het hoofd van den V. V. H -back, die zijn dool- verdediger het uitzicht geheel belem merde), met een overigens wel houd baar schot. Geen 10 minuten hierna maakt V. V. H.'8 middenvoor op mooie wijze gelijk. Deze speler verdient een woord van lof voor zijn doorzetten 1 spelen gedurende den geheelen wed strijd. Uit een scrimage ontstaat voor E. D O. liet tweede punt. De beide par tijen wegen nu vrijwel tegen c-lkaar op en strijden met afwisselend geluk. Kort voor rust komt de gelijkmaker van den voet van den vurigen mii- denvoor. De algemeene indruk is, dat E. D. O. sterker is en wel verdient te Na de hervatting heeft de V. V. H.- verdediging dan ook de handen vol. Het samenspel van EL D. O. is dik wijls schitterend, doch de V. V. II.- achterhoede, de keeper incluis, weet doelpunten, op dikwijls gelukkige wij ze, te voorkomen. Do talrijke-, uitste kend genomen, hoekschoppen op het V. V. H.-doel leveren geen succes op, wel gaat bij een van de laatste cor ners de hal door het doel heen, doch zonder aangeraakt te zijn. Ongeveer een kwartier voor tijd verslapt E. D. O. en begint V. V. H. met vuur le spelen. De E. D. O.-keeper wordt herhaaldelijk aan hot werk ge zet en zijn doel is voortdurend in ge vaar. In deze periode hoeft V. V. II. zeker wel een puntje verdiend, doch er gebeurt niets van, de talrijke scho ten gaan achter, over en naast of via de handen van den keeper, of de pa len, het veld weer in. De laatste twee minuten schijnt E. D. O. het plan opgevat te hebben, toch maar to winnen, want onstui mig dringt ze op en het V. V. H.-doel wordt bestookt, doch ook goed ver dedigd. Als de scheidsrechter tijd blaast, is de uitslag 2—2. HEEMSTEDE I—HAARLEM 8, 4—2. Heemstod® verschijnt met ©en inval ler, daar W. Zandstra door d© bot sing met den koepor van H. F. C. 8 op den vorlgen Zondag, nog niet mod kon spelen. Haarlem heeft ook eenige invallers. Als scheidsrechter Ophuizen iaat beginnen is Heemstede direct eemgs- zins sterker, echter missen wij het mooi samenspel van den linkervleugel door het afwezig zijn van Zandstra als uiterst links, die niet zoo gemak kelijk te vervangen is. De rechtervleu gel is echter in orde, en na 3 min., geeft D. v. d. Horst een harden schui ver op doel, een klein zetje van Staal en Heemstede heeft de leiding. Even daama is de achterhoede van Heem stede wat ver opgedrongen, de vlug ge Haarlem-voorhoede breekt door mooi samenspel door, en met een hard onhoudbaar schot maakt Haarlem ge lijk. Iloewel Heemstede gedurig sterker is, wil het gewone vlugge samenspel maar niet komen, en als de spelers doorbreken schieten zij sieeht, terwijl backs en keeper enorm werken, war door doelpunten- achterwege blijft. 10 min. voor rust brengt de achter hoede van Heemstede mooi op, Zand stra centert paar v. d. Horst, welke met een hard schot onhoudbaar scoort. Voor de rust komt in dien stand geen verandering. Na de rust komt Haarlem met zeer forsch spel gevaarlijk opzetten. Heem stede daarentegen verslapt aanmerke lijk, waarvan Haarlem profiteert om gelijk te moJ<en. Heemstede schijnt dian (e begrijpen, dat het om kampi oen te worden beter spel moet geven, en komt dan ook aardig los. Vooral de rechlcrwihg v. d. Horst Zandstra werkt enorm en 't is dnn ook te danken aan het. kranige werk ven Haarlems keeper. pen door wat ob fortuin van Heemstede dat sco ren uitblijft. Tangenaaa, die van plaats heeft verwisseld en in de voorhoede Ls gaan spelen, zet een corner die zeer mooi genomen was, onhoudbaar in. Heem stede zet er alles op om den voor sprong te liouden, wat niet belet dat Haarlem eenige prachtkansen krijgt, welke niet benut worden. Eeus komt Haarlem voor open doel, maar loopt niet deu ba! achter. Heemstede wordt steeds sterker, prachtig zijn de voorzetten van v. iL Horst en Tangermam Backs en kee per laten echter niets door, totdat 10 niin. voor ©inde door prachtig' sa menspel van v. d. Horst en G. Zand stra, v. (L Horst het 4e goaitje inzet. Aan het slot nog een corner op liet Ileeniste-doel, oen schermutseling ontstaat, maar Haarlem schiet jam merlijk naast. Zoo komt het eind© met een 42-overwinning voor Heem- steile. PRINSES JULIANA—Z. V. V. II. Daar de scheidsrechter niet op kwam, ging deze wedstrijd niet door. 2e KL.AS HAARLEM IV—UNION 0-2. Al dadelijk spelen beide partijen goed tegen elkaar op. De voorhoeden moeten het echter tegen de achterhoe den afleggen, zoodat geen van de twee dool verdedigers lastige schoten te vorwerken krijgen. Zoo komt rust dus met blanken stand. Ook daarna blijft het spel vrijwel in het midden. Union doelpunt spoe dig uit een doeüworsteling, hoewel dit punt beslist had moeten worden afgekeurd wego'ns buitenspel. Ilaair- lèm IV is niet ontmoedigd, maar do voorhoede mist de eenvoudigste kan sen. Als de scheidsrechter lijd fluit, heeft Union nog eens gedoelpunt en zijn heide elftallen Wij dat. het afgeloopen VICTRIX I—H. F. C. IV, 1—3. Het ging .om het kampioenschap van de tweede klasse A. Victrix is de sterkere maar t goede schot zit er niet in, want de meeste ballen gaan achter. Plotsel'ng breekt de reehts-mterst van II. F. C. d«x>r, zet voor en het eerste puntje wordt gemaakt. Even daarna weet Victrix, door slecht wegwerken van den koeper, ge lijk to maken, in dezen stand komt voor rust geen verandering. Na ru&t is het spei meer verdeeld. Door mooi opbrengen weet H. F. CL voor de tweede maal te doelpunten. Victrix geeft niet op en komt ge vaarlijk voor doel maar het wil toch niet. Eon H. F. C.-man breekt door, wil schieten, maar wordt gehaakt, waar voor H. F. C. een strafschop krijgt» Dit schot werd door den koeper moot gohouden. Even voor tijd maakt H. F. C. no. 8 II. V. V. II—B. V. V. II. Als scheidsrechter Wiegend begin nen blaast, stollen beide elftallen zich even 2 uur vrij volledig tegenover el kaar. Het begin is voor B. V. V., haar voorhoede combineert goed en de backs zuiveren met verre trappen het terrein. Wanneer d® oentorlialf van B.V.V. hoog op doel schiet, staat de H. V. V.- keepcr te ver naar voren, «oodat de

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6