SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. Hookey. Korf bal. Icuolitvafiirt. Zwemmen. België— Nederland Nederland wint 5 L 't Nederlandsch elftal heeft bij zijn aankomst te Antwerpen Zondag middag om 12 uur een hartelijke ontvangst genoten. 't Meerendeel der spelers was pas met den ochtendtrein naar België af gereisd, en maakte de reis iii gezel schap van tallooze supporters. En toen de verschillende oranje-elltallers te Antwerpen op 't Stationsplein kwa men, stonden daar een drom van met rood-wit-blauw getooide aanhangers die iederen speler met luide cheers begroetten. Dat was een aardige in trede. In de stad overal Hollanders. De vaderlandsche kleuren op hun borst deden hen herkennen. In vroolijke groepjes doorkruisten de meesten eerst eens de stad, alvorens tegen een uur of half twee naar Kiel te gaan, waar 't terrein voor den groo- ten strijd zich bevindt. Als altijd zal BelgiëNederland weer op 't Beer schotterrein worden gespeeld. Tegen tweeën op 't veld gekomen, kan ik daar dadelijk constatoeren hoe buitengewoon groot de belang stelling voor den Holland—België- strijd ditmaal is te Antwerpen. Hoe wel 't nog minstens een uur moet du ren eer de wedstrijd kan beginnen, zijn er al duizenden toeschouwer; rondom het speelveld aanwezig. Velen van hen zijn er al van half één af, en ze hebben heel genoeglijk hun twaalf uurtje op het Beerschotterrein ge bruikt, in het bezit van hun kostbaar en moeilijk verworven plaatsje. En 't blijft toeschouwers stroomen' Ofschoon alle zitplaatsen uitverkocht zijn, getroosten honderden zioh drie francs voor een tribuneplaats te beta len en zich te behelpen met een (zij het dan ook uitstekende) staanplaats. Dc regeling op het terrein is wer kelijk uitstekend verzorgd; de ordehe- palixigen werken keurig en dat wil wat zeggen, als minstens twaalf duizend menschen present zijn! Werkelijk zijn tegen een uur of drie alle rangen bezet. Het speelveld, dat prachtig vlak is en uitstekend in orde, is aan alle zijden omringd door (overdekte en onoverdekte) tribunes, en de geweldige menschenzee rond 't terTein levert een waarlijk indrukwek kend schouwspel op. Het Nederlandsch en het Belgisch elftal komen achtereenvolgens te voorschijn, begroet met gejuich en applaus. De Korver tosst met Poelmans, wint en verkiest eerst tegen de zon (wind is er weinig of niet) in te stie len. Ons team, gedost in de welbekende oranje-jerseys, is geheel volledig; de Belgen hebben invallers voor hun mid denvoor Six en den rechtsbinnen Van Houtte. Als te 3 uur 20 Suetens aftrapt, op het aanvangssein van Referee H. S. Campbell, vangen de volgende spelers den strijd aan: België: Leroy, Anürieu, Poelmans (capt.), Bossaert. Verhoogen, v. Hoorden, Goetinck, v. Boxtaele, Suetens, Saeys, Paternostre. Nederland: v. Berckel, Thomée, Francken, Lut- jens, Welcker, Hórburger, de Korver (capt.), Fortgens, Otten, de Wolff, Góbel. Dadelijk zijn de oranjemenschen de aanvalleude partij, en biunen een paar minuten neemt Van Berckel al een keurigen corner op 't Belgische doel, waaruit nog een gevaarlijk oogenblikje voor de rood-zwarten ont staat. 't Spel verplaatst zich vlug, hoe wel er nog weinig combinatie In zit. Otten begint slecht, door een vrijen bal totaal te missen, maar 't loopt zonder gevaren af, en het Holland- sche dee! is in de eerste periode van den strijd geen moment in gevaar. Aan de andere zijde komt onze aan val spoedig op streek, en vertoont een keurig combinatiespel, waartegen de Belgische middeulinie niet is opge wassen. Poelmaus en Andrieu krijgen zwaar werk. en lang kunnen zij de lievige pressie niet weerstaan. Nadat j een schot van Van Berckel door den keeper is weggewerkt, belandt de bal bij Welcker, die zuiver voor doal plaatst. Francken is er juist bijtijds met z'n hoofd bij en kopt totaal on houdbaar den bal langs Leroy, zoodat na 9 minuten reeds het scoringbord aanwijstHollande 1, Bclgique 0. Onder "root enthousiasme van de Hollandsche supporters wordt de strijd voortgezet. en bliift geheel in 't voordeel der oranjemenschen. De Bel gische aanvalslinie is heel zwak, com bineert volstrekt niet, bereikt niets en speelt volgens do verouderde kick- and-rush-methode. Gevaarlijk is zij geen oogenblik. Krijgt b.v. Suetens den bal, dan zet hij dien op goed ge luk maar hard over naar den links buiten, liefst een eind naar voren. Die repliceert dan met een flinken pil naar rechtsbuiten, die zich in de leng te van het speelveld vergist en te ver vooruittrapt. Out bal Dat gebeurt telkens. Weliswaar loopen de Belgi sche voorwaarts hard, maar met dat onbekookte trap-maar-raak-spel zijn ze tegen de kalme, tactisch spelende nollandsche verdediging vrij onge vaarlijk. Speciaal Hörburger heeft weinig moeite met z'n vleugel. Fort gens voldoet minder, inaar De Korver en de backs werken solide, en de Bel gen kunnen "t niet eens tot een goed schot brengen. Onze voorhoede komt steeds beier op droef en schuift, een keurig shoit- passing spelend, telkens door de ver dediging der tegenstanders. Vooral Francken-Lutjena-Welcker doen mooi werk. En Leroy heeft benauwde oogenblikjes. Vooral eonmaal. als Welcker den bal aan Lutjcns geeft, die plotseling hard schiet vlak naast, helaas. En een paar maal ko men Lutjens en Thoméu vlak voor den keeper, maar de Delvemiar is z'n ;chot vandaag kwijt en mi3t twee gemakkelijke kansen, om de score te verhoogen. Toch kan nr. 2 niet uitblijyen, en die goal komt op bijna dezelfde ma nier als de eerste. eer ontwijkt Wel cker handig vou Hoorden, weer zot hij keurig voor en weer is het Fran ckou, die opvangt en van duo meier afstand Leroy passeert (0—2). Er zijn nu 36 minuten gespeeld. Nog komt er even een gevaarlijk oogenbiikje voor de Belgen, ais een voorzet van Lutjens langs, hot doel rolt. Francken is juist iets te laat en kan den bal niet bereiken. Als de rust wordt aangekondigd is de stand nog 2in ons voordeel, en gezien de spelverhouding roken on schier alle Hollanders met zekerheid overwinning van het oranje- elftal. Toch brengt de tweede helft eerst een korten tijd van overwicht der Belgen, die, hoewel ze ln speltactiok te kort schieten, oen poosje den bal voor het Nederlandsch doel weten te houden door hun enthousiast aanval len. Poelmans neemt een vrijen schop op ons dool, en daarna heeft Góbel een hard schot van vlafibij te stop pen. Even later staan twee Belgen doel, maar 't 'tamme balletje, dal Gobel bereikt trapt hij weg. Da delijk volgt een hoog, hard schot. De keeper slaat corner. Nu doet het oranje vijftal weer een paar snelle aanvallen, en de Belgische iniddeuLinie treedt daartegen zwak jes op. Er is pas 11 minuten (na rust) gespeeld, als Welcker een ver naar oren getrapten bal achterhaalt en voorzet. Francken's hoofd is er bij, en no. 3 zit (03). Daverend gejuich van 't talrijke oranjegezinde deel van het publiek. Die dorde goal beteekent vrijwel do wisse nederlaag voor Belgiel Wel gaan de roode voorwaarts weer tot den aanval over, maar de achterstand s veel te groot om op te halen. Bo- endien weet Suetens als hij alleen voor open doel staat nog naast te trappen. Francken faalt vlak daarna bij een dito kans aan de overzijde, maar daarna komen de Belgen terug. Gobel krijgt vier harde schoten vlak na el kaar te stoppen. Hij deed dat uitste kend, en stompt alles weg. Maar even later zet Goetinck voor. Zijn voor hoede-collega's missen den bal, maar Saeys weet 't lee* nog juist in Pa- ternostre's richting te duwen. De Bel gische linksbuiten vangt op, en schiet in eens van den linkervleugel af hard 't doel. Hel is een hijzonder mooi doelpunt! (13). Met dit heldenfeit hebben de Bel- j gen echter al bun kruit verschoten, en de restende tien minuten van den wedstrijd worden door Holland be nut met hevig aanvallen. Thomée maakt er nog 41 van, door een voorzet van v. Berckel vlak voor doel staande in te zetten en een minuut oor het einde komt de bal na goed spel van Thomée bij Welcker, die de kroon zet op zijn mooie werk van de zen middag door met een goed schot Nederland s vijfde en laatste goal te maken (1—5). Dadelijk daarna is het tijd, en heeft Holland met 51 zeer verdiend gezegevierd. Aan den feestmaaltijd in „Metropole" heeft de uitreiking van de Van den Abeele-beker aan den Nederlandschen aanvoerder plaats. Nog een lange nabetrachting op dezen wedstrijd te houden is vol maakt onnoodig. Holland was verre de meerdere, speciaal in voorhoede en middenlinie. Alleen Fortgens en Thomée voldeden slechts matig. Ot ten speelde natuurlijk weer uitste kend; De Wolff ook zeer voldoende, veel beter dan de vorige week, en Gö- bel leverde uitstekend werk in het doel. Van onze beide Haarlemsche spe lers nog dit: Francken heeft uitste kend gespeeld. Hij toonde zich weer 'n uitnemende tacticus, en een zeer productief aanvaller. En toch toch is hij m. i. als linksbinnen nog beter. De Wolff speelde solide, zonder uit te blinken. Overigens "t is wel ei genaardig in Haarlem's competi tiewedstrijden speelt hij steeds in be ter vorm. Toch hij heeft vrij wel voldaan. Bij de Belgen de voorhoede slecht (misschien brengt opneming van De Veen, Six en Van Houtte wat verbete ring?) Middenlinie zwak. De backs, speciaal Poelmans, speelden een uit stekend spel, en de doelman deed z'i wérk over het geheel naar behooren. Scheidsrechter Campbell trad steeds zeer beslist op, eh toonde zich een eerste klas-arbiter. R. P. Nedorlandsche Voetbalbond. Door den wedstrijd België—Holland w aren het alleen H. B. S. en D. F. C., dio gisteren \oor de Westelijke 1ste klasse legen elkaar in het strijdperk traden. De zwarte Hagenaars speel den keurig en wonnen met 42. Door deze nederlaag verhuisden de Dordte- naren van de 5e naar de 8ste plaats. Dc stand in de Westelijke 1ste klas se luidt thans Doelp. bC i CA 1 1 1' -* fl. 1 fcu Sparta 14 10 3 1 23 46—15 1.64 V. 0. C. 14 7 5 2 19 27—19 1.36 Velocitas 14 7 3 4 17 28—19 1.21 H. B. S. 18 8 5 5 21 35-31 1.16 H. V. V. 16 4 8 4 16 35—29 1.— Haarlem 16 5 6 5 IC 29—26 1.— 11. F. C. 17 6 5 6 17 31—31 1.— D. F. C. 18 8 2 8 18 29-36 1.— Quick. 16 4 7 5 15 26—28 Ü.94 Hercules 16 2 4 10 8 17—35 0.50 't Zesde 19 2 3 14 8 13-47 0.42 RESERVE 1ste KLASSE N. V. B. Do reserve 1st klasse speelde als volgt Rotterdam: Sparta 11—11. V. V. II 3—1. Den Haag Quick II—H. F. C. II 1-0. Amsterdam: A. F. C. II—II. B. S. II 1-0. Utrecht :Hercules II—Haarlem II 0-5. QUICK II—H. F. C. II, 1-0 Quick II wist H. F. C. II met 1-0 in Den Hag te vérslaan. Do Hage naars waren dan ook gedurende den geheolen wedstrijd de sterkere; al leen aan 't goede keepen van H. v. d. Weerd was 't wel te danken, dat H. F. C. maar met 10 heeft verloren. Zijn keepen was gewoon schitterend. Schot op schot wist hij te houden, zelfs een penalty door de Hagenaars genomen, stopte hij met een zeker heid, alsof 't zijn dagelijksch werk was. Doch hoe schitteTend H. F. C.'s keeper ook was, hoe Sandbérg en H. 'e Sueur ook werkten, een goal moest er komen, dat stond vast. Kort voor half-time krijgen we dan ook een mooien voorzot van Quick te zien, die met een kalm onhoudbaar schot in een doelpunt wordt omgezet. De ee- nige goal van den wedstrijd. Met 1—0 in 't voordeel van Quick gaat half-time in. De H. F. C.'ers «zijn echter vol moed. Ze krijgen den wind in den rug en dat zegt wat. Maar wee'r neemt Quick 't spel in handen en eet de H. F. C.'ërs lealijk in het nauw te brengen. De voorhoede der Haarlemmers voert niets moor uit; alleen Pelteuburg komt voor zijn hard en onvermoeid werken zeker 'n oord van lof toe. In de achterhoede is II. Ie Sueuï de ster. Zeldzaam fraai weet hij den bal telkens weer van zijne tegenstan ders af te pakken en weer naar zijn voorhoede terug te zenden. Noemen we dan Sandberg nog, dan is al 't goede van 't H. F. C.-eftal ge zegd. De rest van 't elftal speelde verre van goed. De Hagenaars waren zonder een enkele uitzondering su bliem. Dc overwinning was dan ook méér dan verdiend. HERCULES II—HAARLEM II. 0-5. Als om 2 uur begonnen wordt heeft Hercules den toss gewonnen en speelt met den sterken wind mee. De Utrechtenaren hebben gedurende de eerste helft de overhand maar weten dit niet in doelpunten uit te druk ken. Haarlem doet evenwel telkens zeer gevaarlijke uitvallen en uit een daarvan weer Blankevoort met een mooi boogschot te doelpunten (01). De Utrechtenaren roeken nu het spel te forceoren en dikwijls wordt te forsch gespeeld. De achterhoede van Haarlem weet verder uitstekend stand te houden en als de rust in treedt is de stand nog onveranderd. Na de thee heeft Haarlem het bes te van het spel en weet dit tevens uit te drukken in 4 doelpunten, alle van den voet van Houtkooper. Het is dan ook aan het uitstekende doelver- dodigen van den Hercules* keeper te danken, dat de score niet hoogeT werd. Speciaal de derde en vijfde goal waren voor hem onhoudbaar. Bijleveld had nog eenige malen pech, daar hij hard tegen den paal schoot Als lijd gefloten wordt, heeft Haar lem II welverdiend met 5—0 gewon nen. Bij Hercules waren goed kee per Haak, Ottolander en Quadvlieg, bij Haarlem Houtkooper, de Koek, Guldemond en Zijlinga. In de Westelijke tweede klasse won V. V. A. van V. U. C. met 30, Ajax won in Den Helder van de A. F. H. C. met 61 en R. A. P. sloeg met 31 Victoria. Drie Amsterdamsche veree- nigingen wonnen dus alle. De stand in deze competitie is nu Westelijke 2e klasse A. Doelp. f i Kampong D. V. S. D. V. V. V. V. A. Neptimus Achilles Ajax L. V. U. C. 3 3 s I 2 29 59—18 1.70 3 28 52—24 1.55 5 21 39—32 1.: 6 22 48-38 1.22 7 17 38—29 1. 9 16 36-33 0. 8 14 33-44 0. 12 10 27—46 0.55 13 10 23—60 0.55 12 9 19-50 0.50 klasse B. 30 70—12 1.87 6 19 29—25 1.18 5 17 38—29 1.13 7 16 35-42 1.06 6 14 37—32 1.— 6 13 18—30 0.86 9 13 19-37 0.81 10 10 32—43 0.66 12 6 27—48 0.37 Westelijke 2e Ajax 16 14 2 Volharding 16 9 1 Alcra. Vlet. 15 7 3 U. V. V. 15 8- R. A. P. 14 6 2 AU. Weerb. 15 4 5 Victoria 16 6 1 A. F. H. C. 15 5 - E. D. O. 16 2 2 In het Oosten won in de nk-compe- titie G V. C. van Wilhelmina met 3—1 U. D. van P. W. met 5—2. In do Noordelijke 2e klasse behaalde Frisia definitief het kampioenschap van een 50 op Forward, zoodat nu de Leeu- der club 3 kampioen-elftallen heelt. Noordelijk Spuria dus Te Am sterdam werd ook nog buiten de com petitie gespeeld. A. V. V. won nu het gouden kiuis van het sterke D. E. C. met 1—0, terwijl A. V. C. op haar ter rein Alcmaria Victrix ontving, in wel ken wedstrijd niet gedoelpunt werd. E. D. O. verloor mot 53 van Blauw wit. HET WESTELIJK 2e KLASSE KAMPIOENSCHAP. Naar „De Ct." verneemt, zal zeer waarschijnlijk reeds Zondag a. s. de eerste wedstrijd om het Westelijk 2e klasse kampioenschap gespeeld wor den on wel te Delft tusschen Concor dia en Ajax. VERGADERING. Op de bestuursvergadering van den N. V. B. werd in zake het niet opko- van Alcmaria Victrix tegen Ajax te Amsterdam een commissie van on derzoek benoemd, bestaande uit de heeren Hirschmann, Wijnands en Wijnmalen. Ten opzichte van de promotie der Westelijke en Zuidelijke 2e klasse werd bepaald, dat aUeen Concordia en Ajax een promotie-kans zal worden gegeven, zoodat M. V. V. O. (Middel burg) daarvoor niet in aanmerking komt. Wegens terugtrekking van Oranje- Nassau cn D. V. C. uit de competitie, zal dc dcradatie-competitie der Oos telijke 2e klasso vervallen. Voorts werd bepaald, dat de kam- pioens- eu promotiewedstrijden de voorkeur zuUen hebben boven even tueel nog te spelen competitie-wed strijden. Zoo zal tevens ook geen uit stel verleend worden, zelfs wanneer internationale wedstrijden zijn vast gesteld. Den N. V. B.-afgevaardigde bij de F. I. F. A. werd opgedragen een vol doende contröle te trachten te verkrij gen op de toepassing der spelregels in de verschiUende landen, bij dezen internationalen bond aangesloten. Den scheidsrechters zal verzocht worden zorg te dragen, dat de wed strijden in den vervolge op tijd aan vangen, of anders de geconstateerde overtreding aan het bondsbureau te melden. OOST NEDERLANDWEST DU1TSCHLAND. Het-West-Duitse he elftal, dat op 9 April a.s. te Arnhem zal spelen is vast gesteld als volgt: Lólmer (F.C.M Gladbach); Breuer (F. C. Allmania Aachen), Koenen (Bonner F.V.); SchiUing (Duisburger Sp. V.), Reich (Cölner Ballsp. Cl.), Scwagmeyer (DusseldoTfer F. C-); Schieffer (Cólner F. C.), Umbach (F. C. M. Gladbachi, H. Fischer (Duisb. F. C.), Lochmüller (Duisb. F. C.) en W. Fischer (Duisb. F.C.). Scheidsrechter is de heer H. J. Wil ling De tegcnwedslrijd op 7 Mei a.s. zal waarschijnlijk te M. Gladbach plaats hebben. Noord-Hollandsche Voetbalbond H. V. V.— ALKM.VICTR1X II. Als scheidsrechter Huisman laat aanvangen, is de H. V. V. dadelijk sterker. De gasten, die slechts met 9 spelers zijn gekomen, bepalen zich in hoofdzaak tot verdedigen, zoodat de H. V. V. voorhoede het niet verder kan brengen dan de beide backs van A. V. Een enkele doorbraak der gas ten, geleid door den linksuiterst, loopt op niets uit, daar Ln de voorhoe de het gemis van 2 spelers geducht wordt gevoeld. Hoewel de centertialf van H. V. V. dikwijls goed opbrengt en plaatst, blijft scoren uit Wanhopig is het te zien, hoe op een moment de geheele H. V. V.-voorhoede staat te schieten, doch het is de vroeger zoo bekende Haarlem-pech, die in deze periode de A. V. te hulp komt. Nadat nog een goed geplaatste cor ner op onbegrijpelijke wijze wordt overgeschoten, is het halftime. H. V. V. krijgt thans den vrij ster ken wind in den rug en dringt A. V. dadelijk naar eigen speelhelft terug. Het schieten der voorhoede is beter dan vóór rust, maar aangezien ge heel A. V. staat te verdedigen, belet op het juiste moment een been of hoofd der tegenpartij te scoren. Toch hangt er een doelpunt in de lucht. Eén oogenblik, als bij een doorbraak van A. V. de backs te ver zijn opgedron gen, neemt de centervoor van H.V.V. den bal mee, passeert eenige tegen standers en geeft met een schuiver zijn rood witte club de leiding. Dit schijnt te helpen en van nu af aan speelt de voorhoede haar beste spel. Dezelfde speler krijgt even later den ba! van den centerhaJf en scodrt in buitenspelpositie de tweede goal. Het is thans aanvallen en verdedigen en wanneer de achterback van A. V. geen uitweg meer ziet, trapt hij cor ner. Deze, goed voor doel geplaatst, wordt even goed door den rechtsbin nen ingekopt Nog steeds enkele minuten zijn te spelen, doch verder doelpunten blijft uit en als tijd gefloten wordt, heeft de H. V. V. welverdiend haar laat- sten thuiswedstrijd van dit seizoen met 30 gewonnen, hetgeen met een weinig gei uk best 6—0 had kunnen zijn. Den 9 A. V.-spelers een woord van hulde voor hun hard werken en vol houden; de beide backs en de rechts half blonken uit. Bij H. V. V. do halfback-linie, de centervoor en rechts binnen de bes ten. De achterhoede kreeg te weinig te doen om daarover te kunnen oor- deelen. Haarlemsche ïoetbalboul KLEIN HAARLEM III—B. V. V. II, 3—1. PROMOTIEWEDSTRIJD. Deze wedstrijd werd op onzijdig terrein, n.L dat van H. F. C., gespeeld Als de scheidsrechter beginnen blaast stellen beide elftalen zich zonder in vallers op. Het begin is voor Klein Haarlem, maar haar voorhoede ver knoeit eenige mooie kansen. Na een kwartier spelenB doelpunt de midden voor van Klein Haarlem met een mooi hard schot. Spoedig daarop volgt no. 2. Kort voor de rust loopt Klein Haarlems rechtsbinnen den bal door het doel (30) voor Klein Haar lem. Na die rust zet B. V. V. II beter op en weet dan ook na mooi opbrengen te doelpunten. Beide partijen werken nog bard om een goaltje, maax de achterhoeden weten alle gevaar te bezweren. Weldra is het tijd en heeft Klein Haarlem geflatteerd met 31 len, 21 of 11 bad beter de verhouding weergegeven. B. V. V. protesteerde tegen 2 doelpunten. Plaatselijke ontmoetingen HEEMSTEDE I—S. D. S. (AMSTERDAM) 5—1. Onder leiding vun den heer F. v. d. Wal ving om half 3 deze vriendschap pelijke wedstrijd aan. S. D. S. was volledig, terwijl Heemstede Kloos, Ju lian en Hooreman miste. Heemstede speelde eerst met den sterken wind mee, maar er zat in het begin weinig samenspel in, terwijl S. D. S. baar naam eer aandeed iS.tork D.oor S.a- menspelj door tegeu wind in de ach terhoede van Heemstede aardig werk te geven, welk werk door Tangerman en Hekket op kalme manier naar be hooren gedaan werd. Ook Heemstede was vaak op bezoek, maar door den sterken wind belandde de bal vaak achteir of was het opbrengen der vleu gels te hard. Reeds was oen half uur gesjpeeld toen D. v. d. Horst den bal van voren haalde, in het midden aan Staal gaf. welke alleen met den bal de achterhoede passeert en onhoud baar de leiding nam. Even later zette do uiterstrechts an S. D. S. prachtig voor, de midden voor schoot op doel, en hoewel de keeper prachtig opving, werkte hij niei ver genoeg weg, zoodat de links binnen onhoudbaar gelijk maakte. Hiermede ging de rust in. Na rust kreeg Heemstede den ster ken wind tegen en dachten we zeker S. D. S. te zien winnen. Nauwelijks is liet spel echter weder begonnen, of Heemstede toonde zich de sterkere. De rechtervleugel. D. v. d. Horst-- Staal, was enorm, terwijl ook de lin kervleugel met de gebroeders Kigon goed werk leverde. Scoren kon dan ook niet uitblijven en het was B. Ki gon, die uit een voorzet van J. Kigon no. 2 maakte. S. D. S. trachtte daarna, geholpen door den wind, gelijk te ma ken, maar de achterhoede was niet te passeeren. Steeds meer ze>ttc do rech- terwing van Heemstede op, en hoe de linkshalf van S. D. S. ook aanviel, te gen zulk samenspel was hij niet op gewassen en gedurig zag hij den bal langs zich ganneen voorzet van V. d. Horst en W. Zandstra zette mooi op doel. De keeper was echter beet, en wist nog juist corner te slaan. Deze, mooi door V. d. Horst genomen, werd door P. Zandstra in een goaltlr omgezet, 3—0. Na een ice aanvallen van S. D. S. zette B. Kigon scherp voor. Staal vloog toe en plaatste juist in 't hoek je. 41. Tegen deze goal protesteer de S. D. S., duar zij meende, dat een der Heemstede-spelers buiten spel stond. Do laatste 10 minuten had Heemste de het spel in handen, en gaf de club wel haar beste spel, terwijl S. D. S. aanmerkelijk verzwakte; gecurig was het de rechterwing. die den bal voor doel bracht, vele schoten werden door den keeper gestopt, maar eenige gingen juist over of langs. Toen het bijna tijd was, ging V d. Horst nog eens met den bal in den hoek, ver schalkte daar op zijn gewone wijze twee S. D. S.'ers door even terug te spelen, zette voor en W. Zandstra maakte het 5de puntje, waarna de scheidsrechter het einde aankondigde. Bij S. D. S. waren best de keeper, backs en links- on rechtsbinnen, bij Heemstede Tangerman, D. v. d. Horst, J. Staal en Hekket, terwijl de keeper het weinige, wat hij te doen kreeg, naar behooren deed de overi ge spelers waren goed. BLOEMENDAAL—ZANDVOORT V.V. 4-1. Even twee uur fluit scheidsrechter Wiegand de spelers bijeen. Bloemen- daal wint den toss en verkiest eerst met den wind in den rug te spelen. De witten tellen, drie, de geelzwarien 2 invallers. Zandvoort trapt af. Reeds nu toont Blocinendaal zich 3 meerdere en het spel is grooten- deels op Zandvoorts' helft. achterhoede van Zandvoort houdt flink stand, maar eindelijk ziet Rooham kans, den keeper te verschalken, en het eerste punt is dus voor de w itten. Zandvoort zit niet stil, maar door te onbesuisd spelen kunnen ze het niet verder dan de half-backs brengen. Bloeniendaal speelt daarentegen zeer goed samen en uit een mooie doorbraak maakt Hartog No. 2. Kort hierop is het rusten. Na de rust speelt Zandvoort met den ster ken wind modo, maar ook dit geeft niet. Het snel der Zanrlvoorters is te ild om de tactische half-hack-Iinie (o passeeren. Alzoo weet Blocinendaal haar score met twee punten te ver hoogen, beide keeren door Blanke voort. Dan speelt Bloemendaal te slap, aarvan Zandvoort gebruik weet te maken om tegen te scoren. Als het einde aangekondigd wordt, hebben de witten met 41 hun meer derheid getoond. Bloemendaal's spel was meer af, dan dat van Zandvoort. Vermeld dient nog te worden, dat Bloemen daal na half time met 10 man speel de, daar Suursema uitviel. GEEL-ZWART—D. O. S- Zondagmiddag speelde D. O. S. van Haarlem een wedstrijd tegen Geel-Zwart van Amsterdam. Met de •ust was de stand 2—0 voor Gecl- Zwart. Het einde kwam met 42 voor Geel-Zwart. Dit is de tweede wedstrijd die D. O. S. met 42 van Geel-Zwart verliest. Geel-ZwaTt ia kampioen van de tweede klasse A. V. a BLOEMENDAAL III—D. E. V. O. 2-1. Om tien uur stellen beide elftallen zich onder leiding van den scheids rechter Rietschoten op. Bloemendaal telt 3 invallers, terw ijl D. E. V. O. een sterke combinatie in '1 veld brengt. D. E. V. O. wint den toss en ver kiest eerst met wind mee te spelen. Direct toonen de D. E. V. O.'eis zich de sterkeren maar de achterhoede der witten zuivert het terrein op keurige wijze. Na een half uur heeft D. E. V. O. eindelijk succes en neemt de leiding. Nu pakken de witten flink aan en met oen mooie doorbraak trapt Lansdorp den gelijkmaker in 't net. Even daarna is 't rusten. Na de pauze genieten de witten van den vrij krachtige» wind en de ach terhoede van D. E. V. O. krijgt het zwaar te verantwoorden. Toch houdt D. E. V. O. de witte-voorhoede goed in bedwang maar eindelijk geelt Cassee met oen hard schot Blocinen daal de leiding. Het spel is nu ver deeld en als het einde aangekondigd wordt heeft Bloemendaal dezen span- nenden wedstrijd met 21 gewonnen. Bij de witten mogen Balen, Blanken, Huurman. Lansdorp en Van Bree- mant genoemd worden, bij D. E. V. O. de gebroeders Kuiper. S. V. V.—HEEMSTEDE II 6-0. Omstreeks half elf treden b*ide elf tallen met eenige invallers in hel veld. De zon beslist, dat H. V. V. tegen wind in den strijd moet aanvangen. Als scheidsrechter Rooien beginnen blaast, trapt II. V. V. af en bestormt snel het S. V. V.-doel, doch vindt de achterhoede in volle actie, die direc: het gevaar bezweert, en den bal re tour zendt. Nu neemt S V. V. het spel geheel ia handen en de rechtsbuit*.i geeft zijn club binnen 5 minuten de leiding. S. V. V. weet haar score go leidelijk te verhoogen en als rust komt is de stand 50 voor S. V. V. Deze wedstrijd was zoow el voor rust als na rust een zeer saaie vertooning, daar het spel zeer beïnvloed werd door don wind. Na rust wordt het snel geregeld ge- speeld op H. V. V.'s helft, doch slechts één maal weet S. V. V., door een ha- rer invallers, P. Koning, te doelpun ten. Toen de scheidsrechter tijd floot, was deze wedstrijd in het voordooi van S. V. V. met 6—5 afgeloopen. D. V. V.-DE SPARTAAN. Op het terrein aan het Stalen Bol werk speelden Zondag de clubs D. V. V en de Spartaan. Voor do rust wer den door „De Spartaan" 6 doelpunten

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6