SPORT EN WEDSTRIJDEN ill Haarlem's Dagblad. Voettoal. Hockey. ï£ort bal. SJiuclitvaart. Automobilisme. fêciLaatseii- rijden. Nedsrlandsche Voetbalbond HAARLEM—H. S., 0—1. Het doet oils leed, dat we liet zoo moeten schrijven HaarlemH. B. S. 01. Alweer een nederlaag voor de rood- lu'oekenl 't Jammerlijke is bovendien, dat onze stadgenooten wel eenig zelf verwijt hebben, want met een beetje beter spel en wat geluk, hadden ze zelf de twee puntjes op het ranglijstje kunnen veroveren. Nu werd het zelfs «oen gelijk spel Even over twee werd begonnen. Beide clubs kwamen een beetje ge- ïavend. De volgende elftallen sten- Hen in bet veld Haarlem Utermark. De Wolff. Serné, Veen, Healy, De Koek, Bakker. Houtkooper, Bouwmeester, Jur Haak en Albert Haak. Pliilips was dus afwezig. De Koek viel in. maar de opstelling was daar door ook veranderd. H B. S. Luts, Roskotl, Van der Spronck, De Wilde, v. Renterghem, Gonsalves, Boutmy, Boers, Valkenburg, Baer, Trotsenburg. Haarlem trapte af en speelde het eeist met den wind iu den rug. De roodbroeken raakten evenwel heel spoedig den bal kwijt, waarna de Ha genaars er mee aan den loop gingen. De zwarte aanvallers moesten echter ondervinden, dat met onze verdedi ging niet te spotten is. Daarna was het aan Haarlem, om eens bij de EL B. S.-verdediging op bezoek te gaan. De keeper had don bal in de handen, Bouwmeester zette door, Trotsenburg liet het leder val len, maar Bouwmeester zag blijk baar geen kans den bal in de goal te trappen, deze belandde er althans naast. Het was jammer, doch liet gebeurde pleit voor steeds blijven aanvallen. De opzetten van Haarlem vermenig vuldigden zich. Het spel van de onzen was nu heel goed. De verdedi ging blonk zelfs uitDe Wolff en Serné waren prachtig, het stel was fanatiek aan het verdedigen, zoodat ie twee backs al heel moeilijk te pos- sc-eren waren. De middenlinie was nu wel gebroken, want deze miste een Dit bleek niet alleen bij deze goal, goede kracht als Albert Haak. De in- maar ook even daarvoor. Toen had /aller De Koek deed wel zijn best, L termark een bal niet voldoende weg- maar hij kon den internationaal Van j gewerkt, hij viel daarbij even uit zijn Renterghem niet altijd in be- j doel enbleef op den grond zitten, dwang houden. Geregeld moesten de om het verdere gebeuren kalmpjes backs het door De Koek bedorven i aan te zien. Gelukkig liep 't ditmaal werk trachten te herstellen. goed af, maar het was op het kantje De andere half-backs, Heaiy en af Voéu, werkten met bijna dubbele Trotsenburg voldeed als keeper veel krachten en hadden daarmede veel l beter bij was vlug in 't wegwerken, succes. en heeft vele ballen gestopt De voorhoede van Haarlem was bij Nadat H. B. S. de leiding genomen hel aanvullen en het opbrengen van had, pakte Haarlem nog vuriger aan. den bal heel aardig. W el waren er Weer waren de Hagenaars ingeslo- moermalen aanmerkingen te maken,ten, maar tot doelpunten konden de zoo gevoelde Alben Haak zich op onzen niet komen. Nu hadden som de wing heel begrijpelijk niet volko- mige schoten der roodbroeken wel men in zijn element, zoo waren Bouw-een beter lot verdiend, want er werd meester en l-louikooper soms wel eens wel wat beter geschoten, wat ondoordacht aan het vooruit- j De Hagenaars zagen nog wel in, trappen, zonder zelf dadelijk den baldat Haarlem gevaarlijk bleef. Daar- achteroa te vliegen maar over net1 om werd in den laatsten tijd vooral algemeen ging het heel goed, veel be- verdedigd. dan vorige keeren. Bakker- was Deze toeleg der gasten gelukte en Het meest werd op de helft van H. B. S. gespeeld. Soms waren de, Hagenaars bijna geheel ingesloten. Af en toe wilden de gasten ook eens gaan aanvallen, maar voorloopig konden onze verdedigers het wel af, en behoefde Utermark weinig te doen. De Wolff had mot zijn spel vooral veel succes. Hij gaf zich Zondag ge heel. Alleen kunnen we 't hem niet vergeven, dat hij geregeld te veel naar voren dringt Elij wil blijkhaor t e veel doen, en toch is dat gevaarlijk. Als hij niet bij de goal kan blijven, dan moet hij midden gaan speien als zoodanig zou hij ook zeker wel voldoen. Serné vatte zijn back-plichten nauwgezetter op en waagde minder. Het sukkelde al naar half-time en nog altijd was de score blank. Haar lem viel nu geregeld heel verwoed aan, maar zonder succes. Bouwmees ter verknoeide voor doel nog eens een prachtkans. Even later dacht hij de fout te herstellen, stoof naar vo ren. legde twee EI. B. S.-mannen te gen den grond, maartot scoren kwam 't weer niet. De rust ging dus in met 0—0. Na de hervatting had H. B. S. het voordeel van den wind, maar Haar lem gaf blijkbaar den moed niet op. Jammer was het, dat de roodbroeken met het kopje thee ook geen schut- tersbekwaamheden hadden ingeslikt. Even nadat de bal weer aan het ról len was, hadden de onzen weer eenl- ge aardige kansjes, doch het was al weer mis. Geregeld waren de Haarlemmers sterker, soms bleven de Hagenaars zelfs geheel ingesloten, maar doel punten, bo maar Twintig minuten waren alweer vor- loopen en nog was het 0—0. Toen kwam er onverwacht een doorbraak van EI. B. S. en Haarlem was verloren. Do Koek maakte eerst een fout, waardoor de zwarten voor het doel kwamen. Toen werkte Uter mark onvoldoende we-g, waardoor RoskoW de gelegenheid had, de lei ding te nemen. Utermark had beter kunnen doen. In den laatsten tijd is Utermark niet zoo goed meer als vroeger met leed wezen moeten we het constateeren. Jules wordt te dik en kan zich niet snel genoeg verplaatsen. Voor een keeper is noodig, dat hij vlug is en dat is voor Utermark het onbe reikbare geworden. ter van 't terrein waren. Wat de ver klaring van dit verschijnsel ook zijn mag. het is verheugend te weten, dat H F. C. een kracht kan doen gelden, waartegen de meesie eerste klassers, als ze zich ten volle ontplooit, niet opwerken kunnen. En gisteren op het Sparta-veld waren de H. F C.'ers bezield met dien wü van niet te mogen verliezen kost wat 't kost en hei elftal gaf zich geheel Toch had Mannus Francken, de man, die gewoonlijk voor de goaltjes zorgt, niet zijn beau Jour" zijn schieten was allerminst zooals we dat van hem gewend zijn over *t algemeen was het schieten van de Haarlem mers niet best. Was het schot evenre dig geweest aan 't spel in T veld, dan had Sparta een geweldige neerlaag geleden. Nu werd het een gelijk spel. De strijd verliep aldus Als scheidsrechter G. J. Nijland de elftallen binnen de krijtlijnen fluit, omzoomt een dikke haag Sparta-en- thousiasten de lijntjes en de tribune is geheel gevuld. Het terrein is niet mooi nogal modderig, wat glad en zwaar te bespelen, al hebben kunst middeltjes wel wat verbetering indien toestand gebracht. De volgende teams staan weldra te genover elkaar H. F. G. Mooy, Kimmijser, A. Verwey. De Klarcb, Jo Verwey, Le Sueur, Seignette, La Bastide, Jan Laan, M. Francken, Joques Francken. Sparta Van der Wolk, Ruffelse, De Groot, Vermeer, Teschmacher, Boerdaiu. De Korver, Van der Meulen, Klip, De Bruyn, Poth. H. F. C. heeft dus invallers voor Charles van Laar en Reydon, Spuria mist alleen Weltevrede, wiens plaats door Klip wordt ingenomen. H. F. C. heeft den matigen Oosten wind m haar voordeel. Sparta gaut dadelijk mei een ontzaglijke snelheid op Mooy af en een oogenblik lijkt hot wel. of de H. F. C. door de roorJ- wit-gestreepten letterlijk verpletterd zal worden, maar al is de Haar lemsche helft ook het tooneel van den strijd, de blauw-witte kleuren weten toch den overweldigenden aanval te breken. Ruffelse probeert op zijn gewone manier oen puntje te maken, maar zijn individualisme speelt hem par ten, en al vliegt, liet leder tegen de bovenlat, vooralsnog behoeft Mooy niet. te visschon. Was dit schot iets lager geweest, dan hadden de Spar tanen reeds een 10 leiding gehad, want de bal was ver buiten Mooy's bereik. ..Cas" wordt heftig door de kijkers aangevuurd, maar een moment later mist zijn schot jammerlijk. De blonde Spartaan wil alles alleen doen, on geeft zich niet eens veel moeite komt liet leder hem voor de voeten, dun trapt hij en meestal goed maar het zware werk laat hij aan oe andoren inzonderheid aa dezen dag bijzonder op dreef verde meermalen staaltjes van heel mooi en berekend spel. J ur Haak was als gewoon, dat wil zeggen goed, maar met Albert was hij niet gewoon samen te spelen. Zooals gezegd, het opbrengen van den bal van Haarlem was goed, maar -- daarmede is liet mooiste gezegd I Vlak voor goal ruakteu de roodbroe ken geregeld de kluts kwijt. Och, och, wat werd er soms voor de oogen vau ïrolseuburg erbarmelijk geknoeid De Haarlemmers lieten eeuige kan sen onbenut. Meermalen werd te veel getalmd niet het schieten, en op een ander moment werd weer heel on doordacht gescholen. Haarlem heeft beslist een of twee flinke schutters in de voorhoede noodig, dan kan 't wat goeds worden I Om beurten werden door Bouw meester, Houtkooper, Jur Haak en Albert Haak een mooi kansje onbenut gelaten. Bouwmeester had ook wel pech. Eens stond hij met een bal vrij voor doel, toen een H. B. S.-man hem haakte. Als de scheidsrechter het ge- seizoen voorknm> en, Rotter- zien had. zou hij wellicht penalty ge- dammers mogen zich pelnkkig pnj- geven hebben. Nu was Bouwmeester f01.1.1013 dergelijks aanschouwd te niet zeker van zijn schol en de bal A "A" fififia zoodoende wou EI. B. S. den wed strijd met 10. Zooals reeds gezegd, Haarlem had wel een gelijk spel verdiend. Over de spelers hebben we al veel gezegd. Bij Haarlem blonken vooral uit De Wolff, Serné, Veen en Healy; bij H. B. S. Trotsenburg, Valken burg, Baer, Boers en Roskott. Van Renterghem was na de rust beter dan daarvoor. Scheidsrechter Eymers voldeed heel goed. Een groot getal voetballiefhebbers woonde dezen zeer 3pannenden wed strijd bij. SPARTA—H. F. C. 2—2. Een prachtstrijd I Een van die mat ches, die den toeschouwer van 't be gin tot 't einde boeien, in één span ning houden, die groeit naarmate de anderhalf-uur verstrijkt De kamp tusschen de aanstaande kampioenen en onze blauw-witte Haarlemmers was werkelijk iets schitterends, een stuk voetbal zooals maar zelden belandde naast de palen. Even later werd door Albert Haak een bal juist tegen den paal gescho ten. De schoten, die Trotsenburg te ver werken kreeg, waren niet bijzonder hebben Als H F. C. zóo eens altijd speel ie Don behoorde ze nu niet tot het onderste zestal, maar nam zeer zeker oen der hoogste, zoo niet de de hoogste plaats in. Maar 't is een eigenaardig verschijn - &el bij de blauw-broeken tegen de gevaarlijk, zöódat hij zonder veel 1 sterkste tegenstanders toonen ze zich moeite zijn doel ongeschonden kon ten v°lle opgewassen getuige do houden. strijd hier tegen Sparta, de match in Nu iets over het spel van H. B. S. i Den llaag tegen de H. V. V. en nu We hebben de Haagsche zwarten wel deze weer maar tegen een zwak eens beter zien spelen. Nu werd indi-1 elftal, zooals dat van Hercules, kun- vidueel wel heel goed gespeeld, maar non ze zich maar nauwelijks staande het mooie, geregelde samenspel werd i houden we herinneren ons allen, zeer zelden genen. De verdediging hoe de strijd in Utrecht een draw tot aer Hagenaars was ook beter dan ae 1 besluit gaf, en ook dat de Herculanen, afuvva* 'het laatste kwartier volkomen mees- De Klercq munt in deze pariode door uitstekend afnemen uit en Adé Verwey zuivert met zijne bekende ..keien" de Haarlemsche helft op al leszins voldoende wijze. Na ean kwartier spelens komt het eerste Rotterdamse he succes 'ie geroutineerde Ruffelse krijgt het leder en schiet schitterend in het hoekje, Mooy geen schijn van kans gevend (1—0). Het gejuich is reusachtig, maar weldra verstomt het. als de Rotter dammers zien, hoe EL F. C. thans verwoede uitvallen begint te doen, ofschoon die nog kinderspel zijn bii het schitterende werk der H. F. C.'ers van na -de pauze. Een goed schot van Laan wordt door Poth uitstekend gehouden. De Spartaansche doelwachter geeft hot leder aan zijn voorhoede, die Mooy eon allergevaarlijkst oogenblik door staan doet. De doelworsteling heeft evenwel geen ander resultaat, dan dat een der Spartanen een moment builen gevecht gesteld wordt geluit kig is dit ongeval niet van ernstigen aard, want even later speelt de ge blesseerde weer mee. Mannus schiet eens goed, - maar Poth redt al vallend ten koste van oen corner. De hoekschop brengt den gelijkmaker evenwel niet. Even later gebeurt aan den ande ren kant juist hetzelfde. De Groot lost een kanonskogel op Mooy, die hel leder achter de doellijn weet te wer ken. Maar ook de Spartaansche cor ner wordt na eenig getrap onschade lijk gemaakt. Van der Wolk zet meermalen goed voor, maar de binnenspelers profi- teeren daarvan niet veel, dank zij H. F. C.'s uitnemende verdediging. Eens zien we de gebroeders Francken goed samenwerken, Mannus schiet, Seig nette loopt toe, maar de Spartaan sche doelwachter bezweert het Re- vaar. Als Nijland voor de rust fluit, is de stand nog steeds 10. Na de pauze komt het groote eerst aan I Spuria overbluft de H. F. C.'ers een oogenblik totaal het rood-wit- gestreepte vijftal speelt zóó handig, <1al alle Haarlemmers een oogenblik machteloos staan. Maar ineens, zonder dat iemand begrijpt hoe, verandert het strijdtoo- neel, Elk der blauwbroeken groeit in vootbalkrachtvol vuur stormt het vóór-kwintet op Poth aan, en liet lijkt of daar het Nederlandsch elftal bezig is zich een schitterende victorie te verzekeren. En de Rotterdamsche doelman komt geen oogenblik meer tot rust. Klip wordt zoo in 'fa hauw gebracht, dat hij bijna in eigen net trapt; Poth kan het schot van den voet van zijn back nog maar juist houden. Het publiek is geslagen met verbazing- het begrijpt niet, dat zijn favorieten de zaken zóó kunnen laten liggen. Maar dan begint het donderend aan te vuren; het en thousiasme is ontzaglijk, de menschen Lu de tribune staau op, af ze te hulp willen schieten. Even helpt het Ruffelse schiet, maar een doelpunt blijft uit En de El. F. C.'ers komen terug. Seignette trapt hard in, maar Poth is op zijn post. Ieder voelt dat het puntje konten moet In deze perio de treedt vooral Jo Verwey op den voorgrond: zijn werken is schitte rend: Alles Onderschept hij, en kemuale geeft hij zijn voorhoede het leder terug. Toch breekt Sparta nog door, maar Mooy houdt Ruffelse'8 schot, zeer gelukkig. Dan zet Jacques Francken Poth weer aan 't werk. Een hoekschop op 't Sparta-doel heeft geen succes; oen oogenblik later maakt Do Groot een doelpunt, echter even na dat de scheidsrechter voor buitenspel gefloten heeft. La eens is Sparta weer de kiampioensclub. Een schitteiende aanval, en een aorot van Teschmacher geeft Mooy geen kans (2—0). Maar dan is het ook uit. H. F. C. is overweldigend, Hoe enorm De Korver zich ook weert, hij kan niet tegen de fanatieke blauw witten op. Op zeker moment ro.akt Sparta's aanvoerder den bal binnen do gevreesde lijnen met de handen aan. Strafschop! Jo Verwey neemt 'm 't is stil nu op 't gToote veld Poth houdt het schot, maar de Haarlemmer loopt toe, en trapt hard In (2—1). En een minuut later komt de volgende goal- Jarnies Frnncken zet goed over, Poth loopt uit, en Seignette heeft geen moeite den bal in het verlaten doel te rollen (2-2). Nog een oogenblik wordt de strijd onder reusachtige spanning voortge zet, maar weidra klinkt N ij land's eindsignaal. Voor de 2e maal heeft H F. C. den Spartanen uitnemend' lcomp gegeven. Van de spelers behoeven we niet veel meer te zeggen. M. Francken had zijn dtvg niet.. .To en Adé Verwey, Do Klercq, Mooy en Le Sueur blonken wol uit. Maar ook de anderen gaven meer malen prachtig voetbal te zien. Spar ta viel tegen. De Korver was bij hen de ster. Da overigen verrichtten wel goed werk, maar van een club, die de moeste kansen heeft om kampioen te worden, mag men wel iets beters verwachten. Het was gisteren weer een merk waardig© Zondag in de Westelijke eerst© klasse. Sparta, die recht-aan op 't kampioenschap «afstevende, zag zich door de H. F. C. een puntje ont nomen. De jongere Rotterdammers deden beter; een uitstekend Velocitas-elftal werd door hen met kleine meerder heid, op eigen grond, geklopt V. O. C. heeft thans evenveel veriiespuTiten als Sparta, zoodat a.s. Zondag, wlvn- neer belde dubs elkaar op het V O. C.-terrein ontmoeten, beslist zal worden, wie de leiding nemen zal. Een andere verrassing bracht Hercu les: de Stichtenaren wisten eindelijk een overwinning te behalen op H. V. V. hog wel, de kampioenen van het vorige jaar. Ach II. V, V., waar is uw grootheid gebleven! 't Zesde en Haar lem verloren, Haarlem door de schuld van den dool verdediger. De uitslagen in de Westelijke eerste klasse waren als volgt: Hliarkm: HnmrletnH. B. S. 0—1. Breda: VelocitasV. O. C., 01. Den Haag: Quick—'t Zesde 2—0. Rotterdam: SpartaII. F. C. 22. Utrecht: Hercules—H. V. V. 2—1. In verband met deze resultaten, luidt het Tanglijstje dezer competitie nu aldus: ei i t i E 3 ÏZ Sc tc i E S 1 Spgrta 12 8 3 1 19 41—13 1.58 V. O. C. 10 6 3 1 15 19—12 1.50 D. F. C. 12 7 2 3 16 22—19 1.33 Velocitas 12 6 2 4 14 22—15 1.17 H. B. S. 14 6 4 4 16 2423 1.14 Haarlem 12 4 4 4 12 2321 1.— H. F. C. 12 3 5 4 11 21—23 0.92 Quick 13 3 5 5 11 18—22 0.84 H. V. V. 11 2 5 4 9 21—21 0.82 't Zesde 14 2 2 10 6 8-34 0.43 Hercules 12 1 3 8 5 13—29 0.42 In de Oostelijke eerste klasse heerscht nog groote spanning. Wie do eerste plaats bezetten zal, G. V. '1. of Quick, blijft vooralsnog een open vraag. De volgende wedstrijden werden gespeeld Deventer U. D.P. W., 1—1. Wageningeu G. V. C.Wilhelmi- ua, 3—1. Het ranglijstje dezer competitie luidt nu Quick N. 9 6 1 2 13 21-8 U4 G V. C. 8 5 1 2 11 21—7 1.37 Vitesse 9 4 1 4 9 9—16 1.00 P. W. 8 3 1 4 7 11—14 C.87 Wilhelmina 8 2 2 4 6 10—15 0.75 U. D. 8 1 2 5 4 9-21 0.50 In de Reserve Eerste Klasse wor den de volgende wedstrijden ge speeld Den HaagEL B. S. IIHaarlem II 0-3. Rotterdam i V. O. C. IIVelocitas IL 5—3. Amsterdam A. F. C. IIQuick II, 0—4. Haarlem H. F. C. II—Sparta II, 0-0. Den HaagH. V. V. nHercules II, 4-0. H. B. S. II—HAARLEM H, 0-3. Als om 2 uur begonnen wordt, stel len heide elftallen zich met invallers op. Bij Haarlem zien we den veteraan N. Blankevoort weer eens spelen, en het dient gezegd, hij gaf blijken het spel volstrekt niet verleerd te zijn. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op, en als ongeveer 10 minuten ge speeld is, passeert Bijleveld handig eenige spelers, geeft over aan Nuyens en deze zorgt, dat Haarlem de lei ding heeft. (0—1). II. B. S. doet alle moeite om gelijk to maken, maar de rood broeken-ver dediging weet van geen wijken en met Tasker on Muller aan het hoofd slaat zij nlie aanvallen af. De rood broeken weten hot spel te verplaatsen en het is weer Nuyens, wien het ge lukt, do leiding to vergrooten. Spoedig hierna, is het rusten. Na de hervatting dringen de zwir- ten op en zij hebben bepaald pech, als zij in dezo periode van sterker zijn juist naast schieten. II. B. S. wordt echter op het reus achtige veld vermoeid en van nu of, aan wordt voortdurend op de helft; van de zwartjes gespeeld. Vele cor ners, op hel doel van laatstgenoem den genomen, worden aehtergescho- ten. Eindelijk komt de derde goal, als Blankevoort voorzet en Schraveudijk een harden schuiver geeft, 3). H. B. S. tracht nog de eer le red den, maar liet gelukt niet. Als scheidsrechter Van Zant tijd fluit, heeft Haarlem II welverdiend gewonnen. Bij Haarlem li waren al len goed, speciaal Angenent, Tasker en Schraveudijk. H. F. C. II—SPARTA II, 0—0. Het II. F. C.-veld is uitstekend be speelbaar. Ook het weer iaat niets te wenschen over. liet is ditmaal een wedstrijd waar van veel afhangt, daar Spartij II en H. E\ C. II respectievelijk 1 en 2 op hot rangilijstjo der Reserve lste klasse staan. Dat de geheele wedstrijd een zoor spannend verloop heeft gehad, behoeft, nauwelijks gezegd, gezien do 0—0-uitslag. Bij II. F. C. missen we J. Francken, II. v. d. Weerd en Seignet te, waarvoor ..Jansen", P. Sijpesteijn en .1. v. d. Weerd invallen. Dadelijk na den aftrap wordt er aan beide kanten al goed aangepakt, met Sparta iets in de meerderheid. P, Sypesteijn krijgt enkele gemakke lijke ballen te verwerken, wat hij naar behooren doet Jansen" breekt telkens goed door, wacht alleen te lang met overzetten, zoodat de voorzetten voor de rust hoofdzakelijk van rechts komen. P. W. Peereboom mist in de voorhoede een purt kansen, waarvan er één be- slist een goal had moeten zijn. Bij Sparta werkt dejinker-wing, in het bijzonder Jurgens, heel goed. P. W. le Sueur heeft dan ook veel moeite, om die in bedwang te houden, wat hem toch tamelijk gelukt Na nog eenige goede doorbraken oan beide klanten fluit de scheids rechter half time 0—0. Na de thee is het spel weer, nel als voor de rust, tamelijk verdeeld. De Sparta-voorhoede komt soms gevaar lijk opzetten, schiet echter op te ver ren afstand, zoodat de schoten «alle gemakkelijk door Sypesteijn gestopt worden. Éénmaal weet Wackwitz goed door te breken, loopt een paar Spartanen vooirhij, wil juist schieten, als een der backs nog net den hal weet te bemachtigen, zoodat ook deze kans onbenut blijft; 5 minuten voor tijd is de stand nog steeds onveran derd en hoe aan heide kanten gewerkt wordt, liet succes daarop blijft uit H. F. C. geeft nu sporen van vermoeid Iteid te zien en het is dan ook voor de Haarlemmers een heeie opluchting als met den stand 00 de scheids rechter tijd fluit Gelijk spel was wed de juiste ver houding. Bij H. F. C., zoowel als bij Sparta voldoden alle, in het bijzonder Jur gens, v. Spengler en Bollee. In de Westelijke 2de klasse gaat Concordia langzaam maar zeker op hel kampioenschap af- Nu benaaldeu de Delftenaren een 41 overwinning op hel Leidache Ajax. A. F. C. speelde tegen D. V. S. ge lijk en verloor zoodoende vrijwel alle kansen op de eerste plaats. In afdeeling 11 was er meer spanning tusschen Ajax (Amsterdam! en Alcmaria VictrLx, dan verwacht werd met een verdiende 32 bleven de Amsterdammers in de meerder heid. R. A. P. verloor te Hilversum van Victoria met 3—1. El. D. 0. verloor weer. De uitslagen in de tweede klasse waren, gedetailleerd, als volgt Rotterdam Neptunus— Achillea 1-5. Leiden Ajax (L.)Concordia, 1—4. Utrecht KampongV. U. C., 11. Amsterdam A. F. C.—D. V. S.t 2-2. Den Haag D. V. V.—V. V. A., 1—1. Amsterdam Volharding—Allen Weerbaar, 20. Utrecht U. V. V.—E. D. O.. 5—2. Hilversum: Victoria—li. A. P., 3—1, Alkmaar Alcmaria VictnxAjaï (A.j. 2-3. Hier zijn de ranglijstjes Westelijke 2e Klasse A. Concordia 12 10 0 2 2u 38—17 1.06 A. F. C. 16 12 2 2 20 51—20 1.62 D. V. S. 15 10 2 3 22 43-22 1.46 Kampong 14 6 3 5 15 23—25 1.07 D V. V. 13 5 3 5 13 31—24 1.00 V. V. A. 16 6 2 8 U 33-32 0.83 Neptunus 12 4 2 6 10 29—33 0.33 V li. C. 13 3 2 8 8 14—38 0.61 Achilles 15 3 2 10 8 21—39 0.53 Ajax L. 14 2 0 1? 4 15-43 0 28 Westelijke 2e Klasse Ajax A. 11 10 1 O 21 Alcm. Vict. 12 0 3 3 15 Volharding 14 8 1 5 17 B. All. Weerb. 12 U. V. V. 13 7 R A. P. 11 4 Victoria 13 4 A. F. H.C. 11 3 E. D. O. 13 2 32-20 27—21 17—19. 31-37 29-27 16-37 20—36 2 9 6 25-44 3 13 1 6 14 3 6 8 1.25 1.21 1.08 1.07 0.81 0.69 0.55 0.46 H. V. V.—E, D. 0 I, Te ruim twee uur geeft de scheids rechter Moon het aelh tot den aan vang. Do beide teams zijn volledig.: De eerste oogenblikkvn zin voor E. D. O., dlit meermalen hei H. V. V.- doel bestookt, maar de achterhoede van EI. V. V. geeft geregeLd „niet thuis". Eens zien we Snoek een zeer mooie knus missen, de bol gaat veel te hoog. Door een fout der E. D. O.-achter- lioede, weet II. V. V. tweemaal ie doei punten. Dit vindt E. D. O. te erg en ftmaüek valt het aan en met succes, want weldra weet Snoek met een zeer mooi schot don stand op 21 te bren gen. Maar de II. V. V.-voorhoede is ook niet voor de poes, en deze scoort zeer gelukkig no. 3 en 4, waarin, als halftime gefloten svordt, geen veran dering meer komt. Na de thee speelt E. D. O. stukkon beter en doelpunt hierdoor ook zeer mooi voor de 2e maal. Ook H. V. V. laat zich niet onbetuigd en brengt den stand op 5—2, waarna tijd gefloten wordt. 3e KLASSE N. V. B. N EE BI, AN DIA-7. A NDVOORTSCHE V. V. Ouder leiding van den scheidsrech ter Walig spoelden gisteer te Amster dam bovengenoemde clubs. Voor dó rust leidde Z. V. V. met 21 Na de rust speelde beide clubs zeer ruw. Het Amsterdamsche publiek floot de 7- V. V. uit en beleed igd© de spelers. De scheidsrechter trad zeer terecht op, deelde -aan captain van Neerland»!a niede, dat indien liet pu bliek zich niet kalmer gedroeg, het veld ontruimd zou moeten worden. Na deze annmanmg gedroeg het pu bliek zich kalm. De beide clubs maak ten na de rust ieder een goal. Zooals gezegd, in de 2e helft werd zeer row gespeeld, wnardoor do scheidsrechter veel vrije schoppëh gaf Zaudvc r: won dus met 32. Kaarlemschs Voetbalbond. Eerste Klasse. HAARLEM lil—HEEMSTEDE, 0-2. Evenals verleden week wist ook nu Heemstede mei 3U van Haarlem lil te winnen en zoodoende levens hot nmpioeuschap barer afdeeling te be- haieu. Als scheidsrechter Davidson om oer tienen laai beginnen, is Heem stede reeds dadelijk in de meerder heid. De rechtervleugel laai zeer goed spel zien en vrij spoedig neemt Heem stede, hoewel gelukkig, de leiding. De voorhoede der roodbroeken pres teert niet veel togen de fprsche mid- denlinie der gasten, zoodat het spel op Haarlem's limit blijft. Visser ver dedigt hier echter goed en rust gaat in met i0 voor Heemstede. Dan neemt Haarlem Hl het spel een poosje in honden, zonder bepaald gevaarlijk te zijn. De verdediging van Heemstede, waarin longerman uitblinkt, voorkomt steeds alle ge- De voorhoede der bezoekers blijft voortdurend aanvallen en als een schol door een dei backs van richting wordt veranderd, is de stand 20. legen het eind speelt de voorhoede van Haarlem 111 wat beter. Wanneer do keeper der gasten uitgeloopen is, heeft Eleim waarlijk pech, wanneer hij tegen de lat schiet. Heemstede verdedigt zich taai en heeft, ais het v.jd is, alleszins ver diend gewonnen. V. V. H. I—H. F. C. III. 1—4. V. V. H. dringt na den aftrap al dadelijk tot vlak vóór het H. F C.- doel. De backs, hoewel nog niet in vorm, weten voorloopig gevaar te voorkomen en verplaatsen het spel.- De II. F. C.-voorhoede is het nu, die het eerste schot op g»al lost, maar zonder succes. Thans ontwikkelt zich, vooral aan de V. V. H.-zijde, een goed spel Beide half-back-linics hebben af wisselend vol op werk. Het werk van den forschen V. V. H.-links-half, valt zeer op. eveneens het vlugge spel van V. V TI.'s middenvoor. Het spel, dat zich geleidelijk op de H. F. C.-helft heeft verplaatst, is ietwat spannend, 't Is voornamelijk verdedigen van de zijde der gasten, en aanvallen der giistheeren. Eindelijk slaagt V. V. 1L er in, uit mooi samenspel hot eerste puntje tc maken. De stand blijft zoo tot kort vóór rust, wanneer de links binnen met een onhoudbaar schot den gelijkmaker scoort: Rust- gaat in met Na de hervatting weer dezelfde veri tooning. Als evenwel de V. V. H.-koe-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6