Dankbetuiging. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. 1NST1 i'UUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Biidt, 27 Jan. 1911. Hoogste barometerstand 776.9 m.M. te Clermont (Frankrijk) laagste 74-4.7 m.M. te Haparanda (Westkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 28 Januari Wind zwakke tot matigen Zuid- Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtbetrok ken tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT-Opticien SS ZIJLSTRAAT HAARLEM. ïnermometerstand te Haarlem. Vrijdag >7 Janu&rl Hoogste gisteren 9 uur F. 48 Laagste hedennacht F. 44 Hoogste heden tot 12 uur F. 46 HOOG- en LAAQWATER STAN DEN 98 Januari. Hoog water. IJmutdenv.m. 8u. m.;n.m. 2u. 16 m Katwijk r.m. lu. 31 m.; v.m. lu. 60m Petten v.m. 3u. 80 m.; n.m. 2u. 35 m Laag water. lJmuiden v.m.lOu. m.; n.m. lOu. I5m Katwijk v.m. 9u. 40 m.; n.m. 9u. 55m Petieu v.hlIIu. 80 m., n.m. 11 u. 45m Het aansteken der lantarens van ■rijwielen, auto's en andere voertui gen, muot te 4 u. 55 m. geschieden. keurd met een bedrag van f 738.50 in ontvangst en uitgaaf. De .heer J. Schrijvers werd als be stuurslid herkozen. HEEMSTEDE. Gisterennumlddag had een werk man ui hier het ongeluk, terwijl hij op een ladder stond boomen te snoei en, daarvan af te vallen, met het ge volg dol hij met het hoofd op den grond %enecht kwam. Bloedend ver wond iieeft hij zich onder geneeskun dige be. tandeling gesteld. De toestand is niet ernstig. •SLOTEN, Aan den Uitweg is weder een ge val van miltvuur geconstateerd, nu bij een rund vah den veehouder Ples- sius, zijnde naast de boerderij van het voorgaande geval. Verbrandt lig en ontsmetting hebben plaats. VELSEN. Donderdagavond vergaderde de Ka mer \an Kooph. en Fabr. in deze ge meente. Mededeeling werd gedaan, dat in gekomen is een schrijven van den Mi nister van Waterstaat, waarin bericht wordt, dat er bij den Minister bezwa ren bestaan aan het verzoek der Kar mer om beide ponten over het Noord- zeekanaal te laten voren te voldoen. Alsnu lieeloot de Kamer, daar de Mi nister de minst koslbaTe eai toch doel matige oplossing niet wil, naar aan leiding van liet verzoek vanwege het gen«._niebestuur van Velsen aan de door den Raad aangenomen motie- Ne; seller adhaesie te betuigen en drus deel te nemen aan de algemeens be weging om een vaste brug te krij gen. Tot voorzitter wordt herbenoemd de heer H. Sant, tot ondervoorzitter, de heer A. F. C. BQckman en tot pen ningmeester de heer M. J. Enzerink. Aan den Minister van Waterstaat zal 002 verzoek worden gericht, om in de officieels spoorwegdienstregelin- gen da posttreinen met een kehtee- ken aan te geven, ten gerieve van liet publiek. Naar aanleiding van het verzoek der Kamer om in lJmuiden iemand aan te wijzen belast inet den verkoop V3Q alle «->orten formaat- en plakze- gel« h« de Minister van Financiën aan de Kamer verzocht een persoon of firma op te geven, die zonder ee- oige prijsver hooging genoemde zegels wil verkoopen. Die persoon of firma zal een beloo ning van het Rijk krijgen van f 50 per jaar en een voorschot hebben van f 500 in zegels. 13 ijde rondvraag vestigde de heer PLeging de aandacht op do steigers in het NoordzcekanaaJ.Besloten wórdt den gemeenteraad te verzoeken van wege de gemeente te voorz.en in de beho=fte van een steiger te Velser- oord. De hoer Bückman besprak de hou ding aangenomen door het lid, te vens wethouder, den heer F. P. Ver meulen in zake het door de Kamer aan Ged. Staten verzonden schrijven nopens de levensmiddelenverordening wat aangaat de conserveering. Het sclirijvoii van den heer Vermeulen, noemde spreker een verdraaiing van de waarheid, daar de Kamer uitdruk kelijk zich heeit uitgesproken voor de bewering, dut suiker, olie, azijn, e.d. couserveennidueien zijn, en de heer Vermeulen aan Ged. Staten juist het tegenovergestelde hec-ft medegedeeld. Spreker betreurde het, dut de heer Vermeulen niet ter vergadering geko men is, dan had hij zijn houding na- dor kuuiien mo Liveeren. kiinnenlanu DE BENÜEMINGSUUAESTIE IN DEN ROTTERDAMSCHEN GE MEENTERAAD. Alvorens tot de benoeming van een leeraar in de aardrijkskunde mm het Gymnasium over te gaan, drukt de lieer Stuiemeyer er ziju leedwezen over uit, dat de heer Ha je niet op de aanbeveling voorkomt. Hij verzoekt dien naadsleden, die het niet hem eens zijn, hun stam uit te brongen op d/r. Haje voor den loopenden cursus. De lieer Spiekman komt tot de zelfde conclusie. De raad heeft hier wel wat goed te maken tegenover dr. Haje, die het slachtoffer is ge weest van een misverstond. De raad kan voorkomen, dat de heer Haje slachtoffer blijft Wanneer de heer Stuiemeyer in een vorige vergadering niet over de aanbeveluig van curato ren had gesproken, dan zou dr. Haje zeer waarschijnlijk benoemd gewor den zijn voor den loopenden cursus. Wethouder Rombaoh merkt op, dat B. en W. alleen een aanbeveling krij gen van curatoren van het gymnasi um, die B. en W. aan den raad over leggen. Curatoren winnen eerst het advies van den inspecteur der gym nasia in. Dit is ook hier geschied. De heer Stuiemeyer heeft erkend, dat curatoren alleen het belang van het gymnasium op het oog hebben, doch dat hij uit hoofde van het be leende incident zich gedwongen ge voelde, zijn stem uit te brengen op dr. Haje. Curatoren hebben de beste sollici tanten naar hun meenóng, voor een be'noeming aanbevolen. Evenals voor do eerste, nemen curatoren ook voor do tweede aanbeveling alle ver antwoordelijkheid op zich. Spreker vertrouwt, dat de raad bij deze be- noeuiiu gzicb alleen zal laten leiden door de belangen van liet gymnasium. Bij de benoeming weiden uitge bracht op Dr. H. P. B. Plomp te Hoorn de eerst voorgedragend 27 stemmen. Dr. Haje verkreeg buiten de aanbeveling 6 stemmen. Dr. Plomp is dus benoemd, NEDERLANDSCH—FRANSCH- 1NC1DENT. liet Ilbid. verneemt, dat de naam van den Franschman, die in bet ge schil met een onzer laudgenooten te Tundzjer betrokken is, niet Gautsch is, doch Blanchet. De eerstgenoemde Gautsch heeft zijn rechten aan dezen Blanchet overgedaan. Blanchet had door een 15-tal gewa pende Arabieren het terrein doen ont ruimen. Den volgenden morgen is door een tiental gewapende Spanjaarden en oën 15-laJ Arabieren het terrein her overd. Ongelukken kwamen ar niet voor: het wapen var tocm was voor de ontruiming voldoende. Het schijnt vrij wel vast tie staan, zoo zegt het HblcL, dat door bemidde ling vau de Nederlandsche en Fran- sche gezanten het geschil aan de uit spraak van arbiters onderworpen zal worden, zoodat een vreedzame en normale oplossing waarschijnlijk is. DE PAPENDRECI1TSCHE STRAFZAAK. De lieer J. van Elk, eandidaat-no- taris te Dordrecht, heeft thans tot de Eerste Kamer een adres goriclu. met verzoek, gebruik te maken van hare bevoegdheid tot het instellen van een onderzoek, of hij zich werkelijk heeft schuldig gemaakt aan hetgeen in het rapport der psychiaters en in hot ar rest is vermeld. Hij is g&arno bereid aan leden der Eerste Kamer persoonlijk te 's-Gra- venhago alle vereischto inlichtingen j te komen versohaffen en zijn bezwa- xon gedocumenteerd toe te lichten. HET BUITENLAND EN ONZE KUST VERDEDIGING. Do Italiaansche Popoia zegt, dat ItaJjii geen stem in het kupittel heeft wat de Vlissingsche versterkingen betreft, daar Sardinië niet tot die oo> diei'teekjö'iiaafrs van bet tractaat van 1839 behoorde. Aan de „Times" wordt uit Peters burg geseind, dat de quaestie van de versterking van Nederland in de Rus sische hoofdstad gruote beiangstoiimg wekt en dat men haar daar eeniger- ,mate beschouwt als een toetssteen voor de internationale groep bering in verband met de bijeenkomst van Pots dam. Specialiteiten zijn bezig do juridi- sciie zijde van het Verdrag van 1339 te bestudeeren. Naar aanleiding daar van merkt de „Nowoje W rein ja" op, dat het zeker is, hoe dit onderzoek ook moge uitvallen, dat door de ver sterking var, Vlissingen gezondigd zen worden tegen den geest van het Verdrag, in zoo ven-re de vrijheid van de Schelde en de neutraliteit van Bel gië daardoor in het gedrang zouden komen. Maar Nederland is wel ge noodzaakt zich de gruote kosten voor liet werk te getroosten, wanneer het niet, door do militaire pionnen van Duitschland tegen te werken, gevaar wi] loopen het lot van Sleeswijk-ÏIol- stein te deel en. Rusland zelf, dat niet direct bij de zaak geïnteresseerd is, moet de be slissing afwachten van de andere mo gendheden, die de neutraliteit van België gewaarborgd hebben. De Weenscho correspondent der Kólnische Zoitung zegt, dat de opvat ting te Weenen dezelfde is als die welke door prof. Bernatzik zie ons blad van gister is ontwikkeld. Mocht miuisler Pichon in geval van afwijzing van zijn voorstel, om be sprekingen te openen over do beweer de beperking door het verdrag van 1839 van Hollands recht tot zeifstan- d-g handelen bij het bouwen van for ten, tegenover de afwijzende mogend heden verklaren dat Frankrijk met die afwijzing hot verdrag als opgehe ven beschouwt, dan zou men zich daardoor te Weenen niet ongelukkig gevoelen, daar België's neutraliteit toch al zeer problematisch is zoo lang liet niet in staat is d;ie neutrali teit zei fte handhaven. Men schijnt, zoo meldt de berichtgever ten slotte, ook te Weenen oen voorstel te ver wachten om de kwestie in dier voege op te lossen dat ook Nederland neu traal verklaard wordt, waarmede dan de Nederlandse he fortificatiën eveneens een neutraal karakter zou den verkrijgen. KINDERMOORD? De justitie uit Maastricht, verge zeld van de geneesheeren dr. Nijst en dr. Sciimedding, deed te Vaals onder zoek in verband mot den dood van een kindje van 11 maanden. Het kindje zou door de moeder in eeue vlaag van waanzin om het leven zijn gebracM. Bedoelde vrouw meldde zich bij de politie te Maastricht aan en ls naar het krankzinnigengesticht in het hospitaal Calvariënberg over gebracht. Toen de kinderen der familie huis waarts keerden, vonden zij het ae- heele huis verlaten. De moeder was weg. terwijl liet jongste zusje nog te bed lag. Zij meenden, dat het kindje sliep, doch toegeschoten geburen kwamen tot de bevinding, dat het dood was. Het lijkje werd door de politie ln beslag genomen. Op de tafel lag een brief met een portemommie. ONGELUKKEN. Te Blezelinge is een vrouw van een zolder gevallen. De ongelukkige be kwam daarbij vreeselijbe wonden aan hei hoofd. De toestand van de vrouw is zeer ern&ig. In de le Van Swindenstraai te Am sterdam is een 14-jarige knaap door een bijwagen van de tram overreden en gedood. De jongen was op den bijwagen geklommen en sprong on der het rijden daar af. GASONTPLOFFING. Ten gevolge van een gasontploffing in de staalfabriek van Berguette, zijn twaalf personen gewond en drie ge dood. Een dertigtal werklieden werden ongesteld ten gevolge van de ont snapte giftige gasdampen. Behalve een tweetal, zijn echter allen buiten gevaar. BELASTING OP PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN. Na uitvoerige debatten werd sriste- ren door den gemeenteraad van Lol den een motie van orde van den heer Sijtsma met 17 tegen 11 stemmen aan genomen, waarbij B. en W. van Lel den worden uitgenoodigd. met be kwamen spoed den raad een concept verordening ter vaststelling aan te bieden, regelende do belasting op do publieke vermakelijkheden. GOEDKOOPE REISTARIEVEN. Aan do Directies van de Spoorweg maatschappijen Ln Nederland is het volgend adres gezonden: HoogEdelgestronge Heeren! Geven "met ver schuldigden eerbied te kennen, P. C. Zonneveld, G. Rou ter, G. J. Bylaard, A. Hooit, A. Lan- gen.berg, J. C. van Viegen, L, van Kersbergen, A. N. Bert/ram en N. van Hm te; vormende het Comité ter ver- kffijgihg van goed loo op e reistarieven voor de werklieden in öiienst van de: Nederlandsche Fabriek van Werktui gen en SpoorwegmateriaaJ, Amster dam; Nederl. Scheepsbouwmaat schappij, Amsterdam; Marinewerf, Amsterdam; Rijkswerkplaatsen, Hem- brug; Philipalainpenfabriek, Eindho ven: Kaarsenfabriek, Gouda; firma Smulders, Schiedam; Machinefabriek Gebr. Stork en Co., Hengelo, O.; fir ma G. J. O. D. Dikkers mi Co. Henge lo, 0.; Kon. W'eefgoederenfabriek voorheen C. T. Stork en Co., Henge lo, O.; firma Hulshof Pol, Hengelo; firma II. ten Kate, Alemo; K. Stoom weverij, N ij verdol; Droogdok-Maat schappij, Amsterdam; firma L. Smul ders, Utrecht, firma F. Smulders, Utrecht; Kon. Maatschappij ,.De Schel de". Vlissingen; firma v. d. Bergh Ll- ui.ted, Rotterdam; Kon. Tabak- en Si garenfabriek, Utrecht; Rijkswerk- pi aaiden, Amsterdam; de Gemeenten Amsterdam, Rotterdam, "s-Gravenha- ge, Utrecht en Arnhem, ten deze do micilie kiezende bij den laats ten on- derteekeuaar te Rotterdam, Gedemp te Slaak 120. dat zij Uwe Directies beleefd, maar dringend verzoeken, wel te willen be sluiten tot de invoering van goedkoo- pe reistarieven, op den grondslag zoo- als deze vóór 1911 bestonden bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, de Centraal-Spoor- weg-maalschappij en do Noordbra- baritsch Duitsche Spoorweg-maat schappij. In het adres wordt ter nadere mo th sering van dit verzoek er op aan gedrongen in de gelegenheid te wor den gesteld, naast do schriftelijke toelichting, welke het adres vergezelt, een mondelinge toelichting te geven. GELD MAKEN. De Uriirgemeester van Assen vestigt de aandacht op 2 manspersonen, die te Assen medio Juni 1910 in de slaap stee van S. Jongman twee dagen heb ben verblijf gehouden, komende des tijds van Groningen, die ten huize van gemelden Jongman, in gipsvor- men valsclie geldstukken maakten, van tin en lood, o. a. guldens, kwart jes en dubbeltjes, waarvan zij bro ches vervaardigden. Voormelde per sonen zijn vermoedelijk genanmd Pie- tor Krulder, koopman, Rotterdam, en Jacobus Poppen, koopman, Amster dam. de eene ongeveer 35 jaar, tame lijk lang en blond uiterlijk, de ande re ongeveer 30 jaar, wat kleiner en donker uiterlijk. DE „ZEVEN PROVINClëN". Men seint uit Johannesburg, dat de commandant, de officieren en man schappen van do „Zeven Prcrlncièn" aldaar zijn aangekomen en begroet door den burgemeester en den Nedor- landschen consul. Zij bezochten ver schillende bezienswaardigheden, o. m. de Robinsou-inijn. MENINGITIS. Te 's-Gravenhage hebben zich 3 gen vallen van meningitis voorgedaan. De R. K. school aan de Hekkelaan, waar op een broertje ging van een der aan getaste kinderen, is van gemeentewe ge ontsmet. BRANDSTICHTING. Men meldt uit Dinxperlo aan de „Z. Ct." De politie in het naburige grens- plaatsje heeft een arbeider aldaar ge vangen genomen, toen hij de groute ijzergieterij van Nering Bögol aldaar wilde in brand steken. Door zijn toe doen is voor eenige maanden een croot magazijn dier fabriek in vlam men opgegaan. LOONEN GEMEENTE WERKLIEDEN. In de gisteravond gehouden verga dering van den Rotterdamschen ge meenteraad kwamen aan de orde de motie-Diemer en Spiekman, inzake de herziening van de loonen der ge meentewerklieden en -beambten, en een motie-Van der Hoeven, om de stukken te renvoyeeren aan B. en W., om preadvies. Alleen de laatste motie werd ln behandeling genomen en met 25 te gen 10 stemmen aangenomen, niet tegenstaande B. en W. te kennen ga ven, niet zeer spoedig met het pre advies te kunnen komen. SIGARENSMOKKELAARS. Een telegram uit Duisburg deelt mede, dat wederom een conducteur van de lijn KleefNijmegen, die tot de smokkelaarsbende behoorde, ge vangen werd genomen op het oogen- blik, dat hij in een sigarenwinkel al daar 20.000 gesmokkelde sigaren af leverde. Bij een huiszoeking in dezen win kel bleek, dat nog 120.000 gesmokkel de sigaren vooair/.iden waren. Letteren en Kunst DER ROSENKAV'ALIER. Uit Dresden seint eeu medewerkster van 't Hbld. over de gisteravond ge geven première' van Richard Strauss' nieuwe opera Een schitterend publiek was bij de opvoering aanwezig, ook leden van het Hof, en de opvoering zelf heeft een slormachtigen bijval gevonden. Zij is niet te overtreffen. Na het tweede be drijf is Richard Strauss viermaal voor het voetlicht geroepen, na afloop wel twaalfmaal. De orkestdirigent Von Schuch is met geestdrift gehul digd. Stoomvaartberichten HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Potsdam, van New- York, is 25 Januari, 8 uur nam., 263 mijlen West van Lizard gesignaleerd. Het stoomschip Soestdijk, van New port News naar Amsterdam en Rot terdam. passeerde 26 Januari, 4 uur 30 voorm.. Lizard. Het stoomschip Sloterdijk arri veerde 26 Januari van New-York te Rotterdam. KON. WEST-1ND. MAILDIENST. Het stoomschip Prins der Neder landen (thuisreis) passeerde 25 Jan. St. Michaels. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Frisia (uitreis) pas seerde 25 Januari Fernando Noronha. ROTTERDAMSCliE LLOYD. I-Iet stoomschip Besoeki (thuisreis) arriveerde 25 Jan. te Suez. Het siooinsclüp Djocja (uitreis) pas seerde 25 Jan. Point de Galle. Het stoomschip Sindoro (thuisreis) passeerde 25 Jan. Oitavoe. Het stoomschip Wilis (thuisreis) paseerde 25 Jouuari Kaap dei Arinl en wordt heden, 27 Januari, des mid dags te Marseille verwacht. Laatste Berichten De Post. In 't begin van Februari zal de heer J. Eggink Dz., commies der Poste rijen le klasse alhier, voor de afd. Haarlem en omstreken van den Ne derl. Bond van Post- en Telegraaf- beambten „De Post" oen lezing hou den. CONSERVATOIR BESLAG. Door Jhr. Mr. F. W. van Styrum is gisteren een conservatoir beslag ge legd op geld en goederen behoorende tot het faillissement-Schmier. De zaak is, dat een vordering van den heer Van Hall uti Utrecht betwist wordt. Om nu te voorkomen, dat deze gelden en goederen, die bestemd zijn, om te dienen voor de uitkeering van 10 pCt. aan de schuldelschers, aan crediteuren worden uitgekeerd, vóór dat de zaak der betwi«ting geregeld ls, heeft de heer Van Styrum voor zijn cliënt beslag gelegd, ter verzekering van zijn vordering. Hedenmorgen kwam Mr. J. H. Thiel, de raadsman van den gefail leerde, tegen dit beslag op. De presi dent zal Zatordagochtend in kort go- ding uitspraak doen. Door den curator Mr. Th. de Haan Hugenholtz is heden aan de crediteu ren het volgende schrijven gezonden: De termijn, waarbinnen tegen het vonnis van 17 Januari J L, houdende homologatie van het accoord, 'dat 16 December 1910 in genoemd faillisse ment werd aangenomen, had kunnen worden opgekomen, was hedenmor gen gesloten, en van 't Hof te Amster dam had de curator gisterenavond be richt gekregen, dat geen hooger be roep was ingesteld. Het vonnis van homologatie was dus onherroepelijk geworden. De curator had de quitantiën om over de tien percent volgens 't ac coord te beschikken, en de circulai res aan de crediteuren, gereed liggen, om ze boden te verzenden en dan tot uitbetaling der 10 percent over te gaan. Maar hedenmorgen vroeg werd on der den curator beslag gelegd op do bij hem voor dat doel vuorlianden gelden, zoodat geene uitbetalingen kunnen worden gedaan voor en aleer over dat beslag, en over de vorde ring die daarbij wordt ingesteld, door den rechter zal zijn beslist. Do crediteuren zullen dus nader van mij bericht ontvangen. HET ALGEMEEN VERKOOP LOKAAL. Men kent de quaestio over heit ver koopen van pcroeelen in liet Alge meen Verkooplokaal op de Niouvve Gracht, die hij executie moeten wor den geveild. Wij vernemen thans, dat de kan tonrechter aan de notarissen heeft bericht, dat voor zoodanige veilingen (hie vroeger uitsluitend in de Gou den Leeuw moesten geschieden) nu ook het Algemeen Verkooplukaal in aanmerking komen kan. Een succes van de taaie volharding van den heer Iloogeveen en tevens een bewijs van het billijkheidsgevoel Vtrn Mr. Van der Mersch. Het Verkooplokaal op de Nieuwe Gracht heeft in het afgeloopen jaar zijn levensvatbaarheid bewezen. BLOEMIST-WERKLIEDEN. De Bloemistwerkliedenvereeniglng „Door Ontwikkeling tot Verbetering" hield dezer dagen eene vergadering, waarbij de heer Hendriks, van Half weg, een Voordracht hield over net snoeien van bloemheesters. Ter ver duidelijking was door het bestuur voor eenige heesters van verschillen de soorten gezorgd, hetgeen zeer in den smaak viel bij de veie aanwezige vakgenoot-en. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. Een woord van lof komt dan ook j den heer Hendriks ten volle toe voor de leerzame lezing. Uit de Arbeiderswereld In de zaak van de Directie der Ko- j n'fnkl. W eergoederenfabriek te Hen gelo (O.) contra hare vroegere zettel- sters G. J Nyhuis en F. J. te Waar- beek. heeft de kantonrechter te En schedé heden aan eischeres de Di rectie dier genoemde fabriek de vor dering ontzegd, overwegendie, dat het niet vaststaat dJat de genoemde ar beidsters in den zin van art. 1639 O. van het Burgerl. Wetboek de dienst betrekking harerzijds hebben beëin digd, zoodat den grondslag der inge stelde actie 'niet Js komen vast te staan. De zaak contra de arbeidster E. G. Bouwmeester, welke eeai week: was uitgesteld werd van de rol geroy eerd, omdat de vertegenwoordiger van eischeres niet ter terechtzitting was verschenen. Door eeu 5-tal arbeiders der Kon. Weefgoederenlabriek te Hengelo, O., die in verband met de staking aan die fabriek door de directie werden ontslagen, is tegen haar een aisch tot betaling van twee weken loon inge-: steJd, aangezien niet weid votklaan aan den wettel ijken opzegtermijn van 14 dageh. Marktuieuws HOOFDDORP. Graanmarkt. Tarwe 7.308 p. 80 kg. Haver ƒ6.80—ƒ7 p. 100 kg. Rogge ƒ4.80—ƒ5 p. 75 kg. Wintergerst f 4.80—f 5.10 p. 65 kg. Chev. gerst 5.706 p. iO kg. Duivenboonen f 8.60—9 p. 85 kg. Paardonboonen ƒ77.30 p. 80 kg. Groene erwten 1012 p. H.L. Bruine boonen f 11.7512.50 p. HL. Kar wij zaad 12.25, inclusief, 50 kg. Burgerlijke Stand BEVALLEN 25 Januari. E. van Kordelaar. geb. Smils, d. 26 Januari. M. E. Uilten- daal, geb. Erbrink, d. T. Smulders, geb. Murchand, z. 27 Januari. H. T. Roest, geb. Kruljer, d. C. Balk, geb. Veenings, d. OVERLEDEN 26 Januari W., 8 j., zoon van H. AaJders, Sophiasitraat. L. A. F., 1 rn., zoon van F. J. Vasen, Amster- damschovaart. A, C. van Zalen, 85 J., Barrevoetestraat. 27 Januari W. van Eeden, 74 j., Essonstraat. SPAARNDAM. ONDERTROUWD: G. v. Reijendam en Joh. M. Heer mans. Amstsrdamscne Bears Openingskoersen van 27 Januari 19Ü, LABOUCUERE ÜÏEN8 Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No, 577, STAATSFONDSEN, Onveranderd, TABAKSAANDEELEN. Gaat niets om. RUBBERWAARDEN. Intern. Rubber 33 1/2. PE TROLEUM-AANDEELEN. Vaste lenden*. Koninkl. Petr. 4751/2, Dordteche Olie 156—157, Sumatra Paleinbang 1731/2, Tnrakan 132, Orion 109 3/4, Gecons. Olie 387/8385. MIJNAANDEELEN. Vast Ketahoen 218, Ketahoen Prof. 265, Redjang 910-912.. AMERIK. MARKT opende stil: Topeka 10-4 1/2105, Denver 31, Eridj 28 7/8, K.insas 33, Preferente 66 5/8,: Southern Pacific 118 1/4, South RalU 27 3/4, Union 175 1/2, C. Wabash 16 7/8) Wab. Pittsb. 6 7/8, Anxolg. 64 1/2, C,- Car 54 3/4—55, Steel 78 1/4, C. Cigara 66, C. Marine 5 5/8, pref. Marine 17 3/8, Bonds 67 5/8. ABiVERTENTDiN Den llden Febr. 1911, hopen onz« geliefde Ouders FRANS ÏAN DEN BROM en CLASINA SPANGENBERG den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in den Echt worden ver- honden. Dat God hen nog lang moge sporen is de wensch van hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd: JACOBUS ARNOLDUS BOSSE Jzn., en BERNARDINA CLASINA MARIA MEIJER. Haarlem. 26 Januari 1911. Delft, Heden overleed plotseling te Apeldoorn onze hartelijk gelief de Zuster en Behuwdzuster, dc IioogWelgeb. Vrouwe ANNA MARIA JACOBA AGNETA MOLLERUS- Oob. BAS BACKER^ in den ouderdom van 66 jaren. Jhr. A. BAS BACKER. Vrouwe A. C. BAS BACKER- Baronesse VAN DER FELTZ. O verveen, 25 Januari 1911. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Voor de vele en hartelijke bewijzen' van belangstelling, ondervonden bij de 40-jarige herdenking der zaak, be tuig ik mij'n vriendetijken dank. B. HAGEN. Voor de vele blijken van belangstel ling tijdens de ziekte en het overlij den van onzen dierbaren Echtgenoot, Vader eii Behuwdvader, LAURENS JOHANNES VAN BOMMEL, betuig ik, mede namens mijne kinderen en Behuwdk b iderenmijn hartelijken dank. Wed. M. VAN BOMMEL- DUITS Voor de vele en hartelijke bewijzen' van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, den Heer CRISTIAAN VAN MARIS, betuigen wij allen onzen hair- telijken dank. Uit aller naam, C. v. MARIS. Haarlem, 27 Jan. 1911. Tuchthuisstraat 5. Beëindiging Faillissement. De Curator in het faillissement van G. BUURMAN, rijwielhandelaar, wo nende te Lisse, bericht, dal ten gevol ge van het verbindend woerden der Uitdeelingelijst dit faillissement een einde heeft genomen. De Curator. Mt. JOOST DE GRAAFP. HUWELIJK R.-K. Wedn. met 1 kind. wenscht kennismakhig met een jongedochter of weduwe, van 50 jaar eenig ven mogen is gewenscht. Geheimhouding verzocht en verzekerd. Br., no. 25453, bur. van dit blad. Er biedt zich aan een net Burgermeisje, v. g. g. v., al» hulp in de huishouding, genegen in een winkel te helpen. Br., no. 25-438, bur. van dit blad. Een net Burgermeisj'e 5 jaar in een betrekk. geweest zijnde, goed met de huishouding, naaien en strijken op de hoogte, zoekt een haar pass. betrekk. Ook niet ongenegen ltt een winkel liehulnzaam te zijn Br., no. 25449, bur. von dit blad. Gevraagd, te Bloemendal, eene nette Burgerdochter P G., geneigd het werk van een tweede-meisje te doen. Br. fr., lett. G 524, Boekhandel P. STINS Pzn.t te BloemendaaL GEVRAAGD een net MEISJE, liefst ouder dan 90 jaar. Onnoodig in het buffet ie hel pen. Groots Houtstraat 147. Overveen Gevr. voor noodhulp of vast, R.-K Meisje, fink. kunn. werken, en be kend met koken. Z. g. g. onn. ilch; a t. b. Adres Bur. von dit Blad. Flinke Tweede-Meld goed kunnende tafeldienen, handig en vlug in het werk. gevraagd, tegetf 1 Februari of later, te Bloeinendaalv Hoog loon. Br,, jjo, 25457, bur. van d&Mwlo

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2