SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad* Voetbal. Hockey. Korfbal. Iliuchtvaart. Schaatsen rijden. S i t>] 1 I 1 S lisliiül Hederlandsche Voetbaltioad. HAARLEM—HERCULES. 2-0. Den snerpenden wind ten spijt, wa xen er nog veel voetballiefhebbers naar Haarlem's veld aan den Schoter- weg getrokken. Het beloolde immers een mooie, althans een spannende wedstrijd te worden. Inderdaad, bet is een interessante kamp geweest. Haarlem heeft gewon nen, maar de overwinning hebbeu we niet cadeau gekregen, de roodhroeken moesten er geducht voor werken. Hercules was zeker met goede plan nen naar Haarlem gespoord, het heeft zich met den moed der wanhoop ge weerd, maar toch moesten de blauw witte kleuren het onderspit delven. De Utrechtenaren mochten er niet in slagen het kansje te benutten, om aan de gevreesde plaats op het rang- lijstje te ontglippen. Even over 2 werd begonnen. Haar lem had een ietwat vreemde combi natie, 't was Utermark, Serné. De Wolff, Bouwmeester, Healy, A. Haak. Heim. Houtkooper, S. Veen, J. IJaak en Philips. Bakker ontbrak dus op het appèl, waarvoor Heim inviel. Simon Veen was eens voor de verandering naar' de voox-hoede verhuisd en Bouwmees ter naai' de nnddenlinie verdwaald. Het was een goede verandering, zoo als we straks wel nader zullen om schrijven. Hercules verscheen met Haak, Quadvlieg, Ottelander, v. d. Bergh, Abele ven, Reytingh, Van Dijk, Pinckers, Trapmans. Gratema, Drijver. Er stond een scherpe wind, zoowat recht over het veld. Natuurlijk deed deze woei veel afbreuk aan het spel, want veelal speelde de wind, in- plaats van de spelers met den bal. Iloog spel was in 't geheel niet aan te bevelen, het beste was langs den grond te trappen. Haarlem nad 't eerst het nadeel van den wind. Niettegenstaande deze tegenwerking pakten do Haarlem mers flink aan. Dadelijk had de Utrechtsche achterhoede een gevaar lijken aanval te verwerken. Ook Hercules begon zich meteen te weren. Het werd gauw een inte ressant spel. De beide achterhoeden waren hei best. De Haarlemsche ach terhoede met De Wolff en Serné was weer keurig in vorm, vooral De Wolff sen slierde, in de middenimie was Healy natuurlijk de sier wat is dat toch een subnem speler 1 in de verdediging van Hercules was Gratema als altijd de man. Wat wist hij vele gevaarlijke aanvallen ie onderbreken. Het voorhoede-spel van Hercules was pittiger dan dat van Haarlem. Je kon zoo zien, dat de menschen uit 't Sticht zich geheel gaven. De wings, zoowel Abeleven als Haak, spanden alle krachten in en ook de andere spelers, m 't bijzonder de center-voor, weerden zich uitstekend. Bij Haarlem zwakte 't eerst weer arm de voorhoede. Toch was S. Veen nu een flinke kracht, die de anderen blijkbaar bezielden. Veen gaf zich ge heel en werkte als een paard. Natuurlijk was hij nog niet geheel thuis iu de voorhoede, zoodat hij na ecnig spelen nóg heter zal worden. Hoewel Hercules het voordeel van den wind had, was het spel flink ver deeld. Nu eens was Utermark in dui zend vreezen en dan was Drijver weer in de benauwdheid. De verdedi gers kregen om beurten eenige vrij moen.j .ie ballen te verwerken, maar ze iucideu flink stand. Vóór de rust werd er slechts één puntje gemaakt en dit viel Haarlem ten deel. De sup- pui tors der roodhroeken behoefden niet te wachten, want na een mooien aanval van Haarlem wist Veeu niet een mooi schot Drijver te versclial- ken. Dit gebeurde ongeveer acht minu ten na den aanvang. V«en werd door luid applaus be dankt. welk applausje hij wel ver diend had. Haarlem had dus de leiding. Her cules was daardoor evenwel met ont moedigd en pakte nog pittiger aan. Tot scoren konden de Utrechtenaars het niet brengen, wel werd Utermark eenige keeren zwaar op de proef ge steld Jules was evenwel op z'n post. Na de laatste vermaning, hem on langs in de pers gegeven, heeft hij zijn leven blijkbaar' weer verbeterd. De Haarlemsche supporters weiden ook teleurgesteld. Ze moedigden Haarlem aan, maar de roodhroeken slaagden er niet in, de leiding te ver grooten. Met 1O voor Haarlem werd ge draaid. Nu hadden de roodhroeken het, voordeel van den wind en daar door waren ze overwegend sterker. Het, spel was nu geregeld op de goal dor gastbeeren. zoodat deze verdedi gers het zeer zwaar te verantwoorden hadden. Het duurde lang eer Haarlem de leiding kon vergrooten. De aanvallen op Hercules' doel waren zeer menig vuldig. maar de Utrechtsche verde digers hielden braaf stand. Gratema werkte als een leeuw, ook Trapmans was lieel goed, evenals de geheelo middenlinie. De doelverdediger was inderdaad een verdediger van zijn doel, hij wist vele hallen te verwer ken steeds was het „niet thuis 1" Het was een spannende toestand. Hercules wist af en toe gevaarlijk door te breken, zoodat er geregeld kans was, dat Utrecht gelijk zou maken. Eindelijk, na ongeveer 25 minuten spe'ou. wist Haarlem zijn leiding te vergrooten. Weer door Veen, maar nu was het niet zoo'n mooie goal. Het was wel een heel verdienstelijke aan val, doch Veen kon niet schieten en moest den bal meer in het doel loe pen. 2O voor Haarlem. Nu was het ge vaar voor de roodhroeken vrijwel overwonnen. Geregeld waren ze nog overwegend sterker, zoodat elk oOgen blik de derde goal werd verwaclit. 't Mocht evenwel niet, 't was of de Utrechtsche goal nu was dichtgespij kerd. Dc roodhroeken waagden verschil lende kansjes. De schoten waren soms minder gelukkig, maar men moet voor een deel daarvan de schuld aan den wind geven. Memo- reeren we een mooi schot van J. Haak en een dito van Bouwmeester. Vooral het schot van Bouwmeester midden uit het veld tegen den paal, had een beter lot verdiend. Zoo eindigde de wedstrijd in een overwinning van Haarlem en wel van 2—0. Deze zegepraal was ver diend, hoewel Hercules voor 't flinke, volhoudende werken wel een tegen- puntje had verdiend. Bij Haarlem waren zeer goed Veen, De Wolff en Healy. Goed Bousvmecs- tor, Jur Haak, A. Haak, Serné en Utermark. Vrij goed, maar nog be langrijk te verbeteren, Heim, Philips en Houtkooper. Bouwmeester voldeed, in de middenlinie heter dan anders in de voorhoede. Bij Hercules muntten uit Gratema. Abeleven en Ottelander, terwijl ook Drijver. Quadvlieg, Trapmans. Pinckers en Haak genoemd ipogen worden, H. B. 8.—H. F. C„ 3—0. Waaraan het ligt, dat de eene par tij een wedstrijd wint, en de andere dien bijgevolg verliest, kan men som tijds met zeggen. In sommige geval len zijn do teams volkomen tegen el kaar opgewassen, en de zege van het eene is alleen te danken aan wat wij zoo in de wandeling „toevalligheden" plegen te noemen. Het type van deze soort ontmoetin gen was wel de li. B. S.H. F. C.- wedstrijd van gisteren. De Houtrus- ters waren misschien iets sterker, maar zeker niet zooveel, lang niet zooveel, dat een 3—O-uitslag een nor male te noemen is. Hoe het komt, dat H. F. L. verloren heeft, zouden wij werkelijk niet kunnen zeggen. De blauw-vritten speelden volstrekt niet slecht, maar de goaltjes bleven uit. terwijl de zwarten daarentegen van 3 kansen profiteerden en zich eenigen tijd na het begin der tweede helft op stoer verdedigen toelegden. Alleen, was H. B. S.- doelwachter minder goed geweest, dan had een H. F. C.-bal misschien nog wel een succesje gehad. Maar nu was het Hangsche net niet in beweging to brengen. Het verloop van den strijd was als vol gt Kwart over tweeën blaast referee H. A. Tromp de elftallen binnen de krijtlijnen. De volgende spelers zien we verschijnen H. F. C. Mooy, Adé Verwey, Kimmijser, De Klercq. Jo Verwey, Le Sueur, N. N., Laan, Van Gogh, M. Francken, J. Francken. H. B. S. Lutz, ltoskott. Van der Sprong, De Wilde, Van Kenterghem, Gousalvez, Boutmy, Boers, Blommesleyn, Valkenburg, Trotsenburg. Van den wedstrijd zelf is eigenlijk weinig bijzonders te vertellen. Zeer spannende momenten kwamen bij nu niet voor, en het spel-peil stond niet buitengemeen hoog. Dat kwam voor namelijk door den gierenden storm wind, die de vlaggen aan de masten als zweepen klapperen deed, en den bal herhaaldelijk afdreef van het punt. waarop de speler hern richtte Toch was een talrijk publiek naar Houtrust getrokken, om de somber- kleurige Hagenaars aan te moedi gen. Al dadelijk blijkt, dat de H. B. S.'ers die den wind eenigszins in het voor deel hebben, er alles zullen opzetten. Het zwarte kwintet speelt uitnemend samen en Mooy moet in do eerste minuut reeds handelend optreden, wat hij ook naar behoc-ren doet. Dan begint de H. F. C. ook een woordje, mee te spreken. Jacques Francken rent bliksemsnel langs 't lijntje en losi van ver af, van den vleugel, een schitterend schot; Trot- senburg's keepen verdient evenwel de zelfde kwalificatie, en wat nog beter is, de goheele anderhalf uur door. Na 12 minuten krijgt H. B. S. een hoekschop te nemen; Lutz zet den bal mooi voor doel, maar een woe dende worsteling ontstaat. Het ongeluk voor Haarlem! het geluk voor Den Haag! wil even wel dat het leder tusschen tal van beenen en hoofden door het blauw witte doel hinnendartelt (1—0). We meenen dat V. d. Sprong het laatste tikje gaf. Dat is H. B. S.' eerste geluk. Even later krijgen de Haarlemmers eon hoekschop to nemen, maar die levert niets op. Dan gaat de strijd eenigen tijd gelijk op; de bal is meestal in het midden eb enkele, de doelen wat te na komende ballen, worden gemak kelijk onschadelijk gemaakt. Ruim een half uur na het begin valt H. B. S. een tweede hoekschop ten deel, die door „Twaantje" uitste kend genomen wordt. Van der Sprong ziet een gaatje en trapt, voor Mooy onhoudbaar in (20). Vijf minuten later een goede Haag- sche aanval. De Wilde centert naar Van Rentsrghem, die zich niet be denkt, maar een harden lagen schui ver in Mooy's richting zendt. De blauw-witte keeper doet nog een poging om te redden, maar zijn vingertoppen zijn niet in staat het leder te stuiten (30). Als Le Sueur nog eenmaal een dreigend gevaar heeft afgewend, is het rusten. Er is begrijpelijk, groote vreugde in het Haagsche kamp, 3—0 met rust is geen kleinigheid. Toch is men nog niet geheel gerust, want men heeft van de H. F. C. meer wonderlijke dingen beleefd. Na een lange pauze, waarvan oven- wel Driessen's chocolade-huisje pro fiteert, komen de strijders weer te velde. Adé van Gogh heeft thans de spilplaats ingenomen, Laan is mid denvoor gaan spelen, terwijl een nieu wc wing Jo Verwey-N. N. gevormd is. Een groote verbetering is het niet, want Jo Verwey is Uu eenmaal geen voorhoede-speler. Maar slechter dan Van Gogh, die als half-hack eveneens veol beter is, doet hij het toch ook niet., H. B. S. is in den beginne weer in de meerderheid, maar toch gaat de H. F. C., nu zij den wind meo heeft, zioh beter roeren. Al spoedig krijgen de Haarlemmers een prachtkans, maar Manhus Francken valt als heel dikwijls op het beslissende moment, en de gelegenheid is verke ken. Dan komt uit, welk een buitenge woon doelverdediger Trotsenburg wel ls. Jo Verwey krijgt den bal vrij met alleen den keeper voor zich en. wil schieten de blonde H. B. S.'cr evenwel springt toe, en bezweert het gevaar. Een ander maal zot N. N. voor. Francken loopt in, maar Trot senburg redt onbegrijpelijk mooi. Al leen een free-krick. die H. F. C. te nemen krijgt, kan hij niet houden, maar als de bal eindelijk eens H. B. S.' heiligdom zal binnengaan, weet Valkenburg dat nog mooi te verhin deren. De H. B. S.-voorhoede is lang zoo gevaarlijk niet meer als vóór rust, cn de sonde H. F. C.-verdediging weet do zwarten dan ook vrij gemakkelijk in bedwang te houden. II. F. C. is verreweg de sterkere, en de Hout- rusters beginnen zic-h meer op de eigen goal terug te trekken. Het laatste kwartier ls geheel aan de verdediging gewijd. En ze slagen er werkelijk in de score to houden, zooals ze die gemaakt hebben. Do blauw-witte aanvallen missen over 't algemeen de „finishing touch", en verdedigers als Blommesteyn en Gon- salvoz maken 't. den Haarlemmers buitengewoon lastig. Vooral de eer ste is een struikelblok, hij werpt zich overal tusschen. Als Tromp's fluitje voor de laatste maal gaat, heeft nog geen eukele bal het H. B. S.-net in be roering kunnen brengen. Over de spelers kunnen we kort zijn. Bij H. F. C. was ongetwijfeld de muidenliJiie het best, vooral Le Sueur en De Klerck mogen genoemd wor den. Jo Verwey en Adé van Gogh vie len niet mee, evenmin als Mannus Francken, die niet zeer boven Jaques uits/ik. Laan en N. N. deden hun best, maar vruchtdragend was hun werk niet. De hacks en Mooy werkten weg. wat „wegwerk-fahig" was, en meer kan men niet verlangen. Bij 11. B. S. staken Von Renter-, gheip, Blommesleyn, Gousalvez, en, last not least, de keeper uit. De ande ren middelmatig. Scheidsrechter Tromp leidde den wedstrijd op zijn bekende kalme en goede wjjze. De regenachtige Zaterdag en de stonn-Zondag, die volgde, waren oor zaak, dat heel wat velden afgekeurd werden. Sparta maakte naar Breda een vergeefsche reis, zoodat de groo te strijd SpaTta—Velocitas nog tot een volgenden keer bewaard blijft. De groote verassing leverde H. V. V. ditmaal, di8 de Dordtenaren n eventjes met 5-r0, op eigen terrein, sloeg. Jammer, dat de H. V. V. be gint nu de kans op de eerste plaats toch al verkeken is. H. F. C. verloor, niet geheel Verdiend, snisscliien, on do andere Haarlemsche club klopte Hercules, dat nu wel vast op do 10e plaats staat. V. 0. C. won -natuurlijk van ,,'t Zesde", dat wei kans heeft niet langer dan dit seizoen in de Wes telijke eerste klasse te zullen blijven. De uitslagen in deze competitie wa ren aldus: Breda: Velocitas—Sparta terrein afgekeurd. Haarlem: HaarlemHercules 2—0. Dordrecht: D. F. C.—H. V. V. 0-5. Den Haag: H. B. S.—II. F. C. 3-0. Rotterdam: V. 0. C.—'t Zesde 4—1. In verband met do resultaten is de stand in de Westelijke eerste klasse thans: Den Helder: Adelborsten—Allen Weerbaar 60. Amsterdam: R. A. P.Victoria, ter rein afgekeurd. De ranglijstjes zien er nu aldus uit: Afd. A. Concordia A. F. C. D. V. S. Kampong D. V. V. V. V. A. Neptunus Achilles V. U. C.. Ajax L 15 12 1 2 17 13 2 2 17 10 2 5 16 8 3 5 16 7 3 6 17 6 2 9 15 4 4 7 18 4 2 12 16 3 3 10 17 4 0 13 5 53—17 8 52—20 2 46-31 9 32—30 7 38-28 4 33—33 2 31—41 J 2746 8 18—45 8 20-59 1 to g i Sparta 14 10 3 1 23 46—15 1.64 V. O. C. 13 7 4 2 18 25-17 1.38 Velocitas 13 7 2 4 16 25—16 1.23 11. B. S. 17 7 5 5 19 31—29 1.12 Haarlem 14 5 5 4 15 28—24 1.07 D. F. C. 15 7 2 6 16 24—29 1.06 H. V. V. 14 4 6 4 14 31—25 1.- II. F. C. 15 4 5 6 13 28—30 0.86 Quick 15 3 7 5 13 24—28 0.86 Hercules 15 2 4 9 8 17—33 0.53 't Zesde 17 2 3 12 7 10-43 0.41 BEKERCOMPETITIE (3e ronde). GO-AHBAD—HAARLEM II. 0—6. Als om 2 uur begonnen wordt, ver schijnt Haarlem met de volgende zwakke combinatie F. Veen, Wilhelm, De Koek, An genent, Möller, Pejjer, Heim Jr.. Schravendijk, Bijleveld, N uy ens, Hordij k. Er is vrij veel publiek aanwezig. Haarlem heeft den toss gewonnen en is, geholpen door den sterken wind, vóór do rust steeds de sterkere. Aan val op aanval op de veste van Go-i Ahead wordt ondernomen, doch door he'. schitterend verdedigen van den keeper blijft succes voorloopig uit, tot ton slotte Bijleveld met een goed schot do leiding voor Haarlem 'noemt. Deze leiding wordt opgevoerd tot 4—0, waarvan nog twee goals vun Bijleveld en één van Schravendijk. Na deze laatste goal is het spoedig rusten. Na, de rust heeft Go-Ahead wind mee én zij forceert eenige corners, die echter alle weggewerkt worden. Van nu af aan gaat het spel gelijk op, en als Nuyens mooi voorzet, inaakL Schravendijk schitterend No .5. Als oven daarna een doelworsteling voor de goal der Deventenaren volgt, weet oen der backs niet beter te doen, dan in eigen goal te trappen. Spoe dig hierna is hot tijd en heeft Haar lem welverdiend met 6—0 gewonnen. RESERVE 1ste KLASSE. H. F. C. II—H. B. S. II. 2—1. Gelukkig, dat H. F. C. 11 na de ne derlagen tegen A. F. C. II en H. V. V. II weer eens eens overwinning kan boeken. De voorhoede is dezen lieer prachtig. Met zachte, welberekende trapjes weet ze telkens weer het vijandelijke doel te naderen en do 11. B. S.-achterhoede handen vol werk te geven. Toch kunnen ze het oerst niet tot een doelpunt brengen. In do achterhoede blinkt A. v. Speng- ler boven alles uit. Hij solt als het ware met zijn tegenstanders. Ook Sandberg verricht fraai werk. In de voorhoede zien we steeds de alom be kende Jansen langs het lijntje rennen, zijn snelle rushes met prachtige voor zetten besluitende. De Hagenaars weten voor de rust een goal te maken door een mooi laag lioekschot. Daarna breekt J. v. d. Wcerd door, geeft een voorzet, die Seignetlo op keurige wijze inzot. Kort hierop is het rust, 1—1. Na 10 minuten rusten, wordt er weer begonnen. H. F. C. krijgt nu den wind in den rug, wat een groot voordeel blijkt te zijn .De I-Iagenaars worden tamelijk ingesloten. In deze periode schijnt L. Verwey zijn taak wat gemakkelijk op te vatten, ton minste hii spant zich bijna niet in. Het zou goed zijn, wanneer H. F. C.'s captain hem hier eens op attent maakt. Uit een goeden voorzet van Jansen weet Peltenburg den bal hard in 't net te koppen. 21. Hoe aan beide kanten nu ook ge werkt wordt, in den stand komt geen verandering meer en H. F. C. II heeft dezen snannenden wedstrijd welver diend met 2—1 gewonnen. In de reserve eerete klasse hadden de volgende ontmoetingen plaats:" Rotterdam: Sparta IIVelocitas II, 6-0. In de Westelijk etweede klasse ver speelde Concordia een punt tegen Neptunus. Een nederlaag tegen A. F. C. kan de Delftenaren nu van hun hoog voetstuk stooten. Wint A. F. C. dan bezet in beide afdeelingen een Amsterdamsche club de eereplaats. Het Leldsche Ajax wist werkelijk weer eens te winnen. De adelborsten behaalden op Al len Weerbaar een stevige zege. De uitslagen volgen hier: Rotterdam: NeptunusConcordia, 0-0. Lelden: Ajax L—V. U. C. 2—1. Utrecht: KampongD. V. S. afge keurd. Afd. B, Ajax 13 11 2 0 24 57—11 1.! Alc. Vlet. 14 7 3 4 17 38—24 1.21 Volharding 16 9 1 6 19 29—25 1.18 U. V. V. 15 8 0 7 16 35-42 1.06 AU. Weerb. 14 4 5 5 13 18—28 0.93 R. A. P. 12 4 2 6 10 32—30 0.83 Victoria 14 5 1 8 11 19—37 0.78 A.F.enH.C. 14 5 0 9 10 32-43 0.71 E. D. O. 14 2 2 10 6 26-46 0.43 Haarlsmscha Voetbalbond. H.F.C. IV.—HAARLEM IV 10—0. 2e klasse A. H. V. B. Eerst om halfelf stellen heide elf tallen zich onder leiding van den scheidsrechter Drees op. Het winnen van dezen wedstrijd beteekent voor II. F, C. IV het kampioenschap in haar ufdeeüng. H. F. C. komt dan ook geheel volledig op, terwijl Haar lem slechts met 10 man verschijnt. H. F. C. wint den loss, en verkiest oerst met den zeer sterken wind mee te spelen. Dadelijk na den aftrap maakt H. F. C. zich van het spel meester. De Haarlem-achterhoede is echter in goede conditie en onder breekt alle aanvaUen, en eenige zeer harde schoten worden door den doel verdediger zeer verdienstelijk gestopt en weggewerkt Het le doelpunt voor H. F. C. komt als de middenvoor een van de lat terugspringenden bal in het doel loopt Een Haarlemspeler meent, dat de scheidsrechter een fout begaat, beleo- digt hem en wordt van het veld ver wijderd. Haarlem blijft ingesloten en wol dra maakt de rechtsuiteret (die goed spel vertoont) met een een kalm schot H. F. C.'s tweede punt. Eenige door braken van Haarlem zijn volkomen ongevaarlijk en bereiken het II. F. C.- doel niet. Kort voor de rust vergroot H. F. C. haar voosprong door eon goeden voorzet van rechts te benut ten. Weldra komt rust met 3—0 in het voordeel van H. F. C. Algemeen wordt nu verwacht, dat Haarlem, dat nu het voordeel van den wind krijgt, den achterstand zal inhalen. Doch H. F. C. IV toont nu haar kampioensvorm, zoowel achter als voornoede zijn die van Haarlem verre de baas. Haarlem wil het spel forceeren en dringt te ver op, waarvan de water- vlugge voorhoede van H. F. C. IV profiteert en door middel van haar middenvoor schitterend doelpunt. Door goed samenspel komt dan wel dra hot 5e doelpunt. Nu komt een eigenaardig incident. Haarlem's rechtsuiterst loopt plot seling dwars over het veld naar zijn collega van H. F. C. toe, en gaat hem te lijf Het slachtoffer hierover in toorn ontstoken, vliegt hem in de haren. Groote paniek. Spelers, publiek en scheidsrechter mengen zich in den strijd en deze laatste zet de twee vechtersbazen buiten het lijntje. Hierop verlaat Haarlem het veld, II. F. C. hierdoor een 10—O-overwin ning bezorgend. H. F, C. IV is nu kampioen van haai' afdeeling. HAARLEMSCHE VOETBAL BOND. Derde Klasse B. HAARLEM VI—H. F. C. VII, 3-0. Met den sterken wind in den rug trapt Haarlem VI af. De strijd gaat vóór rust gelijk op de roodbroekjes kunnen met hun kleine beenen den bal niet bijhouden, zoodat de blauw witte verdediging telkens het terrein kan zuiveren. Het loopt al aardig naar rust, als eindelijk Kempers er van door gaat. goed voorzet, met het gevolg, dat de linksbinnen van Haar lem weinig moeite heeft de eerste goal te maken. Tegen wind in spelen nu de Haar lemmers aardig samen, zoodat de H. F. C.-verdediging alle zeilen moei bijzetten, om doelpunten te voorko men. Bij een van de doelworstelingen kent de scheidsrechter aan Haarlem een strafschop too, die benut wordt. Dan wordt nog een derde goaltje ge maakt, zoodat Haarlem VI welver diend met 30 wint. 3e KLASSE A, H. V. B. Victrix 4Hollandia uitgesteld. V. V. C. II—H. F. C. VI. Wegens bet te laat komen van 'den Bcheidsrechter is deze wedstrijd tot nader uitgesteld. S. V. V.-H. F. C. V. Als II. F. C. deu opgooi wint, trapl S. V. V. tegen den zeer zwaren wind, die vlak over het veld staat, af. Di rect valt II. F. C. aan, doch stuit op de hechte S. V. V.-verdediging, die steeds met harde trappen den b-il aan haar voorhoede terugzendt. Door be ïnvloeding van den wind wordt er een zeer saai spel vertoond, geregeld heon-en-weer-trapperi. Zoo nu en dan komen beide elftallen een beetje in vorm en wordt er beter spel gegeven. S. V. V. Is geregeld de sterkere, doch vlak vóór doel komt de wind een woordje meespreken, zoodat scorer uitblijft. Rust komt met 0—0. Na rust dacht ieder, S. V. V. wel to zien doelpunten, doch door aanhou dende pech komt het zoover niet, hoe wel het H. F. C.-doel zeer gevaarlijke momenten doorleeft, zoodat, als er tijd gef Ij ten wordt, de stand nog was als in het begin, 0—0. Zoo eindigt dus de laatste competitie-wedstrijd voor S. V. V., dien ze beslist had moeten winnen. Plaatselijke ontmoetingen V. V. KINHEIM— H. F. C. VICTRIX. Deze wedstrijd wordt gespeeld om een medaille. Even twee uur trapt Kinhehn ai met oen sterken wind tegen. Zij vindt al dadelijk de verdediging van Vic trix op haar plaats. Toch weet Kin- heim, na tien minuten spelens, to scoren. Dal wordt Victrix te har. Uil een vrije schop maakt zij met een mooien kopbal gelijk. Victrix wordt voortdurend sterkei eu slaagt er ïd het tweede puntje ui» een penalty te bemachtigen. Kinhehn zit geheel ingesloten en kan niet voorkomen, dat er voor rust nog tweemaal gescoord wordt. Na rust koint Kinhcim meer opzet m. en werkt zich voortdurend los Maar door de goede verdediging en het uitstekend werken van den keo- per, kan ze niet tot doelpunten ko- Victrix heeft dus welverdiend me? 41 de medaille naar Haarlem ge bracht. Zondag speelde S. W. W. tegen Jong Kennemerland. Met de rust was de stand 11. Na de hervatting doelpuntte J. K. nog twee maal. S. W. W. staakte een kwartier voor tijd, zoodat Jong Kennemerland met 8—2 won. Bij J. K. waren alle spelers in goeden vorm, de keeper verdient een extra pluimpje. SERIEWEDSTRIJDEN. JONG HAARLEM I—S. V. V. II. Zondagochtend speelde J. Haarlem tegen S. V. V. II op het terrein aan den Oudenweg. J. Haarlem speelde voor de rust met een sterken wind in den rug. Toch wist de binnenrechts van S. V. V. II le scoren. Een penalty bal voor J. Haarlem werd gestopt. Een kwartier vóór de rust viel J. Haarlem weder een penalty Ion deel, die door Boerwinkel in een doelpunt werd om rozet; spoedig gevolgd door no. 2 (2—1 voor J. Haarlem). Even vóór rust wist B. Steenraan voor den gelijkmaker te zorgen. Na de rust kreeg S. V. V. II wind mee. Toch eerst na 20 minuten werd door B. Stcennian voor de leiding ge zorgd (3—2 voor S. V. V 11). Nauwelijks was weer afgetrapt of M. van Britsum kogelde no. 4 in 't net. In dezen stand kwam geen ver andering, zoodat S. V. V. II welver diend won met 42. Zondag a. s. eindwedstrijd tus schen L). O. S. on S. V. V. II aan den Oudenweg. H. F. C. W1LHELM1N A JONG HAARLEM II. 7—4. Zondagmiddag speelde II. F. C. Wil- hchniiia een wedstrijd legen Jong Haarlem 11. Met rust was de stand 4—0 iu het voordeel \an Wilhelmina. Nu de hervatting doelpuntte Wilhel mina nog driemaul en Jong Haarlem termaal. Het einde kwam dus met een 74-overwiniiing voor Willielmi- Bij Wilhelmina waren allo spelers goeden vorm. Hockey. Uitslagen van gisteren 2e klasse. Amsterdam Amsterdam II A-Hil- versum, terrein afgekeurd. Den Haag Odis H-Vicloria II 0—0 De stand is hier goal Sparta II 11 8 3 19 37 6 1,72 H. V. V. II 10 7 3 14 31 24 1.40 H. F. C. II 13 7 2 4 16 28 19 1.23 Quick II 12 6 2 4 14 29 21 1.16 H. B. S. II 13 7 6 14 37 22 1.07 Haarlem II 11 5 1 5 11 29 22 1.— Velocitas II 11 4 7 8 24 38 0.72 A. F. C. II 13 4 1 8 9 25 44 0.69 V. O. C. II 12 3 2 7 8 25 44 0.66 Hercules II 14 2 3 9 7-16 41 0.50 In de Oostelijke eerste klasse viel de beslissing nog niet. want het veld van G. V. C. werd onbespeelbaar ver klaard. P. VV. heeft nu 3 vergeefsche reizen naar Wageningen gemaakt. In de né-competitie werd slechts één wed strijd gespeeld VitesseU. D. Vites se won met niet minder dan 6—0. Ten slotte hadden dc volgende be kerwedstrydon plaats Utrecht HerculesXerxes 12. Deventer Go Ahead—Haarlem 0—0 Middelburg M. V. V. O.A. F. C. 8-2.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6