NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. L.O. - 74683. 28© Jaargang. No. 8492 Verschijnt dageöjks, behahw op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 27 FEBRUARI 1911 B HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËNi PER drie maanoeni Van *—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem y i-20 3 Haarlem van 1—6 regels /l.—elke iegel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kohi der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) Adveiteirftën van Vraag en Aanbod, hoogstens res regels, 26 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland 1.65 ($£-. 50 Qs. voor 3 plaatsingen contant GPfllustreerd ZoSagsblad, 'voor Haart'cm t I 037M Redactie en Administratie: Groote Hontstraat 53. omstreken en franco pet post 045 Intercommunaal Telefoomramraer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ^7'r' Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Teleioonnummer 122. Tot de plaatsing van advertenflön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht In ons vorig Overzicht hebben we reeds iets meegedeeld over -DE OORZAKEN VAN DE FRANSCHE MINISTERCRISIS. ,maar toch zijn eenige aanvullende bijzonderheden nog wel gewenscht. Er werd gedebatteerd over de toe passing der wetten ven 1901 en 1904 op de congregaties. Tegen de regeering werd gesproken door de afgevaardigden Meunier en Maloy. Beide sprekers betoogden, dat 't kabinet-Briand h. i. deze wetten toepast op een wijze, die absoluut geen doel treft. Wel hebben de orden hare zetels gedeeltelijk verplaatst naar het buitenland, maar overal in Frankrijk zijn weder afdoellngen gesticht, welker leden zich echter niet in het ordekleed vertoonen. Van of- ficieele zijde is (zoo betoogden de beide sprekers) erkend, dat niet minder dan 2000 orden zonder machtiging ln het land gevestigd zijn gebleven. De Je zuïeten te Parijs hebben zich verdeeld over 50 groepen, die hun arbeid blij ven voortzetten, alsof niets gebeurd was en zij hebben 6714 scholen, die gesloten waren, heropend, waar door hetzelfde personeel als vroeger onder richt wordt gegeven. Maloy wees in 't bijzonder nog op de Vaksche wijze, waarop de rechtban ken te werk gaan op 1713 tegen de orden ingestelde vervolgingen waren slechts drie veroordeelingen gevolgd. Daarop zei Briand „Wie wordt hier eigenlijk geïnter pelleerd, ik qS de rechtbanken Wij hebben de strafvervolgingen bij de rechtbanken aanhangig gemaakt. Mag men nu van haar uitspraken ge bruik maken om ons van plichtsver zuim te beschuldigen Verder kwam de minister-president op tegen de beschuldiging, dat hij, of het departement van eeredienst, zich ten opzichte van hun optreden tegen de orden iets te verbijten zonden heb ben. Onjuist noemde hij de bewering, dat de orden opnieuw opgetreden zijn, enkele harer leden slechts hebben zich hier en daar, gescheiden van elkan der. weder gevestigd en deze worden nauwlettend in het oog gehouden. Het is waar, dat vroeger gesloten scholen heropend zijn, maar dit zijn niet alle gevallen, door de wet be doeld. Zooals men weet werd na dit debat een door 't ministerie aanvaarde mo tie slechts met 16 stemmen meerder heid goedgekeurd. Een geringe meerderheid. Wat zal 't ministerie nu doen Deze vraag wordt algemeen gesteld, maar een beslist antwoord is nog niet ge hoord. Aan veronderstellingen en gis singen natuurlijk geen gebrek Hedenmiddag, na de begrafenis jvnn den minister van oorlog, géné raal Brun, zal de ministerraad verga deren om een definitief besluit te ne men. Br moet veel, volgens sommigen gelfs zeer veel, kans zijn, dat 't ministerie Briand ontslag «al vragen. Mogelijk is, dat enkele ministers blijven, maar in dat geval gaat Briand zeker weg, want 't votum van Vrijdag gold in de allereerste plaats hem zelf. In de Oostenrijksdie delegatie ïb bij de behandeling der begrooting over gesproken. De minister van buiten- landsche zaken, graaf Aehrenthal, constateerde, dat het Oostenrijk-Hon- gaarsche stelsel van bondgenootschap pen buitengewoon gunstig wordt be oordeeld. Oostenrijk heeft geen uit breidingsplannen, het wil evenwel behouden wat het heeft en het moet sterk zijn, ten einde bondgenoot schappen te kunnen sluiten en den vrede te waarborgen. Wat de quaestie der ONTWAPENING betreft, herinnerde de minister aan de verklaring van den commandant der marine, dat Oostenrijk-Hongarije in deze afhankelijk is van de oorlogs toerustingen van andere staten. De minister zal evenwel alle voorstellen tot beperking der bewapening met toe- juicliing begroeien en steunen. Als alle staatshoofden en ministers er eens zóó over dachten en als er dan eens een flink man opstond, om 't initiatief voor de beweging te ne men, dan.... Maar och. aan dit als ontbreekt nog te veel In den Duitschen Rijksdag is Za terdagmiddag weer over EENIGE DUITSCHE LEGER- ZAKEN gesproken. De minister van oorlog was aan 't woord. Zijn Excellentie antwoordde op de verschillende opmerkingen, dat de uitgaven, die Duitschland zich voor zijn verdediging getroost, de ge- wenschte vruchten afwerpen, zoolang het gelukt daardoor het vaderland te behoeden voor een oorlog. (Tusschen haakjes zij opgemerkt, dat deze uitspraak van den minister wel iets bevat, dat waar is, maar dat de voorstanders van ontwapening en vrede er zeker gegronde bedenkingen tegen zullen hebben). De regelen van den eereraad, zoo zei de minister verder, schrijven geen duels voor de eereraden onderzoeken alleen of een officier, vóór het tot een uitdaging kwam, zich heeft gedragen zooals voor een officier past. Achteruitzetting om geloofsredenen van aspiranten voor het officiers schap is in strijd met de wet Dat sinds den tijd tusschen 1880 en 1890 geen Israëlieten tot reserve-offi cieren zijn benoemd, daaraan waren ik geef het toe, zoo zei de minister bewuste of onbewuste antisemiti sche opvattingen schuld wat ik na tuurlijk misprijs. De vraag is even wel, wat er zal moeten gebeuren. Een aJgemeene aanschrijving aan het le ger is absoluut overbodig, zij bestaat immers reeds. Waar billijke bezwaren bestaan, zal voor verbetering worden gezorgd, in het leger zelf bestaat geen antisemitische gezindheid. Het is onjuist, dat men in het leger blindelings gehoorzamen moet. leder officier zal soldatenm ishandelingen afkeuren, en alles wordt gedaan, om aan de mishandelingen paal en perk te zetten. Een duidelijk bewijs, hoe gezond de grondslag van het leger is, levert de verhouding in Zuid-West- Afrika, waar officieren en manschap pen samen dorst hebben geleden en hun leven voor elkander hebben geof ferd. Op deze verklaring klonken toejui chingen. Na dit succesje van den minister werd het debat tot heden, Maandag, verdaagd. Bij de Doema is in behandeling een wetsontwerp tot uitlevering van mis dadigers. Het ontwerp is gebaseerd op de wederkeerigheid van uitleve ring, zoowel van crimineele als poli tieke misdadigers, wanneer de laat- sten iets hebben ondernomen tegen het leven, de vrijheid, de gezondheid of de eer van vreemde staatshoofden Do uitlevering heeft slechts plaats als de uitgeleverde voor een gewone rechtbank wordt veroordeeld, en voor de misdaad, die in het verzoek tot uitlevering wordt aangegeven. Het Doema-lid Samylowski (rech terzijde) zei, dat Rusland er naar moet streven, met de Europeesche staten verdragen te sluiten, waarbij de uitlevering van misdadigers van alle categoriën wordt geregeld. Daar door zouden de revolutionaire nesten in Parijs. Londen en Zwitserland kunnen worden verwoest, die 4en Russïschen staat ernstige schade be rokkenen. De regeering moet eischen. dat vreemde mogendheden geen Rus sische revolutionairen toelaten. Het ontwerp is door de Doema aangenomen. FINLAND EN RUSLAND. De voorzitter van den Finschen Lnnddag heeft geweigerd een smeek schrift van de socialistische fractie aan den Tsaar in behandeling te ge ven, omdat het in te krasse termen was gesteld. 'De Russische ambtena ren worden in dit geschrift als die ven, gespuis, moordenaars, enz be titeld. De vergadering heeft met een meer derheid van 4 stemmen de handelwij ze van den voorzitter goedgekeurd. De socialisten verlieten daarop de vergadering en verklaarden geduren de deze zitting niet meer aan de werk zaamheden te zullen deelnemen. AMERH<A EN JAPAN. De Amerikaansche Senaat heeft het scheepvaart- en handelsverdrag met Japan bekrachtigd. In ons vorig Overzicht stelden we de beteekenis van dit verdraf in 't licht, vooral wat de quaestie van Ja- pansche emigratie betreft. De Senaat heeft nu spoediger dan eerst verwacht werd, zijn goedkeu ring aan dit staatsstuk gegeven. Maar de toegevendheid der Senatoren is nog geen bewijs, dat de tegenkanting onder de bevolking nu ook plotseling zal ophouden. RUSLAND EN CHINA. De Chineesche kooplieden te New- York hebben een vergadering gehou den. Er werd een motie aangenomen en naar het ministerie van builen- landsche zaken te Peking overge seind strekkende om de Chineesche regeering op te wekken, zich te ver zetten tegen de agressie van Russi- schen kant. EEiN GRENSGEVECHT. Aan de Grieksch-Turksche grens is weer gevochten. Turken, die een kud de schapen tot over de grens najoe gen, zijn slaags geraakt met een Grieksche patrouille. Twee hunner zijn gedood. Een betreurenswaardig toeval schijnt de oorzaak van het ge beurde te zijn. De Bulgaarsche Sobranje keurde het in staat van beschuldiging stellen der oud-ministers uit het Kabinet- Stambouiov (behalve Sohisclimanoff) goed. DE OPSTAND IN ARABIë. Officieel wordt medegedeeld, dat een Turksch regiment, komende van Hodeidah, zonder tegenstand te ont moeten, Minaha is binnengerukt. UIT PERZIë. Te Teheran is weer gevochten. Er zijn twee mannen gedood. Men denkt, dat wraak wegens den moord op den minister van financiën in het spel is. Stadsnieuws KUNST DOOR OEFENING. Het concert, dat deze hier ter stede gunstig bekend staande man- nenzangvereeniging Zaterdagavond in „Het Brongebouw" gaf, kan zeker mei, volle recht tot de goede van dit seizoen gerekend worden. Overigens had het koor zelf ditmaal geen groot aandeel genomen in het ten gehoore gebrachte. Maar het enkele nummer tje, dat gezongen werd „Des Heeren Huis" van J. C. Boers, deed de uitne mende kwaliteiten van het koor op het voordeeligst uitkomen. Dit allerminst gemakkelijke werk, werd onder de artistieke leiding van don directeur, den heer Carel Phlip- peau, tot een zangstuk, dat de aan wezigen. die vele waren, blijkens hun langdurig handgeklap ten zeer ste waardeerden. De technische moei lijkheden werden met glans overwon nen; de „oefening" had inderdaad „kunst' gegeven. Overigens was de avond aan den solozang gewijd. De heer Carel Phlippeau en zijn leerling, de bariton A. A. van Wayen, gaveü een uitnemende vertolking van het eerste „Faust"-bedrijf. Phlip- peau's prachtige tenor aan te hooren was een werkelijk genot en Mélistofe- les vergoedde ruimschoots aan actie- kwaliteiten wat hem aan zang-tech niek nog ontbreekt. De heer Phlip peau gaf nog meer te genieten: mees terlijk zong hij recitatief en aria uit Mehul's „Joseph". Na den schitteren den zang brachten de aanwezigen „Kunst door Oefening's' directeur een warme ovatie. Ook het zingen van den heer Van Wayen was verdienstelijk, hoewel hij nog op wat kleinigheden te. letten heeft. Goed zou hij doen b.v., een voortdurend hoofd-schudden af te lee- ren, dat op den duur irriteerend werkt. En dan kunnen liedjes als „Gloeiend gesmeed" en „ln de plan tage" ook wel wat meer guitigheid verdragen; de heer Van Wayen zong zo met 'n ijzige strakheid in zijn trekken, als stond hij wie weet wat droevigs te vertellen. De smid heeft ook geen „swarte lokken" en „swarte oogenmaar „zwarte". Het dubbel Mannenkwartet „Hein- ze", dat onder leiding van den heer W. P. J. van Gemert staat, deed zijn goeden naam gestand door een be schaafde fijngevoelde vertolking van Verhulst's „Avondlied' en Smit's „Klarenbeek". De heer Piet van Cittert, die in de plaats van den heer Henri Berg huis aan het klavier plaats genomen had, kweet zich van zijn lastige taak op hoogst artistieke wijze en tot aller tevredenheid. Een groote verdienste van dezen avond was ten slotte dat slechts Ne- derlandseh gezongen werd; een in eere houden van onze moolé Holland- sche taal, dat sleehts zelden voor komt. De tweede helft van den avond was aan de voordrachtkunst gewijd; har telijk werd gelachen om „Oome Klaas in 't Rijksmuseum'' en ook „Zet je petje al' had een uitbundig succes. Na de voordrachten nam een gezel lig bal onder leiding van den heer J. F. Warmer een aanvang. VEILINGEN Uitslag der veiling van onroerende goederen in het verkooplokau! „De Gouden Leeuw" te Haarlem op Za terdag 25 Februari 1911, 's namiddags na 5 uur. 1. Een heerenhuis met schuurtje, erf en grond aan de Tetterodestraat, get. No. 24. Opgehouden 4605. 2. Een hui's en erve aan de Lange Heeren vest, get. no. 86. 3. Een huis en erve aan de Lange Heerenvest, get. No. 84. 4. Een huis en erve aan de Lange Heerenvest, hoek Janssen van Raay- 8traat, get. No. 82. Perceelen 2 tot en met 4 gecombi neerd. J. Slabber, f3120. 5. Een huis en erf aan de Spaarn- wouderstraat, get No. 99. 6. Een huis en erf aan de Spaarn- wouderstraat. hoek Heeren steeg, get. No. 101. Perceelen 5 en 6 gecombineerd. W. Staphorst, f4595. 7. Een huis en erf en bergplaats aan de Lange Heerenstraat, get. No. 4. Gebr. Van den Berg, f 3675. 8. Een perceel weiland aan den Ouden Weg, groot 1 H.A. 28 A. 20 c.A. G. H. L. Verweij, f4550. 9. Een huis en erve aan de Voorting- 6traat. get. No. 42. Opgehouden f1405. 10. Een huis en erf aan de Maerton van Heemskerkstraat, get. No. 54. M. Schnitger q.q., f2160. 11. Een gebouw aan de Lange Poellaun. get. No. 21. A. Schipper, f 1075. 12. Een huis en erf en tuin aan den Heerensingel, get. No. 87. J. v. d. Weijden, ƒ2500. 13. Een pakhuis en erf aan de Paar- desteeg. get. No. 6. J. J. Guidemond, f 3050. 14. Een huis en pakhuis aan de Gravinnesteeg met achterfront aan de Helmbrekerstoeg, get. aan de Gravin- Onze Lachhoek HIJ KENT HEM. Handelsreiziger: Ik heb vandaag alleen van dit artikel al duizend stuks iverkooht. Dat beteekent toch iets. Winkelier: Ja zeker, het betee kent tien stuks. OORSPRONKELIJK. Een jongmensch kwam den redac teur van een humoristisch blad eeni ge onecdoten aanbieden. Ik verzeker u, mijnheer, betoog de hij, dat ze nog nooit gedrukt zijn. En ik verzeker u, antwoordde de redacteur, dat ze ook nooit gedrukt zullen worden. Nou moet ik toch beusch weg om twaalf uur komt mijn man thuis! En 't is nu pas elf! Ja. ja, maar ik kom onderweg misschien nog wel iemand tegen! NAMAAK. Man: Je armbanden zien er bril- lant uit. Vrouw: Ja. léén maar zoo helaas zien ze e HAAR SNOR. Elly: Stel je voor, Paula, moet geen enkel echt haar hebben! Nelly: Dat is laster! Haar snor is echt. nesteeg No. 15 en aan de Helm breker- steeg No. 10. Opgehouden, f 8000. 15. Een pakhuis en erf aan de Drap- penierstraat, get. No. 21 Opgehouden, f 3000. 16. Een burgerwoonhuis en erve, met tuin, aan de Roosveldstraat, get. No. 25. J. van Roode, f2430. 17. Twee winkelhuizen aan de Nas- saulaan, get. No. 14 en 16. Opgehouden, f 6250. 18. Een huis en erf aan de Lange Begijnestraat, get. No. 28. S. J. de Vries, f 1650. 19. Een huis en erf aan de Noorder Schoolsteeg, get. No. 17. Johs. Jansen, ƒ820. 20. Een huis en erf aan de Wijde Appelanrsfeeg, get No. 6. Opgehouden, f 900. 21. Een huis en erf aan de Kalve ren steeg. hoek Goudsmidsplein, get. No. 2. Opgehouden, f810. 22. Een burgerwoonhuia en erf aan de Kerkstraat, get. No. 4. W. J. J. Hessels, f 2070. 23. Een burgerwoonhuis en erf aan de Oranjestraat, get No. 40. J. P. Prins, f2410. 24. Een winkelhuis en erf met tuii' aan de Oranjestraat, get. No. 56. R. Boonsira, 2250. 25. Een huis en erf aan de Franke- straat, get. No. 15. Uit de hand verkocht 26. Een heerenhuis met tuin aan het Nassaplein, get. No. 3. Opgehouden, 16905. 27. Een huis en erve met tuin aan de Oranjeboomstraat, get. No. 103. Opgehouden, f 2190. (Vervolg Stadsnieuws op de derd» pagina van dit tweede blad). FEUILLETON EEN MODERNE ROMAN IN 23 HOOFDSTUKKEN. XII. „Het Witte Huis" Chimston, 12 Sept. Beste Gough. In s hemels naam, leg mij die zaak toch eens uit Wie is die dame en wat heb ik haar gedaan? Ik ben heelemaal in de war; begrijp >r niets van. Uw FRED. RODWAY. XIIL Dean's Inn, Londen E. C., 13 Sept. Amice. Als je het nog niet begrijpt, helpen geen nadere uitleggingen. Hier heb Ie een copie van het gerechtelijk stuk. )loet het soms nog door prentjes ge- Jllustrecrd worden, vóór dat je het be grijpt? Jo hoeft niet meer te sohrij- ven, ik ben op reis. Bonjourl WINWOOD GOUGH. XIV. „Het Witte Huis" Chimston, 15 Sept Beste Billy. Ik zit verschrikkelijk in het nauw. Lees ingesloten brief van Gough en het stuk van den kantonrechter maar eens. De kerel is op reis gegaan en vertikt het, om mij te helpen. Wat moet ik in 's hemels naam doen? Antwoord omgaandl Lt. FRED. RODWAY. XV. Omnium Club. Londen S. W., 15 Sept. Amice Rodway. Ik heb een half uur over je pape rassen zitten denken, maar ik durf nog niet met zekerheid beslissen, of je opgehangen zult worden dan wel dat je er met slechts 20 jaar tuchthuis af komt. Ik ben nog al een eekuur ad vocaat en durf me dus niet aan voor spellingen wagen. Natuurlijk, je zou de dame een bezoek kunnen brengen en haar de zaak uitleggen, maar daar hoort nog al wat moed toe; lk zou dan niet graag in jouw schoenen staan 1 En anders er van doot gaan! Naar Centraal-Afrika of den Noordpool, of zoo! Ik zou je graag van dienst zijn, maar ik weet beusch niet hoe. Enfin, ik wensch je het beste, maar ik vrees. Uw BILLY. P.S. Achteraf beschouwd waar om zou je niet met de bewuste dame gaan trouwen? 't Lijkt me een heel goede oplossing; zij kan op je buiten passen, zoo lang Jij in het tuchthuis zitl XVI. „Het Witte Huis" Chimston, 17 Sept. Zeer Geachte Mevrouw. Door een gemeenschappelijken vriend vernam ik zoo juist, dat een voor u zeer onaangename zaak op het oogenblik voor het kantongerecht aanhangig is. Ik haast mij, u mijn oprechte deelneming te betuigen en u mijn diensten aan te bieden, wan neer u daaraan behoefte mocht ge voelen. Door een hoogst eigenaardigen sa menloop van omstandigheden heb ik ook een boerenwagen aangereden op den avond van den 30an Augustus, nabij Chimston. De geleider daarvah, in kennelijken staat van dronken schap, werd daarbij slechts onbedui dend gewond, maar dreigde mij met een aanklacht en noteerde mijn num mer. Nu zou het mij toch al héél toe vallig lijken, als er op denzelfden avond en nabij dezelfde plaats nog een dergelijke aanrijding had plaats gehad tenzij natuurlijk de bewuste man zijn brood verdient, door zich geregeld te laten aanrijden, wat niet geheel onmogelijk is. Maar ik meen toch, dit buiten beschouwing te mo gen laten en dan blijft slechts de con clusie, dat onze landelijke politie met haar gewoon gebrek aan tact, weer eens een geweldigen flater heeft be gaan, door een onschuldige dame van deze aanrijding te betichten. Ik haast mij dan ook, u te verklaren, dat ik mij verantwoordelijk stel voor de aanrijding, waarvan u beschul digd wordt en dat ik alle schade aan den boer zal vergoeden. Aan u, te be palen, op welke wijze u wenscht, dat zulks zal geschieden. Het spijt mij alleen, dat ik niet eerder van uw moei lijkheden op de hoogte was. daar ik mij dan reeds vroeger tot uw beschik king zou hebben gesteld. Met volmaakte hoogachting, Uw dienstwillige dienaar, FREDERICK RODWAY. XVII. „Rozenhof' Birwell Heath, 18 Sept. WelEdelGeboren Heer. Hoe ridderlijk van u, mij zóó edel moedig uw hulp aan te bieden! Ik zal u nooit genoeg dankbaar kunnen zijn. Hoe velen zouden zich laf ver borgen hebben gehouden en mij heb ben laten boeten voor hunne over treding. Het is een bemoedigende ge dachte, dat de wereld toch nog waar lijk ridderlijke mannen bezit! Zoudt u mij niet de eer willen be wijzen, een dezer dagen bij mij te ko men lunchen? Wij kunnen dan de zaak verder bespreken en ik zal dan gelegenheid hebben, u persoonlijk te danken! Onnoodig te zeggen, dat uw adviezen in deze, als die van een gentleman en een automobilist, voor mij van hooge waarde zullen zijn. Uwe zeer dankbare ALICE MARIOTT. P.S. Ik ben ten hoogste benieuwd naar den naam van onzen gemeen schappelijken vriend, die u over mijn ongelukkige positie heeft ingelicht. XVIIL „Het Witte Huis" Chimston, 18 Sept. Zeer Geachte Mevrouw. U brengt heusch véél te veel lof aan mijn houding. Ik doe slechts mijn plicht. Ik houd niet van mannen, die- zich aan hun plicht onttrekken, door" naar Midden-Afrika of den Noord pool te vluchten. Het zal mij een eer zijn, morgen met mijn auto naar „Rozenhof' te komen en bij u te komen lunchen, lk' hoop u dan te overtuigen, dat u zich niet in het minst bezorgd behoeft te: maken over die aanklacht Geheel de uwe, FRED RODWAY P.S. Ik heb een onjuistheid begaan door u te schrijven, dat een gemeenJ schappelijke vriend mij van uwq moeilijkheden op de hoogte heeft ge-: bracht. Hij had de zaak namelijk zelf van een derden persoon vernomen^ Ongelukkigerwijze is hij Juist giste ren op een expeditie naar de goud velden van Alaska vertrokken, zoodafl ik hem voorloopig tot mijn diep leed; wezen niet zal kunnen vragen naar den naam van den persoon, van wion hij den stand van zaken had verno men. (Slot volgt.)

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5