NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28© Jaargang. No. 8465 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 26 JANUARI 1911 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maandeni Ï«5sL ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1 ƒ1.20 Haariera van 1—5 regels 1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in dèn omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der (T® Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 J/jAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 ijf. 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. GeiHusfreerd Zondagsblad, voor Haarlem' 0.'37« Redi,die en Admtotetraöe: Groote Houtstraat 53. „de omstreken en franco per post 0-45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Loureus Costfer. Directeur J. C. PEEREB001VL Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tt)t de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemaöhtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA VRIJDAG 27 JANUARI. 'Schouwburg: De Hagespelers: „Ro meo ca Julia," 8 uur. Soc. Vereeniging: Uitvoering Toom kunst „Ruth", 7 1/2 uur. KI. Vereeniging: Concert, 8 uur. Overveen, Hotel „Van Ouds het Raadhuis'Bloembolltententaoiisiicjl- ling. Stadsnieuws OinOnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel: „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen. KOKEN OP GAS. Woensdagmiddag hebben ongeveer 80 dames de openbare les van. Mej. J. Oppenheimer bijgewoond, 't Ge- .oor zaait je van het huis in die Kruis straat was dan ook gezellig vol. G e- hoorzaaltje schrijven we, want daar lijkt jjt nu veel op. Thans was een oploopend plankier gelegd, waar op de stoelen voor de luisteraars ge plaatst waren, zoodat elk de spreek ster goed kon zien en ook do koole- proeven gemakkelijk volgen. Mej. Oppenheimer vertelde natuur lijk ohgevèer hetzeilfde als den vori- gen keer, zoodat we daarvan thans geen verslag meer behoeven te ven. Opgemerkt zij, dat de spreekster blijkbaar den wenk van den schrijver van onze rubriek „Om o'ns Heen' op gevolgd heeft; nu sprak ze minder snel. Toch zou ze 't nog wel iets lang zamer kunnen doen, dan is hot votlge'n voor do hoorsters minder inspannend. Oolc was de volgorde van werken veranderd. Nu werd eerst de rede ge houden en gekookt, daarïia kwamen de bezoeksters naar voren om het kookte te proeven en toen eerst werd. overgegaan tot het stellen en beant woorden van vragen, een door ons aan de hand gedane verbetering, waarvoor wij erkentelijk zijn. De kookproeven gelukten weer heel goed. De maaltijd voor 6 personen werd thans bereid voor 5 1/2 cent j Van de gelegenheid voor 't vragen van inlichtingen werd door eenige da mes gebruik gemaakt. Deze klaagden over het aanslaan in de keuken v al van koperwerk. Hierop werd door dien heer Blom, iden directeur onzer lichtfabrieken, geantwoord. Blijkbaar is het gasfor nuis dat door deze dames gebruikt wordt niet van een goeden afvoer van verbraiidiingsproducten voorzien. Ken gewone koienkachel moet een schoor steen hebben, vóór 't afvoeren van rook en de andere verbrandingspro- ducte'n. Zoo is het ook met gias. Als een gaskachel brandt ontstaan er na tuurlijk ook verbrandingsproducten, deze moeten door een schoorsteen, of anders door goede ventilatie verdre ven worden, want deze verbrandings producten geven den aanslag. De dJaimes gingen welvoldaan huis waarts. Met genoegen hebben we gezien, dat onder de aanwezigen blijkbaar ook eenige burgervrouwen en dienst meisjes waren. Deze voordrachten en kookproeven zullen zeker de populariteit van het gas verhoogen, zoodat de directie der lichtfabrieken het beoogde doel er ze ker wel mede zal bevorderen. DOMELA NIEUVVENHUIS CONTRA HET NEUTRALE ONDERWIJS. Wij vernemen nader in aanslui ting met ons verslag in het Tweede Blad van heden dat het vervolg van het debat over rationalistisch en neutraal onderwijs, dat de onderwij zers A. Nagtzaam uit Haarlem en H. Groenewout uit Beverwijk gister heb ben aangebonden met den beer F. Do- mela Nieuwenhuis, zal gehouden wor den op IA Februari. II o o g e r b e r o ep. C. J. H., te Beverwijk, dio door de Arrondissements Rechtbank alhier is veroordeeld tot één maand gevange nisstraf ter zako van mishandeling, is van dit vonnis in hooger beroep ge komen. BEVOLKINGSSTATISTIEK. Aan die bevolkingsstatistiek der ge meente Haarlem in 1910 is hot vol gende ontleend: Volgens de uitkomsten der 9de tiie'nj aarlij ksche volkstelling bedroeg de bevolking op 31 December 1909: 32734 mannen, 36.677 vr., totaal 69411 personen. Zij vermeerderde in 1910 dioor geboor te met 715 m., 680 vt., totaal 1395; zij verminderde in 1910 door overlijden met 405 m., 374 vr., totaal 779; hetgeen een vermeerdering geeft van 310 m.,j 306 vr., totaal 616. In de gemeente hebben zich in 1910 gevestigd 272-5 m., 2933 vr., totaal 5G58 personen. In 1910 vertrokken 2940 m., 3149 vr., totaal 6089 personen, dus een vermindering van 215 m., 216 vr.. totaal 431 personen. De bevolking Is derhalve in 1910 vermeerderd met 95 m., 90 v.r, totaal 185 personen. De totale bevolking op 31 Dec. 1910 bedroeg alzoo 32.829 m., 36767 vr., totaal 69.596 ingezetenen. De sterkte van het garnizoen be droeg 305 m., 51 vr., totaal 356 perso nen; bevolking van het Huis van Be waring 6 m., 11 vr., totaal 17 perso nen; de bevolking van de Strafgevan genis 155 m., 36 vr., totaal 191 porso- Geboren zijn 717 jongens en 689 meisjes, totaal 1406 kinderen. O'uxlier de geboorten zijn begrepen 16 tweelingsgeboorten, waarvan 13 j. en 19 meisjes. In de Gemeente zijn go- boren nLet be ho oren de tot haar bevol king 7 j. en '12 m., totaal'19 kinderen. Elders zijn geboren belioorende tot de bevolking dezer gemeente 5 j. en S m,, totaatl 8 kinderen. Overleden zijn ongehuwd 186 m. en 155 v., gehuwd 187 m. en 133 v., in wie du wen staat 84 m. en 128 -vr., geschei den van echt 7 m. en 1 vr. Bij den Burg. Stand onbekend over leden 1 persoon. In de Gemeente zijn overleden, niet behooronde tot haar bevolking 81 m. en 56 vr. Elders zijn overleden, be- hoorende tot do bevolking dezer ge meente 22 m. en 12 vr. Er zijn gehuwd 465 paren, als jon- geiuans en jongedochters 414; jon ge- mans en weduwen 5; jongenvahs en gescheiden vrouwen 6; weduwnaars en jonge dochters 28; weduwnaars met weduwen 3; weduwnaars met geschei den vrouwen 2; gescheiden mannen en jonge dochters 2; idem roet wedu wen 2; idem met gescheiden vrouwen 3 paren. Staatspcnsioneering. In het midden der volgende maand zal Jhr. do Muralt uit Zieriksee voor de afdeel in g Haarlem van den Bo'nd voor Staatspensioneering een rede houden over: dwangverzekering of staatspensioen? Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Willem de Vries, Heerensingel No. 129 A, een krielhaan. L. Warmer, Zomervaart no. 18 A, een kinderhandschoen. Het Bureau van Politie, een fanta sie-halsketting. M. Jonker, LLnnaeuslaon 8, Heem stede, een gouden lorgnet in étui. C. v. cl. Bogaerdt, Kozenprieelstx. 8, een Laxhond. G. van Kijk, Korte Wolstraat no. 5, een jongensmuts. C. Carol van Noordt, Groot Heilig land 22, een handtaschje. Th. Cramer, Kleine Houtstraat 68, een hondenmuilkorf. Bond voor lichamelijke opvoeding. De aideding Haarlem van dezen bond zal dezer dagen een vergadering houden, o. a. tot het uitbrengen van de jaarverslagen. VOOR BAKKERS. In de laatste dagen worden In het bijzonder de bakkers nagegaan, of zij kinderen beneden den veroorloofden leeftijd brood laten bezorgen of ande re bezigheden doen verrichten. Er vallen eiken dag bekeuringen. Een bakker werd gister bekeurd en vandaag weerom. Ruit ingegooid. De 16-jarigo J. W. uit de Zuid-Pol derstraat meende zeker, dat de 13- jarige G. do P. geschikt was om als projectiel te dienen. Hij wierp hem door een groot spie gelruit van den winkelier Roest aan do Jansstraat, hoek Riv 1 ervischmar kt. V 1 e u g_e 1 s. Het specialiteiten-gezelschap onder directie van den heer Vleugels dat hier vroeger wel valeer uitvoeringen gaf, komt nu eerstdaags optreden in do groote zaal van de Sociëteit Vereeni ging. Gemengd koor „Onder Ons' Het gunstig bekend gemengd koor „Onder Ons", directeur de heer Hen- rie Piel age, heeft besloten zijn twee de concert zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben en hierop uit te voeren uitsluitend werken van Philip Loots. Den talrijken vrienden én vereer ders van onzen genialen stadgenoot, zal dit bericht des te aangenamer zijn nu hierbij kon vermeld worden, dat de heer Loots niet alleen de begelei ding der solisten op zich heeft geno men, maar bovendien zich bereid ver klaarde als solo-pianist znede te wer ken. In overleg met den heer Loots zul len solisten gekozen worden, di6 hij voor de vertolking zijner wérken het meest geschikt acht. Besmett. Ziekten. In de week van 18 tot en met 24 Januari kwamen ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad 1 geval van roodvonk te Bloemendaal 3 gevallen van roodvonk en 1 geval van (liphtkeritis te Haarlem 1 geval van roodvonk te Haarlem mermeer, en allen van diphtheritis te Zand- 4 geval voort. ATAXEN IN HAARLEM. AOs bet Gemeentebestuur het toe staat, zullen wij eerlang de anel-wteU» ge auto's van de Amsterdamsche Maatschappij „Atax" door onze stra ten zien suizen. Wij hebbén eens bij de Directie te Amsterdam geïnformeerd naar de plannen. Men wil beginnen met 12 auto's te stationneeren op het Stati onsplein, de Groote MaTkt en in den Hout. In Amsterdam is dit snelle en ge makkelijke verkeersmiddel geheel In geburgerd. Veelmaals moet men op 'n auto-bakje wachten, omdat alle In ge bruik zijn. Of dat in Haarlem ook zoo zal gaan? De nabijheid vah Amsterdam ontneemt oma van een uitgaand pu bliek, dat deze voertuigjes voorname lijk gebruikt. Maar naar schouwburg en concert kunnen de Ataxen ook hier wel goede zaken maken. Wraaknoraing. Gisterenmiddag hadden een paar jongens bij <ien heer K. aan den Spaarndammerweg eenige zakjes schuurzand gestolen. Hij zette de jon gens na, en gaf een hunner een duch tig pak slaag. Toen hij 's avonds even per fiets uitreed, hadden do jongens een touw strak over den weg gespan nen, waar de man in volle vaart te- Sen aanreed. Hij viel van zijn fiets en ep een ernstige wonde aan het ge zicht op. Uit de Rechtszaal De zitting voor strafzaken van he den werd, aangezien de vice-president Jhr. Mr. II. de Marees van Swinde- ren, ongesteld is, gepresideerd door Mr. W. H. van Nes van Meerkerk. Nadat de deuren langen tijd, we gens de behandeling van kinderzaak jes, gesloten geweest waren, gingen ze open voor de mededeeling. dat de zaak-Jongejans alweer geen voort gang hebben kon. Nóch de beklaagde, nóch de eenig gedagvaarde getuige Catharine Duyn, was verschenen. De Beverwijksche mishandeling werd thans weer tut a. s. Donderdag over 14 dagen uitgesteld. M1SHANDELINGETJE. Op den 30sten October heeft J. V. te Haarlemmermeer zonder blijkbare re den een paar andere jeugdige Haar lemmermeerdere mishandeld. De eisch was 5 boete, subs. 10 da gen hechtenis. DIEFSTAL VAN GAS. De steenkolen-arbeider G. v. <L V. heeft der gemeente wat lichtgas ont nomen. In don vroegen morgen van den 29sten November van het vorig jaar rnoest hij voor zijn patroon, den heer Honing, 'n schuit steenkolen los sen, die in de Nieuwe Gracht lag. Om zich wat licht te verschaffen trok V. d. V. een gaslantaarn aan, die tegen over de schuit op don wal stond. Een agent legde zich, nadat hij van de overtreding de lucht gekregen had. in hinderlaag en betrapte den „gosdlef" od lioeterdaad. V. d. V., die hedenochtend terecht stond, bekende. Van het lantaarn licht maakte hij gebruik, omdat het electrisch licht voor het magazijn van de firma Honing niet geregeld helder brandde. Later heeft de heer Honing permissie gevraagd de lantaarn te mogen laten doorbranden, en dat is hem toegestaan tegen betaling van 1.77 1/2 per maand. Mr. Hoyer eischle 2.50 boete, subs. 5 dagen hechtenis. VERZET TEGEN DE POLITIE. Ben jo.ige Zandvoortsche visscher Maerten P., neeint tegen de politie al daar steeds een zeer recalcitrante houding aan. Op zekeren dag zat hij I in het. winkelraam van den heer Van Hémert en toen de agent J. A. Steen hem daarover aansprak en hem bij den arm vatte, rukte hij zich met ge weld los. De heer Van Hemert deelde mee, dat hij van dat zitten-in-de-raam- kozijnen zeer veel last heeft. Mr Hoyer eischle tegen het ongun stig bekend staande jongemensch 14 dagen gevangenisstraf. UITSCHELDEN. De Schotenaar J. N. B. beweert, dat hij geld van een anderen Schotenaar, E. V. van N., krijgt- In den avond van den 8sten December kwam hij dat opelschen. allerlei lieflijke uit drukkingen, zooals „schurk" en „schooier" bezigend. De aldus belee» digde man liet proces-verbaal opma ken. Dit zaakje diende heden voor de rechtbank. Beklaagde ontkende per tinent de gansche week na St. Nico- laas is hij ongesteld en 's avonds niet da deur uit geweest. Er moet zei hij een persoonsverwisseling in het spel zijn. Maar de mishandelde en een ande re getuige deden die ontkentenis te niet beiden herkenden den beklaag de als de persoon, die gescholden heeft. Mr. Hoyer achtte vergissingen dan ook uitgesloten en eischle 1 week ge vangenisstraf. VERDUISTERING. Sijmen II., die verleden jaar in dienst was van Ch. Duiker te Bever wijk, ging op den 19en November met een schuit goederen naar Amsterdam. Daar ontmoette hij D. v. Somerdijk, die H. 38.10 ter hand stelde, om dat aan Chr. Duiker te geven. In plaats van dat te doen, verteerde II. het be drag in oen enkelen Zondag. Hoe hij 't precies opmaakte, kon II. heden morgen niet zeggen 's Maandags werd de uitgaander in de Rietlanden wakker, zonder nog een cent op zak te hebben. Mr. Hoy eer eischto 14 dagen gevan genisstraf. VAN EEN EEND. Do Spa trndammer C. de V. heeft zich op den 12en December onder Haarlemmer!lede van een tamme eend meester gemaakt, die toebehoor de aan den hoor M. van Warmerdam, en als zoodanig gc-merkt was. Met die eend handelde De V. als met zijn eigendom. Dat bekende beklaagde hedenmid dag ook en na het getuigenverhoor eisebte Mr. Hoyer f 2 boete suba 4 dogen hechtenis. Beklaagde staat gunstig bekend. UITSPRAKEN. C. W.. loodsleerling te lJmuiden, diefstul. 2 maanden gevangenisstraf. W. C. D., chauffeur te Haarlem, mishandeling, 10 boete of 10 dagen hechtenis. J- de J.. schoenmaker te Haarlem, diefstal, ƒ3 boete of 2 dagen hechte nis. J. do W., vjschventer te Velsen, diefstal, 8 boete of 8 dagen hechte nis. W. P., werkman te Aalsmeer, mis handeling, 10 dagen hechtenis. C. Th. Z., voerman te Haarlemmer meer. dierenmishandeling, ƒ10 boete of 10 dagen hechtenis. J. van der M., los werkman te Haarlem, eenv. beleediging, 1 boete of 2 dagen hechtenis. C. van B., los werkman en D. M. metselaar, beiden te Wormerveer, huisvredebreuk, ieder 14 dagen ge1 vangenisstraf. J. IC, arbeider te Zandvoort, mis handeling, 14 dagen gevangenisstraf. H. M., zonder beroep ie Wormer veer, huisvr. van VV. M.. eenv. be leediging ambtenaar, 5 boete of 5 da gen hechtenis. M. U., tuinder te Velsen, appèl, strooperij, 10 boete of 8 dagen hech tenis. R. B., koopman te Haarlem, appèl openb. dronkenschap, 7 dagen hech tenis. H. V.. werkman te Haarlem, appèl jachtovertreding, 10 boete of 4 da gen hechtenis. J. de W., los werkman te Haarlem, appèl Jachtovertreding, 7 dagen hech tenis. J. d. VV,, als voren, 7 dagen hechte nis. II a a r 1 e rn s c h M u z i e k k o r ps Op de a. s. matinée van het Haar- lemsch Muziekkorps zal het dames- trio uit Den llaag 4 nummers zingen; dit trio heeft, naar ons wordt meege deeld, zoowel binnen als buiten ons land, zeer veel succes behaald. Het hoofdnummer voor orkest is de 2e Symphonie van Beethoven. (Zie verder Stadsnieuws onder laat- ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Wetbouder Ge Waal Maleiijt en de Waterleiding. In aansluiting met hetgeen wij gis teren meedeelden over ons onderhoud met Wethouder De Waal Malefijt, over zijn houding in de Waterleiding- kwestie, nog het volgende Mr. Tidenian beweert, dal de put aan den Doodweg f 15.000 kost, terwijl de Raad maar ƒ4000 voteerde. Dit is geheel oniulst. De put kostte met in begrip van de huur van de locomobie len voor proefpompen en de toestel len, benoodigd voor het oppompen uit diepe en ondiepe lagen tegelijk ƒ5000. Hoe Mr. Tidcman aan ƒ15 000 komt? Waarschijnlijk doordat hij de totaal-kosten, die nu voor de water leiding zijn gemaakt, vooj- de kosten van den put houdt. De kosten van den put, de werkzaamheden daaraan (pompen, enz.) en het maken van het geheele plan voor de Ge meenschappelijke Waterleiding kos ten samen ongeveer 12.000. Verdér deelde de heer De Waal Ma lefijt mee, dat GO liter per hoofd wel voldoende was, daar dit cijfer nu lang niet bereikt wordt. Maakte men een eigen waterleiding, dan zou Bloemendaal alicen aan op richtingskosten 60.000 meer moeten betalen, dan thans voor de stichting der „Gemeenschappelijke De Zaan- landsehe VN aterleiding kan geen wa ter aan Velsen leveren, als in de ver gadering vuil Dinsdag gezegd was, want zij heeft net voldoende voor haar tegenwoordig gebied. Dat 't water in Haarlem 13.4 cent aan de gemeente kost van fabricage kan waar zijn, maar dat komt, omdat Haarlem geen goedkoopo waterlei ding heeft. Spreker i3 overtuigd, dat het cijfer van den heer Kuipers, pL m. 7 cent. Juist is. Voor dien prijs kan het water beslist worden „ge maakt". Over het waterverlies zei de Wet houder ons, dat Haarlem nooit in een schikking wilde treden. Dat waterver lies onstond, doordat de meters van Bloemendaal en Haarlem verschilden jen ook, omdat in de oude leiding en sommige gebrekkige aansluitingen water verloren ging. Haarlem was nooit voor een schikking te vinden en zei steeds „Mijn meters zijn goed." Door dit 10 pCt. waterverlies werd de prijs van 't water niet 15 cent, maar biina 17 cent. Ook was Haarlem niet billijk, toen Bloemendaal vroeg het lasiig-staande meterhuisje te Overveen te verplaatsen. Daarvoor moest 3000 betaald worden. Dat was ons te duur, zei de wethouder. Hij erkende, dat de oprichting eener eigen Waterleiding bedoelde aan Haarlem het wapen uit de hand to nemen, dat onteigening van één kwart der Gemeente Bloemendaal nnodi? was, omdat Haarlem aan de omliggende gemeenten water moest leveren. Het schenken van den grond door mevrouw Van der Vliet hield daarmee verband. Want die onteigening is een groot fevaar voor Bloemcndacj. Haarlem an, als het wil, een werklieden-kolo nie op die gronden stichten. En als Haarlem één kwart neemt, laat het ons dan maai' lieelemaal nemen riep de W ethouder uit. Onjuist is de bewering, dat Bloe mendaal er ongunstig afkomt, bij de ze gemeenschappelijke regeling. Bloemendaal zou "t waterverlies in de 10 K.M. hoofdtransportbuis heb ben. Maar in een hoofdtransportbuis heeft men geen waterverlies. Want doordat de geheele druk in die wijde pijpen gevoeld wordt, springt er bij 't kleinste lekje een gat in den grond en wordt het waterverlies dus dade lijk bemerkt. Bloemendaal zou alleen het toezicht op het leggen der buizen moeten betalen. Wederom onjuist. In 't plan staat uitdrukkelijk, dat de drie andere gemeenten daarvoor bepaalde bedragen, samen ongeveer 18Ü0, zul len terugbetalen. Door bet vooruit vaststellen der bedragen voor 't leg gen van de 10 K.M. buis. zal Bloemen daal alle tegenvallers voor haar reke ning krijgen. De heer Malefijt meent, dat er voor Bloemendaal wel een voor deel, geen tegenvaller, in het leggen der buizen kan schuilen. Maar juist door het vooruit vaststellen van die sommen krijgt Bloemendaal het recht in die buis brandkranen en afsluiters te maken, waar het wil. Hiermee is tevens aangetoond, dat he_t onjuist is. dat Bloemendaal voor de brandkra nen nog afzonderlijk zal moeten be talen. In 't project zijn die brandkra nen trouwens al opgenomen. Wat nu 't eerste plan-Kuipers be treft., dit was niet slecht. Het Water leidingrapport, dat de heer Tideman dreigde te publiceeren, noemde de Wethouder „onzin van het begin tot het einde". Dat spreker zelf vóór heeft gestemd, om met den heer Kui pers af te rekenen, is juist. Maar dit geschiedde In een navergadering van den Raad toen eenige leden reeds weg waren en de Wethouder tot II uur had gestreden tegen het Water- leïdingrappon-Tidemaij c. s. „Toen was 'k me zelf niet meer", zei de lieer Malefijt, „en heb in drift ged\ dan maar den heden boel opruimen, hei kan mij niets meer schelen." Zóo heeft hij vóór gestemd. Dat Bloemendaal niet inging op 't plan-Van Poelgeest kwam, doordat de geprojecteerde filter r.iet, zooals 3e heer Van Poelgeest wilde, geplaatst kon worden op 't weiland vóór Duin en-Daal, waarop het servituut ligt, dat het niet bebouwd mag worden. Het plaatsen van den filter op een ter rein achter „Groot Zomerzorg" zou ƒ40.000 tot 50 000 kosten. Bovendien moest dan het Pompstation vergroot worden en zou Vogelenzang door dc-n lagen druk geen water kunnen krij gen. Het plun werd dus als onvolle dig en onuitvoerbaar ter zijde ge legd. Voorts meende de hoer Malefijt, dat de Gemeenteraden wel zeggenschap hebben, al worden zij bij 't oprichten der vennootschap, niet elk oogenblik in de zaken gekend Ieder jaar krijgen de Raden een verslag en kunnen dan handelend optreden. Ten-slotte ver zocht de Wethouder ons, om verkeer de gevolgtrekkingen te voorkomen, ie vermelden, dal hij nooit bij Mevr Vis- r van Ilazerswoude gediReerd had. SCHOTEN. De collecte voor scholen met don Bijbel lieoft alhier opgebracht ƒ56.54. IIA A RLEMM ERMEER. Te Hoofddorp werden den laalsten tijd bij verschillende winkeliers door eenige jongens van 12 14 jaar de deur opengegooid cn dan spoedig moe-gegrepen wat van hun gading was. Dit zal vooriooplg wc! niet meer ge beuren, daar de chef veldwachter, rich verdekt opgesteld hebbende, hen overviel terwijl zij onder elkaar hun heldendaden nog eens breedvoerig l>e- spraken. Zeer spoedig wist deze hen tot be kentenis te brengen en nu moeten zij voor den Burgemeester verschijnen De commissie tot wering van school verzuim in deze gemeente, heeft zich fn een vergadering geconstitueerd ais volgt: Voorzitter de heer II. Pos en plaatsvervangend voorzitter de lieer A. v. d. Stödt, secretaris de heer A. van de Hor en plaatsvervangend se cretaris de heer P. Borst. SLOTEN. Bij den veehouder H. Katee aan don Uitweg is een rund gestorven aan miltvuur; op las.t van den districts veearts is het dier verbrand en de stal ontsmet. BENNEBROEK. In het laatst dezer week zal in het café „Benncbrook" als spreker optre den do heer F. Netscher, uit Velsen, over het onderwerp „Staatspension- neering". VOGELENZANG. Alhier is een tooneelvereeniging „Vriendenkring" opgericht. Aanvan kelijk. traden reeds 16 leden toe. LJMUIDEN. Benoeming. Tct technisch-directeur van de voor de IJrnuider Vischhandel-vereeniging te bouwen ijsfabriek is benoemd de heer Louis Allard, te Aerdenhout (Bloemendaal). Ongeluk. De sleepbootscliipper J. .van der Wide geraakte gisteren door het bre ken van een louw tusscben de sleep boot „Vischploeg" en het Engelsen® stoomscliip „Tourmaline" in de bui tenhaven van lJmuiden. Ofschoon hij de tegenwoordigheid van geest luid, dadelijk onder te duiken, werd hij toch nog door de schroef van het' stoomschip aan het linkerbeen ge-, raakt. Binnenland EEN GEMEENTE-ADMINISTRATIE/ DIE NIET IN ORDE IS. In de zitting van den gemeenteraad van Doornspijk, waarin olie Leden' aanwezig waren, werd vermeld d«

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1