van HAARLEM'S DAGBLAD Wij hopen, Hat dit nog niet uw laat ste Jublló zal zijn, dat ge viert. Doze avond zal u de overtuiging 'doen bijblijven, dat hot Haarlemsche publiek vol bewondering uw triomfen gadeslaat en u trouw gebleven Is. Ik meon namens allo aanwezigen hier to spreken, als lk wensch, dat 't u gegeven moge zijn nog vele lauwe ren op uw artistenloopboan te pluk ken. Moge gij nog Jaren lang zijn en blijven onze e enige Bouwmeester! (Luid applaus en fanfare). Hierna bood dr. Broese van Groe- nou een krans en het huldeblijk twee schilderijen aan, als een son- venicr van dezo Spaarr"»stad. Bouwmeester dankte. Hij zeiDat Ilaarlom niet achter zou blijven, daarvan had ik een voorgevoel, daar- 'van was ik overtuigd. Na de hartelij ke viering van mijn 40-jarig feest in deze stad, na de blijken van sympa thie en hulde, toon ontvangen, kon het 11 iel anders. lk ben niet welsprekend, (eenig on- geloovig gelach in de zaal) maar be schouw deze weinige woorden van mij, als uit het hart komend. Ik dank u.... waarachtig, ik dank u allen 1 (Weer applaus en fanfare). Namens de Kon. Letterlievende Ver- eeniging „J. J. Cremcr" werd het woord gevoerd door den heer G. J. van Gasteren. Hij zei "t Zij mij vergund ecnige woorden aan de welsprekende rede van den feestredenaar toe te voegen. Ik was ook tegenwoordig bij het 40-jarig feest. Dat was een avond om nooit tevergeten. In die 10 jaren, die sinds verloopen zijn, hebt gij, Bouw meester, drie reizen naar Indië ge maakt Nu zien we u terug, gij zljt nog dezelfde. üok ik hoop, sprekend namens „J. J. Cremer", dat dit niet uw laatste lubilè zal zijn. Spieker bood daarop ook een krans aan. (Fanfare). Eveneens werd oen krans geschon ken door de tooneelvereenlging ..Ja cob van Lennep". Bouwmeester narn nogmaals het Woord Wat moet, wat kan ik rueer zeggen, 'dan ik al gezegd heb Woorden ont breken mij. Tegenover zooveel blij ken van sympathie moet ik zwijgen. Neem met ait eenvoudig woord ge noeg. Ik dank u, ik dank u...- (Luide bravo's). Se Serenade. Buiten had zich om negen Uur en half tienreeds een aardig groepje belangstellenden verzameld. Dat steeds groeide. Van alle kanten kwamen de meuschen opzetten, do Nieuwe Grachten, die anders zoo plechtig-wijd en stil liggen, waren nu van de bruggen af gezien be- 6pnt met donkre bewogen hen! jes- menschen, die allen ia één richting gingen, die maar één doel kenden te zien en te bejubelen Louis Bouw meester. De eenzame Parklaan was niet de avond-rustige van steeds en den Jansweg beliepen de menscben maar ten helfte, bij den schouwburg werd halt gemaakt. Het wachten duurde lang, maar ongeduldig was men niet. Met inder daad Haarlemsche kalmte lieten de wachtenden een uur heengaan toon kwn,m er verandering, maar niet de gewenschte. Uit de Smedestraat kwam een cordon agenten aanruk ken, dat dadelijk ruim-baan maakte. Dat was voor de serenade-brengers, die zich anders niet zonder moeite voor het speelgebouw hadden kunnen opstellen. Aan de eene zijde werd het publiek, voortgedreven mogen we wel haast zeggen tot de Nieuwe Gracht, aan den onderen kant tot daar, waar de duistere Parklaan gaapt Een woord van hulde voor der agenten kalm, bezadigd, maar vast beraden optreden is hier wel op zijn plaats. Een goed half uur verliep nog, waarin alleen de electrische trams w at afwisseling brachten. Kwam zoo'n motorwagen ting-tiugend en béél- zix'tjes-voortschuivcnd nabij, dan sne den dc aardigheden als hagelsleeneli de lucht Kwart over elf ongeveer kwam de groote meester. Op het Schouwburg- balcoD was een troonhemel, geflan keerd dooi sierplanten, opgesteld, en ineens stapte de kleine groote man daurtusschen. Van de overzijde der straat werd een verblindend-schel zoeklicht (welwillend afgestaan door de N. V. Technisch Bureau voorheen .1. loosen, alhier) op hem gericht, maar Bouwmeester „blikte noch bloosde", boog zich voorover, als om beter te kunnen zien wat daar bene den •viel. En de „Harmonie" en „Crescendo", die met „Proza en Poëzie" en verte genwoordigers van de tooneelvereeni- gingen ,.J. J. Cremer" cu „Jacob van Lennep", tot de moer officieele hulde- biengenden behoorden, begonnen da delijk aan al den koperen jubel, waar over haar instrumenten voor hel meerendeel beschikken, uiting te ge ven. Bood en blauw en groen Bon- gaalsch vuur vvercl ontstoken, en al was het ook, dat de daardoor gescha pen dikke rookwolken Bouwmeester zoo nu en dan onzichtbaar maakten, zoodra dc muziek verstomde, was hei gejuich van de menigte toch weer hartelijk en langdurig. En de acteur begon te spreken. Uw hulde, geacht Haarlemsch pu bliek, brengt mij in herinnering het feest van 10 jaar geleden. Zulk een huldiging is het schoonste lot voor den kunstenaar en het zal altijd in mijn herinnering blijven. Fanlare's en hoera's volgden, en Bouwmeester ging naar binnen. Een moment daarna zat (of liever stond) hij in zijn met vier paarden bespan nen rijtuig. Het stukje Jansstraat doorreed de groote man al buigend nair alle zijden en zonderling lichtte gr jen Bengaalsch vuur over die w onder-vreemde drukte. Buiten-om ging het naar het station on ook daar hadden zich velen verzameld om den meester een uitgeleide te geven. En Bouwmeester goedmoe dig als steeds klom, toen hij reeds in de hol was, en hel hoezee-geroep buiten hoorde, weer vlug in het, rij tuig on zwaaide met breed acteurs- gebaar den hoed. Dan ging hij naar boven, door weinigen slechts begeleid. Maar wio nu denkeu mocht. dat do groote Louis het eerst-gaand treintje naar Amsterdam wei nemen zou, vergist zich toch. Na een kwartiertje in de wachtkamer vertoefd te hebben, ging Bouwmeester weer naar beneden, stapte in de gereed staande auto. Nog even 'n groet tot de omme-staan- den, toen snelde de tuf snorrend heen. de Kruisstraat in. De cruaestie Is, dat Bouwmeester besloten was per auto naar Amster dam terug te keeren. Toen hij even- wol hoorde, dat het publiek ook voor liet station wachtte, om hem to huldi gen, besloot h'j de wachtenden niet to leur te stellen en toch eerst naar het station te gaan. Per auto werd met eeirige leden der feestcommissie eerst nog een be zoek gebracht aan de woning van den heer Binger, waar nog oen beetje werd nagepraat Daarna vertrok Bouwmeester naar Amsterdam. We willen ons verslag over de Bouwmeester-hulde niet besluiten, zonder een woord van hulde aan de directie van het telegraafkantoor en de telegrafisten. Ter wille van de journalisten van buitensteedsche hla- den was de sluitingstijd van het kan toor. anders 11 uur, verlaat. Nu za ten de heereai nog om half één druk te seinen. Het rijtmg waarin Louis Bouw meester gisterenavond naar het sta tion reed was welwillend afgestaan door die Haarlemsche Rijtuigmaat schappij Gebr. Voorting. Rubriek voor Vragen Geabonnoerden bobben bel voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te xenden bij de Reductie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Aile antwoorden worden geheel kosteloos gegeven on zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt goon aandacht geschonken. VRAAG. Ik heb mijn patroon met zes weken den dienst opgezegd, en kreeg toen ten antwoord, dut ik dan maar met één week vertrekken moest. Moet lk daarmee genoegen nemen of heb ik recht op schadevergoeding ANTWOORD. Uit uw mededeelin- gen kunnen we niet opmaken, voor welken tijd, telkens na het ontvan gen van het loon, de dienstbetrekking weer inging. Als uw patroon den ver- eischten termijn in acht mijn vraag. Wordt die oproeping uit de Staatscourant in uw blad opgeno men ANTWOORD. Wanneer de oproe ping nlot ln ons blad opgenomen mocht worden, zullen wij u in ieder geval Inzage verleenen van het num mer van de Staatscourant, waarin zij voorkomt, VRAAG. Ik heb mijn dienstmeisje zonder getuigen gehuurd. Als zij nu met Mei vertrekt, ben lk dan ver plicht haar getuigen te geven ANTWOORD. Het ls oen vaste ge woonte, dat der dienstbode bij het verlaten van de betrekking een ge tuigschrift wordt uitgereikt J>e wet verplicht daartoe tot zekere hoogte En waarom zoudt u het eigenlijk niet doen VRAAG. Wanneer moet de lichting 1905 opkomen en voor hoe lang ANTWOORD. Vraag dat ten Stad- huize, afdeeling militaire zaken. WAAG. Hoe kan men levertraan- vlekken uit een karpet verwijderen? ANTWOORD Met wat geest van sal- moyiak. TOONEEL. Orvze medewerker, de heer J. B. Schuil, schrijft ons De volgende week wachten ons eeni- go belangrijke tooneelvoorstelüngen. Behalve den eere-uvond van Louis de Vries, waarop deze bij velen hoogge schatte acteur evenals hij zijn jubi leumfeest, te Amsterdam den titelrol ln Uriël Acosta zal vervullen, krijgen wij den Franschen troep van Ach ar d mot. I, e M i 11 i o n en het gezelschap van het „Neues Schausplelhaus" van Berlijn met N u r ei n Traum. Naar wij vernamen moet de opvoering \an Nur ein Traum uitmuntend zijn Dit belooft dus wat voor de too- neelliefhebbers. Uit de Omstreken SLOTEN. R oads vergader ing. Bij de opening der vergadering, do eerste in dit jaar, sprak de voorzitter den wensch uit, dat de leden van den raad tijd en gelegenheid zullen vin den, om dit jaar te volbrengen, het geen hun wordt opgelegd. Namens den raad werd den burge meester door den heer Van Bronk- verzoekt een onderzoek in te stellen of hij zich heeft schuldig gemaak'. aan hetgeen is vermeld in het rappori der psychiaters in het arrest van het Gerechtshof te Arnhem, ter griffie te de poneeren, ter inzage voor de leden. MOND EN KLAUWZEEfi. Men meldt ons Onder Sittard is mond en klauw zeer geconstateord. Sporipraatje De vorige Zondag was wel een van da meest verrassenden ven het gehee- leseizoen. En een onzer Haarlemsche clubs had ook de hand in een surpri se. Gelukkig, dat het voor de Spaar- neatedelingeij een aangename was. De lezers weten allen, waarop we doelon. Nog helder staat ons allen voor oogen de prachtige voetbal-daad van de H. F. C.. die met het roem ruchte Sparta op het Rotterdamsohe terrein, ten aanschouwen van bijna niets dan rood-wit-enthousiasten, een geliik spel speelde. En wat voor een gelijk spel Had de strijd nog wat minuten donrgeduurd, zeer wel wa« het mogelijk geweest, dat dan de blauw-witten in het bezit van beide puntjes Haarlem-waarts getrokken waren. Want de H. F. C. speelde de geheele tweede helft een „winning game". Sparta was verbaasd over zijn tegenstander. Het komt toch lang niet iederen Zondag voor, dat een gansch elftal bezield is met den vol len niet-ult-te-dooven lust-tot-winnen, steeds bijna zijn enkele spelers nog niet tot de hoog te-van -ea thou siasm c- geklommen, die andoren Inne men. En daardoor komt het dan, dat een overwinning, die behaald kan worden, een elftal dikwijls nog ont gaat. Maar de H. F. C. gaf nu eens iets. dat veel meer moest gezien woe den. Elk der spelers gaf zich geheel, alles in 't werk stellend om het to- genstrijdend elftal in voetbalkracht te overvleugelen. En men ziet, welk schitterend resultaat zulk een geest drift lean hebben. Want men moet niet denken, dat Sparta een inferieur spel gaf. In geenen derde. Had de H. F. C. niet zóó alles gegeven wat zij aan capaciteiten bezit, zeer waar-' schijnlijk waren de blauw-witten dan met een 50, of zelfs nog grootere neerlaag naar hunne haardsteden te- kosten een maar zijn een gizldLen waaipd, omdat do oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. heeft, kunt u geen schadevergoeding eischen. VRAAG. Kunt u mij ook hoe het adres van den directeur is van don keuringsdienst voor levensmidde len ANTWOORD. Directeur is Dr. W. M. I Borst Pauwels, die zijn labora torium heeft Spaame 58. VRAAG. Als een meisje voor dag en nacht dient en per week haar loon ontvangt, is het dan voldoende als zij met één week haar dienst opzegt? ANTWOORD. Ja tenminste indien zij niet vooraf voor langer tijd ge huurd is. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen, waar en wanneer Mr. Thlel kosteloos consult geeft ANTWOORD. Voor onvermogenden houdt Mr. J. H. Thiel uf Mr. Andreae iederen Zaterdagavond zitting in het gebouw der Haarl. Toynbee-vereeni- ging, Donkere Spaame 28. VRAAG. Waar is het adres van de chauffeursschool en waar moet ik mij als leerling opgeven ANTWOORD. De chauffeursschool is te 's-Gravenhage gevestigd en ls een afdeeling van de Ambachtsschool, aldaar. Inlichtingen zijn te bekomen bij den directeur der school. Nieuwe Haven 95. VRAAG. Kunt u mij ook naam en adres opgeven van den Nederland - schen consul voor den staat Montana in Amerika? ANTWOORD. Nederlands oonsul voor den staat Montana is de heer G. Birklioff Jr. te Chicago, wien in 't Nederlandsch kan geschreven wor den. VRAAG. Hoe maakt men het ge makkelijkst koolstof, die oen gehalte heeft van 100 ANTWOORD. Daarvoor kunnen wij in deze rubriek u geen methode opge ven u zult goed doen zich tot scheikundige te wenden. VRAAG. Indertijd deed ik in deze rubriek een vraag, betreffende het examen voor machinist. Het ant woord was: Schrijf aun don heer J. J. Stookor. te Hilversum. Dit deed ik. De heer Stooker antwoordde, dat tijd en plaats in de Staatscourant wor den bekend gemaakt en dat de na men van de geneeskundigeu op den oproepingsbrief vermeld Btaan. Nu is horst een wederkeerigen gelukwensch toegebracht. Eon adres is ingekomen van onge veer 120 ingezetenen uit de verschil lende wijken van do gemeente, niet verzoek, om twee nieuwe scholen in de gemeente. Een aan den Admiraal De Ruyterweg eu een aan den Sloter- weg, bij het huis „De Vraag". De volgende motie van den heer Terweij werd met algemeene stem men aangenomen „De raad der gemeente Sloten j gehoord en gezien het verzoek van de ingezetenen van die gemeente overtuigd van de noodzakelijkheid, dat het onderwijs in deze gemeente zoodanig wordt uitgebreid, dat "t aan de reeds lang gevoelde behoefte vol doet besluit, aan B. en W., zoo noodig. een crediet te verleenen, om zich de gegevens te verzamelen omtrent de kosten, verbonden aan de oprichting en exploitatie van oen school voor middelbaar onderwijs noodigt B. en W uit, zoo spoedig mogelijk den raad te dienen van ad vies". Aan den onderwijzer Lineding wordt tegen 1 April eervol ontslag verleend als onderwijzer te Sloter- dijk. Besprekingen werden géhouden over het leggen ven een brug, ter ver binding van de gemeente Sloten met Amsterdam bij de cacaofabriek „De- li". Besloten werd aan de gemeente Amsterdam te berichten, dat de ge meente Sloten niet genegen is, kosten voor het maken van die brug geheei te dragen, hetgeen door gemeente Amsterdam gevraagd is dat ze evenwel genegen is, eventueel steun te verleenen, Indien zulks noo dig ls. Voor de derde maal het voorstel tot aansluiting van de school te Slo ten aan de waterleiding in behande ling gebracht, werd hierop thans niet algemeene stemmen afwijzend 1 schikt. Tot hoofd van de school ln den IJ- polder werd benoemd de heer J. Ule- hnke, van Durgerdam. Binnenland DE PAPENDRECHTSCHE ZAAK. In de vergadering van de Eerste Kamer van gisteren werd, zonder de bat of stemming, een voorstel der commissie voor de verzoekschriften aangenomen, om het ingekomen adres van den heer J. van Eik, candidaat- notaria te Dordrecht, waarbij dez* programma, otschoon Slechts een iter Haarlemsche eerste klassera een werkzaam aandeel in den voetbal- strijd neemt. Het is FL F. CL, die den leeuw van Wassenaar" bekampen gaat Wat van dazen strijd te zeggen? Als men ziet dat Hercules de Hang sche geel-zwarten verslaat ls men z er licht genèigd tot de opmerking: „Dat kon H. F. C. gemakkelijk win nen." Maar men moet toch niet uit het oog verliezen, dat de H. V. V., ondanks het weinige succes, dat zij in de matches va!n de laatste weken :ehad heeft, toch over een uitstekend Iful beschikt, dat voor elk der Wes telijke eerste kiasser? een waardig tegenstander zijn kan. Maar speelt de H. F. C. zooals tegen Sparta, dan twijfelen we aan do uitkomst toeh niet. Dan blijven beide puntjes in Haarlem, en do Spanjaardslaan-club smaakt de voldoening, zoowel op Sparta als op II. F. C. 3 van de 4 te behalen punten veroverd te hebben. H. B. S. en Quick gaan in Den Haag den strijd aanbinden; we twij felen niet of Quick zal met een kleine meerderheid, gezien het tegenwoondi- ;oede spel van de Hanehburgers, de sterkste blijven. De ontmoeting 't ZesdeHercules is voor de betrokken clul» zeer belangrijk; -wint Hercules, den begint de club weer een pracht kans te krijgen om aan 't degradatie- gevaar te ontsnappen; wint 't Zesde evenwel da'n zijn de onder-officieren vrijwel buiten schot, en is Hercules ten doodo opgeschreven. Ook om de hoogste plaats ontbrandt Zondag een ille strijd- V. O. C. eïi Sparta ont moeten elkaar. Aan een kant is de uitslag hier beslissend: Winnen de Spartanen dan worden zij naar aile ix-reken mg zeker kampioen. Wint V. 0. C. evenwel, dan zuiien volgende Hatches de beslissing brengen moe- ton. En don kan 't w^l zijn, dat V. O. j C., voor 't eerst in de "Westelijke eor-i ste klasse spelend, de eerste plaats 'oroverde meteen. Dat zou voor <le j jongere Rotterdammers wel een scliit- lorend resultaat zijn. Ten slotte is j daar do wedstrijd D. F. C.Valooitas. 1 Een gelijk spel zou misschien <1© moeet normale uitslag zijn. In het Oosten speelt U. D. tegen ilhelmina en Quick N. tegen I'. W. De N ij mege'nuars zu'Ien wel winnen, maar van den anderen wedstrijd is weinig te zeggen. ruggestuurd. Moge het thans door eigen-kracht-behaalde succes voor de II. F. C.'ers een spoorslag zijn onr ook tegenover de zwakkere competi tie-broeders het feu sacré hoog te laten opvlammen. Haarlem hield zich minder goed. Wonnen de zwarte Hagenaars rnet 41 reeds in Den Haag, ook op het Schoterwegsche veld leden de rood- hroeken de nederlaag .F.n nu mag men wel van „pech" spreken en al lerlei vergoelijkende omstandigheden aanvoeren om het twee-puntjes-v er- lles goed te praten, een niet-weg-te- redeneoren feit is liet toch, dat wan neer het vóór kwintet Trotsenburg zuiver-gerichte schoten te behandelen gegeven had, de rood-broeksche nul, zeker wel in een wat minder aan de wereld der negatieven grenzend cij fer veranderd was. Maar we kennen Haarlem's voorhoede-kwaal, die on herstelbaar schijnt Maar wie weel. een zuiver schot kan Soms in-eens komen, en dan beginnen de gulden dagen voor de Schoterwegsche club eerst recht. Want niemand kan be weren. dat Haarlem op het midden deel der voorhoede na een slecht elftal bezit. Alleen des keepers voet bal-capaciteiten nemen af, naarmate zijif embonpoint toeneemt. Een zeer groote verrassing brach ten ons ook de Stichtenaren. Tot nog toe was Hercules ei- niet in geslaagd om het zij dan ook maar èens te vic torieeren. In de ranglijstjes prijkte onder het hoofdjöT „gewonnen", nog steeds een nul, die wel het symbool van verschillende filosofische begrip pen, maar niet dat van voetbalkracht Ls. Die nul is nu verdwenen. H. V. V. „kampioen-club van Ne derland" zooals de groote Haagsche nog steeds trotschelijk op haar aan plakbiljetten vermeldt, moest het loot je leggen. Met een 21 nederlaag trok het geelzwarte -sterren-elftal naar de Hofstad. Commentaar is overbodig. Maar voor dit seizoen is het met II. V. V.'a voetbalmacht gedaan. V. O. C. nestelde zich op de tweede plaats door Velocitas met 1—0 te klop pen en Quick behaalde een normale 2—0 overwinning op 't Zesde. In 'i Oo6ten gaat de strijd om de eerste plaats lusschen G. V. C. en het Nijmeegsche Quick. Wie van deze bei den haar bezitten zal, is vooralsnog een open vraag. E. D. O. staat damk zij een serie nederlagen in haar afdeeling weer onderaan. Wanneer zal er toch eens verbetering komen? Voor Zondag as. weer een heeê Burgerlijke Stand HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD G. C. Koorn en W. de Vries. I. Poortier en F. Beek. BEVALLEN C. v. d. Geest, geb. Van Groningen, z. P. Verbeek, geb. Ravestein, z. P. Roodenburg. geb. Van Keulen, z A. M Mei]and, geb. Witternan, z. A. Tatea, geb. Ou -hoorn, z. J M. van Vliet, geb. buys, z. E. C. van D;jk, geb. Van Ginneken, z. A. L. de Boer. geb. Nij. sen, z. C. Griekspoor, geb. Van M--erbeek, d. M. Kauffman. geb. Fraukun, d. G. Koetsier, geb. Vaand'-ring, z. A. de Wit, geb. BI ijleven. en d. OVERLEDEN C. van Etten, 76 J. M. HollestelJe, 80 j. P. van Grontnge E. Hendriks. 67 j. C. Vo.-kuyl, 1 j. E. H. van Leeuwen, 18 mud. P. Markus, 4 w. G. Tanls, 60 j. Rechtszaken SCHIET MAAR NIET, IK KOM WF.I. BIJ JE. In den laten avond van 27 Dec. 1.1. bemerkte juffrouw van Schalk, Frans Hulsstraat te Amsterdam, dat twee verdachte personen over ter. uit Utrecht. PREDIKBtURTEN ZONDAG 5 FEBRUARL EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimanche. 10 1/2 heures, Mr. Martin Dupont GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Da Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder. EUEN-HAèZER KERK. (Kleln-Heiliglaud). Voorm. 10 ure, Ds. Tibbeu. 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Tibbem. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ore. Docent v. d. Heij den, van 's-Gravenhage. 's Av. 5 1/2 ure. Docent v. d. Baf DONDERDAG 9 FEBRUARL 'e Av. 7 1/2 ure, Ds. H. Janssen, pred. te Leiden. NOORDERKERK (Ridderstraat^ Voorm. 10 ure, Ds. RLngnalda. 's Avonds 6 ure. Dezelfde. WOENSDAG 8 FEBRUARL 's Avonds 7 12 uur, Ds. J. L. Scbw ten, van Watergraafsmeer. Rode in liet belang van de zending LUTHERS'. HE KERK. Voorm. 10 ure, Ds Met. Ned. Herv. pred. te Zaandam. KERK DER VEREEN DOOPS GEZINDF.N Voorm. 10 ure, Ds. Hylkema. REMONSTRANTSCH GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Hae.ntjens. Namiddags 1 ure. Zondagsschol in de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE Voorm. 10 ure, Ds. Hellström. VEREEN v. VRIJ/. HERVORMDE* VTiTSGFROUW. Zijlstraat 48-50. Voorm. 10 ure. Prof. T. Cannegie- aan de straatzijde staand hek fn den tuin waxen gekomen. Ge waarschuwd, greep den vieeschhou- wer Van Schalk zijn geweer en in het tuintje gekomen, zag hij een persoon in de verte vluchten, terwij] no. 2 be zig was over het hek te klimmen om uit de voeten te komen. Sta of ik schiet, zei de hoer Van Schalk, waar op de verdachte riep: schiet niet, ik kom wei bij je. Toch trachtte hij te ontkomen, doch kroeg toen een zoo'n flinke slog met don kolf van den buks, dat het vuur wapen door midden brak. Gister stond de deliquent voor de 5e kamer der Amsterdomsclie rechtbank te recht, en bekende het doel te hebben konijnen te stelen. De Off. van Justi tie meende tegen dot gevaarlijk jong- tnonsch een zware straf te moeten ei schen, daoir bekl. behoort tot een IJ- IJ-bende, de <te Ceintuurbaan en om geving onveilig maakte. Ouótjaare- avoud zijn personen u anger and door loden van de bende. Spr. requireerde ten slotte 9 maanden gevangenisstruf. Mr. Bekker, bekl.'s verdediger be streed dat het bewijs van poging tot den diefstal gelevord was en baalde eenige arresten van verschillend© Ho ven on den Hoogen Raad aan, en concludeerde tot vrijspraak en be- klaagdes onmiddellijke invrijheidstel- Inig. hetwelk door de rechtbank van de hand gewezen werd. Uitspraak II dezer. Sport en Wedstrijden EEN NIEUWE VLIEGMACHINE. Ecu nieuwe „Blériof'-macliine. Blèriot heeft een nieuwe vliegma chine vervaardigd, welke van het te genwoordige type geheel afwijkt en hoofdzakelijk voor militaire doelein den bestemd zal worden. De machine beeft twee Gnome-motoren van 60 P K. De zitplaatsen zijn twee aan twee achter elkaar. De monoplan heeft nog een derde draagvlak, dat evenals bij de „Farman' -niactiine vóór de ma chine is aangebracht Gemengd Nieuws EEN AANSLAG. Volgens do Time sheeft een Idioot een aanslag gedaan op Geyner, den burgemeester van New York. Voor hij echter kwaad, kon doen, was hij ge grepen. PETER, DE SCHILDER, VAN DE LOXDENSCHE MISDAAD. Er komt een telegram uit Napels, de arrestatie vermeldende van iemand, die buitengewone gelijkenis vertoont met Peter den schilder. EEN NAPHTABRON. Bij Maikop, In het Koebangebled, heeft zich i'n het Kozakkendorp Apa- cheron een nieuwe spuitende naphta- bron gevormd, die dagelijks 500.000 poed naphta uitwerpt BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg C.) Voorm. 10 ure, Bediening van hel H. AvondmaaL Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Av. 8 ure, Evang. Samenkomst Verschillende sprekers. Maandagavond 7 1/2 ure, Kleine Meisjesvereen lgin g. Dinsdagavond 7 ure, Meisjesver» niging. Donderdagavond 8 ure, Jonge doch- tersvereeniging. EV A NC, EI IS ATIEGEBOUW, Jacobijneetraat 26. Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch, 's Middags 12 uur, Zondagsschool- 's Avonds 6 uur, H. J. Bosch. Dinsdag en Woensdagavond 8 uur, Naai krans. Donderdagavond 8 uur. Bidstond. EVANGELISATIE GEBOUW JERUEL. Bakenessergracht 68. Openbare Samenkomst 'a Avonds 8ure. Spreker de heer Oltman. Maandagavond 8 uur. Spreker <W heer G. R. Polman. BENNEBROBK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth v. Wijk, BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. Van BemmeL DOOPSGEZINDE GEMEEN'1 tt.' Voorm. 10 ure, Ds. van Calcar, EVANG LGlliEKSCHE QEMEENTB Voorm. 10 ure, Ds. van Kleeff. BLUEMENDAAL. Voorm. 10 ure. Ds. van Leeuwen, 's Avonds 6 1/2 ure. Ds. van Leeu wen. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. Idenburg, pred. te Amsterdam. Gewone Maandelijksche knllektt voer hot „lokaal v. Christ. Belan gen." HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Doopsbed lening. Woensdagavond 7 uur. Bijbellezing SAN 1 POOR l. Voorm- 10 ure, Ds. W. Bax, EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, Ds. n. J. Kromsigt, pred. te Amsterdam. SPAARNUAM. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Voorin. 10 ure, Ds. De Sopper, t, Av. 61 ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach vox der Sprenkel, UMUIDEN. Voorm. 10 ure. Ds. Creutzberg. 'a Avonds 5 ure. Ds. Crentzlierg. WOENSDAG 8 FEBRUARL *8 Avonds 8 uur, Da Creutzberg. Bijbellezing. ZANDVOURT. Voorm. 10 ure, Ds. PosthumtX Meijjee. •a Av. 7 ure. Ds. Posthumus Meliie»

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 11