NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8492 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 27 FEBRUARI 1911 A ABONNEMENTEN ADVERT ENTIËN: per drie maanden: fc-.-L Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 -3 Haarlem van 1—6 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd te (lcom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1-30 V. Advertentiftn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland- 1-65 voor plaatsingen a contant :SSS Xr^MfirJA.C "n*»*: 53. „de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemacihtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 28 FEBRUARI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Schouwburg: N. V. Opera- en Ope rette v. h. Rembr. Theater: „De kui- tche Suzarma", 8 uur. Soc. Vereeniging: Baclicóncert, 8 uur. Brongebouw: I i*fdadigheidsuitvoe- ring Onderoff. Vereen. „Mars", 8 u. Sint-Bavo: Cursus in de R. K. ge- loofs- eü zedenleer. Stadsnieuws DE MUSEUM-COMMISSIE. Prof. Jhr. Six heeft ontslag geno men als lid van de Commissie van Toezicht op het Museum van Schilde rijen. HARMONIE. De muziekiereemging „Harmonie," Qirecteur de heer H. W. Hofmeester Rzn., gaf Zaterdagavond een concert in de Vereeniging en had zich blijk baar uitstekend voorbereid. Zij had, zooals wij opmerkten, thans ook de hobo-partij bezet, een goede aanwinst, mits die partij goed ver vuld wordt, want de hobo is één der moeilijkste houten blaasinstrumen ten, zoo niet het moeilijkste. Over de capaciteiten van den bespeler van dit instrument kunnen wij evenwel nog niet oordeelen, daar geen enkel solo trekje in de uitgevoerde nummers voorkwam, in unisono met andere in strumenten klonk het evenwel al heel aardig. Ook trof ons ditmaal de goede stem ming der pauken, en vooral de klank van die instrumenten is goed. De rof fel kan evenwel nog wat fijner zijn. Zoo heeft Harmonie een bezetting voor een dilettanten-orkest om van te watertanden, doch het hoogste heeft het met die keurbezetting nog niet bereikt. Slecht b.v. klinken de clarinetten behalve de Es-clarinet die zeer goed is vooral in het middeh-regis- ter. Wel is bekend, dat de tonen a in bes slerht klinken, doch in andere di- ".ettanieu-vereenigingen, b v. die uit Brabant, evenaart men de vak-clari- nettisten en dat kan Harmonie even goed. Het komt ons dan ook voor, dat er meer op het koper gelet wordt dan up het hout. Dat wij hier ter stede niet verwend worden aan prima dilettanten-hanno- nie-muziek is bekend. In België Brabant is dit anders, daar dilettanti ereenigingen zelfs de lijkste nummers voor harmonieiuu- ziek uit, o.a. de Rhapsodie van Liszt etc. Doch zooals boven gezegd, Harmo nie bleek ziel) goed voorbereid te heb ben: Suite Ballet van F. Popij en de Potpourri over Opera-motieven van Verdi, waren uitstekend van uitvoe ring. De passages kwamen er allen goed uit en het ensemble valt zeer te loven. La Camargo, Fantasie van E. Mui- lot, is af en toe wat plat, de Fantasie uit Rip van Planquctte had, behou dens de mooi voorgedragen solo-ge deelten, wel wat pikanter had kunnen zijn. Wanneer Harmonie zich eens wat meer op de ware beoefening der mu ziek toelegde en niet maar steeds con certen gaf, dan. Ja dan voorspelden wij Harmonie een schoone toekomst, dan kon zij zich ook weer eens op de voornaamste concoursen hier te lan de nipten en n o g beter concerten voor hare begunstigers geven. Het is toch van al,r ,"e/>ne bekendheid, dat wnnr een vereenitrlntr zich alléén doet hooren op een concours, al moge zij dan met de hoogste onderscheidin gen huiswaarts keeren, zulk een over winning niet te vergelijken Is met die op eer concours waar verscheidene vereenigingon moéten kampen. Harmonie toont met haar winter- concertep. meer te presteeren, dan met die des zomers door haar gege ven Tm bewijs voor onze bewering, dat bij degelijke en langdurige studie Harmonie een schoone toekomst kan te genmet gaan. De medewerking bestond uit chan- sonnetten en voordrachten door het duo Elferink en HeJLman. Beiden wis ten het talrijke publiek ten zeeirste te amuseeren. Natuurlijk kregen de ar me schoonmoeders er weer van langs. In opgewekte stemming ging men ten dans. BRAND IN DE JANSSTRAAT. Ten huize van den heer J. C. Meije- rink, Jansstraat 62, is Zondagavo'nd omstreeks negen uur brand uitgebro ken. Een conducteur van de Electri- sche tram, die den brand ontdekte, waarschuwde den beneden in het per- eeei wonenden bakker Uesselman, waarop deze telefonisch de politie waarschuwde. Te 9.02 ontving men op het Politiebureau het bericht en één minuut later reeds reed de Eén- paardsslangenwagen uit. Verder ruk ten uit de ladderwagen en spuit X. 't Bleek, dat de brand was ontstaan in een slaapvertrek aan de noordzijde der tweede verdieping en vrij fel woedde. Dadelijk werd met één slang op een brandkraan van de waterleiding in de Jansstraat de blussching begon nen. Ongelukkigerwijze werd door trekken aan den slang de standpijp op de brandkraan omver getrokken. Onmiddellijk spoot de breede water straal uit de brandkraan wel tien meter recht de hoogte in. Door dit ongeval kou in ongeveer vijf tot <zeven minuten geen water meer gegeven worden, lu dezen tus- schentijd grepen de vlammen feller om zich been. Inmiddels had de brandweer een slang geschroefd op de brandkraan in de Lombardsteeg en twee op die op de Riviervischmarkt. De Jansstraat en de Noorderschool steeg werden door de politie afge zet. Omstreeks half 10 was men den brand meester. Echter niet, vóórdat uitgebrand waren twee slaapvertrek ken, een badkamer én een gedeelte zolder. O.a. is verbrand veel beddegoed, een groote kast met kleeren, en ver der meubelen. Drie van de kamers op de eerste verdieping leden zeer van de groote watermassa, die bij de blussching ge bruikt is. Ook de beneden wonende bakker heeft waterschade. Omtrent de oorzaak is niets be kend. De bewoners waren sedert half acht afwezig en zijn niet met licht boven geweest Doordat men niet wist, waar de fa milie vertoefde, kreeg deze eerst te half 12 kennis van het gebeurde. De schade wordt door verzekering gedekt. Tijdens den brand beklaagde zich J. uit de Leidschestraat, die in de Noorderschoolsteeg stond te kijken, dat een politie-agent hem met de sa bel had geslagen. Do agent-in-kwes- tie deelde echter mee, dat hij den man, die zich niet aan zijn bevelen stoorde, met een sabel In scheede, die hij voor een inspecteur van politie bewaarde, bad aehteruitgeduwd. Tegen J. is nu proces-verbaal opge maakt, wegens het niet opvolgen van do bevelen der politie. VERPLAATSING BELASTING KANTOOR. Meermalen hebben wij geklaagd over het Rijks-belastingkantoor in de Kleine Houtstraat, nog zeer kort ge leden in eeu Om Ons Heen, onder den titel Een Hok. De aandacht van den Minister is bij die gelegenheid opnieuw op de zaak gevestigd. Met voldoening ver nemen wij, dat Z. Exc. thans beslo ten lieert, deze zaak weldra afdoend te regelen. Voor de talrijke bezoekers en voor de ambtenaren is het een nangename tijding, dat zij dit ouderwetsche, on geschikt geworden perceel den rug zullen kunnen toekeoren. DE GENESTET-BANK. De volgende bijdragen voor de De Genestet-bank zijn Ingekomen bij den penningmeester van het Comité, Mr. H Ph. 't Hooft, Groote Houtstraat 164. Haarlem Prof. J. W. Muller, Utrecht. 5 G. S. de Clercq, Bloemendaal, ƒ2.50 Ned. Protestantenbond, Amsterdam, 25 mej. J. A. van Walsem. Haar lem. 5H. V. leerling H. B. S., Haarlem, 1 J. Leupen, Haarlem, 10 Mr H. Ph 't Hooft. Haarlem, 5 mevr. Meder, Bloemendaal, 10 mevr. A., Haarlem, 10C. J. J. Nieuwland, Haarlem, 1 J. Krol Kzn.Haarlem, 3 Mr. E. H. 's J a- cob, Den Haag, 25 Dr. H. J. Kie- wiet de Jonge, Dordrecht, 2 Dr. en rnej. Noorduyn, Nijmegen, 2 G. II. Hillebrand, Meppel, 1Mr. W. Pijn- acker Hordijk, Haarlem, 1 mej. M. S. Haga, Enschedé, 2.50 Dr. I. var, den Bergh, Zwolle, 1 II. van W. Z. Zutphen, ƒ1; Mr. F. G. Schalk wijk, Haarlem, 2.50 mevr. II. van Tienen Jansse—K ruseman, Amster dam, 5 J. Evers, Amsterdam, 1 J. van O., Amsterdam, 2.50M. Troub, Den Haag, 2.50 Duinoord, Den Haag, f 1 Van C., Den Haag, 1; Mr. J. Knottenbelt, Den Haag, 2.50 V. Loosjes,* Snoek, ƒ2.50; J. de L., Den 1-Iaag, f 0.50 een vereerster van den dichter, Deventer, 1C. Nannes Gorter. Alkmaar, 1 Mr. G. A. P. Bax, Den Haag, 5 N. N., Den Haag, ƒ0.50 H. J. Smits. Almelo, 1.20 H. \V. Capel, Den Haag, 1 mevrouw MassopKroes, Amsterdam, 2.50 De Bruine, Zwijndrecht, ƒ0; Mr. Co- hen Stuart, Alkmaar, 5 Jhr. J. Ho ra Siccama v. d. Harkstede, Hilver sum, 10 P. F. A. Luitjes Jr., Am sterdam, ƒ10; J. J. Drucker, Londen, 25 J. W. Th, ZwoUe. 5 D. v. G., Amsterdam, f0.75; R. T., Amster dam, 2 P. J. Liedmeyer, Zaandam, 0.50; Mr. Th. R.. Zwolle, ƒ10; me vrouw v. d. Blocquery, Nijmegen, ƒ2.50; totaal ƒ221.95. „Onder On s". Zaterdagavond gaf de Fietsclub ..Onder Ons" haar derde jaarfeest. De verschillende nummers van het rijk voorziene programma werden vlug achter elkaar afgespeeld. De lei ding bleek wel in goede handen te zijn. Als slot-apothéose kreeg men een tableau-vivant (de club „Onder Ons" hulde brengende aan Neërland's grootsten avfateur). In dezen tijd van vliegmachines en vliegmenschen was dit een aardig idee. Op het tooneel was een heuscho vliegmachine te aanschouwen. De groep, ln een olcc- trische kleurbelichting, maakte een verrassend effect. Er heerschte den heelen avond in de zaal een gezellige geest. Men verstaat bij „Onder Ons" de kunst om het den gasten aangenaam te maken. VIJFDE SéANCE-STEENMAN. De heer Joh. Steenman heeft dit jaar aan zijn vier gewone Séances voor Kamermuziek een vijfde (buiten abonnement) toegevoegd en die doen plaats hebben op Zondagmiddag in het gewone lokaal. De groote attrac tie van deze matinée was het optre den van de gevierde zangeres mevr. Julia Culp, terwijl de medewerking van de iaieutvolie pianiste, mevr. J. Mossel—Belinfante, als begeleidster, tot het voornaam karakter der uitvoe ring krachtig bijdroeg. Mevr. Culp had haar programma samengesteld uit een viertal liederen van Brahms, een gelijk getal Oud- Nederlandsche volksliederen en drie liederen van Beethoven. Deze laatste, na de pauze gezongen, heb ik opge offerd. maai- des te meer genoten van de Brahms-liederen. Deze werden ge zongen met al de volmaaktheid van techniek en de pracht van nuancee ring, die het luisteren naar deze zeld zaam begaafde zangeres tot een uitgezocht kunstgenot maakt. Het waren alle vieir ju woelen van voor drachtkunst, waaronder misschien „Immer leiser" en „Feldeinsamkeit" het allerheerlijkst uitblonken. Ook de Hollandsche liedjes werden schitte rend gezongen toch was het, dunkt me, hier meer het verfijnd mooie dan wel het karakteristieke der voordracht, dat de hoorders be koorde. In elk geval, de zangeres had er een enorm suocès mee. Van den heer Steen man hoorden we het bekende Viool-Concert van Max Bruch. Het spel van den concert gever was dezen middag bij uitstek gaaf en klankschoon. Het mooie Ada gio klonk weldadig warm en in het meer schitterende dan veelzeggende slot-Allegro werd een aanzienlijke vir tuositeit ontwikkeld. Over de begeleiding van mevrouw Mossel maar een enkel woordmaar dan ook een woord van onvoorwaar delijke' hoogschatting. Haar spel was even geacheveerd als boeiend door warme en intelligente muzikaliteit PHILIP LOOTS. HET NIEUWE SYSTEEM. De datum van de tweede opvoering van het stuk van Dr. Nolst Trenltó zal weldra in onze advertentie rubriek bekend gemaakt worden. I Wij houden ons er van overtuigd, dat die een groot publiek zal trekken. I Vooreerst om het stuk zelf, waarmee j do toehoorder zich bij uitstek vcr- maakt, en tevens om het goede doel. waarmee de opvoering gegeven I wordt, namelijk stijving der kassen j van de vereenigingen Huisverzorging i en Kindervoeding. Zelden werden het aangename en h«t nuttige beter saamgevoegd. Se Tram naar Bloemendaal. In de concessie-aanvraag voor de tram naar Bloemendaal, wijst de Noord-Zuidhollandsche tram zoo als wij reeds in 't kort meedeelden er op, dal door de bepaling, dat de tram in Haarlem één meter van de Overveensche gTens en op 't Verwulft één meter van de stadslijn Station Hout moet blijven, de risico van de lijn Overveensche grensOverveen sche station te groot wordt voor de maatschappij, om die alleen te dra gen. Wel heeft de maatschappij het vertrouwen, dat in de toekomst de inzichten (van Haarlem zullen ver anderen, maar dat kan toch lang op zich laten wachten. Daar men te Bloe mendaal echter behoefte gevoelde aan de totstandkoming der lijn, stelt de maatschappij voor, dat de Gemeente, of de ingezetenen in het maatschappe lijk kapitaal der maatschappij zullen deelnomen voor een bedrag in aandee- len van 35,000, pari te plaatsen. Dit is één derde van de aanlegkosten, die dus 105.000 bedragen. Wat de zijlijn Bloemendaalsche- wegJulianaweg betreft, ook die ri- i oordeelt de maatschappij io groot voor zich zelf alleen. Zij wil die zijlijn alleen dan aanleggen, wanneer men haar waarborgt een som van oO.OOO per K.M. voor aanlegkosten en 30 cents per wagen-kilometer. De lijn Haarlem—verveen wil de aanvraagster laten eindigen ten zui den van den spoorweg Haarlem Zandvoort De tram zou dan derhalve niet den spoorweg overgaan. In elke richting zouden 60 ritten worden gemaakt en de prijs per rit worden vastgesteld op 7 1/2 cent zon der overstappen en 10 cents per twee- rittenkaart. Gelijk Zaterdag gemeld is, maken B. en W. in hun ontwerp-besluit er bezwaar tegen, dat de lijn uiet uaar Bloemendaal zou doorloopen en ook, bezwaar tegen het tarief. Volgens dit laatste zou nl. het korte eind Overveensche station—Haarlem- sche grens 7 1/2 cent kosten en van ge meld station naar 't Verwulft in Haar lem 10 cents. Heen en terug Station OverveenVerwulft zou dus 20 cents kosten. Deze prijzen acht men. ook in vergelijking met die der E. N. E. T., veel te hoog. DIERENMISHANDELING. Een onzer lezers maakt ons er op attent,, dat een van de Haarlemsche medici rondrijdt in een koetsje, voortgetrokken door een paard, dat geplaagd wordt met den opzetteugeL Zoo n doktersoaard moet natuur lijk telkens stilstaan en neemt dan graag een houding aan, waarbij het kan rusten. De opzetteugel belet dat en is daarom een ware kwelling voor het dier. Waarschijnlijk weet de dokter dat niet, anders anders zou hij zijn koet sier het gebruik van den opzet wel verbieden. D. I. U. Deze tooneelvereeniging gaf Zater dagavond in den Schouw burg een bal- masqué, dat zeer prettig verloopen is. Gezellig werd gedanst en alle aanwe zigen amuseerden zich kostelijk. De costuums onderscheidden zich door buitengewone originaliteit. Prijzen werden uitgereikt aan MercadetChantecler (haan on kip) vijf hoofdpersonen uit het tocncol stuk „De twee Weezen" Groep land verhuizers Costuum hoJf heer, half don\e Vlinder Vermakelijke August en Zonnepitleupaar. VOETBAL-GEESTDRIFTELÏNGEN. Een troepje veertienjarige jongehs waren gistermiddag in de Zijlstraat, waar voor een winkel de uitslag HaarlemH. F. C. bekend werd ge maakt, zoo luidruchtig van vreugde, dat de politie de jongens naar huis stuurde. In de Groote Houtstraat trad de politie nogmaals op, toen de jongenstroep daar zingend door trok. J u b i lé. Zondag herdacht de heer Jac. de Jong, musicus alhier, den dag waar op hij voor 12 1/2 jaar geleden werd benoemd tot directeur van het zang koor „Laudate Deurn", der O. L. Vr. kerk aan het Spaarne. Das morgens onder de üoogniis werd door het zangkoor, onder lei ding van den heer De Jong, op voor treffelijke wijze uitgevoerd de „MLssa St. Josephi" voor gemengd koor van Philip Loots, waarna de jubilaris te zijnen huize werd gelukgewenscht en hem namens genoemd zangkoor een prachtige Beethoven-buste met piëde stal werd aangeboden. Ook tal van ingezetenen hadden door het zenden van bloemen en ge- lukwenschen blijk geeeven van hun belangstelling. Een bloedige wraakneming. Hedenmiddag te omstreeks half 2 heeft een knecht van den jalousiën- fabrikant J. Senft op de Nassaulaan den heer Senft en diens zoon door messteken ernstig verwond. De heer Senft Sr. moet zeer ernstig getroffen zijn. De zoon is in het hos pitaal opgenomen. IZie vervolg tweede pagina). Uit de Omstreken SCHOTEN. ,,S n e 1 v e r b a n d." Door de vereeniging voor eerste hulp bij ongelukken Snelverbahd is eene openbare vergadering gehouden in een der zalen van de „Karseboom" alhier, voor genoodigden. Hiervoor waren een zestigtal perso nen opgeroepen, die dezen winter een cursus hadden medegemaakt, aan welke uitnoodiging een twintigtal ge volg gaf en nog enkelen schriftelijk hun adhaesie betuigden. Door den voorzitter werd in een kernachtige Tede het doel en streven der vereeniging uiteengezet, waarbij herinherd werd aan het deelnemen aan den wedstrijd in het verleenen van eerste hulp bij ongelukken te Utrecht, waar de vereeniging zulk m succes had. Tijdens de vergadering traden 15 nieuwe leden toe. Door deze vergroo ting werd het noodzakelijk het be stuur uit te breiden met 2 leden, zoo dat het thans is saamgesteld uit de heereu D. Couwenhovcn, voorzitter; W. Walewijn, secretaris, J. Tates, penningmeester, W. Saeys, 2e secre taris, en N. Hartog, magazijnmees ter. Dank zij de welwillende medewer king van Ds. Ch. Götte zal „Snclver- band" een herhalingscursus kiuuieu houden. De heeren Mr. Ribbius en Kersten, respectievelijk voorzitter eh secreta ris van de hoofdvereeniging E. H. bij O., afd. Haarlem, woonden deze gadering bij. Eerstgenoemde zette nog het doel en streven der vereeni ging uiteen. Hij wees er op, hoe nood zakelijk het is, dat er op fabrieken en werkplaatsen, naast een goed inge richte verbandkist, ook een paai' per sonen zijn, die in staat zijn daar doelmatig gebruik van te maken. Het kan zeker buiten de fabriek ook zeer nuttig zijn, eerste hulp te kunnen ver leenen. HAARLEMMERMEER. Het tweejarig zoontje van G. Kloot wijk, te Nieuw Vennep, dat, zooals wij reeds meldden, ernstige brand wonden bekwam door het in brand raken der kleertjes, is aan de gevol- ~en bezweken. In een vergadering van do Anti- Revolutionnaire Kiesvereeniging in district I (Lyuden) werd tot bestuurs lid herkozen de voorzitter IL Hol trop. Wegens uitbreiding werden tot nieuwe bestuursleden gekozen de heeren F. H. Ros en A. Groeneberg. Besloten werd een duizendtal pro- paganda-blaadjes te verspreiden te gen de adresbeweging in zake „Alge meen Kiesrecht". De Vereeniging tot instandhouding van de School met den Bijbel", te Hoofddorp, hield dit jaar haar jaar vergadering op een eenigszius feeste lijke wuze. Op de gebruikelijke wijze geopend zijnde, hield de voorzitter, Ds. De Jung, een kernachtige toespraak over het onderwerp „Verschil tusschen do beginselen der moderne opvoeding der kinderen en die der Christelijlye"- Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat de ontvang sten 10.261.20 en de uitgaven 8590 66 1/2 hadden bedragen alzoo een batig saldo van 1670.62 1/2. De aftredende bestuursleden P. Kamper, A. Vogelaar en A. vau Wijk, wvixlen met groote meerderheid van stemmen herkozen, en aanvaardden allen hunne herbenoeming. Breedvoerig werd er gesproken over de vorming van een 7de leer- klasse. waarover men echter nog niet tot algehèele overeenstemming kon komen. Na het afdoen van eenige huishou delijke zakeu. werd de vergadering gesloten. HEEMSTEDE. Tot weesvader in het Luthcrsch Weeshuis alhier ls benoemd do heer II. Mellema, te PurmerentL VELSEN, STUKKEN VAN DEN RAAD. De heer Frans Netscher. lid van den Raad, stelt voor het personeel aan de openb. lagere school te San» poort met twee leerkrachten uit te breiden. De heer Netscher grondt zijn voor stel op het gebrek aan een voldoend aantal leerkrachten aan genoemde school v i e r thans voor zes leer jaren, De vereeniging „Vissckcrij- school" te IJmuiden verzoekt den Raad aan de gebruikelijke subsidia een continueerend karakter te geven. B. en W. stellen voor, het adres in hunne handen te stellen om prae- advies. IJMUIDEN. Blijkens een bericht in de Staats courant is tot buitengewoon lid van den Raad voor de Scheepvaart be noemd de heer J. G. T. Broekmeyer, en tot plaatsvervangend buitenge woon lid de keer J. Prins, beiden al hier. De staking aan de ijsfabriek „IJ muiden". Onze berichtgever te IJmniden schrijft Omtrent de staking van het fa- briekspersoneel werd ons van de zijd® der directie het navolgende medege deeld Het geschil betreft noch de loonen, noch arbeids- of rusttijden, doch is uitsluitend een gevolg van oneenig- heid tusschen den administrateur der fabriek, den heer B., en den chef machinist, den heer Van G. Eerstge noemde had den chef-machinist reeds herhaalde malen op min of meer ern stige tekortkomingen gewezen, wat kivaad bloed gezet had, te meer daar laatstgenoemde zich slecht met do niachtsverdeeling op de fabriek, waar bij hij onder den technischen admi nistrateur kwam te staan, kon ver eenigen. Een betrekkelijk onbeduidend voor val het slapen van een nachtwacht niet door den chef-machinist op tijd gerapporteerd, deed de maat overloopen, waardoor de administra teur. die procuratiehouder en plaats vervangend directeur is directeur is de heer Fauvel, te 's-Graveuhage zich genoodzaakt meende te zien, den chef te ontslaan, waarbij hem overeenkomstig de arbeidsvoorwaar den nog 30 dagen loon werd uitbe taald. Het. overige personeel oordeelde, dat den chef onrecht was geschied eu meende zijn solidariteit te moeten toonen, door mede op staanden voet heen te gaan. Hun werd het loon tot op den dag der staking uitgekeerd. De fabriek is stopgezet, zoodat geen ijs wordt gefabriceerd. Desniettemin kan de fabriek voorloopig haar gecon tracteerde leverantiën voorteelten, aangezien een groote hoeveelheid ijs in voorraad Ls gemaakt. De administrateur is van meeniug, dat de staking spoedig geëindigd zal zijn, daar geheel nieuw personeel zal worden aangesteld. Tegen Zaterdagmiddag heeft het bestuur van den Nederlandschen Me- taalbewerkersbond, dat zich met deze quaestie heeft meenen te moeten in laten. een conferentie met den admi nistrateur aangevraagd, die bereid willig is toegezegd. Mannenkoor. Zaterdagavond, zoo schrijft onze irr., gaf IJrnuidens Mannenkoor een concert onder leiding van zijn di recteur, den heer N. Gonlag. Medewerking werd verleend door 't Mandoline-ensemble „Con Amore™ van Haarlem, te IJmuiden van vroe ger reeds gunstig bekend en door den heer J. Poppelsdorf, lo violist van liet Concertgebouw-orkest te Amsterdam, Deze tweede uitvoering van het mannenkoor, heeft bewezen, dat dit Jaar ijverig gestudeerd is en vooral aan klankeenheid is gewonnen. Mo gen de tenoren ons niet bijster kun nen bekoren, de bassen daarentegen waren subliem van diepte en rein heid, vooral in het lage register. Bij „Con Amore" hebben we op nieuw het pianoaccouipagueinent be wonderd. De heer Poppelsdorf heeft ons ni8t kunnen boeien. Het lichtschip Suriname-rivier is vertrokken. SLOTERDIJK. In de Hen. Kerk trad Zondagvoor middag de bevestiging plaats van Ds. J. \V. P. Ie Roi, voorheen te Pur- merland. door den consulent Ds. Fa- ber, van Sloten, en zulks naar aan leiding der woorden „Predik het Woord" (2 Thirn. 4 2). Des avonds hield Ds. Le Roi zijn intreerede en had daarbij Uit tekst „Wij zullen den Koninklijken weg gaan" (Num. 20 17). Beide keepen waren tal van belang stellenden aanwezig des avonds was geen plaatsje onbezetna afloop

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1