Tweede Uitvoering NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. voor onze Geabonneerden. BOM 28e Jaargang. No. 8512 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 22 MAART 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor HaarlemHaarlem van 1—5 regels 1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der SABiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 J/ff Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederlandl-«j I 0ej /g) 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. GflllusOeertf Zondagsblad, 'voor Haarlem lÜSJii Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. n de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Znider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. BtJ de eerste voorstelling voor onze geabonneerden np Zondag 12 Maart waren de toegangskaarten, bijna 1300 in aantal, in minder dan 24 uur na de plaatsing van den Ben. gebeel uitverkocht. Zeer velen moesten teleurgesteld worden, die gaarne de voorstelling zouden bebben bijgewoond. Op bun verzoek geven wij dus een tweeden avond en wel op ZONDAG 26 MAART a. s„ opnieuw In de groote zeel der Sociëteit „Vereeniging", des avonds te 8 uur. Daarbij zullen door de Bioscoop van de Groote Markt zeer fraais beelden worden gegeven, met toelichting van een bekwamen explicateur. Ter afwisseling treden op bet bekende DUO VOGET en LES DASSYS, welke laatste als clowns en acrobaten met bun bulhond een zeer merkwaardige vertooning geven. De prijzen der plaatsen zijn evenals den vorlgen keer 10 Cts. en 25 Cts., de laatste worden genummerd afgegeven. Reeds beden- avond bestaat gelegenheid, om ten onzen kantore, Groote Houtstraat 53, alleen np vertoon van enderstaanden Don kaarten te keepen. Aan niemand worden meer dan vier kaarten afgegeven. te worden, om den menschen beter bestaan te verschaffen. Stadsnieuws VOOR DE op Zondag 26 Maart 1911. Na afgifte van dezen Bon en betaling van 10 cents per plaats of 25 cents voor genummerde, gereserveerde plaats, kunnen de geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD, van hedenavond af hoogstens 4 kaarten verkrijgen, uitsluitend aan ons bureau GROOTE HOUTSTRAAT 53. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 23 MAART. Gr. kerk: Orgelbespeling, 23 uur. Schouwburg: „Sarah Burgerhart", 8 uur. De Kroon: Joseph Szigeti, 8 uur. Sint-Bavo: Cursus in de R. IC. ge- loofs- en zedenleer. Onderwérp: De leer van de Kath. kerk ove'r het Hei lig Doopsel. Allegaartjes. MEER VRIJE DAGEN. Het personeel van de melkinrichtin gen is ten opzichte van vele catego rieën andere arbeiders in een slechte conditie, wat betreft het aantal vrije dage'n, dat gegeven wordt. De aard van het bedrijf brengt mee, dat er des Zondagsmorgens ge werkt moet worden. Na twaalf uur, half één hebben de knechts dan vrij, behalve een enkele, die om een be paalden tijd, soms zestien weken een Zondagbeurt heeft. De knechts hebben dus vier halve dagen. In sommige inrichtingen houdt 't daarmee op. De groote melkzakeu als ,De Sier- kan", „Haitculusten „de Toekomst* echter geven nog één dag in de maand of één dag op de 20 dagen ex tra vrij. Is dit iets beter, dan ïn straks aangeduide inrichtingen, heel gunstig is de toestand hier ook nog niet. En we kunnen het alleszins bil lijken, dat de betrokkenen een actie op touw hebben gezet, om meer vrij te krijgen. 1-Iun verzoek is, dat er vier vrije dagen in de maand verleend worden. Sommigen noemen dezen eisch over dreven en wijzen dan op den toe stand elders in 't land. Er is maar één melkinrichting, n.l. te Gronin gen, die zulk oon vrijgevige regeling beeft. Verder is de regeling zooals te Haarlem, of nog slechter. We hebben naar aanleiding van het verzoek van deze werklieden eens ons licht opgestoken bij de Directies der grootste melkinrichtingen te de zer stede. Hoewel wij van verscliillende kan ten veel bezwaren hoorden, komt het ons voor, dat er wel iets gedaan kan worden, om den toestand te verbete ren. We gelooven dan ook wel, dat de melkbedrijf-arbeiders eenig suc ces met bun "actie zullen hebben, boe- wel dat misschien niet zoo heel vlot zal gaan. Een der grootste bezwaren is de concurrentie, die te Haarlem de menwerking tusschcn verschillende inrichtingen belemmert. Wie meer vrije dagen geeft, moet meer personeel aanstellen de Sier- kan bv. vier man. En daardoor werkt een dergelijke Inrichting onder on gunstiger concurrentie-voorwaardeD. dan een melkzaak, die minder vrije dagen geeft. Een tweede bezwaar is de kosten. Sommigen meest eigenaars van kleinere particuliere zaken, meenen, dat de aanstelling van meerder per- soneel, de draagkracht van hun be drijf te boven g^at en anderen di recties van maatschappijen maken bezwaar tegen de kosten. O. i. staat de zaak dan ook zoo, dat een verbetering moet geschieden, wanneer de draagkracht van het be drijf dit veroorlooft Het financieele bezwaar wordt ook aangewend, omdat de toestanden in het mclkbedrijf tegenwoordig riet zoo rooskleurig zijn. Aan de boeren moet nu 1/4 tot 3/4 cent meer worden betaald, wat lei den zal tot opslag van den melkprijs tot 10 cent Een ander bezwaar is nog, dat het niet wenschelijk is, om verscliillen de knechts een wijk le laten bedie nen. Er worden dan klanten overgesla gen, vergissingen begaan enz., het geen niet bevorderlijk ia voor de goe de verstandhouding met de cliöntèle Door sommigen werd dit bezwaar nog ernstiger geacht, dan de finan cieele kwestie. Onze slotindruk hebben we reeds gemeld: dat er althans Iets behoort BACH. De reeks der Bach-concerten is Dinsdag besloten met een uitvoering, die schitterend mag worden genoemd. Indien het er der BachveroenigiDg en het orkest van het Concertgebouw om to doen was, den hoorders voor den nu komenden zomor een levendige herinnering aan hun arbeid mee te geven, dan is dal doel volkomen be reikt. Zoowel om wat er geboden werd, als om de wijze, waarop het is uitge voerd. De derde symphonie van Brahms is op deze Bach-conccrlen geen onbekende, maar wij kunnen ons niet herinneren, daardoor ooit zoo te zijn getroffen als gisterendo vertolking van het prachtige werk was in een woord subliem, ze heeft de aandacht tot den laatsten noot toe vastgehouden. Het is duidelijk te bemerken, dat het werk van den grootmeester, naar wien de Bach-verccniging is genoemd, anderhalve eeuw ouder is. Het was juist op den concertdag, 21 Maart, 225 jaar geleden, dat hij geboren werd en terecht had daarom de vereeniging een van zijn werken, de Suite C. gr. t., op het programma gebracht en zijn afbeelding gegeven, in de kleeder- dracht van die dagen en gezeten voor het orgel. Het is haast onbegrijpelijk, dat muziek van twee ecu wen geleden aantrekkelijk van frischheid, een voud en melodie is gebleven het is een bewijs, dat zij afkomt van nobelen huize. En toch, toen wij daar Bach zagen afgebeeld bij het instrument, dat hem allermeest beroemd heeft ge maakt, toen hebben wij gewenscht, dat de grootmeester op andore ..ijzo was geëerd, door de voordracht na melijk van een zijner werken op het orgel. Onze eenigo groote concertzaal is nog altijd niet in liet bezit van den koning der instrumenten, toch is het (zooals vroeger in dit blad betoogd is) alleen de Bach-vereeniging, die daartoe het initiatief nemen kan. Wel licht zal het bestuur in den komenden rusttijd de zaak nog eens willen over wegen. Met een fraaie uilvoering van les Préludes, die Liszt schreef op eon ontboezeming van Lamarüne, ein digde het orkest zijn voortreffelijk werk van dezen avond. Als solist trad op S. W. Rachmani noff, een Rus van oetrekkeiijk jeugdi gen leefl"d (hij is in 1873 genoren), grove, maai' krachtige figuur, met een sterken mond en vierkante kin, teekenen van energie. Het is trou wens niet voor den eersten keer, dat zijn portret in Bachs tekstboekje ver schijnt. In December 1908 trad bij voor den eersten keer in de Bach- vereeniging op en wanneer de bijval, dien hij Dinsdag heeft ondervonden, als maatstaf dienen mag. dan is de datum van zijn derde verschijnen in Haarlem niet ver. „Befaamd klavierspeler, overbo ekend componist en energiek orkest- dirigent, ziedaar de eeretitels, die do „kunstenaar zich heeft weten te ver overen." Zoo lozen wij in zijn levens bericht en hebben wij de juistheid daarvan, voor zoover den dirigent be treft, niet kunnen conlroleeren, van de twee eerste cjualitoiten heeft Rach maninoff het bewijs geleverd, dat zij hem van rachlswege toekomen. Het pianoconcert No. 3 dat hij voordroeg, is een compositie van hemzelf en een zeer eigenaardig werk, geheel afwij kend van de gewone concertstukken voor dit instrument, waarbij de piano hoofdzaak is en het begeleidend or kest veelal een hoogst bescheiden rol vervult. Het merkwaardige van Rach- maninoffs compositie nu ligt liieriu, dat het met gelijke liefde voor het or kest als voor het solo-instrument werkt is, ia zelfs het eerste nu en dan op den voorgTond komen doet Toch geeft het gelegenheid te over voor den klavierspeler, om zijn meesterschap te toonen. Als compositie is het werk van zeer verscheiden klankkleur, in typisch Slavischen tint dat ook nog van groote aantrekkelijkheid goweest zou zijn, indien niet een zoo bekwaam pianist aau den vleugel had gezeten. Zooals het nu werd gegeven, door den componist zelf, gaf het een welhaast volmaakt muzikaal genot. En de r.ier, waarop Rachmaninoff dank bracht aan het orkesl en zijn leider Mengelberg, bewees tfut hij hem voor het belangrijk aandevd dat zij in de uitvoering hadden genomen, erkente lijk was. Wij herhalen een schitterende uit voering, waarvan wij alleen maar be treuren. dat onze medewerker voor muziek, de heer Philip Loots, door ongesteldheid, er het verslag niet van schrijven kan. Boter dan wij vermo gen zou hij de groote muzikale beteo- kenis van den avond hebben be licht. Het past, meenen wij, bij deze ge legenheid een woord van dank en hul de te brencen aan Bachs bestuur voor het ons ook dezen winter weer gebo den kunstgenot. Het is een waar oorrecht met een orkesl en solisten als deze, tot dit hoogtepunt van mu zikaal geluk te kunnen opstijgen. ARBEIDSVE'RDEELING. Over bovenstaand onderwerp sprak Dinsdagavond voor do Jonge Vrijzin nigen Propaganda-club „Haarlem" de heer W. Meerwaldt, leeruar in de economie te Amsterdam. Spr. die een zeer aandachtig gehoor vond vergeleek het dierlijk organisme met het maatschappelijk. Beide samenge stelde lichamen hebben zich op de zelfde wijze ontwikkeld uit het zeer eenvoudige is het hoogst ingewik kelde ontstaan. Omstandig legde de heer Meerwaldt verder de evolutie theorie van den Engelschen econoom- filosoof Spancer uit. De verdeeling an dea arbeid is niet plotseling geko men, maar langs lijnen van geleide lijkheid. De naiuurmensch leidt een indii ïdueel-economisch leven hij werkt uitsluitend voor zich zelf, om eigen behoeften te voorzien. Maar naarmate het geestesleven zich ver diept gaal die werk-veelzijdigheid ver loren de samenleving belast elk met dien tak-van-werkzaamheid waarnaar de wenschen van het individu uit gaan men gaat voor elkander arbei den en de arbeidsverdeling, die dan hoofdzakelijk op de ruilneiging van den mensch gebaseerd is, is geboren Het samenleven leidt door zich zelf tot samenwerken, dat een veelzijdige behoeftenbevrediging mogelijk maakt. Uitvoerig ontwikkelde spr. de ver schillen tusschen mensch en dier. Ge bruikt het laatste uitsluitend eigen li chaamskracht voor den arbeid, de eerste bedient zich van werktuigen, :en veel grooter en intensiever pro ductie mogelijk maken. En nog hoo- ger stijgt de mensch als hij ztch gaat combineoren, als hij planmatig met zijn soortgenooten samenwerken gaat. Spr. haalde do spelden-fabrika- t.ie als voorbeeld daarvan aan. Den Duitscher Büchner ton gids nemend, besprak de heer Meerwaldt achtereen volgens de beroepsvorming, de ar- beidsverschuiving, de arbeidsvereeni- ging en de arbeidsgemeenschap. Spr. liet uitkomen, dat de mc-nschen thans meer dan vroeger van elkaar afhan kelijk zijn. Daarin ligt voordeel, om dat nu van aller arbeidskracht beter jebruik gemaakt kan worden. Even-" wel ook nadeel. De ounestle toch is niet alleen een technische, zij ls ook een van humaniteit. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de arbeider ethisch en intellectueel verstompt, als hij zich steeds mot. hetzelfde werk moet bezisrhouden. Ook vrouwen- en kinderarbeid wordt door het vergaande machinisme in de hand gewerkt. Ten slotte wijdde spr. enkele opmer kingen aan het ontstaan van stauden en klassen, en den strijd, die tusschen deze bestaat. Een geanimeerde discussie volgde op de uiterst belangwekkende lezing. Baldadigheid. Bij de Leidsehestraat is gister met stcenen naar den trein van 5.18 uit Rotterdam gegooid. Hondententoonstelling. Op de Rotterdamsche hondenten- toonstellinv heeft een hond van den heer H. Keyzer, alhier, in de afdee* ling Hollandsche smoushonden, een Islen en specialen prijs behaald. Dinsdagmiddag te drie uur na de lessen had er in een der lokalen der Handelsschool een vergadering plaats van leerlingen dier school, ten doel hebbende, het oprichten eener veree niging in den geest van de vereeni ging der Amsterdamsche Handels school „Hou en Trou". Eeu der leera ren der school, de heer B. ten Have, opende de vergadering. Na besloten te hebben tot het oprichten der ver eeniging ging men er toe over een be stuur te kiezen, dat als volgt werd sa mengesteld K. B. de Bont, voorzit ter, L. VV. Heil, secretaris, en G. W. v. Sloten, penningmeester. De leden zijn allen leerlingeu der eerste tweede Handelsklasse, en er zijn voorloopig 22 toegetreden. Benoemd. Tot hoofd der buitengewoon lagere school (school voor zwakzinnigen), te Dordrecht is benoemd de heer A. H. IK Wepster, te Haarlem. Van 't Kantongerecht OP DE PLANKEN. Den 19den Februari vau dit jaar werd in den schouwburg door het Nederlandsch Tooneelensemble, waar van directeur is de heer Joh. S., ver toond het drama „De man met de wassen beelden". In dat tooneelspel komt een rol voor Blanche die moeilijk anders dan door een kind vervuld kan worden. Op het pro gramma van dien avond stond ver meld, dat het dochtertje van den heer S. „Blanche" zijn zou. Toen 't scherm omhoog rolde, zag de heer C. Koker, adjunct-inspecteur van politie, een kind op de planken, dat hem toe scheen te jong voor dit werk te zijn. Het kind had verscliillende werk zaamheden te verrichten, o. m. te zeg- „Moeder, moeder, lk zie moe der" en „Er is geen macht, die moe der redden kan". Het kind lag verder te rusten op een canapé en werd door handbewegingen van een persoon, die als vader fungeerde, uit dien waar schijnlijk hypnotischen slaap ge wekt. Een en ander gaf den lieer Koker inleiding, een onderzoek naar den ouderdom van het actvicetje in te stellen. Hij bevond, dat zij Francina Hartmann heette, en hier ter stede in de Valkesleeg woonde. Het meisje was in 1S99 geboren en dus 12 jaar oud. Van dezen kinderarbeid werd na tuurlijk proces-verbaal opgemaakt. lieden diende deze zaak voor den kantonrechter. De heer Joh. S. trachtte met groote welsprekend beid aan te toonen, dat Francina niet op de planken geweest was. Dit kind had achter de coulissen wat rondgeloopen, maar in geen en kele scène meegewerkt. Zijn dochter tje was opgetreden. De heer Koker bleef bij zijn proces verbaal en wees cr op, dat beklaagde hem op den speelavond heel wat on-, ders gezegd heeft. De ambtenaar vroeg een nader on derzoek, oproeping van Francina Ilaxtmann en haar vader als getui gen. Over acht dagen „het tweede be drijf" om in den goeden stijl te blijven. ROOMBOTER I De zuivel-visiteur Los was 7 Sep tember van het vorig jaar op onder zoek uit Hij nam in een boterhandel, toebehoorend aan J. T. v. d. H en momenteel gedreven door mej. Van den B., twee monsters van een op bo ter gelijkende stof, die zich op een schotel bevond, en bedekt was met een papier, waarop stond „Room boter onder Rijkscontróle". Het on derzoek bewees evenwel, dal de scho tel geen roomboter, maar heel gewo ne margarinG bevatte. Van den II. had zich deswege te rant woorden. Beklaagde ontkende, dat opzet in het spel was. De papier fabrikant had zich vergist en de jon gen, die de boter had Ingepakt, had zich vergist, maar het was beklaag- des bedoeling allerminst geweest, om klanten te bedriegen. De ambtenaar wilde wel geloof aan beklaagde's onschuldbetuigingen slaan, maar kon toch niet nalaten op te merken, dat in deze zeer onvoor zichtig gehandeld was. De eisch luidde 5 boete subs, twee dagen hechtenis. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan K. van P., te Velscn, overtreding Drankwet, 1 boete of 1 dog hecht. J. de W„ te Haarlem, en 5 ande ren, overtreding Jachtwet, 7 en 5 da gen hecht, H. C. K., te Haarlem, en 6 andoren, overtreding Arbeidswet, f5 boete of 3 dagen hecht., f 3 boete of 3 dogen h., eu f 2 boete óf 2 dagen hecht., W. v. G. te Haarlem, vrijgesproken. S. van B., en J. M. G. te Heemste de, nachtrumoer, S boete of 3 dagen hecht. P. L., te Haarlem, en 11 anderen, loopen op verboden grond, f 3 boete of 3 dagen liecht., en /I boete of 1 da£ hecht., T. van S„ te Zandvoort, vrij gesproken. J. ter H., en 3 anderen, te Haarlem overtreding Politieverordening Vel- sen. no. 1 f2 boete of 2 dagen hecht., no. 2 0.50 boete of 1 dag hecht, N. J. Z. en C. M.t te Velsen, over treding Politieverordening Velsen, no. 1/2 boete of 2 dngen hecht,, no. 2 0 50 boete of 1 dag hecht. C. M. .van S., te Haarlem, overtre ding Verkeersverordeuing Blocmen- daal, f 2 boete of 2 dagen hecht. S. S., en J. C-, te Haarlem, overtre ding Provinciaal Reglement, 1 boete of 1 dag hecht. J. K., te Haarlem, en 11 anderen, rijden zonder licht, 2 boete of dagen hecht., en en f 1 boete of dag hecht. (Voorts werden er nog 24 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 14, 7 en 8 dagen hecht, fJ t,6 boete of J dagen hecht., /-5 boete of 3 dagen h., f 4 boete of 3 dagen hecht, f 3 boete of 3 dagen hecht., en 2 boete of 2 dagen hecht. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: Een leesboek, S. Piso, Da Costa- straat 12, Een damestasrtije, J. J. Rikkers, Vooruitgangstraat 134. Een paar duiven, A. Tollenaa'r, Berckbeydestraat 23. Een gouden broche, A. de Graaf, Leidschevaart 48. Een reglement van een levensver zekeringmaatschappij, W. Jansen, Saenredamsiraat 9 rood. Een zakmesje, J. Sinit, Spaanschc- vaartstraat 16. Een manshemd, B. de Geus, Kla verstraat 7. Een gouden ring, R. van den Broek Leidscheplein 34 zwart. KAMER VAN ARBEID VOOR DE BOUWBEDRIJVEN. B. en W. brengen ter kennis, dat bij Koninklijk besluit van 2 Maart 1911, voor deze gemeente bovengemel de Kamer van arbeid is opgericht en dat daarin vertegenwoordigd zullen zijn de volgende bedrijven het -tim merlieden-, metselaars-, steenhou- ers-, stukadoors-, beeldhouwers-, lood- en zinkwerkers-, schilders-, stof feerders-, behangers-, heiers-, man denmakers-, aardwerkers- en straat- makersbedrijfhet leggen van olec- trlsche geleidingen of van gas- of wa terleidingen hèt ontwerpen van c:i het honden van toezicht, bij het uitvoe ren van bouwplannen. B. en W. herinneren er voorts aan, dal de hoofden of bestuurders der bo venvermelde bedrijven verplicht te maken van voornamen der mannelijke en vrou welijke personen, die in hun bedrijf binnen het gebied der Kamer van ar beid als patroons of in hun dienst als werklieden werkzaam zijn ge wees I go- durende het laatstverloopen kalender jaar, of wat het bouwvak betreft, ge durende een tijdvak van zeven maan den, dat in dat bedrijf is gewerkt, on dat die lijst of lijsten vóór 15 April a. s. behooren te worden gezonden aan B en W. voornoemd. Op de lijsten worden niet vermeld zij, dio gedurende den boven aan gege ven tijd niet binnen het gebied der Ktuner van arbeid bij hetzelfde hoofd of denzelfden bestuurder zijn werk zaam geweest en ook niet zij, die geen ingezetenen des Rijks of geen Neder landers zijn of die op den lóea Mei n. s den leeftijd van 5 jaren niet zullen hebben bereikt. Zij, die niet gedurende hot laatst verloopen kalenderjaar of. wat betreft het bouwvak, gedurende een tijdvak van zeven maanden in het bedrijf van hetzelfde hoofd of denzelfden bestuur der werkzaam zijn geweest, maar toch aanspraak kunnen maken om op een kiezerslijst voor de Kamer van arbeid te worden geplaatst, worden er voorts aan herinnerd, dat zij daarvan even eens vóór 15 April a s. aangifte kun nen doen bij B. en W. voornoemd. Do formulieren der lijsten en der aanvragen zijn van lieden af ter Ge meente-Secretarie (le afdeelingd kos teloos verkrijgbaar, op allo werkda gen van 9 tot 2 uur. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken boete of 3 dagen hecht.. BENNEBROEK. Onder leiding van den lieer J. Roes werd gisteren eene vergadering ge houden van de afdeeling Bennebroek- Vogelenzang van de Algomeene Ver eeniging voor bloembollencultuur. Een onderzoek was ingesteld omtrent het coöperatief aankoopen van riet, hetwelk echter geen gunstige resul taten had opgeleverd, waarom be.-!o- ten werd voorloopig hierop niet ver der in te gaan. De beschrijvings brief voor de algemeene vergadering kwam daarna aan de orde. O.a. werd besloten niet te steunen het voorstel van de afdeeling Uitgeest om bij den Nederlandschen Tuin- bouwraad aan ie dringen op eene on derlinge brandverzekering voor bol len. Het bestuur der afdeeling ging in deze volkomen accoord met het hoofd bestuur, dat in eene dergelijke onder linge verzekering eer na- dan voer deel zag. Voorts besloot men in de algemee ns vergadering voor te stellen g er prijzen beschikbaar te stellen vooï tentoonstellingen In het buitenland omdat zoodoende buitenlandscht

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1