NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. KONINGIN HELENA 28e Jaargang. No. 8517 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 28 MAART 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: Vn.f H-nr,Pf_ PER DRIE MAANDEN: Van 1—5 reSe's 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement v£ Waic Agent gevestigd 1 (kom de? 30 F,a„§oTp1s.'dio,'Nede,.;nd 1 I I 1 1 i I I 1 I I J f AttëÏÏSï&ZSX c^ïï' b00^"5 --gete, 25 C., per plaatstag; Afzonderlijke nummers0.02H V SSffci J tóffci V' f Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37J4 JrfXj Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post - „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd liet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. OM ONS HEEN Er zijn menschen, die vreemde be roepen uitoefenen. Meestal op eon eerlijke manier, soms wel anders. In Italië bijvoorbeeld is een man ont maskerd, die leefde van het zich la ten overrijden door automobielen Zóó handig wist hij dat aan te leg gen, dat hij alleen vleeschwonden opliep. Natuurlijk liet de eigenaar van de auto hem fierst in het zieken huis verplegen en schonk hem daarna nog een sraartegeld. Zijn ambtsvoorganger was een man In Berlijn, die zich door huurkoet siers omver liet rijden. Uit vrees voor moeilijkheden met de politie gaven zij den kerel soms wel 20 tot 30 mark schadevergoeding, al naai- hij los kon krijgen. Te Parijs heeft een man gewerkt, die het nog slimmer aanlegde en zelf buiten gevaar bleef. Hij wist met een ouden handwagen zoo knap te ma noeuvreeren, dat een omnibus of zware vrachtwagen dien totaal ver brijzelde, waai-na hij een groot ge jammer aanhief en het medelijden opwekte van de voorbijgangers, die dan een inzameling voor hem hielden. Toen hij wegens bedrog gearresteerd werd, bleek, dat hij in anderhalf jaar niet minder dan acht van deze botsin gen had weten uit lo lokken. Nog slimmer gingen een paar ko- rols te werk, die een machinetje had den gemaakt, waarmee de beet van een paard kon worden nagebootst. In het donker liepen ze tusschen stil staande equipages in, op een geschikt oogenblik bracht de een den ander een vleeschwond toe met het werk tuigje en verdween. Daarop volgde natuurlijk jammergeschreeuw, eisch om schadevergoeding en zoo voort. Maar ten slotte liepen ook deze be driegers er in. Zelfs zijn er menschen geweest, die geld verdienden met pogingen tot zelfmoord. Te Berlijn heeft een oude vrouw gewoond, die zelfmoord-Marie werd genoemd, omdat zij door een nagebootste poging om zich van het leven te berooven, herhaaldelijk geld bij elkaar had weten te krijgen. Haar vakgenoot was een matroos in Lon den, die in stille buitenwijken aan stalten placht te maken om zich op te hangen aan het hek van een villa. Natuurlijk kwam er dan spoedig iemand toesnellen, die het verhin derde een schrikkelijk verhaal van tegenspoed en rampen maakte dan meestal de koorden van de beurs los. Dit gezelschap bestaat uit niets, dan oplichters. Er zijn ook menschen, die fantasie genoeg hebben om een nieuw bedrijf uit te vinden en daarin succes te behalen. Die vallen eigen lijk buiten het kader van mijn ver- haal, omdat zij wel degelijk energie toonen en dus ook in een ander vak succes behaald zouden hebben. Daar toe behoort het Amerikaansche meis je, dat behagen schiep in het zonder linge bedrijf van deserteurs op te van gen en in het leger terug te brengen. Het Amerikaansche leger bestaat uit huurlingen en daar de dienst streng is, probeert menigeen, die berouw krijgt, te deserteeren. Nobel Edith Kings beroep niet, want 't was haar te doen om de honderd-twintig gulden, die het gouvernement voor een teruggebracht-en weglooper be taalt. Toch moet er durf en volhar ding vooi' noodig zijn geweest. Ilaar grootste kunststuk was, dat zij, klein van stuk, een reus van een cavalerist van meer dan zes voet In Philadel phia gevangen nam, door hem de revolver onder den neus te houden en daarmee zooveel eerbied in te boeze men, dat hij zich gewillig de hand boeien aandoen en wegbrengen liet. In Duitschland is een vrouw ge weest, die zich in het fluiten met den mond zoo geoefend had, dat zij, toen haar vader gefailleerd was, op die manier in café-chantants ha-ar brood vordienen kon. Een Engelsch meisje in soortgelijke omstandigheden trad met succes op als gezichtentrekster, omdat zij be weeglijke gelaatsspieren bezat en die altijd had geoefend. Energiek is het zeker, maar of deze vrouwen niet gewenscht hebben, dat zij toen het tijd was een nuttig vak hadden geleerd, is een vraag', die ik niet ontkennend durf beantwoorden. Vele menschen breken zich het hoofd met een vak te verzinnen, waarin zij als adviseur' kunnen op treden. Dat kost niets, dan een kan toortje met een naambord, maar ik vermoed, dat het dikwijls ook niet veel opleveren zal. Wat zegt men bij- oorbeeld van een vrouw, die advie zen geeft over vrouwenkleeding, een roan, die advertentiën voor anderen opstellen wil Wie dit leest, zal licht denken het leven is tegenwoordig moeilijk en het i3 lastig, een bestaan te veroveren. Ziedaar, wat we elkaar veelal ge dachteloos napraten. Ik geloof, dat er niets van waar is. Overal en altijd is er behoefte ge weest aan menschen, die ijverig wa ren en een vak verstonden. Wie zulke menschen in zijn omgeving kent, weet ook, dat zij den kost verdienen, misschien niet rijk worden, omdat dit maai' weinigen kunnen zijn, maar toch nooit broodsgebrek zullen heb ben. Het ergste wat een werkzaam mensch kan overkomen, is, dat hij zijn gezondheid verliest. Maar treft die ramp hem niet, dan ligt de reden, waarom hij niet slaagt, gewoonlijk bij hem zelf. Het ontbreekt hem aan ijver, hij kan niet met menschen om gaan of hij kent zijn vak niet behoor lijk. Een van mijn kennissen had eens een betrekking voor een jong- menscb, die de beginselen van de mo derne talen kende. Onder do tien tallen sollicitanten waren er niet meer dan twee of drie, die in aanmer king kwamen. Er waren er onder, die de wereld wilden hervormen en hun eigen bestaan nog niet eens ge organiseerd hadden, er waren er ve len, die veel belang stelden in het salaris, de mogelijke verhoogingen en do jaarlijksche vacantie, maar naar den aard van het werk weinig of niet informeerden, er waren ei' on deren, die wel wo-t Fransch en En gelsch kenden, maar geen Duitsch, of een Ijeotje Engelsch en Duitsch, maar geen Fransch. Zij hadden klaarblijkelijk de beteekenis van het aanleeren van vreemde talen inge zien, maar waren halverwege blijven staan. Tal van menschen wachten, wan neer zij eenmaal een betrekking ge kregen hebben, op verbetering van hun positie. Als die niet komt, wor den zij ontevreden. Zij denken 'er niet aan, zichzelf te verbeteren, be kwaam te maken voor een functie, die meer eischt. Het gewone beweren is dat daarvoor geen tijd overschiet; de waarheid komt hierop neer, dat zij dien tijd verdoen in nuttelooze amusementen of liefhebberijon. Merk waardig is voor wie bet probeeren wil, hoeveel iemand aanleeren kan in korten tijd, maar jammer genoeg zijn er duizenden en tienduizenden, die altijd willen beginnen, maar daar nooit toe komen, omdat zij zich door nietigheden laten afschrikken. Deze dingen zijn volstrekt niet ieuw en wel al ontelbare malen ge zegd. Ik zou wenschen, dat ze gezegd werden en toegelicht en herhaald op een leeftijd, waarin de mensch voor betoog het meest toegankelijk is, in de jeugd. Voor een cursus op iedere school over groote mannen, over krachtige figuren, die hun weg om- hoog hebben weten te banen, een cur sus in karaktervorming door voor beelden, geef ik veel schoolwijsheid, die nooit practisch gebruikt kan wor den, present. Een eigenaardig staaltje van hoe iemand, die iets kent (al is liet ook weinig) zijn kost kan verdienen, wan neer hij durft aan te pakken. Een kleermakersgezel zocht tevergeefs werk in Berlijn. Hij kwam op de ge dachte, zich in de groote kantoren van Berlijn aan te bieden om knoo pen aan te zetten tegen cene kleine vergoeding. Daar het personeel meestal uit vrijgezellen bestaat, die op kamors wonen, waai' geen zorg zame huismoeder hun kleeding in orde houdt, had 's mans denkbeeld succes. Wees er maai- zeker van, dat hij zijn weg ook wel verder gevonden heeft J. C. P. buitenlandsch Overzicht Men weet, dat de minister-crisis in Rusland is opgelost, muur door Stoly- pin's staatsgreep, waardoor die oplos sing verkregen is, werd EEN CONSTITUTIONEELE CRISIS IN RUSLAND in 't loven geroepen. Wijl de Rijksraad het geheele ont werp van Stolypin tot invoering van Zemstvoi in de westelijke gouverne menten met 134 tegen 23 stemmen had verworpen o stoute Doema-leden, hoe hebt. g© dit aangedurfd be sloot de Tsaar, om de ontevredenheid van den minister-president, weg te nemen, de Rijksraad en de Doema voor drie dagen te schorsen, en in dien tijd de Zemstvoi, op grond van art. 87 der grondwet, bij keizerlijk be sluit in te voeren. Dit artikel bepaalt, dat tijdens de verdaging wetten bij keizerlijk besluit kunnen worden in gevoerd, mits dit binnen twee maan den door de Doonia en den Rijksraad wordt goedgekeurdgebeurt dit laat ste niet, dan vervalt het besluit van rechtswege. Stolypin is nu tevreden cresteld, hij heeft voorloopig schitterend gewon nen, maar.... 't hinkendo paard komt achtera ar. Nu staat de Doema voor 't feit, 't besluit van den Tsaar goed te keuren of te verwerpen. Stolypin's staatsgrec-p wordt druk besproken. De Oetobristen hebben een protest vergadering gehouden, waar in heftig© redevoeringen gehouden zijn, ook nadat een afvaardiging ver slag had uitgebracht over een onder- houd met Stolypin. Diens verzekering aan die afvaardiging, dat zijn staats greep alleen gericht was tegen de partij van de reactie in den Rijksraad vond geen ingang. Velen dreigen hun mandaat in do Doema neen- te leggen, ook de voorzit ter van de Doama wil dat. doen. Aanhangers van Stolypin, onder wie do prinsen Mesjstorskl en Obo- lenski, lalen hem los. Zelfs de conser vatieven zeggen, dat hij zich de rech ten van een autocraat aanmatigt Se dert de dagen van Biron is er in Rus land nooit een man mot zulk een ge- za z geweest. Een correspondent van een En gelsch blad meldt dat Stolypin's aan zien naar de algemeone overtuiging hopeloos treknakf is. Nader wordt geseind Goetsjof diende officieel de verkla ring in. dat hij hot presidium der Rijksdoema neerlegt. RUSLAND en CHINA. Officieel wordt van Chineesche zij de medegedeeld, dat het Chineesclie antwoord op de laatste nota van de Russische regeering in zeer verzoe nenden, zelfs nederigen toon is ge steld. Het is een lange note. waarin de Russische eischen zonder omwegen worden aangenomen, maar waarin tevens een poging wordt gedaan, om do vroegere antwoorden van China te rechtvaardigen, doordat iu het licht wordt gesteld, dat China op zes pun ten reeds had toegegeven. 't Is duidelijk, dut China weer be zweken is voor 't dreigen van Rus land. China is ook nog niet voldoen de ontwikkeld, om zich met krijgs geweld tegenover Rusland te stellen. Nu nog niet, maar later, over eenige jaren Rusland heeft in elk geval in 't Verre Oosten weer een avontuurlijk spel gespeeld DE FEESTEN IN ITALIë zijn nu in vollen gang. In het Kapi- tool te Rome, in de zaal-Massima, werd gister een door den koning bij gewoonde bijeenkomst gehouden, ter viering van het vijftigjarig bestaan der Italiaansche eenheid. Ook wuren aanwezig alle ministers, 't corps di plomatique en andere autoriteiten. Onder geestdriftige toejuichingen la zen de president der Kamer, en daar na de burgemeester van Rome, adres een van gelukwenschen voor. De koning hield een zeer toegejuich te toespraak. Z. M. herinnerde aan de reusachtige krachtsinspanning, waar door het nationale bewustzijn err in is geslaagd de ongelukkige verdeelde Italiaansche volken met Rome te ver eenigen. De hoofdstad geeft het rustig sa- menleveo van de Kerk met den staat te aanschouwen. De koning maakte ten slotte ec-n ver gelijking tusschen de grootheid van het oude en het nieuwe Rome, en zei, dat Italië de onafhankelijkheid zal weten te bewaren, als zijn beste erf deel. In tegenwoordigheid van den ko ning en de koningin, de hooge autori teiten en het korps diplomatique had gister te Rome ook de opening dei- ten toonstelling voor schoon© kunsten plaats. De minister van buitenlandsche za ken verklaarde, dat de deelneming van buitenlandsche regeeringen aan deze tentoonstelling een nieuwe en kostelijke waarborg is voor den vrede en don socialen vooruitgang. In Rome was 't gister volop fecsu Veel vlagden, veel muziek. veel wan delaars. De koning en de koningin werden on hun rijtoeren zeer leven dig toegejuicht. 's Avonds hadden er weer eenige of- ficieele plechtigheden plaats en was do stad feestelijk verlicht. De Minister van buitenlandsche za ken van Frankrijk bracht den ambas sadeur vau Italië te Parijs de geluk wenschen der regeering over, ter ge legenheid van Ittdië's feest. Keizer Wilhelm II en Keizer Frans Joseph zonden telegrammen van ge- lukwenscning aan den Koning van Italië. Keizer Frans Joseph zegt in zijn telegram de ernstige overtuiging te koesteren dat de vriendschap der beide staten een waarborg te meer zal zijn voor de handhaving van den olgemeenen vrede. Do Norddentsche Allgemeine Zei- tung de spreektrompet der Duit- eche re<?eerino; schrijft een zeer waaa'deerend artikel over 't Italiaan sche volk en 't koningshuis en ver tolkt de wanne sympathie van Duitschland. „Duitschland zoo besluit do Norddeutsche dat den vooruitgang van het zuidelijke zustervolk met in nig© symnatliie gadeslaat, brengt Ita lië op zijn jubelfeest hartelijke geluk wenschen. die ook den verderen groei en bloei van het Italiaansche volk en zijn roemrijk regeeringshuis gelden." Over wordt gemeld, dat volgens de laat ste berichten Gioiitti vrijwel zijn ra dicaal-socialistisch ministerie bijeen blijkt te hebben. Bisolatti krijgt de portefeuille van landbouwop zijn aandringen zullen de beide rudicalc ministers uit het aftredende Kabinet aanblijven. Ook de minister van bui tenlandsche zaken Si San Giuliano zal zitting nemen in het ministorio- Giolitti. Volgens de Tribuna zal het nieuwe ministerie als volgt samengesteld zijn President en minister vau binnen- landsche zaken Gioiittiminister van buitenlandsche zaken: markies di San Giuliano van justitie Finoc- chiaro van oorlog generaal Spin- gardivan marine Leonardi Catto- lica van landbouw Bisolattivan openbare werken Sacchi van finan ciën Facta van de schatkist Tedes- co of Abignente van onderwijs Cre- daro ;va.n posterijen en telegraphic Pozzi. De socialist Bisolatti krijgt dus de portefeuille van landbouw en boven dien zullen twee socialisten tot. onder staatssecretaris worden benoemd. De Kamer zal worden bijeengeroe pen tegen 4 April. De deelneming der socialisten aan de combinotie wordt druk besproken. Geregeld wel niet eiken dag, maar minstens toch eens in de week komen ei* berichten over SAMENZWERINGEN IN PORTUGAL. Ook nu is 't weer zoo. Zondag zjju te Lissabon een politie beambte en een spoorwegman in hechtenis genomen, onder beschuldi ging een aantal personen wier na men stonden op oen lijst, die de poli tiebeambte bij zich had, toen hij gear resteerd werd tot een sunenzwe ring te hebben willen overhalen. De beschuldigden ontkennen ten stellig ste, dat ziï een complot op touw heb ben willen zetten en beweren niets anders beoogd te hebben, dan de vor ming van een conservatief-repnbli- keinsche nartij met d'Almeide. minis ter van binnenlandsche zaken, aan het hoofd. Volgens verschillende berichten zijn eenige meer intellectueel© perso nen uit de koningsgezinde partij, die de hoofden der bewoging waren, spoorloos verdwenen en was de bedoe ling der samenzweerders, den minis ter van justitie te vermoorden. De minister van buitenlandsche za ken heeft de pers gemachtigd te ver klaren .dat de regeering weinig betee kenis hecht aan de onlangs ontdekte samenzwering te Lamego. Ook aez© samenzwering als 't er werkelijk een is zal blijkbaar wei nig verontrustende gevolgen hebben. Maar tocil wijzen al deze bewegingen er duidelijk op, dat de rust in de nieu we republiek nog'niet geheel verkre gen is. 'T OOSTENRIJKSCHE PARLEMENT is verdaagd. Dit besluit is genomen in verband met den verwarden politieleen toe stand, die regeeringsarbeid vrijwel onmogelijk maakt. 'T PROCES-FERRER. komt weer in de Spaansche Kamer ter sprake. Gister werd 't debat ge opend. De republikein Soriano zei, dat dit debat met spanning wordt tegemoet gezien door bet iutellectueele Europa, want Ferrer is z. i. het onschuldig slachtoffer geworden van een ver- schrikkelüke rechterlijke dwaling. EEN GEVECHT. Te Ardebil is heftig gevochten door Russische troepen cn ruiters van ccn Perzischen stam. Er zijn 3 Russische officieren, 60 Kozakken en 100 man infanterie gevallen, terwijl de Perzen 300 dooden en zeer vele gewonden te betreuren hadden. PEUILLElON door Morice Gerard. 12) De prins ging naar zijn slaapkamer, waar al licht brandde en alles voor hem klaar lag. Adolphe kwam binnen. Wil uw Hoogheid naar het paleis gereden worden of zelf rijden. Ik ga zelf rijden. Breng mijn paard om half zeven voor het diner begon om zeven uur, daar de keizer om negen uur in de opera wensehto te zijn en hier, bezorg dezen brief bij Graaf Alix Dalil. Geef hem hem zelf in handen. Niet aan zijn knecht geven. Ja, Hoogheid. Precies om half zeven ging de prius de stoep af van zijn particulie ren ingang in do schitterende uni form van generaal van het Gramand - sche leger. Op zijn borst droeg hij een paar ridderorden. In zijn hand de stevige en toch buigzame rij zweep, die hij een uur geleden door do lucht had laten zwiepen. Een groom in do livrei van Skiloo, die ge duldig op eti neer had loopen wach ten, bracht het paard vlak voor de stoep, zoodra de dom- openging. Een dreigende wolk lag over Alexander's knap gelaat, het resultaat van eenige overdenkingen, terwijl hij bozig was overdreven zorgvuldig toilet te ma ken de keizer was heel eigenaardig op het stuk van toilet, en zou een kaal geworden tres of een doffen knoop dadelijk opgemerkt hebben. Toen de prins op het punt stond, de teugels in zijn linkerhand te ne men, kwamen er een man en eene vrouw toegeloopen, die tot nu toe ge staan hadden op een plek, waar de stralen van het licht aan den ingang niet doordrongen, de man liep voor aan, het meisje een paar passen ach ter hem in verlegen, gebogen hou- dlHet waa-en Michal en Sophie Glen- dow, dio een te verre en kostbare reis gemaakt hadden, om zich door de leugens van een knecht maar te la ten afschepen. Het volgend oogenbhk zou de prins weggegaloppeerd zijn, en zij zouden de gelegenheid voorbij hebben laten gaan. In zijn verlangen om zijn doel te bereiken, 6trekte Michal, een flinke man van omstreeks dertig iaar oud. zijn hand uit en greep den teugel van het vurige paard. Ik vraag Uwe Hoogheid nederig excuus, liep Michal uil, maar wij zijn van Skiloo hierheen geko men, om Uwe Hoogheid te spreken. Wil Uwe Hoogheid ons de gunst van een onderhoud toestaan De mtui sprak eerbiedig, maar be slist. Do prins liet eenige verwen- schingen aan het adres van den hotel houder hooren. Neeu, dat wil ik niet, zei hij. Hoe durf je mij hier in de straat te genhouden Terug naai' Skiloo, jij dwaas en daar zal ik met je afre kenen. Maar Michal greep den teugel nog steviger vast. Ik moet Uwe Hoogheid spreken. Het is mijn schuld niet. dat wij Uwe Hoogheid hier in de straat moeten aanhouden. Uw knecht zond mij van de deur weg en vertelde mij een leu gen. Hij zei, dat u al uit Dottinen vertrokken was. Nu had Alexander s woede haar toppunt bereikt. Zoo, moet jij mij spreken moet jij, uitvaagsel van de aarde, die je bent Ik zal eens zien of jij moet of niet, en zijn rijzweep opheffend, striemde de prins den hotelhouder, voordat Michal op zijn hoede kon rijn, tweemaal over het gelaat. De aanval was tóó plotseling, dat Michal een paai' passen achteruit ging, en onwillekeurig met een kreet van pijn den teugel uit zijn handen liet glippen. Achteruitstappend, stoot te hij tegen zijn zuster aan en trapte haar op den voet. De prins wachtte geen oogetnblik langer, gaf zijn paard do sporen, en galoppeerde Vveg. Eenige lanterfan ters, tuk op een opstootje, waren toe geloopen en vormden met Adolphe. die de stoep was afgekomen, en den groom, die het paard van den prins had vastgehouden, een kleine groep. Michal scheen zich niet bewust to zijn, dat er iemand in zijn nabijheid was Zijn blik vol bittere woede en haat concentreerde zich geheel op de verdwijnende gestalten van het paard en zijn berijder, en zelfs nadat zij verdwenen waren, op de open ruim te, waar hij ze zooeven gezien had. De tweede slag van do zweep luid zijn lip opengereten en werktuigelijk streek de hotelhouder met de mouw van zijn bombazijnen jas langs zijn kin, toen hij het bloed in zijn korten, stoppeligen baard voelde druipen. Soohie die banger was voor liaar broeder dan voor den prins legde verlegen haar hand op zijn aam. Kom, Michal, zei ze, ik heb je wel gezegd, dat het nergens toe dienen zou. Wij kunnen van dien man geen rechtvaardigheid verwach ten. Laten wij gaan. Michal schudde haar woedend van zich af. Rechtvaardigheid mompelde hij. Neen wij zullen nooit het recht op onze hand krijgen, want wij zijn arm en hij is rijk. Wij zijn boe ren en hij is van adel van adel, ball 1 maar er is nog iets anders op de wereld, clan vechtvaardigheid en zijn uur zal ze kei- komen. Met die woorden keerde Michal Gleudow zich om en liep met stevigen stap do straat door, terwijl zijn zus ter. haar shawl beter om zich heen trekkend, hem verlegen volgde. Adolphe lachte, maar de groom, die Michal, den hotelhouder uit Ski loo goed kende, schudde zijn hoofd. Ik heb liever, dat het den prins geldt dan dat ik het zelf ben, zei hij, als hierover wraak genomen wordt. Dien avond was er geen schitteren der gast aan het diner van den keizer dan de prins, wiens geest en vernuft een hooger graad schenen te hebben bereikt, dan ooit te voren. De keizer verwachtte er alles van met het oog op het succes van zijn plannen. Toen zij opgestaan waren, om zich klaar te maken voor de opera, fluisterde hij zijn neef in Laat Hare Majesteit van Am- phalia je zóó zien, als je vanavond aan het diner geweest ben, en wij zullen weinig kans hebben op een anderen pretendent Prins Alexander van Skiloo boog erkentelijk. Ik zal mijn best doen, sire. Van niemand kan men meer verwachten, prins en werkelijk, uw best is al heel goed. Dit was al heel veel uit den mond van den keizer, die niet gewoon was, complimenten te maken. I-let was een schitterende aanblik in de Groote Opera. toen het groo te auditorium opstond, om den kei zer, de keizerin en hun kranig gevolg te begroeten. Van het doorluchtig ge zelschap werd zeker niemand zoozeer bewonderd, hetzij man of vrouw, dan prins Alexander, voornaam en vrien delijk als hij was, met zijn aristocra tische manieren en mooie gestalte. Zijn verschijning wekte inderdaad een rumoer van bewondering. En buiten, terwijl het keizerlijk gezelschap naar binnen ging, stond eon boer in bombazijn, met zijn ar men over de borst gekruist, en twee leelijke roode strepen over zijn ge laat. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5