SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. Hockey. Z£orlb&l. Xjucktvaart. Boliaatseii- r ijsden.. Dammen. Grymnasftiek, i ti si 11 i Merlandsena Voetbalbond. Westelijke 1ste Klasse. Haarlem H. F. C. H. F. C. wint, 1—0. Voor de HaarlemH. F. C.-wed strijden is de belangstelling nog 'Steeds onverflauwd. Eu dat nog wel, .ofschoon ditmaal de uitslag weer voor geen van beide clubs groote com- petitie-beteekenis had, want voor de laatste plaatsen loopen geen van bei de gevaar, terwijl er al evenmin kans op het kampioenschap voor rood- blauwen of blauw-witten bestaat. Maar juist door dal ongeveer-gelijk- waardig zijn der beide elftallen stijgt de spanning, die aan de ontmoeting voorafgaat, en allen die in Haarlem voor sport voelen dat zijn er ve len 1 interesseeren zich voor de vraag, welk team tover de beide wed- si rijden genomen) de sterkste zal binken te zijn. W'aar nu de eerste ontmoeting tus- schen onze eerste-khssers, op het H. F. C.-veld. een gelijk spel (2—2) tot uitslag had (en dat na een span nender strijd), zou de wedstrijd op Haarlem's terrein moeten bewijzen, wie de overwinnaar voor dit seizoen was. Laat ik, om het verloop der Zondag gespeelde match te beschrijven, hier even in den tegen woord igen tijd over gaan. De lange wandeling naar het Scho- tensche veld is op dezen Zondag geen pleiziertje. Want er staat een krach tige Westenwind, die ook al geen goe de vooruitzichten geeft op de quali- toit van het spel. dat vanmiddag ver toond zal worden. Maar toch hebben als altijd eeti paar duizend mensehen den tocht ondernomen, om Haarleni- H. F. C. te kuunen zien. Tegen tweeen zijn op het keurig Ingerichte veld (waar, tusschen twee haakjes, de orde thans uitstekend gehandhaafd wordt) alle rangen uit stekend bezet. Later (even na den aanvang van het spel) brengt de stoomtram nog een menigte toe schouwers. Te 2 uur laat scheidsrechter H. A. Tromp den wedstrijd aanvangen. Haarlem staat dan volledig in het veld, terwijl H. F. C. M. de Klercq mist en daarvoor La Bastide als in valler laat uitkomen. Dus zien de elftallen er als volgt uit Haarlem: Utermark (capt.), Serné, De Wolff, Bouwmeester. Healey, Alb. Haak, Bakker, Houtkooper, Veen. Jur Haak. Filipse. H. F. C J. Francken, H Francken (capt.). Laan. La Bastide. N. N., Le Sueur, Van Gogh, J. Verwey, Kimmijser. A. Verwey, Mooy. H. F. C. wint den toss en verkiest met den sterken wind in den rug te spelen, zoodat Haarlem vóór rust het doel aan de Schotcrweg-ziide moet verdedigen. Dat de wind een belangrijke factor in den strijd zal worden, bemerkt ieder al dadelijk na den aftrap. Voor al wanneer wat hoog getrapt wordt, maukt de bal de zonderlingste lucht reizen, en belandt een man of drie verder, dan de afzender bedoeld had. „Laag houden' is dan ook het con signe voor de spelers, maar velen honden zich er niet aan. en daardoor mislukt bij beide partijen telkens het combineeren, en zit er weinig teeke- ning in het spel. Bovendien spelen de meesten zenuwachtig, zooals altijd in den aanvang van een Haarlem— H. F. C. -match, en er is dan ook van deze eerste periode niet veel anders te vertellen, dan dat de H. F. C.-voor hoede, geholpen door den wind, steeds den aanval in handen heeft, maar voortdurend op Haarlem's soli- de-spelende defensie stuit en er niet in kan slagen, het roodblauwe doel gevaarlijk te naderen Na oenigen tijd wordt de qaaliteit can liet spel wel wat beter, en bij li. F. C. valt dun speciaal het keuri ge spel op van Adé van Gogh, die als middonhulf doet terugdenken aan zijn beste dagen. Steeds den bal laag- houdend, geeft hij dien koer op keer zuiver aan zijn voorhoede. Maar die brengt er niet veel van terechter zit weinig verband in, herhaaldelijk wordt te hard voornitgetrapt en Man- nus Prancken wordt in de gaten ge houden. zoodot hij weinig kan uit voeren. Wel bereiken een paar scho ten, waaronder een laag schot van don H. F. C.-aan voerder, keeper Utermark, maar die staat steeds goed op zuil plaats en werkt zonder voel moeite weg. Een vijftal corners, in de eerste twintig minuten van de match op Haarlem s doel genomen, leveren al evenmin gevaar daarvoor OP De halve speeltijd vóór rust is verstreken, als de Haarlem-voorhoede eindelijk eens zich wat begint te roe- ,ren. Tegen den harden wind spelend, ls de Iiaarlem-Yoorlinie ver beneden haar gewone peil, het anders dikwijls zuivere samenspel ontbreekt nu. Ach tereenvolgens gaan Filipse en Bak ker wel een keer door de H. F. C.- verdediging. Het tamme schot van den Haarlem-linksbuiten wordt ge stopt. maar Bakker's rush brengt meer gevaar. Zuiver wordt de bal voor doel geplaatst Mooy werkt on voldoende weg en een Haarlemmer, vlug opvangend, schiet op het verla ten doel. De wind helpt en de bal zeilt rakelings buiten den paal. De oudste Verwey komt er bij dit geval minder goed af hij krijgt een knie-ongeval, dat weliswaar vol strekt niet ernstig is. maar hem tooh belet verder te spelen, zoodat hij uit het veld gaat. Haarlem biedt natuur lijk den H. F. C.-captain aan, een in valler te nemen, en spoedig ver schijnt Sandberg op Verwey Sr.'s plaats als rechtshalf. Voor rust gebeurt er verder niet veel interessants pieer. Mooi is het spel nietde H. F. C.-voorhoede atta queert vrij ongevaarlijk en stuit steeds op de beide Haarlem-backs, van wie speciaal De Wolff weer uit stekend werk doet. En zoo komt de rust dan met den stand 0—0, dubbel blank, een resul taat, dat door do Haarlem-aanhan gers met gejuich wordt begroet, want ze voorzien, dat hun elftal, in de tweede helft met wind meespelend, een groote kans voor de overwinning zal maken. Slechts weinigen geven H. F. C. nog die kans. Wel heeft Haarlem, als weer be gonnen is, dadelijk de overhand in 't veld, maar veel samenspel is er nog niet in de aanvals-linie. Bakker en Jur Haak doen goed werk, maar ze ontvangen weinig steun. Veen, een harde werker, is toch veel beter half back dan middenvoor, en evenmin als zijn voorganger weet hij als centre 't verband mei de vleugels te houden. Evenmin als H. F. C. vóór rust, is Haarlem nu met wind mee gevaar lijk. Alleen een hard, laag schot van Jur Haak mag vermeld worden, maar keeper Mooy stopt het. Er is ruim een kwartier na de rust gespeeld, als de H. F. C.-voorhoede ten aanval trekt. De bal komt voor het Haarleni-dofl. wordt weggewerkt, een der H. F. C.'ers (die een eind In het veld staat) krijgt den bal, cen tert naar Ma mms Francken, die on gedekt op een paar meter rifstands van Utermark staat, en de H. F. C.- captain heeft natuurlijk niet de min ste moeite om langs Utermark in 't net te schieten. De scheidsrechte.r kent het doelpunt toe, en tot groot enthousiasme van haar aanhangers heeft H. F. C. de leiding, zeer onver wacht, genomen. 101). O. j. scoorde Francken. die den bal vlak voor doel stond af te wachten, in een buitenspel-positie. Evenwel de stand is 0—1. Haar lem schijnt hierdoor zoó ontmoedigd te zijn, dat gedurende een korte pe riode een merkbare verslapping in haar spel komt, waarvan 11. F. C. een dankbaar gebruik maakt, door gevaarlijk aun te vallen. Mannus Francke.'i wordt ongedekt gelaten, hij krijgt tién bal, loopt snel naar voren en gaat op Utermark af, die hem in z n eentje mod afwachten, 't Schijnt een zeker doelpunt te zullen worden, maai- tot ieder s verbazing schiet de H. F. C.'er reeds op 011- noodig verren ufstand. Utermark stopt gemakkelijk het slecht geplaat ste schot, en dit kansje is voor H. F. C verkeken. Toch wordt de bal even later, via een 11. F. U. er, in doel gescholen, maar scheidsrechter Tromp geeft zeer terecht offside, en het gejuich, door het H. F. C.-gezinde deel van het publiek al aangeheven, verstomt weer. Toch is het inet H. F. C.'s aanval len nog niet uit, en vlak achtereen komen Francken en Laan nog eens alleen voor doel, waarbij hun op het laatste moment de bal wordt afge nomen. Daarna herstelt Haarlem zich toch, en neemt weer ecnig overwicht. De Haarlem-aanval is evenwel allesbe halve gelukkig. Veen, in botsing ge komen, heeft het merkwaardige feit van een saltomortale volbracht hui- I ten zijn eigen bedoeling, is nogal lee- j lijk neergekomen en blijkt een schou derkneuzing te hebben opgeloopen. Wel speelt hij nog «enigen tijd door. maar de fut is er uit, en een kwartier Ivoor het einde verdwijnt hij van liet veld en speelt Haarlem met tien man verder. Voor doel heeft de Haarlem-voor hoede nu veel pech. Wanneer een 11. F. C.'er een overtreding begaat op het randje van liet strafschopgebied, ontsnapt H. F. C. juist aan een pe nalty. En als Houtkooper zuiver en hoog oj# doel schiet, belandt de bal, ver buiten Mooy's bereik, tegen de doellat en kaatst daarvan terug in T veld. Tegen liet einde valt H. F. C. weer goed aan en N. N.t die zeer ver dienstelijk werk doet op den rechter vleugel, zet mooi voor. Utermark loont een naar pas uit zijn doel, vangt den bal, maar glijdt onverklaarbaar uit en valt achterover op het veld, terwijl hij den bal laat vallen. Die wordt dan op het nippertje nog weg gewerkt. Overigens verstrijken de laatste minuten zonder buitengewone gebeur tenissen. en als soheidsrechter Tromp het einde van dezen wedstrijd signa leert, kondigt een donderend gejuich der H. F. C.-aanhangers aan, dat hun elftal overwinnaar is gebleven. Het publiek overstroomt dadelijk u9 het eindigen van den wedstrijd het speelveld en Mannus Fruncken wordt door eenige II. F. C.-aanhangers naar het clubgebouwtje gedragen. De strijd is gestreden, en blauw wit is overwinnaar. Tenslotte nog de volgende korte na betrachting. M. i. heeft H. F. C. deze overwin ning niet verdiend. Het elftal heeft hard en (de weersomstandigheden in aanmerking genomen) ook goed ge speeld, niaar alleen wat den aanval betreft, beter dan Haarlem. De rood blauwe verdediging speelde beslist beter voetbal dan de blauw-witten speciaal de backs en in de middeu- iiuie Haak en Healey verdedigden kranig. Die verdediging heeft meer verdiend dan dit resultaateen gelijk 6pel ware de juiste verhouding ge weest. want over het geheel genomen bestond in dezen wedstrijd geen be slist overwicht van een der beide par tijen. Van de spelers mogen bij H. F. C. wel speciaal Van Gogh, Knnmijser en N. N. genoemd worden. Fran eken blonk volstrekt niet uit, en de jongste Verwey was veel minder „trgpvast" dan anders, en miste nogal eens. Bij Haarlem blonken De Wolff, Ser né in de achterhoede uit. en Bakker en Jur Haak waren vóór de besten. Houtkooper en Filipse speelden zw ak jes Utermark was na rust zeer on zeker, nadat hij zijn spel in de eerste helft juist een indruk van zekerheid gaf. Zijn overbuurman Mooy kreeg over het geheel minder te doen, en behandelde zijn werk goed. Scheidsrechter Tromp voldeed wel, over liet geheel genomen. ft. P. Hoewel het in de afgeloopen week veel geregend had en het Zondagmid dag lievig waaide, gingen toch alle wedstrijden, op den V. O. C.—H. B. S.-kamp na, in de Westelijke eerste klasse door. Voor de bezoekende clubs was ditmaal het succes; H. F. C. versloeg haar stadgenoote Haar lem," zij het ook met slechts eeu klein verschil, II. V. V. speelde haar zevende gelijke spel. de Hanenbur- gers wonnen te Utrecht tegen de Her- culanen en 't Zesde verloor tegen D. F. C. De nos. 1 en 11 van het rang lijstje beginnen hoe langer hoe vas ter die plaatsen in te nemen. De uitslagen waren als volgt: Utrecht: HerculesQuick 0—2. Den Haag: H. V. V.—Velocitas 3—3. Haarlem: Haarlem—H. F. C. 01. Breda: 't Zesde—D. F. C. 1—2. Het ranglijstje van de Westelijke eerste klasse ziet er nu als volgt uit: i 8 Sparta 14 10 3 1 23 46la 1.64 V. O. C. 13 7 4 2 18 25—17 1.38 Velocitas 14 7 3 4 17 28-19 1.21 H. B. S. 17 7 5 5 19 31—29 1.12 D. F. G. 16 8 2 6 18 26—30 1.12 H. V. V. 15 4 7 4 15 34—28 1.— Haarlem 15 5 5 5 15 28-25 1.— 11. F. C, 16 5 5 6 15 29-30 0.94 Quick 16 4 7 5 15 26-28 0.94 Hercules 16 2 4 10 8 17-35 0.50 't Zesde 18 2 3 13 7 11—45 0.39 RESERVE 1ste KLASSE N. V. B. HAARLEM 11—H. F. C. II, 3—1. Deze wedstrijd weid "s morgens om liulf eif begonnen, omdat 's middags de beide eerste elftallen elkaar ont moetten. Het veld is, zooals altijd, in uitstekende conditie. Er waait lievige wind en Haarlem, den toss ge wonnen hebbende, speelt eerst met wind mee. Do volgende elftallen ko men m t veld. Haarlem: F. Veen, Wilhelm, Van Staveren, Guldemoud, Muller, de Koek, Heim, Schravendijk, Bijleveld, Nuyens, Blankevoort. H. F. C.: Boissevain, Peltenburg, Seignette, Wackwitz, v. d. Weert Jr., L. Verwey, v. Spengler, P. Ie Sueur, Bollé, v. Suohtelen, v. d. Weert Sr. Geholpen door den krachtigen wind wordt voortdurend op H. F. C.'s helft gespeeld. De blauw witten verdedigen echter subliem en vooral v. d. Weert weet op kranige wijze zijn doel schoon tc houden. Verschillende corners, hoewel goed genomen leveren niets op en dank zij den hevigen wind kan de Haarlem-voorhoede niet zuiver schieten. H. F. C. verdedigt met 4 midieiispeler>. terwijl de 4 voorwaart sen nu en dan uitvallen doen, die echter door de Haarlem-backs onscha delijk gemaakt worden. Eindelijk komt een succes als Heim goed voor zot en Bijleveld hard doelpunt. Even later herhaalt zich hetzelfde spelletje, nu is het evenwel Nuyens, die keeper met bal de goal in loopt (2—0). V. d. Weert wordt geblesseerd en verlaat 't veld. In de resteerende 5 minuten weet de plaatsvervangende keeper ee nige mooie schoten van Bijleveld en Schravendijk te houden en als rust aangekondigd wordt is de stand nog steeds 20. Na de thee staat v d. Weert weer onder de lat. De rollen zijn nu omge keerd. H. F. C. heeft nu wind mee, en nu moet de Haarlem-verdediging alle zeilen bijzetten om scoren te be letten. Ook Haarlem speelt nu met 4 middenspelers en deze beletten de H. F. C.-voorhoede steeds om te schieten. Veen krijgt dan ook betrekkelijk wei nig te doen, en wat hij krijgt verricht hij naar bethooren. De uitvallen van Haarlem zijn veel gevaarlijker dan van H. F. C. voor de rust en als Heim mooi voorzet, weet Blankevoort met een hard schot de leiding te ver- grooten. (30). Het spel gaat nu ge lijk op, met H. F. C. iets in de meer derheid. Eindelijk weet Seignette de eer te redden als hij een schot Inzendt, dat door Veen al vallende gestopt wordt, maar ile sterke wind helpt hier en de waait de goal in (3—1). Nog zijn ongeveer 10 minuten te spelen, maar de stand blijft verder overanderd. Als scheidsrechter Kappenburg tijd fluit heeft Haarlem II welverdiend gewon nen. Bij H, F. C. waren het boste kee per v. d. Weert, v. Spengler en Seig nette, bi] Haarlem Tosker, de Koek en Bijleveld. H. B. S. U—V. O. C. II 1—1. In de Westelijke 2e klasse ging slechts één wedstrijd door, te Hilver sum, waar Victoria met 4—2 van E. D, O, won. Voor de Oostelijke nacom- pefitie speelde Vitesse te Arnhem en won daar met 32. In het Zuiden zon een wedstrijd M. V. V. O.—N. O. A. D. gespeeld wor den. De N. O. A. D.-menschen lieten evenwel niets van zich hooren, en scheidsrechter C. J. Groothoff kon niets doen dan het Middelburgsdh terrein goedkeuren. Hier volgt een lijstje van de veree- nigingen, die in hunne afdeellngen het kampioenschap reeds behaalden- Westen. Westelijke 2e klasse A: Ajax, Am sterdam. Reserve 2e klase A: Sparta III. Reserve 2e klasse B: D. V, V. II. Reserve 2e klasse C. R. A. P. IL 3e klasse B: Xerxes. 3e klasse C: Blauw Wit. Oosten. Reserve le klasse: Vitesse II. 2e klasse B: O D. O. 2e klasse C.: II. V. C. Noorden. 3e klasse: Frlsia. Voor de bekercompetitie speelde Be Quick te Zutfen tegen Sparta. Be Quick won met 3—2. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Gisterochtend kwam de commissie, belast met de samenstelling van het Nederlandsch elftal, te Amsterdam bijeen. Aanwezig waren de heeren C. A. VV. Hirschinan, voorzitter, M. C. Bló te, secretaris, mr. Th. Portheine, L. Suringa; alleen de heer v. d. Berg was niet aanwezig. Gekozen werden de elftallen, die Zondag 12 Maart te 's-Gravenhage een proefwedstrijd zul len spelen. Eerst na dezen wedstrijd zal het definitieve nationale elftal worden samengesteld. Besloten werd de publicatie der gekozen spelers uit te stellen, totdat de aangewezen spe lers bericht van uanvaarding hunner benoeming zullen hebben gezonden. Tevens werd een besluit genomen, dat wanneer een speler ongemotiveerd mocht bedanken tot het spelen van dezen proefwedstrijd, hij niet meer tn aanmerking zal komen voor ee'n plaats in het nationale elftal. Na af loop van den wedstrijd Haarlem—H. F. C., die de commissie en bloc bij woonde, werd nog eens vergaderd, nu in het bijzijn van den heer v. d. Berg. Hoewel dus de officieele samenstel ling van het Nederlandsch elftal nog niet bekend is, kan de ,,Ct." reeds dedeelen, dat vrij zeker het elftal uit de volgende spelers zal worden sa mengesteld: Doel: Göbel, Vitesse, De Groot, H. V. V.; Ledeboer, Nijmegen; of Van Driel, D F C. Achter: Otten, Quick; Wolff, Haar lem; Van Leyden of Heyning, H.V.V, Midden- Boerdam, Sparta; De Kor- ver, Sparta; A. Hórburger, V. O. C. Voor: Welcker, Quick; rechtsbuiten, Lutjens, H. V. V Francken. H. F. C Thomée. Concordia; en Van Berckel, Quick, Nijmegen. Thomée zal echter niet aan den proefwedstrijd deelnemen, aangezien hij Zondag 12 Maart voor Concordia tegen A. F. C. zal moeten spelen. BESTUURSVERGADERING N. V. B. Het Bestuur van den N. V. B. ver gaderde te Amsterdam. In verband met de promotie- en de- gradatie-regeling aan het einde van het seizoen was een verzoek ingeko men van Hercules (Utrecht) om wij ziging te brengen in de regeling der dogradatie-cornpetitie voor de num mers 10 en 11 der westelijke eerste klasse. De vereenïglng vindt het on billijk, dat de wedstrijden, die zij in de competitie reeds gespeeld heeft te gen de club, die eveneens de degrn- datie-coinpetilie zal moeten spelen, tevens reeds gelden voor de degrada tie-competitie en niet opnieuw zullen worden vastgesteld. Besloten wordt om in de eerstvol gende bestuursvergadering te Rotter dam op 18 Maart a.s. de promotie- en degradatieregeling in het Westen de finitief te bepalen. Echter werd nu reeds bepaald, dat liet besluit, waartegen Hercules be zwaren oppert en waarover reeds eer der door den N. P. V. B. een schrij ven aan het bestuur van den N. V. B. gericht was, gehandhaafd blijft. Ook de besluiten in zake promotie- en degradatieregeling In de Oostelij ke competities werden na eenige be spreking bekrachtigd. De wedstrijd A. F. C.—Concordia op 12 Maart te Amsterdam zal, ten ge volge van den proefwedstrijd van het Nederlandsch XI-tal niet worden uit gesteld, zoodat eventueel de spelers van deze beide vereenigingen niet in aanmerking komen voor de keuze in de elftallen voor den proefwedstrijd. Besloten werd te trachten de scheids- rechterscommissie voortaan eerder te benoemen, ton einde meer tijd te hebben tot het uitwerken van plan nen, welker afwerking nu wegenB tijdsgebrek onmogelijk is. Ten opzichte van derde elftallen, die in de reserve tweede klasse een eerste plaats innemen, werd besloten dat indien een tweede elftal der zelf de vereeniging reeds in de reserve eerste klasse speelt, het derde elftal wel zal kunnen deelnemen aan de lcampioenscompefitie der geheele re serve-tweede klasse, evenwel zonder kans op promotie. Besloten werd verder het Bondsbu- reau binnenkort naar Den Haag te erplaatsen. DE SOESMAN—SNETHLAGE-ZAAK. In de bestuursvergadering van 15 October 1910 van den N. V. B. werd eene commissie benoemd bestaande uit de heeren J. Warner, mr. M. H. de Boer en J. W. Kips, om een onder zoek in te stellen naar het bestaan van misstanden in de voetbalwereld, zooals die werden medegedeeld in de rede, gehouden door den heer dr. F. J. Soesman, in de 45ste algemeene vergadering van de Vereeniging van leeraren bij het middelbaar onder wijs, op 30 Augustus a.s. te Utrecht. Deze commissie heeft thans uitvoe rig verslag over hare werkzaamheden uitgebracht. Het resultaat, waartoe de commis sie gekozen is, is dat de heer Soesman i gronden heeft kunnen aanvoe- voor eene beschuldiging als hij uitte. Vermoedelijk is hij afgegaan op losse praatjes vhn personen, die, hun ne verantwoordelijkheid niet beseffen de, zich schuil houden, hu blijkt, dat de zaak ernstig wordt behandeld. De heer Soesman zegt de commissie heeft blijkbaar zonder eenige con trole op die praatjes een oordeel ge baseerd, en dit gelanceerd in openbaar in een kring, waar hij als gezaghebbend werd beschouwd. Deze handelwijze is voor iemand die door opleiding en werkkring woon is, naar wetenschappelijke me thoden te werk te gaan, onbegrijpe lijk. De commissie betreurt het ernstig, dat (1e overigens te waard eeren rede van den heer Soesman werd ontsierd door mededeelingen, die geschikt wa ren een ongunstig licht te werpen op de organisatie van onze sport, terwijl de waarheid dier mededeelingen op geen enkele wijze gebleken is. Bij den heer Snethlnge is de com missie gestuit op onverzettelijken on wil om de commissie, die voor haar onderzoek en beoordeeling noodige gegevens te verstrekken. Ware de heer Snethlnge in staat, misstanden aan te wijzen, als waar op de heer Soesman doelde, dan was er na de garanties, die de commissie gegeven had, geen redelijk bezwaar, mededeelingen te doen. Indien het den heer Snethlage wer kelijk om het belang van onze sport te doen was geweest, had hij deze gelegenheid, opzettelijk ingesteld om misstanden, zoo die bestaan, te doen verdwijnen, zeker moeten aangrij pen. De commissie kan dan ook slechts aannemen, dat de heer Snethlage zich tegenover den lieer Soesman, toen deze bezig was zijne lezing voor te bereiden, heeft uitgelaten op eene wijze, die hij niet verantwoorden kan. Hem en den anderen onbekenden zegslieden van den heer Soesman kan dan ook niet het verwijt ontgaan, op lichtvaardige wijze onjuiste of ver keerd voorgestelde gegevens omtrent onze organisatie, verschaft te heb ben. Waar bekend was. dat van deze ge gevens gebruik gemaakt zou worden voor een voordracht, in het openbaar te houden in een kring, waar nog veel tegenstand tegen ons spel is te overwinnen, is deze handelwijze in het bijzonder voor iemand, die de belangen van het spel heet voor te staan, hoogst onbegrijpelijk en af keurenswaardig. De commissie concludeert tenslotte.' dat zij tot opdracht had een onder zoek in te stellen naar de misstanden in de voetbalwereld, bedoeld in de rede van den heer Soesman, en dus In zooverre niet aan haar opdracht heeft kunnen voldoen, daar er niet nader te onderzoeken viel. wijl van •geen misstanden gebleken is, Haarlemsche Voetbalbond. EDO III—PRINSES JULIANA, 2-4. Als er op een totaal onbespeelbaar veld begonnen wordt, stelt Edo zich op met zes invallers, Juliana is ge heel compleet. De kamp geleek meer op een modderbad, dan op een voet balwedstrijd. Door den harden wind komt Juliana spoedig fanatiek opzet ten en weet eenige corners te forcee- ren. Uit een dezer neemt ze de lei ding. Maar Edo zit ook biet stil en weet ook eenige doorbraken te furcee- ren, doch door den harden wind en het drassige terrein loopen deze op niets uit. Toch wordt soms heel aardig gecom bineerd, maar steeds blijven de ver dedigers de baas, vooral de beiden middenlinies breken men igen aah- val. Eens zien wij den keeper van Edo, door tijdig inloopen, een zeker doelpunt voorkomen. Geholpen door den sterken wind, komt Juliana oog eens flink opzetten en slaagt er in door een mooi schot de leiding te ver groeien. Na de rust heeft Edo den wind mee en maakt, door haar uiterstlinks een tegenpunt, Dit kon Juliana niet ver kroppen en ze maakt spoedig haar derde punt. Nu is Edo niet meer te houden en Juliana is wel een half uur ingeslo ten. Toch kan Edo niet meer dan één doelpunt maken. Door te ver opdrin gen van de Edo-backs, maakt Juli ana nog een tegenpunt. H. F. C. VII—HAARLEM VI. 3e KLASSE B, H. V. B. Terrein afgekeurd. VICTRIX II—H. F. C. V. 3e KLASSE A, H. V. B. Terrein afgekeurd. Plaatselijke ontmoetingen HEEMSTEDE I—DE SPARTAAN, 4-3. Om ruim half 3 vangt deze vriend schappelijke wedstrijd aan. Heemste de kwam zonder Hekket wat voor de erdediginrr een heel verlies was, ter wijl de Spartaan haar keeper en mid* denhalf mist. Nauwelijks is begonnen of de Spar taan gaat al bij de gastheeren op be zoek, maar schiet juist naast, wat zeker te wijten vyas aan den zeer ster ken wind. Al heeft Heemstede de» wind, die bijna dwa.rs op liet, veld' staat, eenigszins tegen, toch weet het zeer dikwijls gevaarlijk op "het vij andelijk doel aan te stormen en het is dan ook bij een van die aanvallen, dat Hooreman met een keihard schot voor Heemstede de leiding neemt. Hoe ook beide partijen werken, in dezen stand komt voor de rust geen verandering, dank zij de goede verde diging van bolde partijen. Na do rust komt do Spartaan over weldigend opzetten, waaruit een cor ner ontstaat, die door de Spartaan Zcei goed genomen, ingekopt wordt. Na 10 minuten valt Heemstede een penalty ten deel. die door Xangermaa genomen, onhoudbaar ingezet wordt. Heemstede wil dezen sluud min stens zoo houden en werkt zeer hard. De wind bederft evenwel alle samen spel. Nog een goed kwartier is te spe len, als Hbuwman een klein ongeval krijgt, waarvoor hij in het doel gaat staan, wat natuurlijk geen verbete ring geeft, want al is deze speler als linkshalf zeer goed, voor doeiverde- qiger heeft hij geen bekwaamheden, 'i Blijkt ook. Even daarna maakt de Spartaan met een zec-r kalm schol ge lijk. Nu komt voor een groot deel de verdediging voor rekening der acli- terhoc-despolers, waarvan 1 ungernian en Julian zicli bovenmate kwijten. Door oen pracht-doo, braak der uilorstrechts eu een voorzet nam de Spartaan de leiding. De laatste minu ien waren voor Heemstede; Julian brengt ;.V>oi op, geeft auu P. Zand- stro, die onhoudbaar gelijk maakt. Nauwelijks ls afgetrapt, als D. v. d. Horst met den bai langs hei lijntje rent, prachtig voorzei, en P. v. d. Horst loopt het winnende puntje iu het doei. Hoewel dan de Spartaan nog even probeert gelijk te maken, zorgt de achterhoede van Heemstede voot retourzending, en uls lijd gefloten wordt, heelt Heemstede met 4—3 ge wonnen. By Heemstede waren iu de achter hoede Tangerman en Julian zeer goed, Bouwman uls linkshalf best, terwijl de voorhoede, D. v. d Horst,' Staal en VV. Zandstra. heel good was. Bij den Spartaan waren allen vrij goed, vooral de backs, terwijl de keeper zeer gevaarlijk werkte en ze ker één bal had kunnen houden. VOORWAARTS II—QUICK II. 2—1. Om 2 uur begon gisteren de match tusscJien Voorwaarts IT en Quick II. In 't begin was Quick sterker. Met de rust was de stand 10 in het voor deel van Quick. Na de pauze zette Voorwaarts II meer op. J. van Tol

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6