NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28© Jaargang. No. 8500 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 8 MAART 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN :^'£$ï°pZp/é%. A D V E RT E NT I N: per drie maandeni Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels /l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der ;<y Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (igy M. 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Geülusfreer'd Zondagsblad, "voor Haarlem' '.'.l 0.37H Redactie Administratie! Groote Houtstraat 53. o de omstreken en franco per post „0.45 Intercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Yennootschap Lourens Êoster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Ls-&- ^5^ Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Dir NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 9 MAART. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Schouwburg: Ned. Tooneelver&en.: Koningsbruid, 8 uur. Brongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. De Kroon: Kol. Museum. Voor dracht met lichtb. door den Heer H. Witkamp. 8 uur. Rem. kerk: Lezing van Ernst Gor- semann, 8 uur. Sint-Bavo: Cursus in de R. K. ge- ioofs- en zedenleer. Onderwerp: De leer v. d. Kath. kerk over de Sacra menten in 't algemeen: de uitwerkse len der Sacramenten. - OM ONS HEEN No. 1321. De Raad en de ISusenm- commlssle. Een Haarleni8ch ingezetene, op wiens oordeel ik prijs stel, maakte do opmerking, dat deze courant vijandig tegen de Commissie zou zijn op getreden. In den zin van het gangba re spraaka-ebruik is dat, meen ik, on juist. Het veronderstelt een reeks van opzettelijke aanvallen te pas of te on pas op de Commissie, wat wij gewoon zijn een campagne te noemen (een buitenlandsch woord drukt wel eens beter uit wat bedoeld woTdt, dan /een Nedcrlandsche omschrijving) en daarvan is geen sprake geweest. Maar werd het woord bedoeld In den meer aigemeenen zin van te genstander, dan wil ik volstrekt niet ontkennen, dat naar mijn mee ning de Commissie sedert de wijziging van haar instructie en de daarmeo ge paard gaande benoeming van den di recteur. haar reden van bestaan ver loren heeft en dus maar liever moest .worden opgeheven. Dit is een opinie als iedere andere, die ik natuurlijk elk dor leden van de Commissie afzon derlijk en allen gezamenlijk in 't ge zicht zou durven zeggen. Het is prin cipieel en niet personeel. Ik hoop dan ook, in 't belang van alle partijen, dat ïe Raad nog tot de opheffing van die Commissie besluiten zal en wil trach ten, daartoe een stootje te ge-ven door enkele gebeurtenissen wat nader te belichten en met elkaar in onderling verband te brengen. Kort nadat het bekende geval had plaats gehad met het stuk van Hals, dat „blind" word, moest een nieuw lid van de Commissie gekozen wor den. Als No. 1 op de aanbeveling had de Commissie geplaatst den heer Hulk, een keus, duarom zoo gelukkig, omdat hij als schilder en als conser vator van Teylers Schilderijenkabi- net, wel waarlijk een deskundige hee- ten mag. De meerderheid van den Raad evenwel benoemde den heer Middelkoop, een demonstratie, die in dubbelen zin onverstandig was, daar zij een leek stelde in de plaats van een vakman en bovendien een twist appel wiem in de Commissie, die juist in die dazen rustig overleg, dat zoo mogelijk tot eenstemmigheid moest leiden, zoo noodig had. De eerste vergadering reeds, waar- In de heer Middelkoop en zijn colle ga-commissieleden elkaar ontmoetten, blijkt dan ook allesbehalve vriend schappelijk te zijn geweest. De heer Middelkoop klaagt, dat er geen no titie van hem werd genomen, zijn medeleden antwoorden, dat er we gens zijn uitlatingen over hen geen aanleiding bestond, hem onmiddellijk met een handdruk te begroeten wij buitenstaanders weten er nu wel genoeg van, om ons te kunnen voor stellen, dat die samenkomst niet vroo- lijk van toon zal zijn geweest. Waar schijnlijk is toen, wel wat Iaat, do ge dachte bij het nieuwe lid opgekomen, dut hij beter gedaan bad om zich de rol van dwarskijker door den Raad niet te laten opdringen. Terwijl aldus de splijtzwam in de Commissie was binnengedragen, ging de gemeenteraad voort, haar van bul ten met speldeprikken te hinderen. Twee leden, die moesten aftreden, maar herkiesbaar waren, werden met een kleine meerderheid, dus ter nauwernood, herbenoemd, een nieu we demonstratie, die ik destijds als klein heb afgekeurd. Inmiddels was de reorganisatie tot stand gekomen en daarmee een groote verandering in de positie der Commis sie. Vroeger een beheerend, werd zij nu een adviseerend lichaam, tusschen den directeur die benoemd werd en het College van B. en W. in. Die reor ganisatie had het groote gebrek van andere principioele wijzigingen dat zij namelijk niet ver genoeg ging. B. en W. hielden op daar, waar zij juist het mes hadden moeten zetten toen eenmaal de Commissie in haar gezag doodelijk verwond werd, had zij lie ver meteen moeten worden afge maakt. Of, om een minder bloederige uitdrukking te gebruiken toen een Directeur boven haar gesteld werd, had de Commissie meteen moeten zijn opgeheven. De Raad zag dat blijkbaar evenmin als B. en W., hij liet althans den dubbelzinnigen toestand in we zen, met het natuurlijk gevolg, dat er heel spoedig een botsing ontstond. De heer Middelkoop kreeg het met den heer Kronig aan den stok en de eer ste, die een voor een amateurschildor zeer zonderlinge visie op zijn omge ving heeft, zag ook hier weer de mug als olifant de discussie in den ge meenteraad daarover is nog zoo versch, dat ik die niet weer behoef op te holen. De Directeur, schroef ik zooeven, werd boven da Commissie gestold. Bij de reorganisatie is dat velen mis schien niet duidelijk geweest, maar dat het daarop in de practijk moest neerkomen, zou weldra blijken. De Di recteur en de kleine minderheid in de Commissie wenschten een grondi- ge restauratie, volgens de denkbeel- don van den heer de Wild, de groote meerderheid in de Commissie stelde i een nieuwe afpoeiering voor. Wat de den B. en W. Wogen zij de getallen Zeiden ze hier hebben we 4 tegen 2, of 5 tegen 3 De meerderheid van on ze adviseurs moot dus gelijk hebben 1 Integendeel, het College schonk zijn instemming aan de opinie van de minderheid, stelde daarmee den Di recteur (plus den heer de Wild) bo ven de Commissie en brak daarmee feitelijk ziin stelsel van de onmisbaar heid eener Commissie af. De Raad vereenigde zich daarmee, zonder de inconsequentie te zien en ik betoogde, dat voortaan de Commissie alleen haar zin zou hebben, wanneer die overeenkwam met de wenschen van den Directeur. Sommige Raadsleden zijn trouwens voor een inconsequentie zóó weinig bevreesd, dat de heer Middelkoop stemde voor het door hem bestreden voorstel van den Directeur. Vergaderingen van eenige tiental len personen zijn als zoodanig niet scherpzinnig, maar er hebben dan 1 toch scherpzinnige personen zitting in, die leiding behooren te geven. De moeilijkheden in en over de Commis sie, die al eenigen tijd aan den gang waren en nu weer als onwelriekende i voorjaarsbloemen in volle fleur 1 staan, hadden voorkomen kunnen j worden, wanneer de Raad eenvoudig de Commissie door den dood uit haar kwakkelend bestaan had verlost. Het is dus de Raad, die aansprakelijk ge steld moet worden voor de rustversto ring. die elk oogenblik ons schilde rijenmuseum in opspraak brengt en waaraan nu natuurlijk minder dan I ooit een einde te zien is. De verhou ding tusschen den heer Middelkoop 1 en zijn medeleden van de Commissie, die zooals we zagen bij den aanvang al niet vriendschappelijk kon zijn, is 1 er door de laatste gedachtenwisseling zeker niet beter op geworden. Mocht men daaruit den wonsch naar een andere Commissie afleiden, dan wordt er weer half werk gedaan, liet hangende geschil is bijzaak, de hoofdzaak dat de Commissie als in- stelling overbodig geworden is en dus moet worden opgeheven. Voor de ar tistieke adviezen is de Directeur, voor filter zou ik haast zeggen, dient het College van B. en W. en de beslissing blijft aan den Raad, wel te verstaan in belangrijke zaken, daar kleinighe den, evenmin als voorheen, den Raad behoeven te kwellen. Waarom heft men dan niet eenvou dig de Commissie als instelling op De eene reden is deze, dat elk Mu seum een Commissie heeft, een bijzon der onbelangrijk motief, dat door de eeuwen heen tal van goede verande ringen heeft belet. De tweede reden schijnt te zijn, dat B. en W. de „ver antwoordelijkheid" niet aandurven. Welke zou ik willen vragen. Verant woordelijk is de Directeur, daarvoor is hij benoemd en tot het dragen van die verantwoordelijkheid stellen zijn kennis en ervaring hem in staat. De Commissie, onverschillig uit wel ke personen zij bestaat, zal dan ook nooit anders innemen dan een valsche positie. De Raad doet dus goed, met haar af te schaffen en ik hoop, dat de nieuwste gebeurtenissen een van onze Raadsleden, die zich niet bangelijk door allerlei overwegingen laat weer houden, er toe zullen brengen, daar toe het initiatief te nemen, nu een zoodanig voorstel van B. en W. blijk baar niet te verwachten is. J. C. P. Stadsnieuws HET NIEUWE SYSTEEM. Zooveel nieuwe systemen worden er in onze dagen uitgevonden, dat er soms in vier weken weer verouderd zijn. Dat is blijkbaar bet ge\al niet met dat van Dr. Noist Trenité, want de groote zaal van „de Kroon" was i Dinsdagavond vol van toeschouwers, die, met in stomme, maar integendeel in luidruchtige verbazing afkeken wat hij als een nieuw systeem van onderwijs aan de H. B. S. heeft ge- i droomd. De roep, die van de eerste opvoe- i ring uitging, had, zooals wel niet an ders kon, de menschen naar de schouwburgzual gelokt waar zij met een een nuttig wérk deden door de vsreenigingeu voor Kindervoeding en Huisverzorging te steunen. Stellig hebben zii zich hun tijd, noch hun geld beklaagd, want er is veel en har- telijk gelachen, om de woordspelin gen in het eerste bedrijf en de malio- terigheid van juffrouw Lelienkrans, I om de jongensgrappen in het tweedo en de coupletten van dat kostelijke Jaantje met haar grove stem en om de toepassing van 't nieuwe systeem in het slotbedrijf. Wij hebben daarin alleen liet kostelijk moment van Dol- i lee's optreden gemist. Maakt bij geen deel meer uit van 't tableau de la i troupe j Na de eerste uitvoering hebben wij een zoo uitgebreid relaas gegeven, dat we ons nu tot enkele opmerkingen kunnen bepalen. Het tweede bedrijf j blijkt nu wel het beste te wezen. Er zit de meeste kleur en afwisseling in. De jeugd was ook dezen keer sterk vertegenwoordigd, de gemiddelde leeftijd van de toeschouwers zal zeker nauwelijks de twintig goliaald heb ben. Maar oud en jong to gader had plezier in de tallooze grappen en mop pen van den schrijver, die de beste vertolkers vonden in den president van ue commissie, Nieuwlicht, juf frouw Lelienkrans en Juautje. Aan applaus heeft het dan ook niet ont broken. Toen het derde bedrijf was afgeloo- pen kwam mevrouw BlomTer Gast, presidente van „Huisverzorging" op het tooneel en betuigde in een aardige toespraak dank aan den schrijver en aan de uitvoerenden, daarbij een krans vereerende aan Dr. Nolst Tre nité, die bescheiden van beroep en F.ngelsch leeraar voor zijn plezier ternauwernood was te bewegen om die te gaan aannemen. De weldadigheidsvoorstelling van Dr. Nolst TreDité'8 „Het nieuwe sys teem", heeft gisteravond ongeveer f 700 opgebracht voor „Kindervoeding' en „Huisverzorging". J. H. SAUVEUR. Onze stadgenoot, de heer J. H. Sau- veur, leeruur aan de H. B. S. met 5-j. c. en voorzitter van de Association frangaise, is opgetreden als correspon dent voor Nederland van het Parij- sche dacblad Paris-Journal, voor de rubrieken politiek en littera tuur, voornamelijk de laatste. Hiermee ontstaat een eigenaardige uitwisseling van letterkundig intel lect de heer Sauveur, die als stichter te Haarlem van de Association fran gaise hier bekendheid helpt geven aan de Fransche litteratuur, zal voortaan tevens door middel van Paris-Journal kennis van de Nederlandsche letter kunde in Frankrijk importeeren, een dubbele functie dus van belangrijke litteraire waarde. BLOEMBOLLENCULTUUR- Aan het „Weekbl. voor BI." ontlee- nen we de volgende bijzonderheden betreffende den toestand en de werk zaamheden van de Algemeene Veree- niging voor Bloembollencultuur over 1910 De vereeniging telde op 31 Decem ber 1910 10 eereleden, 44 donateurs en donatrices, 3053 leden en 138 lid leerlingen, te zamen 3235 contribuee- renden, tegen 6 eereleden, 46 dona teurs en donatrices, 2988 leden en 136 lid-leerlingen, te zamen 3170 contri- bueerenden op 31 December 1909. Het aantal afdeelingen vermeerderde met één, door de oprichting van de afdee- ling Zuid-Beveland. Het aantal afdee lingen bedraagt thans 39. Als nieuwe leden van het hoofdbestuur traden bij den aanvang van 1910 op de heeren G. Vlasveld en J. L. Veldhuyzen van Zanten. Van het jaarboekje verscheen de 4e jaargang. De BeuTS werd dit jaar voor liet eerst gehouden in de groote zaal der Soc. Vereeniging te Haarlem. Het aantal bezoekers be droeg 4668 tegen 4602 in 1909. In het scheidsgerecht voor den bloembollen- handel werd in plaats van den heer Mr. Tuijmelaar, die vertrokken is, tot plaatsvervangend voorzitter benoemd Mr. Dr. H. Ribbius. Bij het scheidsgerecht werden 33 ge schillen aanhangig gemaakt. In 22 ge vallen werd een uitspraak gegeven, 5 geschillen werden in der minne ge schikt en in 6 gevallen moest het scheidsgerecht zich onbevoegd verkla ren een uitspraak te doen. 12 bloemen- keuringen werden gc-houden. Herinnerd wordt dan aan de Natio nale Bloemententoonstelling, in het bijzonder in verband met de bezoeken van de Leden van het Kon. Huis. Enkele woorden worden verder ge wijd aan het gedenkboek, dat door den heer Ernst K. Krelage samenge steld weid. In de 121ste Algemeene Vergadering werd bepaald, dat de vereeniging een bedrag van /6000 be schikbaar houdt ten behoeve van de Kreluge-stichUng, ten einde de tot- standKumxng van een gebouw voor den tuinbouw te bespoedigen. Dezen winter werden twee voor drachten voor de leden gehouden een door den heer R. llarkema over „Eleelrocultuur'- en een door den heer Prof. Dr. J. Ritzema Bos over de ziekten der bolgewassen, in het bijzonder die der tulpen. De Rijks- tuinbouwwinterschool werd te Lisse gevestigd den beer K. Volkersz te Haarlem wend het directoraat opge dragen. Het telefoontarief voor de Bollen streek werd op aandrang der vereeni ging verminderd. BOND VAN BLOEMBOLLEN HANDELAREN. In hetzelfde nummer van het „Weekbl. voor BI." slaat afgedrukt het jaarverslag over 1910 van den Bond van Bloembollenhandelaren. Daaruit nemen wij de volgende bij- J zonderheden overDit jaar hebben i zich vele boomkweekers bij den Bond aangesloten, zoodat het ledental ge stegen is van 161 op 269. De bloembol- I len-exporteurs, wier handel zulks maar eenigszins toelaat, zijn thans bijna allen liddit laatste jaar tra- i den meerdere oudere firma's toe. Een woord van dank wordt gebracht aan den afgetreden voorzitter, den j heer Gerard Kruyff, voor hetgeen hij ais zoodanig voor den Bond heeft ge- daan. Voorzitter is thans de heer H. j Veldhuyzen van Zanten te Hillegom. Het aantal der firma's, waarover de Bond informaties kan verstrekken, nam steeds toe dit toenemende aan tal en de vele werkzaamheden op het kantoor, maakten het onmogelijk om, gelijk vorige jaren geschiedde, deze stuk voor stuk te tellen. Op 1 Januari 1910 bedroeg het aantal ruim 35000. I Het aantal verstrekte inforinatiên be droeg totaal 7767 tegen 6780 in 1909. Er werd meer geïnd dan vorige jaren. Het ontvangen bedrag was f 112.044. Sedert de oprichting van den Bond j was op 1 Januari 1911 geïnd f 84-1.354. Beursavonden enz. werden druk be zocht. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij E. Houtschilt, Brouwersstraat 114 rood, een kanten kraag. J. Akkerman. Gen. de Wetstraat 72, een dasspeld. C. Sipkes, Koudenhorn 78, een zak mes. II. v .d. Have, Gaelstraat 31, een ceintuur. M. V'erlaan, Bakkerstraat 68, een paardentuigje. C. Koker, Tetterodestraat 9, een duimstok. C. de Boer, W. Geldeloozepad 19, een broche. Th. Oud Zomervaart, Haarlemmer- llede en Spaarnwoude, een portemon- nale met inhoud. Van 't Kantongerecht TE LANG DOEN WERKEN De slager C. A. J. F.. alhier, stond terecht omdat hij op den 7den Ja nuari van dit jaar een 14-jarige jon gen. Hendrik D., te lang heeft laten werken. De Jongen was 's avonds kwart voor acht, dus drie kwartier na 7 uur, volgens het proces-verhaal nog bezig met het afsnijden en afhakken van vleesch en beenderen. Tevens was geen arbeidslijst aanwezig, ter wijl ook niet voor een arbeidskaart zorg gedragen was. Beklaagde verdedigde zich tegen deze laatste feiten met te zeggen, dat de jongen pas vijf dagen in dienst was. Reeds vele niaJen had hij hem naar zijn geboortebewijs gevraagd, maar nog steeds had hij het niet ontvangen. Wat het te laat werken betreft, be klaagde merkte op. dat de jongen op het oogenblik van de bekeuring niet bezig was met het bewerken van vleesch, maar slechts een been weg legde en op boodschappen te wach ten stond. En vroeg beklaagde van zeven tot negen uur is het bood schappen doen door dien jongen toch niet verboden De ambtenaar vroeg acht dagen aanhouding van deze zaak, ter hoo ring van den verbalisant en den jon- gen. OP HET STRAND. De 22-jarige Dirk S. bevond zich eenigen tijd geleden met een geladen geweer op het zeestrand, te IJmui- den. Het vuurwapen was niet be dekt. Beklaagde zei niet geweten te heb ben. dat het niet mochthij was uit- genoodigd te komen jagen. De ambtenaar eisclite f5 boete, subs, twee dagen hechtenis, met le- ruggeving van het in beslag genomen geweer. Voorts kwamen op deze zitting die weer bijster onbelangrijk was 8lecht3 eenige rijders- en rijdsters- zonder-licht en loopers-op-verboden- grond. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. II. V., te Velsen, overtreding der Drankwet, twee maal fb boete, of twee maal drie dagen hecht. J. Z., te Zandvoort, en 5 anderen, overtreding Jachtwet, zeven dagen hechtenis, twee maal f 4 boete plus f 2 boete of twee maal vier dagen plus twee dagen hechtenis, en f 5 boete of drie dagen hechtenis. G. H. J. en J. F., te Haarlem, over treding Arbeidswet, No. 1/15 boete of vijf dagen hechtenis, No. 2 0.50 boete of een dag heent. J. D., te Schoten, een weg versjier- ren, 5 boete of drie dagen hech tenis. W. F. H. de W-, te Haarlem, en twee onderen, nachtrumoer, f2 boete of twee dagen hechtenis. C. de W., en J. P. V., te Velsen. een voertuig met verlichten, f 2 boete of een dag hechtenis. A. J., te Haarlem, en 11 anderen, loopen op verboden grond, f5 boete of drie dagen hecht. W. de H., te Haarlem, en zes ande ren, overtreding Politieverordening Haarlem, 1 boete of een dag hech tenis. J. S., te Zandvoort, en 5 anderen, overtreding Politicverordening Bloe- mendaal, f2 boete of een dag hecn- tenis. A. D. P., te Zandvoort, overtreding Politieverordening Zandvoort, f3 boe te of 1 dag hechtenis. L. L. en G. V.. to Haarlem, over treding Provinciaal Reglement, 1 boete of een dag hecht. W. N. en R. S., te Haarlem, over treding Keur Rijnland, f2 boete of een dag hechtenis. D. C., te Haarlem, overtreding Mo- torkenteekenbesluit, f2 boete of een dag hechtenis. Jhr. H. J. D, van L., te Heemstede, en 19 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel-Reglement, 2 boete of een dag hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. Voorts werden er nog 2-4 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap. tot 21, 14, 6 en 3 dagen hechtenis, drie dagen hechtenis en 1 jaar Rijkswerkinrichting. 10 boete of drie dagen hechtenis, f 6 boete of drie dagen hechtenis, fb boete of drie dagen hechtenis, en f2 boete of twee dagen hechtenis. St. ELISABETIIS-GASTHUIS. Door Regenten van het St. Elisa beths- of Groote Gasthuis te Haar lem zijn tot Huismeester en Huls meesteres van genoemd Gasthuis be noemd de Heer en Mej. J. H. Trij: senaar te Doesburg in de plaats van den Heer en Mej. II Sickman, aan wie op 1 Mei a.s. als zoodanig eer*ol ontslag is verleend. EEN TROUWE DIENSTBODE. Heden viert mejufrouw Cornelia Koster haar 25-jarig jubileum als dienstbode bij mevrouw de weduw* Van Kimmenaede, kleerbleekster aan het Zuider Buitenspaarne. De jubi- laresse ontving reeds hedenmorgen vele blijken van belangstelling en doelmatige geschenken van de werk geefster en het personeel der bleeke- rij. Zij is daar op haar 15de jaar in dienst getreden en dus op het oogen blik 40 jaren oud. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Aan de Nieuwe Meer is bij zekeren Hoogerhout een geval van vermoede lijke vergiftiging door den genees heer Folmer van Sloten geconsta teerd. H. die reeds in zeer ernstigen toestand verkeert, is naar Amster dam vervoerd en in het Wilhelm ina- Ziekenhuis opgenomen. Hij lijdt aan hevige diarrhee waar in veel arsenicum wordt aangetrof fen. Door den burgemeester, als hulp- Officier van Justitie wordt persoon lijk het onderzoek geleid, dat than» in vollen gang is. Aanhoudingen zijn er nog niet ge daan, hoewel er wel ernstige vermoe dens bestaan. De aandacht is tevens gevestigd op het feit, dat een buur vrouw eenige weken geleden ook on der dezelfde omstandigheden is over leden. Hoever zich het onderzoek zal uitstrekken is nog niet bekend. SLOTEN. Ter voorjaarsmarkt waren een 40 paarden aangevoerd; handel in werk paarden vlug, prijzen f S5 tot f 325. ZANDVOORT. In de jaarvergadering der afdeeling Zandvoort van de N^ord-Hollnndscho Vereeniging „Het Witte Kruis" werd door den afgevaardigde verslag uit gebracht over de algemeene vergade ring 1910. Daarna bracht de secretaris zijn verslag uit. Door de rekening en ver antwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 654.34 en de uitgaven f 129.66 hadden bedragen, alzoo een batig saldo in kas was van 524.68. De magazijnmeester deelde mede, dat in het afgeloopen jaar 71 malen van het verplegingsmaterlaal gebruik was gemaakt. Tot bestuurlid werd herkozen do heer C. van der Werff C.zn. De begrooting 1911 werd vastgesteld tot een bedrag van f 142S.42 in ont vangst en uitgaaf. Nog werd besloten op voorstel van den heer Zwaan, de contributie door de leden zelf te laten betalen tot een minimum van /0-50, in dien geest zul len de statuten gewijzigd worden. Het rapport der Commissie voor een ziekenhuis is uitgesteld tot de volgen de vergadering. SCHOTEN. Damwedstrijd. Gisterenavond werd door den heer J W. Bauer weder een damsimul- taanséance gehouden in de zaal van Café Van Dijk. Er waren 24 deelne mers. Twaalf partijen won de heer Bauer, 3 werden remise gespeeld. Winners waren de heeren F. Th. Timmers, Haarlem, C. P. Kraay, id., W. Zalm, id P. Lindeblad, Amster dam, J. Merts, Schoten, H. Baljon, ld.. H. A. Hoogerbeets, Haarlem, N. P. Visser, Schoten, J. F. Schouten, id. Binnenland DE RUSSISCHE LAND VERHUIZERS. Gisterenavond zijn uit Amsterdam een voldoend aantal diplomatieke passen bij den consul te Rotterdam ingekomen, om de nog achtergeble ven Russische landverhuizers van de „Campanello" te kunnen laten ver trekken. Heden Woensdagochtend vertrokken zij. TELEPHOONVERBINDING AMSTERDAM—PARIJS. De directe telefoonverbinding tus schen onze hoofdstad en Parijs is tot stand gekomen en zal binnen een dag of 14 voor het publiek verkeer in ge bruik worden genomen. DE VERSTERKING VAN VL1SS1NGEN. Reuter seint uit Brussel In de vergadering van den Senaat verklaarde Wiener, dat hij om rede nen van opportuniteit op dit oogen blik geen interpellatie wenscht te I houden over de vrije vaart op de Schelde.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1