NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e jaargang. No. 8469 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 31 JANUARI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER drie maanden: -*v-f Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1AJ gO wC-3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) J**? ffcjajsanL V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.63 4T (rfW 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers0.0214 f *0? s n i Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H êy-A Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 IntercommunaalTeIefoonnumraerderRedactie600enderAdministratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. KEKSlE Hl,AD. AGENDA WOENSDAG 1 FEBRUARI. Schouwburg: Ned. Operas en Ope rette v./h. Remhr. Theater „De Trou badour", 8 uur. De Kroon: „Association Prancaise". Causerie de monsieur J. H. Sauveur, 8 uur. Kruisstraat 45: Openbare kookles, 3 uur. 10. Vereeniging: Concert, 8 uur. OM ONS KEEN No. 1298. 0?er de Inbraak op den Kleine Houtweg. De inbraak op den Kleine Houtweg, sooals die verteld is in ons verslag in het vorig nummer, heelt stellig en steker bij de lezers allerlei overwegin gen uitgelokt. Enkele daarvan heb ik meegemaakt, ze hadden betrekking op de politie en den nachtveiligheids dienst en waren voor geen van die beide instellingen vleiend. „Hoe is 1 mogelijk", zei men, „dat inbrekers twee nachten kunnen huizen in een woning aan den openbaren weg, met massaas zilverwerk vertrekken en die op een wagen naar de stoomtram naar Leiden brengen, zonder te wor den aangehouden 1" Is dit inderdaad zoo vreemd Ik geloot het niet. Het was halt Augus tus, de nachten waren dus kort, het was vroeg dag en de boeven hadden dus weinig kunstlicht noodig, waar mee zij zich anders nog wel eens ver raden. Het huis van mevrouw Rijn bende staat aan den noordkant vrij, de toegang tot den tuin over het hek van bet Weeshuis der Doopsgezinden is niet moeilijk. Wanneer dit huis onbewoond is, ziet het er met zijn aan den voorkant gesloten zonne blinden buitengewoon verlaten uit ik wil maar zeggen, dat er dan een suggestie van veiligheid van uitgaat, die ook op den voorbijdrentelenden politieman of waker van den nacht- veiligheidsdienst haar uitwerking niet zal missen. Het vervoer van het gestolene naar de stoomtram is van den Kleine Houtweg af geen buitengewoon ge vaarlijk werk. De afstand is klein, de kans om een agent van politie te ontmoeten op Baan en Dreef niet zoo groot- Van achter bekeken lijkt deze in braak dus buitengewoon brutaal, van alle kanten bezien is het verklaar baar, dat politie- en nachtveilig heidsdienst die niet hebben opge merkt. We moeten van dergelijke instel lingen toch ook niet te veel vergen. Zij zouden, hadden wij onzen zin, eigenlijk van iedere misdaad vóóraf moeten zijn ingelicht, om op tijd ter plaatse aanwezig te zijn, het kwaad te verhinderen en de boosdoeners te vatten. Maar zoover brengt zelfs de vermaarde Sherlock Holmes het niet, die treedt ook pas op. wanneer de daad geschied is, en het er op aan komt, den dader op te sporen en liefst ook het gestolene te ontdekken. Welnu, ui dat opzicht hebben wij over de politie toch niet te klagen. Den 19den zijn de inbrekers naar Lei den gegaan om den buit te verkno pen, den 20sten heeft de politie, door een waarschuwing van «en opkooper op haar qui v i v e. drie van de vier te pakken en weldra ook den vierden. Het is wel do Leidsche politie, die in deze de mooie rol speelt, maar dat doet niet ter zake. Het zijn een maal de dieven en niet de brave mou- schen, die de tooneelschikking in handen hebben en bepalen, waar elk bedrijf zal spelen. Een volgenden keer gaat het andersom en valt aan de Haarlemsche politie de mooie rol ten deel. Tegen critiek zie ik niet op. maar ze moet billijk wezen. Boeven op nee terdaad betrappen komt al heel zel den voor, een misdrijf geheel voor komen nog minder. Wat we mogen eischen Is snelle opsporing en daar aan is voldaan. Maar er zijn in deze zaak een paar andere punten, die overweging ver dienen. Is het wel wenschelijk, een zoo groo te verzameling zilver te laten in een onbewoond huis? Ik weet wel wie tegen inkraak verzekerd is, heeft in dat geval geen schade, maar daarmee is de vraag niet beantwoord. Wat dieven zoeken is geld en voor werpen van edel metaal. Nu zal nie mand, die op reis gaat, bankbiljetten of rijksdaalders in zijn huis achter laten. Die zijn gemakkelijk mede te nemen. Maar zilverwerk kan aan een vertrouwd adres worden geborgen cn het is wenschelijk, dat te doen, niet enkel omdat oen inbraakverzekering nooit do pijnlijkheid kan vergoeden van het verlies van dingen, waaraan herinneringen verbonden zijn, maar ook omdat de gelegenheid tot dief stal niet moet worden gegeven, liet is, in algemeen maatschappelijken zin, beter de klokspijs voor do raven te verbergen. Maar er is nog een andere overwe ging en die is, meen ik, de ernstigste van alle, namelijk dat twee van de beklaagden nog maar kinderen zijn. Wie zelf jongens van zeventien jaar heeft, ziet ze voor kinderen aan. En dat zijn ze toch ook. Welnu, het be nauwende van deze geschiedenis is. dat twee zulke kinderen aan een der gelijk brutaal feit deelnemen. Het is niet 'fr eenigo. Uit verschillende be richtjes blijkt in dezen tijd de nei ging tot misdadigheid bij jeugdige personen. Niet voor niets werden de tuchtscholen gebouwd, maar meer nog tegen deze, dan tegen de politie kan het bezwaar gelden, dat zij niet vooraf, maar naderhand werken. Kan de oorzaak van de crimina liteit van jeugdige personen niet meer worden bestreden Op die vraag hoop ik nog nader te rug te komen. Dait is zeker een moeilijk en inge wikkeld onderwerp, maar de moeite van een beschouwing waard. Hoe t,e- makkeiijk deze beklaagden tot een dergelijk feit zijn gekomen, is uit de rechtszitting duidelijk genoeg geble ken. Van der Voort loopt met Scheffer op den Kleine Houtweg. Let wel, de twee van zeventien jaar, de kinde ren. „Heb je nog geld in je zak vraagt de eerste aan den tweede, maar die heeft ook niets. Vraag wat moeten jongens van zeventien jaar met geld in den zak In elk geval, ze voelen dat als een leegte. Toevallig zien ze lood op het onbewoonde huis van mevrouw Rijnbende en gaan er 's avonds op uit, om dat te halen. Maar het lukt niet, het lood zit te vast. Bij de klimpartij komen ze voor een gebroken dakraampje en gaan naar binnen. Dit is het verhaal van Van der Voort zelf, wie nu later op het denk beeld kwam het zilver te stelen, slaat niet heel vast, maar doet er ook minder toe. Het groote kwaad was begonnen mot het verzinnen van den vooruit beraamden looddiefstaL Is zoo'n plan bij jongens van zeventien jaar niet om van te beven Veroordeeld werd tot dusver geen van beide. Maar over Van der Voort zijn een paar kleine diefstallen in onderzoek en Scheffer is enkele malen met den kantonrechter in aanraking gekomen. Ook al geen staal van dienst, die voor een kind van zeven tien jaar pleit. Kalm en met voorbedachten rade zijn ze naderhand mei de twee ande ren op de groote onderneming uitge trokken. Hoe is het toch mogelijk, vragen we ons af, dat tusschen het oogenbljk, waarop deze twee kinderen den buit ontdekt hadden, en dut an dere moment, toen zij er mert hun vieren op uittogen, om dien te gaan halen, deze zeventienjarige jongens niet tot inkeer zijn gekomen en van de onderneming hebben afgezien Was het alleen lust in geld. die alle andere overwegingen tol zwijgen bracht, gepaard aan de onuiiroeina- re verwachting van den misdadiger. dat hij, juist hij, niet ontdekt zal worden Drie van de beklaagden hebben, toen ze uit de zaal werden gebracht, tegen de kameraden op de tribune gelachen. Dat staat brani of ze inwendig wel zooveel plezier hadden, is een andere vraag. Scheffer keek lieel bedroefd zijn moedei' aan en het pleit voor den jongen, maar 't maakt de vraag, hoe hij tot zoo'n vooruit beraamden, feitelijk dubbelen, dief stal komen kooi, nog minder gemak kelijk op te lossen. J. C. P. Stadsnieuws Bouwmeester-Hulde. Het 5u-jarig tooueeljubileum van Louis Bouwmeester, dat den 3eh Fe bruari a.s. hior ter stede herdacht en gevierd zal worden, vindt belang stelling in versehillende kringen. Het comité, dat de leiding in han den heeft genomen en bestaat uit de heeren M. 11. Binge*, dr. G. E. A. Broes® van Groenou, G. J. van Gas teren, J. F.Tlulk, C. II. Julius, J. C. Peereboom, jhr. A. W. G. va'n Riems dijk, J. H. Róssing en E. W. van So meren Grove, had tot ondiereclieidene vereen igin gen te dezer slede de uit nood iging gericht mede- en 6amen te werken om de hulde, onzen grooten acteur te bewijzen, zoo indrukwek kend mogelijk voor hem te maken. En i'n eon gisterenavond gehouden vergadering bleek reeds veel enthou siasme voor deze betooging te be- De heer Dinger, die de vergadering leidde, deelde mede, dat die Commis sie zich voorstelt op den feestavond Bouwmeester in de pauze ee'n ge schenk aan te bieden. Na afloop der voorstelling gegeven wordt „Wel doeners der Menschheid" Man Philippi zal den krassen acteur een serena de worden gebracht. Het ba Icon wordt versierd en electrisch verlicht. Na afloop der serenade wordt de jubilaris niet muziek naar het station gebracht, gaande langs Jansweg, Parklaan, Kruisweg en Stationsplein, Op het perron wordt hij wederom met muziek begroet, terwijl het corps zich weer zal doen hooren tijdens het vertrek van den trein, waarschijnlijk des avonds om 12 uur. Dit plan verwierf algeimeene in stemming. Sttiande de vergadering gaven zjch tot deelneming aan de hulde op de volgende vereenïgingen: Muziekver- eeniging „Crescendo", „Harmonie", „Na Arbeid Kunst" en .Postharmo- nie", het mannenkoor „Proza en Poë zie", de Kon. Letterlievende Vereeni- ging ,,J. J. Cremer". Waarschijnlijk voegt zich daarbij die Toonoelvereeni- ging „Jacob van Lennep". Do gelegenheid blijft voor «andere vereen igmgen opengesteld zich voor medewerking aan te melden. De bedoeling is, dat bij de huilde in de pauze ook op het tooneel verschij nen de deputaties van elke vereeni ging mei lwire banier. Dn denkbeeld in ue vergadering ge opperd, vend algeineexie instemming. De besprekingen ga\en den indruk van een volkomen bereid zyn de hul de zoo grootsch en aunirekkolijk mo gelijk te doen zijn, opdat Bouwmees ter, evenals 10 jaren geleden, kan spreken van „onvergetelijke oogen- biikken" iü llaarlem doorleefd. De geestdrift belooft veell Zangwedstrijd. Naar wij vernemen zal het mannen koor „Crescendo Caeciliadir. de heer Utlo de Nobel, deelnemen aan den zang wedstrijd, uitgeschreven door de nianneiizaugvereeniguig „Apollo", van Amsterdam, te houden ui Juni a. s. De vereeniging zal uitkomen in de le afdeehng. ORGELBESPELING in de Groote- of Si. Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 2 Februari 1011. des namiddags van 2 tot 3 uur, duur den neer W. Ezerman. Programma No. 1 Preludium en Fuga, Max Roger. No. 2 Largo uit de Symphonie ,,Aus der neuen Welt", A. Dvorak. No. 3. Concertfantasie, W. Rud- nick. No. 4. Offertoire No. 2, A. Guilmant. No. 5. h. Cantilene. G. Piernê i>. Atlialia-Marsch. Mendelssohn. ZANG EN VRIENDSCHAP. Dezer dagen zal voor de Kon. Lieder tafel „Zang en Vriendschap" het Re sidentie-Orkest, onder leiding van Mr. Henri Viotta. een instrumentaal con cert geven. Medewerking wordt ver leend door mej. Elisabeth Ohlhoff Izaugj uit Berlijn, eu onzen stadge noot. den heer Louis Robert (begelei ding). DE IJSBAAN. De ijsbaan aan de Kleverlaan is met een dun ijslaagje bedekt. Uit vrees voor stukrijden heoft het be stuur 't niet raadzaam gevonden, de baan te openen. Blijft 't vannacht goed vriezen, dan zou zij morgen wor den opengesteld. VACANTIE-KOLONIES. Bij het uitschrijven van algemeene vergaderingen komeh d® besturen (ter vereenigingen hoe langer hoe meer tot de ervaring, dut, op welke wijze het houden vvrn die vergaderin gen ook wordt gepubliceerd er toch slechts luttel leden opkomen. En vandaar dan ook dat do voor zitter van deze vereeniging op een verzoek, aan het eind der vergade ring gedaan door dien lieer Van Boek hoven, om toch in den vervolge con vocaties aan de leden rond te zenden, met een gerust hart kon antwoorden dat het bestuur reeds vroeger daar toe was overgegaan, dat het we! ten nadeele was gekomen van de kas, doch geen invloed had gehad op het bezoek der algemeen e vergadering. Nu is dit geringe bezoek van de &1- gemeene vergaderingen wel een be wijs, dat de leden vertrouwen stellen in het bestuur en het bestuur van de vacantie-kolonies kan dus de gerin ge opkomst van gisteravond boeken aJs een bewijs van vertrouwen in haar verrichtingen, maar toch, het is niet aardig en het is niet prettig, wanneer in zoo'n jaarvergadering niet anders bijeen zijn dan bestuurs leden, een drietal gewone leden en verder vertegenwoordigers van de bladen, en vooral is dat niet aardig, wanneer daar, zooals gisteravond, te recht door den voorzitter groote hul de werd gebracht aan de nagedachte nis vian het overleden bestuurslid, dat zich niet alleen in woorden, doch ook in daden heeft doen kennen als een voorvechtster van het doel der Vereeniging, 1-let betrof hier wijlen mevrouw Bla- doh Ghijben en met ingenomenheid constaleeren wij, dat bij de hulde haar nagedachtenis gebracht alle aanwezigen van hun zetels opston den. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeliug het vorige jaar slechts 67 kinderen heeft kunnen uitzenden, terwijl dit in 1909 77 was. Die mindere uitzending was te wij ten aan de bijdrage, die de vereeni ging had te doen voor het bouwfonds voor de centrale vereeniging. Maar met ingenomenheid kon de secretaresse mededeel en, hoe de uit gezonden kindero'n gemiddeld vijf pond waren aangekomen. Met de financiën is liet niet gun stig gesteld. In 1910 werd f 2764.94 1/2 ontvangen en daarvan is slechts f 0.31 overge bleven. Gelukkig kon een der bestuurderes sen toezeggen, dat er kans is op een gift van f 400 uit een te geven lief dadigheidsvoorstelling. In het bestuur weiden herkozen met algemeens stemmen: mevtr. A. Evert Roorda, dr. Kersbergen en W. Schram, en in d© plaats vhn mevr. Badon Ghijben eveneens met alge- meene stemmen op een na de heer H. v. Boekhoven De rondvraag bracht aan het licht, dal de gelegenheid ora capsules enz., die ten voordeele van de vereeniging worden verkocht, af te dragen, iets le wenschen overliet. Waar die leemte bekend werd, was de weg om dit afdragen in den ver volge gemakkelijker te maken, na tuurlijk dadelijk gevonden. In Maart zul een tweede aJgemeene vergudering worden gehouden, waar in zeer noodige statutenwijzigingen zullen worden aan de orde gesteld. FAILLISSEMENT-SCHMIER. Aan de erkende schuldeischers is bericht, dat zij kunnen beschikken over wat hun wegens het ui dit fail lissement aangenomen accoord toe komt. AVONDKOOKLESSEN. Vrijdag wordt de eerste avóndkook- ies in 't Huis-in-deKruisstraat gege ven. Mejuffrouw Sprenger, gediplomeerd onderwijzeres in het koken zal dan les geven. De lessen zijn voor ahen toeganke lijk. Sommige dames hebben het prtic- tisclie denkbeeld, om haar dienstbo den mee te brengen. De belangstelling voor de lessen blijft zeer groot. DE MAANDAG. Om half 3 nam een agent van poli tie dien beschonken metsel/aar J. E. v. d. W. uit den Anegaug mee naar 't Bureau. Dit Levied den 21-jarigen voeger L. v. A. van den Burgwal niet Hij gaf den agent, die den beschon ken© vast hield, zulk ee'n duw, dat beiden op den grond rolden. Von A. is toen ook naar het bureau gebracht, waar procesverbaal wegens verzet is opgemaakt. De politie vond ook hog D. van A., die hechtenis te goed had. S. D. A. P. In de dezer dagen le houden leden vergadering der afdeel ing Haarlem van de S. D. A. P. zal worden bespro ken de dezen zomer aan de orde zijnde Gemeenteraadsverkiezing. Gevonden voorwerpen. Terug (e bekomen bij H. Huiberts, Papentorenvest no. 13, een ccintuur. F. Snoek, Groot Heiligland no. 37, een leeshoek. F. Jordaan, Schoterstraat 33, een paar wanten. II. Hoogveld, Zuid Peterstraat 44, een portemonnaie met inhoud. P. van der Meer, Grebberstraat 20, een paar pantoffels. G. Bounian, Schoten, Brandstraat 3, een mattenklopper. M. Hoogerbeeis, Amsterdaanstraal 11, een wagenmoer. li. Schipper, LeidscJiestraat 86, een rozenkrans. P. Kruier, Aseendelvcrstraat no. 56, een dumesbontje. H. F. Boot, itavelingsteeg 6 rood, ecu reticule. J. Schulpzand, Lange Ann astraat 12 11, een 1/2-meter-maat. J. Kienstra, Ruysdaelstraat 5, een zilveren dasspeld. P. Veth, Schotersingel no. 27 rood, een zwarte ceintuur met metalen gesp. R. Smit, Clercqstraat no. 107, een grijze heerenhandschoen. JAC. SCHUYTEVOERDER. Tn het Israel iet Lsch Ziekenhuis te Amsterdam is na een verpleging van 4 maanden op 64-jarigen leeftijd over leden, J. S. Schuytevoerder, die vele jaren geleden ais „August tie Domme' bij Carré triomfen vierde. Bij een sprong wan een paard kreeg Schuytevoerder een ongeluk, waardoor hij ongeschikt werd voor zijn werk. Men hield een openbare inzameling voor hem en zoo word hij in staat gesteld een café op den Am- stel te Amsterdam te beginnen. Daar na had hij te Haarlem oen café, 't Hoogerhuis. De heer Osoar Carré had aan „Au gust de Domme", een toelage ver leend. Schuytevoerder was bij het pu bliek goed bekend. Eenige jaren gele den is hij nog eens opgetreden als „gast" tn voorstellingen, d.e Carré hier ter stede met een circus gaf. Ook toen had de oude August te Domme nog veel succes. NED. VER. TOT AFSCHAFF. VAN ALCOHOLH. DRANKEN. In de Maandagavond gehouden vergadering der Nederlandsche Ver eeniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken werd het jaarver slag van den 2den secretaris en pen ningmeester onder dankzegging goed gekeurd. lot nazien der boeken werden be noemd de heeren Vos, Buhrman en Van Da alen. Het verslag werd goed gekeurd. Het verslag van den secretaris penningmeester van de colportage- conunissie werd eveneens goedge keurd, nadat de heeren Cornet, Groe- n end aal en Teilo aangewezen warén tot hei nazien der boeken. Tot banierdrager werd verkozen de heer Reinalda Verder werden eenige dames be noemd tot lid der oolportage-commis- sie. Tot voorzitter werd gekozen, in de plants van den heer M.itla, die be dankt had. de heer Van der Have. DE HAARLEMSCHE PERS. De Vereeniging „De Haarlemse! ie Pers" heeft gisteravond in een der lo kalen van café Brinkmann haar jaar vergadering gehouden. Rekening en verantwoording van den penning meester en jaarverslag zijn goedge keurd en het aan de beurt van aftre den zijnd bestuurslid, de voorzitter, de heer J. C. Peereboom, is met al- gemeene stemmen herkozen. In het jaarverslag werd ora. met leedwezen herdacht liet vertrek van het gewezen bestuurslid, den heer V. J. Uri, die te journalistiek veriaten en zich elders gevestigd heeft PROTESTANTENBOND. De Haarlemsche afdeeling vergadert voor huishoudelijke bezigheden en tol het aanhooren van mededeel in gen van het bestuur. F aillissementen. Door de Arr Rechtbank alhier is bij vonnis van 31 Januari 1911 opgehe ven het faillissement van de nalaten schap van M. Clement, in leven pi keur, gewoond hebbende te Haar lem. Den 13en December 1910 was dit faillissement uilgesproken. Het accoord in liet faillissement van P. Sin jewel, schilder te IJmuiden, be dragende 25 is bij vonnis der Recht bank alhier van 31 Januari 1911 geho mologeerd. RESTAURATIEWAGENS DER E. S. M. Wij vernemen, dat er plannen be staan. om op dc lijn Amsterdam- Zandvoort der E. S. M. luxewagens te laten loopen. Deze wagens zouden zeer geriefelijk worden ingericht, zelfs zoo, dat er buffetten in worden urm- gebracht. Deze wagens zouden du» dienst doen als restauratiewagens en ais wagens voor gezelschappen. Aan do firma Beynes is opgedra gen teekeningen te ontwerpen. Diaconiehuis. Maandagavond hadden de verplc. g- deu in het Diaconiehuis een feestje. De gemengde zaugvereeniging „Ex celsior", dir. de heer De Nobel, zong eenige liederen, en de heer Smit gaf eemge voordrachten ten beste. Ook was er een voorstelling van een bios coop. Het was een reebt gezellige avond en de oudjes genoten veel. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOl EN. SLACHTOFFERS VAN DEN BRAND De collecte voor de twee huisgezin nen, A. Le Nobel en A. J. J. Zonne veld, heeft ƒ93.95 opgebracht HEEMSTEDE. KINDERLIJKJE. Zondag is in de Zandvaart bij de IJzeren Brug het lijkje van een kind je gevonden. Een onderzoek is inge steld. HAARLEMMERMEER. Maandagmiddag te ruim één uuï daalde op een stuk land van don landbouwer Van Gulpen een lucht ballon van de genie, genaamd „Am sterdam". De daling geschiedde zon der oenig ongeval. De vier personen, die de luchtreis hadden medegemaakt waren voorzien van verschillende in strumenten, tot het doen van waar nemingen. Des middags te omstreeks 12 uur waren zij te Utrecht opgestegen. De ballon werd per wagen naar het. station te Vogelenzang gebracht, ter-: wijl de luchtreizigers over Haarlem den terugtocht naar Utrecht onder-, namen. Een en ander veroorzaakte een groote drukte in deze stille om geving. Bij Koninklijk besluit van 30 Ja nuari is benoemd tot kantonrechter-, plaatsvervanger in het kanton Haar lemmermeer. met ingang van 10 Fe bruari a.s.. Mr. A. Slob, burgemees ter dezer gemeente. AF.RDENHOUT. De villa de Schulp, aan den Aerden- houts Duinweg, die gernlmen tijd heeft staan wachten op een huurder of kooper, is thans verkucht aan den: lieer Maks, uit Amsterdam, en zal metl Mei worden betrokken. VELSEN. Aon de vereeniging voor facultatie-, ve lijkverbranding te 's Cruvenhage 13 duor Ged. Stalen verlof verleend to( liet bouwen van een crematorium op de begraafplaats „Wesierveld". Door den burgemeester dezer gei mcente is lot chef-veldwachter be noemd de veldwachter vV. de Ruliten

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1