NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8468 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Fesstoagen. VRIJDAG 27 JANUARI 1911 A ABONNEMENTEN ADVERTBNTIËNt per drie maanden» Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen ln den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der T® Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1.30 V AdvertentiÈn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland s 1-65 (fêy jgr h/'w{ Cts. voor 3 plaatsingen A contant ËffiSb.'Ui' (SS en Administratie: Grot* Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costfcr. Directenr J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertenfiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 28 JANUARL Schouwburg: N. V. Het Tooneel: Trilby", 8 uur. Soc. Vereeniging: Mannenkoor „Pro za en Poëzie", concert en bal, 8 uur. Soc. Vereeniging: Voordrachta\ ond idor leerlingen v. d. Muziekschool dor Maatschij. tot bev. dier Toonkunst, 7 uur. De Kroon: BioaeoopvoonsteJiling, 8 uur. Overveen, Hotel „Van ouds het Raadhuis": Bloembol! enten toonstel llng, 10—5 uur. OM ONS HEEN No. 1297. Open brief aan Dr. J. B. Scbspsrs Waarde Vriend, Op uw voorstel is Maandagavond ln de vergadering van de afdeeling Haarlem van het Alg. Nederl. Ver bond besloten, steun bij het verbond te zoeken voor de Padvindersbeweging. Ware ik niet verhinderd geweest de ze vergadering bij te wonen, dan zou Ik mij 6tellig tegen dit denkbeeld heb ben verzet. Ik gevoel namelijk niets voor deze beweging in haar tegen woordigen vorm .En wel ln de eerste plaats niet, omdat zij al weer een nieuwe poging ls om opgroeiende Jongens te brengen onder leiding van ouderen. Mag een Nederlandsche jongen dan nooit meer aan zichzelf worden overgelaten'? Moet hij, pas uit school onder het strenge oog van leeraar of onderwijzer weg, alweer onder 't sim worden gehou den in een Padvindersvereeniging? Voor vele ouders is de neiging van hun jongens naar voetbal onverklaar baar een van de voorgangers der Padvindersbeweging, Dr. Lingbeek, spreekt ook al smalend van ,,in vrijen tijd niet altijd naar een dooden bal trappen" maar ik geloof, dat die hartstocht voor 't voetbal hieruit voortkomt, dat de jongens het zelf organiseeren, zelf hun veld huren, zelf hun elftallen regelen, kortom zelf alles doen wat voor het spel en de wedstrijden noodig is. De moei lijkheden, de belemmeringen, de ge schillen, die zich daarbij voordoen, moeten zij zelf uit den weg ruimen. Gij zijt, als ik wel heb, geen voor stander van voetbal, maar lijken u, volkomen afgescheiden van het spel zeil, do opvoedkundige voordeeion, die ik u noemde, niet van beteekenis Begrijp mij goed, ik wil allerminst bandeloosheid. Maar ik ben bang van drillen. En daartoe geeft het oefenen van ouderen met jongens van twaalf tot achttien jaar licht aanleiding. Het Is wel opmerkelijk, dat de uitvinder van het padvinden een generaal" Is, de Engelschman Baden Powell. Wat wij, voorstanders van de bevordering van den algemeenen wereldvrede, Yreezen is, dat de Padvindersbewe ging een voorbereiding is tot het mi litairisme. Ik weet wel. dat Baden Powell dat ontkent, maar lees de bro chure van de hoeren Lingbeek en de Voogt „een woord aan de Nederland sche jongens en aan ouders en opvoe ders" eens goed door en gij zult met mij erkennen, dat er herhaaldelijk de oorlog bij gehaald wordt. Ik heb een yaxler gekend, die zijn kinderen zelfs niet met soldaatjes wou laten spelen, om hun de oorlogsidee niet bij to brengen, ..want", placht hij te zeggen, „de oorloe is een waan, die in 't leven .wordt gehouden door er altijd weer over te spreken" Bovendien is de heele vorm militairhet woord scout (verkenner) doet al aan een vijand denken, de uniform aan een militaire organisatie (ik mag immers niet veronderstellen, dat die dienen moet tot orikkellng van de ijdelheld) en de idealen der padvinders zijn met een oorlo^skleurtje geverfd. Ik citeer uit do brochure, dat zij moeten weten te kampeeren, kampvuurtjes aanma ken, voetsporen van menschen en die ren leeren onderscheiden, op verre af standen berichten seinen, herken- ningsteekens plaatsen, naar kompas en sterren kijken wanneer, zoo vraag ik u, kunnen al die dingen te pas komen, behalve in den oorlog? Het kan ook niet anders ledereen kijkt de wereld aan uit een eigen oog punt, gevolg van beroep en dagelijk- sche bezigheden Boden Powell dus uit een militair oogpunt, onbewust wellicht, want niemand merkt gemak kelijk op in welken vorm de omstan digheden hem gekneed hebben, maar daarom niet minder zeker. En in verband hiermee nog iets. Als hoofddoel wordt karaktervorming ge noemd. Maar zou een kostelijke ka raktertrek, namelijk geschiktheid tot zelfstandig optreden in de wereld, wel gekweekt worden bij jongens, die altijd staan ouder een assislent-veld- kornet, of veldkornet, plu® provincia le raden en het hoofdkwartier T Een ander bezwaar dat ik heb, geldt do romantiek in de beweging, duide lijker gezegd de overdrijving. Ik heb de malligheid van het verhaal in het eerste nummer van 't orgaan dezer dagen al behandeld, maar ook de brochure geeft in haar plaatjes bewijs van opschroeving. Dat een Jongen een ander uit het ijs redt, gaat goed, maar gebeurt al zonder Padvinders, dat hij zich verdedigt tegen een kwa den hond nadert het srobied van de romantiek, maar waar hij een hollend paard tot stilstaan brengt, zijn we midden in de romantiek verzeild. Zit er geen millionalrsdochtor in de tilbury, waarmee liet Padvindertje trouwen kan Maai- in ernst, waarde vriend Schepers, zoudt gij, uw zoons uit padvinden sturende, hun niot de boodschap meegeven, om het met dat tegenhouden van hollende paarden zoo heel nauw maar niet te nemen Ik ben het er volmaakt mee eens, dat onze Nederlandsche jongens niet bij moeders pappot moeten blijven zitten, maar den moed hebben om de wereld ln te gaan. „Is er geen plaats voor duizenden van ons in Oost- en West-Indië in Amerika en Canada wordt in do brochure gevraagd. „Ze ker", zou ik willen zeggen, „maar een padvindersvereeniging is niet het middel om ze daarheen te krijgen. Ik ken er twee, die rechtstreeks naar dat doel leiden vooreerst, dat de jongens op school iets leeren van hun kansen in die streken (zelfs over onzen eigen Oost is het onderricht op allo scholen, zonder uitzondering bedroevend in zijn tekortkomingen) en vervolgens, dat een groote vereeniging over heel het land worde gesticht van men schen, die deze emigratie willen be vorderen en die met een contributie flink willen steunen. Kortom, oud en jong moet ervan doordrongen raken, dat Nederland niet alleen is het plek je. dat wij zien, maar ook dat reus achtige land onder Nederlandsche heerschappij, ginds, ver over den Oceaan. Gij zijt dit alles, of een deel daar van, niet met mij eens. Naar Uw te genargumenten zie ik met belangstel ling uit, omdat het er ons niet om te doen kan ziïn gelijk te hebben, maar zelf tot nadere overweging te komen en zoo mogelijk ook tot nadenken te brengen. Ik kan mij desnoods voorstellen, dat er menschen zijn, die jongen» in een zeker verband willen opleiden tot bepaalde deugden, maar ik zou u in dit bijzondere geval wel willen vra gen „was daarvoor de oprichting van een nieuwe vereeniging noodig Wij hebben onze gymnastiek- en voet balbonden, onzen nog zoo jeugdigen bond voor lichamelijke opvoeding. Waarom dan bij dezen geen heil en troost gezocht AI dat verbrokkelen van kracht leidt tot niets, dan tot verslapping van al de vereenigingen gezamenlijk. De beurzen van de mees te vaders zijn niet onuitputtelijk en wanneer zoons komen vragen, of zij aan een of ander mogen meedoen „omdat bet toch niets kost", dan we ten we ais practische menschen daar alles v&n. En nu nog een opmerking tot slot aan U. die immers groote waarde hecht aan 't gezinsleven. Padvinden, vuurtjes stoken, boomen omhakken of seinen kunnen jongens in den hui- selijken kring zeker niet leeren, maar vele andere dingen, dio opgesomd wordengoed uit de oogen leeren zien, beleefd en hulpvaardig wezen, van dieren houden, hechten aan plicht, zeker wel. Ik wil U dus ten slotte maar vra gen wat denkt de P ad vinder sbe we ging van onze plaats als ouders? waar blijven w ij 1 Met groet Steeds vriendschappelijk J. C. P. Stadsnieuws HULDIGING LOUIS BOUW MEESTER. Hoewel de tijd zeer sort is, daar Bouwmeester hier den 3den Februari zijn 50 jarig jubilé al komt vieren, heeft zich ook ie Haarlem een comité gevormd met het doel, den kunste naar bij die gelegenheid eer te be wijzen. Voorloopig is bet plan, :iem na do voorstelling namens zijn Haar- lemscne bewonderaars hulde te bren gen en zoo mogelijk een geschenk aan te bieden vervolgens zal hij op net balkon van den Schouwburg kurnen, om daar te worden gehuldigd door een muziekkorps (de vereeniging Harmonie stelde zich reeds beschik baar) en vereenigingen met baar banieren. Ten slotte wordt de groote acteur per rijtuig lang» een omweg door de leden van de Commissie naar hel station begeleid. De Commissie bestaat, in alphabe- tlsche volgorde, uit de heeren M. H. Dinger, Dr. G, F., A. Uroase van Groenou, G. J. van Gasteren, E. A. W. van Someren Greve, John F. Hulk, C. H. Julius, J. C. Peereboom, Jlir. A. W. G. van Riemsdijk en J. U. Róssing. Hinderwet B. en W. van Huarlem maken be kend, dat aan den Directeur v&n bet Haarlemsch Medico Mechanisch Zen der en Röntgeninstituut vergunning is verleend tot uitbreiding van die inrichting in het perceel aan den Kleinen Houtweg no. 31, kaxL sectio K, No. 1904, door vervanging van den gasmotor door een en electromotor van 3 paardekrachten. VEREENIGING „ONDERLINGS TROUW". Deze vereeniging hield Woensdag in de „Korenbeurs" haar jaarverga dering, onder voorzitterschap ven don hoer P. de Wit In zijn openingswoord wees deze er op, dat het vraagstuk „Provisle- ofstand" in het afgoloopen jaar zeer op den voorgrond trad em in verband, hiermede schetste hij de noodzake lijkheid van organisatie, opdat dfit euvel des te spoediger uit den weg geruand kan worden. Uit het jaarverslag van den secre taris en den penningmeester, bleek, dal hei ledental met 7 vermeerderde en dat de kas mot een batig saldo sloot Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Roozea, S. Hozevoet en H. J. v. Einmerick. Hierna hield de voorzitter een rede over „de Levensverzekering in do oudheid, hare ontwikkeling in de mid deneeuwen en tegen woordigen om vang." Na eene gedachten wisseling sloot de voorzitter de vergadering, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Slecht vooruitzicht De 32-jarige Duitscher G. W., ge boren in Beieren, woonde hier in do Lange Wijngaardstraat, zonder voor zien le zijn van behoorlijke logimiita- tie-papieren. De politie kwam daar achter en nu bleek, dat hij in ziin vaderland nog niet aan zijn miütieplichten voldaan had. Op grond van het geldende ver drag heeft de politie hem aangehou den. om aan de Duitsche autoriteiten over te leveren. Dan zal ar tets voor hem opzitten I Bach. Op het eerstvolgende Bachconccrt zal het orkest van het Concertgebouw uitvoeren de ouverture van Gillens opera A 1 c e s t e, de ouverture (Sul- te) B kl. L van Bacb en de zesde symphonic van Tschaikowsky. De soliste, Mevr. Maria Freund, zaJ zin gen een aria uit Alceste met orkest- begeleiding en vijf liederen van Schu bert. INZENDINGEN ZONDER NAAM. In weerwil van ons herhaald ver zoek ontvangen wij telkens weer med&deeliugen over vergaderingen, enz., zonder naam van Inzender of inzendster. Vandaag alleen twee, een over de afdeeling Haarlem en Omstreken van den Nederl. Bond voor Ziekenverple ging en een over een jaarvergadering van het centraal comité van drank best rijding-vereenigingen. Beide stukjes zijn den weg van olie naamlooze inzendingen gegaan, dat wil zeggen de pruliemand. Men kan zich toch wel voorstellen, dat wij maar niet alles opnemen wat een ongenoemde ons zendt en dat wij, voor het geval van critiek op een bericht of verslag, dienen te weten wie het inzond. Brutale oplichter. Juffrouw L. woont te Rotterdam; ze heeft te Haarlem haar vader wonen. Dezer dagen kwam aan haar woning te Rotterdam een man, die zich voor stelde als W. Prins, wonende Wou- wermanstraat te Haarlem, ilij kwam met de boodschap, dat den vader van juffrouw L. een ongeluk overkomen was, zoodat ze dadelijk naar hem moest komen kijken. Prins zei, dat hij zijn spoorkaartje verloren had, en of juffrouw L. even I 2.50 voor hem te leen had, dan zou hij baar dit geld aan het station te Haarlem weer teruggeven. Juffrouw L. voldeed aan het ver zoek. In angst ging ze naar Haarlem. Zij ontdekte evenwelle. dat haar vader geen ongeluk gekregen heeft, 2e. dat Prins niet in de Wouwerman- straat woont. Se. dat Prins ook niet aan het station was, en4e. dat ze blijkbaar voor f2.50 is opgelicht. Ten 5e betreurt juffrouw L. ook nog hacr reisgeld naar Haarlem. r)e pol it Ia zoelct naar Prins, die evenwel vermoedelijk een anderen naam draagt. Overtreding. De vertegenwoordiger van de Ame- ricain Petroleum Comp., 1L v. d. S., is bekeurd, omdat hij op het terrein aan de Parklaan twee .ijzeren olie wagens had staan met ongeveer 2090 Liter petroleum, terwijl hij slechts 200 Liter buiten zijn bewaarplaats mag hebben. Jaarboekje van Haarlem. Het Jaarboekje voor Haarlem zal dit jaar o. a. bevatten portret en le vensbeschrijving van Mevrouw Ba- don Ghybeu—Huysinga, Dr. M. Gres- hoff, J. A. Lodewijks, Dr. J. Nieu- weuhuijzen Kruseman, Mr. C. M. Rasch, J. J. Snelljes, W. Stolp en G. Velthuijsen Sr. VERBETERING VAN DEN VOLKSZANG. Dezer dagen is, naar De Tijd meldt, alhier de vergadering gehouden van den volkszang in het bisdom Haarlem. Aanwezig waren behalve de ondertee kenaren van den oproep, vele geeste lijken, dames, musici, onderwijzers, enz. Telegrammen en andere instem mingen van sympathie waren ingeko men De heer Jac. de Jong deelde mede, dat getracht wordt met de diocesane vereenisringen van Roermond, Breda en Den Bosch federatief samen te were ken en in April a e. een groote pro- pagandavergadering te Haarlem met een bekend spreker te houden. Hierna kreeg de oprichting der R. K. Vereenieing tot verbetering en be vordering van den volkszang In het Bisdom Haarlem haar beslag. Alle aanwezigen deden zich als leden in schrijven. Mgr. J. J. Graaf werd tot eerevoorzitter der nieuwe vreeniging benoemd. De heeren onderteekenaren van het oproepingsschrijven consti tueerden zich tot een voorloopig be stuur. dat eerlang de concept statuten zal samenstellen. De vergadering besloot voorts, on middellijk werk te maken van het stichten van onder-afdeelingen, waar toe zich verschillende aanwezigen (te Haarlem bestaat reeds een R. K. Volkszangvereeniging, welke zich zal aansluiten) b&reid verklaarden. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij Het bureau van politie, 2 sleutels. W. Otte Hoogstraat 30. Heemstede, een herdershond. P. Kok, GusUxuislaan lk, een lote rijbriefje. F. Verdeijnen. Duvenvoordestraat 67, een portemonnaie mei inh. W. de Jong, Z. Brouwersstraat 17, een wit kindarschoentje. J. v. Veldt, Oranjeboomstraat 72, een zakdoekje. Het bureau van politie, een sleuteL A. v. Rozenheek, Asterstraat 9, een koperen rljtuigknop. T. Mollerna, Groeudaalsteeg 19 zw. een griffelkoker. M. Heeros, Roosveldstraat 3, een zilveren broche. STUIVERS-SPAARBANK. Donderdagavond had in éen der za len-van Café Brinkmonn alhier de jaarlijksclie algemeene vergadering van heeren commissarissen plaats. De voorzitter, de heer J. Drost, open de de bijeenkomst met een hartelijk woord, waarna de nieuwbenoemde commissarissen, de heeren L. C. Mooy en A. A. N. Poetsma door hem met eenlge zeer waarde&rende woorden werden geïnstalleerd. Uit bet verslag van den penning meester, den heer H. M. E. van Dob- ben bleek, dat ingebracht werden 6856 posten met een bedrag van 13868.06 uitbetaald werden 876 pos ten met een bedrag van 12000.40. In 1910 zijn uitgegeven 287 nieuwe boekjes, terwijl op 504 boekjes een nieuwe rekening werd geopend, liet aantal deelnemers bedroeg 1245. Het ln het laatst van 1910 ingevoerde systeem van sparen iu spa&rbusjes heefi een goed succes gehad. Er wer den 101 busjes uitgereikt, waarmede 213 ledigingen plaats hadden. In tien laatsten tijd is wel is waar een stil stand in het aanvragen van nieuwe busjes gekomen, doch de penning meester meent, dut de oorzaak hier van gelegen is in het feit, dat dit spaarsysteem nog niet zoo algemeen bekend is. Daar de tegenwoordige busjes-houders met dit spaarsysteem ten zeerste ingenomen zijn bijna steed» valt het gespaarde den inlegger mede, wanneer zijn busje op de zit ting wordt geopend, waarvan meer malen een verheugd gelaat getuige nis aflegt verwacht dé penningmees ter dan ook dat de aanvrage naar nieuwe busjes dit jaar zeer groot zal worden. Verder bleek nog uit het verslag, dat de Spaarbank uan 1245 deelne mers een bedrag van 22.861.58 1/2 verschuldigd is. Het kapitaal op 31 December bedroeg f 23979.35 1/2. De rekening zal door een daartoe benoemde commissie worden nage zien. De rente voor het jaar 1911 werd vastgesteld op 2 1/2 De bijschrijving daarvan op de boekjes zal geschieden in de maand Februari a. s. Voorts gaf de penning meester nog een overzicht van den toestand der laatste 10 jaren, waar uit bleek, dat de Stuivers-Spaarbank voortdurend in bloei toeneemt. Nadat eenige wijzigingen in het Huishoudelijk reglement waren goed gekeurd, werd de goed bezochte ver gadering omstreeks half twaalf door den voorzitter gesloten. Weer terecht. Uit het reddingshuis van het Leger des Heils te Amsterdam was een 18- jarig meisje weggeloopen. De vermiste is thans evenwel bij haar ouders te Haarlem teruggeko men. Een gevaarlijke liefheb- berij. Do 16-jarige jongen J. N. vermaakte zich mot een revolver en schoot rui ten van een straatlantaarn stuk. De politie bekeurde hem wegens bot dragen van een verboden wapen. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. BLOEMENTENTOONSTELLING. De afd. Overveen— Bloemend-aal van do Algemeen© Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft in de groote zaal van café „Van ouds het Raad huis" een tentoonstelling georgani seerd, die den leden alle eer aandoet, en blijk geeft van frisch en krachtig leven. Het is een wondere gewaarwor ding te komen langs den nu som ber kalen Zijlweg, die door geen zomer- of berfst-boomtooi verlevendigd wordt en dan plots te staan voor de kleu renweelde, die hyacinten en tulpen en cyclamen ten toon spreiden. Het is of het volle lente leven in die zaal zijn intrek genomen heeft: Zoet sterke bloem-geur stijgt naar den beschou wer op en de teertintige kinderen Flo ra's geven streek nd ooggonot Do bloemen zijn handig opgesteld: de In zendingen, die 10 ln getal zijn, rijen zich langs de wanden en vullen twee groote tafels, die in het midden vsan de zoal zijn geplaatst, zoodat een flink wandelpad voor de kijkers vrij blijft. De expositie is samen gesteld uitslui tend uit Inzendingen van de led on dor afdeeling. De volgende bloenig roepen hebben eon plaatsje gevonden; 100 hy acinten op potten van den heer J. B. Bos Azn., 34 pannen hyacinten van den heer W. Roozen Bzn,, 10 pannen E. R. Johanna Gertrude, ineez. door den heer H. L. Reozen Hzn,, 4 palmen hyacinten, ingez. door den heer An ton Blom, een verzameling hyacinten, ingez. door den beer P. W. Voet, 50 pannen dubbele tulpen van denzelf de, 7 Opannen enkele en dubbele tul pen, ingez. dobr den heer Gerrit, 20 pannen enkele en dubbele tulpen, in gezonden door den heer J. W. Bos Azn., 50 potten enkele en dubbele tul pen, ingez. door den heer J. Giebels en een verzameling cyclamen vin den heer J H. A. Gielen. In de zaalhoeken zijn plantengroe pen, bestaande uit rhododendrons, se ringen enz. opgesteld; een dezer om sluit een groote foto van de Inzending der afdeeling op de Nationale Bloe men tentoonstelling van 1910, welke inzending een groote rijveren medail le uitgeloofd door Z. K. II. Praia Hendrik, verwierf. De jury bestaat uit de heeren G. J. van Meeuwen te Heemstede, A. Nee- lissen en N. H. Roozen Han., beiden te Overveen. De prijzen zijn kunst voorwerpen. De tentoonstelling zal drie dagen geopend blijven. De jury heeft de prijzen als volgt toegekend J. B. Bos Azn., 1ste prijs W. Roozen Bzn., 1ste prijsH. L. Roozen Hzn., lsie prijs A. Blom, bc- stuursprijsP. W. Voet, bestuurs- prijsG. Jansen, 1ste prijsJ. \Y. Bos Azn., 2e prijs J. Barnhooi a (planten-iiizendiDg), bü&luursprijs; J. Giebels, 3e prijsJ. IL A. Gielen, Isto prijs. BLOEMENDAAL. Een wandelkaart. Het Gemeentebestuur heeft een groote wandelkaart van de Gemeente laten maken. Deze in kleuren uitge voerde kaart is gevat in een kader van dorpsgezichte». Het geheel is door een breede eiken lijst omgeven. Dit sierlijk werkstuk zaj ln 't Raad huis opgehangen worden. De reden van het vervaardigen van deze kaart Is, dot het Gemeentebe stuur aan een goe öexeiuplaar behoef te had, en de bestaande niet nauw keurig zijn. De steenen, waarop de kaart is go- drukt zijn ten geschenke gegeven aan de vereeniging „BloemendaaI's Bloei' die er afdrukken van zal laten ma ken. Deze worden voor billijken prijs beschi lebaar gesteld* SCHOTEN, Koninklijke gift De vereeniging voor behoeftige kraamvrouwen „Moederzorg" to Schoten heeft als blijk van belang stelling f 40 van H. M. de Kohingin- Moeder ontvangen. SANTPOORT. Men schrijft ons: De vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer hield Woens dagavond haar jaarvergadering. Het verslag over 1910 vermeldde^ dai de heer Netscher in Aug. als voor zitter en lid der vereen.ging bad be dankt. In zijne pkiats ls gekozen Dr. A. do Groot Lzn., die de vergadering thans leidde. Het verslag gaf verder eenige bij zonderheden van familiön die ten ge volge van geplaatste advertentiën hier den vacantletijd, zeer tot hun ge noegen zijn komen doorbrengen. Ge constateerd werd, dat do verschillen de gelegenheden tot het huren van gemeubileerde kamers en de pensions in den zomer van 1910 goed beaet zijn geweest Het getal leden was ten gevolge van oen aan de Ingezetenen gezonden cir culaire tn dien laatsten tijd bijna ver dubbeld. Uit de verdere mededcoltngen bleek dat het bestuur niet heeft stil gezeten, maar in verschillende opzichten de belangen van de vereeniging goed had behartigd. Het verkrijgbaar stol len van een wandelkaart werd in uit richt gestold en tot het plaatsen van 3 rustbanken tem Noorden van hei dorp zal worden overgegaan. HOUTRIJK EN POLANEN. Ih de Donderdagavond gehouden vergadering der afdeeling van „Het Witte Kruis" waren 28 leden aanwe zig; na rapport der Commissie werd de rekening over 1910 vastgesteld met een nadeelig saldo van f 23.59 (ont vangsten f 826.35, uitgaven f 849 94), en de benrootiniz voor 1911 eoedir*-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1