to NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8487 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 21 FEBRUARI tSll A ABONNEMENTEN ffo. ADVERTENTIËN: PER DRIE maanden: Ma" Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem i.m Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Biï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) J-3£ Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatslne: Hanco per post door Nederland1.65 jT "HHi» 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant. fa' Afzonderlijke nummers0.Ü2J4 te <cTJW r n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37)$ Redactie es Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommnnaai Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der VennootscBap Lourens Coster. Directeur «J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Znider Buttenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiienlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Dingen die niet iedereen weet Voor onze geabonneerden zijn kosteloos afdrukken te bekomen van No. 26 der ru briek DINGEN DIE NIET IEDEREEN WEET, getiteld Wat beteekenen de volgende woorden In Haarlem kunnen die af drukken worden afgehaald aan onze bureaux Groote Houtstraat 53 en Zuider But tenspaarne 6, In de omlig gende gemeenten bij onze agenten. AGENDA WOENSDAG 22 FEBRUARI. Kruisstraat 45: Opeubure kookles, 3 uur. Soc. Vereeniging: Uitvoering Haar lems Kinderkoor, 8 uur. De Kroon: Voordracht van Mej. M. Denek&uip voor de vereeniging „V. v. V. v. V. en kinderkleeding", 8 uur. Vauxhall: Ledenvergadering zang en St. NiC. vereeniging „Onderling Genoegen," 8 uur. stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Jonge boosdoeners" iu de rubriek Om Ons Heen. Centraal Booth te Haarlem. ,,'Ilie grand old man" is gister avond te bestemder tijd te Haarlem aangekomen, door veel belangstellen den opgewacht. Alles ging eenvoudig in zijn werk. Bij de Soc. Vereeniging hadden zicli ook honderden opgesteld, om den stichter van het Leger des Heils eens van aangezicht tot aange licht te kunnen zien. Daarbij kwamen nog wel eens ver gissingen voor. Zoo zag zich een eerwaarde grijsaard, zeer tot zijn ver bazing, het middelpunt vun een ova tie, toen hij de zaal inging. Een poli- tie-agent helderde hem het geval op. Ook op straat werd een oude man voor generaal Booth gehouden en kreeg daarom een stoet van een hon derd nieuwsgierigen achter zich. Er waren dus gisteravond hoe wel zonder dat te willen valsche profeten opgestaan. De echte goueraal kwam in een au to en werd bij het binnenkomen van de Vereeniging door de eivolle zaal geestdriftig toegejuicht De generaal met zijn staf schreed naar 't podium en nam daar te mid den van zijn honderden getrouwen plaats. Do samenkomst werd geopend met gebed en gezang door Brigadiere Van der Beek. Daarna stond de groote grijsaard op om voor het spreck-hegje te tre den. Er was n.l. een laag houten hek je met brons laken gordijntje er ach ter neergezet Daaraan was een lessenaartje be vestigd, terwijl op den rand van het hekje een horloge was bevestigd. Hier voor het hekje begon de heer Booth te spreken. Kolonel Palstra uit Amsterdam, die naast hem plaats genomen had, ver taalde het gesprokene. Men had nu gelegenheid den gene raal eens goed op te nemen. Ware de gestalte van den grijsaard, niet eer wat tenger dan forsch, dan jou men, hem aanziende, denken aan een dier patriarchen van het volk Israël, die in de boeken van Mozes gelee kend worden. De ranke en echt- piilitair-recht-oppe gestalte van den eider van the salvation-army was in ïen eng-omsluitende donker-blauvve oniformjas gewikkeld, een ietwat jomhere kleedij, waarop slechts bij torgvuldig toezien do zijden dwars- itrepen van evenkleurig blauw waar Je nemen waren. Verder draagt de 1 kleeding van den oppersten aanvoer der alleen nog, niet als versiersel, maar als onderscheidingsteeken de ster op de kraag. Boven die donkere figuur beheerscht dat heldere, vriendelijke hoofd, dat zoo sterk contrasteert met het overi ge, de gansche verschijning. Om het gezond-kleurige gezicht, dat maar van den hoogen schedel tot aan de onderlip onbedekt is, blinkt het haar-zilver als een overvloedige krans van glanzend wit. Langs de slapen vallen de witte haar-gordijntjes zorgvuldig weghan gend naar beneden en dadelijk daar onder zet het sneeuw-blank van den, naast de ooren beginnenden baard, den gezichtscirkel voort. En van de wangen vloeit het wit in een even gescheiden puntbaard op t donker van de hoog gesloten uniform. Daar staat de generaal oud, heel oud, eigenlijk al als een overlevering van vroeger, dat plots weer beli chaamd is geworden. Maar toch staat die figuur flink, krachtig en energiek met de handen krampachtig streng naar achter getrokken, waardoor de wat smalle borst een tikje gebom- boerdheid vertoont. Even slecht® ver andert hij nu en dan die pose, wan neer hij met de rechtervingers onder het haar woelt. En dan ziet men aan de bewegingen van hand en arm, hoe energiek van gebaar de generaal is. Zelfs handhaaft hij zijn houding zoo als hij bijwijlen het heele bovenlijf voorover buigt, om op het horloge tu rend, te zien hoeveel spreektijd hij no gheeft. Zoo van terzijde gezien is de phy- sionomie van 't gezicht van den ou den strijder van den goeden strijd, eou zeer vriendelijke, tot kinderlijk- vriendelijk toe, oen gelaatsuitdruk king, die men waarneemt bij zeer ouden van dagen, welke reeds met dit leven hebben afgerekend, en al schij nen te zijn in de landen hunner ge- loovige droomen. Maar en face ver liest die vriendelijkheid wel niet aan sterkte, doch wordt van anderen aard door de teekening van eenige wils krachtige gezichtslijnen, waaraan de lijnen-verdoezelende ouderdom slechts hier en daar een weekeren plooi heeft gegeven. Zoo staat de generaal en spreekt. In kort-afgemaakte woorden zegt hij rede en zijn geheele hoofd spreekt j in deze radde volging van mono toon gesproken zinnen. Links en rechts waggelt en schokt het hoofd met den woordendans mee en bij een beklemtooning bijt de nu geopende mond de woorden de zaal in. En voortdurend wiegt het geheele bovenlijf over het hekje bij rust en bij J spreken achterwaarts en voorwaarts, wat langer leef, zei de generaal on der bijval der toehoorders, zal 'k oud beginnen te worden wat dan Daarvoor ia gezorgd. Hetzelfde tele gram, dat in alle doelen der aarde mijn overlijden meedeelt, zal ook den naam van mijn opvolger noemen. Nadat de zegen Gods over den Ge neraal was afgebeden, trad de heer Dr. De Hartog op het podium op den generaal toe en hield een korte rede tot den „zeer sterken held Gods", tot wien als hij zijn wil deed, allen zouden komen om hem de hand drukken en geen woord te spreken, omdat bij den generaal geest woord tot daad samenkomen. Dr. De Hartog prees, naar aanleiding van den arbeid van generaal Booth, Gods goediieid, die blijft lichten in do tij den. Daarna zong de geheele zaal het „Dat 's Heeren zegen op o n s daal", waarna Dr. De Hartog het slotgebed deed. Buiten bleef een groote menigte op het vertrek van den generaal wach ten. De automobiel van den Burge meester, die met familie de samen komst bijwoonde, zagen velen voor die van den generaal aan. Deze wachtte echter in de Appelaarsteeg. Toen de generaal van daar wegreed door de Begijnestraat naar het hotel Fiinckler, geschiedde dat onder luid gejuich der wachtenden. HULPZENDELING GENOOTSCHAP. In de Janskerk had gisteren 59ste openbare vergadering plaats van het hulpzendeüng-genootschap, onder de zinspreuk „De liefde van Christus dringt ons". Nadat gezongen en gebeden was, bracht Ds. C. J. van Paassen het jaarverslag uit. De komsten bedroegen f 740 de uitgaven {700. Het leeuwendeel van die uilga ven viel ten deel aan de opleidings school te Utrecht, terwijl de verschil lende zendingsvereenigingen elk {25 kregen. Het is wel weinig zei Ds. Van Paassen als men bedenkt, hoe veel nog gedaan moet worden, maar het is toch ook weer veel. neemt men in aanmerking, hoe kleine gaven dit bedrag bueen brachten, 't Volgend jaar herdenkt het Genootschap zijn 60-jarig bestaan 1912 zal dus een ju beljaar zijn. Spr. hoopte, dat het vol gende voor het Genootschap vooral een jubeljaar mocht zijn in dat op zicht, dat de giften meer nog dan in gewone tiiden vloeien mochten. Nadat Psalm 404 en 8 gezongen was hield Ds. T. Doevendans van Amsterdam, een zendingsrede, met aandacht aangeluisterd werd. De predikant sprak naar aanleiding Psalm 49 9 De verlossing hunner zielen is te kostelijk. Spr. legde er den nadruk on. dat bij het zendingswerk steeds vijf punten in het oog moeten gehouden worden dat heel veel ge daan moet worden, dat al veel gedaan is, dat wii niets uit ons zelf kunnen, dat God alles doen kan. en dat het een groote genade Gods is, dat wij zijn arbeiders mogen zijn. Deze pun- veert telkens meer op, wanneer hij ten nu ontwikkelde Ds. Doevendans zich naar de menschen toegewend nader. heeft. I Met zang en dankzegging werd de Kolonel Palstra vertaalt in een zeer bijeenkomst vervolgens gesloten. vlug gevatte vertolking het snelle niet I gemakkelijk te beluisteren woord van ORGELBESPELING den generaal en hij weet er de eigen-in de Groote- of SL-Buvo-kerk te aardige stemheffiugen en dalingen in Haarlem op Donderdag 23 Fehruari te leggen, die men in de redevoerin-jfijj gen aer Heilsieger-officleren gemeen lijk kent. 1911, des nam. van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Prélude et Fugue No. 3, C. Salnt- Saëns. 2. Communions, J. Lcmmens. 3. Sonate No. 4, W. Rudnick. a. Allegro maestoso. b. Andante. c. Fuge. No. 4 uit de 3de Symphonic, R. Wat de generaal zei was niet bij zonder belangrijk. „Zeer sterke held Gods", noemde Dr. De Hartog den heer Booth later, en een held is geen man van het woord, doch van de daad. En van daden, daarvan getuig den de woorden wel. Hoe er nu iu 58 landen, waar men 36 talen spreekt, de Legervlag waait, hoe daar 8500 posten 1 Schumann, zijn met 16000 officieren en 78000 1 Melodie No. 2, A. Guilmant niel-gesalarieerde officieren en 25000 I muzikanten. Hoe er elke week 45000 B-elooning. samenkomsten worden gehouden, be-Aan den nachtwaker Ranzijn, die zocht door 1.400.000 menschen en den bruud aan den Scboierweg ont- 30,000 openlucht-samenkomsten met dekte, is door den directeur van den 2.000.000 bezoekers. Dan vertelde hij Naehiveüigheidsdienst een ilinke be- van het huisbezoek elke week aan één I looning gegeven. millioen menschen. van de 123,000 toe- j vluchtsoorden, de 213,000 maaltijden Vogels naar Indië. per week, van de redding van 55.000 Zaterdag zijn door den vogelhande- gevallen meisjes. Dan vertelde hij laar Van Nikkelen Kuyper, Doel- over het zelfmoord-bureau, dat velen straat alhier, per stoomschip „Rern- terughoudt van een wanhoopsdaad brandt", van de Maatschappij Nedcr- en vertelde, hoe men nu probeert de land, naar lndié verzonden drie kis- werkloosheid te bestrijden door de ten met levende vogels, inlandsche- menschen elk 3 H A. grond te geven, en Zuid-Amerikaansche; 29 November waarvoor zij na het tweede jaar moe- 1910 werden eveneens twee kisten ten beginnen do kosten (J6000terug verzonden, waarvan de inhoud toen te betalen. De generaal vertelde daarbij, hoe hij 65 jaar geleden nog een ongeloo- vig man was, daarna zich had tnege- wijd^ aan God en predikant was ge- kerngezond overkwam. O p e r a-E n s e m b 1 e. In den schouwburg, Jansweg, zal door het opera-gezelschap met volle- worden. Maar dit heerlijke leven had dig koor en orkest, van het Stadt- hem niet bevredigd, omdat daarbui- Theater te Münster, directeur Alfred ten zoovelen waron, die 't niet goed Schink, begin Maart opgevoerd wor- hadden als hij. Toen had hij, nu den „Die weisse Dame" (La Dame 45 jaar geleden, het Leger geslicht en Blanche) van Boieldieu. Dit opera met gerechten trots mocht de gene- ensemble moet in Groningen een uit- raal wijzen op do resultaten. j stekenden Indruk gemaakt hebben. Maar als 'k oud word alg Ik nog 1 KADETTENSTREKEN. Op het tooneel een sterk beizet ope rette-gezelschap van beschaafde, goeddeels ook talentvolle menschen, die bovendien louter voor hun plezier zingen en spelen; in de zaal een uitgelezen en toch zeer talrijk, en toch dankbaar en goedlachsch pu bliek! Wat is er meer noodig om een liefdadigheidsvoorstelling als volko men geslaagd te kunnen qualificee- ren? Nu ja, 't spreekt van zelf: een stuk van eenigo beteekenis dient er ook te zijn. Maar de aanwezigheid van dezen gewichtigen factor ligt in het bovenstaande al zoo tamelijk op gesloten. Beschaafde en talentvolle menschen toch geven hun tijd en in spanning niet uit pure liefhebberij aan een nietsbeduidendheid en een ontwikkeld publiek amuseert zich daar ook niet bij. Dus is de 2-bedrij- vige operette van Victor Hollander een werk van beteekenis? Dat zou ik niet durven beweren. Daarvoor is m. 1. het libretto van Bolten-Baeckers te gezocht en Hol lander's muziek te goedkoop. Maar wel mag gezegd worden dat het dramatisch gegeven een jolig troepje bakvisschen, die bij een wa terleidingramp in haar pensionaat, een onderkomen vinden in de nabu rige kadettenschool de gelegen heid opent voor allerlei aardige en dolle scènes een gelegenheid waar van de tekstschrijver niet verzuimd heeft te profiteeren en dat de mu ziek zich over het geheel aangenaam laat aanhooren, niet verstoken is van "en paar zoo onmisbare succès-num- mers als b.v. het dans-duet tus- schen Casimir en Toirette in het 2e bedrijf (misschien wel het geestigste stukje van de heele partitie) en op menige plaats, ook in de Instrumen- tie, blijk geeft van humoristisch ta lent bij den auteur. Bij alle verdiensten echter heeft het werk één gebrek h.l. dat het te lang is. Er komen te veel liederen, duetten, enz. In voor die de hande ling niet vooruitbrengen en op zich zelf te onbelangrijk zijn om het ge duld van den toehoorder biet te ver moeien. Met het invoegen van het lied „Ne mentons pas aux femmes" een wel belangwekkende toonzetting van Ber ger, door den heer L. Meylink zeer verdienstelijk voorgedragen zou men vrede kunnen hebben, wanneer daarvoor eenige andere nummers worden geschrapt Het stuk, dat. met zijn twee bedrij ven, tot ruim elf uur duurde, had ge makkelijk een uur vroeger kunnen eindigen, zonder dat we iets van be lang hadden behoeven te missen. De opvoering verdient overigens zeer te worden geprezen. Voortreffelijk In spel en zang was mevr. Rudersdorf v. Waning Bolt als „Marguerite". Aan deze talentvolle dame hebben wij de allerbeste oogenblikken van den avond te danken. Uiterst verma kelijk deed verder de beer v. d. Poll Jr. in zijn potsierlijke rol van „Casi mir." Het bovengenoemde duet met mej. Ninko (Toinette) was wel het glanspunt van zijn creatie. Het ver dienstelijk zingen van mej. Ninko mag ook wel even worden vermeld, even als dat van mevr. Majowski (madame Pomponia) en den heer Köt- telbrink (Gaston). En ongenoemd ofschoon dan niet om zijn muzikaal talent mag ook niet blijven de heer E. Hamburger, die als overste Champs dhonneur, een belangrijk aandeel in hel succès had. Aan de vertolksters der hoofdrollen en ook aan de regisseuze Marie v.Wes terhoven werden in den loop der voorstelling bloemen aangeboden. Ten slotte nog een woord van lof aan den verdienstelijken orkest-diri gent, den heer P. Schwerzel. PHILIP LOOTS. MAATSCHAPPIJ „KINHEIM." In de hedenmorgen gehouden aan deelhoudersvergadering, waarin ver tegenwoordigd waren 16 aandeelen met 14 stemmen, werd der Directie met algemeene stemmen machtiging gegeven om de Koninklijke bewilli ging te verzoeken op een statutenwij ziging, ten doel hebbende, verlenging van den termijn van plaatsing van het niet-geplaatste kapitaal van 1 Jan. 1911 tot 1 Jan. 1921. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING. Dezer dagen geeft de onderofficiers- vereeniging „Mars", met medewer king van het strijkorkest van het 10de regiment infanterie, ten bate van de weduwe Fransen, die na het over lijden van haar man met jonge kin deren achterbleef, een liefdadigheids voorstelling. Mejuffrouw Francisca Busquet. eere-lid van de vereeniging. verleent haar welwillende medewer king. Tooneelspel. De dilettanten-tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm" alhier behaalde Zondag te Schiedam ln een wedstrijd, uitgeschreven door de vereeniging „Alberdingk Thijm" aldaar, den 5en prijs. Schaken. In de uitslaglijst van den jubileum wedstrijd van de Amstardamsche Schaakclub zijn vermeld in de lie klasse Groep B 2e prijs de heer Jan van Schie en lie klasse Groep I le prijs de heer C. W. Groen, beiden niet 2 punten wij kunnen daaraan toevoegen, dat dit Haarlemmers zijn. H. F. C.HAARLEM. Bij den wedstrijd op Zondag tus- scheu H. F. C. en Haarlem zullen de elftallen waarsohijnlijk als volgt zijn samengesteld: Haarlem: U termark, Serné. De Wolff, Bouwmeester, Healy, A. Haak, Bakker, Houtkooper, S. Veen, J. Haak en Philips. H. F. C.: Mooy, Adé Verwey, Kimmijser, De Klercq, Jo Verwey, Le Sueur, N. N., Laan, Van Gogh, M. Francken, J. Franoken. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij A. de Lange, Berckheijdestraat 23 zwart, een huzarenspoor. L. J. Brouwer, Sopliiastraat 11, een damessluicr. E. van Schooten. Overveen nabij Zijlweg, een passerdoos. C. Ineke, Brouwersstraat 144, een rozenkrans in étui. H. van Gammeren. Z. Brouwersstr. 1, een rozenkrans. L. J. Lemmers. K. Lakenstraat 8, egn rijwielzadel. D. Stikkeling, Drossestraat 15 rood, een zweep en een portefeuille. H. de Druijn, Witte Heerensteeg 51, een halsketting. G. Tholen, Papentorenve-st 47, een zwarte oliejas. Het bureau van politie, een poeder- doosje en een huissleutel. J. van den Engh, Javastraat 30, een kinderhandschoen. W. Ruijeman. Schotersingel 39, een geelharig hondje. J. Machielse, Meester Joostenlaan 16, een pakje met band. J. Dekkers, Houtmarkt 13 rood, 2 briefjes Lotisico en een zilveren broche. J. \V esterman, Koralensteeg 4, een lederen hondenhalsband. W. van Dïeineu, Koolsteeg 1, een kinderporteinounaie met inhoud. H. Jansen, Damstraat 14. een brui ne setter. M. Cramer, N. Groenmarkt 12, een zakschaartje. J. Veeninga, Kritzingerstraat 5, een jongenspet. M. de Vries, K. Begijnestraat 21, een gouden broche. M. do Paus. K. Wijngaardstraat 12, een ceintuur. P. Leenaarts, Jan Nleuwenhuijsen- straat 24, een portemonnaie met inh. C. Brouwer, Kruisweg 52, een gou den heerenring. Faillissementen. Dgor de Arr. Rechtbank alhier zijn bij vonnis van 21 Februari 1911 in staat van faillissement verklaard le. W. Hollland J.zn., assuradeur en inspecteur eener levensverzeke ring-Maatschappij, te Bloemendaal 2e. A. Heijtink, banketbakker te Zaandam. Recliier-commissaris in beide fail lissementen Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij vonnis van 21 Februari 1911 gehomo logeerd het accoord van 10 in het faillissement van S. Bes Pz., schilder te Zaandam. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Gunning. Het bouwen van een bloembollen- loods te Heemstede, voor rekening van de firma Nelis, is gegund aan Granneman, te Heemstede, voor 14600. In de gisteren opgenomen lijst der inschrijvers is genoemd T. Smit, voor 15240, dit moest zijn P. Smit. BENNEBROEK. Het jaarfeest van de Christelijke Zangvereeniging werd Maandag ge vierd. De avond werd afgewisseld met het geven van voordrachten Men bleef langen tijd gezellig bijeen. HAARLEMMERMEER. Terwijl de moeder even buiten de kamer was, kwam het tweejarig zoontje van G. Klootwijk, te Nieuw- Vennep, met de kleertjes in aanra king met de gloeiende kachel, waar door ze in brand geraakten. Toen de moeder op het angsfge schrei kwam toesnellen, sloegen de vlammen reeds uit de kleertjes op. Ze liep met het kind naar buiten, waar ze het me{ water overgoot en zoo de vlammen bïusebte. Intusschen had het knaapje ernsti ge brandwonden bekomen over den geheelen rug en een der armpjes. De toestand van den kleine is zorgelijk Ten gemeentehuize hebben zich ier plaatsing op de kiezerslijst aange meld 593 personen. SPOORLIJNEN. De opening van de spoorlijnen AalsmeerHaarlem en Hoofddorp Leiden is, zoo meldt het Ceutr., voor» loopig vastgesteld op 5 April 1912. De opening van de lijn Amsterdam Aalsmeer kan eerst in 1913 plaats hebben. BEVERWIJK. Hedennacht ongeveer 3 uur brand de de boerderij van den heer P. Blad. behoorendc tot het buitengoed Roos- wijk, geheel af. Ook de daaraan ge bouwde perceelen werden een prooi der vlammen. De familie Blad kou zich ternauwernood uit het branden de gebouw verwijderen en moest alles achterlaten. Twee kalveren gingen verloren, hef groot vee werd nog gered. De oorzaak ligt in het duister. Alle? was verzekerd. IJMUIDEN. Aan den ketting. De Nederlandsche stoomtrawler Undine Z V 1, die in een aanvaring door den trawler Gesbug zwaar be schadigd werd, is heden uit het dok ontslagen en op last van de directie van de Gesbug, die de Undine binnen sleepte, aan den ketting gelegd. UITGEEST. PASTOOR S. WITTE. Zondagmiddag is overleden de wel- eerw. heer S. Witte, sinds 1896 pas toor alhier. Binnenland AAN LAGER WAL. In Alkmaar is, volgens de „Tel.", aangehouden een ex-hoofdondervvlj- zer uit Groningen, die aan lager wal geraakt was. Reeds een heele poos had hij rondgezworven en was Za terdagavond in Alkmaar aangeko men. Niet meer wetende wat te begin nen, zon hij op een middel om in do gevangenis te komen en toen hij de kans schoon zag, nam hij hij een goudsmid een bord met gouden en zilveren artikelen weg. liet werd hem echter ontnomen, en de goudsmid gaf het geval niet aan. Den volgenden dag nam de man een ander middel te baat, hij wierp bij een advocaat in de Langestraat, schuin tegenover het bureau van po litie, een ruit in. Dat hielp Proces verbaal werd opgemaakt en de ex- onderwijzer, die eertijds een betrek king in de provincie Groningen be kleedde. en ln het bezit is van ver schillende acten. o. a. de hoofdacts en drie taalacten, had zijn zin, en werd naar het huis van bewaring overgebracht Zondagmorgen heeft men den \eld- wachter van Well, gem. Bergen (Lim burg), Lambertus Stevens geheeten, dood gevonden met een lading hagel korrels in het zitvlak. Het schot moet gelost zijn 'door een Pruisischen grensbewoner, een stro O' per. De vermoedelijke dader is tir za ke hiervan aangehouden. De verslagen veldwachter laat eeo vrouw met 8 kinderen achter. EEN ONGEWENSCHTE COMMENSAAL. Zaterdagavond vervoegde zich bij een juffrouw in de Otterstraat te Utrecht een als heer gekleed persoon, voorgevende monteur te zijn. Hij wil de kamers huren, vond dien prijs goed en kwam dienzelfdcn middag thuis eten. Zondagmorgen stond die nieuwe kostganger op. maar toea

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1