Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN IIET K0N1NKL. NED. MET: INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10 50 uur.) De Bildt. 18 Maart 1911. Hoogste barometers tand 770.8 m.M. te Seydisfjord laagste 748.3 m.M. te Scilly (ten Zuiden van Engeland). Verwachting tot den avond van 19 Maart Wind meest matige tot krachtigen Oostol ijken tot Noord-Oostelijken wind. Gesteldheid van do luchtafne mende bewolking, weinig of geen neerslag. Temperatuur geringe verande ring. Waarschijnlijk nachtvorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. jiur 760 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 752 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT-Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometersiand te Haarlem. Zaterdag 18 Maart Hoogste gisteren 9 uur P. 43 Laagste hedennacht F. 83 Hoogste heden tot 18 uur F. 36 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 19 Maart. Hoog water. IJmuidenv.m. 5u. 48 m.; n.m. 6u. 4m Katwijk v.m. 5u. 83 m.; n.m. 6u. 39 cd Petten v.m. 6u. Sm.; a.m. 6u. 24m Laag water. IJmuidenn.m. lu. 48111.; v.m. 2u. 4ni Katwijk n.m. lu. 28m.; v.m. lu. 44 m Petten n.m. 3u. 18 m v.m. 8u. 84 m 20 Maart. Hoog water. IJmuiden vin. 6 u. 20m.;um. 6u. 37m Katwijk vui. 5 u. 66iu.;nui. 6u. 12ui Petten vm. 6 u. 40 ui.; nm. 6u. b7m Laag water. IJmuiden nut. 2 u. 2Uni.;vm. 2u. 37 m Katwijk nui. 2 u. m.; vin. 2u. 17 m Petten nrn. 3 u. 60111.; vin. 4u. 7 in Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 6 u. 38 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 30 Ets. per regel. HET ADRES voor Vogels VotfGivoeders, Kooien en aan verwante artikelen is bij A. U YAfl ÜIKKlLEN KU1JPER, Doelstraat 18 - Haanern. en onderhoongheden van zijn stand plaats was teruggeroepen, bij besluit van den directeur van binnenlondsch bestuur wegens ongeschiktheid ont slagen. MINISTER VAN JUSTITIE NAAR HET BUITENLAND. De minister van Justitie hoeft gis ter gevolg gegeven aan zijn voorne men, om na de beslissing over het Zedelijkheidsontwerp, voor korten tijd naar het buitenland te gaan. bport en Wedstrijden VOETBAL. Zondagmiddag ontvangt de H. V. V. Heemstede I de le kl. Amsterdain- sche V. B. S. D. V. voor een vrlend- schappelijken wedstrijd op haar ter rein aan den Meerweg. Kerk en ochuoi ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heer S. Plas, geb. te Edam, geslaagd voor het lsle gedeelte artsexamen de heer G. Brouwer, H W. I1". Driessen, A. van Tienhoven, en N. II. van Muy- den Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift: ,.De opsnninenleer en hare diagnoti- srhe waarde bij de tuberculose", de heer F. J. Roes, geb. te Waxeniftgon. Leiden. Bevorderd tot doctor 111 <Te rechtswetenschap op proefschrift ,,De grond van het overheidsgezag in de anti-revolutionaire staatsleer," de heer V C. I.eendertz, geb. te Veen- woiiden Leiden. Bevorderd tot dortor in de re-Mswetenschap op Stellingen de heer J. A. S. Endtz, geboren te Schie dam: op proefschrift: .Art. 326 Wet boek van Strafrecht beschouwd in hef licht der praktijk", de heer J. Rentfort van Valkenburg, geb. te Aardenburg. Geslaagd voor het artsexamen eer ste gedeelte de heer G. J. Folpmers. Utrecht Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op „Stellingen", de heer J. J. Roes, geb, te Wageningen, en tot doctor in de klasieke letteren op proefschrift: „De Horatii quae di-1 cuntur odis Romanis", de heer II Wugouvoort, gob. te Minncrtsga. Groningen. Geslaagd voor het eer ste gedeelte artsexamen S. de Walle; aanvuIIings-examen letteren en wijs begeerte M. D. van Heyningen Bosch. Bevorderd tot arts de hoeren E. Ve- noma' en J. Berghuis. Leiden, 16 Maart. De heer A. E. Leendertz die heden promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap ver kreeg den hoogsten graad cum laude. GEWEIGERD PROEFSCHRIFT. Het proefschrift: De grond van het overheidsgezag in de antirevolution- nairo Staatsleer, waarop de heer A. C. Leendertz, geb. te Veenwouden, aan de universiteit te Leiden cum laude is bevorderd tot doctor in dc rechtswetenschap, heeft, zoo ver neemt de ,,L. Ct.", de Vrije Universi teit geweigerd. Rechtszaken MEINEED. Door het O. M. bij de rechtbank te Maastricht werd tegen een 31-jarige vrouw, die ter zitting van het kan tongerecht aldaar zich aan meineed zou hebben schuldig gemaakt, een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. MET VITRIOOL GEGOOID. De 45-jarige kellner, die in het trap portaal van een perceel aan de Ge rard Doustraat te Amsterdam een hoeveelheid vitriool wierp over den mantel van een meisje, uit spijtig heid, dat zij zijn genegenheid niet be antwoordde. werd door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf, ter zake van zaakbeschadiging. overeenkomstig den cisch van het O. M. KINDF.RROOF De 6e Kamer der Amsterdamsche rechtbank zou gister vonnis wijzen in de zaak tegen den 51-jarigen plaU telandsventer A. F. tegen wien een jaar gevangenisstraf gevorderd is wegens kinderroof, door op 31 De cember 1910 den 14-ja'rigen Pieter II. uit Hilversum mede te voeren en al- zoo aan zijn wettig ontzag te ont trekken. Hij had den knaap een gou den horloge en een nieuw pak be loofd, doch hem te Dordrecht aan zijn lot overgelaten daar deze niet voor het venten geschikt bleek. De recht bank achtte het onderzoek niet vol ledig en had als getuige opgeroepen den recht er-commissaris die de in structie geleid had. Nadat deze verklaard had, dat F. wist dat de knaap nog eene moeder had, werd liet vonnis bepaald op 31 dezer. Gemengd Nieuws EEN VROUWELIJKE AFGE VAARDIGDE. Uit Christiania wordt geseind: In de gistermiddag gehouden zitting van liet Storting, waarbij op de tribunes een groot aantal dames aanwezig waren, nam mej. Rogstad zitting ter vervanging van den afgevaardigde Brathe, die verlof heeft genomen. Mej. Rogstad werd welkom gehee- ten door den president van de Kamer en den minister-president, terwijl de afgevaardigden zich van hunne ze tels verhieven. EEN KRUITFABRIEK IN DF. LUCHT GEVLOGEN Dit is te Cavadetirreni in Italië ge beurd. Er zijn verscheiden personen gedood of gewond. ONRUST IN MAROKKO. Er komen weer berichten uit Fez over nieuwe gevechten. In de stad heerscht bijna een paniek, want de bevolking is vol vrees over de drei gende aanvallen der stammen. STAKING IN PORTUGAL. Te Setubal staken thans 20.000 werklieden. Er hebben tusschen dc stakers en de soldaten, die gezonden zijn om de orde te handhaven, botsin gen plaats gehad. EEN DINER AAN ZEVEN TAFELS. Als een in Amerika opgedoken mo de zie hulgemeen baan breken moest, dan zou men in de toekomst diners en soupers niet meer met zoo- en zoo veel gangen, doch aan zoo- en zooveel tafels geven. Natuurlijk zou deze nieuwigheid alleen voor een beperkt aantal gasten in aanmerking kuunen komen, en bovendien zou de gastheer tamelijk rijk zijn en over een groote eetzaal beschikken moeten. Op de Amerikaansche nnllionnairs- vrouw, die onlangs een diner aan ze ven tafels arrangeerde, is een en an der van toepassing. Toen de ge'noo- digden allen bijeen waren, werden zij eerst naar de witte tafel gebracht. Op glanzend, wit damast lagen wit geborduurde wit linnen loopers en sierlijke bordkleedjes. Sneeuwwit glansde het porcelein en in hooge witte vazen geurden leliën en pijp- rozen. Alle lichte veiirisschingen, welke aan deze tafel rondgediend werden waren van binnen wit. Een slanke, in het wit gekleede dame pre- sideorde, en jonge meisjes in witte kleeding bedienden. Na een half uur stonden de gasten op een wenk van de „witte dame" op en zetten zich, na een kleine wande ling aan de groene tafel. Hier was 't aardewerk lichtgroen versierd, de wijnglazen waren groen en de tafel versiering bestond uit een in het mid den prijkende majolica jardinière, gevuld met prachtige varens. Met groen belegde vleesch- en vischsalad© en allerlei groene voorgerechten wachtten, om genuttigd te worden. Aan de derde tafel ovcrheerschte de bruine kleur, want daar dampten kostelijke bruine sausen en lokte glanzend bruingeglaceerd gebraad. Goudachtig bruine ohrysantemums wiegden haar zware hoofden aan lan ge stelen, die opstaken uit vazen van donkerbruin leem. De meeste bewondering wekte 'de roodo tafel, die nu aan de beurt kwam. Purperen klimrozen, schar laken anjelieren en do roode boaiën van hulstgewassen vereenigden zich tot een prachtig de tafel over de ge- heelo lengte versierend bloemenar- ranigcmont. Rood-glanzonde, inge maakte vruchten, kleine, roodgegla- ceerde koeken en een gefrappeerde, robijnkleurige drank in hooge, dun ne glazen verkwikte hier tong en gehemelte evenzeer als het oog. Aan de nu volgende tafel deed men zich te goed aan oranjeijs en goud kleurige wafels, terwijl de blik met welbehagen rustte op geel genuan ceerde tulpen en narcissen. De rose tafel kwam de roode in schoonheid het dichtst nabij. Heerlij ke La France rozen in slanke glazen, als los op het tafellaken uitgestrooid, vormden met schuin over de tafel gelegde breede linten van rose zijde de versiering. Rose vruchtenijs, rose- geglaceerde taartjes en rose fondants werden door een bekoorlijke blondine in een in;vn van rose tule den gasten aangebod'. Het slot vormde een lila tafeltje, dat de bezoekers echter slechts voor bijgingen, om van twee allerliefste kleine meisjes pepermunt in lila zij depapier in ontvangst te nemen. DIAMANTEN IN BR1TSCH COLUMBIA GEVONDEN. 't Hbld. schrijft over 't Reuter-tele- grom (iu ons vorig nummer opgeno men): Merkwaardig is, dat dit bericht thans door Router geseind wordt. Het werd namelijk als uitknipsel uit een Engelsch bind reeds een paar weken geleden ter kennis gebracht van de juweliers te Amsterdam! Het bericht als zoodanig beteekent voor den diamanthandel niets, maar op zenmvaohUge lieden kan het don, mogelijk van zekere zijde gewenschte invloed oefenen. Vooral de veronder stelling. „dat de streek rijk is aan diamanten", is in staat bii oningewij- den de vrees te doen ontstaan voor overvloedige productie. En van der- geli'ke emoties kent men de finan- "ifvic gevolgen. Diamanten worden bij herhaling gevonden, liet is muur ue vraag 01 een Winstgevende exploitatie komt. Zonder bekeudiwnu met deze lactoien valt aan de mededeeling van nieuwe diomanlvondstó)! weinig of geen waarde toe te kennen. I11 Zuid-Afrika zijn op dit oogen- biik veisunlleittic plekken bekend waar diamant gevonden wordt, maai niemand denkt atui exploitatie dezer diamantvelden of -mijnen; omdat de kosten niet door de te verwachten op brengst gedekt zouden worden". Drie Ieren, 0. a. de Parlementsleden V\ ill mui Redmond en Uazleton, gaan naar Nieuw-Zeclond en vermoedelijk ook naar het Gemeenebest, om er le zingen te houden over en geld in te zamelen voor de lersehe zaak. EEN GETROUWDE LEERLINGE. Volgens een telegram uit Cincinna ti houden de autoriteiten zich daar op hot oogenblik bezig met de vraag of een getrouwde vrouw als leerling op do lagere school kan worden toegela ten. De „getrouwde vrouw" in quaes- tie is een twaalfjarige Italiaansehe Het meisje was sedert eenigen tijd leerlinge van een lagere school. Op zekeren dag was zij zonder kennisge ving afwezig. Een beambte deed on derzoek en toen bleek, dat het meisje een dag vacantia had genomen om te trouwen, met een negentienjarig landman. De plechtigheid had plaats met toestemming der wederzijdsche families, die er niets verkeerds in vonden, lu llaiie was het de gewoonte 0111 zoo vroeg te trouwen, zeiden zij'. Het meisje kwam voor den kinder rechter, die echter verklaarde, dat geen bestraffing wegens schoolver zuim kan plaats hebbeu. daar een ge trouwde vrouw niet verplicht kon worden de school te bezoeken. De „vrouw", die zelf nog wel onderwijs wil genieten, zal nu waarschijnlijk op een avondschool worden geplaatst. Op do gewone lagere school is voor haar geen plaats meer, meeneu de autoriteiten. GROOTE GASKEUKENS. In Amerika maakt men, als men daar eenmaal oen zaak aanpakt, wat meer voortgang dan in Europa; ter wijl in Duitschland liet gas nog altijd groote moeite moet doen om de huis houdelijke keukon te veroveren, is men in Amerika, waar geen enkele huisvrouw het gasfornuis meer zou willen missen, er od groote schaal toe overgegaan in hotels, restaura ties, inrichtingen van liefdadigheid, gevangenissen enz. groote gaskeultens in te richten. Een moderne keuken- chef, die tegelijkertijd honderden gas ten moet bedienen, kan zich onmoge lijk op een kolenfornuis verlaten, dat werkt als het wil en in zijn werking afhangt van het al of niet schijnen van de zon op den schoorsteen. Het fornuis moet, zooals in een groote zaak noodzakelijk is, altijd klaar staan, de temperatuur moet goed kun nen wenden geregeld en bet gelieele bedrijf ondergebracht worden in een zoo klein mogelijke ruimte; dit alles is te bereiken door de opstelling van zeer groote gasfornuizen. Ook de mo derne kLpketels met een inhoud van 400 tot 500 liter, die in dergelijke in richtingen niet kunnen ontbreken, zijn alleen mogelijk ais zij door gas worden verwarmd. In de Vereenigde Staten is geen enkel groot hotel meer dat niet van een modern gasfornuis is voorzien; groote, rechthoekige, over alle kanten vrij staaude fornuizen niet 8 braadovens, ruimten voor het verwarmen der borden, 20 of meer open vuren van meerdere of mindere grootte en een groeten, vasten water ketel mot kraan. Te Baltimore vindt men 88 van die hotels, to Philadel phia zelfs 280 en in enkele dier keu kens worden dagelijks 3500 maaltij den klaar gemaakt. In Europa zijn 't. vooral de Zwitserscho hotels en groote inrichtingen, die het voorbeeld van Amerika volgen; niettegenstaande door den grooten rijkdom van Zwitser land aan beschikbare waterkrachten, dc prijs voor den eleclrischen stroom lang is. wordt in al die keukens gas gebruikt. Op het voorbeeld van Da- vos is men in een aantal badplaatsen overgegaan tot de oprichting van gas fabrieken, speciaal voor kookgas, en dat wol voornamelijk op aandrang der hotels. BEDREIGINGEN. De Gornale dei lavori publici deelt mede, dat de Italiaansehe spoorweg beambten de regeering hebben aan gezegd, dat wanneer zij den 22sten dezer nog geen zekerheid hebben, dat de hun gedane beloften vervuld zul len worden, zij denzelfden dag de vij andelijkheden zullen beginnen en wel met obstructie. VERKIEZINGEN IN PORTUGAL. Volgens de Seculo zouden de ver kiezingen in Portugal eerst in de tweede helft van Mei plaats hebben, zoodat de opening der wetgevende vergadering niet voor c-ind Juni ver wacht zou kunnen worden. De reddmgsmaat regelen voor de Fransche onderzeebooten zijn overal genomen. Aan alle oudorzeeers zijn ringen aangebracht, waaraan trossen voor het lichten bevestigd kunnen worden. De havens zijn voorzien van alle toestellen, die de nood kan eischen. Verder wordt iu alle havens in het lichten geoefend. Sommige dui kers hadden niet meer dan 10 a 15 minuten noodig om de trossen vast te maken. JUWEELEN EN BIJGELOOF. De „New-York Herald" deelt een eigenaardig feit mede, dat er zeker toe zal bijdragen .nieuw voedsel te geven aan de legende, omtrent onge luk-aanbrengende edelsteenen. Een bekende Parijsche juweliorsfirma, die onlangs den beroemden „blauwen dia mant" verkocht had aan een Amori- kaansch milliODnair, Af. Mac Leon, eischte van haar cliënt de betaling van den geheel en koopsom, ten bedra ge van 900.000 francs, aangezien deze op den in liet contract vastgestelde» datum niet de overeengekomen eerste storting van 200.000 francs luid ge daan. Thans is de reden bekend ge worden, waarom mr. Mac Lean zulks niet gedaan heeft. Het contract be vatte namelijk de volgende clausule ,,In het geval, dat zich een sterfgeval mocht voordoen in do omgeving van mr. Mac Lean, in do zes maanden, volgend on den verkoop, kan de dia mant geruild worden togen andere, een gelijke waarde vertegenwoordi gende juweelen". Nu zijn sedert mr. Mac Lean den edelsteen kocht, twee zijner bedienden gestorven en thans is zijn moeder ernstig ziek, zoodat men voor-haar leven vreest. Hij is dus geenszins schuldig aan contract breuk, doch integendeel in zijn volle recht. KUNSTMATIGE DIAMANT. Het vraagstuk om langs kunstma- tigen weg er in te slagen diamanten te verkrijgen, houdt nog altijd de ge moederen bezig. Talrijk is het aantal van hen, die vertrouwen eenmaal, dank zij 'n geschikte methode de crïs- tallïsatie van koolstof in hoogovens te zullen bewerkstelligen. Naar Hans Fleïssner, in het „Oesterreich Zeit- schr. für Berg- u. Huttenw." betoogt, is al die hoop tevergeefs. Uitgangs- puht zijner beschouwingen vormt de thans algemeen aangenomen theorie der transformatie van polymorphe lichamen, volgens welke theorie voor een bepaalde temperatuur meest sta biele kristallen die zijn, wier damp- spanning bij de bedoelde temperatuur het laagst is. Wat nu grapliiet en dia mant betreft, is het eerste het méést bestendig, niet aliean bij gewone, maar ook bij hooge temperaturen. De overgang van diamant in graphiet zo uvolgens Fleissner, bij betrekkelijk lage temperatuur tot stand komen, en hiermee verdwijnt alle hoop om ooit in hoogovens diamant te fabriceeren. Immers noodig zou zijn, dat de kool stof plotseling werd afgekoeld bene den de transform» tietemperatuur, iets, wat niet het geval kan zijn bij hoogovens, waar de langzame tem peratuursveranderingen alleen de vorming van graphiet gedoogen. Laatste berichten Statistiek. De Staatscourant bevat een statis tiek der geboorten en der sterfte naai den leeftijd en de oorzaken van den dood in Nederland over liet jaar 1010. Voor Haarlem vinden we volgende cijfers. Inwoners op 1 Juli 1910 (voor- loopige cijfers) 69.411levendgebore nen 1406aantal levendgeborenen, behoorende tot do werkelijke bevol king der gemeente (respectievelijk Rijk en Provincie) op 1000 inwoners per jaar, 20.10 levenloos aangegeve- nen 43. Overleden op den leeftijd van min- dor dan 1 jaar 109; van 1-1 jaar 62, van 5—13 jaar 17, van 14—19 jaar 22, van 20-29 jaar 62, van 30—39 jaar 51, van 4049 jaar 82, van 50—64 jaar 156, van 65—79 jaar 209, van 80 jaar en daarboven 112. Doodsoorzaken bij 4 personen ty phus (respectievelijk febris typhoi- dea), bij 8 kinkhoest, bij 4 diphtheri- tis, bij 1 croup, bij 7 infleunza, bij 93 iongtuberculose, bij 12 hersentuber- culose, bij 22 andere vormen van tuberculose, bij 81 kanker, bij 10 me ningitis, bij 54 apoplexie, liersenvor- weeking, bij 52 organise tie hartgebre- ken, bij 12 acute bronchitis, bij 7 chronische bronchitis, bij 48 pneumo nia, bij 3 ziekten van de maag, bij 30 (kinderen beneden 2 jaar) gastro-en- teritis, bij 3 hernia, bij 3 lever-cirrho- se, bij 40 nephritis, bij 7 kraamvrou wenkoorts en andere ziekten, bij 35 aangeboren zwakte en gebreken, bij 71 ouderdomszwakte, bij 25 geweld- dadigeu dood, bij 2 zelfmoord, bij 127 andere ziekten, bij 75 andere ziekten der ademhalingswerktuigen, hij 63 onbekend. I iiianciëeie Berichten MPIJ. TOT EXPLOITATIE VAN STAATSSPOORWEGEN. Het resultaat der gehouden in schrijving op de nieuwe leaning, groot f 8.000.000 der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, is, dat bedoelde leening grootendeels is genomen door houders van aandee- len en oprichte'rsreohten; zoodat op de met-preferente insolirijvingen slechts ongeveer 4 1/5 kan worden toege- Letteren en Kunst CHRISTELIJKE ORATORIUM- VEREEN1GING. De eerste uitvoering van Otto Taub- maiin's „Eine Deutsche Messe" zal 111 de volgende maand te Amsterdam plaats vinden door de Christelijke Oratorium-Vereeniging, onder leiding van haar directeur, den hoer Johan Sciioonderbeek. Deze „Messe" is bewerkt voor groot koor. dubbelkoor, jongenskoor, soli, orkest en orgeL Als solisten zullen medewerken de dames Tilia Hill, sopraan. Hermine Scholten, alt, en de heeren Albert Jungblut (Berlijn), tenor, en Gerard Zalsman, bas en een daan-oor spe ciaal samengesteld Jongenskoor on der leiding van den lieer H. V. P. Sciioonderbeek. Bovendien werd de welwillende medewerking verkregen van het Arn- sterdamseh a Capella Koor, onder leiding van den heer Anton Aver- kamp (als koor uit de verte). üe orgelpartijen worden gespeeld door den lieer Louis Robert en het instrumentale deel der uitvoering is in handen van het Orkest van het Concertgebouw. De uitvoering zal vermoedelijk door den componist worden bijge woond. Marktnieuws BEVERWIJK. Groente nmarkt. Aangevoerd cn verkocht te Bever wijk op 17 Maart 1911 Spinazie, per mandje 30 ct. Raapstelen, 100 bos f 4. Zuring, per mandje 20 ct. Radijs, 100 bos f 7. Koolrapen, per 100 f 4. Rieten, per 100 1.50. Schorseneeren, per bos 15 ct. Aardap. klei, p. Heet. f 4. ld. zand, 5—f 6. Roode kool, per 100 f 7—f 8. Savoije kool, per 100 36. Bloemkool, Tier 100 f 25. Uien. per Heet. f4.50. Prei, per bos 12 ct. Sla, per 100 krop f 7. Rabarber, per 100 bos 15. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie, per bos 20 ct. Stoomvaartberichten STOOMV.-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het st. Lombok arriveerde 17 Mrt. van Amsterdam te Batavia. Hot st. Java (thuisreis) vertrok 17 Maart van Genua. KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. Het st. Clio vertrok 17 Maart van Konstantinopel naar Piraeus. liet st. Mars vertrok 17 Maart van Amsterdam naar Koningsbergen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st Malang (uitreis) passeerde 16 Maart Oitavos. liet st. Tahanan (uitreis) arriveerde 17 Maart te Lissabon. Het st. Tambora vertrek 16 Maart van Batavia naar Rotterdam. STOOMV.-MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het st. Tantalus, von Amsterdam en Liverpool naar Java, arriveerde 17 Maart te Port-Said. DIVERSE STOOMVAARTLIJNEN. Het st. Derfflinger arriveerde 17 Maart van Japan en Singapore te Amsterdam. Het st. Admiraal (uitreis) vertrok 15 Maart van Durban. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Maart 15. J. G. Harren—Schweit- ler. z., 17. M. E. Groeneveld—v. Wa- veren, z., 18. K. Moorhoff—Molenaar, t., A. M. Derks—Nieuwenhuizen, d., H WillemseEichhorn, d. OVERLEDEN Maart 16. J. G. Th., 20 m., d. v. H. Cornelissen, Vooruitgangstr., J. Win- nubst, 49 i., Brouwersstraat, 17. A. L. Wdchter. 87 j., Zuider Buiten Spaar- ne, J. Nederkoorn, 52 j.. Kamperlaan, A., 22 m., d. v. J. E. Kuiper, Btou- wersstr. Amstanlamsctie Beurs Openingskoersen van 18 Maart 1911. LABOUCMERE OYiiNS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. ZU1D-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 11 1/4, Pref. Peru 40 1/2. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 110, Deli .Maatschappij 478, Medan 265, Nieuwe Asahan 73, Se- mnnbah 495 —500, United Langkat 480. RUBBER-AANDEELEN. interc. Rubber 313/8. PETROLEUM-AANDEELEN. Aangeboden. Koninklijke Petr. 4671/2, Dordt- SChe Olie 157, Moeara Eniru 227, Ge consolideerde 397—396, Sumatra Pa- 1 en 1 bang 177 1/2, Orion 115 1/2. M1JNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 1561/4. Winstbew. 1221/2, Redjang Lebong 905. Preatiger Regentsch. 87. AMERIKAANSCHE MARKT stil Denver 32, Erie 28 1/2, Kansas 34 5/16,' Preferente 66 7/8, Missouri 33 3,8,1 Rock Island 291/2, Southern Rail» 261/8, 1/4, Southern Pacific 115 1/2,' Union Pacific 1751/2, C. Wubash 17 1/4, Wabash Pittsburg 8, Steel 781/8, Car,ren 54, C. Marine's 51/8, Preferente 1G 3/8, Amalgamated 631/8, C. Cigars 58 3/8, 1/2, Bonds G6. ADVERTENTfeN Heden overleed te Arnhem onze Vader en Bohuwdvader, de lieer JOHANNES VAN DE VELDE, in den ouderdom van bijna 88 jaar. Haarlem, 15 Maart 1911. C. J. BUEKERS— VAN DE VELDE. P. G. BUEKERS. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed tot onze Inni ge droefheid, Pu een kortston dig doch hevig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van bijna 83 juren, onze dier bare Echtgenoot. Vader en Be huwd vader Mannes Cornells van der Vangst wid. M. VAN DER ANGS'I VAN KOERSEL. J. H. VAN DER VANGST. M. A. H. C. VAN DER VANGST—VAN DER VEER. Haarlem, 16 Maart 1911. Turfmarkt 2 rood. Eenige en nlgemoenc kennis geving. cgens ziekte kunnen geen bezoeken worden afgewacht. Dc H. Uitvaartdiensten zul len worden gehouden in de Parochiekerk van O. L. Vrouwe Rozenkrans aan het Spaarne op Dinsdag 21 Maart a.s., ten half 8, kwart over 8 en 9 ure, waarvan de II. Mis ten kwarv over 8 zal gezongen worden Heden overleed tol onze diepe droefheid onze jongste lieveling Fredetilia lohaa Bernhard, in den ouderdom van ruim aclit maanden. F. J. BERNHARD. J. H. C. BERN BARD- BRAND. Ove'rveen, 16 Maart 1911. Villa Rozenhof. Heden overleed mijne gehelde Echtgenoote, Maria Fetalis kleine, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 28 jaar. L. P. HESSELS. Haarlem, 16 Maart 1911. Kenneinerstraat 56. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Heden overleed te Alkmaar, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Broeder en Behuwd- broeder BENJAMIN JOSEPH DONNET in den ouderdom van 75 jaren, voorzien ran de Heilig© Sacra menten der Stervenden. Haarlem, 17 Maart 1911- C. J. GONNET. A. M. WANING— GONNET. H. M. CARLIER. Eenige en algemeene kennis geving. be lloer D. BOEREE en Mejuf frouw J. M. BOEREE—VAN DER LAAN betuigen liun hartelijken dank, voor do veelvuldige blijken van belang stelling en vriendschap, die zij van verschillende zijden mochten ont vangen ter gelegenheid van hun zil veren huwelijksfeest. Haarlem, 18 Maart 1911. Raam vest 35. Wordt gevraagd een beschaafde Dame voor assistentie 111 de huishouding, v.-, 9 tot 6 1/2 uur.Brieven onder No„ 26344 Rur. Haarl. Dagblad. Wordt gevraagd een beschaafde Dame om dagelnks 01 eenige dagen p. week in do huishouding te assiatoeren, van half tien tot 5 uur. Brieven onder No. 20399 Bur. Haarl. Dagblad. Een Juffrouw zag zich gaarne geplaatst als Huis houdster, liefst bij 0 mg Höer of kl. gezin. Brieven nder No. 26411 Bur. Haarl. Dagblad. Mevr. D. DE CLF.RC-), Vla Nv*- lieim. Blocxncndaal zoc<t tegen April plaatsing v. een eer -onbevtleitsw. Fransch PUeisie (27 j.), v. huis!», of hu s* Isaanda kinderen, voor vast of tijdelijk

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2