NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. SsS ZoTd'agsblad, 'vo'or Haarlem I J of M Re<factie en Administratie: Groote Houtstraat 53. 28e Jaargang. No. 8499 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 7 MAART 1911 A HAARLEM S DAC ABONNEMENTEN A D V ER'TENT I ËN: per drie maandeni Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen ln den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der U*'Vtffi' Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (gy AT 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiün en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. dit NUMMER bestaat uit acht bladzijden. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 8 MAART. Gemeenteraadsvergadering, IJ u. Schouwburg: Edmu'nds Duitsche Operette: „Die Fledermaus", 8 uur. De Kroon: Voordrachtavond leerlin gen vioolcursus J. C. Tuin, 7 1/2 uur. OM ONS HEEN No. 1320. Concert op da Groots Markt. Het moet ergens aan een hof zijn voorgekomen, dat de Koning aan den kapelmeester van zijn orkest het ver roek liet doen, om wat zachter te spe len, daar zijn gasten hun eigen woor den niet konden verstaan. Die aardigheid komt opnieuw in mijn gedachten, telkens wanneer ik tie, dat er weer een concert zal wor den gegeven op de Groote Markt. De kianken van Haarlem's Muziekkorps zjiii zóó luid, dat ze de omringende gwiiden waarlijk bijna zouden over stemmen. Bijna, zeg ik. want de klank van koperen trompetten, zelfs in Wagnersche werken, is nog niet zóó ontwikkeld, dat hij de fluitgeluiden overtreft, die jongens op hun vingers weten voort te brengen. Met al de afgunst van vergoefsche pogingen heb ik steeds verbaasd ge staan over wat de jeugd weet te too- veren uit de twee voorste vingers van de rechterhand. De locomotief van een sneltrein kan nauwelijks zoo hef tig gillen, als een jongen op die twee onnoozele, niet altijd heel schoon ge- wasschen, vingers weet te fluiten. Van wie hij het geleerd heeft, hoelang hij er over werkte, vraag het hem niet, want hij kan daarop geen antwoord geven. Voor zijn gevoel U 't, of hij het altijd gekend heeft. Kan liet zijn, dat 't een gaaf is. zooals de Roodhuid vroeger een spoor wist te vinden in do prairie Wonderlijk verschijnsel I Dezelfde Jongens, die anders van acht tot tien uur in de Groote Houtstraat flanee- ren, maken op dat traject niet half zooveel gedruisch als ze doen bij een concert op de Groot© Markt. W© zou den meenen, dat ze. aunschouwende hoe veertig man uit houten en kope ren instrumenten een tonenzee de lucht inzenden, van puur ontzag er zelf het zwijgen toe zouden doen. jrove dwaling Het gaat hun als de kanarie in de huiskamer, die wan neer hij om zich heen druk hoort pra ten, op eens zelf aan 't zingen slaat met een ijver en luidruchtigheid, als óf het om een wedstrijd ging. Niet eer der zal hij zwijgen, vóórdat de vrouw des huizes, in arren moede, den doek over de kooi geworpen heeft. Zóó zijn een paar honderd jongens niet te be dwingen, zelfs de tegenwoordigheid van een dozijn politiemannen zou. hun luidruchtigheid niet kunnen dem pen. Het schijnt of zij redeneeren „daar in de tent wordt loven ge maakt, dus kan het leven buiten de tent niet verboden worden." Bovendien is die tent zelf zoo sug gestief. Weten wij, die in de bezadig de stemming van den middelbaren leeftijd recht voor ons uit plegen te gaan, niet meer, hoe alles wat we ontmoetten tientallen van jaren ge leden, een aanleiding was tot krijger tje sjoelen Het rijtuig van een dok ter, een stilstaande handwagen, zelfs twoe menschen, die samen stonden te praten, vormden een middelpunt, waar omheen krijgertje kon worden gespeeld. Waar is nu beter een ge schikter voorwerp voor dit overoude, maar nog altijd zoo geltofde spel te inden, dan de muziektent van de ver- leniging Koninginnedag 't Is waar, de menschen staan er om heen en een .agent zou hier en daar een hinder paal kunnen wezen, maar Juist dez© utenscheliike beletselen maken het spel afwisselend en pikanter. Zoo schieten, terwijl de klarinetten in de tent boven een melodie blazen, zoo teer, dat d© pauken er traneD van in de oogen zou krijgen, wanneer hij er niet aan gewend was, de kwajon gens als bruinvisschen door d© me nigte en geven elkaar seinen met rauwe kreten, of met het heftige vin- gergofluit, dat den rustigen toeschou wer doet opspringen van schrik, wan neer hij het onverwachts vlak naast zich hoort opgieren. In de buitenkringen, die verder vau de tent afstaan, is het minder rumoe rig, maar toch voor een concertzaal in de open lucht nog druk genoeg. Er worden allerwege gesprekken gevoerd „hé. Jam, ben Je daar, hoe vaar je 7" en „wel Piet, jij ook zoo op pad?" Dan komen de informaties naar do wederzijdsche gezondheden van de fa milie en de vrienden en eindelijk krijgen de menschen het een of ander onderwerp beet, dat zij rustig afhan delen. zoodat het schijnt, of in de verte de kapelmeester yoor niemendal mot zijn stokje zwaait, daar Je geen geluid van muziek in dezen verwij derden cirkel verneemt. En overal heerscht zoo h6t gezellig gesprek, waarvoor onuitputtelijke stof wordt verschaft door den Zondag, die pas voorbijging d© menschen zijn bij el kaar te gast geweest, of hebben be richt gekregen per brief. „Nauwelijks vvarea" zegt ergens een ondeugende schrijver over een vervelende soiróe, „de muzikale voor drachten aangevangen, of het ge sprek, dal den ganschen avond niet recht hadden willen vlotten, brak los. 't Scheen, of de gasten het aan juffrouw Nachtegaal niet gunden, dat zij alleen mot haar geluid de ruimte van de zaal zou vullen, noch aan den heer Slamaropski. dat de tonen van de piano onvermengd zouden blijven. Alleen de menschen op de twee voor ste rijen durfden, onder den dwang vau de onmiddellijk© nabijheid der gastvrouw en van de musici, den mond niet opendoen, al richtten ze wel nu en dan een begeerigen blik naar de achterhoede, waar men in vrijheid zoo heerlijk babbelen kou." Het is wel waar, dat de omgeving (ik spreek nu weer over de Groote Markt) er niet op ingericht is, om de rust bij d© toehoorders te bevorderen. Om de paar minuten rolt van den noord- of van den zuidkant, achter een zwaar stappend paard, een ram melende tramwagen aan, waarvan de nadering door den koetsier veilig heidshalve met ©en luid gebel wordt aangekondigd. Noch de kletterende paardenhoeven, noch zelfs de bel op 't voorbalcon, zijn behoorlijk op do instrumenten van de musici afge stemd en vallen dus met hun klunk dwars in de harmonie, die in de tent met zooveel zorg wordt totstand ge bracht. Soms klinkt aan den overkant van het plein een dof gerol en een zwakke bel als echo. afkomstig van de eleclrische tram, die van d© Ri- viervischmarkt de Jansstraat indraait of vice versa. En dan, alsof dit alles nog niet fraai genoeg was. klinkt op eens, hoog boven van den toren, eerst voorzichtig, daarna uitbundiger, de klank van de carillonklokjes, in zóó feilen dissonant met de muziek, dat het een gewaarwording geeft van een schop zout, die opeens, bij vergissing, over een roomtaart wordt gestrooid. Neen waarlijk, naar een concert op de Groote Markt behoef je niet te gaan om de muziek. Wie dat verlangt, doet beier met maar aan den gemeen teraad te verzoeken, de muziekuitvoe ringen op de Murkt voor goed af te schaffen. Er is evenwel nog een ander gezichtspunt en dat wensch ik even te belichten. Dat is het algemeene ge zelligheidsmoment, dat op een anders stil avonduur, midden in de stad, voor een paar uur geschajten wordt. Ze ker, geen tien van de honderd luiste ren naar de muziek of er een wals of een marsch wordt gespeeld kunnen ze nauwelijks zeggen, maar toch zou den zij niet hier verschenen zijn, wan neer er geen muziek was geweest. Het besef, dat Iets aanwezig is, geeft dik wijls al voldoening en gezelligheid, ook al kijk of luister je er niet naar. Samen geven ze den menschen een aangenomen indruk de muziek, de gesprekken, de tramgeluiden, die er zoo raar invallen en zelfs die rakkers Wan jongens, die je al en toe haast omver loopen midden In hun wilde spel. Wanneer tien straten verder het oude moedertje op 't hofje haar deur gaat sluiten tegen den nacht en uit de verte juist een galm van de muziek hoort overwaaien, zegt ze glimla chend „hé, hé, d'r is vanavond mu ziek op de mart voor de Koningin." Ver weg, aan den rand van de stad, waar geen klank kan doordringen, slaapt de kleine baas, die straks tot vader heeft gezeid „als 'k groot ban, mag ik van moeder ook naar de Groote Markt, als er muziek is, heeft moeder gezeid." En daarop is hij ver heugd ingeslapen. In dezen zin, als illusie van licht en klank afwisselend het eentonige van allen dag, is zoo'n muziekuitvoe ring op de Groote Markt iets, dat den werkdag van gisteren tot een feestdag heeft gemaakt. J. C, P, Stadsnieuws VOLKS-SOLISTENCONCERT. Wanneer de Vereeniging van Mu ziekonderwijzers en Onderwijzeres sen, ln haar bescheidenheid van jon ge en dus nog weinig bekende corpo ratie, een oogenblik mocht gevreesd hebben haar eerste levensteeken in onze stad in casu een „Volks-Soiis- tenconcert voor stoelen en banken te zullen geven, dan heeft zij zich daarin leelijk neen, don heeft zij zich daarin op de meest gelukkige wijze vergist. De zaal van de „Ver eeniging" was mudvol, overvol; want een deel van het auditorium had zijn toevlucht op het podium moeten zoe ken en de schrijver van dit ver slag, die wal laat kwam, verkeerde een oogenblik in het drelgendst ge vaar dezen avond helaas! geen muziek te zullen genieten welk gevaar gelukkig werd bezworen door een welwillend politie-inspecteur, wiens Argus-oog midden in die men- schenzee nog een onbewoond eiland je wist te ontdokken in den vorm van een ieêgen stoel, Daar eenmaal veilig aangeland bracht het geraadpleegde programma mij tot de bevinding dat ik gemist bad: drie liederen (van Verhulst, Leenaerts en Pijzei) door den heer Jac. van Kempen; de beken de, schitterendo Faust-fantasie van Gounod-Sarasate, door den heer Joh. Steehman; en een drietal Duitsche liederen (van Brahms, Strauss en d'- Albert) door mej. Hermine Schollen. Uit het warm applaue waaronder de ze laatste soliste bet podium verliet bleek intusschen duidelijk genoeg hoe het publiek toen reeds in stem ming was gekomen. Dat ondervond ook Willem Andriessen die voor zijn solo-bijdrage Scherzo van Cbopi'n niet alleen groote belangstelling, maar ook het meest geestdriftig ont haal vond. De menschen hadden dan ook reden genoeg zich te verbazen over wat er alzoo uit zoo'n kleino vleugelpiano (uit het magazijn van J. Koster alhier) te halen is. Dat was fijn muzikaal en zeer spontaan werk. Na de pauze zongen m\! Scholten en de heer v. Kempen eik vier Hol- landsche liederen van L. F. Brandts Buys, Zweers, Wieris en schrijver dezes beiden met zooveel succès, dat de bis-nummers niet konden uit blijven. Met het oog op de beteekenis van den dag waren deze laatste zeer ei genaardig gekozen: mej. Scholten zong Wiihelinina de heer v. Kem pen Wilhelmus van Nassauwen. Zoo kreeg het program nog een nationaal- feestelijk tintje. Maar ook de heer Steenman kwam er niet zonder toe giftje af. Hij had dan ook in de een voudige werkjes van zijn tweede deel Andantino van Martini-Kreisler, Canzonetta van d'Ainbrusio en Oud- Weensche dans van Kreisler een wèl gelukkige keuze gedaan en speelde zijn heerlijk klinkend instru ment in één woord meesterlijk. Een tweetal duetten (van Gotze en Schumann) door mej. Scholten en den heer v. Kempen, besloten het ai- wisselende, rijke, maar niet overla den programma. Voor de mooi ver zorgde, echt muzikale klavierbegelei dingen heb ik ten slotte nog hulde brengen aan mej. Re Levie en den heer Willem Andriessen. Mij dunkt, dat de V. v. M. en O. over het succès van dezen eersten concertavond ui terst tevreden mag zijn. PHILIP LOOTS. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 9 Maart, des nam. van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Concertfantasie, A. Hesse. 2. Koraal uit Mattheus Passion, Bach-Rittcr. 3. Sonate No. 4, Mendelssohn. a- Allegro Con brio. b. Andante religioso.. c. Allegretto. d. Allegro maestoso. 4. Largo uit de Symphonle „aus der neuen Welt" A. Dvordk. 5. Abendlied, R. Schumann. G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij Moeton. Jordeosslraat 53, een taschje met Inhoud. C. Klaver. O. tang. W. 1 ceintuur met gesp. G. Woudenberg, Sophiastraat 21, een bronzen medaille. W. F. Nieuwenburg, Bornoostraat 8. Schoten, ©en rozenkrans. J. Blanzert, Spaarne 24, een zwart hondje. J. Wensing, Pieter Kiesslraat 22, een nikkelen dasspeld. A. Slijper, Linschotenstraat 58, een R. K. kerkboekje. A. v. Berloo, v. Marumstraat 24, een portemonnaie met Inh K. de Zwart, Heerensingel 129. een potloodhouder. J. v. Koningshoven, Luitesteeg 87, een grijze pet. L. P. Hoogeveen, Houtva&rt 10, een schoen. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Hedenmorgen werd de buitengewo ne zitting der Provinciale Staten van Noord-Holland geopend. Als plaatsvervangend griffier trad op Mr. Dyckmeester. De VOORZITTER herdacht het overlijden van den heer P. Wonder Az. e'n schetste diens verdienste, jaar heeft hij aan het hoofd deer ge meente Heer Hugowaard gestaan, in welke streek hij zich zoo nuttig ge maakt heeft, dat de kiezers hem ge regeld afvaardigden naar deze Sta ten. Hierna was aan de ordo de benoe ming van een Griffier (vacature ont staan door het overlijden van Mr. A. A. Land). De volgende voordracht was door Ged. Staten opgemaakt: Mr. P. Dozy, hoofdcommies ter provinciale griffie van Noordholiand. Mr. S. K. Thoden van Velzen, se cretaris der gemeente Zwolle. Mr. Dr. H. S. Veldman, secretaris der gemeente Kampen. De heer Dozy verkreeg 60 stam men, de beide andere heeren elk 2 stemmen, terwijl er 1 blanco was uit gebracht. Daarna komt aan de orde het peh- 8ioenreglement voor het personeel van de gestichten Meerenberg en Duinenbosch, welk reglement reeds in de vorige vergadering gedeeltelijk is behandeld geworden. De heer HAZELHOFF ROELFZE- MA vraagt, of dit gewijzigd regle ment nu als een nieuw voorstel moet worden beschouwd. Is dat *t geval, dan kunnen er amendementen voor gesteld worden. De VOORZITTER vat deze behan deling niet op als die van een nieuw voorstel, daar de discussie nu wordt voortgezet. Op de nieuwe artikelen kunnen amendementen worden inge diend. De heer FABIUS is het daarmee eens. Het reglement van orde wordt daardoor niet ter zijde geateld. Besloten wordt, om de opvatting van den Voorzitter te volgen. Do heer BOREEL VAN HOGELAN- DEN verklaart het door hem inge diende amendement in te trokken, na. de nadere voorstellen van Ged. Sta ten. Overigens verwacht spreker, dat Ged. Staten eventueel rekening zul len houden met de wenscheu van spreker omtrent de leeftijdsgrens. Ook de heer W1BAUT verklaart in te trekken het amendement omtrent de leeftijdsgrens, daar die nader in het Huishoudelijk reglement wordt vastgelegd. De voorstellen van Ged. Staten hebben bij spreker aanvankelijk dankbaarheid gewekt, maar die is verminderd, toen men het nieuwe art. 7 las, waarin een volledige op somming wordt gegeven van de ge vallen ln welke het recht op pensioen verloren gaat. Er kan bijv. na tal van jaren dienst een psychische oor zaak optreden, die een van de vermei de aanleidingen tot ontslag zonder pensioen kunnen veroorzaken. Dit acht spreker verkeerd. Want men moot hier ln de gestichten rekening houden met dergelijke psychische oorzaken. Hij wenseht de opsomming te be perken, hoewel spr. zelf weinig kans ziet om een dergelijke redactie te vinden. Spreker moet dus tegen het artikel stemmen. De heeren Van Embden, Hazeihoff Roelfzema, en Nolting stelden een nieuw amendement voor op art. 7. Dit artikel is door Ged. Staten als volgt voorgesteld: „Alle recht op pensioc-n gaal ver loren voor hem, die bij rechterlijke uitspraak van zijn ambt wordt ont zet, of die uit hoofde van wangedrag, onzedelijkheid, verregaande achte loosheid of plichtsverzuim uit zijne betrekking ontslagen wordt." Genoemde heeren stelden nu voor ln te vullen „langdurig of herhaald plichtsverzuim of wangedrag." De heer WIBAUT achtte dit amen dement nog niet billijk genoeg en wilde het geheele artikel schrappen. De heeren RUTGERS e'n VAN EEGHEN wilden aan Ged. Staten de bevoegdheid geven pensioen te weige ren. Prof. FABIUS achtie aanneming van dit amendement niet gewenscht. De heeren BOREEL en KAPPEYNE VAN DE COPPELLO verdedigden 't artikel, zooals dit door Ged. Staten is voorgesteld. Na uitvoerige discussie werd tot stemming overgegaan. Het amendement RutgersVan Eeghen werd verworpen met 29 stem men voor. Het amendement Van Euibden-Ha- zelhoff Roelfzema-Nolting werd ver worpen met 26 stemmen voor. Artikel 7 werd daarop goedgekeurd met 19 stemmen tegen. Hierna werd gepauseercL Na de pauze werden nog eenige vroeger ingediende amendementen 0 patrikei 1 en 3 verworpen. De artikelen werden daarop zonder stemming goedgekeurd, evenzoo het geheele reglement. 1 Jan. 1911 treedt het reglement in werking. De zitting wordt daarop gesloten. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bij vonnissen van 7 Maart 1911 in staat van faillissement verklaard 1. C. L. Janssen, kruidenier, café houder en rijwielhundelaar, wonende te Haarlem ui ermeer 2. Joost Holster, rijwielreparateur, wonende te Santpoort, gemeente Vel- 3.'j. Krenning, koopman en smid, wonende te Bloeuieudaal. Rechter-Conmiissaris in alle Mr. W. H. van Nes vun Meerkerk. V r ij z.-D era. Bond. In de gisteravond gehouden Jaar vergadering van de Afdeeling Haar lem van den Vrijz.-Dem. Bond werd door secretaris en penningmeester verslag uitgebracht Tot leden der financieels commis sie, belast met het nazien der reke ning en veruntwoording van den pen ningmeester, werden gekozen de hee ren Over, Aartsen en Kamp. De aftredende bestuursleden, de heeren Mr. Slingenberg, Zwart en Bregonje, werden herkozen. DE TWEEVOUDIGE MOORDAAN SLAG Het doet ons genoegen te kunnen meedeeden, dat de beer Senft Sr. thans buiten gevaar is. De heer Senft Jr., die reeds twee dagen geleden het Diaconessenhuis verlaten kon, keert daarin hedenmiddag terug om een operatie aan den arm te onder gaan, die de stijfheid van dit li chaamsdeel zal opheffen. Eefl droevig ongeluk. Zooals men weet, wordt het hui* Ter Cleef gerestaureerd. Twee met selaars, die hedenmorgen ln den to ren werkzaam wareu, stortten door het breken van een balk omlaag. Ernstig gekwetst en in bewusteloo- ze'n toestand werden beiden opgeno men en naar de Cavaleriekuzc-rne overgebracht, waar de militaire ge neesheer Dr. De Boer de eer3te medi sche hulp verleende. Deze achtte opneming van den meest gekwetste, zekeren Kuipers uit de Pres. Steynstraat 116, in het SL Elisabeths-Gasthuis gewenscht, waar heen de ongelukkige per brancard erd vervoerd. De andere intusscheb eenigszin» hersteld kon door eenige militai ren ondersteund naar zijn woning in het Schoterkwartier worden overge bracht. Gesnapt. Gisterenavond omstreeks half tien werd door een inspecteur van politie een 12-jarige jongen, die blijkbaar met minder goede bedoelingen zich toegang trachtte te verschaffen tot een vrachthuisje van het Kaarselude- veer aan het Spaarne, gegrepen en naar het bureau van politie in de Smedestrftat overgebracht. (Zie verder Stadsnieuws onder lsat. ste berichten). Uit de Omstreken te Amerongen is benoemd de heer C. Brusseo. wijkdiakoon bij de Ned. Her vormde Gemeente alhier. BLOEMEND A AL. Het auto-ongeluk lu Acrdechout Vuuniiddajs nebben wu met den 24-jangen chauffeur P. H. Keizer een gesprek gehad. Deze, dte in de Lange Annasuaat te Haarlem woont, en bij de firma Beeckman u> Bloemend aal werkzaam is, beeft, gelijk men weet. Zondagavond het ongeluk in Aerden- houl meegemaakt. Keizer vertelde ons het volgende ,.'k Zou met m'n meisje een 18- jarig meisje uit Haarlem 's avonds ntiar den schouwburg gaan, maar voor dien tijd gingen v,e nog oen eindje wandelen. Om een uur of vijf, of zes, waren we op Bloemendaul, waar we Jaap Borger met zijn auto aan zagen komen. Hij had de familie naar huis gereden en bracht nu zijn auto naar den stal. Het was op den Bloemendaalscheweg. in de buurt van de villa van den heer Bispinck. We spraken af, dat we bij Preene een glaasje bier zouden gaan drin ken. Ook Nico van der Linden kwam op dat oogenblik met zijn auto aan rijden en ook hij beloofde te komen. Dat gebeurde ook. nadat zij beiden de wagens naar de garage hadden gebracht. We zijn toen een uur of anderhall iu "t café vau Preene geweest en heb ben daar een paar glazen bier ge dronken. Omstreeks zeven uur wilde ik met mijn meisje met de tram naar Haarlem gaan. maar Borger zei. dat hij ons wel even met de auto bren gen zou. Nu ja. dat mag wel niet, maar ach, dat doen chauffeurs toch altijd, als ze elkaar helpen kunnen. Nu is het verkeerd ultgeloopen, maar anders was er niets aan de hand ge weest over dat rijden met do auto zonder toestemming. We zijn toen met z'n vieren in de auto gegaan. Borger of Van der Lin den moest nog even In Zandvoort zijn. En toen we er in zaten, zijn we maar meegereden. Borger zat aan het stuur, naast hem Vau der Linden. Mijn meisje en ik zaten achter in do auto. Op den hoek van den Doodweg en Zandvoor- terweg gebeurde het ongeluk. Ik voelde de auto slippen. Dat was de oorzaak van het ongeluk, niet <lat Borger of een der anderen beschon ken was. zooals men wel vertelt. Ik riep nog..Jaap, Jaap, houen want ik. als chauffeur, begreep on middellijk. dat wij slipten. Gedurende een Daar tellen slingerde de auto heen-en-weer over den weg. Toen kwam het oogenblik. dat Jaap de auto zoo had, dat zij niet meer slipte. Had do auto toen recht Restaan, dat wil zeggen evenwijdig met de bermen, dan was er niets gebeurd, maar de wagen stond schuin op den weg en toen schoot hij recht vooruit tegen den boom aan. Ik hoorde niets dan een zwaren bons. de auto bleef tegen den boom zitten. M'n meisje werd rechts uit den open wagen geslingerd en lk links. Ik kwam op mijn rechterzij te recht. Nico van der Linden moet achter mij om geslingerd zijn. want die lag achter den wagen. Borger zal achter z'n stuurwiel be wusteloos. maar dat wist lk niet. hij heeft me dat eerst ln het Gasthui* 1 verteld. Ik stond dadelijlf op en, mü om-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1