NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8503 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dinsdag 14 maart i9ii a ABONNEMENTEN AD VERTEN Tl ën: pei* drie maanden, *W^2gf Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlem - - l-Ai jtófiSyXa Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der '-3F"7Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1-65 (&/if y.vj 3 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers0.02H V ffi; py Ts Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H -ri Kcanttie en Administratie: Grootc Houtstraat 53» de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT uit ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 15 MAART. Schouwburg: Dansavond doo'r Arte- mis Colonna, 8 uur. Soc. Vereeniging: Muziek- en voor drachtavond HaarL Toynbee-verceni- ging, 8 1/2 uur. Ged. Oude Gracht 68: Openb. verg. Gezondheidscommissie te Bloemen- daal. 3 uur. OM ONS HEEN No. 1324. Kaar Boskoop. Als je nog nooit naar Boskoop bent gereisd en je slaat den Officieelen Reisgids op met het bekende, roode omslag, dan vind je de plaats zelf niet in de alphabetische naamlijst vermeld. Dat komt, omdat er noch een spoor, noch een tram langs gaat. Maar erger is 't. wanneer je de reisroute met welwillende hulp uit Boskoop hebt tot stand gebracht en Zondagochtend op het perron wande lende. van den portier moet hooien „wacht u op den trein van 8.30 naar Rotterdam die loopt niet op Zon dag." Want met die mededeeling verviel ook de kans op aansluiting op de lijn Leiden—Woerden te Leiden en met een die te Alphen op het bootje naar Boskoop. Om kort te gaan, ik kwam ander half uur te laat in Boskoop aan en maak van deze gelegenheid gebruik, om de aandacht op de foutieve op gaaf in het spoorboekje ie vestigen. Uren van treinen, die op Zondag niet loopen, moeten omraamd zijn en de trein van 8.30 is niet omraamd. Misschien meent de lezer, dat hij met dit gezeur niet te maken heeft Hij vergist zich, want het is mijn bedoeling, door dit en een volgend artikel hem naar Boskoop te jagen, en daarvoor is het noodig, dat hij weet. hoe hij naar Boskoop kan ko men en hoe er weer vandaan. Welnu, de eene weg gaat over Amsterdam Gouda en vandaar met de boot, die ln een uurtje naar Boskoop vaart de tweede via Leiden—Alphen aan den Rijn. met weor een boottochtje aan 't slot Het kan ook anders. Wie van een watertochtje houdt, kan direct van LeideD uit naar Boskoop varen, waar mee een stevige twee uur gemoeid zijn. Ik heb dat reisje andersom ge daan, in een boot, die. als een stoom tram te water, overal aanlegt en waarvan de kajuit der eerste klasse nog met petroleumlampen verlicht is, terwijl de directie toch een stoom machine aan boord heeft, waarmee gemakkelijk electrisch licht zou te maken zijn. O, verlamming van ge brek aan concurrentie 1 De kans dat Boskoop een spoorweg- lijn zal krijgen, als station aan een directe verbinding Gouda—Leiden, is niet groot. De eigenaardige gesteld heid van de streek en de veenbodem maken den aanleg van een spoorlijn uitermate kostbaar. De plaats heeft nu haar hoop en verwachting geves tigd op Gouda, waar een electrische centrale gebouwd is. Wanneer die aanleiding kon geven tot een electri sche tram, zou men in Boskoop dank baar wezen Jiet goederenvervoer on dervindt over Alphen met wagonla dingen en over Gouda met stukgoede ren geen bezwaar, hoewel het te wa ter moet geschieden. Voorloopig is wie naar Boskoop wil verplicht, van de boot gebruik te maken. Het zal hem van 5 tot 20 April a-s. gemakkelijk gemaakt worden, daar In die veertien dagen de dien9t wordt uitgebreid, zóó, dat eik uur van Gouda een boot vertrekt, vice versa, en dat men 's avonds te elf uur Boskoop nog kan verlaten. Die maatregel is genomen voor de ten toonstelling, die op de genoemde fata zal worden gehouden, ter her denking van het 50-Jarig tx-Btaon der Pomologische Vereeniging, En tot deze tentoonstelling heb ik langs den omweg van 't voorgaande willen komen. Het is precies een jaar geleden, maar de Haarlemmers zullen het toch nog wel weten, dat de kweekers uit Boskoop een zoo uitstekend figuur maakten op de groote tentoonstelling van de Algemeens Vereeniging voor Bloembollencultuur in den Herten kamp. Als ik alleen maar spreek van de prachtige collectie rhododendrons van de firma C. B. van Nes Zonen, in het midden van het hoofdgebouw, dan weten de lezers het nog weL Eigenaardig genoeg noemen de Boskoopers zich boomkweekers, zon der het te zijn. Die tak van bedrijf loont er niet meer. Vroeger werden er vooral veel iepen gekweekt en tal van vruclitboomen, appel en peer, maar die heeft men aan de liefheb bers overgelaten. Als een kweeker acht tien jaar noodig heeft, om een leverbaren vruchtboom een gulden per stuk te verkoopen, dun is hij na tuurlijk veel beter af. wanneer hij planten kweekt, die in een paar jaar voor veertig cents kunnen worden verkocht. Handelsgfirtnerei noemen de Duitschers deze soort van bedrijf handelskweekerij zou de Ne- derlandache uitdrukking moeten we zen. Rhododendrons, azalea's, conife ren, seringen, rozen, ziedaar een klein greepje uit den rijken catalogus van een grooten Boskoopschen kwee ker. Het" is nog niet zoo lang geleden, dat uit Amerika een order geplaatst w«r<l van 150.000 blauwe sj>arretjes. Er is destijds bericht, dat die voor Rockefeller was, maar dat is een ver gissing geweestde rijkaard, die deze collectie voor zijn park noodig had, was een zekere Duke. De bestelling was gegeven aan een Engelsclien ajzent, die er geen kans toe zag, deze hoeveelheid te vinden in Engeland of Duitschland en daaroiu naar Bos koop kwam. Hier is de order door vijf firma's uitgevoerd. Het is een staaltje van de groote beteekeui3, die Boskoop op de wereldmarkt voor zijn artikelen heeft verkregen. Maar heel Boskoop doet ook niet anders, dan kwee ken. Het heeft zes duizend zielen, 760 kweekers en iedereen bestaat er direct of indirect van de kweekerij. Toch heeft de Po- mologische Vereeniging. die haar halve-eeuwfeest nu met een tentoon stelling herdenkt, niet meer dan 160 leden, zoodat duidelijk is, welk een concentratie van financieele en mo- reele inspanning noodig is geweest om die tot stand te brengen. De voor zitter van het tentoonsteliingscoinilé heeft in enkele dagen toezeggingen gekregen tot een bedrag van duizen den en het gemeentebestuur heeft zich niet onbetuigd gelaten. Boven dien was het terrein voor de expositie spoedig gevonden het is grooten- deels het sportterrein, midden in de plaats, voor de gelegenheid uitge breid met een stuk grond daarnaast, dat toevallig beschikbaar was. Dat sportterrein op zichzelf is trou wens ook een merkwaardigheid van Boskoop. De gemeentekas kan zich geen weelde veroorloven, welnu tien notabele ingezetenen hebben dertig duizend gulden bijeen gebracht en zoo een terrein doen aanleggen, waar op voetbal en allerlei andere dingen kunnen worden gespeeld. Dat is nog eens een staaltje van samenwerking, waaraan grootere gemeenten zich kunnen spiegelen. Op dezelfde manier is ook de coöpe ratieve tapperij tot stand gebracht. De Boskoopers reizen veel. brengen dus uit het buitenland allerlei eischen mee en kwamen op zekeren dag tot de conclusie, dat zij niet naar de re gelen der kunst geknipt en geschoren werden. Wat nood er werd een bedrag bijeengebracht, sollicitanten werden opgeroepen om bewijzen van bekwaamheid af te leggen en heden ten dage wijst de Boakooper met trots op een huis. waarin de moderne Salon de Coiffure is geves tigd. Deze dingen wijzen op zekere ge moedelijkheid ln den omgang. De kweekers concurneeren bulten Bos koop naar hartelust, maar zijn er op uit, elkaar het leven in de plaats der inwoning zoo aangenaam mogelijk te maken, zoo als ook verstandig is ln een gemeente, waar schouwburg- en concert-uitvoering hoogs uitzonderin gen blijven.; j. c p. Stadsnieuws DE OVERDEKTE ZWEM- EN BAD INRICHTING. Door den heer D. W. A. Q. Graichen is een adres aan den gemeenteraad gezonden, waarin hij schrijft: Geeft met verechuldigden eerbied te kennen D. W. A. Q. Graichen, dat hij vernam, dat in de Gemeenteraads zitting van Woensdag 8 Maart 1911, door den Wethouder van Onderwijs bij de overwegingen omtrent de verplaatsing van de H. B. S. met 3- jarigen cursus naar de Zijlvest, verklaard zou zijn, dat requestrant voor de eventueele stichting eener overdekte zwem- en badinrichting niet per sé den grond aldaar verlangt, doch tevreden was met een ander ter rein, waar hij niet zulk een monu mentalen gevel heeft te bouwen. Vermits genoemde wethouder zich in nagenoeg gelijken zin heeft uitge laten in de Raadszitting van 30 Nov. 1910, meende adressant destijds o.m. bij zijn schrijven d.d. 6 December 1910 aan de commissie, benoemd 1 Juni 1910, tot het onderzoeken der gege vens omtrent de levensvatbaarheid enz. eener overdekte Zwem- en Bad inrichting, eene poging te moeten doen, om dit: „qui proquo" zóó moge lijk uit den weg to ruimen. Nog steeds blijft adressant met velen van meening: lo. dat een dergelijk bedrijf alhier, zonder krachtige financieele hulp zich geen monumentalen gevel kan veroorloven, en: secundo, dat de plaats van eventueele stichting aan de Raaks in de onmiddellijke nabijheid der verschillende scholen voor de bestaanszekerheid bijne eene „oonddtio sine qua non" is. Ten zeerste den omvangrijken ar beid waardeerehde zou adressant uit overweging dat de plaats der eventueel te stichten overdekte zwem en badinrichting, zulk een gewichti- gen factor oplevert, voor een veelvul dig bezoek 't op hoogen prijs stel len, zóó de Commissie óók nog zou willen onderzoeken, of 't niet moge lijk zou zijn, dat een gedeelte van bet terrein aan de Raaks ter beschikking te houden, voor de bedoelde overdek te zwem- en badinrichting, zij het dan ook Yan kleinere afmetingen. Mishandeling. De 28-jarige voddenkoopman L. W., is gistermiddag om 3 uur, bij een twist, door B. mishandeld. Hij kreeg twee niet-gevaarlijke steken in den linkerarm en de linkerzij. De mishandeling had plaats voor de woning van den glazenwasscher B. aan 't Begijnhof. Eerst was er getwist over een paar schoenen, die B. voor W. zou laten maken, maar die zoek zijn geraakt, of zooals W zei, onrechtmatig verkocht. W. reed eerst twee ruiten van de woning van B. met een handwagen stuk. Een kostganger van B. wilde W. te lijf, maar B. kwam daartusschen en toen is W. door B. met een mes ge- stuken en wel ln de zijde en in de hand. De gewonde is door de politie met een brancard naar bet St. Elisabelhs- Gastbuis gebracht. De verwondingen schijnen met gevaarlijk te zijn. De dader ls aangehouden, maar na verboor weer in vrijheid gesteld. Rijwiel gevonden. Het rijwiel van de firma Franken, dat verleden week geetolen werd, ls teruggevonden achter de Roomscb- Katbolieke kerk in bet Klever park. Een handwijzer vernield. Bij het verrollen van een zware wa terleidingbuis op de Amsterdamse he vaart is hoi stuk buis terecht geko- men tegen een handwijzer van „Ver fraaiing". De paal brak doormidden. Het stuk is zoolang bij H polltle- posthuls opgeborgen. KOLONIALE LANDBOUWSCHOOL De heer De Stuers heeft bij de Twee de Kamer op het desbetreffend wets ontwerp een amendement ingediend om thans niet te beslissen oijitrant de plaats waar de te stichten middelba re koloniale landbouwschool moet verrijzen en den minister ln de gele genheid te stellen, nader te onderzoe ken, waar die stichting op de nuttig ste en voordeeligste wijze kan geschie den. GeY. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: m. Koopmans, Tetterodestraat 10, een foxhond. E. Bakker, Gasthuislaan 136, een halsketting. m. van Steijn, Kennemerstraat 9a, een dameshorloge. R. de Kruif, Ridderstraat 35, een 2 litermaat. P. Hoogervorst, Tugelastraat 53, een R.K. Kerkboek. G. Oostwald, Vaartstraat 8, een zil veren broche. G. Zwaanswijk, Vooruitgangstraat 14, een broche. S. Holster, Roosveldstraat 6, een fantasiebroche. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 16 Maart 1911 des namiddags van 2 tot 2 uur, door den heer W. Ezerman. Programma Na 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Offertoire, L. Wely. No. 3. Sonate No. 11, J. Rhelnber- ger. a. Agitato. b. Cantilène. c. Intermezzo. d. Fuge. No. 4. Andantino, Césor Franck. No. 5. Aria uit „Elias", Mendels sohn. Jubileum. Jhr. Van de Poll, directeur van de Haarlemsche Katoenmaatschappïj, viert als zoodanig morgen zijn 2o-ja- rig jubileum. Faillissementen. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank alhier van den 14eu Maart 1911 zijn in staat van faillissement verklaard J. van Dongen, firma J van. Don gen Co., scheepsbouwer, wonende te Zaandam. M. Loeffen, caféhouder, te Hil- legom. J. Rynbeek, motorschipper, te Hil- legom. A. Bron, bouwkundige te Haarlem (Aelb ertsbergstraat}. De firma A. Banning en Zonen, kooplieden te Edam. Rechter-conumssaris in alle Mr. W*. H. van Nes van Meerkerk. Door de Arrundissements Recht bank alhier is bij vonnis d.d. 14 Maart 1911 opgeheven het faillissement van D. de Vries Jzn.. Ie Beemster, welk faillissement den 22sten Februari J.L was uitgesproken. Aanbesteding. Hedenmorgen werd ten gemeente huize aanbesteed het maken van een bijgebouw der Electrische Centrale, met daarbij behoorende werken, enz., op liet daarvoor bestemde gedeelte van het terrein der gemeentelichtfa- brieken. Ingeschreven werd als volgt Dirk R. de Jong, te Haarlem, voor 33G8. Het Haarlemsch Coöperatief Bouw- verbond, 4999. H. London, te Haarlem, 4212. H G Scholte, te Haarlem, f5235. Joh de Vos, te Haarlem, f4950. Jac. H. van Wageningen, te Spaam- dam, f 4870. Corns. Rol, te Haarlem, 4000. Mart. van Ommeren, te Haarlem, f4678. Joh. Miezérus, te Haarlem, f 3873. J. van Schagen, te Haarlem, f4468. Th. Mart .van Deursen. te Haar lem. ƒ3964. W. F. van Leeuwen, te Haarlem, 4457. N. M. v. Aken, te Haarlem, f4020. D. Middelkoop, te Haarlem, f 5240. V. P. N. Dezer dagen zal door don heer j. P van Eenennaam voor de leden van de afdeelmg Haarlem en Omstreken van de Vereeniging tot bevordering der Pluimveehouderij en tamme ko nijnenteelt ln Nederland eene lezing gehouden worden over: „Kan of moet Nut- en Sport-konijnenteelt hand aan hand gaan en zoo Ja waarom Deze lezing zal bijzonderheden ge ven over het rationeel opfokken van tamme konijnen, weshalve zij voor ieder houder van deze dieren van be lang la. „Volksweerbaarhei d." Het Weerbaarheidskorps van de vereeniging Volksweerbaarheid, die onlangs zijn 10-jarig bestaan o.a. vierde met een geslaagden feestavond heeft van den Directeur van het ge- stioht „Meerehberg" de ultnoodiging ontvangen, om die uitvoering voor de verpleegden te herhalen. Dit zal nu geschieden op 21 Maart. DE GEVAARLIJKE TRAMBRUG. P. Th. de H., uit Amsterdam, is gisteravond, toen hij niet geheel nuch ter was, in plaats de Poortbrug over den Heerehsingel, de E. S. M.-brug opgeloopen en te water geraakt De man weigerde, toen hij er uit gehaald was, om zijn kleeren te dro gen. Met een nat pak is hij in de tram naar Amsterdam geslapt MUZIEK- EN VOORDRACHT AVOND. Dezer dagen zal de Toynbee-veree- niging weer een muziek- en voor drachtavond geven, met medewerking van mevr. Breda Kleijnenberg, voor dracht; mej. A. C. G. zang, en het mandoline-clubje „Joseph Rico", leid ster mej. Corrie M v. Beaumont en de dames A. Drees en Joh. v. Beau mont, piano. DE CONTROLEEREND GENEES HEER. Het ligt voor de hand, dat het in stituut van controleerend geneesheer aanleiding geeft tot verkeerde beoor deeling van de handelingen van den dokter in kwestie, omdat de leek niet in staat is, de wetenschappelijke mo tieven te beoordeelen, die do hande lingen van den geneeskundige be palen. Zulk een geval is thans voorgeko- Men zond ons een ingezonden stuk, waarin beweerd werd. dat Dr. G. Adrian, de controleerende genees heer. tegen het advies van den huis arts in, den gemeente-werkman V. werkzaam aan de Lichtfabrieken, zou voorgeschreven hebben, wederom aan den arbeid te gaan, en dat de patiënt Maandag bij zijn eersten gang naar de fabriek in elkaar was gezakt, daarna naar de Lichtfabrieken was overgebracht, en na daar eenige uren op een rustbed gelegen te heb ben, naaj huis was vervoerd. We hebben naar aanleiding daar van informatie genomen, waardoor ons het volgende bleek. V. is een zenuwpatiënt, die licha melijk gezond is. In overleg niet den huisarts, den heer Leunis, achtte Dr. Adrian het noodig, dat den man een stimulans zou gegeven worden, welke prikkel gezocht werd in het weer-aan-den-ar beid-gaan. Dit was eerst geschied, nadat de heer Adrian advies had ingewonnen bil een zenuwarts, die den patiënt vroeger had behandeld. Deze achtte het om dezelfde reden noodig, dat de werkman zijn arbeid hervatte. De man maakt het nu vrij goed, hij was hedenmorgen weer op de been. We meenden goed te doen, dit geval te vermelden, om te voorkomen, dat door 8cheeve voorstellingen en on juiste gevolgtrekkingen een verkeer den indruk bij de werklieden wordt gevestigd. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. BIJ de heden door B. en W. gehou den aanbesteding van het lossen, ver voeren en langs verschillende wegen optassen van 350.000 straatklinkers, enz is ingeschreven door A. Schorel, te Haarlem, voor f1146. Wed. H. Steenkist, te Haarlem, voor f 1050. J. Barends, te Haarlem, voor f 780. Wed. j. van Schagen. te Heemste de. voor f 697, aan wie het werk ge gund is. ZANDVOORT. Aan K. de Reus alhier. Is door B. en W. dezer gemeente het bestratings- werk opgedragen voor den Kost ver lorenstraatweg. Aan den heer M. L. Vroomans Is eervol ontslag verleend uit zijne be trekking van opzichter bij de werk zaamheden van de uitbreiding der rioleering. Binnenland PRINSES JULIANA. Naar ..De Rotterdammer" ver neemt, gaat Prinse9 Juliana, die bij gunstig weer geregeld des morgens te circa 11 uur met de verpleegster uit rijdt, de laatste dagen gewoonlijk naar het landgoed van Baron van Brienen, aan den Wassenaarsdien- weg, waar zij enkele uren al spelend» doorbrengt eu de Koningin en da Prins Haar des middags meermalen komen gezelschap-houden. LANDVERHU1ZERSVERKEER DOOR PRUISEN. Te Rotterdam wordt het stoomschip Uranium van de Uranium Steamship Cy. uit New-York verwacht en zal lig plaats nemen in de Rijnhaven. Zooals gemeld, bevinden zich 67 Russische landverhuizers aun boord, dio door Pruisen hun vaderland wil len bereiken. Aan den vooravond van de korust van dit stoomschip is bericht ontvan gen van den landraad te Benthelm, dat de Duitsche regeering thans we der genoegen neemt met de consulaire passen, afgegeten door den consul- generaal van Rusland ten name van die landverhuizers, van wie men do overtuiging gekregen heeft, dal hei Russen zijn. Tevens berichtte de landraad, dat er een nieuwe bepaling in het leven geroejien is, welke bepaling luidt, dat voor iederen spoorwagen, die met Russische landverhuizers door Duitschland gaat, een bedrag van 150 mark moet betaald worden, als schadeloosstelling voor de bewaking van dic-n wagen tijdens het vervoer door Duitschland. VERBOD VAN INVOER VAN HOOI EN' STROO LN DUITSCHLAND. De „Reichsanzeiger" bevat een aan schrijving van de rijkspolitie, waarbij als voorzorgsmaatregel tegen hot overbrengen van mond- en klauwzeer de invoer van hooi en stroo behal ve als pakrnateriaal uit Nederland verboden wordt. TREURIG ONGELUK. Te Dorst bij Breda is de landbou wer J. van Rijen, die met zijn kar, bespannen met een jong, vurig paard- je, naar den akker was gegaan voer dood in een karspoor gevonden. De ijlings ontboden geneesheer, dr. F. Hofman uit Breda, constateerde, dut er verscheidene ribben waren gebro ken, een was zelfs in de long god ron gen. De ongelukkige is reeds overleden. Hij laat vijf kleine kinderen na. Paard en kar stonden op den ak ker. Men vermoedt, dat het wilde dier den man van den wagen heeft doen storten. BRANDEN. Door onbekende oorzaak ontstond gisternacht te Gemert brand in do woningen toebehoorende aan v. Da len en Herlings en bewoond door v. Lieshout en Herlings. Herlings, die eene lade redden wilde waarin eenig geld geborgen was, bekwam brand- wonden. Assurantie dekt de scha da PAARDENSPORT. Het Bestuur vau de Nederlandsche Harddraverij- en Renvereefniging heeft een adres aan de Tweede Ka mer gezonden, waarin te ken nen wordt gegeten, dat het onvermij delijk gevolg van de handhaving van het umendement Van Vuuren zal zij» het onmiddellijk stop zetten van alle draverijen en rennen in Nederland; dat evenzeer ecu onvermijdelijk go- volg daarvan zal zijn, het staken van de bemoeiingen der Nederlandsclto Harddraverij- en Reuvereenigiug in zake de fokkerij van warm- en koud- bloed landbouwpaarden; dat een groot nationaal belang, als mede groote persoonlijke belangen van duizenden Nederlanders noode- loos op zeer ernstige wijze zullen g'^- schaad worden en een 'nuttige en be langrijke tak van sport totaal zal worden vernietigd; dat adressanten vermeenen, dat de vérstrekkende gevolgen van de aan neming van het bedoelde amendement niet aan Uw hoog College bekend kunnen zijn geweest, zij integendeel uit de argumenten der verdedigers van het amendement, de conclusie hebben moeten trekken, dat deze zich van die gevolgen niet bewust waren; dat de Nederlandsche Harddraverij en Renvereeniging, als de leidend® Vereeniging in Nederland, en als ver tegenwoordigster der belangen van 't coursewezen en van de daarmede ver band houdende paardenfokkerij, het daarom haar ernstige plicht acht ïn deze alles in het werk te stelten oiA te voorkomen, dat artikel 11 van het bedoelde wetsontwerp, in den vorm.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1