voor onze Lezers. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VUF-EN-TWSNTIG en TIEN CENTS 28e Jaargang. No. 8501 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 9 MAART 1911 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per pos) 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.- iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buifenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam; Telephoon interc. 6229. Wij hebben de gelegenheid, met de Directie van het Bioscoop-Theater op de Groote Markt een overeenkomst te sluiten betreflende een voorstelling, die zij Zondagavond in de Sociëteit Vereeniging" geven zal, uitsluitend voor onze geabonneerden. Het programma is geheel nieuw, de keuze van de films wordt ons overgelaten. Voor een fraaie voorstelling zal dus gezorgd worden. Ter afwisseling treden twee solisten op, hun namen worden in het volgend nummer bekend gemaakt, waarin tevens een Bon tot het verkrijgen van plaatsen zal worden ifgeilrukt. In weerwil van dit afwisselende programma zal de prijs per plaats slechts bedragen. Aan niemand zullen evenwel meer dan 4 kaarten op één Bon worden afgegeven. Het aantal 25 cts. plaatsen zal 200, het aantal 10 cts. plaatsen ruim iioo bedragen. De verkoop van plaatsen duurt zoolang de voorraad strekt. Aan hen, die of wegens de vasten, of omdat zij uit beginsel op Zondag niet uitgaan, de voorstelling niet kunnen bijwonen, beloven wij binnenkort een voorstelling op tijd en wijze, die hun past. LUI NbMMb.il BfciblAAT UIT ALli'i lil.AU/.iJUfc.N. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 10 MAART. Dc Kroon: Ass. Frongaisa. Confé rence de Monsieur Gustave Cohen, 8 uur. Schouwburg: Vergadering v. d. af- deeliiig Haarlem v. d. Ned. Prot Boud, 8 uur. jtadsnieuws Om Ons lleen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen. Waarom Christel ij keVa li- organisatie t Door de afdeelingen van den Chr. Bond van kantoor- en handelsbedien den, Chr. Bond van tabaks- en siga- reubeweraers, Chr. Metaalbewerkers- bund, btir. typografenbond en Ned. Chr. Bouwarbeidersbund zal dezer da gen een openbare vergadering met de bat worden belegd, wuar als spreker zal optreden de heer H. Verveld, van Enschedé voorzitter van den Chr. Textielarbeidersbond „Unitas", met het onderwerp „Waarom Christelij ke Vakorganisatie CHRISTELIJKE ORATORIUM- VEKEENIGING. Gisteravond heeft 111 het gebouw „De Nijverheid", op uitnoodiging van de Christelijke Zungvereeniging „Ho sanna" een bespreking plaats gehad tusschen de verschillende hier ter plaatse bestaande Christelijke zang- vereeniaingen. over de mogelijkheid van het snmengaan der verschillende vereenizingeri hij het oprichten der Christel ijke Oratorium-Vereeniging. Daar de besprekingen niet tot een iefirntief resultant leidden, zal bin nenkort een tweede vergadering wor den belegd. Eenige invloedrijke Ilaar- Jemsche ingezetenen, ter vergadering aanwezig, betuigden aan het einde hui? warme sympuUne met liet stre ven van „Hosanna en adviseerden de aanwezige vereeuigiugen het daar heen te leiden, dal een samengaan mogelijk wordt DIEFSTALLETJE. Een besteller van de Electrlsche fipoor, K. H. M.t uil de Lange Laken straat, vermist uit zijn portemonuaie 1 U 85 en uit een linnen zakje 1.65. Een jongen van 15 jaar uit die straat B. J. P., bekende den diefstal gepleegd te hebben. Evenwel heeft hij maar f 0 73 weosrenomen, zegt hij. Promotie. Tot doctor in de rechtswetenschap pen Is op Stellingen bevorderd de heer Jhr. N. G Teding van Berkhout, geboren te Haarlem. VOOR DE K1NDER-IIERSTELLINGS- EN VACAN HE-KOLONIES. In het jaarverslag van de afdee- ling Haarlem en Omstreken van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellin~3- en Vacantie-Kolonles, komt de volgende passage voor 65 kinderen zonden wij uit Het aantal door ons uitge zonden kinderen is dus verminderd, want verleden jaar was het 77 De profetie van het vorig jaar, dat we op een achteruitgang zouden moe ten terugzien, indien het ledental met grooter word, is bewaarheid ge worden De heer J. A. van den Boom heeft thans een rondschrijven gezonden, waarin hi; zegt Wie wil oudergeteekende helpen de kas van de ufdeeling Haarlem en O. eens met een flinke som te vullen en daardoor een groot aantal zwakke en kwijnende kinderen uit hun stegen eu sloppen halen, opdat ze, gedurende eenige weken, de gezonde zee- of boschlucht kunnen inademen? Om u de gelegenheid te geven voor dat goede doei iels af te zonderen, zullen de leerlingen der Kweekschool voor Onderwijzeressen eu die van de Rijkskweek- en Leerschool een gym- nasiiek-uitvoeruig geven op Woens dag 29 Maart a. s- ui den Schouw burg. De geheele opbrengst zal gestort worden in de kas vun bovengenoemd Genootschap. De heereu Dr. L. C. Kersbergen, Mr. H. J. D. Enschedé, VV. L. Schram Az. en C. Westendorp, en rnej. M. van der Chijs, bestuursleden der Afd. Uuurlein, hebben op verzoek van den heer J. A. van der Boom, een financieels commissie voor deze uit voering gevormd. Varend muziekkorps. De heer J. van der Molen alhier is benoemd tot kapelmeester van het muziekkorps, aan boord van het stoomschip Noordam van de Nederl.- Amerikaansche Stoomvaartmaat schappij. Joseph Rico. Op den a. s. muziek- en voordracht avond der Haarlemache Toyuboever- eeniging zal, naar men ons meldt, 0. a. optreden het sinds kort geleden op gerichte mandoline-ensemble „Jo seph Rico", leidster rnej. Corrie M. v. Beaumont. LEERLINGEN-J. C. TUIN. In de concertzaal „De Kroon" had gisterenavond een Voordracht-oefe ning plaats door de leerlingen van onzen stadgenoot, den bekenüen vio list den heer J. C. Tuin. Aan belang stelling ontbrak het daarbij niet de zaal was beneden vrij goed, boven zeer goed bezel en de onderscheidene voordrachten werden door de toe hoorders met aandacht en blijkbare voldoening gevolgd. Het programma bevatte een twaalf tal solo en eonlge ensemble-num mers. Uit hetgeen ik van deze uilvoering hoorde, mag worden geconcludeerd, dat het onderricht van den heer Tuin tot zeer goede resultaten voert. Blijk baar gaat deze viool-leeraar daarbij niet te werk naar een te voren pas klaar gemaakt eu onveranderlijk systeem, maar houdt hij wel degelijk rekening met de individualiteit van elk der aan zijn leiding toevertrouw de leerlingen, zoodat ieders persoon lijke aanleg zich in de natuurlijke richting en op zijn gunstigst kan ont wikkelen. Het spreekt van zelf. dat bij de eerstbeginuenden nog van geen Indi vidualiteit kan sprake zijn die heb ben eenvoudig en stipt de hun voor geschreven regelen van houding en streek en vingerzetting te volgen. Maar toch, bij het meerendeel der op tredende leerlingen was dat rekening houden met persoonlijke eigenschap pen, waarvan ik daar juist sprak, duidelijk merkbaar. Wees b.v. de voordracht van No. 5 van het pro gramma Lenorka van Drdla op durf en handigheid bij den speler, ln No. 6 „Simple Aveu" van Tho rn waren het voornamelijk de schoonheid en zuiverheid van toon en de gave techniek, die de aandacht trokken. Vooral in eerstgenoemd op zicht onderscheidde zich de betreffen de jonge dame gunstig onder haar mannelijke mede-leerlingen. ln het daarop volgend nummer „Mazur" van Miynarski kwam weer meer het pathetische, tempera mentvolle naar vuren en zoo droeg elke voordracht, naast het „tech nisch" keurmerk van den ieexaar, het meer of minder sterk Ingedrukt per soonlijk cachet van den speler. Dat dit aan de belangrijkheid van dezen voordrachtavond wezenlijk ten goede kwam, ligt voor de hond, te meer nu het programma ln zijn hoo- gere nummers stukken van beteeke- nis bracht, als de Roman ze van Joh. Svendsen, een Conoert-deel en een Sonate van Mozart, een paar deelen van het Concert van Bruch, enz. De klavierbegeleidingen werden door zeer verschillende, maar door gaans volkomen betrouwbare handen, bezorgd. Na de pauze werd door een wei bezet strijkkwartet het Larghetto uit Mozart's Clarinet-quintet (met clari net-solo door den lieer D. Kales), een „Valse Coquette" van Chr. Kriens Jr. en het voorspel van „Le Déluge" van Saint-Saèns (viool-solo door den heer G. J. Kaltl ten gehoore gebracht. Het natuurlijk verlangen naar cli max in een concert-programma was dus ook hier niet veronachtzaamd. Persoonlijk heb ik het ongetwijfeld zeer bevredigend effect daarvan al leen in verbeelding kunnen genieten, want in den Schouwburg gaf dcaen avond EDMUND'S DEUTSCHE OPERETTE haar afscheids-voorstelling en had daartoe Joh. Strauss' zeer bekend, maar ook ondanks Léhar en Fall nog altijd zeer aaulrekkelijke „Die Fledermaus" gekozen. W at toch een rijkdom aan aardige, pittige melo- dien, wal een frischheid en geest ln l de orkestratie van dit, nu ja, niet hoog misschien, maar toch sterk ge- inspireerde werk. Sommige stukken o. a het ensemble aan het eind van het tweede bedrijf, met het prach tige „Brüdulein und Schwertulein" staan als muzikale kunst, dunkt mij, minstens zoo hoog als menige deftige syrnphonie-satB. En is ook niet het terzet van RosuJinde, Alfred en Eisenstein in de derde acte een Ju weel in zijn soort De menschep die er waren met zoo heel veel zul len zich dan ook wel geen oogenblik hebben verveeld, al was de muzikale uitvoering ook niet heelemaal van prima qualiteit, Zeer goed werd er ge zongen 0. a. door Leo v. Keiler als Alfred. Hedwig Voltz (Rosalinde) en Liserl Linden (Adcle). De overigen behalve Director Hans Edmund (Frank), wiens zingen dien naam niet mag dragen waren minstens vol doende en het orkest, onder Max Volland, speelde heel verdienstelijk. Maar de groote verdienste van dit operette-gezelschap ligt in het prach tig ensemble. Alles sluit als een bus, en er wordt gespeeld met een entrain, die de belangstelling der toeschou wers geen oogenblik tijd geeft te ver flauwen. Ook van déoors en costumes was weer veel werk gemaakt. Alles te ra men een opvoering, die den aanwezi gen groote voldoening schonk en bij hen den wensch zal hebben gewekt, Edmund's voortreffelijke Deutsche Operette in het volgend seizoen weèr meermalen in onzen Schouwburg te zien optreden. PHILIP LOOTS. AUTOMOBILISME. Three cheers voor een wethouder! roept de redactie van het weekblad de A uto (wel wat on-Nederlandsch) uit naar aanleiding van den aanval van den heer Koolho ven op den autoval te Bloemendoal. waardoor deze vervalL Intusschen treft het slecht, dat drie j dagen nadat de heer Koolhoven ons per telephoon uitdaagde „noem mij de gevallen, waarbij door overmatig hardrijden een ongeluk I3 voorgeko men 1", werklijk zoo'n ramp heeft plaats gehad. Wij bedoelen die met den auto van den heer Evert of Everts, wij hebben den Juisten naam van de zen heer nog niet te weten kunnen komen. liet is waar, dat ln tegenstelling met wat de chauffeur Keizer aan een onzer meedeelde, de Auto beslist volhoudt, dat de bestuurder Borger wel degelijk beschonken was. „Doordat wegens het gebruik van „te veel sterken drank met veel te „groote snelheid wei-d gereden" zoo legen wij en verderop „doéh waar hier dedrankin het „spel i't en oorzaak was, dat een der gelijk ongeluk plaats vond" Conclusie van het blad is, dat een chauffeur drankvrij dient te wezen en de heer Koolhoven heeft vrij spel, wanneer hij mocht zeggen„bij dronkenschap houdt alles op, dan kan zelfs een ezelwagen levensgevaarlijk wezen 1" STAANGELDEN OP DE BOTER MARKT. In het Raadsversiag kan men na lezen. dat B. en W. den heer Visser hebben medegedeeld, dat van hen geen voorstel is te verwachten, om de staangelden voor de Botermarkt te verhoogen. Doze mededeeling is ge baseerd op een advies van de Rechts geleerde Commissie, die in haar rap port op twee bezwaren wijst. Het eer ste is. dat de Gemeente-wet bepaalt, dat de staangelden samen niet hoo- ger niogen zijn, dan de kosten, die de markt aan de gemeente veroorzaakt. Hier in Haarlem brengt de Boter markt ongeveer 600 op en kost aan de gemeente 570. Daarom, meent de Commissie, mogen de staangelden niet verhoogd worden. Het tweede bezwaar ls, dat de vreemde kooplieden verdreven zou den worden, wat niet gewensc-ht wordt geacht, omdat een dergelijke markt een aantrekkelijkheid voor de stad is. en veel volk van buiten trekt De Marktmeester is van meening, dat de staangelden zonder schade zouden verhoogd kunnen worden. Al leen zouden eenige kooplieden in min derwaardige artikelen wegblijven, meent hij- De heer Visser is van plan, te ge schikter tijd een voorstel tot verhoo- ging in te dienen Wat het wettelijk bezwaar betreft, meent de heer Visser, dat men ook de totaal-kosten van de markten moet gedekt kunnen zien door de op brengst. Daar nu sommige markten verlies opleveren, zou bij het onder deel „Botermarkt" de staangelden verhoogd kunnen worden. De kooplieden zeiven kunnen dat best dragen. Nu betalen zij 2 1/2 cent per viark. meter en 2 ct. bij abonne ment Iemand, die nu vier vierk. me ter inneemt, betaalt per jaar f 8. De Marktmeester is zelfs van oor deel, dat de prijs van 2 1/2 cent op 10 cent zou kunnen gebracht worden, zonder schade. Want er wordt heel wat verdiend. De hoer Visser vertelde ons van een koopvrouw in flanel, die zeker wel een 12 per marktdag diende I Tegenover de lasten aan de winke liers in de gemeente opgelegd, acht do hoer Visser den prijs van 21/2 ct. per vlerk, meter ook voel te laag. Er is geen qüaestie van, dat de markt zou verdwijnen, aldus oor deelt bij. Door de overproductie der fabrie ken moet 'er steeds een groóte hoe veelheid goederen op zoo'n manier verhandeld worden. Ook doordat winkeliers bij opruiming, of door gebrek aan ruimte, de goederen te- gon lagen prijs kwijt moeten raken, is er altijd veel goed. dat op do markt zal verkocht blijven worden, i Inplaats van inkrimping verwacht de heer Visser dan ook gestadige uit breiding van dergelijke markten, als de Botermarkt. Uit de Rechtszaal Na de behandeling van een tweetal belasting-kwesties en een zaakje-met- gesloten deuren, kwam een RIJWIELVERDUISTERING aan de orde. 27 November van 't vo rig Jaar huurde Corns. P bij den I Haarlemse-hen rijwielhandelaar G. Houtzager twee rijwielen, één voor hem en één voor zijn broer. De jon gen liet het evenwel voorkomen, of de flets voor zijn vriend V. d. P. bestemd was. P. en zijn kornuit bestegen do stalen rossen en peddelden naar Arn hem, voornemens naar Duitschland te gaan. Voor zij zoover waren, bereikte hen de wrekende arm der gerechtig heid. P., die hedenochtend terecht staan moest, was niet verschenen. Mr. Hover eischte 3 maanden vangonisstraf. UITSPRAKEN. P. N. en J. N., schippers te Roe- lofarendsveen, geweldpleging met vereende krachten tegen personen, beiden vrijgesproken. H. C. S., los werkman, le Haarlem, wederspannigheid, het verzet verval len verklaard. P. M. en J. J. v. E., losse werklie den, te Haarlem, oplichting, leder 3 weken gevangenisstraf. W. J. en P. C. R., de le scholier en 2e loopjongen, beiden te Haarlem, diefstal en heling, de le twee, de 2e drie maanden plaatsing in een lucht- schooL W. J. H., brandstoffenhandelaar te Haarlem, diefstal, f 15 boete of 12 dagen hechtenis. M. Th. van B., dienstbo3e, te Heemstede, oplichting, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. J G. A. B., visscher* te Marken, opzettelijke vernieling, de rechtsver volging geschorst. S. Z., visscher te Marken, eenv. be- leedigmg, f 5 boete of 5 dagen hech tenis. Th. A. J., H. A. v. d. D., C. H., werk lieden te Haarlem, diefstal en he ling, de le twee, de 2e drie, de 3e een maand gevangenisstraf. M. S., melkknecht, H. S tuinman, L. van H., veehouder, allen te Kwa- dijk, wederspannigheid en beleed, ambtenaar, ieder 7 dagen gevangenis straf. L. K. en P. W. W., zonder beroep te Haarlem, diefstal, ieder een jaar plaatsing ln eene tuohtschool. OM EEN KOEK. Gisteren ls in hooger beroep voor 't Hof te Amsterdam behandeld de zaak tegen J. S-, een arbeider van de H. IJ. S. M., door de rechtbank te Haar lem bij vonnis van 8 Dec. J.l. veroor deeld tot 6 weken gevangenisstraf we gens diefstal van een koek op 14 Juli J.l. uit een gesloten kist, die zich in het goederenstation te Haarlem be vond. De kist was verzonden uit de koekfabriek van den heer Cohen te Schoten. De advocaat-generaal, mr. baron Van dar Feltz, achtte het aan bekl. ten laste gelegde wettig en overtui gend bewezen en requireerde beves tiging van het vonnis der Haarlem- sche rechtbank. Mr. Andreae, verdediger van bekl., achtte het ten laste gelogde niet be wezen en concludeerde tot vrijspraak, subs, tot geringer straf, zoo mogelijk geldboete. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Brandwezen. Tot assistent-opperbrandmeester la met. ingang van 15 Maart a. s. be noemd de heer J. Schelling, gemeen te-opzichter, alhier. SPAARNDAM. Vischstroopera. Vannacht omstreeks twee uur zijn in het Noorder Spaarne door de veld wachters Boorsma en N'auta vier Haarlemsche vischstroopers bekeurd, die met een zegen aan het visschen waren. BEVERWIJK. Gisteravond zes uur ontstond er brand in een groote hoop dekriet aan de Baanstraat alhier, toebehooreude aan den beer v. R. De brandweer moest te hulp komen, om de omlig gende huizen en schuren te bescher men. IJMUIDEN. Brand. Door het vlam vatten van een pan met vet ontstond gisteren ten huize van den heer E. Lootsma in de Oranjestraat te IJrauiden een bin nenbrand. Door het flinke optreden de politie kon deze met de kool- zuurspuit gebluscht worden en zoo doende tot de keuken beperkt blij ven. Verzekering dekt de schade. ZANDVOORT. Door den architect, den heer Joh. Jansen alhier werd Woensdag onder hands aanbesteed het bouwen van een landhuis in den Aerdenhout, voor rekening van den heer J. Fetter te Laren. Ingeschreven was door de heeren L. Klerkx, te Bussum, voor f 7600. Jurriens en Sluiter, te Bloemendaal, voor f 7400, M. Koning te Zandvoort, voor f 7374 en W. Nederkoofn te Haarlem, voor f 6925. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Db Vergiitigingszaak aan dB Nieuwe Meer bu Sloten. (Zie ook ons Tweede Blad). Onze corr. schrijft Woensdagavond laat is door de Haarlemsche justitie gearresteerd wegens zware verdenking van vergif tiging zijner vrouw en zijn overbuur Overhout, de 32-jarige bakker M. v. Exter voorloopig in de cel te Halfweg opgesloten, is hij hedenmorgen door den rijksveldwachter Rijnders gevan- kei ijk naar Haarlem o\ ergebracht. Omtrent deze zaak. die, zooals men begrijpt, de geheele buurt in beroe ring bracht, vernemen wij nader Het was niet onbekend, dat tusschen v. E. eu de vrouw van O. een bijzou- Idere verhouding bestoud het plotse ling overiijden van de vrouw van E., nu 0 weken geleden, deed bijzondere geruchten gaan, terwijl de arts Fol- tiior van Sluten 1.1. Maandag vergifti ging constateerde bij zijn patient Overhout. die hij onmiddellijk naar hel gasthuis te Amsterdam liet over- biengen 'smans toestand ls op be den zeer ernstig. Genoemde aits gaf onmiddellijk kennis, zijner bevinding aan den bur gemeester, die na voorloopig onder zoek. de lusutie er mede in kennis stelde De gearresteerde blijft ontkennen. Inmiddels la, naar ons uit Amster dam wordt meegedeeld, Overhout be zweken. HEEMSTEDE. De heer H. Verbruggen, machinist aan het stoomgemaal aan de Leid- I schevaart herdenkt den 12en Maart zijn 25-jarig jubileum als zoodanig. INGEZONDEN _u ingezonden stokken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek «telt de Redactie zich niet aansprakelijk. Aan de Redactie van het Haarlems Dagblad. Hoe is het in vredesnaam mogelijk', dat de geachte inzender J. C. P., die steeds met zooveel zaakkennis en be zadigdheid de Haarlemsche belangen beoordeelt, de meaning deelt, „dat de Commissie va'n ons Stedelijk Museum moet aftreden." Thans, nu de plannen voor de nieuwe inrichting onder zooveel strijd en miskenning tot wording komen, het zéér te betreuren zijn, dat persoonlijkheden, hiertoe verdere aanleiding geven. Vooral wat betreft onzen hoogstver- dienstelijken Stads-archivarls, voor wien de opkomst van ons Museum een levenstaak was, zou dit verlies on berekenbaar zijn. Hoogachtend, G. v. K. Haarlem, 8 Maart 1911. Niet om persoonlijkheden zou ik de Commissie opgeheven willen zien, maar omdat zij na de reorganisatie in een scheeve positie is gekomen. In 't algemeen belang dient dus de Com missie als instelling te ver dwijnen, tegen de person en, die daarvan thans deel uitmaken, streed ik niet, zooals de geachte Inzender bij nalezing van mijn artikel wel zal opmerken. Voor de uitvoering van de Museum plannen en do inrichting Yen het nieuwe gebouw zijn, meen ik, de di recteur van Publieke Werken en de directeur van het Museum, onder het gewone toezicht van B. en VV-, zeer voldoende bekwaam. J. C. P. Sport en Wedstrijden FRITS KOOLHOVEN'S NIEUWE B1PLAN. In het vliegkamp le Soesterberg is 7 Maart een belangrijke dag geweest» Frits Koolhoven, reeds geruimen tijd bezig met hel oonstrueeren van zijn nieuwe groote biplan. type Fannan, heeft dien dag zijn machine „inge vlogen". Gelijk men weet, was de kleine eendekker Hanriot voor het zware gewicht van dezen aviateur veel te licht, en moest hij wel zijn toevlucht nemen tot de groote biplan. Die eerste proeven nu zijn opperbest geslaagd. Na eerst eenige rechte ein«

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1