NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8495» Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 2 MAART 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1-20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd ls (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37)4 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENT1ËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad ls uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 3 MAART. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Gebouw „Vooruitgang", Smedestr. Openb. cursusvergadering Haarl. Lood- en Zinkwerkersvereen.: Door eendracht sterk. Heemstede, Verenigingsgebouw: Bloemententoonstelling, 96 uur. OM ONS HEEN No. 1317. Als we rijk waren „Als ik rijk was", zucht menigeen, die het niet is. „Als ik rijk was, dan zou ikEn hij verdiept zich in wat hij wel zou doen, wanneer hij rijk was. Als de gemeente Haarlem eens rijk was (want op dit oogenblik is ze dat niet), wat zou ze dan wel doen Komaan, willen we eens tien minu ten lang samen gaan droomen, dat Haarlem rijk is Hoc rijk Och, wanneer het toch maar droomen is, dan komt het op een sommetje niet aan. Eén millioen? Neen, daarmee kan de gemeente nog niet eens haar schulden betalen. Evengoed kunnen we zeggen twee of vijf of tien millioen. Lnat ons niet verder.gaan, er zijn getallen, waarbij de mogelijkheid van nuchter rekenen ophoudt. Tien mil lioen dus, we nemen een oogenblik aan, dat Haarlem plotseling een ka pitaal van tien miHioen gulden rij ker worden zou. En nu steken we ons hoofd in de rose wolkjes van den droom. Hoor het rammelen van de rijksdaalders, het ritselen van het bankpapier we gaan op een vliegreis naar Cijfer- land. Op 1 Januari 1911 was het totaal beding van de schulden der gemeen te f 9.571.8C9 80. Voor aflossingen staat op de be groeting een som van f 106.239.20 1/2. Op zoo'n som komt het op een hal ven ton niet aan, laat ons dus veron derstellen, dat op 1 Januari 1913 do gemeenteschuld ƒ9.400 000 bedraagt. Kregen we op dien datum nu tien millioen in handen, dan zou de heele gemeenteschuld kunnen worden afge lost en nog een sommetje van zes ton overblijven. Bestond er geen gemeenteschuld meer, dan verviel natuurlijk ook de rente en aflossing, die we daarvan te betalen hebben en die voor 1911 in ronde "cijfers achtmaal honderddui zend gulden beloopen. Derhalve acht ton minder uit te geven Onze directe belasting naar het in komen zal voor 1911 moeten opbren gen f 585.000, we zouden dus (gesteld, dat we tien millioen bezaten I) ln 't geheel geen inkomstenbelasting meer behoeven te betalen en bovendien nog een paar ton 'sjaars overhouden. Nu is dit zelfs in een droom al te prachtig Geen cent plaatselijke in komstenbelasting meer, het zou te schoon wezen Zoo schoon, dat aller lei menschen naar Haarlem toe zou den stroomen, die we hier liever niet hebben. Ik behoud dus een kleine in komstenbelasting van twee en een half procent, waarover derhalve, over een jaar opgebracht zal moeten worden drie ton. Twee en een half procent is weinig, het is minder dan Arnhem, minder dan Nijmegen, waarschijnlijk ook wel minder dan Don Haag. Een inkomstenbelasting zonder progressie van twee en een half procent is in den tegenwoordi- gen tijd een lage belasting. DerhaJve komt er op onze begroo ting een bedrag van vijf ton per Jaar beschikbaar. Als een huisvader, die plotseling een groote geldsom erft, aan vrouw en kinderen vraagt, hoe hij de rente daarvan wel zou ge bruiken, dan komen, wees er maar zeker van, aan alle kanten de wen- schen en de eischenik een nieuwe fiets, ik zou graag een reisje doen, ik heb een nieuw pok noodig, het vloerkleed in de voorkamer ia ver sleten. Het zou in Haarlem niet anders gaan, wanneer de gemeente plotse ling vijf ton per jaar meer besteden kon. Ik hoor in mijn droom al, hoe de Raad besluit, met algenieene stem men, daar het immers gemakkelijk betaald kan worden, om den prijs van het lichtgas met één en dien van het gas voor nijverheid en keuken gebruik met twee cent te verlagen. Geen oogenblik wordt meer geaarzeld met den aanleg van asphalt In de hoofdwegen waarom zouden we ons beperken tot het gedeelte Sta tionspleinGroote Houtbrug Er is immers geld genoeg, om ook de Zijl straat, de Anegang, de Jansstraat en Jansweg, de Kleine Houtstraat, het Houtplein, te asphalteeren. En de voorstanders van een open bare leeszaal juichen, omdat het sub sidie voor de stichting gemakkelijk gegeven kan worden, terwijl de heer Graichen in Bloemendaal glundert, omdat er nu geen reden meer is, waarom de overdekte zwemschool in Haarlem niet tot stand zou komen. Electrisch licht in vele straten van het centrum kan worden verwacht. Ons onderwijs, toch al gunstig be kend, kan tot een ideaal worden ge maakt door volledige hulpmiddelen en hoogere bezoldiging van leeraren en onderwijzers, zoodat het beste wat te krijgen is, hier kan worden ver kregen. En niet langer behoeft ge vraagd tè worden, of de loonen voor de gemeente-werklieden een gulden j lager of hooger zuilen zijn, ook daar over kan zekere mildheid worden be tracht. Als we dat alles hadden lage be lasting, goedkoop gas, aangename bestrating, leeszaal, overdekte zwem school, het allerbeste onderwijs hoe zouden dan de menschen, die wonen kunnen waar ze willen, weer naar Haarlem stroomen I Ik zie de vele huizen, die nu leeg staan, op nieuw tot redelijke prijzen bewoond, elk open plekje van Haarlem met nieuwe woningen bebouwd, als ge volg daarvan een wederopleving in de bouwvakken en een periode van algemeenen bloeiook voor den win kelier. Ik zie een opgewekt gemeente bestuur, niet langer gekweld door de noodzaak, om te bezuinigen op alles, ook op het nuttige, een prettig gestemde burgerij, die bloei om zich heen ziet of daarvan zelf profiteert. Maar ik zie ook rekenmeesters, die zullen nacijferen, dat Ik geen bespa ring van acht ton rekenen mag, om dat rente vermindert, naarmate af lossing grooter wordt en er een oogen blik komt, waarop rente en aflossing beide zouden eindigen. Meer dan 4 procent, zullen zij zeggen, mag daar over niet gerekend worden en dan wordt van 10 millioen de opbrengst viermaal honderdduizend gulden. Oppervlakkig is dat juist, maar in de eerste jaren moeten we toch hooge rente en aflossing b 1 ij v e n betalen, zoodat de besparing daarvan niet overdreven is. En wat de volgende jaren aangaatzoodra Haarlem in den gunstigen toestand kwam, dien ik hierboven schetste, zou door de vestiging van vele nieuwe ingezete nen het belastbaar inkomen zeer toe nemen. Tantalus was een ongelukkige, die in de onderwereld werd geplaagd, daar hij druiven en frisch drinkwater voor zich had, die achteruit weken, zoodra hij er van wilde eten of drin ken. Het schijnt wel als de kwelling van Tantalus, dat ik hier beschrijf hoe Haarlem zou kunnen zijn, indien we tien millioen bezaten want we b e b- b e n die tien millioen niet De huis vader, die droomt van rijk worden, heeft althans een schaduw van een houvast, hij zegt„misschien trek ik de honderdduizend uit de staatslote rij" maar de gemeente Haarlem speelt niet in de loterij en een hoofd prijs van tien millioen bestaat trou- ens niet.... En toch zou het kinderachtig we zen. wanneer ik geheel zonder aan leiding aan 't droomen was gegaan. Een paar dagen geleden heb ik een schilderijenkenner ontmoet. We praatten over het onderwerp van den dag. de restauratie van de Halsen, en kwamen toen van zelf op de waarde van die stukken. „Als de multi-millionaixs in Ameri ka", zei hij, „hoorden, dat een van de Ilaarlemsche Halsen te koop is, dan is niet te zeggen, hoe hoog ze legen elkaar zouden bieden. Mis- schien-wel tot vijf millioen voor één schilderij I" Ik rekende uittweemaal vijf is tien. Maar wij verkoopen onze Halsen niet aan de Yankees 1 Daarom is 't dan ook ik heb u eerlijk van te voren gewaarschuwd een droom. Laat ons, als de huisvader die ge droomd heeft van de honderdduizend en. wakker wordende, bemerkt, dat hij die nog altijd*niet getrokken he6ft het laatste overblijfsel van slaap uit onze oogen wrijven en verder gaan in de samenleving die wak ker ia J. C. P. Stadsnieuws Fraaie handwerken. Voor 't examen te Utrecht slaagden de dames II. J. Kerstens en M. H. Saeijs te Haarlem. Nuttige h a n d w e r k e n. Voor het examen' te "s-Gravenhage slaagden de dames L. H. v. d. Sleen en J. v. d. Berg te Haarlem. A. G. Donker to Beverwijk en E. P. Koster te Heemstede. Diaconiehuls. Men schrijft ons Dinsdag 1.1. bezorgde het muziek corps „De Ge/heelonthoudershazuin". onder leiding van den heer L. M. Ver meulen. aan de bewoners van het Diaconiehuis een recht genoeglijken avond, door eeuige uren voor hen te musiceeren. De oude luitjes genoten van hetgeen zij te hoeren kregen, en zoowei de keurig uitgevoerde koralen als de meer opgewekte stukken vielen zeer in den smaak, hetgeen op te merken viel uit het dankbaar ap plaus. dat aan de uitvoerders ten deel viel. Het is dan ook zeer te waar deuren. dat men op deze wijze den avond van menig moeilijk leven tracht te veraangenamen. Een der regenten bedankte in kernachtige bewoordingen den direc teur en de leden van het muziekge zelschap voor den genoeglijken avond, aan de oudjes bereid. T r e 1 n-b ombardeerders. Een Jongen van 8 jaar heeft gister middag bij den Ouden Weg met een steen een ruit stuk geworpen van trein 587, die 4.20 hier uit Amsterdam aankomt. Getuige ngelden. In verband met de nieuwe regeling van het uitbetalen van getuigengeld aan de Amsterdamsche Rechtbank, zij opgemerkt, dat hier ter stede niet, als in Amsterdam, door den Griffier de gelden worden uitbetaald. Hier kan de concierge van de recht bank dit doen. Hij is bevoegd 5 pet te korten. Het maximum dezer korting be draagt 50 cents. Wie het getuigengeld zonder kor ting wil ontvangen, kan dit krijgen aan het kantoor der Registratie. BRUTALE AANRANDING. In een donker gedeelte van de Leid- Bche zijstraat is gisteravond een 25- jarige dienstbode door een man aan gegrepen en op den grond geworpen. Om haar het schreeuwen te beletten, bond het laaghartig individu het meisje een touw om den hals. Gelukkig voorkwam de nadering van eenige personen erger. De kerel nam de vlucht Toen het meisje bij kennissen in de buurt kwam, had zij het touw nog om den hals. Daar dit vast geknoopt was, moest men het stuk snijden. Bij vonnis der Arrondls- semente-Rechtbank alhier is heden Ln staat van faillissement verklaard A. Docter Ai., metselaar, te Heemskerk. Rechter-commissaris mr. W. H. Nes van Meerkerk FRIESCH. Eerstdaags zal voor Friezen en voor hen, die Friesch verstaan, op treden de Friesche dichter Pieter Jelies (Mr. P. J. Troelstraj. Deze zal voordragen tal van zijn Friesche ge dichten van vroeger en later jaren, terwijl het gemengd koor „Frisia", alhier, eenige zijner liederen zal zingen. Men schrijft ons daarover Toen in de tachtiger jaren ook in de Friesche letterkunde een sterke opleving kwam, behoorde Pieter Jel ies tot de meest op den voorgrond tredenden en tot de meest talentvolle leiders der taalbeweging. De toen verschenen bundel It jonge FryslAn (Het Jonge Friesland) bevatte talrijke bijdragen van zijn hand het door hem opgerichte en geredigeerde tijd schrift For hüs en hiem (Voor huis en voor erf) maakte een grooten op gang en deed het taalbesef en taal gevoel bij de Friezen in en buiten Friesland in sterke mate herleven. in latere jaren, geheel in beslag genomen door het.maatschappelijk en politiek leven, hing Pieter Jelies de lier aan de wilgen. Een paar jaar geleden, geprikkeld door een versje van onzen stadgenoot dr. J. B. Sche pers. waarin deze hem terugriep in de rij van de Friesche schrijvers en dichters, beantwoordde Pieter Jelies den aanval in Friesch rijm. Dit was de beslissende stap en sinds dien zit Pieter Jelies weer midden in de Frie sche beweging. Hij ging aan het ordenen en verza melen van het vroeger gedichte, en nieuwe gedichten voegden zich daar bij. Als resultaat verscheen, ongeveer een Jaar geleden, een lijvige bundel onder den titel Rispinge (de Oogst). Tot het imposante daarin behoort zeer zeker mede het werk van jona sten datum It koalsiedteskjen (Het dorschen van het koolzaad), een leer dicht ln beurtzang, dat ln opzet en vorm aan Schiller's Glocke doet den ken zoomede It Aide doarp (Het oude dorp), waarin de herinneringen uit de Jeugd herleven. Uitgenoodigd door Friesche gezel schappen in Amsterdam en Den Haag heeft de dichter daar een keur zijner gedichten voorgedragen en heeft bij zijn opnieuw verschijnen als Friesch dichter in zijn Fen liet en lihben (Van lied en leven) een uiteenzetting gege ven van het verband tusschen deze beide. Van deze voordrachten is een groo te roep uitgegaan. Pieter Jelies is niet alleen dichter, hij is ook een be korend en meesleepend spreker. Dien tengevolge heeft men gemeend, waar in Haarlem en omgeving zooveel Frie zen wonen en daar een bloeiend Friesch gezelschap Gysbert Japicx bestaat, Pieter Jelies ook hier te moe ten oitnoodigen, zijn letterkundigen avond te geven. De avond gaat, in samenwerking met de Friesche zang- vereeniging, uit van de heeren Dr. J. B. Schepers, Mr. A. S. Miedema, H. Duursma en F. Meyer. Wij vertrouwen» dat vele Friezen en belangstellenden zullen genieten van wat Pieter Jelies zal bieden. Benoeming. Wegens misstelling vermelden we, dat de heer F. B. Hinrlchs ls be noemd tot Rijksklerk ten Parkette van den Officier van Justitie. Op de voordracht Ter benoeming van 6enig« onder wijzers te "B-Gravenhage zijn door en W. o.a. op de voordracht geplaatst als no. 1 de heer S. A. Pereboom te Haarlem en als no. 2 de heer W. v. Brouwershaven te Haarlem. Geen samenwerking tus schen Soc.-Dem. en Vrijz.-Dem. In de laatste vergadering van de afd. Haarlem der S. D. A. P. werd beslo ten niet samen te werken met de Vrijz.-democraten bij de a.s. Gemeen teraadsverkiezing. 10-u r e n d a g. De S. D. A. P. afd. Haarlem, noemde als afgevaardigde naar de meeting voor den 10-urendag, den vaandrig, den heer D. van Gelder. De Timmerlie'denbond „Dootr Een dracht Verbetering" zal zich even eens doen vertegenwoordigen met het vaandel en benoemde daartoe de heer Swier. Ook de afd. Haarlem, Alg. Ned. Metaaibewerkersbond, zal rich doen vertegenwoordigen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 22 tot en mot Februari 1911 kwamen ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad 1 vol van typhus te Beverwijk, 2 ge vallen van roodvonk en 1 van diph theritic te Haarlem. NIEUWE H. B. S. MET 3-J. C. EN HANDELSSCHOOL. Uit de omstandigheid, dat het voor stel van b. en VV. om een nieuw ge bouw voor H. B. S. met 3-j. c. en Han delsschool ie stichten, verscheen na de benoeming van Mr. Thiel tot tijde lijk wethouder, hebben, naar het schijnt, menschen die niet op de hoogte zijn van den gewonen gang van zaken op het Stadhuis, afgeleid, dat Mr. Thiel met dat voorstel in stemt en dus zijn verzet tegen dezen bouw zou hebben opgegeven. Mr Thiel acht het noodig. die dwa ling te weerleggen in een schrijven aan de leden van den gemeenteraad van den navolgenden Inhoud Ik acht het nuttig U voor zooveel noo.dig met de volgende feiten in ken nis te stellen. Op 15 Februari jl. werd ik gekozen tot tijdelijk wethouderik nam die benoeming aan. Op 17 Februari werd ten Stadhui- ontvangen een rapport van de Commissie van Toezicht op het M. O., in zake den voorgenomen bouw van en nieuwe Hoogc-re Burgerschool. In de eerstvolgende vergadering an B. en W. van den 21en Februuri, velke werd bijgewoond door den Bur gemeester en de wethouders, Kruso- irian. De Breuk, Loosjes en Hulswit, kwam dat ingezonden stuk ter tafel. GJe veelal gevolgde gewoonte om be langrijke stukken In rondlezing te zenden bli de leden van B. en W. vóór een beslissing genomen wordt, werd iu dit geval niet gevolgd. In dezelfde vergadering van 21 Fe bruari werd dit rapport, in verband met de reeds vroeger ingekomen rap porten der Inspecteurs van het M. O., behandeld en afgehandeld en werd onmiddellijk vastgesteld een voorstel aan den Raad. Op den 22en Februari des morgens te 9.55 uur verliet de heer Hulswit de gemeenteop dat oogenblik aan vaardde Ik het wethoudersambt. Op 23 Februari woonde ik voor het eerst een vergadering van B. en W. bij. Op den 24en Februari des morgens te 10 uur verscheen het Raadsstuk, waarin het op 21 Februari door B en W. genomen besluit is belichaamd. Doel van deze mededeeling is enkel te constateeren, dat lk tot hef. nemen van een besluit ln zake de H. B. S. niet heb medegewerkt en niet heb kunnen medewerken. Tot zoover het stuk van Mr. ThieL De zaak is natuurlijk hoogst een voudig: er was geen enkele reden, om een tijdelijk wethouder te betrekken in een zaak, die rijp is voor behan deling en tot de voorbereiding waar van deze tijdelijke wethouder niet heeft meegewerkt. Wij voor ons hebben dan ook geen oogenblik verondersteld, dat ln het voorstel van B. en W". een verande ring van meening van Mr. Thiel moest worden gezocht. 4e. KRIENS-CONCERT. Gisterenavond werd, wederom voor een stampvolle zaal, het laatste der 4 serie-concerten-Kriena gegeven. Een zeer mooi programma was door den lieer Kriens saamgesteld. De heer Ch. Blazer speelde een con cert van Saent Saens met orkestbege leiding met mooien toon en uitsteken de techniek, en oogstte daarmede warmen bijval. Het orkest deed vooral zijn supe rieure hoedanigheden kennen in de Ouverture Oberon van Weber en Fan- H. na de bekeuring van den knecht door hem was gewaarschuwd. Later heeft de heer H. met de Licht fabrieken een overeenkomst gesloten om de lantaarn ie laten branden. Mr. Hoyer qualificeerde dit feit a!s een niet maar gewonen diefstal, doch een die willens en wetens is gepleegd. Hij verzocht daarom der Recht bank een flinke straf te geven en vor derde de maximum-boete, f 6(1 of 12 dagen hechtenis. UITSPRAKEN. C. K., arbeider te Zandvoort, 8 maanden gevangenisstraf. C. In 't V., dienstbode te Spaant' dam, verbergen van eeu lijk, f 13 boete of 30 dagen hechtenis. K. K., vischventer' te Oostzaan, zware mishandeling, G weken gevan genisstraf. P. J. C. D., los werkman te Haar lemmermeer opzettelijke zaakbescüa- diging, 1 week gevangenisstraf. J. A. V. en A. L., bootwerkers te Zaandam, diefstal, Seder 4 dagen go- vangenisstraf. P. K., los werkman, te Zaandam, diefstal, 4 dagen gevangentsstraL J. P., veehouder te Oostzaan, smaad, f 200 boete of 40 dagen liecb' tenis. J. D. Wr., metselaar te Zaandam, eenvoudige beleediging, f 100 boete of 30 dagen hechtenis. C. B., bakker te Zaandam, overtre ding Pol. verordening, ontslagen vad rechtsvervolging. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. De heer W. Uiterwijk, alhier, heeft een diploma behaald van de Neder- landsche Heide-Maatschappij. BLOEMENDAAL. Op het laatste stuk bouwterrein io het Bloemendaalsche park is ee:r aanvang gemaakt met de werkzaam heden voor het bouwen van ceiie villa. HAARLEMMERMEER. De heer J. E. W". Duys. lid van de Tweede Kamer, treedt eerstdaags :e Aalsmeer op en in den loop dezer maand te Hoofddorp. Onbeheerd scheepje. In de Ringvaart, nabij Aalsmeer, ligt al gedurende eenige dagen een tjalkscheepje, dat geheel verlaten scheen, althans er werd geen levend wezen gedurende dien tijd opge merkt. Alles was afgesloten, zoodat het geheel en al een geheimzinnig geval leek. De politie werd er ten slotte mede in kennis gesteld en op haar last de schuit geopend. Er werd evenwel niets in gevonden dan een bed en nog eenige kleine artikelen. Geen enkele aanwijzing wie de eigenaar of schipper kon zijn, werd er aangetroffen. Daar er vrees bestond, dat liet scheepje des nachts zou worden aan gevaren. daar de voorgeschreven ver lichting ook achterwege bleef, is op last van den opzichter van den Haar- lemniermeerpolder het tjalkje van daar verhaald naar het schut-bassin. luie ,u Schumann, terwijl prachtig „|li« kan bluven liggen! van uitvoering was het Andante uit een Quartet van Beethoven. Hierin ontwikkelden de strijkers mooien klank, lot slot ltaliaausche ballet muziek, een en al vuur en leven. Vol verlangen zijn de bezoekers dan ook wederom naar het extra-concert op 22 Maart, dat zeer mooi belooft te worden, daar al eenige mooie reper toire-nummers voor dien avond op 't programma staan. Uit de Kechtszaai DIEFSTAL VAN EEN FIETS. Met gesloten deuren werd behan deld de zaak van een 17-jarige, die ln Aerde'nhout het rijwiel van den Posb directeur had gestolen. Eisch: één Jaar tuchtschool. GASDIEFSTAL. Onlangs, heeft eeu knecht van de firma U. op de Nieuwe Gracht te recht gestaan wegens gasdiefstal. Da zaak was, dat de knecht de gas lantaarn had aangedraaid, om daar bij te werken. Thaus stond de beer H. terecht, omdat hij zelf in den vroegen mor- gen van 24 December de lantaarn had I aangedraaid. totdat onverhoopt de eigenaar ei van komt opdagen. Bij den landbouwer Van Rijn, a3n den Spieringweg, is onder het rujid- vee een geval van „Miltvuur" gecon stateerd. Het beest is volgens wette lijk voorschrift door verbranding ver nietigd. terwijl de stal, namelijk het gedeelte daarvan waar het rund ge staan heeft, onder politietoezicht is ontsmet. BEVERWIJK. Vrijzinnig Hervormden. De St. Ct. bevat de Koni'nkl. goed gekeurde Statuten van de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Bever wijk. Zij stelt zich ten doel de handha ving en verbreiding der vrijzinnige beginselen in de Nederlandsch Her vormde Gemeente te Beverwijk en tracht dit doel te bereiken door: lo. het houden van samenkomsten ter bespreking van godsdienstige en kerkelijke belangen en ln het bijzon der tot opwekking van de belangstel ling In kerkelijke verkiezingen; 2o. het stellen van candidaten vooc de onder lo. genoemde verkiezingen; 3o. het houden van godsdienstoefe- I De heer Van Ek, hoofdopzichter der ningen; lichtfabrieken verklaarde, dat de heer 4o. het zoo mogelijk verleenen van

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1