RESTA' TE" der opgeheven Witzaak met 60 met 30 ONDERROKKEN en BLOUSES met PJSANTELS, COSTUMEROKKEN, Groote Houtstraat 50, Haarlem. Telef. Interc. 302. Last van nw huid? Scott's Emulsion Mantels en Costumes naar maat. Rouwgoederen binnen 24 uur. namiddag» v«a t tot 1 uur sitting houdt. CORRESPONDENTIE. Den heor B. den H. De door u bedoelde debutavond zal niet gehou den worden. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Simultaan-schaak séance. Voor do lod-.n van de schaak- en damclub ..Hoofddorp", gaf de heer F. v. d. Berr- te Amstelveen een simul- taan-schaukséance, waaraan door 10 personen werd deelgenomen. Na een hardnekkige kamp werden alle partij en door hem gewonnen. Met aan dacht werden de meesterlijke zetten van dezen hoofdklasse-speler door be langstellenden gevolgd, lien drietal personen traden, als gevolg er van, als lid tot de club toe. In een vergadering van de afd. Haarlemmermeer van de Hollandsche Maatsch van Landbouw werd tot be stuurslid gekozen de heer J. Verkuij), ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer P. Verkuijl. De heeren J. Kofoed, D Meijer en P. Mantel werden aange wezen de afd. te vertegenwoordigen In de commissie voor den stollen-wed- 6trijd. IIILLEGOM. De „SLct." bevat de Konihkl. goed gekeurde statuten van de Naamlooze Vennootschap: Hillegomsche Hout handel, te Hillegom. De naamlooze vennootschap heeft ten doel den handel in hout en het verwerken daarvan in den meest uit- gebreiden zin, voor eigen Tekening of voor rekening van derden. HALFWEG. Onderling hulpbetoon. Aan het jaarverslag over 1910 van het ondersteuningsfonds bij ziekte en ongelukken Onderling hulpbetoon' te Halfweg en het Noordelijk gedeelte van Haarlemmermeer, ontleeneu we 't volgende: het ledental dat op 1 Jan. 1910, Si bedroeg is thans tot 90 geste gen. De ontvangsten bedroegen f 515.72, de uitgaven f 139.08. Op 1 Januari 1910 was in kas een bedrag van f 286.38 1/2, zoodat het batig saldo ■•thans f 663.02 1/2 groot is. Het aantal uitbetaalde ziektedagen was 195 en liep over 17 personen. richten om in de boeschen van Nyenburgh" 25 Mei as.. Hemel vaartsdag, een openlucht-samen- komst te mogen houden. Dit jaar valt Hemelvaartsdag iets later dan in 1910, zoodat onder het jonge, groene looverdak een milde lente-atmosfeer mag verwacht worden. Er zullen een 6-tal sprekers uitgenoodigd worden, onder wie een 2-tal niet-predikanten, afwisseling zal een muziekkorps zich doen hooren. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Geslaagd voor het doc toraal examen in de klassieke lette ren de heer A. Slijpen. Geslaagd voor het aanvul!ings-exa- men in de dder- en delfslofkunde me juffrouw J. Gerdes. Letteren en Kunst Kerk en Schooi OPENLUCHT-SAMENKOMST. Naar gemald wordt heeft de com missie voor de openlucht-samenkom sten van vrijzinnigen in de provin- tie Noord-Holland evenals verleden Jaar wederom het plan aan jhr. mr. t\ vn.n Fcvreest te Hcilöo het verzoek O DIE AUTEURS „O, die auteurs 1" is dikwijls een langgerekte directeursv erzu chtin g. Maar minstens net zoo dikwijls, zoo niet meer, kon men „O, die directeu ren I" uit den mond der schrijvers hcoren. Benno Jacobson, een bekend Duitsch kluchtspel-schrijver, vertelt de volgen de aardige dingen. Do leider van een al lang verdwe nen Berliinsch voorstad-Theater, die tegelijkertijd het eerzame beroep van restaurateur uitoefende, verklaarde eens „Laat me met rust met de moderne dichters komt me daar 't vorig jaar zoo'n kerel als 'n tandenstoker zoo dun, en biedt me een stuk aan. Een prachtig stuk Mijn schoonmoeder las het en was er compleet weg van. En alleen daarom zou ik 't graag ge nomen hebben, maar wat vraagt me die uitgehongerde frotterhaurik daar voor Vijf thaler, twee afgelegde pak ken van mij, en twee middagen vrij mee-eten Zie je, sinds dat oogenblik speel ik alleen Schiller, Kotzebue en andere klassieken. Waar noch Schiller, noch Kotzebue, afgedragen kleeren of vrij mee-eten verlangden, had die restaurateur mis schien niet zoo heelemaal ongelijk. Maar met de vorderingen die de cul tuur maakte, veranderden ook de eisclien der dichters. Die menschen zijn zoo verwaand geworden, te mee- nen, dat zelfs de meest bekwame di recteur-restaurateur met de knapste spelers geen goeie zaken kan doen, zender een ietwat redelijk stuk. Daar om verianeen zij een plaatsje aan de zonzij, een klinkend aandeel in 't suc ces, en zoo komt '1 dat door de wereld het woord „tantieme" klinkt als 't ge lui van een grooten scheepsbel. Als dat de voorstad-ttieater-direc- teur-restaurateur nog 's beleefd had 1 In Frankrijk zal niet éen auteur wegblijven van de repetities van zijn stukken Victorien Sardou, die een voortreffelijk regisseur was, leidde zelf alle repetities van zijn werken. DuElSf fils maar toe te kijken, slechts nu en dan maakte hij een op merking, die dan gewoonlijk bijzon der raak was. Ook In Duitschland is 't meer en meer mode geworden, dat de auteurs aanwezig zijn. Eens zei een directeur tegen mij, toen ik 't verlangen te kennen gaf, de lezing van zijn stuk bij te wonen „Beste vriend, kom liever niet op zoo'n lezing ais acteurs onder el kaar zijn hebben zij de mooiste gele genheid op die „beroerde rollen" te schelden. Waarom zou je ze die vreug de misgunnen Ik begreep den diepen zin dier woor den en bleef wgg. Niet zelden komt 't voor, dat op zoo'n repetitie directeur en auteur 't oneens worden. Dit is voor de spelers altijd een oogenblik van verkwikken de pauze. Aardig is 't volgende voor val Directeur en auteur waren elkaar in de haren gevlogen de strijd werd zoo heftig dat de auteur eindelijk wegliep. Hij kwam niet meer op de repetities. Hij verbood tenslotte den directeur in piramidaal dikke woor den, het stuk op te voeren, waaraan deze zich totaal niet stoorde. De avond der première naderde en het werk, waarin de later beroemd ge worden actrice Mevrouw Barkany op trad, had een groot succes. Van den schrijver geen spoor 1 Na de derde acte begon een man op de galerij zoo'n schandaal te maken, dat hij op straat werd gezet. Het was... de auteur Deze, wat excentriek uitgevallen, had zich, ver momd, op de galerij een plaats ge kocht, en was bozig zijn eigen stuk uit te fluiten I.... Elk vakman weet hoe moeilijk 't is een auteur over te halen de een of andere passage te doen schrappen kappen, zegt men in 'n tooneelterm. Een auteur, die 't lijdelijk moest aanzien, dat de directeur een groote BCène kapte, zei later tegen eén zijner vrienden, die hem naar den directeur vroeg„Dié vént die sterft nog als kapper 1" Een ander maal komt er een werk van een zeer bekend auteur ten too- neele en valt op ontzettende manier. De meerderheid van het publiek floot 't eenvoudig uit. De auteur zou de derde voorstelling bijwonen hij had zijn bezoek aangekondigd. Even vóór den aanvang der voor stelling ziel de directeur door 't kijk gaatje in het scherm in de bijna ge heel leege zaal. „Waar is de auteur Is hij er niet?" vraagt hij aan den regisseur. „Neen"., antwoordt deze. „Zoo, dan heeft hij zich ook bij de meerderheid aangesloten I" Een bekend kluchtspelschrijver had een groot monteer-stuk geschreven. In 't eerste bedrijf was de stemming flauw het 2e bedrijf steeg ze en het derde veroverde stormenderhand de zaal. Er wordt om den. auteur geroepen. Niet te vinden I Eindelijk, komt hij te voorschijn en moest vijfnfial buigen. „Waar zit u toch vraagt de di recteur. „Och. antwoordt de auteur ik heb in 't Parterre me zoo zitten op winden, dat ik met handen en voeten meegcapplaudisseerd heb." (Het Theater). TIJDSCHRIFTEN. Het laatsl-verschenen nummer van „De Autobevat. Officieele mededee- lmgen van de N. A. C. De frictie koppeling. De magneto Eisemaim niet automatische verstelling van de ontsteking. Spijker 1911. De bandenprijzen. De Brusselsche salon. Uit Engeland. Ingezon den mededeel in gen van lezers. Autovallen. Motorwielrijden. Ervaringen van een „Douglas"-rijder Over candidaat leden. Motor rijwielen op de Brusselsche tentoon stelling. Slijkbescherming. Vra- genbus. Industrieel» mededeel in- gen. Allerlei. procet een dadelijke tooneelen af. Eeln groot aantal bookmakers had zijn stalletjes op den publieken weg opge slagen en nam weddenschappen aan, op den afloop van het proces. Met geweld moest de politie de straat la ten ontruimen. Dit de Arbeiderswereiu INGEZONDEN MEDEDEELINGEN L 80 Cts. per regel. Reinigt en verrykt Uw bloed door Scott's Emul, sion. Drylt liet vergift uit Uw gestel en ge zyt voor goed bevryd van Uw eczema, zweren, won den en dcrgclylten. Zuivere, krachtige bestand- deelen en een onovertroffen bereidingsproces verklaren de kracht van Scott's Emulsion. Na de eerste doses reeds gevoelt men de weldadige' uitwerking. Probeert het eens. De echte Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam op elke verpakking en op elke Qescb voorkomt. By all* Apotheker* en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte ücolt's Emulsion. t Gemengd Nieuws SENSATIE PROCES IN AMERIKA. Het vergiftigingsproces Schenk is als geëindigd te beschouwen, daar de gezworenen het niet eens konden wor den, en het fin Amerika noodig is, dat de gezworenen met eenparigheid van stemmen hun vonnis vellen, wil dit vaïi kracht zijn. Het wordt twijfel achtig genoemd, of de aanklacht te gen mevrouw Schenk nogmaals in behandeling zatl worden genomen. De verdediger der beklaagde hing een roerend tafereel op van het ongeluk kige huwelijksleven van zijn cliënte en haar uitnemende eigenschappen, dat niet. alleen die gezworenen, maar zelfs <te president in tranen uitbarst ten. Voor het gerechtsgebouw speel den zich den laatsten dag van het WEER EEN CONFLICT IN DE BOUWVAKKEN TE AMSTER DAM. 't Hbld. schrijft naar aanleiding van de dezer dagen gepubliceerde motie o.a.: Indien onverhoopt de vrije metse laars en opperlieden tot staking moch ten overgaan, zuilen alle werken, waar niet gemakkelijk en zonder stoornis de arbeid kan worden voort gezet, gesloten worden. Zijn wij wel ingelicht, dan is het standpunt der A. P. V. in deze quaestie aldus te re- sumeeren. Bij de werkgevers bestaat in het geheel geen georganiseerd© opzet om arbeiders uit te sluiten. Het niet werken van enkele anarchisten, leden van D. V. V. of O. O. N. L. is een gevolg van omstandigheden. En induvkiueel hebben de patroons het absolute recht zelf hun werklieden te kiezen. Van dit standpunt wenschen de werkgevers geen duimbreed af te wij ken. Een conflict zou dus een zelfden hopeloozeu en langdurigen strijd doen ontstaan als In de eerste vijf maan den vvui 1910, tot schade van duizen den, in de stad gewoed heeft. burgerlijke Stand SPAARNDAM. BEVALLEN: C. in 't Veld—Jas, dochter. ftlarktnieuws BEVERWIJK. Groenten nt arkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 27 Januari 1911 Andijvie, 100 etr. 2.25. Koolrapen, per 100/4 Wortelen. 100 bos 20. Bieten, per 100 f 1.25. Schorseneeren, per bos f 2. Aardap. klei, per Heet. f 4 ld. zand, f 5. Roode kool, per 100 5.50. Savoije kool, per 100 5. Bloemkool, per 100 f 12. Uien, per Heet. /3.75. Prei, per bos 12 ct. Rabarber, per 100 bos 25. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie, per bos i ct. Appelen, per Ilect. ƒ.8—/10 Peren, per Heet. 7.50. Stoomvaartberichten ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kawi vertrok 28 Jan. van Rotter dam naar Batavia en was te 2 u. 30 nam. in zee. Sindoro, thuisreis, passeerde Za terdag 12 u. Ouessant. Tambora, uitreis, passeerde 28 Jan des nachts Stromboli. Walcheren, uitreis, arriveerde 28 Jon. te Aden. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Andijk vertrok 28 Jan. van Rotten dam naar New-York en was te 6 a voorm. in zee. KON. WEST.-IND. MAILDIENST Prins Frcderik Hendrik vertrok 27 Jan. van New-York naar W.-Indië. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Utrecht, W. Hubert, van tafel en bed gescheiden echtgenootc von N. A. Kool, te Utrecht. Rechtercommis saris: jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen: curator: mr. F. A. van E'ngen. Breda, A. Broos, schoenmaker en winkelier, te Steenbergen. Rechter commissaris: mr. II. E. van IJsen- dijk; curator: mr. D. H. J. van Mens. Amsterdam, O. Schut, fabrikant van kistbeslag, Amsterdam. Rechter commissaris: mr. J. vah Binsbergen; curator: mr. A. R. Heringa. 's-Gravenhage, M. Pennings, reizi ger, Den Haag. Rechtercommissaris: mr. C. \V. Schlingemann; curator: mr. L. J. M. Mastboom. D. W. Reiveilo, Den Haag. Rech ter-commissars: mr. F. Beudeker; curator: mr. A. S. Oppenheim. Handelsvenn. onder de firma L. v.. der Vijver, maniifacturier, Den Haag Rechtercommissaris: jhr. mr. P. L. van Meeuwen; curator: mr. J. J. de Meijier. L. van der Vijver, Den Haag. Rech tercommissaris en curator als voren. P. J. G. M. van der Vijver, Seheve- ningen. Rechtercommissaris en cu rator als voren. Geëindigd: S. G. Schreuder en W. Kroonen, timmerlieden en aannemers, te Dord recht. G. Kwakkel te Epe. R. Ca,lis J.Jzh., zich noemende R. J. Calis, koopman in granen, te La, ren (N.-H.) J. ten Have, vroeger molenmaker, thans houtzagersknecht te Winters wijk. Voortzetting der Opruiming

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 8