JbeeiOnoirwer, en H. Merckeas, deel- (hebber aan eon atelier voor- decoratie ve kunst, beiden te Haarlem kende ijdc volgende bekroningen toe: Groepen: le prijs: boeren en boerin ben; 2c prijs vier jonge Duitsche ka mermeisjes. Historisch paar: Engelsche edellie den uit de 14e eeuw. Historische heer: Lohengrin. 'Actueele dame: Carnaval. Actueele heer (deze prijs is niet vol gens 't programma toegekend): de hul de aan „Jacob van hennep", gebracht in den vorm van de reuzeu-letters J. tv L., waarin de gecoat urn eerden ver scholen zatdn. Mooist bij elkaar passend paar: dag en nacbk. Zonderlingste damcscostuum: Het schoorsteenvegertje. Zonderlingste heerencostuum: Het 'dubbeimenscb. Schoonste damescostuum: Dame in H licht Wauw-grijze wandeltoilet met Zwarten hoed. Schoonste heer (niet volgens pro gramma toegekend) 14e eeuwsche edellieden met page. Extra prijs: Perzische danseresjes. Extra-prijs: Kurassier in 17e eeuw- ttche kleeding. (De jury heeft zich hier -Vergist, deze lieer stelde voor Schil ler in generaals-uniform van 't jaar t*790j. Reeds uit dit lijstje prijzen blijkt, welke rijke verscheidenheid aan pak jes er was. 't Paar dag en nacht wa ren bijzonder mooi. De heer droog een lichtblauw kleed met een gouden zon, de dame een zwart met sterren en maan. 't Dubbeimenscb was ook een suc ces. Deze heer was van voren als een man gekleed en van achteren als... .een vrouw, ,,'t Man-wijl" zoo noemde do jury dezen gocostumeorde. Behalve de bekroonde boeren en boerinnen waren er nog meer boeren. 'Een melkboer, die met eem kar met melkbussen en boterpotjes de prome nade meemaakte. Een heer en dame waren heelemaal Jn pakjes van vloei-papier, een ruige 'Vacht imiteerend. Een ander paar droeg pakjes be plakt met... loterijbriefjes. Mooi waren verschillende dames- kleedjes met bloemen getooid, waar- onder ook een nationale bloemenhul de, rood, wit en blauw. Chantecler was door een dame •vertegenwoordigd. Een oude waarzegster had veel alamen. Een soldaat droeg een vlagje, waar op stond te lezen: „De 40 millioen voor de kustver dediging zijn onnoodig; ik kan ,,'t alleen wel af." Dan was er een heer gekleed in bakkerscostuum, waarop met letters Van pepernooten een hulde aan „Ja- c^ib van Leunep" werd verkondigd. Maar genoeg... Neen, we mogen de clowns toch niet vergeten! Er was een heel aardig stel, dat voor de wer king der lachspieren zorgde. Ih ver makelijke grappen waren ze onuit puttelijk! Van 9 tot 1 uur werd gemaskerd ge danst. De dansen werden evenwel af gewisseld door... een ommeganck in den trant van de pret op oud-Haer- lem. De oud-Haerlemsche soldaten voorop, en daarachter vroolijk hos sende en springende de gansche Bchaar van pretmakers. Het was een aardige gedachte deze ommegangen te houden, de pret werd er wel door verhoogd. Ter afwisseling deed zich ook een draaiorgel hooren. Natuurlijk was de dansmuziek van 't koopje op 't too- neel mooier, maar het was wel ee'ns leuk de boereu en boerinnen op klom pen te zien (en te hooren!) hosklos- .sen, op de lawaai-muziek van 't reu- ren-orgel. Te 1 uur had de uitreiking der prij zen plaats. De voorzitter der jury, de heer Feilu, hield daarbij een toespraak, waarbij hij Jacob van Le'nnep geluk- wenschte met dit welgeslaagde leest. De gecostuineerden wees hij er op, dut steeds getracht moet worden ook de actie van den persoon, die men voorstelt, te geven, om een naiuuriijk en veel volmaakter geheel te verkrij gen. Een koning moet den geheelen avond als koning optreden, een edel man ais een edelman, een boer ais een boer. Bij de overreiking der prijzen ineest kunstvoorwerpen had de heer Feilh voor elk der bekroonden een aardigheidje of een woord van opbouwende critiek. Er is veel gelachen, toen de boeren ea boerinnen met de gewonnen lles- schen wijn van t tooheei afgingen en nog meer toen de Duitsche kamer meisjes met een zelfden prijs bedeeld werden. De heer Feilh herdacht ook nog t sterven van den heer Katz, vroeger j leeruur hier ter stede, die het vorige jaar nog als jury-lid van het bal van J. v. L. was opgetrdeen. De voorzitter van J .v. L., de heer Wjjnu'udta Cz., bracht hulde en dank aan de jury-leden voor hun bereid willigheid, om de moeilijke taak op zich te nemen. De moeilijke, maar schoon-volbrachte taak! Voorts sprak de heer W. woorden van dank tot verschillende personen, die aan 't welslagen van dit bal heb ben meegewerkt, in 't bijzonder aan den heer J. R. Prent, die zich veel ge troost heeft voor de keurige inrich ting der zaaL Daarna wenschte de voorzitter al len nog een eezelligen dananacht. 't Démasqué volgde. Maar... wij gingen nu naar huis, want na liet verslag maken riep het bed. We gelooven ovenwei heel graag; dat er onder de aangename leiding van den lieer Martin nog menig dans je gemaakt is. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Een leesboek, P. Emmer, Rolland straat 28. Een ring met sleutels, bureau van politie, Een koker, G. Bakker, Saenredam- straat &i. Een jongensjas, J. Pennarts, Zuid- Polderstraat 43. Een gouden oorbelletje en een vee- ren stoffer, W. J. Weller, Kleine Hout straat 75. Een doekspeld, J. J. Sunter, 2e Vooruitgangstraat 2. Een damesportemonnaie, J. Leeveld Drappenierstraat 9. Een damestaschje, bur. van politie. Een sigarenkoker. E. van Egmond, Oranjeboomstraat 133b rood. Een hond, J. Saarloos, Ripperda- park 9. Een kerkboekje, J. v. Graas, Am sterdamstraat 3. Een damesportemonnaie, H. v. d. Schaaf, Papentorenvest 10a rood. L. H. ENTHOVEN. In den ouderdom van 82 jaren is te Heemstede overleden de heer L. H. Enthoven, oud-directeur der Suri- naamsehe Ba'nk te Amsterdam. De ter aardebestelling zal Woens dag te 12 uur plaats hebben op de al- gemeene begraafplaats aan den Scho- terweg. Rubriek voor Vragen Qeabonnoerden. hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in to zenden bij do Redactie van Hanrlem's Dagblad, Qroote Houtstraat 63. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aon vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Ik heb een kip. die mank loopt. Zij eet goed, maar als zij dat doet gaat zij op den grond liggen. Kunt u mij ook zeggen wat ik daar aan doen moet? ANTWOORD. Zorg in de eerste plaats voor een droge loop, want een natte grond doet de pooten veel kwaad Als het nog niet te eng is, kunt u de pooten met petroleum inwrijven, an ders moet u pen8eelen met iodium- ttnetuur. Als de poot gaat vervellen houdt u er mede op. Geef door het weeke voeder wat ontlij'md beender meel. VRAAG. Wat is te doen aan een kip die dikke oogen heeft? ANTWOORD. Dikke oogen zijn een verschijnsel van snot. In de eer ste plaats moet u de kip flink warm houden en de oogen eiken dag met een watje, gedrenkt in-boorwater schoonmaken, daarna de oogleden be smeren met wat roode kwikzalf. Geef vervolgons door het ochtendvoer een weinig fenegriek en e enige druppels olijfolie De ziekte is zeer besmettelijk u zult dus goed doen de kip van de anderen gescheiden te houden. VRAAG. Ik heb een jonge kip die sedert 14 dagen niet loopen kan. Even boven de knie ziet 't vel tusschen de veeren groen, en nu valt het vel met de veeren geheel af. Wat moet ik daaraan doen? ANTWOORD. Deze ziekte is ons niet bekend; de kip zal zich wel be zeerd hebben. Het beste is, de veeren om de gewonde plek weg te knippen, de wond met lauw water te zuiveren en vervolgens in te smeren met boor- zalf. Doe er dan een dim lapje om. VRAAG. lk heb een kip die eieren legt zonder schaal. Wat moet ik daar aan doen? ANTWOORD. Dat is meest het geval met kippen die te vet zijn. Geef wat minder voeder en zorg, dat er voldoende fijngeklopte kalk in den loop ia VRAAG. Wanneer is de Konink lijke goedkeuring verleend aan de staten van den N. Malth. Bond en in welk Staatsblad zijn die opgenomen? ANTWOORD. Bij Kon. besluit van 30 Januari 1895, Staatsblad no. 24. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. O n d e r w ij s. Tot onderwijzeres aan de Bijz. Prot. Bchool alhier is benoemd Mej. C. M. Fransen van Amsterdam. BENNEBROEK. De bloemistwerkliedenvereeniglng „St. Jeroen" zal in de eerste dagen van Maart in het gebouw van den R. K. Volksbond eene tentoonstelling houden van bloeiende bol- en knol gewassen. Binnenland HOFBERICHTEN. Z. K. H. de Prins beeft het be schermheerschap aanvaard van het in September te Amsterdam te hou den zevende Internationaal Congres voor verzekeringswetenschap. DE VOLKSGEZONDHEID IN GEVAAR. De heer J. S. Meuwsen Bchrijft tn de Middenstandsbond van heden o.o. het volgende: Wij waren de vorige week in een dei' gemeenten, welke in een kring (van 20 Kilometer in halve doorsnede) rondom de hoofdstad des Rijks gele gen zijn. Zooals het gewoonlijk gaat, hoor den wij ook, daar klagen over de con currentie welke de groote stad, met haar vele en groote winkels en maga zijnen aan de kleinere gemeenten in de nabijheid aandeed. Ten slotte merkte echter een der aanwezigen op, dat hij de bewoners dier Rijkshoofd stad volstrekt uiei benijdde, want wat in de bedoelde kleine gemeente b.v. als v'Ieeschwaren niet deugde ja zelfs schadelijk was voor de gezond heid en wat niemand wilde koo- pen, dat werd graag gekocht door.... Amsterdam. Wü vroegen om wat meer duidelijk heid in de hier vermelde gezegden. En men was aanstonds van tien zij den bereid ons, die duidelijkheid te verschaffen. Onze zegslieden zeer betrouwba re menseden die bereid zijn alles te staven, deelden ons de v olgende feiten mede. Rondom Amsterdam wordt een groot deel van het vee, dat aan een of andere ziekte bezwijkt en afgekeurd wordt voor gebruik als voedsel, ja zelfs in begin van ontbinding ver keert, in plaats van. zooals het be hoort. onbruikbaar te worden ge maakt, door ge w e te nl ouzo verkoo- pers, aan dito vleeschhandelaars in Amsterdam verkoeld, oui daar in den een of anderen vorm aan den uian (de vrouw) te worden gebracht. Op onze bemerking, dat er in Am sterdam toch een keuringsdienst be stond en men zeer streng was, met ongekeurd vleescii. kregen wij een schouderophalend antwoord, met de bijvoeginghet wordt binnen ge smokkeld Onze verontwaardiging was groot, toen wij van verschillende geloof waardige men9chen in bedoelde ge meente.... eenstemmig deze schande lijke feiten hooiden bevestigen. Het kreng den naam van ge storven dieren wordt in het ge heim van beenderen ontdaan, het vleesch wordt in allerlei bergplaat sen gestopt, en de meest uiteenloo- pende verpakkingsmiddelen gebruikt voor het vervoer om daarmee de waakzaamheid der ambtenaren en van de politie te verschalken. Melkvaten worden gevuld met dit kreDgenvleesch, eenige droppels melk over het deksel gestort en te midden der andere melkvaten komt dit voor de gezondheid, schadelijk vleesch in de magen van opkoopjes-beluste Am sterdammers of van hen, die schraal met aardsche goederen gezegend zijn en toch ook eens een stukje vleesch willen nuttigen. Als vervoermiddelen verleenen voorts uil,stekende diensten kinder wagens, waschmauden, dito zakken, geheel liet. uiterlijk dragend, of er waschgoed in verpakt is, dienstboden- koffers, roeibootjes, broodkarren, handkarren met koffers en doozen.... de onschuldigst er uitziende zaken worden voor het vervoer en voor ver pakkingsmateriaal gebezigd. En al dit vleeschal dat bedor- ven goedjewaar men op dorpen den neus voor optrektdat komt alles in de magen van een deel dei- bevolking van Amsterdam. Volgens de geloofwaardige getui gen is men ter plaatse van uitvoer onmachtig het kwaad te keeren. Een uitgebreide gemeente, met vclo en gemakkelijke toegangswegen, en.... slechts één veld wachtel'. Het „Hbld." bevestigt deze mede- deelingen en vestigt vooral de aan dacht op het dorp Diemen. De politie treedt zooveel mogelijk ou, maar kan het gevaar niet vol doende keeren. Het eenige afdoende is een Rijks keuring voor het geheele land. DE LANDVERHUIZERS. Men schrijft uit Berlijn aan het „Hbld." De strenge bepalingen zijn ge maakt, omdat dikwijls arme Russen op Pruisisch grondgebied ontvluchten en de Pruisische staat voor hen zor gen moet. Bovendien werd dikwijls, vooral enkele jaren geleden, Russi sche onderdanen van Joods ch geloof do terugkeer naar Rusland gewei gerd. De Pruisische Staat werd dan gedwongen voor lien te zorgen. Om aan dezen overlast een eind te maken zijn de strenge bepalingen getroffen. De door niet-geconcessioneerde maatschappijen vervoerde Russen moeten hebben le. 200 Mark, 2e. een paspoort, 3e. een spoorkaartje naar het eerst station op Russisch gehied. Wil Pruisen niet verplicht zijn, deze landverhuizers te transporteereu als gevangenen, dan moet het een derge- lijken eisch stellen, wil hot verhaal hebben bij eventueele ontvluchting. De Pruisische regeering heeft echter toegezegd, dat zij den derden eisch, het hebben van een spoorkaartje van Rotterdam naar het eerste station over de Russische grens, aan welken thans niet voldaan kan worden, wil laten vervallen, tot de onderhandelin gen tusschen de Nederlandsche, Prui sische en Russische regeeringen over het invoeren van een dergelijk spoor kaartje succes zullen hebben. De Pruisische regeering acht zich gedwongen, de bepalingen omtrent bet landverhuizerswezen met alle kracht door te voeren. Mochten er echter ambtenaren zijn, die noodeloos hard optreden, zooals dit nu is ge schied. dan betreurt zij dat ten zeer ste, doch kan het systeem daarom niet veranderen. DE GRONDWETSHERZIENING. Naar de „Tel." verneemt, heeft de Staatscommissie voor de Grondwets herziening nog geen beslissing geno men, omtrent eenig punt van ingrij penden aard. Intusschen is reeds gebleken, dat de meerderheid niet geneigd is tot in voering van algemeen kiesrecht te adviseeren. Wel is men over het alge meen gestemd voor uitbreiding van het kiesrecht. Wat het vrouwenkiesrecht aan gaat, predomineert het denkbeeld, om de beletselen daarvoor uit de Grond wet te doen vervallen, zoodut even tueel in de kieswet aan de vrouwen het kiesrecht kan worden toegekend. In de bevoegdheden der Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal zullen vermoedelijk geen veranderin gen worden voorgesteld, althans geen veranderingen van beteeken is. Wel echter kunnen belangrijke wijzigings voorstellen met betrekking tot de ge meentebesturen worden venvaeht. EEN BIJZONDERE ALGEMEENS VERGADERING? Naar de Tel. verneemt, zal de Utrechtsche Provinciale Voethalbond trachten, wanneer voldoende steun wordt verkregen, een bijzondere al- gemeene vergadering wi den N. V. B. bijeen te roepen, waarop de 'degra datie-regeling van de westelijke le klasse zal worden besproken. BARON SLOET VAN MARXVELD. Te Vollenhove is overleden G. ba ron Sloet van Marxveld, oud-dijk graaf van het waterschap Vollenhove, oud-lid vau de Provinciale Staten van Overljsel. De overledene is tachtig jaar oud geworden cn was getooid met hot officierskruis van de Orde van Oranje Nassau. ONGELUKKEN. Gistermiddag raakte te Goes een paard en rijtuig op hol. De bestuur der werd overreden en levensgevaar lijk gewond. Te Gorredijk is verdronken gevon den de 25-jaiuge 'i'. K., the vermoede lijk bij het scheppen van water uit de vaart voorover is gevallen, zonder dal 2ulks is opgemerkt EEN 100-JARIGE. Heden hoopt een verpleegde in het gasthuis te Middelburg, R. Hendrik- se, zijn lOOen verjaardag te herden ken. DE „PAUW" EN „BACKERS- HAGEN". Do „N. Ct." spreekt het bericht te gen, waarbij gemeld werd, dat een bloemist uit Hillegom in onderhande ling zou zijn over den aankoop van de bekende landgoederen van de prin ses yon Wied, teneinde dezen grond te bestemmen voor bloembollencul tuur. Men is met niemand in onder handeling. Gegadigden zijn uitgenoo- digd biedingen te doen tot uiterlijk 24 Maart. NOODLOTTIGE DRIFT. Dirk Vlot, 25 jaar, schippersknecht te Oud-Alblas, lag' met zijn schuit te Molenaarsgraaf in don Graafstroom. Aan den kant waren verscheidene kinderen aan het. spelen en die wa ren zeer lastig. Ze maakten het zelfs zoo bont, dat ze pogingen aanwend den om de touwen, waarmede hel schip gemeerd was, los te maken. Vlot maakte zich toen zoo driftig, dat hij een vaarboom met een ijzeren punt er aan greep en die naar de kin deren gooide. Een 11-jarige knaap werd daardoor in het hoofd hoven den linkerslaap zoo ernstig getroffen, dat de herse nen er uit puilden en het ventje wel aan de bekomen verwonding zal overlijden. Vlot werd gearresteerd en is in het huis van bewaring te Dordrecht op gesloten. 12 1/2-JARIGE REGEERINGS- HERDENKING. l'n een vergadering van de Vereeni- ging tot bevordering van den bloei van Groningen, werd besloten 6 Maart, den dag van de 121/2-jorige regeeringsherdenking van H. M. do Koningin, een volksfeest te vieren en alsdan een fonds to stichten om ter gelegenheid van hot 25-jarig jubileum een monument op to richten voor H. M. de Koningin. HOOG WATER. Het water in den IJsel, bij Gouda, bereikte Zondagmiddag een hoogte van 2.80 M. boven A. P. Het bleek noodig de vloedplauken te plaatsen. MUSEUM NED. HEIDEMAAT SCHAPPIJ. Gistermiddag werd het museum der Nederlandsche Heidemaatschappij, gevestigd op de voormalige buiten plaats „Nieuweroord" te trecht offi cieel geopend. De heer Ruys de Beerenbrouck hield een korte toespraak, waarin hij uit eenzette dat hetgeen door de Neder landsche Heidemaatschappij thans op bescheiden schaal is begonnen vooral geschiedt met liet oog op het onder-1 wijs. Reeds jaren ontbrak de noodige ruimte voor een museum en moesten de voorwerpen maar hier en daar op geborgen worden. Dit museum moet beschouwd wor den als eene geheel voorloopige in richting. In 1913 hoopt men, dat het nieuwe gebouw der Ned. Heidemaat schappij gereed zal kunnen zij'n en zal men daar over meer ruimte voor bureau en museum kunnen beschik ken. GEEN SPEELGOED. Het zoontje vau den heer A. Deute- kow te "t Zand (N.-II.) speelde met een geladen revolver. Hoewel hij meende, dat deze niet geladen was, gings eensklaps het wapen af en de kogel kwam daarbij in het hoofd van den jongen terecht. Hoewel niet levensgevaarlijk laat de toestand van den knaap zich zeer ernstig aanzien. DE STORM. Zondag geraakte, even buiten het dorp Diemen, aan den Muiderstraat- weg, door den hevigen wind een woon- of kermiswagen in de Muider- vaart. De inzittenden, een vrouw met een kind, wisten er gelukkig uit te komen. Het kostte echter heel wat moeite, om het voertuig zelf weer op het droge te krijgen. In de Bilderdijkstraat te Amster dam woei omstreeks elf uur Zondag morgen een 60-jarige vrouw dior den storm omver. Zij werd aan een der beenen gekneusd en iu het Wilhelmi- na-gasthuis verhonden. De schipbrug te Deventer is ernstig beschadigd. De storm velde te Enkhuizen een zwaren olm, die in zijn val op een woonhuisje neerkwam, waarvan liet dak werd verbrijzeld. De bewoners schrikten hevig, maar bekwamen geen letsel. DE VLUCHTELINGEN TERUG. De beide knapen, die einde vorige week uit het Rijks Opvoedingsgesticht te Leiden waren gevlucht, zijn we der gevat en naar' het gesticht terug gebracht. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stolt de Sedaotle zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur, Als alle menschen, naar den beken den weg vragen en met ingez. stukken dienaangaande in uw veel gelezen blad komen, kan u het druk krijgen. Vergun mij te antwoorden, bij voor baat mijn beleefden dank voor uwe welwillendheid. EEN NIET-UITSLLTTEND SIGAREN WINKELIER. Mijnheer! U schrijft, u heeft een zaak en daarj achter: een sigarenwinkeltje. Waarde Heer, dan is u, zeer grootseh ingericht, dan heeft u een - Warenhaus en die bestrijdt de Ned. Sigarenwinkeliersbond. Een sigarenwinkel is een winkel, waar uitsluitend rookartikelen in staan, zoo wel in de uitstalkast als in deu winkel. De Ned. Sigarenwinkeliersbond schrijft niet voor, dat men uitslui tend, van zijn sigarenwinkel moet bestaan. Men mag er gerust een be trekking bij waar nemen, t zij op kantoor, fabriek, of vak enz. En nu komt de aap uit de mouw: u valt onzen ijverigen secretaris, den heer Hoekstra, aan omdat hij koffie cn thee verkoopt in zijn zaak. Dat is zoo 't gebruik van jaren her. Zoekt de oudste tabak- en sigarenwinkels in ons land op, en gij zult er koffie en thee in verkocht zien. Maar dit wil ik u. wel in hot geheim mededeelen, dat de tabak- en sigaren zaak, van den heer Hoekstra een mo del 1ste klas sigarenzaak is, niettegen staande de koffie en thee. U schrijft verder, van fabrikanten, die aan par ticulieren leveren. Juist, mijnheer, dit is het grootste kwaad, en dat stoot menigen sigarenwinkelier uit zijne zaak, om ec»i bijverdienste te zoeken. Als alle sigaren door de sigaren winkeliers verkocht werden, had elke sigarenwinkelier te Haarlem, een goed bestaan. U begrlint dit toch wel dat als met de aanstaande wet op sigaren, tabak en sigaretten, de Minister do sigaren winkeliers gaat belasten het toch recht en billijk is dat zij ook eischen sigaren, tabak en sigaretten te moge verknopen. Verder hoopt 't Bestuur van den Haarlémschen Sigarenwiukollershond verschoond te blijven, vau persoon lijkheden, op- of aanmerkingen, die niet gemotiveerd zijn. Hopend u voldoende ingelicht te hebben verblijf ik JOH. KL. Bestuurslid van den Haar lemsehen Sigarenwinkeliersbond. NOG EENS DE NACHTWACHT VAN POTHOVEN. Geachte Redactie, Gisterenavond las ik de zeer aardi ge en geestige mededeeling over den Nachtwacht van Pothoven en wel naar aanleiding van hetgeen bij de firma Lippits te zien is, alles betref fende dien zoo nuttigen Veiligheids dienst! Toevalligerwij'/e weet ilc nog een noodlottig voorval, dat ook de Nachtwacht van Pothoven gemeen heeft met wat die van Rembrandt moest ondervinden, n.l. er is in ons Haarlem een kwajongen, die wel niet met de gevangenis is gestraft, maar voor zijn geheele leven zóo'n gevoeli ge les gekregen heeft, dat hij onge twijfeld niet weder zal doen, wat hij in zijn kwo jongensneiging volbracht 't. Gebeurde, dat de photo der nacht wakers bestempeld werd met den Nachtwacht van Pothoven, naar den lijstenmaker gebracht werd, om ge- encadreord te worden 't was goed weer en men meende, dat de kruier veilig de zeer groote photo ongedekt mot beide handen boven zijn hoofd kon houden. Het wakend oog van den heer Pothoven zelf. die er achter liep, kon niet voorkomen, dat eensklaps, tot zijn groot en schrik, een kwajon gen, die een dik touw in zijn handen hield, in eens belust werd om dit over de photo te striemen zoodat de Nacht wacht van Pothoven, evenals het zoo beroemde stuk van Rembrandt, be schadigd werd door een kwaadwilli ge hand, doch ook spoedig door bij werken kon hersteld worden, waar mee de striemen onzichtbaar zijn ge maakt Ieder, 'die den heer Pothoven van nabij kent, zal kunnen begrijpen, dat de kwajongen door zijn woordenvloed in eens overbluft stond tegen den muur, zoodat hij geen politie noodig had, om den jongen voor straatschen derij of het bederven van andermans goed. naar het bureau te brengen. Ik wil hier tevens mede doen uitkomen, dat het een uitstekend en afdoend middel zou zijn tot vermindering der straatschenderij, zoo ieder in staat was om zulke straatschenders, kwa jongens en meiden, die vaak de straat onveilig maken, op het goede oogen- blik met flinke en goedgekozen woor den toe te spreken. Een ongezouten schrikaanjagende vermaning zal op het volgend leven van zoo'n boosdce- ner(ster) ongetwijfeld een gunstigen invloed kunnen hebben, 't Is te probee- ren. Dank voor de plaatsing, TYRAMI. Kerk eu Schooi ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Bevorderd tot arts de heer A. van Ysendijk, tot semi-arts de heeren W. Verdonk en W. Reilingh. Geslaagd candidaats-examen rechts wetenschap de heer A. Korver. Amsterdam. Mej. N. L. Isebree Moens. die promoveerde tot doctor in de Plant- en Dierkunde, verkreeg daarbij het praedicaat „cum laude". Rechtszaken DE ZAAK VELDHOEN. Donderdag 16 Maart a.s. zal voor het Gerechtshof te Arnhem worden behandeld het Hooger beroep in de zaak van A. J. Veldhoen, secretaris van de gemeente Doornspijk en ont vanger van Elburg, door do Recht bank te Zwolle deu 2en Februari jl. wegens verduistering, door hem ge pleegd. in kwaliteit van penningmcesl ter, der Nutsspaarbank te Elburg veroordeeld tot 8 jaren gevangenis straf. Koloniën MISLUKTE OOGST. De „Java-Bode" vernam, dal door hevige regens de oogst op vele plaat sen in de omstreken van Soerabaja was mislukt. Gemengd Nieuws EEN WANDAAD. In een bierlokaal te München kwam het, na een vastenavondfuif van studenten, lot een vechtpartij, waarbij een hunner, Fried rich Haas, uit Bamberg, door een onbekenden, gemaskerden persoon werd doodgesto ken en tal van kleine kinderen go- wond werden. DE KEUS. In de Wetgevende Vergadering van den staat'Nevada is een voorstel in gediend. om ter dood veroordeelden de keus te geven tusschen fusilleereu, vergif en den strop. Iemand die geen keus kan doen, krijgt den strop. De- geen. die vergif kiest, ontvangt dat uit de handen van den gevangenis- dokter, en kan hij er niet toe komen het in te nemen, dan is de strop zijn lot. EEN STAD AFGEBRAND. Uit Port-au-Prince wordt bericht, dat te Aux-Cayes, op Haïti, een stad met 30.000 inwoners, een brand is uit gebroken, die gedurende den nacht doorwoedde en, naar het heet, de ge heele stad in de asch legde. 500 VISSCHERS IN GEVAAR. Uit Reval wordt bericht, dat bij het eiland Lewensari een ijsschol is los geraakt, waarop zich ongeveer 500 vissehers bevonden. LAWINE. In het dorp Arbye, in het gouverne ment van de Zwarte Zee, is een school onder een sneeuwlawine be dolven. Twaalf knapen on zes vol wassenen vonden daarbij den dood. SCHIP GEZONKEN. Van het zeilschip „Cornelia", met guano geladen en komende van Bel gië, met bestemming naar Ouddorp, woei bij Bath op de Schelde het zeil weg. De passagiersboot Eugenie" nam het schip op sleeptouw, doch de slecpdraad brak. Het schip kwam aan lager wal terecht cn zonk. De bemanning redde zich in een roei boot. DOOR 'T WORSTELEN. Aan het Wilhelmina,-gasthuis te Amsterdam is hulp verleend aan een 20-jarigen jongen, die bij oefeningen in het worstelen zijn arm gebroken had. Stoomvaartberichten STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Grotius tuiuisreis) vertrok 25 Februari van Singapore (verb.). Het stoomschip Koning Willem 11 (thuisreis) arriveerde 26 Februari te Suez. Het stoomschip Lombok uitreis) ver trok 25 Febr. van Tangor. Het stoomschip Madura arriveerde 26 Februari van Amsterdam te Sa- bang. Het stoomschip Nias vertrok 26 Fe bruari van Amsterdam naar Ham burg. Het stoomschip Oranje (uitreis) is 25 Febr. Perim gepasseerd. Het stoomschip Vondel arriveerde 27 Februari van Batavia te Amster dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Gorontalo arriveer de 26 Februari van Java te Rotter dam. Het stoomschip Kawi (uitreis- ver trok 26 Febr van Colombo. Het stoomschip Malang arriveerde 27 Februari van Java te Rotter dam. Het stoomschip Medan (thuisreis) arriveerde 26 Febr. te Suez. Het stoomschip Menado (uitreis) vertrok 26 Febr. van Suez. Het stoomschip Solo (thuisreis) Is 26 Februari Point de Galle gepas seerd. Het stoomschip Walcheren arri veerde 24 Februari van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Wilis (uitreis) arri veerde '26 Februari te Southampton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Gorredijk" arriveer de 25 Februari van Rotterdam te Bos ton. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Amstelland (thuis reis) is 26 Februari Ouessant gepas seerd. Het stoomschip Hollandia (uitreis) vertrok 26 Februari van Vigo. Het stoomschip Rijnland (uitreis) vertrok 26 Februari van Las Palmas. KON. WEST-IND. MAIL DIENST. Het stoomschip Prins der Neder landen (uitreis) is 25 Februari St. Mi chaels gepasseerd. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Hel stoomschip Claucus, van Java naar Amsterdam, arriveerde 26 Fe bruari te Suez. Marktnieuws Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 27 Februari 1911 Appelen. Aangevoerd 13 H.L., ver kocht 10 H.L., 13—7 20. Peren 3 H.L., f 10—14. Bloemkool 200 stuks, 14—35 ct. Roodekool. Aangevoerd 7000 stuks, verkocht 5000, 57 ct. Wittekool 200 stuks. 56 ct. Savooiekool 3000 stuks. 3—8 ct.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6