NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8510 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feostdagen. MAANDAG 20 MAART 1931 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)»l-30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DU' NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AtiLNDA DINSDAG 21 MAART. Gr. kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Gebouw H. J. V.: Openbare verga dering H. J. V., 8 uur. Smt Bavo: Cursus in do R.-K. ge- loofs- en zedenleer. Onderwerp: De leer van de kath. kerk over de Sacra menten. Vel sen: Gemeenteraadsvergadering, 11 1/4. Stadsnieuws KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Aan 't ons heden gezonden verslag der vergadering van de Kamer op Dinsdag 7 Februari, ontleen en we, da. een brief aan de Kanier van Koop handel en Fabrieken te Velsen is ge zonden, in antwoord op haar schrij ven van 12 December 1910, betreffen de de verrekenpakketten. Geschreven wordt, dat het volgens de Kamer overweging zou verdienen om alsnog den heer Directeur-Gene raal der Posterijen te wijzen op de minder juiste redactie van alinea G, in verband met alinea 5 van het schrijven der Velsensclie Kamer aan den Directeur-Generaal. Ingekomen was een brief van B. en W. van Haarlem, d.d. 19 Januari, waarbij het gevoelen der Kamer werd gevraagd omtrent do betuiging van adhnesie aan den Baad, aan een ver zoek van B. en W. van Velsen, in te dienen aan H. M. de Koningin en aan do Eerste en Tweede Kamer der Sta- ton-Genernal, om don Ümns bestaan- stnanden overgang (stoompont) over het. Noordzeekananl aldaar, to doen vervangen door een vaste brug van voldoende capaciteit. Besloten wérd het verzoek van Vel sen krachtig te ondersteunen, tevens ouder overlegging van een afdruk van het door de Kamer indertijd in gediend uitvoerig adres aan de Twee de Kamer, waarbij tegen het wegne men vuil do toen nog bestaande brug, uitdrukkelijk is opgekomen. Bij beschikking van B. en W. was om bericht en raad in handen der Kamer gesteld een adres van de ver- eenigiOg legen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken, behelzende het verzoek om met wijzi ging van het bestaande marktregle- mciit, de markt van nuchtere kalve ren. welke thans op do Botermarkt ge houden wordt, te verplaatsen, zoo mo gelijk naar de oude Groenmarkt. Op advies van een uit haar midden benoemde commissie, besloot, de ver gadering gunstig omtrent het verzoek te ad\iseeren. Ook was om bericht en raad in han den der Kamer gesteld een adres van K. lioogeboom on een groot aantal kooplieden in groenten alhier, om wij ziging te brengen in het onlangs op nieuw vastgestelde reglement op de markten. Zij wcnschen namelijk dat do markt voor groenten op Maandag en Donderdag van 1 April tot 31 Oc tober des morgens te 4 uur (thans nog te 6 uur) zal aanvangen, en zoo als verder in dat adres wordt ver meld. Nadat ook dit adres in handen ©ener commissie was gesteld, werd besloten overeenkomstig haar voorstel, tot een afwijzende beschikking op het verzoek to adviseeren. In de vergadering van do Kamer op Dinsdag 7 Maart was ingekomen een gedrukt schrijven van do Kamer te Bergen op Zoom, met toezending van een door haar aan den Directeur- Generaal der Posterijen en Telegra fie gericht adres, houdende verzoek het daarheen te leiden, dat het maxi mum gewicht voor postpakketten worde uitgebreid. Op verzeek dier Kamer werd beslo ten daaraan adliaesie te schenken. ELECTR1SC1IE SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Gedurende de maand Febr. 1911 be droeg hc; aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen: Amsterdam-Haarlem—Zandvoort 13-1.220. Ceintuurbaan te Haarlem 112.677. HiarlemBloemendual 55.381. Totaal 302.278. De ontvangsten per dagkilomete'r bedroegen: Lijn AmsterdamHaarlemZand voort f 34.16. Ceintuurbaan f 34.54 1/2. Liin HaarlemBloemendaal f 38.77, ALBERTS FRóRES. Den hee-ren Alberts een pluim op bun hoed steken 't Is niet meer noo- dig. Hun naam is reeds gevestigd de Koningen der Bioscopen 1 Dat zegt genoeg. Dat zegt, dat het non plus ultra,' het alles overtreffende op bioscopiscli gebied in de Kroon te zien is. En zoo is het inderdaad. Naast dramatische, vroolijke, naast vroolijke, kleurrijke vertnoningen. Al le mooi, helder, duidelijk. De clou van den avond was even wel het sensatiedrama, getiteld ,,De blanke Slavin", een duizend meter lange film. die do aanwezigen gedu rende een uur van het begin tot het einde in de grootste spanning houdt en waarin een over 't, algemeen zeer treffend beeld wordt gegeven van den hnnde! in blanke slavinnen. H.x-wel deze voorstelling in het ge heel niet zedenkwetsend is, is het toch goed gezien van de directie, om deze film op kinder-voorstellingen weg te laten. Wij kunnen als steeds een bezoek aan Alberts Frères ten zeerste aanbe velen. Hondententoonstellln g. Onze stadgenoot, do heer C. Schor nagel. heeft gisteren op de Interna tionale Hondententoonstelling te Rot terdam met een Engelscheu" bulldog 2 eerste prijzen gewonnen. „FAUST." De N. V. De Nederlandsche Opera en Operette van het Rembrandt-The ater te Amsterdam bracht ons in den Schouwburg Zaterdagavond een uit stekende opvoering van Gounod's go- liefde Opera Faust. De hoofdrollen waren in uitsteken de handen bij Mevr. C. Engolen-Se- wing als Margaretha en de hoor J. Moes als Faust, en do heer Paul Pul was Mephisto en Carol Butter Valeii- tijn. Mevr. Engelen—Sewing stelde we derom rhaar groote capaciteiten aLs coloratuu'r-zangeres in de juweelen aria ïn het helderste licht. Waarom het publiek haar daarvoor niet, zoo als gewoonlijk, met een warme ova tie dankte, kwam ons vreemd voor, trouwens de aanwezigen waren den gelieeleu avond niet warm te krijgen. Ook brengen wij een bijeonder woord van hulde aan mej. Faniella als Siebel, die haar dankbare aria met uitstekende voordracht zong: mevrouw Mathijse als Martha deed haar ondankbare rol zeor goed tot baar recht komen. De heer Pul begint ons als Mephis to steeds beter te bevallen, vroeger vonden wij hem in actie nog-niet „dui velscli" genoeg, nu wordt dit veel be ter. De heer Butter eindelijk als Valen- tij'n heeft met deze rol veel succes; zijn mooi geluid is altijd aangenaam orn te hooren. De koren zongen, hoewel af en toe wat gejaagd, zeer zuiver. De heer Kwast, wiens kalme duidelijke lei ding, wij steeds rospecteercn, zorgde er dan evenwel spoedig dat alles weer in de maat kwam. Ons Ilaarlemsche orkest begeleid de uitstekend, de stemming was mooi de soli voor viool, cello etc., werden gloedvol gespeeld en voor eön betrek kelijk kleine bezetting werd er waar het noodig was, zeer veel kracht ont wikkeld. Jammer, dat alle rangen niet bezet waren. I-Iet publiek zal eindelijk toch wel eens weten, dat wat het Rembrandt- Theater biedt, uitstekend mag ge noemd worden. K. MEVROUW POSTMA. Met algemeen leedwezen zal wor den vernomen, dat mevrouw G. PostmaVerburg weldra, tusschen Mei en Augustus, Haarlem zal verla ten. Mevrouw Postina gaat zich te De venter vestigen en samenwonen niet baar zoon, die daar leeraar is aan de lloogere burgcrschuol. Voor de samenleving in Haarlem en omstreken is dat een groot ver lies Mevrouw Postma hooft moeite en tijd en vooral hare toewijding over gehad voor verschillende nuttige in stellingen in deze gemeente, waarvan wij in de eerste plaats noemen de zie- kenverpleaiiig en Tesselscliade. Aan de eerste wijdde zij zich van 1874 af. Jarenlang wus zij er de ziel van. Zij legt die taak neer In de aange naamste positie, die men denken kan, namelijk in volle gewondheid, hoewol zij 9 April reeds haar 75sten verjaar dag zal vieren AVij kunnen erkente lijk voor het vele goede, dat mevrouw Postma voor het algemeen nut heeft gedaan, haar geen beteren wensch medegeven, dan dezen, dat zij in De venter nog vele jaren in gezondheid en aangename rust zal doorbrengen. KUNST ADELT. Men meldt ons: Het Geheel-Onthouders Zangkoor Kunst Adelt van Haarlem gaf Za terdag een uitmuntend geslaagd con cert in de concertzaal van het go- sticht „Meerenberg" met geheel be- langlooz© medewerking van mejuf frouw Ré Levie, piano te Bloemen daal en den heer W. B. Knikker, vio list te Haarlem. Door het koor werden onder meer ten gehoore gebracht: Blauw blauw bloemelyn van C. v. Bennes en Mor gen van C. Beyerle, de twee succes nummers van K A verder de Prolog en het Morgengesang uit Erlkrtnïgs Tochter Goede Morgen, Verianeen naar de Lente, Stille Nacht en Wie geliedje. De laatste twee nummers respectievelijk met quartet en So praansolo. Zooals we van Kunst Adelt eewoon z'i" werd ook nu me- veel gevoel, duidelijke uitspraak en zuiver gezongen. Het talrijke gehoor naar schatting een 400 a 500-tal personen gaf herhaaldelijk van zijn ingenomenheid met het ten ge hoore gebrachte blijk door een lang durig applaus, niets evenwel kon de executanten er toe brengen nog een extra-nummer te geven, daar men weer op tijd naar Huarlem moest. Vooral het Wiegeliedje vond grooten bijval en werd dan ook door de solis te, Mev'r. d. N.A. uitstekend gezon gen. Ook het quartet kweet zich op lofwaardige wijze van zijn taak en gaf goeden aarnertóang le geniéten. Gaven de zangers en niet het minst de zangeressen veel sctioo'ns te genie ten, ook da viool-solist deed zich ken nen als iemand met veel muzikaal ge voel. Welk een warmte van toon wist hij nevens diepte van klank, rein en edel aan zijn prachtinstrume'nt te ontlokken, bij oogenhlikken dacht men een cello te hooren; hij bracht ten gehoore Xüvjrio van M. Bruoh cn Adagio van Rles, verder Berceuse en een aria van Beethoven. Waarlijk het zijn hier niet alleen de toehoor ders nuiar ook de anderen executan ten die genoten hebben. Naar wij ver namen speelt de heer Knikker ook op 1 April op de feestavond van de Ned. Ver. t. A. v. Alc.houdende dran ken in het Brongebouw en het it te verwachten, dat vet* ook daar van des heeren Knikkers spel zullen ge nieten. Degenen die zulks verzuimen zullen zeker ongelijk hebben. Wat mej. Ré Levie betreft, ook haar komt een warm woord van lof toe voor de schitterende wijze waarop ze haar dikwijls lastige taak van bege leiding vervulde, zij was zooals ge woonlijk, d. w. z. onverbeterlijk. En ten slotte zij ook hulde gebracht aan den heer P. de Nobel, die het koo'r onder zijn begeesterende leiding weer zooveel te genieten deed geven. Men ging da'n ook, na een hartelijke toe spraak door den directeur, prof. v. Walsein in de ontvangkamer, naar Haarlem terug te ongeveer 10 1/2 uur, doch niet met een vaarwel, maar met een tot weerzien. Jonge Vr ij zinnige n. Binnenkort zal voor de Jonge Vrij zinnigen Propaganda-club „Haar lem" de heer W. Meerwaldt, leeruar in de economie te Amsterdam, spre ken over het onderwerp: „Arbeidsver- deeling." BAL-MASQUé BRONGEBOUW. Zondagavond is in de Brouzaal het Bal-masqué gegeven. Door den bloe mist Van Delden was er een fraaie tuin gemaakt met witgeschilderde hekjes en veel groen. Tot in de con- versatiezalen reikte de lusthof. Onder de costumes viel vooral de jupe-culotte op. Er waren niet min der dan vier dames die dit moderne kleedingstuk droegen. En de jury bekroonde ze alle vier. Deze, bestaande uit de hceren G. J. van Gasteren, J. Bronner en J. Mer- ckens kende de prijzen als volgt toe: Fraaiste dames-costuun): 1ste prijs Nieuwe Mode 1911 (Jupe-culotte), 2de prijs Academiciène. Fraaiste heerencostuum; Hendrik IV, Zonderlingste dames-costuum: Vliegmachine: Zonderlingste heerencostuum: 1ste prijs, Dandy, 2de prijs August de Domme. Best bij elkaar passend paai': Ba boe met bediende. Damesgroep: Drie dames in harem- rok. Heerengroep: Orgeldraaiers. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. UITVAART G. KLIJN. Reeds voor den aanvang van den lijkdienst, die gewijd zou worden aan de nagedachtenis van den heer G. Klijn, was 't Lokaal voor Chr. be langen alhier Zaterdag gevuld met vrienden en belangstellenden. Onder de aanwezigen merkten we op het be stuur van de school, den burgemees ter met enkele raadsleden cn ver- -hillende hoofden van scholen, uit den omtrek. O^k de kinderen der beide hoogste klassen waren aanwezig. Te 2 uur opende Ds. J. H. Wolters den dienst mét gebed, en sprak eeni ge treffende woorden van waardee- ring en vriendschap voor den overle dene, die gehoopt had, aan den avond van zijn leven nog zooveel te kunnen doen voor de gemeente, die hij eenige jaren als ouderling had ge diend. Daarna schetste de heer J. L. Zee- gers, directeur van Meer en Bosch, den overledene als warm strijder voor het Chr. Onderwijs, als een man. die de stormen had meegemaakt en die nog altijd jong was, al naderde hij het einde van zijn 65ste levens jaar Namens het bestuur dankte spreker voor de vele en belangrijke diensten, door den heer Klijn aan do Chr. School te Heemstede Ixrwezen. De volgende spreker was de heer Jleijdanus, onderwijzer aan de school, die uit naam van leerlingen, oud- lcerlingcn en personeel warme hulde bracht aan den overledene, dien hij gekend had als een goed onderwijzer, êcn goed vriend van de kinderen, een goed hoofd voor zijn personeel. D.o heer Loran, hoofd van de Chr. School voor den werkenden stand te Haarlem, sprak als vriend van den overledene eenige hartelijke en gloed volle woorden, tot de bedroefde fafui- li'. en herdacht hem als onderwijzer aan de Chr normaallessen. De heer J. A. Hoekendijk herdacht den heer Klijn in zrn arlwid op Meer en Bosch ür A. II. de Hartog. pre dikant te Haarlem, sprak nis vriend en geestverwant» die meeleefde in den siriïd voor :t geloof. De heeren Kruijswijk, voorz. van de Chr. Zangvereeniging Ex. Animo", en W. Valkenburg, hoofd der Chr. School to Nieuw-Vennep, volgden als spre kers. De hc-er G. van den Berg sloot met eenige schoono versregelen de rij der sprekers. Onder het luiden der klok werd het stoffelijk overschot door broeders van Meer en Bosch naar de laatste rust plaats gedragen. Aan het graf werd namens do fa milie, door broeder J. A. Hoekendijk een woord van dank gesproken voor al de bewijzen van hartelijkheid en belangstelling in dezen moeilijken tijd door de familie ondervonden. De kinderen zongen aan 't graf Ps, 103 8 en 9. SÏNTPOORT. Bij de alhier gehouden stemmïng van stemgerechtigden der Ned. Herv. kork over het al of niet voortlxstaan van het kiescollege is besloten dat college te behouden. De politiehond van den Rijksveld wachter K. alhier, werd bij het vech ten met een grooteren hond zooda nig toegetakeld, dat de eigenaar be sluiten moest het dier af te maken. VELSEN. STUKKN VAN DEN RAAD. Door den heer YV. Landeweerd en 68 anderen te Santpoort is adhaesie ie-tuigd aan het voorstel van den heer F. C. J. Netscher, om bet personeel aan de O. L. School te Suntpoort niet twee leerkrachten uit te breiden. De adressanten zouden bij de nood zakelijk geworden verbouwing o. m. gaarne zien, dat liet arresuuitculo- kaal uit het schoolgebouw verdween. De arrondissenients-schoolopziener te Beverwijk adviseert gunstig op 's heeren Netschers voorstel. I)e meer derheid van het college van B. eii VV. meent de aanneming evenwel te moe- ton ontraden. Het Schaalarmbestinir verzoekt ,het subsidie voor deu dionst van 1910 met 1150 te willen verhoogen, aan gezien anders de dienst over 1911 zou worden gedrukt. Er is een nadeelig slot van 1142.04. B. en W. stellen den raad voor het buitengewoon subsidie te verloenen. Door de Binnenl. Exploit. Mij. van Onroerende goederen is gestort voor onderhoud van bestrating en brug in het uitbreidingsplan IJmuiden 1905— 1907 een bedrag van ƒ3325. Voor dit bouwplan is reeds vastgesteld een ka pitaal van 10.300. B. en VV. stellen voor, te besluiten tot aankoop van een inschrijving in het Grootboek der 3 pCt. N. S. voor een bedrag van ongeveer ƒ3325. De heer P. H. IJdemn te Velsen verzoekt voor den bouw van een pak huis afwijking van art. 8 der bouw verordening. B en VV. stellen voor, op het ver zoek afwijzend te beschikken, aange zien art. 8 der bouwverordening een afwijking als door den heer IJdema gevraagd niet toelaat De Gezondheids-commissie advi seert tot onbewoonbaarverklaring van de pcrceelen Willemsbeekweg E No. 17 en 18, Sectie M. no. 353 cn 339. i'j -behoorer.de aan den heer Fr. Koks to Velseroord. B. en VV. stellen voor, de weningen onbewoonbaar te verklaren en den onlruimingstermijn op twee maanden te stellen. B. on VV. stellen deu Raad voor, een tij del "ke geldleening van ƒ50.000 aan te gn-an, tégen ©en rente van ten hoogsle 5 pCt. 'sjaars, onder bepa ling, dat deze leening vóór 31 Decem ber 1911 wordt afgelost. De leening moot worden aangegaan, omdat hof. Rijkssubsidie ten behoeve vim oen nieuwe school met ondenv ijzers wo ning te IJmuiden eerst komt, uls hot gebouw nagenoeg gereed is. De heeren H. C. van Heyst e. a., aannemers in do gemeente Velsen, spreken er hun bevreemding over uit, dat alle hout- en ijzerwaren ten dien ste der gemeente worden geleverd door den hoer J. G. ten Brocko te Velseroord. Zij dringen in een adres op betere verdeeling aan. R. en VV. stellen voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer W. Polderman e. a. ver zoeken om rïoleering van een gedeel te van den Rijksstraatweg te IJmui den. B. en W. zijn van oordeel, dat geen ftlgeheele riolcering van het bedoelde straatzedeelte noodzakelijk is. Al leen het gedeelte van den Rijksstraat weg van'de R. K. kerk af tot de villa van Dr. Veldman behoeft riolecring de overige perceelen krijgen aanslui ting aan den nieuwen straatweg langs den spoorweg. B. en VV. hebben l>e- rcids aan adressanten bericht, dat zij deze rioleering tot stand zullen bren gen, wanneer belanghebbenden be reid zijn 50 pCt. der kosten bij te dru- gen (pl. min. 150). B. en VV. stellen voor, dit adres in hunne handen te stellen ter afdoening. IJMUIDEN. BTj Kon. besluit van 18 dezer is tot commissaris der loodsen, tevens öntr vanger der loodsgelden te Zaandam benoemd de adjunct-commissaris de'r loodsen te IJmuiden, R. Dobbenga. Binnenland SOCIALE VERZEKERING. In „Het Volk" is een aanvang ge maakt met het afdrukken van bet aan het partijbestuur uitgebrachte rnp- uort over Sociale Verzekering, dut op het Panschcongres der S. D. A. P. be handeld zal worden. Hel rapport is opgesteld door een door het pa rtii be stuur benoemde commissie, waarvan deel uitmaakten J. H. Schaper, nis voorzitter. J. E. W Dnljs, L. lleijer- nians en J. v. d. Tempel als leden en mr. G. VV. Sannes als secretaris-rap porteur. MIDDENSTANDSCONGRES. De heer J. Das Dzn., voorzitter van den Alg. Ned. Molenaarsbond heeft 'n prae-adivies uitgebracht over: het nut vau het houden van tentoonstellingen voor den Middenstand een der pun ten van behandeling voor het aan staand Middenstandscongres. De con clusies van het prae-advies zijn saam gevat in deze motie: De Nederlandsche Bond van Ver- eenïgingen van den handeldrijvenden en industrieeie Middenstand, op Juli te Roermond, in algemeene vergade ring bijeen zijnde, gehoord hebbende de besprekingen omtrent, de al of niet wenschelijkheid van tentoonstellin gen, is van oordeel, dat het houden van internationale tentoonstellingen uit economisch oog punt zeer aanbevelenswaardig is; dat het houden van nationale ten toonstellingen meerdere aanbeveling verdient; dat het hebben van een zoo volle dig mogelijk bedrijfsmuseum met een daaraan verbonden goeden voorlich tingsdienst, op verschillende centra's des lands, de voorkeur verdient. EEN GRENS-AVONTUUR. Een rijwiolbandenfabrikant uit Am sterdam maakte voor enkele dagen een tochtje door Zuid-Limburg per auto mobiel voor 't doen van zaken. Een zijner afnemers uit de streek maakte den auto-tocht mede. Daar èn dc chauffeur èn al de inzittenden niet wisten de juiste grensscheiding tus schen Duitschland en Nederland, be vond de auto zich plots in de nabijheid van Bocholtz op Duitsch grondgebied. De Duitsche douanebeambten lieten ze verder ongemoeid, ofschoon zij geen voldoende rijbewijzen bij zich hadden. Zoodrrf bemerkt werd, dat x© zich op Duitsch grondgebied bevon- oen, tuften de heeren naar Nederland terug. Maar aan d© grenzen stonden do Nederlandsche ambtenaren, die, daar de auto naderde op een weg, die \erboden was voor den invoer, beslag legden cp de Hullandscke automobiel, wijl de Amsterdammers geen geld ge- neeg bij zich hadden don vrij lioogcn borgtocht te storten. Dientengevolge werd de auto in een schuur gestald. De ijverige ambtenaar móet vor- klaard hebben, spijt te hebben zijn dienstijver zóóver te hebben uitge strekt. Voor de Amsterdammers was liet een minder prettig avontuurzco schrijft „De Tijd". OF BEETHOVEN ZELF DIRIGEERT. Iemand betreedt een muziekhandel te '8-Gravenhagc en vraagt Kan ik een kaart bekomen voor de uitvoering der symfonieèn van den Beethoven-cyclus, 'n voorplaats galerij Zeker, meneer. Laat 's zien, dal valt op den.... op den.... Vóór u verder gaat weet o ook of de componist ze zelf dirigeert De ander kijkt eens veelbeteekenend naar des bezoekers stalen gezicht, en antwoordt zonder aarzeling Zekerheid is er nog niet, maar men is wel met Beethoven in onder handeling. O, is het antwoord. Ilm, dan wacht ik toch maar liever, tot tr zekerheid is. En met beleefden groet verlaat hij deu winkel. („N. Cf). BOEFJF.S. Doordat een ambtenaar der ge meente Breda toevallig een jongen, van wien hij wist. dat hij geen ver diensten had, een postwissel van 2 naar zijn moeder, die elders woon achtig is, zag zenden, is de politie al daar een bende van een vierlol jon gens op het spoor gekomen, die bij verschillende winkeliers in den laat- sten tijd de laden hadden gelicht, tot c-en totaal bedrag van ruim ƒ30. Do twee voornaamste schuldigen, v. cl. K. en A. van N., beiden 14 jaar, 1 eb ben ten slotte bekend. HORTUSGEBOUWEN TE AMSTERDAM. Verschenen is de voordracht van B. en W. van Amsterdam tot wijziging van de Hortusgebouwen in verband met den wensch van prof. Hugo de Vries. De kosten van het overgelegd© ontwerp worden geraamd op ƒ203,000. AANRANDING. Te Borsselen is dc landbouwer C. Mol, toen hij zich naar huis begaf, slaande gehouden door een man, met de woorden „je geld of je leven". Daar Mol geen geld had, eischte de aanvaller „z'n gouwe knoopeu". Mol, die zich tegen zijn aanvaller niet opgewassen gevoelde, gaf zijn hemdsknoopen. De politie heeft den verinoedelijken dader reeds in ver hoor genomen. DOORWERTH. De vereeniging Doorwerth hield een vergadering- Meegedeeld werd, dut do minister wel subsidie wil geven, mits het kasteel geheel in den vroeger cn toestand teruggebracht wordL Daartegen werden nog al bezwaren ingébracht. Ten slotte werd ©en commissie van deskundigen benoemd, om de zaak nog eens te bestudeert:). STUKADOORSUITSI. UITING. In verband met een te Rotterdam reeds geruimen tijd durende partieolë staking van stukadoors is in ee» vergadering van patroons in het bonW vak aldaar besloten om van boden Maandag af op allo bouwwer ken de stukadoors uit te sluiten. Dez«

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1