Scoffs Emulsion Engelsche Ziekte. SABOTAGE ONDER BAKKERS. Voor do rechtbank te Alkmaar Blonden terecht twee bakkersknecht* uit Enkhuizen. die den Tweeden Kerstdag aldaar den inhoud «enige bakkerskarren onbruikbaar haddon gemaakt door het brood met petroleum to overgieten. De reden van hun daad was, dat de bakker, wien het brood toebehoorde en dio niet hun patroon was niet was in gegaan op hot verzoek der bakkers gezellen om den Tweeden Kerstnacht niet te bakken. Beklaagden meenden echter zoo te moeten handelen als goede leden van den Bond van arbeiders in het choco lade-. suikerwerkers- en bakkersbe- bedrijf. Het eerste plan, dat door de gezellen geopperd was, n.l. om de kar ren met brood in het water te wer pen, was niet uitgevoerd. Het O. M. was van meening, dat dergelijke daden van sabotage, als door beklaagden gepleegd, streng ge straft moeten worden. Togen beide beklaagden, van wie éen nog geen 18 jaar oud is, eischte het 0. M. 3 maanden gevangenis straf. De jongste beklaagde werd ver dedigd door mr, K. A. Cohen Stuart, van Alkmaar, die er op wees, dat be klaagde gehandeld had op aandrang van andere collega's, die zelf achter wege waren gebleven pleiter riep de clementie der rechtbank in, daar be- klaagde weer bij zijn patroon in dienst kan treden. STRANDING VAN EEN TRAWLER. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam heeft gisteren in behan deling genomen de zaak dei' stran ding van den IJmuider stoomtrawler IJ M 165 Martha, schipper L. Goude, reeder C. Versteege, te IJmuiden. In den nacht van 29 Januari is dit schip, dat van de vischplaats op te- rugtooht naar IJmuiden was, bij Zandvoort aan den grond geloopen. Door een ander schip der reederij werd de Martha losgosleept. Gehoord werd eerst schipper Goude, vvicn de president een scherpe terecht wijzing gaf, omdat het journaal slor dig was bijgehouden. De schipper zei. dat anderen in het boek geknoeid moeten hebben. Door verschillende leden van den raad werd den schipper er een ern stige grief van gemaakt, dat hij, koer sende op gegist bestek, in een dikken mist, inet volle, althans bijna volle kracht heeft gestoomd, en hiermede is doorgegaan ook toen hij door het niet hooren van de brulboei van 1J- tr.uiden, en uit het lood, had kunnen opmaken dat hij uit den goeden koers was. De machinist werd als getuige ge hoord. De uitspraak volgt later. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regeL Wend Scott's Emulsion aan en ge zult de ten gere beenderen rechter zien worden en ract Stevig vlecsch bedekken; go zult de kleine Zien stoeien en spelen zoo goed als elk ander kind. De allerzuiverste, meest versterkende bc- standdeelen, heerlyk smakend en licht-verteer- baar gemaakt door het unique Scott bereidings proces dat verklaart liet 34-jarig succes van in Engelsche ziekte. De echte Scott's Emulsioi trordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bourne, Ltd.. Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de flesch Voorkomt j Ry alls Apcbiakon en Droglaton. Dit fabrieksmerk bevindt zich op da verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. Letteren en Kunst LUCIFER IN VLAANDEREN. De correspondent der N. R. Ct. te Antwerpen schrijft Lucifer, over wiens lot Royaards en 'de zijnen geen klagen hebben te Amsterdam ging immèrs de vijftigste voorstelling keert weer naar Vlaan deren terug, waar de twee eerste (proef-) voorstellingen plaats hadden. Zondag 12 Febr. is hij te Antwerpen, in den Katholieken Kring, Maandag 13 te Kortriik, Dinsdug 14 te Thiol!, Woensdag 15 te Gent, om dan weer huiswaarts te keeren. EEN REMBRANDT. Sedelmeyer, de Parijsche kunstkoo- per, beeft van den heer Newgass, den Londonsclien eigenaar, het schilderij van Rembrandt gekocht, dat kort vóór de herdenking van 1906 als een Rem brandt herkend werd en de eereplaats had op de Leidsche tentoonstelling in dat jaar. Het stelt voor Quintes Fa- bius Maximu8, van zijn paard stijgen- do om ziin zoon, den consul, te be groeten. Het stuk was destijds op de tentoonstelling, reeds te koop. Nu schijnt de exorbitante prijs van onge veer 240,000 er voor betaald te zijn. Het laatstverschenen nummer van „De Auto" behelst; Rijden bij slippe- rig weer. Verwarming van gara ges. Vier- of tweecylinder. Mer- cédès 1911. De 0 esthetiek van de automobiel. Ingezonden mededee- lingen van lezers. Billiken, de god der auto's. Autovallen. Motor- wielrijden. Onze 1911-clubtocht naar Engeland. N. M. V. Toer- Tecord. Invloed van het motorwiel- rijden op de gezondheid. Overver hitting. Vooruitgang. Lonque- mere-carburators. Vragenbus. Mcdcdeelingen. Allerlei. No. 3. van „De Luchtvaart" houdt ;in: Officieele mededeelingen. Bre vet van vliege'nier. Tabel van ge dane ballon-vaarten in 1910. Do motor-ballons „Tndiae". De vlieg machine van Paulhan. Ongeluk ken met vliegmachines. Wenken ▼oor beginners in de rllogsporL Vliegeniers-statistiek. KOllor naar Indië. Boekbespreking. Prijzen en wedstrijden in 1911. Kleine me dedeelingen. Het laatst-verschenen nummer ran „De Sirene", veertiendaagsch tijd schrift voor auto-nieuws, bevat; De rubber Splinters. De 12-jarige George Ivens bij de door hem gebouw de vliegmachine. De stuurinrich ting. -i- Vcrwey en Lugard's werk plaatsen aan het hoofdkantoor te "s- Gravenhage met foto's. De Duit- sche vliegweek en de toekomst van het vllegwezen De dame in de Roo de Auto door Marion Borver. Offi cieel Nederlandsch Toerrecord der N. M. V. De omslag van het laatstversche nen nummer van „Paljas" vertoont een alleraardigste plaat, goteekehd door Ton van Tast, voor het toekom stige fort van Vlissingen. Ook deze aflevering bevat weer vele geestige prentjes, versjes en verhaaltjes, meest satiren op gebeurtenissen van den dag. „Paljas" blijft inderdaad geven wat het beloofd heeft. Uit de Arbeiderswereld STRIJD IN DE DIAMANTINDUS TRIE TE ANTWERPEN. Het „Handelsblad van AntweTpen schrijft Dinsdagmorgen hebben de diamant slijpers van de fabriek der Van Im- merseelstraat, ten getale van 500, het werk stilgelegd, ten gevolge van ze kere maatregelen, die de bondsman nen van den A. D. B. willen nemen tegen degenen, die verdeden jaar uit den bond werden gesloten. Reeds heeft een gedeeltelijke sta king oiy dezelfde reuen plaats gehad in een fabriek der Borgorliutache- straat. Leger en Vloot Maandag worden in Amsterdam verwacht da pantserdekschepen Fries land en Gelderland. De Friesland zal een reparatie ondergaan en de Gel derland komt liet schip brengen en vertrekt daarna weder. Het pantserdekschip Noord-Bra bant Is te Nieuwediep binnengeko men. Kerk en School NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Huelsen gerwaard (N.-H.J ds. B. J. Kanis te Oude Niedomp (N.-H.). Beroepen te Genderen (bij Heus- den).de heer J. B. R. Feijkes, cand. te Dordrecht. Aangenomen het beroep te Holy- slcot da J. de Vlieger te Heemstede. Aangenomen het beroep te Oosler- dijk de heer SJ. de Walle. candidaat te Leeuwarden, die voor het beroep te Oude Schans en Krommeniedijk heeft bedankt. Beroepen te Rc-trancheraent (Zeeuwsch-Vlaanderen) ds. F. W. J. van de Kieboom te Zaltbommel. GEREF. KERKEN. Bedankt voor het beroep te Uuelsen en Gramsbergen de heer H. Lanning, cand. te Zweeloo. Beroepen te Oldenove (Gron.) de heer Lanning, cand. te Zweeloo (Drenthe). Aangenomen het beroep naar Ga rijp ds. K. Minnema te Oosterzee. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd examen volgens ar tikel 135 wet op H. O. de heer A. J. Westerman Holsiijn caudidaats-exa- meu rechten de heer J. D. Beitjes. Leiden. Geslaagd; candidaatsexa- men rechten de heer L. H. Daendels. Utrecht. Gesl. Cand. ex. rechtsw. mej. J. C. P. Vervloek Aon de Universiteit van Amsterdam 1h bevorderd tot doctor in de Staats wetenschap op proefschrift:,,De waar de als psychisch verschijnsel" een studie over de gronden der waardee- ring, in het bijzonder met betrekking tot de economie en haar plaats in het cultuur-systeem, de heer Jhr. N\ J. van Suchtelen, geboren te Amster dam. Delft. Technische HoogeschooL Can diduatsexamen bouwkundig Ingenieur Geslaagd de heeren C. G. van Buu- ren, H. van Essen, B. Koch. Geslaagd, voor liet i'ngenieursexainen bouwkun dig-Ingenieur de heeren H. J. Kiewiet de Jonge en H. Th. Teeuwlsse. Utrecht Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op „Stellingen", de heer D. Reilingh, geb. te Wageningen. VERANDERD. Naar de „Standaard" verneemt, heeft dezer dagen ds. J. van de Pol, te Benthuizen, aan zijn kerkeraad medegedeeld, dat hij geen vrijmoe digheid heeft, langer de Ned. Herv. Kerk als predikant te dienen en na zwaren strijd tot. het besluit is geko men om met ingang van 1 April a.s. ontslag als zoodanig aan te vragen, teneinde zicli alsdan te voegen bij de Gereformeerde Kerken. Ds. Van de Pol is nog slechts kort predikant. In 1909 kwam hij in Bent- i huizen, zijn eerste gemeente. CHR. H B S. IN FRIESLAND. Onder leiding van ds. Joh. W. Groot Enzerink, Herv. predikant te Leeuwarden, is in een druk bezochte j sumenkomst van belangstellenden, in de Friesche hoofdstad gehouden, bo sloten tot oprichting van ecu vereeni- ging, die silohten en in stand houden zal een of meer Ghr. H. B. S. In Friesland. De bedoeling is met Leeuwarden te beginnen en daar met September een Hervormde school te openen. Het be drag, dat men nleende noodig te heb ben, Is op de vergadering reeds voor een tiende toegezegd. Een directeur zal benoemd worden tegen Mei a.s. („Stand."}, DE LEIDSCHE HOOGESCHOOL HONDERD JAREN GELEDEN. Ter gelegenheid van de S36sten ver- Jaardag der Leidsche Hoogeeohool hield de rector-magnificus, prof. dr. P. J. Blok, in bet overvolle groot Au ditorium der Akadeanie gistermiddag een rede over bovenstaand onder werp. INGEZONDEN Van Ingezonden utuickcD, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den lnseiider mot teruggegeven. Voor den inhoud decor rubriek stolt do Reductie zich niet auimprftkeJljk, DE LOONREGELING DER GE MEENTE-WERKLIEDEN. Mijnheer de Hoofdredacteur! Gelieve het onderstaande in uw ko lommen op te nemen, bij voorbaat dank. Mocht de loonregeling der gemeen te-werklieden zich den laatsten tijd in onze plaatselijke Pers in een stij gende belangstelling verheugen, deze belangstelling heeft zich weer bijzon der geuit vóór eenige dagen bij het verschijnen der staten, door het col lege van B. en W. den Gemeenteraad aangeboden (etaatAgegevens omtrent minimum-loon in andere gemeenten; staat B: globale berekening van het loon der Gemeente-werkiieden te Haarlem). De Redacties der verschillende dag bladen h6bben do aandacht der ge- nieantenaren er op gevestigd, en de steun welke de gemeente-werklieden daarbij mochten ontvangen, wordt voorzeker door dezen op prijs ge steld. Nu de loonregeling gisteren (Woensdag) reeds in de afdeelinge:: van den Raad is behandeld, is waar schijnlijk een groot deel, wellicht het grootste deel, van de zaak reedu be slist, wat ons echter niet kan weer houden op eenige zaken de aandacht te vestigen. Het verschenen rapport der Com missies van Bijstand in het beheer der Gemeente-bedrijven en in net be heer van openbare Werken, in zake de loonregeling, welke commissies, nog wel bijzonder op voorstel van cleu burgemeester, met deze werkzaam heden beiast werden, week, zooals be kend is, in vele opzichten af van het voorstel van B. en W., ten gunste van de gemeente-werklieden. De voornaamste voorgestelde wijzi ging is wel deze; het minimumloon werd van f 10.80 verplaatst naar t 12. Door onze (Christelijke) organisa ties is dit ook per adres verzocht ge worden. Wij kunnen er ook bijvoe gen, dat wij In het meergenoemd rap port vele van onze voorstellen terug vinden, wat betreft de Reiniging en de Lichtfabrieken. Waar onze voorstellen op deze wij ze, door een tiental Raadsleden, waaronder van grooten invloed in den Raad, werden gesteund, kon het niet uitblijven, of de verwachting werd reeds gekoesterd, dat de Raad zich met het werk der Commissies zou kunnen vereenige'n, vooral daar het op den weg der Commissieleden ligt, zich nog meer dan andere Raads leden te interesseeren voor de bedrij ven. waaruit noodwendig een betei oordeel moet voortvloeien. Wat gebeurt echter.' Nu deze voor stellen den Raad bereikt hebben, leg gen B. en W. genoemde staten over, waarbij staat A: „gegevens betreffen de de minimum-loouen van werklie den in verschillende gemeenten" (ee- nigszins foutief moet waarschijnlijk zijn. werklieden 1 n d i e n et van ver schillende gemeenten). Hieruit blijkt, dat Haarlem met f 1U.80 volgens voorstel van B. nog niet zoo'n slecht figuur maakt onder de grootere gemeenten in ons land. Bij het lezen van genoemden slaat zijn wij geneigd te denken aan het spreekwoord: „In het land der blinden." enz. B. en W. voegen atreefd naar net bereikbare en gezien het werk der Commissies Is het ons voor eon groot deel mogen gelukken een leiddraad aan te geven. Daar wij echter niet geheel vol daan waren, hebbed wij eenige Raads leden met de nog door ons gewensch- te wijzigingen mondeling en schrifte lijk in kennis gesteld. Een uiteonzetting hiervan kan naar onze meening achterwege blijven, dat wij bij ondervinding weten hoe moeilijk het voor een buitenstaander soms Is zich een behoorlijk denkbeeld der werkzaamheden (b.v. aan de Lichtfabrieken) te vormen. Eén func tie kan echter wel genoemd worden: de tonnen .verkers aan de Reiniging. Dat dit hoogst onaangename werk beter betaald dient te worden, dan andere werkzamheden, waar geen bijzondere kennis voor n-.odig is, voelt ieder. Gestreefd is er om nog betere ge- lijkheid van loonen te verkrijgen aan de verschillende bedrijven. Moge de verwachting der gemeen te-werklieden niet te leur gesteld wor den. Wel zijn wij met f 12 aanvangsloon nog niet waar wij moeien komen (ie der die met de behoeften van een ar beidersgezin bekend is, weet dit), doch wel zijn we dan weer een Hin ken stap gevorderd op den weg naar sociale rechtvaardigheid. Ten slotte willen wij in verband met meergenoemde staat A. nog op merken, dat B. en W. waarschijnlijk over Schoten hebben heen gekeken, waar het mini mum-loon op f 12.50 gesteld is geworden en nog even de aandacht vestigen op net feit, dat thans vooral te Amsterdam en te Rot terdam door de verschillende organi saties van Gem.-\Verklieden een flinke actie voor loonsverhooging ge voerd wordt, waarvan vruchtbaar re sultaat alleszins te verwachten is en waardoor het minimum-loon zeker zal stijgen. Nogmaals dankend voor de plaats ruimte, DE BESTUREN DER CHR. ORGA NISATIES VAN GEM-WERK- L1EDEN. Haarlem, 8 Februari 191L .and en tuinbouw EEN ZIONISTISCHE LAND- EN TUINBOUWSCHOOL. Eu- is indertijd door bekende Zio nisten In den lande, de wenschelijk- heid bespraken een land- en tuinbouw school op te richten, teneinde daar ionge mannen op te leiden, die zich later willen vestigen in Jeruzalem en Palestina, met de bedoeling het lar.d te ontginnen en vruchtbaar te maken voor cultuur. Naar het „U. D." verneemt, is voor e vestiging dezer school thans ter rein aangekocht. Do heer Kann te 's-Gravenhage heeft zich voor dit doel j het eigendom verzekerd van den te kenden Vi estlandschen Tuin aan den Vleutenschenwog tusschen Utrecht en Vleuten, welk terrein tot dusver toe behoorde aan dr. Van Dugteren te Rotterdam. Deze grond werd tot he den gebruikt voor de vruchtenteelt en voor den kweek \an ooftboornen en werd voor het nieuwe doel alleszins gescnikt geacht. Daar zal dus weldra de Zionistische land- en tuinbouw school verrijzen. De leerlingen zul len zich ua volbrachten leertijd nog in de pructijk bekwameu, waartoe men zich heeft gewend tot de Heide- Maatschappij en eenige bekende groo ts landbouwers. Koloniën KAPITEIN M. W. SIEBELHOFF. Na een kort, maar ernstig lijden overleed de civicie en militaire com mands:, t der Mentawei-eilanden, ka pitein AL W. Sicbeihoff. HET AUXILLAIR ESKADER IN IN'DIë. Zooals het Bat. Nb!, wist mede te deelen ls bepaald, dat de schepen van hel auxiliair eskader voortaan vijf jaren in lndië zulleü blijven, al vorens naar Nederland terug te kee ren en door andere te worden ver vangen. Hierbij dient echter te worden op gemerkt dat deze bepaling als regel geldt. Terugkeer naar Nederland zal commentaarqqJj plaats hebben, indie'n repatriee- aan die cijfers toe. Men kan ook zeg- j r5ng !10od;g ls binnen den tijd van gen: Commentaar overbodig. j vyf jaren. De bedoeling dezer kennisgeving! Zooals het genoemde blad opmerk- van B. en W. (de redactie van een on- te, blijft de duur van het verblijf van zer plaatselijke bladen sabreef reeds: jjet personeel op drie jaren vastge- „B. en W. achten f 10.80 voldoende",gteld, en gezien het oorspronkelijk voorstel! net jq v d d v. n.-L teekende bij van B. en V\is dit zoo) laten wij hierbericht aan, te gelooven dat, in het midden. ge er al eerne kleine bezuiniging Wel willen wij in het algemeen zeg-1 den verkregen wat het blad nog gen, dat wij B. en W. dankbaar zijn, met 2uo acht aangezien het voor de gegeven cijfers der verschil lende gemeeulen, welke cijfers hoogst waarschijnlijk officieel zijn. Er blijkt uit, dat de positie van een groot aantal gemeen te-werklie den in den lande verre van rooskleu rig of beter gezegd: treurig is. Er blijkt uit, dat het begrip van sociale rechtvaardigheid nog maar al te wei nig is doorgedrongen in de verscliil- lende gemeenteraden, dat er voor de landelijke organisaties van gemeente- j marine-etablissement te Soerabaja duur en langzaam werkt er aan den anderen kant het groote nadeel tegenover staat, dat de equipages, nog meer dan thans het geval is, door elkaar rullen worden gegooid. EEN LICHTSCHIP VOOR WEST -INDIë. Een lichtschip, bestemd voor Suri name, thans gemeerd aan de Marine- erf te Amsterdam, zal de volgende werklieden noj onteSUnd veel M ««"if commando ven den lieer T M llflxaxllr.. va.tral' Ir.vr-i V ft! 1 doen valt. Nog zouden wij willen vragen, of er bij de salarisregeling der ambte naren ook gegevens als bovenge noemd verzameld worden? Aan ons is niets bekend. Wij willen nog even op onze voor stellen terugkomen. Door de Chr. organisaties is ge- J. Wijsmuller vertrekken. Zeilende moet het schip de reis naar W'est- Indiö volbrengen. Gemengd Nieuws EEN EIGENAARDIG RAADSLID. Een ln den gemeenteraad van Le Puy ln Frankrijk ontstane oneenig- heid Is aanleiding geweest, dnt daar thans een krantenventer, een bekend straattype, die den sierlijken naam draagt van Louls-Régts Rome, raads lid ls geworden. Toen de raadsleden weigerden het voorbeeld te volgen van burgemees ter en wethouders, die als gevolg het geschil ontslag hadden genomen, werd door de oppositie Rome bij tusscftentijdsche verkiezing candidaat gesteld. En werkelijk Is hij gekozen op een program, waarin hij o.o. ver klaarde voorstander te zijn van het verrichten -an zoo weinig mogelijk werk tusschen de maaltijden! Hoewel pogingen zijn aangewend om de verkiezing ongeldig te doen vorklaren, blijkt aan de zaak niets te veranderen te zijn, tenzij Louls-Régis Rome zijnerzijds bedankt waartoe hij vooralsnog niet de minste 'neiging toont. „Ik ben kiezer, zoo verklaart hij, en dus verkiesbaar." Hij laat zich volstrekt niet afschrik ken door de bedreiging, dat alle raadsleden, als hij aanblijft, zullen aftreden. „Uitstekend, dan knap ik het zaakje wel alleen op. Om mij uit mijn stoel te krijsen, is eeto beslissing van den Raad van State noodig en een pnar stevige gendarmen. Dat wordt een goed leventje voor mij nu zul- lon de politieagenten tenminste wel eenige „égards" voor mijn persoon hebbenl" Toen hij den uitslag der verkiezin gen vernam, vroeg hij zijn bescher mers een paar minuten, om toilet te maken. Weldra keerde hij geschoren en gekapt terug en verklaarde zich bereid de ovaties van het volk in ontvangst te nemen. Hij werd door twee stevige sjouwers op de schou ders genomen, on zoo ging het in op tocht, met een strijkje voorop, dooi de stad. Op verschillende plaatsen sprak hij de goègemeente toe en verzekerde o. a., zich reeds zeer er over te verheu- geif, weldra als ambtenaar van den burgerlijken stand vele paartjes ge lukkig te kunnen maken, Het heeft er werkelijk allen schijn van, dat Louis-, Rêgis Rome, die zich deftig voorstelt als „publicist", weldra alleanheer- sciier Ln Le Puy zal zijn; ieder oogen blik verwacht men het aftreden van de raadsleden. EEN AANSLAG OP-DE SPAAN- SCHE SCHATKIST. De Spaansche schatkist is gewoon lijk niet erg vol, maar schijnt des niettegenstaande toch nog de heb zucht van dieven op te wekken. Vol- berichten uit Madrid is name lijk dezer dagen een complot voor een aanslag op de groote safe van het ministerie van financiën \erijdeld De ziel van het complot was een zekere Lopez, portier van het gebouw der schatkist, die afdrukken zou ne men van de sleutels der safe, terwijl twee andere leden van de bende, be am-: smeden, voor nagemaakte sleutels zouden zorgen. Lope?. zag echter in, dat het plan niet zou sla gen zonder de modewerking van een hoogeren ambtenaar dan hij en in overleg met zijn mede-samenzweer ders legde hij dus aan een zijner meerderen, van wien hij reden had om te vermoeden, dat hij voor een Hinken greep uit de schatkist niet ongevoelig zou zijn, het plan voor. Deze ging er quasi op ln, maar gaf onmiddellijk zijn chef kenDis van het geen er zou geschieden en deze stelde zich ln verbinding met het hoofd der politie. gangen der samenzweerders werden nu nauwlettend nagegaan met behulp van den ambtenaar, die beloofd had te zullen meedoen, en zoodoende wist men, dat Zaterdag middag d-1 sleutels g-mrobeerd zouden worden. Even na drieën, toen alle ambtenaren van het ministerie wa ren vertrokken, opende Lopez zonder eenige moeite de eerste twee sloten. Het derde was echter «en letterslot, dij welks opening de hoogere ambte naar zou heipen. Lopez bad reeds den sieutel in hel sfot gestoken, maar weid op hetzelfde oogeabhk bij neii arm gegrepen door een inspecteur van politie, die hem een geladen pistool voor het hoofd hield en hem naar het bureau van puiiue brac.hu Daar vond hij zijn makkers, die reeds door andere agenten waren gearres teerd. De dieven zullen nu in de gevange nis de nadoelen van begeerigheid kunnen overpeinzen. STORM. Telegrammen te Parijs ontvangen aan het departement van koloniën melden, dat een hevige cycloon, die twee nachten en twee dagen woedde, over Réunion heeft geheerscht. De schade schijnt aanzienlijk. Hot is onmogelijk haar te ramen, daar alle verbindingen verbroken zijn. ANTI-MODERNISTEN-EFD. Uit Straatsburg wordt aan de Ber- lijnsche „Morgenpost" gemeld, dat de professoren der theologische facul teit der universiteit te Straatsburg gezamenlijk besloten hebben, den an ti-modernisten-eed niet af te leggen. VERSTOORDE PROCESSIE. Te Lissabon heeft een botsing plaats gehad tusschen deelnemers aan een processie, die een beeld van den H. Sebastlanus meevoerden, en anti-katholieko betoogers. Een twin tigtal personen werden gearresteerd, zoo meldt ,,De Tijd". JONGENS IN POSTDIENST. Bij den Eneelschen postdienst zijn tegenwoordig meer dan 15000 Jongens ln dienst als telegrambestellers en boodschappers. Die jongens blijven eenige jaren en verlaten dan den dienst. ZIJ hebben tucht geleerd, maar ook niets meer en moeten nu maar zien, ergens anders een baan tje te vinden. Slechts een klein ge deelte van die Jongens kan In dlensf blijven en opgeleid worden voor hei werk, dat door volwassenen moet geschieden. Dat Is een misstand* waarop in het parlement' al heri haaldelijk de aandacht ia gevestigd, want zoo worden tal van knapen van een goede vakopleiding, die hun in het later leven te pas kan komen, afgehouden. Er worden thans maatregelen tot verbetering van den ongewenschten toeetand overwogen. POLITIEKE MOORD. De Perzische minister van Finan ciën, Sani-ed-Dauleh, op wien dezer dagen door twee Russen schoten wer den gelost, toen hij van het parle mentsgebouw naar zijne woning te rugkeerde, is aan de bekomen won den overleden. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken; 's Hertogenbosch. A. ran Berkum, arbeider, te Strijp. Rechter-commis saris; Jhr. mr. van Nispen, curator: rnr. G. Kolfschoten. Leeuwarden. K. Zijlstra, voerman te Wier. Rechter-comnussaria: mr. C. W. Sthccrnan; curator: G- Heeringa, te Berlikum. Maastricht J. Thijssens, smid, te Maastricht. Rechter-commissaris; mr. J. J. de Wit; curator: mr. Ch. Jans sen de Limpens. -Amsterdam. G. J. Krultbosch, win kelier in schoenen, wonende teWeesp. Rechter-commissaris: mr. G. T. J. de Jongh; curator: mr. G. J Salm. J. C. van Eist, kruidenier, te Bussum, Rechter-commissaris en cu rator als voren. 's-Gravenhage. M. v. d. Els, gep. le luit -magazijnmeester O.-I. leger, Den Haag. Rechter-commissaris: mr. F. Beudeker; curator: mr. S. Fran- zie Berensteln. F. Groeneveld Jr., melkslijter. Den Haag. Rechter-commissaris: mr, J. van Gelein Vitringa; curator: mr. J. Last. J. H. Hoffmann, bouwonderne mer, Den Haag. Rechter-commissa ris: mr. C. W. Schlingemann; cura tor. mr. J. A. de W ilde. M. A. Mulder, wed. Th. J. van CH, Den Haag. Rechter-commissaris: Jhr. mr. G. L. van Meeuwen; curator: mr, A. Rueb. J. M. Sanders, Den Haag. winke lier. Rechter-coinrnissaris: mr. 1L W'. van Sandick; curator: mr. H. Cramer. W'. H. R. Kuhlmann, huisknecht, te Scheveningen. Rechter-commissa ris: mr. C. W. Schlingemann; cura tor: mr. H. J. Veth. J F es se 1a sj, timmerman, te Loosduinen. Rechter-commissaris: mr. F. Beudeker; curator: jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman. Breda. P J. M. Braat. koetsiers knecht., te Roosendaal. Rechter-com missaris jhr. mr. E. A. E. van Meeu wen curator mr. A, W. Passers, te Roosendaal. Opgeheven H. Buddenberg, caféhouder te Ma- riënberg. G. W'. H- Horn, handelende onder de firma Handelsinstituut Blitz, Am sterdam. M. Koldijk, meubelmaker, Amster dam. Geëindigd: Th. Postraa Thx., te Egmond aan Zee. J. Spaargaren, winkelier te Bos koop. Th. M. P. Hulsker, handelende on der de firma Leon Énlhoven. te Den Ha ad. N. Uljée, slijter, te Arnhem. G. Th. Tukker, slager, to Maas tri chL J. van Dongen, scheepsbouwer, t« Oostzaan. Opgeheven: Stoomvaartberichten KON. NEDERL. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Het stoomschip Achilles vertrok 7 Februari van Genua naar Livorno. Hel stoomschip Clio arriveerde 7 Febr. van Rotterdam ie Algiers Het stoomschip Hebe arriveerde 8 Febr. van Barcelona te Tarragona. Het stoomschip Helena arriveerde 8 Febr. van Spanje te Amsterdam. Het stoomschip Juuo vertrok 7 Fe- bruari van Napels naar Malta- llot stoomschip Mars arriveerde 8 Februari van Amsterdam te Cuxha- Iven. Het stoomschip Minerva vertrok 7 Februari van Messina naar Paler mo Het stoomschip Neptunus arnveer- de 3 Februari van Amsterdam te Rot te rtl am. Hel stoomschip Titan vertrok 8 Fe- I bruari van Reval naar Rotterdam. 1 Het stoomschip Zeus arriveerde 7 j Februari van Amsterdam te Lissa- bon. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het stoomschip Knlibla van Java naar Amsterdam, passeerde 5 Fobr. Perim. STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND, j Het stoomschip Billiton (thuisreis) vertrok 7 Februari van Port-Said. Het stoomschip Koningin Regentes (uitreis) is 7 Februari Point de Gulle i gepasseerd. I Het stoomschip Lombok (uitreis) is 7 Febr. Finisterre gepasseerd. Het stoomschip Nlafl (t/huisrelsi passeerde 8 Febr. Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Prinses Juliana (uitreis) vertrok 8 Febr. van Suez.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7