NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8485 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. zaterdag is febrtjari i9ii a LE™' ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: >tj Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen- in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederlands 1-65 (gy ÉT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. ü'SSd Zondagsblad, voor Hirlem' I I I I I I 037* C Redactie en Administratie: Groote Hontstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercomtnanaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229. DU NUMMER DES IAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EEIiS'lE BI.AD. AGLNDA ZONDAG 19 FEBRUARI. Schouwburg: Ned. Tooneel-Ensem- ble: „De man met de wassenbeelden", i uur. De Kroon: „Het Vroolijk Tooneel", Brongebouw: Kunstbeschouwing „Kunst zij ons doel", 10—5 uur. Brongebouw: Populair Concert, 8 uur. Soc. Vereeniging: Matinée Haarl. Muziekkorps, 3 uur. De Kroon: Biosc. voorstelling, 2 u. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Schoten, Café Van Dijk: Bioscoop voorstellingen. MAANDAG 20 FEBRUARI. Schouwburg: Opvoering van „Iva- detteustreken." 8 uur. Soc. Vereeniging: Lezing door gene raal Booth, 8 uur. Janskerk: Openb. verg. Hulp-zende- .linggenootschap, 7 1/2 uur. Stadsnieuws TEEKENCOLLEGE „KUNST ZIJ ONS DOEL." KUNSTBESCHOUWING DER WER KENDE LEDEN. Ouder de kunstbeschouwingen die het Teekencollege zijn leden en ge- noodigden biedt, neemt die, welke go- wijd is aan de inzendingen der wer kende leden, steeds een eigenaardige plaats in. Dan toch wordt te beschouwen ge geven, wat door beoefenaars der vrije beeldende kunsten te Haarlem, met meer of minder resultaat wordt voortgebracht. Tiet aantal dier beoefenaars is uit gebreider dan menigeen zich wellicht voorstelt. Van 25 hunner geeft de he terogene doch ook interessante ver zameling werken, die thans de con versatiezalen van het Brongebouw vult, een aardig beeld. Vele der kunsten voormeld zijn ver tegenwoordigd en waur verschillende inzenders zich ook als beoefenaren van verschillende dier kunsten ver- toonen, dacht het ons aanbevelens waard bij onze bespreking en opmer kingen de circa 80 nummers bevat tende lijst der inzenders te volgen. Mejuffrouw v. d. Arend, door enke le UL-rmstudies gerepresenteerd, is 't gelukkigst in de teere kleuren van baar „Rhododendrons". V. d. Berg, vlot in de aquarel „Apel- doomsche heide", trok ons meest in zijn forscb gelijnde ets de „Stmkino- lrui". Van Boot, aantrekkelijk vertegen woordigd, meiuoreeren we voorname lijk „Japauscke vaas met bloemen", een helder en prettig gewasschen aquarel eu de schilderij, „Oude heer K., een breed getoetst portret, dat door frauiere kleur ^en behandeling) vuu den achtergrond, stellig nog zou gewonnen hebben. Merkwaardig is de inzending van Doncker: „Slotscène uit Hamlet", moeilijk is het over deze gesoigneerde potloodteekciiing een rake bevinding neer te schrijven, maar „grappig" (een woord dat we opvingen) mag allerminst de term zijn die deze teeke- ning kenschetst, te grooten ernst en gevoel toch is in vele der figurale en decoratieve details. Bij de duinlandschappen (van ver schillende stemming) door Huys- mans, noemen we vooral „Ochtend in 't Duin", een illusierijke fleurig be handelde aquarel; zijn werken in olieverf hebben beiden iets valsch in den toon. Ruim in aantal en belangrijk is de Inzending van Kamp, meerendeels fi gurale onderwerpen. Zijn „Zelfpor tret" heeft forsche quoliteiten en de heer Kamp is zeer beschaafd van kleur en met juist decoratief effect doen zijn schetsen voor een wand schildering te Dordrecht. Koster, ditmaal de bloemvelden on trouw, heeft in zijn fraaie pastel „Landschap bij Venlo" een idyllisch ,gouden herfsttoon bereikt, in mooi contrast met het grijsblauwend ver schiet. „Achterbuurtje te Heemstede", dat behaaglijk vaartje en aardig schut ting complex a. d. Kerklaan zal stel lig menig wandelaar bekend zijn. Met vvaardeering van 't goede, vooral in kleur, van Kruyder's „Visch stilleven" en het forsche zijner koe studies, stellen we enkele zijner klei ne potloodschetsen, van het vlakke landschap om Haarlem, 't hoogst. Serieus bovenal is het „Stilleven", door Van Meurs, in de uitdrukking der stof schiet het echter te kort. Savrij exposeert naast enkele zij ner dichterlijke Duin- en Bergland schappen een tweetal „Zeegezichten", waarvan vooral de pastel „Noord zee" bewondering wekt in zijn uit drukking van ruimte en atmosfeer. Mevrouw Seelig zond aquarellen bloemen, waarbij de sterkte der kleur te roemen valt. Haar „Anemonen" doen als geheel het fraaist. Zeer verscheiden is de inzending van Vrint en de meest sterke zijde dacht ons daarbij de beeldhouwkunst. Wijzen wij op de buste van den heer W. R. Bij dc portretten door Wesseling (bij lamplicht vervaardigd) doet de oranjekleur niet al te prettig. Fraai zijn de gevoelig gedane etsen van Grootens, en zijn aquarellen heb ben, bepaalde schildersqualiteiten. Vestigen wij nog de aandacht op een vriendelijk klein schilderij „Land schap" door Stam, om met Vreugde te besluiten. Van dezen beeldhouwer zijn eenige plaquetten aanwezig, o.a. die van Minister Regout en een goed gelijken de portretbuste. Doch de geestigste zijner inzending zijn de kleine figuurtjes in gedroog de klei, waarvan er trouwens dade lijk een is verkocht. Zoodanig succes viel ook reeds aah 6 andere werken ten deel. G. KERKHOFF. Wij vestigen de aandacht van da mes en belangstellenden op de inte ressante collectie kantwerken, die in een der zalen van het Museum va'n Kunstnijverheid is gerangschikt. Met het eenvoudig straalmotief, dat de grondslag der decoratieve samen stelling dezer Paraguaansclie kanten uitmaakt, is dikwerf een zeer rijk ge heel verkregen. G, Kff. Baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopeii week bl)8 baden genomen in dat aan het Leidsc-heplein 986. Militaire Zaken De le-luitenant H. C. G. baron Van Lawick, van het 4de regiment huza ren te Zutphen, wordt met Mei over- I plaatst hij het 1ste depót huzaren, te Haarlem. De ritmeester A. L. van Harpen Kuyper en de le-luitenant F. J. J. baron Van Heemstra, beiden van het lste depót huzaren te Haarlem, wor den met Mei overgeplaatst naar het 4e regiment huzaren. DE EX-HUZAAR KAMP. Men heeft gelezen, dat de ex-huzaar Simon Kamp deze week te Amster dam heeft terechtgestaan wegens ordeverstoring. Nu men hem te Am sterdam te veel nagaat, is de man nau.r Haarlem gekomen. Op den Kruisweg liep hij gisterenavond zijn boekje te venten „Onschuldig ver oordeeld". Hij is indertijd, toen hij in dienst was bij het vierde eskadron huzaren te Roermond, door het Hoog Militair Gerechtshof veroordeeld wegens in- j subordinatie in woord en daad. Op 1 November is Kanip uit de gevange nis ontslagen. De man loopt nu in z'n oude uni form, echter zonder knoopen of an dere onderscheidingsteekenen, rond, en tracht den kost te verdienen met den verkoop van boekjes, waarin hu zijn zaak bepleit. I Die boekjes zijn niet van beleedi- genden inhoud. Toch zijn er 50 van in beslag genomen, omdat men daar in de aanleiding zag tot de ordever storing. Kamp liep op den Kruisweg met een heelen stoet van menschen 200 tot 300 achter zich aan. Vandaar dat hij bekeurd werd. Sch oenenmagazijn. In de Lange Veerstraat is een nieuw schoenenmagazijn „Noord-Bra bant" gekomen. Reeds bij een enke len blik in den winkel ziet men dat er groote keus is. De openingsetalage ziet er buitengewoon goed uit. ELECTRISCH LICHT. Een firma In de Paarlaarsteeg ver zoekt ons te melden, dat zij electrisch licht heeft doen aanleggen, als eerste in die straat Aan dat verzoek zouden we wel voldoen waarom ook niet? wan neer we niet zagen aankomen, dat dan een heele reeks soortgelijke aan vragen volgen zal. Nu de prijs ver laagd is, zal menigeen zijn zaak elec trisch verlichten. Waar blijven we dan? Waar blijft bovendien dan ook onze sdvertentierubriek, die voor zul ke aankondigingen toch eigenlijk de aangewezen plaats is? En eindelijk- toen wij zelf electrisch licht voor onze bureaux hadden aan gebracht, hebben we daar niet eens een bericht van gemaakt. Dat zien de menschen van zelf wel, zooals zij het ook, vanavond en naderhand, zullen opmerken bij den vooruitstrevenden winkelier in de Paarlaarsteeg voor wien we, zooals hij opmerken zal, bij deze toch nog reclame maken, al noe men we zijn naam niet Steun aan miliciens. De afdeeliug Haarlem en Omstre ken van de Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens houdt dezer da gen een vergadering. De agenda vermeldt o.a.: Jaarver slag van den secretaris. Rekening en verantwoording van den penning meester. Verkiezing van drie bestuuirs leden. De heeren J. J. Beynes en Majoor T. L. van Wagtendonk die aan de beurt zijn om af te treden, zijn her kiesbaar. DE IIAARLEMSCIIE KUNST KRING. Hier tor stede is opgericht de ver eeniging „De Haarlemscho kunst kring," die zich zeer bescheidenlijk ten doel stelt de vocale en dramati sche kunst te „bevorderen". Het is een vereeniging van dilet tanten, die operettes en tooneelstuk- ken gaat opvoeren. De zaak wordt nogal op grooten leest geschoeid, althans wij lezen in een kennisgeving, dat er vier leiders aan de vereeniging verbonden zijn, nl. voor plastiek, toezicht en leiding, voor de uitspraak, voor muziek en zang en voor mimiek en plastiek. Er zijn 15 leden. In April denkt men de eerste uitvoering te geven. Kunst Adelt. Men schrijft ons Op de jaarvergadering van het Ge heelonthouders-zangkoor Kunst Adelt weid door den secretaris verslag uit gebracht over het afgeloopeii jaar. Hierin weid dank gebrucht aan allen die in dat jaar, hetwelk zoo belang rijk was voor het koor, hunne beste krachten inspanden, om de zaken voor het koor tot een bevredigende oplossing te brengen. Het jaarverslag van den penning meester sloot met een flink batig sal do. Besloten werd om deel te nemen aan het concours voor geheelonthou ders-zangkoren, in September a.s. te 's-Gravenhage te houden tor gelegen heid van het internationaal congres tegen Alcoholisme. Verder zal er 29 April in de groote zaal van de Socië teit Vereetiiging een propagandu- feestavond gegeven worden, wuar als spreker is uilgeuoodigd Us. Bakker, van Zwolle. Opgevoerd zul worden o. m. de operette „Een repelitieavond van het Zangkoor Door Harmonie Vereemgd", van Mart. Scliuyl. De vacaturen in het bestuur wer den aangevuld, zoodat op de gisteren avond gehouden lx-stuursvergadering het bestuur werd vastgesteld als volgt W. J. A. Matla, voorzitter mejuf frouw B. Groot, lste secretaresse, Leidsche Vaart 132F. W. Kuyken, penningmeester mejuffrouw A. Rei- nalda, 2de secretaresse mejuffrouw A. v. d. Have. lste niuziek-coinmis- saresse H. Terhorst. 2de muziek- coinmissaris P. de Nobel, directeur- bestuurslid. LENTEWEELDE. Men schrijft, ons In uw blad van 17 Februari 1911 staat vernield, uit het Dev. Dagblad overgenomen, dat de schoenmaker Van Velsen, aan de Bergpoort reeds in het bezit is van een kloek met 9 kuikens Dit is geen bijzonderheid, daar bij den veehouder P. v. d. Stad. „Hoeve Veelust", te Schoten, reeds op 1 Januari een kloek met 16 kui kens en een met 9 kuikens aanwezig waren. OOK DE TAPPER BEKEURD. Vertelden we dezer dagen van een 15-jarig jongmensch, dat, als lid van een voetbalclub, een vergadering had bijgewoond in het café van den beer S.. in do Smedestraat, thans is ook de tapper verbaliseerd, omdat hij dezen en nog een anderen jongen, die zonder geleide waren, in zijne tapperij had toegelaten. GENERAAL BOOTH TE HAARLEM. Met den trein van 11.29 Maandag morgen komt Generaal Booth hier lor stede aan. Hij logeert in het hotel Fünckler. De firma Koopman heeft een auto mobiel afgestaan ten dienste van den generaal. Dinsdagmorgen vertrekt de leider van het Leger des Ileils wee-x uit Haarlem. Gev. Voorwerpen: Teru gte bekomen bij: W. Iluijer, L. Wijngaardstr. 28 rd. een parapluie. W. Korsten, Brouwersvaart 26, een zwarte hond. W. Nieuwenhuizen, Oranjeboomstr. 9, een rozenkrans. P. Zalm, Teylerhofjestr. 4 r., een witte doek. J. v. Waveren, Lombardsteeg 2, een portemonnaie met inhoud. H. Traksel, L. A'nnastr. 50, een muilkorf. J. Stam, Santpoortersfcr. 3, een foxterrier. W. Pullens Pollé, Gasthulsvest 2, een krulhond. W. Jochems, Leidschestr. 121, een rozenkrans. Het bureau van politie een huissleu tel. J. Veen, Dreef 42, een lorgnet in étui. (Zie verder Stadsnieuws onder laaf ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Collecte. Door B. en W. is aan de vereeni ging voor behoeftige kraamvrouwen „Moederzorg", alhier, vergunning verleend, om op Maandag, Dinsdag. Woensdag en Donderdag een collecte te houden. Daar H. M. de Koningin- Moeder onlangs een gift deed toeko men aun liet bestuur, is een verdere aanbeveling der collecte haast over bodig. SANTPOORT. De directie der N.- en Z.-Holl. Stoom tram heeft ten gunste van de reizi gers eindelijk ln eene groote leemte voorzien, door de zaal van den heer Enzerink als wachtlokaal ter beschik king te doen stellen. Een aantal belangstellenden had zich gisterenavond naar het Protes- tantsche kerkgebouw begeven, om de laatste der vier lezingen, georgani seerd door de Commissie van gods dienstige lezingen, bij te wonen. Als spreker trad op Ds. S. K. Bak ker, vuu Zwolle. Helder en boeiend sprak deze mei aanhaling van verschillende wijs- geeren, Nietsche en anderen, overhel onderwerp „Onze houding tegenover hel geestelijk leven van onzen tijd", en liet tot slot het zwaartepunt vallen op v. are karaktervorming, zoo noodig in den levensstrijd. BEVERWIJK. Bij de lieden door den architect Rutger v. d. Ploeg gehouden aanbe steding van hel louwen van eene boerderij met toebenooren, voor den heer Uloyendaal. te Heemskerk, wa ren 7 inschrijvers. Laagste was de beer Henneman, te Heemskerk, mot f 2828, hoogste de heer Hersarden, alhier, met 13400. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. HEEMSTEDE. Kiezerslijst. Voor plaatsing op de kiezerslijst 1911 1912, volgens eigen aangifte, hebben zich alhier aangemeld 127 personen, waarvan 16 die uit andere gemeenten alhier zijn komen wonen. HILLEGOM. De inlijving der manschappen van de Nationale Militie voor de lichting 1911. zal geschieden op Woensdag 1 Maart 1911, ln de Stadsgehoorzaal te Leiden. AALSMEER. I Door het bestuur der Christelijke School alhier is besloten, het be staande schoolgebouw en onderwij- zerswoning, zoo mogelijk, anders- hands te verkoopen en daarna op het 1 uitbreidinas-terrein nieuwe gebou wen te stichten, die grooter en meer naar de eischen des tijds zullen wor den ingericht HOUTRAKPOLDER. In plaats van den heer H. Snijder, naar elders vertrokken, is tot brand meester alhier benoemd de heer H. Kroon. BENNEBROEK. Jammer dat in het lokaal „Reho- both" gisteren zoo weinig waxen op gekomen om te luisteren naar de re de van Ds. P. de Haas, uit Purmer- end over het onderwerp: „Christ. Nuchterheidsbeweging". Spreker gaf een overzicht van de geheelonthoudersbeweging in ons .and en constateerde, dat in de laat ste jaren het drankmisbruik aanmer kelijk afnam. Met verschillende pakkende voor beelden wist hij zijn gehoor te boeien. Een warm applaus aan het slot be loonde den spreker voor zijn gloedvol le rede. In de gisteren gehouden vergade ring van de afd. Bennebroek-Vogelen- zang van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, werd de rekening over 1910 van den penning meester goedgekeurd. Deze rekening sloot met een saldo van f 267.64. Als candidaat \ooy het hoofdbestuur zal worden voorgesteld de heer H. W. de Graaf. Voorts had de gebruikelijke verloting plaats. VELSEN. De voortzetting der openbare verga dering van den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 21 Februari 1911, 's nam. 11/4 uur. De heer J. R. Mees, commies ter secretarie dezer gemeente, is be noemd tot secretaris van de gemeente Goor. IJMUÏDEN. Vischaahvoer en opbrengst. In Januari 1911 zijn aan de Rijks- vischhal te IJmuiden aangekomen 345 stoomtrawlers met een besom ming van f 394.755 tegen 302 stoom trawlers met f 313.041 besomming Januari 1910. In 1911 dus 43 stoom trawlers met f 81.714 besomming meer. In dezelfde maand van dit jaar kwamen 41 stoombeugers aan markt met een opbrengst van f 58.209 tegen 31 stoombeugers met f 53.381 opbrengst in 1910. In Januari van 1911 dus 1 Ostoombeugers meer met f 4828 meerdere opbrengst. Dat het aantal loggers, dat na af loop van de haringvischerij, voor de trawlvisscherij op de Noordzee wordt gereed gemaakt steeds toeneemt, blijkt hieruit, dat in Januari 1911 aan de Rijks Vischhal aankwamen 344 zeiltrawlers die f 26.904 besomden tegen 139 zeiltrawlers in Januari 1910 met f 16 948 besomming. In Januari van dit jaar dus 205 zeil trawlers met f 9956 besomming meer dan in 1910. Het aantal binnengekomen zeilbeu- gers sloepen nam slechts in ge ringe mate toe. In Januari 1911 kwamen binnen 67 zeilbeugers met f 61.392 besomming tegen 54 zeilbeugers met f 53 252 be somming in Januari 1910 In het geheel dus 14 zeilbeugers met f 8140 opbrengst in Januari 1911 meer. Binnenland DE „BALTIQUE". Te Vlissingen zijn aangekomen de le luit jhr. W. F. de Villeneuve met 14 onderofficieren en manschappen van het korp3 torpedistcn. Deze torpe disten zullen het wrak van het op de reede te Vlissingen gezonken Bel gische stoomschip „Baltique" laten springen. VERHOOGING INVOER RECHTEN Uit Den Haag meldt men aan het „N. v. d. D." Naar ik vernam is de indiening van het wetsontwerp tot verhooging van de invoerrechten binnen de vi tien dagen te verwachten. DE KUSTVERDEDIGING. De Haagsche correspondent van 't „Hbld" schrijft: Do alizemeene indruk, dien wü kre gen uit wat wij vernamen van liet sectie-onderzoek der Kustverdedi- gmgsvoorstellen, is tweeledig. Ten eerste, dat de Fransche bewe ging tegen het ontwerp de kansen op aanneming principieel niet onbelang rijk hebben verbeterd. Bij de open bare beraadslaging zal dit uit de houding van enkele leden zelfs zeer duidelijk blijken. En teu tweede, dat vrij algemeen de meening werd geuit, dat men iiier en daar wel met wat minder kan vol staan. De voorgestelde versterking van Vlissingen heeft echter, begrijpe lijkerwijze, het grootste aandeel ee- kregen in de kans-verbetering, die liet gevolg is van de vreemde actie. VER. VAN SCHEEPSBEVRACHTERS Te Utrecht is de vierde jaarverga- doring der Vereeniging van Scheeps bevrachters gehouden. Aande orde waren voorstellen vau het dagelijksch bestuur: a. „De Vereeniging spreke zich uil voor eene wettelijke scheiding van dag en nacht in het Schippersbedrijf Dit voorstel werd van de agenda af gevoerd. b. „Nogmaals bij" den betrokken Minister aan te dringen op eene be tere regeling omtrent de bevoegdheid von tusschenpersonen in het bevrach tingswezen", c. „Den betrokken Minister nog maals te verzoeken de instelling van scheidsgerechten voor het bevrach tingswezen in hel binnenlandsch ver keer te willen bevorderen." Deze voorstellen werden aangeno- IIET FORT BIJ VLISSINGEN. Wat de Engelsche minister van bui- tenlandsclie zaken in het Lagerhuis heeft gezegd, in antwoord op de vraag van burggraaf Volmer, wal de mee ning van de regeering was over het plan om Vlissingen te versterken en of de bestaande verdragen Engeland eenig recht van inmenging in de zaak gaven, was woordelijk het volgende: Er schijnt voor de (Engelsche) re geering geen aanleiding te zijn om haar meening te zeggen over maatre gelen. die een ander land op zijn eigen grens neemt, in zooverre die maatregelen zuiver verdedigend zijn. Indien echter onze inlcrnationulo verdragsrechten of verplichtingen daarbij g6raakt worden, zou het oen kwestie voor een vriendschappelijke gedachtenwïsseling lusschen de par tijen van het verdrag zijn \óor een hunner een meening kon uitspreken DS. C. HOEKSTRA. Gisternacht is te Tiei plotseling overleden, 59 jaar oud, ds. C. Hoek stra, Hervormd predikant. Tot vóór vier jaar was hij predikant te Para maribo, waar hij voel deed voor do nielaatschen. Donderdagavond leidde hij nog een godsdienstige bijeenkomst van werklieden. DE ONDERWIJZERS TE AMSTERDAM. Naar aanleiding van het verloop der besprekingen in de jong6te ge meenteraadsvergadering over de toe passing der nieuwe bepalingen in de Instructie voor de onderwijzers aan de openbare lagere school, werd in een zeer druk bezochte vergadering de afdeeling Amsterdam van den Bond van Nederlandschc Onderwij- j, welke gisteravond gehouden werd, besloten, een gesalarieerd be stuurder aan te stellen, die benoemd zal worden door en uit dc leden, en na aanstelling, zijn ontslag zal ne men uit den gemeentedienst. Voorts werd besloten, dat de redac tie van „De Volksschool" en „School en Huis" zal zijn opgedragen aan het bestuur, terwijl de verdere regeling op den grondslag van deze besluiten in een volgende vergadering zal ge schieden, welke over een paar weken plaats vindt. WEE DE KWARTJESVINDERS t Vijf kwartjesvinders hebben weer hun slag geslagen in een trein van Rotterdam naar Dordrecht. Zij wis ten een schipper te verlokken tot het bekende spelletje „een. twee. drie, hartenaas" en hem daarmee zijn gan- sche bezit, een bankbiljet van 50 francs af te winnen. Toen de schipper zijn geld verloren had, kwam natuur lijk het berouw. Bij aankomst van den trein te Dordrecht riep de man luid keels uit, wat hem overkomen was en tot zijn geluk was er juist een inspec teur van politie in het station, die zich terstond met het zaakje bemoei de. De schipper wees hem den per soon aan, die hem het bankbiljet had afgenomen, maar deze verklaarde, het reeds weer aan een anderen hem

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1