BEECHAMS Kippen-Schelpen Grafmonumenten. Een heidere Wasch GRAMMAPflONE Algem. N.-Holl. Maatsch. van Levensverz, Gebrande f. VAN WIJK, Magazijn BROUWERSVAART 106 BEHANGSELPAPIEREN. Mr. 3. H. Thiol ojl I otichting van eea nieuw gebouw voor de K. B. S. met 3-jarigon cursus ens. (Te behandelen bij punt 5 van den oproepingsbrief). 8e. een inotle Jfan de heeren Jhr. Mr. F. W. van Sty rum en Mr. Job. Spoor betreffende de stichting von een nieuw gebouw voor de H. B. S. met 8-Jarigen cursus enz. (Te behandelen bij punt 5 van den oproepingsbrief). C. dat voor de leden ter lezing is nedcrgolegd een tweetal couranten, waarin artikelen van de band van Prof. Dr. H. W. Middendorp betref fende tuberculose; d. dat het in bet voornemen van B. en \V. ligt om gedurende den aan staanden zomer bij wijze van proef een tweetal extra-orgelbespelingen des avonds te doen plaats hebben In 'de Groote of St. Bavo's kerk; E. dat B. en W. voorstellen mach tiging te verleenen om de buur van een stuk grond van de Gedempte Beek bij raadsbesluit van 30 November 1910 (no. 24) verhuurd aan M. J. de Vries en D .A. Rodriques te Amsterdam, over te schrijven ten name van laatst genoemde; F. dat onder dagteekening van 24 Februari j.l. aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is toegezonden een adres betreffende de plaats voor de stichting van een Middelbare Kol. Landbouwschool, van welk adres een afdruk aan de leden van den Raad Is toegezondon; (B, en W. stellen voor het op deze zaak betrekking hebbende verzoek schrift van de afd. Haarlem en om streken der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde voor kennisgeving aan te nemen, terwijl de motie, inge diend door den heer Jhr. Mr. F. W. van Styrum in de vergadering van 16 Nov. 1910 (no. 11), thans als vervallen kan worden beschouwd); G. dat B. en W. hebben onderzocht de vraag, gedaan bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1911, omtrent verhooging van de staangel den op de Botermarkt, doch dat B. en W. 0]) grond van de verkregen Inlich tingen, welke ter inzage voor de le den van den Rand rijn nedergelegd, I meenen geen voorstel voor die ver hooging te kunnen doen; H. dat door B. en W. aan Mr. Hat- tink met ingang van 1 April a.s. eer vol ontslag is verleend als commies redacteur ter gemeente-secretarie en zulks onder dankbetuiging voor de ve le en goede diensten aan de gemeente bewezen; I. dat door B. en W. aan J. Nobbe, eervol ontslagen geldophaler aan de gemeente-lichtfabrieken, een pensioen Is verleend van f 122 per jaar. J. Dat zijn ingekomen: le. een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, houden de goedkeuring van het Raadsbesluit van 14 December 1910 no. 9, tot vast stelling van de jaarwedde van den leeraar in gymnastiek aan het gym nasium; 2e. een schrijven van Ged. Staten van Noord-Holland, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbe sluit van 25 Jan. j.l. no. 15, betreffen de het verhuren van grond of ver knopen van grasgewas; 3e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de raadsbesluit van 25 Januari j.l. no. 19 tot in gebruik geving van een lokaal in den Doelen; 4e een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de raadsbesluit van 15 Februari j.l., no. 9, tot het verleenen van subsidie aan de Commissie van schoolkleeding; 5e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de raadsbesluit van 15 Februari j.l„ no. 17, tot verhuring van grond; PUNT 5. B. en W. stellen om over te gaan tot de stichting van een nieuw ge- houw voor de H. B. S.-Handelsschool aan de Zijlvest. De kósten bedragen f 225.000. Er zijn twee amendementen inge diend op dit voorstel van B. en VV. Mr. J. H. Thiel stelt voor, het nieu we gebouw aan <ie Zijlvest in te rich ten voor 2óü leerlingen, desnoods plaats bieueud voor 3uu leerlingen. Verder, dal het gebouw zoo worde in gericht. dut daarin tevens de Burger avondschool kun gevestigd worden en dut de bouwkosten niet zullen bedra gen I 225.000, doch 175.000. De heer J. L. E. 1. Breda Kleynen- berg stelt bij amendement voor, om de zolderverdieping der nieuwe school in te richten voor teekenonderwijs, omdat de Commissie van Toezicht weldra nieuwe teekenzalen noodig acht. De heer LOOSJES deelt mede, dat "het B. en W. beter voorkomt, om niet te spreken over een bedrag van t225,Ü0u als kosten van 't gebouw. 'aarooi willen B. en W. alleen voor stellen een schoolgebouw te stichten voor de H. B. S.-Handelsschool, dat gelijkwaardig zal zijn aan de II.B S. toet 5-jar. cursus. Op die manier zal er geen preferen tie meer beslaan bij de ouders voor de school met 5-jarigen cursus. Ook wenschen B. en \Y. aan 't voor stel toe te voegen, dat de wenschelijk- hei<l van de vestiging der Burger avondschool in dit nieuwe gebouw overwogen zal worden. De heer KLE VN E.NB ERG kan nu tijn amendement intrekken, en wijst er op, dat nu de zolders, waarom 't spreker te doen was, productief wor den gemaakt. Daarom trekt hij het voorstel in. De hoer THIEL herinnert er aan, dat hij een voorstander is geweest van do verbouwing der school in do Jacobijnestraat. Na de uitzonding van *t rwrafd hebben B. en W. nog eens tot den Directeur van Openb. Werken do vraag gericht in welk geval men de meeste waar voor zijn geld zou krijgen, bij een verbouwing van 165 000 of een nieuw-bouw voor f 225.000. De Directeur, die altijd de man van den verbouw 13 geweest, achtte thans nieuw-bouw 't meest ge rechtvaardigd. Daarom legt spr. zich hierbij neer en zal stemmen voot een nieuw gebouw. Wat betreft de overweging van de vestiging van de Burger-avondschool, hoopt spr.. dat die overweging zal lei den tot een definitief besluit tot ves tiging. Spreker komt op tegen het woord „gelijkwaardigheid" der H. B. S.-ge- bouwen. Mag spr. onder dit woord be grijpen, dat ook in dit opzicht gelijk waardigheid zal worden betracht tón opzichte van de zuinigheid in ruimte en inrichting, die betracht is in het gebouw van de H. B. S. met 5-jarigen cursus In dat geval kan spr. er mede mee gaan. De heer VAN STYRUM zegt, dat hij en Mr. Snoor geen gevolg zullen ge ven aan hun voornemen, om een amendement in te dienen na de be langrijke wijzigingen in het voorstel van B. en VV. Echter is spr. er niet voor, nu te bepalen, dat de schoolgebouwen ge heel gelijk zullen worden. Spr. wil daaromtrent volkomen vrij heid behouden. De heer LOOSJES stelt den Rand daarover gerust. De Raad behoudt zich vrijheid voor. Do heer SCHREUDERS merkt op, dat door den bouw van deze school de aanvraag van den heer Graichen, om een overdekte zwem- en badin richting daar ter plaatse te maken, tor zijde wordt gesteld. Hij wijst voorts op 't werk van de Commissie ad hoe, welker werkzaamheden spr. zeer waardeert. Do hoer LOOSJES zegt, dat B. en W. weten, dat er een Commissie be staat, die deze kwestie onderzoekt. Maar de heer Graichen wil niet per sé den grond aan de Zijlvest hebben. Hij is tevreden met een ander terrein, waar hij niet zulk een monumenlalen gevel heeft te bouwen. De heer MODOO is ook teruggeko men van het denkbeeld, dat de school in de Jacobijnestraat wel verbouwd kon worden. Zoo zal "t ieder wel ge gaan zijn na de lezing der rapporten. Ook met het oog op de aanvraag van den heer Graichen. wil spr. de H. B. S. niet bouwen aan de Zijlvest. Die grond is te duur. Bouwt men de school aan de Leidschevaart, waar ook de Kweekschool en in de toe komst, een speelplaats komen, dan is men voor ƒ50.000 goedkooper uit. De Directeur wil de school ook aan de Leidschevaart zetten. De zwemschool is beter in 't centrum der stad ge plaatst. De heer SCHREUDERS dankt voor de verkregen inlichtingen. De heer LOOSJES zegt, dat de grond aan de Leidschevaart voor 12 per vierk. Meter zal verkocht worden. Op grond daarvan becijfert spr., dat de bezuiniging maar 14.000 zal bedra gen, en dié som mag men wel voor de reclame voor een goed gebouw mid den in de stad over hebben. Overigens kunnen de bezoekers der zwemschool beter naar de Leidschevaart gaan, dan de 300 leerlingen der H. B. S. en de leeraren, die eiken dag eenige ma len heen en weer moeten. De heer MODOO acht een zwem school in de stad ook 'n reclame. Hoe de heer Loosjes de zaak ook bekijkt, I 40.000 zal de school op de Raaks duurder worden. De heer Loosjes moet er rekening mee houden, dat de grond aan de Raaks al zoo lang renteloos ligt, dus duurder is. Spr. stelt voor, om de school aan de Leidschevaart te bouwen. Het amendement-Modoo wordt ver worpen. Vóór do heeren Van den Berg, Mo- doo. Middelkoop. Bregonje en De Bra&L PUNT 6. Het hoofd van de buitengewone school voor 1. o. is thans mei i geven van onderwijs in eene klasse belast. Hoewel de school nog slechts 2 jaren bestaat en vijf klassen telt, heeft die bepaling, vooral bij ongesteldheid van een der leden van het personeel, toch reeds zeer storend op den goe den gang yan het onderwijs gewerkt. Meer dan eens moest eene klasse, we gens gebrek aan leerkraohten naar huis gezonden worden. Om aan dien toestand een einde te maken, stellen B. en W. voor, het hoofd te outheffen van de verplich ting, om zelf een klasse voor zijne rekening te nemen de kosten der school zullen dan vermoedelijk met 1 1000 1200 stijgen. De heer TIMMER legt er den na druk op, dat de schoolopziener, die den toestand, welke aan de school heerschte. bij zijn bezoek hoogstens bewaarschoolonderwije, noemde, het buitengewoon ongunstig heeft ge>- troffen. Er waren toen twee werk krachten afwezig. Een der onderwijzeressen heeft zeven maanden moeten verzuimen wegens ziekte. Dat trof buitengewoon slecht. Maar men moet niet vergeten, dat duizenden Haarlemmers den tol aan de hoerschende ziekte hebben moeten betalen. Nu is er geen pericuium in rnora Wel heeft het hoofd te kampen met de moeilijkheid, om tijdelijke leerkrachten te krijgen, maar dat zal na de examens voor onderwijzers in April veranderen. Spreker is er tegen, om l'impro viste een beslissing te gaan nemen, waardoor vooruit geioopen wordt op het beginsel-debat, dat men eerlang zal krijgen, naar aanleiding van spre kers voorstel, om in de nieuwe school aan da Parklaan een proef te nemen met een niet-ambulant hoofd Daarom is spreker er voor, om het voorstel van B. en W. aan te houden. Als de toestand normaal is. zal alles van een leien dakje gaan. De heer LOOSJ ES merkt op, dat de schoolopziener, die zich zeer bezig houdt met deze buitengewone school, er veel malen komt. Hij weet dus goed wat er noodig is. En waar nu de heer Roodenburch teruggekomen is van zijn denkbeeld, om aan deze school f en niet-«mbulant hoofd te hebben, meent spreker, dat de Raad daarop kan afgaan. Bovendien, het hoofd heeft door het eigenaardig karakter der school vrij heid van beweging .noodig. Spreker ontkent, dat deze zaak iets te maken heeft met de cjuaestie van het ambulantisme in het alge meen. Met dit laatste is de heer KLEY- NE.NBERG het eens. Voordat de be kende circulaire aan de onderwijzers uitgevaardigd was, heeft spreker naar die school geïnformeerd. Spreker acht het noodig, om bet hoofd ambulant te maken, daar hij lu staat moet zijn, z'n jongere leer krachten te scholen. Dat Kan hij niet. als hij een klas heeft. Met het oog op het bijzondere ka rakter van het onderwijs, gelooft sprekor met, dat er na April veel leer krachten zullen komen, als de heer Timmer meent. De heer TH1JSSEN is het er mee eens. dat het noodig is, dat het hoofd een klas behoudt. Maakt men hem ambulant, dan onttrekt men de beste leerkracht aan het eigenlijke onder wijs. Overigons meent ook deze spreker, dat de auaestie van het ambulantisme niets te maken heeft met deze zaak. De heer SCHRAM is voor het voor stel von B. eu VV., omdat dit in het belang der school is. De heer LOOSJES merkt den heer Thusseu op, dat de salarieering niet altijd voordeeliger is, want de on derwijzers aan deze school hebben geen vergoeding van huishuur, en krijgen geen pensioen volgens de be palingen dor Rijkswet. Deze scholen vallen niet onder die wet. Tenslotte zegt spreker, dat hij de uitnemende gaven van het hoofd de zer school niet alleen wil dienstbaar maken aan één klasse, als de heer Thijssen wil, maar hem gelegenheid te geven, zich te doen wijden aan alle klassen, de geheele school. De heer TIMMER houdt vol, dat er overeenkomst is met de gewone school van zes klassen en deze bui tengewone school van vijf klassen. Maakt men het hoofd van laatstge noemde school ambulant, dan ont trekt men hem aan het onderwijs. Want juist liet onderwijs in de laag ste klasse moet door een uitstekende kracht gegeven worden. Het voorstel-Timmer wordt ver worpen. Vóór waren de heeren: Loo- meiier. Van den Rerg. Timmer, Mid delkoop. Rrecronje en Thiel. De heer TIMMER beveelt aan, om een reserve-onderwiizer aan te stel len en het hoofd niet ambulant te maken. De reserve-onderwijzer kan ook elders invallen. Al is de methode op de andere scholen anders, de leer stof is dezelfde. Volgt men deze methode, dar be houdt men het hoofd voor zijn klas. Spreker zal hiervan geen voorstel maken, maar geeft het als een argu ment, om het voorstel van B. en W. te verwerpen. Do heer LOOSJES ziet juist het voordeel van het voorstel van B. en W. daarin, dat het hoofd ook in de andere klassen kan komen. Het aan stellen van een reserve-onderwijzer 1 is, evenals elders, ook aan deze schuol zeer moeilijk, omdat men dan I iemand moet hebben, die in alle 1 klassen les kan geven. Hij moet uus even goed zijn, als het hoofd zelf. De heer VAN DE KAMP vraagt, hoe het schoolhoofd zelf over deze zaak denkt. De heer LOOSJES Hij snakt er naar, ambulant te worden De heer BREGONJE heeft uit de tweede hand gehoord, dat het hoofd niet ambulant wenscht tó worden. De heer LOOSJES Men heeft hier een bewering uit de eerste hand en een uit de tweede hond. We zijn bei den geloofwaardige personen. Aan welke bewering hecht men nu meer De heer KI.EYNENBERG stelt den heer Bregonje gerust, en betoogt, dat het hoofd niet ambulant wil zijn in den gewonen zin. want hij zal voort durend in de klassen zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Tegen de hoeren: Thijssen, Timmer, Slingenberg en Bregonje. PUNT 7. Vergadering met gesloten "deuren. PUNT 8. B. en W. stellen voor, een rechts- Invorderlng in te stellen tegen E. Kluitenburg te Schoten, om uitbetaald to krijgen een btdrng van f 97.85 1/2 aan verplegingskosten van zijn echt- genoote in het gesticht ..Meer en berg". Wordt ingetrokken, daar de kosten betaald zijn. PUNT 9. B. en W. stellen voor adhaesie te betuigen aan het adres van het Ge meentebestuur van Velsen orn de pont over het Noordzeekanaal door een brug te vervangen. De heer KRELAGE stelt voor geen adhesie te betuigen, maar in een af zonderlijk adres de wenschelijkheid van een brug over het Kanaal te be pleiten. Dan kan men ook de speciale Haar- lemscho belangen bepleiten. De VOORZITTER zegt, dat daarte gen geen bezwaar is. Het voorstel wordt zoo gewijzigd aangenomen. PUNT 10. B. en W. stellen voor een door het Bestuur van de Arbeidsbeurs ontwor pen Instructie voor den Directeur der Beurs goed te keuren. Do heer TIMMER zegt, dat de di recteur vergunning moet hebben van den Voorzitter van het bestuur om verlof te nemen, wanneer dat langer dan 1 en korter dan 3 dagen duurt en van het bestuur, wanneer hij langer dan 4 dagen er meer wil weggaan. Maar wiens vergunning moet hij heb ben, als hij drie-en-een-halven dag weg wil Do VOORZITTER: Dan vraagt hij vier dagen. De heer MODOO vindt, dat de di recteur, als gemeente-ambtenaar, ver lof behoort te vragen aan B. en W. als de andere ambtenaren. De VOORZITTER merkt op, dat men bij de oprichting der Beurs juist er den nadruk op heeft gelegd, dat de Beurs los moest staan van het Ge- meemtebostuur. De lieer TIMMER beaamt dit. De heer MODOO meent dat dit toch een andere zaak Is hie rgeldt het niet de werkwijze van de Beurs. Een amendement-Modoo om B. en W. do vergunning te doen verleenen, wordt verworpen met de stemmen vóór van do heeren Van Lynden, Spoor, Krelage, Schreuders, Modoo, Schram, Iileijnenberg, VVelsenaar, Middelkoon. Thiol. Bregonje en Visser Do heer TIMMER stelt een redactie wijziging voor om het straks door hem genoemde bezwaar te ondervan gen. De heer VISSER stelt eveneens een redactie-wijziging voor. Het amendement-Visser wordt ver worpen met 16 tegen 12 stemmen. Het amendement- Timmer wordt aan genomen met 22 tegen 6 stemmen. De heer Modoo \erklaa-rt zich tegen art. 12 (het verlof-artikel). Het voorstel van B. en VV. wordt aangenomen met de stem van den heer Modoo tegen. PUNT 11. De E. N. E. T. wil de tramsporen langs de Paviljoenslaan vervangen door andere rails, daar de thans lig gende telkens verstopt raken door aarde en zand. B. en W. stellen voor de vergun ning daartoe te verleenen. Aldus wordt besloten. PUNT 12. De firma Jan A. Jonker en Zoon, alhier heeft B. en W. verzocht, om aan haren lastgever K. Wij'tsma te gen den prijs van f 13 per vierk. M. in koop af te staan een gedeelte grond, gelegen aan de Tempel ïersstraat. Tegen het ingediend plan van het op bedoelden grond te bouwen woon huis bestaat hij B. en W. geen be zwaar. Het college stelt derhalve voor het gedaan verzoek, op eenige voorwaar den, in te willigen. Aldus wordt besloten. PUNT 13. B. en VV. stellen voor, het perceel Klein Heiligland 17 (de vroegere hoofdonderwijzerswoning) na 't doen van eenige herstellingen, voor 300 per jaar te verhuren. Da heer SCHRAM wil in dit gebouw de Arbeidsbeurs huisvesten. De huisvesting der Beurs is nu zeer gebrekkig. De heer KLEIJNENBERG hoopt, dat de Beurs in de toekomst zoo zal gewaardeerd worden, dat men een be ter gebouw er voor over heeft. Maar spr., die lid is van het bestuur, acht den toestand van het tegenwoordige gebouw voldoende, al kon de lokali teit beter. Het gebouw op 't Heiligland is niet geschikt. De heer SCHRAM vindt den toestand zeer treurig. En daar besteedt men I 400 voor. De heer KLEIJNENBERG: Dat ls zeer goedkoop. De VOORZITTER raadt den heer Schram aan, zich hij de zaak te bepa len. De heer SCHRAM vraagt dan, of er al een huurder is voor het gebouw op 't Heiligland. De VOORZITTER kan daarop geen antwoord gegeven. De heer MODOO acht de huisves ting van de Beurs ook treurig. Hij raadt daarom aan, B. en W. de machtiging niet tó geven. De heer KLEYNENBERG zegt, dat oi.der de 400 huur ook zijn de kos- stón van den portier, schoonhouden, enz Als de heer Kleynenberg doorpraat, terwijl de Voorzitter hamert, zegt de VOORZITTER, dat hij wel harder hameren kan, maar dit uit beleefd heid niet doet. Het voorstel van B. en W. wordt met 17 tegen 11 stemmen aangeno men. PUNT 14. De heer J. C. H. Hezius, directeur der Maatschappij' tot voortzetting der zaken gedreven onder den naam van Klaas Tiliy, wenscht te doen bou j wen op een van de Binnenl. Maat-1 schappij tot ExpL van Onroerende Goederen in voorkoop verkregen ter rein, gelegen aan den Schalkwijker- weg to Haarlem. Daar dit gebouwtje evenwel meer dan 10 M. van den weg j af zal komen te staan, verzoekt re-1 questrant afwijking van art. 2 der bouwverordening. Tegen de inwilliging van het ver zoek bestaat bij B. en W. geen bb- zwaar. Wordt goedgekeurd. PUNT 15. De Gezondheidscommissie beveelt met het oog op de vacature, die 1 Maart e. k. in de commissie door de periodieke aftreding van Jhr F. Te- ding van Berkhout ontstaan zal, aan de heeren: Jhr. F. Teding van Berk-' hout en G. Adrian. Jhr. F. Teding van Berkhout wordt herkozen. PUNT 16. Dr. M. C. A. Bijleveld ferzoekt als gemeente-heelkundige te worden herbenoemd. Dr. Bijleveld wordt herbenoemd. RONDVRAAG. De heer SCHRAM komt terug op de huisvesting van de Arbeidsbeurs en wijst op het Proveniershuis als een ge schikte gelegenheid om de Beurs daar onder te brengen. De beneden lokalen. die noodig zijn, bestaan er. Daarom verzoekt spr. overweging om de Beurs naar de lokaliteiten in het Proveniershuis over te brengen. De VOORZITTER zegt overweging toe, maar constateert, dat hij nu voor 't eerst heeft gehoord, dat de lokaliteit niet voldoende is. na» na» - «ara. Een wonderbaar Geneesmiddel. Voor Galachtige en Zenuwachtige Ongesteldheden, zooals Wlil den en Pijn in de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid, Duizelig heid, Volheid en Benauwdheid na het eten. Sufheid en dofheid in het hoofd, koude rillingen, koortsige glooiingen, verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blaren op de huid, onrus tige slaap, angstige dr oom-en en allerlei zenuwachtige en beve rige aandoeningen, enz. DE EERSTE DOSIS zal spoedige ver zachting geven. Dit is geen inbeelding. Ieder lijder wordt ernstig ultgenoodigd om één doos van deze Pillen tó probeeren en men zal bekennen, dat zij „een goud Tientje per doos waard zijn." BEECHAM'S PILLEN naar het voorschrift ingenomen, zullen Vrouwelijke gestellen spoedig volmaakt gezond maken. Zij verwijderen direct elke opstopping of onregelmatigheid van het gestel; voor een zwakka maag - ongeregelds spijsvertering - verstoorde lover, werken zij als een toovermiddel enkele weinige doses zul len wonderen doen voor de levensorganen; het spierstelsel ver sterkend; do lang verloren Gelaatskleur herstellend, de echte gezonde trek van den eetlust terugbrengend en met de blos der gezondheid de geheele lichamelijke kracht van het menschelijk lichaam herstellende. Voor het verdrijven van koortsen in hee- te klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit zijn „feiten" door dui zenden geconstateerd, in allo klassen der maatschappij, en een van de beste waarborgen voot Zenuw- en Gailijdera is, dat BEE CHAM'S PILLEN het ruimste debiet hebben van eenlg patent middel in da wereld. Bij iedere doos volledige aanwijzingen. Uitsluitend vervaardigd dootr THOMAS BEECHAM, St. He lens, England. Alom verkrijgbaar bij 'Apothekers en Drogisten In doozen van 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen te gelijk 1 4.25 en 10.— en hij den Vertegenwoordiger van Th. Beecham; Amsterdam Overtoom 341. Telefoon 4318. Steenhouwerij en Marmerwerken. HAARLEM. V. H. J. TROUPIN, LiMM TELEFOON 964. o?sr do lnfanterls-Kaierne. TELEFOON 964 Vestigt bijzonder uwe aandacht op zijne rijke Colleotle Uitgebreide sorteering - Nieuwste genres - Billijke prijzen - Nette afwerking Stoomwasscherü„Hygléa" BROUWERSVAART 50-52 t-3 Haarlem C. H. v. HAAIEN. Langondijkstraat 32. f 15- t met 10 nummera cadeau. tt Gedurende 14 dagen RECLAME VERKOOP Magazijn Damstraat 20 rood VERZEKERT U BIJ DE Gsvestlgl te HAARLEM. Goedgekeurd bij Koninklijk Bealuit. Kantoor SPAARNE 48. Opgericht in 1878. Commissarissen M. N. BEETS, Notaris te Haarlem; F. M. Baron VAK LYNllEN, Lid van den Gemeenteraad van Haarlem; Jhr. Mr. E. H. E. TEDING VAN BERKHOUT, Burgemeester van Haarlemmerliede te Halfweg Directeuren i R. BAAS Asn. JOKs. DE JONGH. ■o 9 J Premie in eens voor 1000. verzekerd kapi taal uit te keeren bij overlijden JAARLIJKSCHE PREMIE voor lOOO.— uit te keeren bij overlijden uitte keeren na 20 jaren ol bij vroeger nit te keeren na 30 jaren of bij vroeger overlijden 10 868.10 18.80 40.60 95.40 20 821.40 16.80 41.80 96.20 80 885.80 81.10 41.70 8T.10 85 429.80 24.80 49.60 88.80 40 478.10 29.60 44.00 81.50 46 683.70 86.60 46.80 TELEFOON 748. GEKLOPTE GOKES 51 ct. GROVE COKES 46 ct. per H.L. (Tril thuis) Amsterdam. BRAAMS Co. Haarlem. Mapzijn LANGE MOLENSTRAAT 1, bij den Kruisweg. B09" GOEDKOOPST ADRES -"Pm van alle soorten behangselpapier. Groote keuze en voorraad nieuwe patronen 1911. Stalenboeken op aanvraag verkrijgbaar. Speciaal adres voor H.H. Bouwers, Huiseigenaren en Behangers. Het behoeft geen betoog, dat COELINGH'S wereldberoemde L"teX» het fijnste is wat in den handel wordt gebracht. Probeert onze Reuzen Ontbijtkoek a 25 ct., waarvan men de meest geschikte plakjes op de boterham kan snijden. Eveneens zijn de Sociaaltjes en Gemberkoekjes k 10 ct. niet te versmaden. Vraagt ook uwen winkelier naar de Deventer Wafeltjes, een hoogst fijn koekje. Vertegenwoordigers VAN TURNHOUT REINALDA. Telefoon 1480. I N.B. Levering ALLEEN aan winkeliers.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 8