Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN 1IET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De BUdt. 1 Maart 1911. Hoogste barometerstand 772.3 m.M. te Coruna (Spanje) laagste 734. r "m.M. te Bodo (Westkust van Noor wegen). Verwachting tot den avond van 2 Maart Wind afnemende tot matigen, la ter weer toenemenden Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchttoene mende bewolking, morgen schijnlijk droog weer. Temperatuur zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 760 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 753 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT-Opticien CS ZIJLSTRAAT HAARLEM, ïhermometerstaad te Haarlem. Woensdag 1 Maart Hoogste gisteren 2 uur F. 60 Laagste hedennaoht F. 41 i Hoogste beden tot 19 uur F. 47 HOOQ- en LAASWATERSTANDEN 3 Maart. Hoog water. IJmuidenv.m. 4u. 15 m.; n.m. 4u. 221 Katwijk v.m. Su. Mm.; n.m. 3u. 67m Petten Y.m. 4u. 35 m.; n.m. 4u. 49 m Laag water. lJmuiden v.in.l2u. 16 m.; v.m.19 u. 92in Katwijk v.m.llu. 61 m.; v.m. 12 u. Petten n.m. lu. 46 in., v.m. l u. 62in Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 6 u 2 m. geschieden. huizes, die 69 jaar oud is, te bed. De inbreker heeft de kleederen van den heer Van T. nagezocht en portefeuille, na haar nagekeken hebben,, onder een kast gegooid. In de kleeron vond de man niets dan eeni ge sigaren. Die heeft hij in den zak gestoken evenals de sigaren, die in een kistje op de beddepiank waren. Daarna heelt liij z'n inspectie voort gezet en vond een trommel met papie ren en een spaarbankboekje met f 1000, dip halverwege onder kussen uitstak, waarop de heer Van Toombergen lag te slapen. Juist had de dief de trommel weg getrokken en hield died boven het hoofd van den bewoner, toen deze wakker werd. Dadelijk sprong hij op en ging den inbreker achterna die on middellijk met de trommel er vah- door was gegaan. De heer Van T. merkte op, 'dat de nachtelijke visite gekleed was in 'n gewoon colbertje en een pet droeg. 't Leek een jonge man van een 23 jaar. Evenwel kon de beer Van Toomber gen, ongekleed als hij was, den da der niet ver nazetten. De buren werden gewaarschuwd en aan de politie van het gebeurde ken nis gegeven. Heden is in de duinen bij de Am- •sterdamsche waterleiding de trom mel ongeopend teruggevonden. Blijk baar heeft de inbreker zijn buit niet durven bobouden en heeft daarom den trommel achtergelaten. Men heeft een fietsspoor op Zand- voort gevonden, waaruit men af leidt, dat de inbrekeir op de fiets is gekomen. In het buis sliep nog een 21-jarige dienstbode, een 20-jarige dienstbode, T. geheetcn, was gistermorgen uit haar dienst wegeloopen. De politie heeft een jongeman aan gehouden, die woonachtig is in de omstreken van Haarlem. Hij heeft evenwel een alibi, ten minste volgens zijn beweren is hij van 11 tot 6 uur thuis geweest. Zijü rijwiel was he denochtend echter nat, 't geen niet klopt met de verklaring, dat hij den nacht thuis zou hebben doorgebracht. Blijkbaar is de inbreker op Je hoogte geweest van den toesluöd in het buis van de inbraak, daar hij precies den weg moet geweten heb ben, om zonder gerucht te maken en zonder iets te beschadigen, deu weg door het huis te vinden. Hij hcel't niet veei geld meegeno men, iioewel dit in de nabijheid van de trommel lag; alleen heeft hij vijf gulden aan tolcenten meegenomen. Was de man eenige dagen vroeger gekomen, dan had hij wellicht een grooteren buit meegenomen. OVERVEEN. Door do directie der Marine te Ilel- levoetsluis werd aanbesteed het naar aanwijzing uitbaggeren van pl.m. 218IX) M3. grond uit de Marine-haven, enz. Ingekomen 5 biljetten, minste in schrijver A. Bos Azn., te Overveen, voar l 3422. HEEMSTEDE. Heden is aan de algemeene annen alhier eon extra-bedeeling verstrekt in geld, uit een gift van wijlen den heer Jacobus vau den Berg. Bij de Dinsdag alhier ten overstaan van notaris Mr. C. J. Boerlage gehou den verkooping van oen villa met schuur, erf. tuin, boomgaard en laan, benevens eenige perceolen wei land, heeft een en ander opgebracht 21.460. Kooper is de heer J. C. Kort- hof te Amsterdam. SCHOTEN—VELSEN, Dezer dagen werd, naar we in het Weekblad voor Bloembollencultuu: lezen, feestelijk herdacht het feit, dat heer P. Louwerse 25 jaren geleden als voorzitter der afdeeling Schoten- Velsen van Bloembollencultuur trad. De meeste leden der afdeeling eenige genoodigden ware'n aanwe zig in de zaal, die door de goede i gen van de N. V. voorbeen Juc. Groenewegen keurig wus versierd. Bij monde van den peiuiingmeestei der afdeeling, den beer J. Alders., werd de voorzitter gelukgewe'nseht werd hem namens de leden een gou den bril aangeboden, ook het oudste lid der afdeelmg, de heer J. Nijsseu, sprak eveneens deu voorzitter toe en door den secretaris, den lieer II. A. Wolff, werd een fraai bouquet tulpen overhandigd. De heer Nuïje'as en de dochtertji vau den heer Böhin zegden een ve op en de genoodigden boden den voorzitter nog een vulpenhouder aan De jubilaris dankte in hartelijke be woordingen voor al deze blijken v vriendschap en waardeering. De avoud werd verder allergenoe- gelijkst doorgebracht en menig blik werd in liet verleden geslagen, toen de afdeeling zich nog niet in den te gen woordigen bloei mocht verheugen. .VELSEN. Een zware brand heeft den afgeloo- peu nacht gewoed in de afdeeling Wijkeroog te Velsen. De brand is ont staan bij den sedert kort alleenwonen de M., sloeg dra over op de aaugran- zende perceelen, waarin groote gezin nen woonden. Met moeite mocht het gelukken deze door den verstikken- den i'ook en vlammen ongekleed te redden. Twee perceelen geheel en één gedeeltelijk brandde uit, terwijl waterschwaterschade bij omwonen den zeer groot is. De huizen waren eigendom van den heer Van der Kolk. Alles was verzekerd. Oorzaak onbe kend. HAARLEMMERMEER. Driftlgebaas. Door den sterken wind waren een paar zandbakken, die in de ringvaart nabij Hillegom gemeerd lagen, uit el kander gedreven en dwars in het vaarwater terechtgekomen. Een motorschuit passeerde richting Leiden en daar het nacht i, is het te begrijpen dat zoowel de schipper als de knecht het niet merkte en er met volle kracht tegc'n op voeren. De niaterleele schade 'daardoor ge maakt viel echter nog al mee, maar de woede van den schipper was groot. Hij onthaalde zijn knecht Hane- veld, dien hij beschuldigde niet goed uitgekeken te hebben, op een pak slaag, voer daarna naar den wal, zette den knecht van de 3chuit en ver- olgde zijn weg naar Leiden. Een andere motorschipper, die la ter passeerde, had medelijden met den knecht, pikte hem op en nam hem mee naar Sassenheim, vanwaar hij zijn reis wel verder kon vervolgen naar 0eg6tgeest, waar bij thuis be hoorde. Tegoa den heethoofdigen schipper is proces-verbaal opgemaakt. Verkiezing. Tot bestuursleden van de antirov. kiesvereoniging In district III zijn ge kozen, de heoren W. Biesheuvel en Versluis, die beide nhunne benoe ming hebben aanvaard. Binnenland INCASSO BANK. In de heden gehouden algemeene vergadering der Incasso Bank te Am sterdam word de balans en winst- en erliesrekening over hot jaar 1910 goedgekeurd en het dividend bepaald op 6 1/2 vorig jaar 6 1/4 Tot algemeen procuratiehouder werd benoemd de heer J. H. Geesink, procuratiehouder met bijzondere vol macht. HET BEZOEK VAN PRESIDENT FALLIèRES. Onze Amsterdamscho corr. meldt Wij vernemen, dat men In Fransche wei-Ingelichte kringen van meoning is. dat het bezoek van President Fal- lières aan ons land niet dit jaar, maar liet volgend jaar zal worden gebracht. Naar aanleiding liiervan hebben wij ons gewend tot deu heer Leon Labbé, don nieuwen consul van Frankrijk, OVERREDEN. Op net station '9-Hertogenbo9ch ie de arbeider J. M. bij liet terugzetten van wagens overreden en gedood. VERONGELUKT? Van tien leden van de Milaneesche Alpenclub. die Zaterdag zijn uitge trokken, om de 2410 meter hooge Grigna bij het Coniomeer te bestij gen. is sindsdien taal noch toeken vernomen. Uit Milaan en uit Lecco is hulp gezonden TWEEDE KAMER. DEBIETRECHT OP TABAK. Bij de Tweede Kamer is thans inge komen het aangekondigde wetsont- erp tot heffing van een debiet recht op tabak. Deze wijze van heffing heeft zet de minister uiteen nog dit onmis kenbare voordeel, dat de belasting zich van zelf regelt naar de waarde Jer verschillende soorton van siga ren, sigaretten en tabak. De minister betoogt, dat de wet-ge- er zonder bezwaar kan eischen dat de belasting worde betaald naar het juiste bedrag van het debiet, opdat eder gelijk quantum van gelijke waarde- met hetzelfde bedrag worde getroffen. Voor de verwezenlijking •an dit denkbeeld is niets noodig dai eene boekhouding zoo eenvoudig, dat ij zonder bedenking ook van den kleinsten debutant kan worden jrderd. Omtrent de vermoedelijke opbrengst *n het debietrecht deelt de minister mede, dat de verkoop van gefabriceer de tabak voor het geheele Rijk, naar 'nderscheiuono gegevens, ook van ver bruik in het buitenland, veilig is te begrooten op twintig millioen gulden. Naar het voorgestelde percentage 10 ten honderd van het debiet vol gens artikel 5 zal dat verbruik een ipbrengst aan belasting geven van 2 millioen gulden ruim. Uit de artikelen blijkt verder o.a. dat de belasting geheven wordt van edor die tabak in hot klein verkoopt, dat is volgens de omschrijving van art. 1 de verkoop van tabak bij ie dere hoeveelheid, aan personen niet zelf daarin handelen. Onder tabak wordt verstaan tot ver bruik bereide tabak met inbegrip van ,11e artikelen die uit of met tabak zijn ervaardigd, zooals sigaren, sigaret ten, karotten en snuif. Surrogaten an tabak worden met tabak gelijk gesteld. Uit de strafbepalingen blijkt o.a. dat het met aanvragen van een debet- register, het verzwijgen dus van het bedrijf, door den minister als fraude van den meeet ernstigen aard lieschouwd gestraft wordt met ge vangenisstraf van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste 500. Gelijke straf bedreigt hem die in gebreke blijft het bij deze wet ge vorderde bewijs van gestelde zeker heid te vertoonen. Veriler wordt. nlraf bedreigd tegen valschhotd in liet re gister en daarmede op één lijn te stel len feiten; voorts tegen overtreding der voorschriften nopens den uitvoer met vrijstelling van betaling van de bietrecht; tegen het nalaten van aangifte van overneming van bedrijf; tegen informaliteiten die de aanslagregeling kunnen belemmeren, enz. De delicten in zake debietrecht wor den verklaard misdrijven te zijn, in tegenstelling met de delicten In zake bedrijfs- en personeele belastinge'n, die overtredingen zijn. De heffing vangt aan op 1 Januari 1912. BEGRAFENIS L. H. ENTHOVEN, iledenmorgon omstreeks twaalf uur werd op de begraafplaats aan den Sclioterweg ter aarde besteld het stof felijk overschot van den hear L. li. Enthoven, te Heemstede, oud-direc teur der Surinaauische Bank te Am sterdam. Onder de aanwezigen merkten we verschillende Amsleixiamsche finan ciers op, o. m. de heeren Dr. Mendes de Leon. Van Nierop en Teixeira de Mathos. Ter begraafplaats bevonden zich ook de heeren Joh. de Breuk en J. C. l'adema. van Haarlem. Nadat de kist onder eerbiedig zwij >n in de groeve was neergelaten, dankte de zoon van den overledene ■oor de betoonde belangstelling. Er waren geen bloemen. DE HAAGSCHE SPEELHUIZEN NU TE AMSTERDAM GEVESTIGD. Het vermoeden, dat de Haagsche speelhuishouders hun affaires naar plaatsen zouden overbrengen, waar de politie minder krachtig optreedt, wordt bewaarheid. Zoo Is thans in perceel Frederiksplein 29 te Amster dam de vroegere Deli-Club uit de re sidentie gevestigd. Maar ook reeds is voor het perceel een politiepost ge plaatst In een ander perceel in het centrum an Amsterdam moet eveneens al een Haagsch speelhuis gevestigd zijn. Rechtszaken VRIJSPRAAK VAN OPRUIING. Het Gerechtshof te Amsterdam be- estigde het vonnis der Amsterdaro- iche_ Rechtbank, waarbij II. Kolthelc, secretaris van het Nat. Arbeidssecre- riaat vrijgesproken werd van de hem ten laste gelegde opruiing in een op 1 Mei 1910 in Planciue gehouden openbare vergadering. DE VERDWENEN f 10250. In hoogcr beroep stonden heden voor het Amsterdamscho Gerechtshof recht de gebroeders Jacob Nadort, 19 jaar, besteller, en Wlllom Nadort, 21 jaar, los werkman, de eerste door de Amsterdamsche Rechtbank tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld we- dio ons mededeelde, dat het luder- gvna de bekende verduistering vun daad waarschijnlijk is, dat de Presi-lO.LoO toebehoorendo aan de firma dent der Fransche Republiek hot vol- Moquette en \vouie som hij als bostri- **-- - Ier van den Algemeenen Besteldienst bij verschillende bankinstellingen had ontvangen. Zijn broer Willem, thans in vrijheid, aan wien heling ten last© gelegd was, werd vr gesproken. Men herinnert zich. dat Jacob Nadort op 10 Augustus genoemde som had ont vangen. Op het politiebureau Singel gaf hij aangifte de portefeuille verlo ren te hebben, vermoedelijk toen bij over de brugleuning aan de Keizers- tengevoige ooi lai van requestoa uw gracht keek naar een ongelukje. De luizezetenen aanleiding gaf. in de j groote uitgaven van de gebroeders asch gelegd. I wekten argwaan op, doch zoowel voor Omtrent de oorzaak verkeert men I do politie als voor de Rechtbank en In het onzekere. nu ook voor bet Hof, vertelden zij, dat Verzekering dekt de schade. I die uitgaven bestreden waren van 1 eenige bankbiljetten, die tij van een gend jaar zal komen. Een absolute verzekering kon hij ons daarvan ech ter niet geven. BRANDEN. Een zware brand heeft gisteravond de lakstokc-rij van de firma Ilerm. A. Schreuder Co., te Schoonhoven, welke reeds zoovele jaren dikwijls een onuitstoanbaren stank over de gemeente deed verspreiden en dien tengevolge tot tal van requesten dor 'onbekend 40-jarig heer In het Vondel park ontvangen hadden als belooning voor geheimhouding van gepleegde onzedelijkheid van vier onbekenden. Drie getuigen ivoren voor het Hof schenen. Letteren en Kunst „ALLERZIELEN" VERBODEN. Naar wii van de directie der Ne- derlandsche Tooneelvereeniging ver nemen, heeft de burgemeester van Delft de honderdviereutachtigste voor- stellinj? van Ileijerrnans' „Allerzie len", die aldaar in den Doelen zou ge geven worden, verboden. (Hbld.) Nader meldt de correspondent het „Hbld." De burgemeester van Delft heeft do tegen heden, Aschwoensdaa aange kondigde voorstelling van Heyer mans' „Allerzielen" verboden. Zon dag j.l. was in den R.-K. Volksbond eene heftige vergadering gehouden, waar besloten was in het openbaar tegen de opvoering te manifesteeren. De Deken van Delft heeft toen de ge moederen gekalmeerd en op zich ge nomen, met don burgemeester te gaan spreken. Deze heeft toen uit overwe ging, dat de opvoering zou geschie den in oen stadsgebouw op Ascli- woensdag en in het belang van de openbare orde do vertooning verbo den. Hot plaatselijk Katholiek dagblad voer Maandagavond heftig uit tegen de opvoering het noemde „Allerzie een vuns, ingemeen, laag stuk. sprak vertrouwen uit in den Christel ij ken burgemeester van Delft, in de hoop, dat zijn vertrouwen niet beschaamd zou worden. Het is, kunnen wij hieraan toevoe gen, niet de eerste maal dat „Al lor zielen" door oen dei-gelijk besluit wordt getroffen. Onder andere is dertijd te Leiden eveneens op drang van Katholieke zijde de voor stelling verboden. Laatste berichten KNAPENVEREENIGING „OBADJA". De Knapen vereeniging ..Obadja", onder-afdeeling dor Haarlemsche Jon- gelingsvereeniging PrecL 12 la, gal gisterenavond in het Jongelingsge bouw oen fainilie-avoDd, Opnieuw toonde dozo vereeniging Weer, op waardige en aangename wijze haar genoodigdon to kunnen bezighouden. Het was een propaganda-avond, al dus zei de heer Dorgelo, in zijn ope ningswoord. Bij velen is de Knapen- vereeniging en haar werk nog niet bekend en daarom heeft het bestuur end. weor eens een avond te moeten geven, waarop de leden zich zouden doen hooren. Spreker hoopte, dat ook deze avond er toe mag bijdragen, dat velen zich tot de vereeniging zullen voelen aan getrokken en in hun kring zullen trachten haar te steunen en knapen op te wekken als lid der Knapen ver eeniging toe te treden. Het programma bevatte veel ver scheidenheid, eenige samenspraken, voordrachten en opstellen. 'De voordrager van „Het Bloemen meisje" wist met deze ernstige voor dracht zijn hoorders zeer te boeien, en verwierf een welverdiend succes, evenals zijn kameraad, die met z'n humoristische voordracht „Ander half", een kranig uit het hoofd ge loeide schets, zijn gehoor hartelijk deed lachen. De samenspraak „De ellende van den slaaf", hoewel minder geschikt voor jonge krachten, werd zeer goed vertolkt en genoot veel bijvaL De „Voordrachtwedstrijd", een aardig stuk, droeg veel tot bet genoeglijke van den avond bij. De kleeding van sommigen der voor dragers daarbij was waarlijk fantas tisch en de uitspraak in verschillende dialecten vermakelijk. De Rnapenver- eeniging heeft weer getoond er te mo gen zijn en de kunst te verstaan het ernstige aan het humoristische, het nuttige aan het aangename te kun nen paren. Faillissement. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier, d.d. 1 Maart 1911, is in staal van faillissement verklaard J. Kruyver. voorheen winkelier to Amsterdam, thans molenaar te Zaan dam. Rechter-comm. Mr. W. H. van Nee in Meerkerk. Van 't Kantongerecht Hedenmorgen waren slechts geval- n voor loopen op verboden grond en rijden zonder licht, te berechten. Het meerendeel van de beklaagden was niet verschenen. UITSPRAKEN. Heden worden de navolgende uit spraken gedaan J. S., te Zandvoart, overtreding der Drankwet, 30 boete of tien dagen hechtenis. A. B„ to Heemskerk, en 31 ande ren, overtreding Jachtwet, zeven da gen hechtenis, vijf dagen hechtenis, 10 boete of vijf dagen hechtenis, 10 boste of vier dagen hechtenis, 5 boete of vier dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 2 maal f 1 boete of twee maal een dag hechtenis, Th. B.. te Haarlem, vrij gesproken. J. G. en 2 anderen, te Velsen, over treding Leerplichtwet, 10 boete of vijf dagen hechtenis. 3 boete of drie dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis- I D. W.. te Castricum, en J. M.. to Haarlem, een trekdier onbe heerd laten staan, 2 boete of een dag hechtenis. J. de W.. te Haarlem, en 25 ande reu. loopen op verboden grond, 5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boe te of drie dagen hechtenis, en 0.50 boete of ©en dag hechtenis. P. H. van B. on H. W„ te Haar lem. overtreding Politie-vorordening Haarlem, Na 1/3 boete of twee da gen hechtenis, No. 2 2 boete of een dag hechtenis, J. N. J. en N. van W.. te ilaarlemmerlicde, vrijgesproken. S. C. L. R.f te Velsen, overtreding Woningverordening Velsen, vrijge sproken. G. H. en 2 anderen, to Haarlem, overtreding verkeersverordening BloemeiKiaal, 2 boete -of een dag hechtenis. A. D. P., to Zandvoort, overtreding Politieverordening Zandvoort, 2. ooelo of ©en dag hechtenis. D.. en 2 anderen, te Amsterdam, overtreding Motorverordemng Heem stede, No. 1/10 boete of drie dagen hechtenis, de beide andoren 20 boete of vier dagen hechtenis. C. A. de R., te Haarlem, en P. B. te Schoten, overtreding Provinci aal Reglement, No. 1 0.50 boete of een dag hechtenis, No. 2 drie maal 0.50 boete of drie maal een dag hech tenis. H. B. van W., te Amster dam. overtreding Motorkenteekenbe- sluit. twee maal ƒ0.50 boete of twee maal een dag hechtenis. VV. S. .te Haarlem, en 17 anderen, rijden zonder licht, 2 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 14 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot zeven en drie dogen hechtenis, ƒ6 boete of drie dagen hechtenis, 5 boete of drie dagen hechtenis, 5 boete of twee dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis. „DE KUISCHE SUZANNE". De Wiener's, Edmunds, .Tanniart hebben ons drie verschillende Kuisclie Suzannes te zien gegeven, 't Rem- brandt-theater nu gisteravond de vierde in het vrooL'ke persoontje van Mej. Antoinette Sohns. Met de reprises hadden we al een zestal voor stellingen gehad, lu weerwil daar van was de schouwburg dicht bezet, behalve in de balkons, waar de con currentie van 't Bach-concert goed merkbaar was. Bach en Gilberts Su zanne, Yip I addy en Bachsche gewij de muziek vertaling van Marie Westorho- was een goode, hoewel 't daarin duidelijk bleek, hoe weinig 't Hol- lanclsch aan materiaal heeft voor 't luchtige Moulin-rouge-discours. 't Wordt bij ons zoo gauw grof en plat. Mej. Sohns was 'n schalksche Suzan ne, die wel wist uit te halen, wat er in haar rol zat, b.v. in het Yip I addy- duet en in 't duet „Ein Mann, ein Mann". Haar stemmiddelen waren niet altijd toereikend. Veel beter vol deed in dit opzicht Jules Moes Buislurette. De onbetaalbare Kohier als Por rel, de parfumfabrikant, stond ver boven z'n Duitsche confrères, daar benedon bleef Alexis, de Ober Moulin Rouge. Eu ook Hubert de partner van Suzanne, ofschoon niet kwaad van spel en zang, kon niet op tegen Director Braun van de Wiepers, die onlangs van deze figuur een bij zondere creatie maakte. EEN VLIEGER GEVALLEN. Metaud. die met mh hovigen wind te Chartres vloog, verloor het stuui over de machine en viel van cena hoogte van 78 voet. Hij werd opge^ nomen met ernstige hoofdwonden., SNEL GEVLOGEN. Morin is van Pau naar Toulousé gevlogen, met een snelhed van 94 K.M. per uur. Hij won daarmee den prijs van de „Dépêche de Toulouse" (1000 francs). De afstand was 185 K.M., welken hij in 1 uur 58 min. af legde. Marktnieuws Haarlem, 1 Maart 1911. Kaasmarkt. Aangevoerd 2 stapels, tellende 198 kazen, wegende 381 leg. Prijs 31—ƒ30 Veemarkt. Koeien. Aangevoerd en verkocht 9 290-/230. N. Kalveren. Aangevoerd cn verif.- 40 st„ /II—f 7. BEVERWIJK, Koolrapen^ per 100 4. Bfeten, per 100 1.25. Schorseneeren per bos ƒ0.12. Aardap. klei. per Heet. 4. Id. zand per Heet. ƒ5.50. Roode Kool, per 100 6—10. Snvoije Kool, per 100 f5— ƒ9. Bloemkool per 100 12—20. Uien, oer Heet. ƒ5. Prei, per bos 0.12. Rabarber, per 100 bos 17.50. Pieterselie, per bos 0.06. Selderie, per bos 0.15. Appelen, per Heet. 8—12. Peren, per Heet. 10. R ij w i e 1 gestolen. Zelfs in de kazerne-gangen blijken rijwielen niet veilig. De milicien-sol daat G. J. W. ondervond dat. Zijn fiets is verdwenen. DE LAATSTE OPLICHTERS TRUC. ier in de stad loopt een man rond, die manufacturen te koop aanbiedt tegon lagen prijs. De man beweert, dat die goederen afkomstig zijn van een bestelwagen van de Hollandsche Spoor, die in het water zou zijn gere den. Daarvan is niets aan. Trouwens begrijpt, dat do directie nooit op die manier goederen aan de huizon zou laten uitventen. Men zij dus ge waarschuwd. Gelukkig bleken een drietal dameg zoo verstandig, om vóór dat zij ingingen op de aanbie ding het Goederenstation op te bel len, waardoor zij voor bedriegerij ge vrijwaard werden. Gunning. Door het bestuur van de Coöp. Broodbakkerij en Vcrbruiksvcreeni- ging „De Eendracht" is de verbou wing en vernieuwing van de bestaan de gebouwen opgedragen aan den minsten inschrijver, namelijk aan den llaarlemschen Coöp. Bouwers- bond, vooi' de som van 15,634. Telegrammen UIT DE SERVISCHE SKOEPS JTIN A. BBLGRADO, 28 Febr. (Reuter.) Naar aanleiding van de ontslagaan vrage van den minister van oorlog, verklaarde mjnister-president Pasjitsj dat de reeeering het ontwerp op de supplementaire kredieten tot aan koop van bergbotterijen intrekt, (Hbld.) Sport en Wedstrijden VOETBAL. H. B. S. uit Den liaag speelde gis teren te Brussel tegen een Belgisch elftal. De Belgen wonnen met 21. Het Haagsche elftal was aangevuld met eenige krachten uit andere clubs. Na den wedstrijd is het Belgische elftal officieel als volgt vastgesteld Doel: Leroy. Achter: Andrieu en Poelman. Midden: Bossaert, Schietse, Van Noordeu. Voor: Goetinck, De Veen, Sis. Sayes en Paternoster. EDGAR CHADWICK KOMT. De bekende trainer van het Ne'der- landsche elftal, de Engelschman Ed gar Chadwick, zal reeds a. s. Zondag hier te lande aankomen en zich to 's-Gravenhage vestigen .Hij zal zoo veel mogelijk de training der spelers. aangewezen voor het Nederlandsche Amsterdamsc&e Beurs LABOUCHERE OYENS Co.'s BAN1 Bijkantoor Haarlem. Br. Markt No. 1 eD 3. Tel. No. 577 STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Cortific. N. W. S. 72 1/16. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 10 1/4, Pref. Peru 38. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 1111/2, Deli Mij. 471. RUBBER-AANDEELEN. Interc. Rubber 321/4, Amst. Rub ber 260, Ned. Rubber 77 1/2. PETROLEUM-AANDEELEN. Prijshoudend. Koninklijke Petr. 477, Dnrdtsoh* Olie 156, Geconsolideerde 389—91 1/2 Tarakan 122. Orion 114—3/4. MIJNAANDEELEN. Ketahoens 170, Cultuur Vorstenlan den 1511/2, Winstbew. 121—120, Red- jang Lebong 890—899. De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison Topeka 106 1/2—107, Den ver 33 1/4, Erie 29 16/16, Kansas 34, Preferente 67, Missouri 33 5/8, Onta rio 41 7/8, Rock Island 30 1/2, Sou thern Rails 27, Southern Pacific 115 1/2, Union Pacific 175 3/4, C. Wabasl 17 5/8, Wabash Pittsburg 8, Steel 78 3/8, Carren 54 3/4, Preferente 16 5/8, Bonds 66 1/8, Amalgamated 64 1/4, C. Cigars 68 1/23/4. burgerlijke Alalia HAARLEM. ONDERTROUWD: 1 Maart: S. J. Eiumahl en N. Kult; Veldhuizen en J. G. A. Handgraaf. GETROUWD: 1 Maart: A. J. Röben en N. As; J. van Wunnik en H. P. Tork. BEVALLEN: 1 Maart: E. II. de Graoff—van Zandvoord d. G. Voetelink—Valk z. Febr. C. Florie—Koekoek z. 1 MrL W. Verzijlberg—Cassee z. 27 Febr. H. de WildeFijlstra z. 1 Maart G. Schoenvan Bruggen d. 27 Febr. A.' Westerhoven—Moerkerk d. OVERLEDEN: 27 Febr. M. J. NelisGieske, 73 j., Kamperlaan. SPAARNDAM. Overleden Wed .1. de Vries—V. 3. Zijp, 75 j. ADVERTENTBËN Geboren: RENéE, Dochter van J. L. C. LUGT— KLINKHAMER Ch. S. LUGT. Haarlem, 25 Febr. 1911. Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden mijn geliefden Broeder, den Heer C. HIRS, heluïg ik hiermede mijn hartelijken dank. Wed. J. SCHOENMAKER— HIRS. Keizerstraat 7.- elfti n gewezen :al. dat t' tweemaal tegen Bolgië en eens tegen Fuigeland moet spelen, op zich nemen. Met diepe droefheid geef ik kennis van bet plotseling over lijden mijher dierbare Echtge noote en der kinderen zorgzame moeder, Mevrouw Jeanstte Henrlstte Elisabeth Maris van Cooth, in den ouderdom van 3G jaar. FRANS LOOTS en Kindoren. Haarlem, 28 Febr, 1911. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op 4 Maart in de Kathedraal St. Ba- vo te 7 1/2, 8 uur oh te 9 1/2 uur de plechtige H. Mis van Re quiem, waarna de begrafenis op het kerkhof St. Barbara, Schoterweg. Eenige en algemeene kennis geving met beleefd verzoek van rouwbeklag verschoond te blij-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2