De Erfgenaam van Kering NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 3463 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 30 JAN DAR I 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd 16 (kom der gemeente) Franco per post door Nederland jv.'.ouderlijke nummers 1.» 1 -30 1.65 0.02 Jd Ueiilustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franeo per potf 0.45 Uitgave der Vennootscïïap Lourens Coster. Directeur J. G. PBEREBOOM ADVERTENTIËN: Van 15 regels 30 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Adverter.tiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: 6roote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaame 6. Telefoonnummer 122. Tot de Dlaatsin? van advertentiën en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon inierc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht DE GRONDWET VOOR ELZAS. LOTHARINGEN Is Zaterdag weer in den Duitsclien Rijksdag besproken. De Rijkskanselier wees er op, dat in do laatste weken in de bladen het denkbeeld is verdedigd, Elzas-Lolha- iringen in te lijven bij Pruisen of een Bnderen bondsstaat. Alleen zeer drin gende redenen zouden zoo zei do Rijkskanselier de regeering er toe kunnen brengen, op dit denkbeeld in te gaan. Het zou verkeerd zijn do han den in den schoot te leggen, omdat het samensmeltingsproces niet zoo spoedig voortgang maakt. Toegevend heid jegens de elementen, die tegen de samensmelting met Duitsehland agiteeren, zou ons, weliswaar, geen schrede vooruit brengen, zei de kan selier. (Zeer juist geroep an rechts). Deze elementen moeten de hand van het gezag voelen. De rijkskanselier kwam ook op te- rde pogingen om een onverzoenlij- tegenstelling aan te toonen tus- schen'het Pruisische kiesrecht voor den Landdag cn het voor Elzas-Lo- tharingen thans voorgestelde kies recht. Een kiesrecht. dat in Pruisen de mogelijkheid zou scheppen voor een democratische 'overst looming, welke de ministers tot aftreden zou kunnen dwingen, zou een volkomen desorganisatie van het Rijk bcteekenen (Beweging links. Geroep Zeer juist rechts). 'T PRUISISCHE KIESRECHT zal zoo geregeld worden, dat Pruisen als .leidende macht een vaste rijkspo litiek kan voeren. Dc cpiaostie van het kiesrecht in Elzas-Lotliaringen heeft daarmede ricls tc maken. Ook wees de kanse lier er op. dat de verbonden regeerin gen van den eisch tot invoering van een tweekamerstelsel in Elzas-Lotha- ringen niet zouden afwijken. De Eer ste Kamer moet een bolwerk zijn voor de uilvuerïng der Duitsche politiek. Duilscbe zonen hebben niet op slag velden van Elzas-Lolharingen hun bloed gestort, opdat een tegen Duitseh land vijandig streven daar zich onge stoord zou mogen ontwikkelen. ij hopen, dat bet voorgestelde het poli tieke leven in het Rijksland in nieu we banen zal leiden, dat elke vermeer dering aun macht en kracht van El zas-Lotliaringen ook het Rijk ten goe de zal komen. Dal is ons eenig doel. •ik cizoek den Rijksdag aan de ver wezenlijking van dat doel mede te werken. (Toejuichingen). In den loop der debatten gaven ver schillende sprekers te kennen, dat het ontwerp h. i. een bruikbare basis was om later op voort te bouwen. De afgevaardigden uit het Rijks- land namen een afwijzende houding aan. Weckerlé lokte (door een scherpen aam al tegen het Duitsche deel der be volking, de regeering van het Rijks- land en die te Berlijn) een antwoord van den Staatssecretaris Zorn van Bulacli uit, dat hierop neerkomt, dat de geweii5chlc autonomie nog niet ver leend kan worden wegens de houding van Weckerld's vrienden. 't Resultaat van "t debat was, dat 't ontwerp naar oen commissie van 23 leden wc-rd verzonden. Do ministerraad zette de beraadsla ging over T PORTUGEESCHE KIESWET- ONTWERP FEUILLETON Naar bel Engelsen door CHARLES GARVICE. Percy liep op de tafel toe, waar aan de Graaf en zijn slachtoffer zaten te spelen, en stond daar een oogenblik toe te 'kijken. Het vloerkleed was heel dik en mollig, de Graaf was verdiept in zijn kaarten hij was juist bezig te geven en zag dus het gelaat niet, dat op hein-neerkeek. Mei een glim lachje schikte hij zijn kaarten, ën Lord St. Clare, zei Percy, wij wachten, om u mee terug te nemen. St. Clare streek met zijn hand over zijn heet voorhoofd, en aarzelde. Als 't iemand anders geweest was, dan Lord Vering zou hij die woorden met minachtende verontwaardiging be antwoord hebben. Ik ik kan op dit oogenblik niet paar hui* gaan, Lord Vering, is 't wel ?Ik ben juist midden in een spel.... Ja, dat zal wel, zei Percy kalm, don Graaf heclemaal negeerendo, die vuurrood werd van woede en hem aanstaarde voort. De eerste 10 hoofdstukken, be vattende de voornaamste bepalingen, werden al vastgesteld n.l. betreffen de de stemming, de voorwaarden voor verkiesbaarheid, de vaststelling der kiesdistricten, en de voorwaarden voor de candidatuur. Hel stemrecht zal geen stemplicht insluiten. Voor Lissabon en Porte zal het stel sel .der proportioneelo vertegenwoor diging worden toegepast en ieder twee districten tellen. In de overige kies districten zal de stemming plaats heb ben volgens lijsten, die op 4 candida- turen hoogstens 3 namen zullen ver molden. Elk district zal 4 afgevaar digden kiezen. Iedere kolonie zal één afgevaardigde zenden. Het aantal dis tricten is nog niet vastgesteld. Zeven hoofdstukken van 't kieswet- ontwerp moeten nog in den minister raad besproken worden. Wegens LASTER TEGEN DEN' ENGEL- SCHEN KONING heeft de procureur-generaal te Lon den een vervolging aanhangig ge maakt legen zekeren Edward J. Mij- lins. De aanklacht spruit voort uit een in het Parijsche blad „Le Libéra- teur". verschenen artikel, waarin zin spelingen voorkomen op een jaren ge itden verspreid gerucht, als zou Zijne Majesteit een morganatisch huwelijk, hebben gesloten met de dochter van een admiraal, welke geruchten reeds zijn tegengesproken na 's Konings troonsbestijging: Do verdachte Mijlins bevindt zich thans in arrest. Verleden week Woens dag werd hij in verzekerde bewaring gesteld en de borgtocht op 20,000 pond vastgesteld, maar hij bleek niet bij machte deze som bijeen te krijgen. De zaak zal Woensdag in behande ling komen voor dén opperrechter en een speciale jury. DE OPSTAND IN YEMEN. Er worden in Turkije buitengewone toebereidselen gemaakt, om den op stand in Yemen te onderdrukken. Zoo spoedig mogelijk zullen 50 batnillons naar liet tooneel van het oproer ver trokken met dc noodige ambulance- wagens en al hetgeen verder ver- eischt wordt voor de verpleging van een talrijke legermacht Het bevel over de Turksche troe pen is opgedragen aan Abdoel-pasja, gewezen wali van Yemen. liet aantal opstandelingen bedraagt 40,000. Tienduizend zijn gekampeerd voor Sanaa, terwijl de overigen in de heuvelachtige streek naar het Oosten toe een stelling hebben ingenomen, waaruit zij, volgens de Turksche des kundigen. slechts met groote moeite verdreven zullen kunnen worden. GEVECI-ITJES IN AMERIKA. 200 Peruaansche soldaten hebben een aanval gedaan op het grensplaats- je Chacras in Ecuador. Drie Ecuado- ranen werden gedood en acht gewond. De berichten omtrent DE PEST IN CHINA luiden nog steeds diep treurig. Alle plaatsen in een straal van 150 K.M. rondom Kharbin zijn besmet en op enkele slechts is geneeskundige hulp aanwezig. Ie Tusjiaties zijn Donder dag lussehen 100 en 200 personen aan do ziekte overleden, te Asjiho en te Kwangsjeustji bezwijken dagelijks ge middeld 100 lijders. Uok zijn reeds ©enige geneesheeren slachtoffers vun do ziekte geworden, dezen waren ech ter allen besmet door persoonlijk con tact met pestlijders. Heeft u de slaapmuts van uw jongen vriend meegebracht, mylord Wil u hem niet alleen naai- huis, maar ook naar bed brengen St. Clare bloosde, de toeschouwers voelden zich weinig op hun gemak maar Percy was ©ven kalm en be daard als altijd. Kom, zei de Graaf, met een on- aangenamen glimlach mylord meent het goed. beste St. Clare, maar hij is to zeer gewoon om als berenleider op te treden. Laten wij het spel maar uit spelen, mijn jongen, maak het maar af. Ik zal u wel thuisbrengen. Toen klopte Percy den jongen op den schouder om hem te doen zwijgen en keek nu voor 't eerst den Graaf Lord St. Clare zal noch langer kaan met u spelen, noch met u naar Londen teruggaan, zei hij. Do Graaf sprong overeind en keek het gezelschap rond. Hoeren, zei hij, wat beteekent dit alles Waarom word ik aldus belee- digd? Lord Vering, ik verzoek u om. een verklaring. Die zal u hebben, zei Porcy ern stig. Toen met zijn oogen gevestigd op het nu purperen gelaat van den Graaf, zei hij Hoeveel heb je verlo ren, St. Clare De jongen drukte zijn hand tegen zijn hoofd. Dat doet er niet toe. Lord Percy, Het gevaar van besmetting schijnt voor Europeanen minder groot te zijn dan voor inlanders. Dr. William D. Owens, Amerikaunsch geneeskundig ambtenaar te Peking heeft aan de pers verzocht, te willen mededeelen, dat uit de ondervinding, opgedaan te Kharbin, Moekden en andere plaat sen, is gebleken, dat buitenlanders, wonende in een omgeving, waa*r aan do voorschriften van de hygiëne de hand wordt gehouden, slechts weinig gevaar loopen. En deze mededeeling wordt bevestigd door het rapport, dat generaal Horvat, de president van den Chineeschen Oosterspoorweg, aan het Russische gezantschap heeft gezon den. Daarin verklaart hij n.l., dat de gevallen van pestziekte onder ue Rus sen beperkt zijn gebleven tot de ge neesheeren en assistenten, die in di recte aanraking zijn geweest met aan getasten en tot eenige personen uit de allerlaagste klassen, die te mid den der Chineezen woonden. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de Russische regeering het bijeenko men van een congres tegen de pest heeft toegestaan. Het congres zal 20 Februari te Irkoetsk samenkomen. Stadsnieuws MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Van Zondag j.J. af wordt i'n de ro tonde van het Museum van Kunstnij verheid gedurende korten tijd een uitgezochte verzameling reproducliën van kantwerken tentoongesteld, waarvan de oirigineelen in hot bezit zijn van het „Mu9sée de Fissus" te1 Lyo'n, hetwelk een dor rijkste collec ties van dien aard bevat. Deze verzameling munt vooral uit, omdat zich daarin Spaansche, Itali- aansche, Fransche en Vlaamsclie spe- cimen bevinden, die zoowel op het kussen geklost als uit de hand met de naai dvervaardigd, een bijzonder artistiek karakter dragen, terwijl zij tevens door kleine verschillen in de opvatting der ornamentatie in menig opzicht hunne nationaliteit verraden. Het zijn vooral de Spaansche kan ten, die de aandacht verdienen. Was men tot nog toe van oordeel, dat Spanje voornamelijk kanten in goud en zilverdraad had voortgebracht, bij latere onderzoekingen is gebleken, dat dit land tevens heeft uitgemunt in het. maken van kanten voor deco ratieve doeleinden, die vooral bij den eeredienst tot versiering van altaren en andere bouwkundige onderdoelen dienst deden. In dit opzicht moeien de kanten van gekleurde zijde, ramé en andere grondstoffen, opgeluisterd met goud- en zilverdraad, van schit terende decoratieve werking zijn ge weest. Deze tentoonstelling biedt hun, die in de textiele kunst in het algemeen en in kantlechniek in het bijzonder belang stellen, eene leerrijke gelegen heid, om de opvatting, die in genoem de landen heerschte. na te gaan en te onderscheiden. HET TOONEEL TRII.BY, door het gezelschap van WILLEM ROYAARDS. Boven de aanplakbiljetten, die de opvoering van Trilby aankondigden, hebben wü de afbeelding gezien... niet van Trilby, maar van Svengali, en evenals op die plakkaten, kregen wij het kan mij niet schelen. Ja zoowat ongeveer Is mylord van plan te insinuee- ren riep de Graaf uit, met een air van beleedigde deugd en majesteit. Ik insinueer heelemaal niei ik zal 't bewijzen, zei Percy, en terwijl hij sprak kwam hij oen paar passen naar voren, greep den linkerarm van den Graaf bij den elleboog, en drukte hem tegen den muur toen trok hij han dig zijn mouw óp tot den elleboog, en trok den arm tn de hoogte. Daarop fladderde do schoppenaas er zachtjes uit en viel op den grond. Er volgde een oogenblik van doodelijke stilte en van ontsteltenis, toen een woedende kreet en een dreigende beweging in de richting van het ontdekte kaai ten- blad. De Graaf worstelde om los te komen maar Percy hield hem met de kiacht van een reus tegen «len muur gedrukt, met naar achter gebogen arm, loodkleurig gelaat en hel. schuim om zijn mond. Dat is de reden, waarom noch Lord St. Clare noch eenig gentleman weer aan dezelfde tafel zal willen zit ten als Graaf Hudspiel, zei Percy en nu kan ieder uwer zijn verlies afne men van dat stapeltje daar en mij de rest geven. Maar niemand bewoog zich. Mis schien hadden zij er allemaal Iets te gen, om wat aan te raken, dat de ede le Graaf met zijn vingers had bezoe- Zaterdagavond meer den duivelachti- gen, Poolschen jood dan het gehypno tiseerde vriendinnetje van den kleinen Billy te zien. Alle aandacht concen treerde zich op Svengalide heer Royaards heeft de rest van het ver haaltje blijkbaar zoo onbelangrijk ge vonden, dat hij het heele vierde be drijf de acte van Trilby eenvou dig heeft weggelaten. Met den dood van Svengali liet hij het scherm voor goed zakken, zoodat het stuk nu eigenlijk treen slot had. I-Ieel jammer vinden wii dit niet, want deze Engel- sche draak duurt met drie bedrijven al meer dan lang genoeg. Er gebeu ren in dit bombastische stuk zooveel malle en onmogelijke dingen, dat zoo'n pardoes slot er nog wel bij kan. Het is Royaards met het weer opha len van Triiby blijkbaar alleen te doen geweest, om zijn oude succes-rol van Svengali nog eens te spelen. Ilij heeft er nu ongeveer 15 jaar geleden, bij het Neerlandsch en ook in het buiten land, in Engeland, Duitsehland en wij meenen zelfs in Rusland-triomfen mee behaald. Svengali is een virtuozen-rol. De uitbeelding van dien Poolschen muzi kant, van dien griezelman", is voor een toon cel spel er zoo ongeveer het zelfde als wat het spelen van „Le Streghe" van Puganini voor een vio list is. Zooals wij ébahi luisteren naar de heksentoeren van een viool virtuoos, paf bij het hooren van al die trillers, flageolet- en dubbeltonen, zoo zien wij ook don heelen avond naar den acteur, die Svengeli speelt. „Kranig 1 wonderbaarlijk knap hoe is 't mogelijk, dat ie 't zóó vol houdt zeg je tot je buurman en trap je zoo hard met je voeten, dat de heer Van Gasteren bang voor zijn vloer angstig om het hoekje komt kijken Doch op straat geko men, <lenk je niet meer aan Svengali nog minder aan Trilby en weet je alleen nog maar, dat het mistig weer is en koud. Waarmee wij maar willen zsgaen, dat Reynard? prachtig, onovertrefbaar zelfs, heeft gespeeld hij was de spin, die het vliegje in zijn web trok en doodzoog, hij was de dui velachtige Puolsche jood met de grijp armen en roofvogelklauwen maar dat wij even weinig voor zoo'n rol kunnen voelen als voor een „Streghe" of "n „Trille du Diable" van een vio list. Naast den lieer Royaards hebben hebben wij mevrouw Royaards kun nen bewonderen. Wij stellen ons Tril by in het begin wat levendiger en jo liger voor, nu .car later, in den hyp- notischen toestand, was zij bijzonder mooi. Toen was het, of zij niet meer van deze wereld was, of zij daar wer kelijk in een droom ging. De opvoering van Zaterdagavond kan als geheel oen vergel ij Icing met de eerste verlooningen van het Neder- landsch niet doorstaan. Wij herinneren ons altijd nog Sehulze en Henri de Vries als Sandy en Taffy, de prachtige madame Vi- nard. van de VJaamsch klappende Christine Poolman en de geestige ty peering van Zouzou door Tourniaire. En wüt gaf Pierre de Boer niet een fijne créatie van dien zalvenden Ba- got. Ik vergeet nooit dat kleine too neel t je, waarin dominé de plaatjes aan den wand van liet schildersate lier stond te bewonderen. Als ik daar (aan denk en ami het ongelukkig, di lettantisch gedoe, dat wij gisteren van dominé en mevrouw Bagot moes- deld. Toen schoof St. Clare al de banknoten en het geld op een scho teltje en traf het aan Percy. Percy le digde den inhoud in den kolossaal grooten zak van den Graaf, en liet zijn stijven en pijnlijken arm los. Toen de Graaf zich weer vrij voel de, balde hij dreigend den vuist. Neem u in acht. mylord, neem u in acht Bloed alleen kan dit uitve gen of misschien nog wel iets ergers O, nu houdt ge het hoofd trotsch rechtop, maar ik weet, waar ik u moet treffen, mvlord, en ik zal u hiervoor deen boeten. Percy keerde zich vol minachting om, en de Graaf scheen van plan op hem toe te springen, maar een sterke hand greep hem bij de kraag, en hem geheel oplichtend, tilde Charlie hem de deur uit, waarmee de gezelschaps kringen voor altijd voor hem waren gesloten. HOOFDSTUK XXV. Graaf Hudspiel ging zoo gauw mo gelijk naar Londen terug, zijn open gereten mouw verborgen onder zijn lichte overjas, maar met een buil op zijn gelaat, die door niets verborgen kon blijven, en met kloppende pijnen door zijn lichaam„waarvan hij eerst den volgenden morgen den geheelen omvang zou beseffen. Hij kwam in Londen aan en in plaats van een schuilplaats te zoeken in do haven van zlin kamers ln de Harlevstraat. ten aanschouwen, dan neem ik 't den fietsen kwalijk, die Pierre de Boer van acteur tot rijwielhandelaar heb ben gemaakt. De heer Van Ollefen was als Taffy geheel onvoldoende, terwijl de hertog de la Rochenxairtel, Dodor, Antony en Lorimer zich blijkbaar meer thuis voelden in liet Quartier latin dan in den foyer van een Parijsch circus. Const, van Kerckhoven maakte wel een schilderachtig, aardig type van Sandy, al was hij meer Belg dan En- gelschman, en met genoegen zagen wij zijn zoon hier debuteeren in het rolletje van theaterdirecteur. Goed waren Chrispijn als Brhly en mevrouw Sablairolles als madame Vi- niard. En de heer Musch bewees weer eens, wat een kunstenaar uit een kleine rol kan halen; het tooneel met Svengali in de derde acte speelde hij met overweldigenden, slavischen hartstocht; dat was héél, héél mooi! Het tooneel zag er zooals steeds bij de voorstellingen van Royaards in alle bedrijven zeer goed uit. Het vrij talrijk opgekomen publiek heeft geklapt en bravo! geschreeuwd, zooals het altijd doet bij liet zien van de heksentoeren van een virtuoos. De lieer Royaards verdiende die toejui chingen volkomen. Wij zegen het de juffrouw, die op straat achter ons hep, volmondig na: „Hoe is het mo gelijk, dat Ti niensch zóó spelen kan! Maar „heelend'al in de war" zoo als de juffrouw waren wij er niet meer van. J. B. SCHUIL. VEILINGEN. Uitslag der veiling van onroerende goedeic'i in hei verüoopioKaal „Ge Gouden Leeuw', le iiaariem, op Sa terdag 2» Januari 1911, 's nam. na 5 uur. Een huis en erve aan de Zuid- poldcisuaat, get. no. 1. No. 2. Een huis en erve aan de Haailemineiiieoestraat no. 2. Perceeleu 1 eu 2 gecombineerd. J. H. iiierboom, 2t>»5. 3. Ecu huis en erve aan de Haar lemmer! ledestraai no. li. UpgenoudtiU, l 11UÜ. 4. Een liuis eu erve aan de Haar lemmeiTiedesuaai no. 18. Opgehouden, 1100. 5. Een huis met afz. opg. boven woning en erve aan den Burgwal No. 101) zwart en rood. 6. Ecu idem naast het voorgaande, get. No. 107 zwart en rood. Perceelen 5 en 6 gecombineerd. N. de Bruin, 1790. 7. Een huis met 2 woningen en afz. opgaande bovenwoning, en erve, aan de Kleine Houtstraat No. 61 en 63. C. Ncderkooru, 3450. 8. Een huis en erve aan de Park laan no. 74. 9. Een huis met afzonderlijk op gaande bovenwoning, naast het voor gaande, get. No. 76 zwart en rood. Perceelen 8 en 9 gecombineerd. H. Riepma, 9070. 10. Een winkelhuis met afzonder lijk opgaande bovenwoning, en erve, aan de Linscliotenstraat, gei. No. 1 zwart en rood. 11. Een idem naast het voorgaande, get No. 3 zwart en rood. 12. Een huis mei afzonderlijk op gaande bovenwoning, en erve, naast het voorgaande, get, No. 5 zwart en rood. richtte hii zijn schreden naar de Ko ninginnepoort, en bleef staan voor 't huis bewoond door Lady Devigne, wachtte zoo lang tot hij gezien had, dat er nog licht in de ontvangkamer brandde en trok toen aan de bel. Met een half gemompelde uitleg ging lungs den verschrikten huis knecht snellend, ging hij naar binnen. Lady Devigne en Lilian waren juist van een avondreceptie teruggekeerd, en bij het binnentreden van den Graaf met zijn mager gelaat en wilde manie ren, liet Lady Devigne een kreet van schrik hooren, alsof zij een spook voor zich zag. Lilian werd bleek, maar staarde hern zwijgend aan. De Graaf wierp zijn hoed op tafel, en liet zicli in een stoel vallen. O, Eugène Wat is er gebeurd riep Lady Devigne uit. De Giaaf liet ten vcnvensching hooren, zijn oogen waren met bloed beloopen-, zijn gelaat verwrongen van hartstocht. Wa,t er gebeurd is? Dit! zei hij schor ik ben beleedigd geslagen ja, geslagen uit een kamer vol vrienden eogooid in ongenade ge vallen Lady Devigne liet een zucht van wanhoop hooren, en bedekte haai- go- laat met de handen. Kijk eens hier schreeuwde dc Graaf bijna, terwijl hij zijn overjas uittrok en ziin sliiven arm uitstrok- Perceelen 10 en 12 gecombineerd. J. Miezerus, 12955. 13. Een winkelhuis met pakhuis en erve, aan de Spaarnwouderstraat, gel. No 37. L. ten Broeke, 5700. 14. Een kleine villa en erve, aan den Ileerenweg, te Heemstede, get. No. 34. M. Joustra, ƒ4275. 15. Een winkelhuis en erve aan de Spaansche vaaristraat, te Schoten, get. No. 16. G. P. J. Beccari, /2530. 16. Een huis en erve aan de Kamp huisstraat, get. lb. A. A. Schipper, 1725. 17. Een huis en erve naast hel voorgaande, get. la. S. Goldsteen, ƒ1460. 18. Een winkelhuis en erve aan de Lange Hofstraat, op den hoek van de Korte Hofstraat, get. No. 10. N. de Bruin, ƒ905. 19. Een winkelhuis en werkplaat*, en erve, aan de Korte Begeynestraat. get. No. 23. A. A. Zuurendonk «j.q., 2520. 20. Een huis en erve aan de Korte Poellaan, get. No. 8. A. A. Zuurendonk, ƒ15»:.! 21. Een nuis en erve aan de Korte PoelUwm get. No. 12 A. 22. Een huis en er\e aan de Korte Poellaan, get. No. 12 B. 23. Een perceel houwierr» in, aan de Bloemhofstraat, groot 184 c.A. 21. Een perceel bouwterrein, uan de UliA'.mhofstraat, gioot 160 c.A. 25. Een perceel bouwterrein, aail dc Bioenihüfstraat, groot 178 c.A. 26. Een perceel bouwterrein, aan dc Bloemhofstraat, groot 236 c.A. 27. Een perceel bouwterrein, aan de Bloemhofstraat, groot 155 c.A. 28. Tot arnotie vier huizen m de i Korte Pocllaan, get. No. 2, 12 c, 20 b, en 20 c. C. Zuidervvaard, 105. Perceelen 21 en 22 gecombineerd. Opgehouden, 1450. Perceelen 23 tot en met 27 gecom bineerd. Opgehouden, 11175. 29. Een huis eu erf mui de Lange Annaslraat, get No. 26. 30. Een pakhuis aciiter liet voor gaande perceel, get. No. 26 A. Perceelen 29 en 30 gecombineerd. F. P. Pel. f 1300. 31. Een huls en erf in de Omvais- poort, get. No. 1. Opgehouden, 795. 32. Een huis en erf aan de Vooruit- gangstraat, get. No. 16. 33. Een huis en erf aan de Vooruit- gangstruat, get. No. 18. 34. Een huis en erf aan de Vooruit- gungslruut, get. No. 20. Perceelen 32 tot en met 34 gecombi neerd. Opgehouden, 3990. 35. Een bergplaats of schuur aan de Bakkumstraat, hoek Bakkum- steeg. Th. D. Smit, 1790. 36. Een heerenhuis en erve aan de Oranjekade, geL No. 33. Opgehouden, 7655. 37. Een huis en erve aan de Ged. Oude Gracht, get. No. 156. J. J. Derr, ƒ1820. 38. Een huis en erve aan de Delft- straat. get. No. 14. W. F. J. Kroes, ƒ1310. 39. Een huis met afzonderlijk op gaande bovenwoning, aan de Schnee- voogtstraai, get No. 14 zwart en rood. W. Piefers, 4225. Zie vervolg Stadsnieuws op de der de pagina van dit Tweede Blad. te, waarvan zijn gescheurde mouw slap neerhing. En ditHier legde hij zijn hand tegen de buil op zijn ge laat Sstzei Lady Devigne. Sst. om 's Hemels wilDenk aan do bedien den 7.ij mochten eens binnenkomen en staan luisteren 0, Eugène, wees om mijnentwil toch voorzichtig 1 Ter wille van jou zei de Graaf snijdend. Jij denkt altijd aan jezelf, altijd ter wille van jou moet alles ge heim gehouden worden. Geheim Er is geen geheim meer Ik ben in onge nade gevallen, zeg ik jo, en morgen zal do geheele wereld het weten. Igidy Devigne stond schreiend en bevend naast hem. Vertel mij alles. Eugene, vertel het mij zei ze. O. ik ben zoo ge schrikt, ik begrijp het niet... - Neen, zei hij, jij denkt aan niets anders dan aan jezelf en je onbeschei den dienstboden. Wat kan het jou schelen hoe ik tegenover de wereld sta als jij maar voort kunt gaan met je valsche glimlachjes in gezelschap? Ik beu met van plan liet langer te verdragen. Al veel te lang heb ik mij voor ie opgeofferd Nu kan het mij niet meer schelen, wie weet, dat ik... O, sst sstLilian, waarom zeg jij niets tot hem Lilian haalde de schouders op. fWordt vorvoladl.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5