Asthma. van HAARLEM'S DAGBLAD Een gegarandeerd Middel tegen HANDELS- EN KANTOORBE DIENDEN. Da federatie van Handel»- en Kan- tourbediendenvereenlgingen in Neder land heeft te Utrecht, onder voorzit ter-schap van den heer A. van Dant- zig, hare jaarlijksche algemeene ver- gadoring gehouden. Onder do ingekomen stukken w. een motie, aangenomen en verspreid door de Verconiging van Kantoo'r- en Handelsbedienden te Haarlem, waar in bezwaar wordt gemaakt tegen een toelichting, die betreffende de vraag stukken op het jongste examen door den examinator W. C. Gelton, in het openbaar werd verstrekt. Deze aan gelegenheid was door het bestuur reeds uitvoerig onderzocht, r aanleiding waarvan het bestuur een schrijven had gericht tot het bestuur der genoemde vereeniging, waarin 't bestuur de gebleken lichtvaardigheid, waarmede de motie was aangenomen, betreurde en zij'n volkomen vertrou wen uitsprak in genoemden examina tor. In verband hiermede diende heer H. de Goede, afgevaardigde van 'den Alg. Ned. Bond van Accountants en Boekhouders, de volgende motie in: „Da algemeeno vergade'rlng dei- federatie van 25 Maart 1911, gehoord hetgeen de bemoeiingen van het be stuur in zake de motie van de Haar- lemscfho vereeniging aan de.n dag hebben gebracht, spreekt als haar oordeel uit, dat uit alles heeft kunnen blijken, dat op het laatste examea boeklioude'n der federatie niets is voorgevallen, dat of op de examina toren of op de regeling de"r examens eenig© blaam wérpt, betreurt en keurt af het ongemotiveerde optreden der Haarlemsehe vereeniging, besluit tot publicatie dezer motie en gaat over tot de orde van den dag." welke motie met alge meen e steramen aangeno men werd. (De afgevaardigden der Vereeniging van Kantoor- en Han delsbedienden onthielden zich van stemming). Afschrift dezer motie zal aan den heer Gelton en andeTe exa minatoren worden toegezonden. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De heer M. Geevprdtng uit Rotter dam en R. Winkel uit Den Haag wer den als bestuursleden herkozen. Bij acclamatie werd de heer M. Geever- ding uit Rotterdam als vooïzitler herbenoemd. Besloten werd do exame'ns in boek houden wederom te houden te Rotr terdam, Amsterdam, 's-Gravenhage, Utrecht en Groningen; de leeraa'rs-, taal- en voorbor. examens echter al leen te Amsterdam en Rotterdam. De voorwaarden tot deelneming aan de verschillende examens zulle'n dezelf de zijn als in 1910. Tot examinatoren werden dezelfde personen benoemd als dio in 1910 met het afnemen der examens waren be last. Bepaald werd, dat de volgende al- gemeene vergade'rng te Amsterdam zal worden gehouden. Daarna werd de vergadering geslo ten. DOODSLAG Het- gerechtelijk onderzoek op het lijk van den sedert het carnaval te Den Besch vermisten veldartillerist, 'den milicien A. T.. Lamers van den Dungen. hetwelk uit do Zuid-Wil lemsvaart te 's-Bosch is opgevischt, wijst aan, dat deze zwaar verwond werd. Deze verwonding en het te wa ter raken moeten gedurende den vas tenavond zijn geschied, daar de over ledene zijn carnavalscostuum nog droeg. Naar aanleiding van verschillende uitlatingen is als vermoedelijke dader gearresteord en naar de gevangenis te 's-Bosch overgebracht een landbou wer uit Rosmalen minnennijd schijnt de aanleiding te zijn tot dezen ver moedelijke mishandeling of moord. ONGELUKKEN. Te Houtigehagon (Fr.) is het 8-jarig dochtertje van M. Diemersen in een wijk gevallen en verdronken. Uit school komende, is het meisje van een plank gevallen, welke over de vaart ligt, met bovengenoemd treurig gevolg. BRANDEN. Te Koog a. d. Zaan is Zondag het woonhuis van J. II. de Boer gedeel telijk afgebrand. De Boer lag ziek te bed en werd met moeite gered. Zondag is een begin van brand ge- bluscht in een koker voor de centrale verwarming der magazijnen van de firma Th. v. Heemstede O belt. De Ruyterkade te Amsterdam. De scha de is vrij belangrijk. EEN ONDERSCHEIDING VOOR ONZE KONINGIN. Gisterochtend werden door H. M. de Koningin in tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins der Nederlan den in audiëntie ontvangen de geue- raal-majoor J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst on jhr. nir. E. B. F. F. Wittert van Hoogland, onderschei denlijk Baljuw en Kanselier van de onlangs opgerichte Nederlaudsche afdeeling dor Ridders van .Malta, ten einde H. M. namens den Prins Groot meester der Souvereine Orde van Malta het Grootkruis Eeredame der Orde te overhandigen. Hoewel de Maltezer Orde in het al gemeen alleen aan Katholieke vor sten en Katholieke edelen wordt ver leend, werd uit piëteit voor hetgeen Czaar Paul I van Rusland, in Octo ber van het jaar 1789 tot Grootmoes- ter der orde gekozen, voor de Orde heeft gedaan, bepaald, dat alle af stammelingen van Czaar Paul I, on afhankelijk van hun godsdienst, met! de Maltezer Orde zullen kunnen wor-1 den begiftigd. Zooals men weet, is II. M. de Ko ningin achterkleindochter van Czaar Paul I. De Baljuw, Baron van Voorst tot' Voorst, overhandigde U. M. de ver sierselen der Souvereine orde met een korte rede. De Koningin dankte, o. a. zeg gend Ik verzoek den hoeren mijn oprech ten dank te willen overbrengen aan den Grootmeester voor de verleening van dat zoo eervol cereteeken. Ik ben hiervoor zeer gevoelig, omdat ik dit beschouw als een toeken van waor- deering voor de gevoelens van -vrij heid, verdraagzaamheid en gastvrij heid, welke mijne voorvaderen heb ben bezield en die steeds onverkort in mij voortleven. Ik koester de beste wenschen voor het welslagen van uwen arbeid. MISHANDELING EEN-ER OUDE VROUW. Gisteravond omstreeks half twaalf, kreeg de 80-ja'rige weduwe G., wonen de Dusartstraat te Amsterdam, on- eenigheid met een barer buurvrou wen. De ODecnigheid liep zoo hoog, dat de buurvrouw de wed. G. een pe troleumlamp naai- het hoofd wierp, zonder haar ernstig te deeren. Daar op we'rden de vrouwen handgemeen en werd do wed. G. door haar buur vrouw van de trap geworpen. Met een ernstige hoofdwonde en zwaar in wendig letsel moest do 80-jarige per auto-brancard naar het O. L. Vrou- we-gasthuie worden overgebracht. De politie stelde een nade'r onder zoek in en vond termen de strijdlusti ge buurvrouw iü arrest te stellen. BURGEMEESTER VAN VOORBURG. Het „Vad." schrijft: Volgens een te 's-Gravenhage in doorgaans goed ingelichte kringen loopend gerucht, zou de heer Duy- maer van Twist, lid der Tweede Ka mer, de waarschijnlijke opvolger van baron Van Tuyll van Serooskerkèh zijn, als burgemeester van Voorburg. BRANDSTICHTING. Men meldt uit Apeldoorn aan de Tel.: Gister werd zekere E. v. d. B., 19 jaar, fabrieksarbeider alhier, ter be schikking gesteld van de justitie te Zutphen, wegens het moedwillig ver oorzaken van brand, door het aanste ken van een hooimijt Twes menscben verbrand. Kwartier voor 12 ongeveer brak dezen nacht een hevige brand uit in een complex huisjes, staande op een binnenplaatsje, dut gelegen is achter pand Na 112 aan de Gouvernestraat te Rotterdam. Daar wonen in twee vrije bovenhuisjes de 54-jarige Z. de Feij, een schillenkoopman, met zijn 62-jarige vrouw J. van Sonsbeek, ©n het gezin van den bootwerker T. Ver hulst. Voorts heeft men in de bene- denhuisjes een brandstoffeupakhuis van den koopman W. van Herp, een stal voor paarden, een hooizolder en een lompenhandel van J. van der Ster. Hoog boven het dak sloegen, kort na de ontdekking van den brand, de vlammen, overal In de omgeving van deze volkrijke buurt schrik versprei dende. Ook in bet St Antoniusge- sticht, waarvan de vrouwenzaal juist tegenover de in brand staande huisjes gelegen is, schrikte men op en tracht te met eigen bjuschmiddelen te doen wat men kon. De brandweer rukte van alle zij den aan en werkte met voel mate riaal. De brand ontstond in de woning van den schillenkoopman De Feij. a vierde juist zijn verjaardag en hem ter eere waren twee kleinkinde- een meisje van 5 en een jongen van 4 jaar, kinderen van den schil lenkoopman Zuurbart, wonende in de Gouvernestraat No. 37, bij de grootouders op bezoek. Omdat liet zoo laat geworden was, zoiiden de kinderou er blijven sla pen. Zij lagen reeds te bed, toen de brand uit brak. Later is vermoedelijk een brandende lamp gesprongen of omgevallen. Grootvader De Feij heeft daarop, zijn kleinkinderen eerst iii veiligheid willende brengen, het meisje de trap afgedragen, de jongen is hem uit zichzelf nageloopen en bei de kinderen zijn toen op hun bloot© voetjes de straat op en naar moeder's huis geloopen, om te vertellen van den brand. De Feij is, nadat de kleinkinderen In veiligheid waren, weder naaa* bo ven geloopen, om zijn vrouw de be hulpzame hand te bieden. Ilij is even wel niet verder gekomen dan het por taal. Daar vonden manschappen van de reddingsbrigade zijn bijna ver koold lijk, toen zij zich in het uitge brande bovenhuisje begaven. Groot- moeder's lijk, eveneens nagenoeg ver koold, lag in de kamer op den vloer bij de kachel. In doeken gewikkeld bracht men de overblijfselen buiten. Het blusschingswerk ging gestadig zijn gang, want vooral aan de zijde van liet St. Antoniusgesticht brandde het nog steeds fel, vooral waar zich de lompenbergplaats en de hooizolder bevonden. En in den stal hoorde men de drie daar gestalde paarden vreese- lijk te keer gaan. Men kon er niet bij komen, want van do zijde van de Gouvernestraat was de toegang tot den stal versperd. Omstreeks half twee in den nacht bereikte men eindelijk de dieren; een van de paarden was reeds gestikt, de beide andere kon men nog in veilig heid brengen. De schade, door don brand veroor zaakt, is aanzienlijkzij wordt ge deeltelijk door verzekering gedekt- Do inboedels van hot verbrande echt paar, van den bootwerker T. Verhulst de lompeu van den koopman J. van der Ster zijn niet togen brand schade verzekerd. Te 2 uur in den nacht was de brand geblüscht Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Gepromoveerd lot doc tor in de geneeskunde de heer A. M. Kasteleyn, arts, geboren te Breuke- len aan de Vecht op proefschrift „Ruptura funiculi umbilicalis". HET WETBOEK VAN STRAFRECHT VAN 1881 EN DE-BESTRIJDING VAN DE MISDADIGHEID. De ïector-magnificus dei- Utrecht- sche Hoogeschool, prof. mr. D. Si mons, hield gister lev gelegenheid van den 275en gedenkdag van de stichting dier Universiteit een rede over bovengemeld onderwerp. Sport en Wedstrijden VOETBAL. HERCULES KRIJGT EEN TRAINER. Naar d© „Tel.' verneemt, heeft Her cules zich voor de nog t© spelen com petitie- en degradutie-wedstrijden voorzien van de hulp van A. F. C.'s trainer, den heer Warhurton, die zijn best zal doen, de Stichtenaren voor de 1ste klasse t© behouden. Zondag speelde II. F. C. .Tong Haar lem II tegen II. F. G. Quick. Met de rust was de stand 5—1 voor J. H. II. Na de hervatting doelpuntte .1. H. II nog twee maal. Toen tijd werd geflo- en had Jong Haarlem II welverdiend met 71 gewonnen. EEN HOLLANDSCHE VLIEGER. Zaterdag heeft de Hollandsclie vlie ger van Meel, ondanks hevigen wind, boven Etampos gevlogen op ee'n hoog te van 600 M. Hij is in zweefval ge land. Hij heeft liet plan dezer dageto naar Parijs te vliegen.- DE „MICHELIN"-PRIJS. In de „Sorbonne" te Parijs heeft de stichter van den prijs, de heer Micheli'n, aan Renaux, die den be kenden tocht ParijsPuy de Döme Maastricht, veroordeeld tot 1 5 boete of 5 dagen hechtenis, wegens het op 27 Augustus 1910 des avonds na 5 uur, venten van dc courant Do Volks tribuun, voor ongeveer 3 cent. Zij verkochten nl. een hazelnoot die ongeveer 1/10 cent kost vooï 3 et en gaven daarbij de courant cadeau, ten einde op deze wijz© te ontsnap pen aan de bepaling van artikel 30 bis der Maastrïclitsche politicverorde ning, waarbij het venten van couran ten op den openbaren weg des avonds na 6 uur verboden is. Het cassatieberoep werd verwor pen. DE ZAAK VAN EVER DINGEN. Men meldt ons uit Den Haag: Maandag werd voor de Rechtbank alhier de zaak van Mr. Van Everdin- gen beha'ndeld, beklaagd van verduis tering, gepleegd als curator in een faillissement te Delft. Bekl. ontkende. Hij ve'rklaarde zich elk oogenblik bereid om nog af te re kenen. Hij is z. i. nog curator zoo lang hij niet ontslagen is, en kan dus altijd nog afrekenen. Verschillende getuigen werden ge hoord. Daarna was het woord aan het O. M. De subst. off. v. justitio vond, dat bewezen is, hetgeen aan bekl. is ten laste geleed. Vast staat, dat bekl. cu rator is geweest en te Delft als cura tor gelden uit faillissementen heeft ontvangen. Bekl. erkent, de bedragen ontvangen t© hebben. Bekl. is voor die gelden aansprake lijk, en op dit oogenblik zijn die gel den zoek. Zij zijn meegenomen naar Indi.é en dao.r in ©en onderneming be legd. Bekl. zegtik heb di© gelden uit d© faillissementen te Delft steeds af zonderlijk gehouden, en mijn finan- cieele toestand te Delft was niet slecht. Wij hebben echtor het legen- deel gehoord. De huur was achterstal lig bekl. kon klerk en huishoudster nic-t- betalen, en rekeningen werden teruggestuurd. Ten slotte werd over gegaan tot oen leening bij een finan- cleele onderneming en bij vrienden, en toen bekl. naar Indië ging, was zijn zaak reddeloos verloren. Hij liet een heelen papperassenwinkel achter zon der waarde en een volmacht, en wel dra begonnen er geruchten té loopen. VROUWEN-TAALBOND. Te Pretoria is een Zuid-Afrikaan- sche Vrouwen-Taalbond opgericht. Het voo'rloopige bestuur bestaat uit mevrouwen Atchison, Logan, Arm strong, Jooste, Haar, J. Cellio'rs, 01- land enViljoen en mejuffrouw Ruysch van Dugteren. Het doel is Invordering van het Hollandsch. MUNWERKERSSTAKING TN WALES. Zaterdag is de uitslag bekend go- worden van de stemming onder de stakers aan de mijnen van de Cam brian Combine in Wales over de vraag: of de arbeid op de door het mijnbeetuur aangeboden voorwaar den zou worden hervat. De ultsiag was dat de schikking werd verwor pen. Slechts 309 stakers verklaar den zich voor aanneming, meer dan 7000 echter verklaarden er zich te gen. JAMESON. Volgens oen telegram uit Kaapstad is dr. Jameson sedert eenig© dagen ziek ën boezemt zijn toestand be zorgdheid i'n. DE STRIJD DER ZEELIEDEN. Zondag is te Amsterdam oen ver gadering gehouden van de plaatselij ke federatie van transportarbeiders, waarin d© algemeen e staking van de zeelieden werd besproken. Als sprekers traden op do hearen J. Ronner, E. Bouman en I-I. Kolthek, die d© klachten der zeelieden bespra ken. Opgewekt werd tot krachtige orga nist aie. SCHEEPSRAMP. Te Londen is uit Victoria, Britsch- Columbië, een telegram ontvangen, volgens hetwelk do stoomboot Se chei t", die dienst deed om werklieden naar het arbeiderskamp aan den Noord-Kanadeeschen Spoorweg bij de Petidlar Golf te vervoeren, in de buurt van Beachy Head op de rots achtige kust gestrand is. Men vreest, kostesx een kwaptje zijn een girlcli ipd, omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD iesr groot is en steeds blijft stijgen. [Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. volbracht de 100.000 francs overhan digd. Tevens ontving hij een gouden medaille van do „Aero Club de Fran ce". Leger en Vloot Van doorgaans good ingelichte zij de vernemen wij, dat de kolonel A. N. J. Fabius, commandant van het le 'regiment vestingartillerie te Utrecht, benoemd zal worden tot ge- neraal-majoor commandant der stel ling van Amsterdam, tovens bevel hebber in de le militaire afdeeling. (N. R. Ct.) Naar het Hbld. vernemt. is de ka pitein ter zee E. E. Dullemond aange wezen ter vervanging van den kapi tein ter ze© W. H. baron van As- beck, als commandant van het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord. De kapitein ter zee Dul lemond zou daarvoor binnenkort uit Oost-Indië terugkeeren. Letteren en Kunst Aan het Rotterdamsch Tooheelge- zelschap zijn tegen hot nieuwe zoen verbonden de h.h. E. W. de Blauw en Johan Timrott, beiden van Het Tooneel. De Nedcriandscho Tooneelvereeni- ging heeft te Antwerpen met succes Heijermans' „Beschuit met muisjes" gespeeld eh Louis Bouwmeester is te Brussel in den Vlaamschen Schouw burg v jubelen.. Rechtszaken DE MAASTRICHTSCHE HAZED- NOTEN. Men meldt ons uit Den Haag: De Hooge Raad deed uitspraak in 'de zaak van A. W., petroleumventer, en W. P. G. Th., magazijnhouder, te Alle omstandigheden wijzen er vol gens spr. op, dat het gold weg was. Toen is men aan het geld verzamelen gegaan, maar men wil dit niet aan den nieuwen curator in de faillisse menten geven, alvorens de strafver volging werd ingetrokken, hetgeen geweigerd werd. Naar spr.'s meening heeft hier plaats gehad het voortgezet delict van verduistering. Wij hebben hier t© doen met een man van ontwikkeling en be schaving, die niet anders heeft go- daan dan chicaneeren. Dc straf van 4 jaar gevangenisstraf, indertijd aan mr. M. te Delft opgelegd, schijnt nog niet afschrik wekkend genoeg to heb ben gewerkt om te loeren, dat gelden een curator toevertrouwd, hom heilig moeten zijn. Geëischt werd vier jaar gevangenis straf zonder aftrek der preventieve hechtenis. Do verdediger, mr. Muller Massis, vond het bewijs niet geleverd en con cludeerde tot vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. De burgemeester van Blaricum A. A. H. Hosang, heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de zesde kamer der Rechtbank te Am sterdam, waarbij hij wegens valsch- heid in geschrifte werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. (De ze valschhcid betreft de ten name der gemeente gestelde privé-nota v zijn verdediger in een strafzaak). In de mede tegen hem gewezen von nissen (een maand gevangenisstraf wegens valschheid in gesclirifto en een geldboete wegens mishandeling) heeft de burgemeester berust. dat er van de 45 zich aan boord be vindende arbeiders S0 verdronken zijn. Gemengd Nieuws EEN VEELBELOVENDE SPORTS MAN. Pierre Divetain, ter nauwernood 18 laaf, heeft het vliegbrevet behaald op wn „Goupy"-machine. Toen hij 7 jaar was fietste hij; op zijn 18e jaar redde hij een kame raad, die op het pumt stond t© ver drinken en kreeg do reddlngsmedail- 1©, en hij was 16 Jaar toen hij het di ploma vato chauffeur verwierf... Se brail tg New-York. Een telegram heeft reeds enkele bij zonderheden gemeld over don vree- selijken brand, die in een tien ver diepingen hoog fabrieksgebouw heeft gewoed. Het aantal slachtoffers van dezen bran<T"bedraagt lussclien de honderd en tweehonderd. In het ge bouw waren verschillende fahrieksin- richtlngen, meest blousewerkplaat- sen, gevestigd. Waarschijnlijk is d© brand ontstaan in een celluloidwerk- plaats en de vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat het gebouw in lichte laaie stond, eer het personeel der verschillende werkplaatsen de uitgangen kon bereiken. Velen dron gen naat de liften, maar door dtt drang konden juist slechts weinigen zich door middel van de liften red den. Toen snelden de doodolijk ver schrikte arbeiders en arbeidsters naar de ramen. Meer dan honderd sprongen naar buiten, waarvan ve len door het breken van de door de brandweer opgehouden reddingsnet- ten omkwamen of gmwelijk verwond werden. Hoevelen in het brandende gebouw zelf omkwamen is nc»g niet te zeggen; bekend is dat op d© acht ste verdieping alleen vijftig verkool de lijken werden gevonden. Blijkens voorloopige mededeeluige'n van de brandweer waren de brand- uitgangen en brandladders in het be trekkelijk nieuwe gebouw, beslist on voldoends. Dat verklaart dan den vreeselijken omvang van de ramp. Daar de brand Zaterdagmiddag uitbrak waren de meeste werkplaat sen in het gebouw gevestigd reeds gesloten. Zoo waren er nog alleen de arbëidsters en arbeiders van de Tri angle Shirt Wa riti Company aanwe zig, ongeveer Gf'O en 100 i nen. Voor het grootste dool stonden deze al op het punt te vertrekken ën nog slechts weinigen, wier lijken la ter ten deele nog over de naaimachi nes gebukt, gevonden werden, waren aan 't werk. De brand had 'n gewel dige rook- -en gasontwikkeling ten ge volge, zoodat velen in korten tijd be* wusteloos waren en slikten. Voor do menschen waren slechts onltele uit gangen een trap, een brandladder en twee liften beschikbaar, beno vens een smalle trap, die naar het dak voerde. De beide liftbedienden hielden zich dapper en deden nog wat mogelijk was tijdens het woeden van den brand, maar toen de kabels boven fn hei gebouw beschadigd wa ren hield ook dit middel tot vervoer op. Toen sprongen een aantal wach tenden in doodsangst in dc liftko kers; hier werden dan ook meer dan twintig lijken gevonden., Intusschen drong een deel der arbeiders naar de trap, een ander deel naar de brand ladder waar men hevig om een plaats je vocht Weer anderen snelden naar het dak. Deze werden allen gered, voor een deel doo"r studenten van de naast gelegen en slechts door een smal steegje van het brandende ge bouw gescheiden universiteit. Dit ge bouw is iets hooger dan het fabrieks gebouw en de studenten staken 'nu ladders over. Ook om die ladders werd hevig gevochten en de studen ten vertellen, dat de mannen de vrouwen hadden geslagen on gebeten om toch maar vooraan te kome'n. Echter, zooals gezegd, al die men schen op het dak werden ten slotte gered. Intusschen verschenen voor de ven sters tal van meisjes, schreeuwende en gillende, de meesten reeds met brandende haren en kleoren. Enke len sprongen dadelijk omlaag, ande ren wachtten nog of er redding zou komen en waagden den sprong, toen do brandweer, wier komst vertraagd was, met reddingsnetten verscheen. Maar de netten braken, omdat de doodelijk beangstigde meisjes te ta rnen naar beneden sprongen en de nelten op den schok van zooveel li chamen niet berekend waren De omgekomenen zijn meert van Russische, Duïtsche en Raliaansche afkomst. Volgens de laatste berichten zijn 160 vrouwen meisjes omgekomen. De schuld voor de ijseiijke ramp wordt in hoofdzaak geweten aan na latigheid van de autoriteiten. Toen ongeveer vier maanden gele den bij een brand in Newark dertig 'rouwen in de vlammen waren omge komen, had de commandant van de New-Yorksche brandweer het ge meentebestuur reeds gewaarschuwd, dat eiken dag een soortgelijk of nog ernstiger ongeluk zou kunnen gebeu ren. Zijn waarschuwing bleef echter zonder gevolg. E'n thans zou hij, on der den indruk van de jongste cata strophe, nadat zijn voorspelling he laas zoo juist was gebleken, gezegd hebben, dat architecten en aesthetic! zich steeds hebben verzet tegen het aanbrengen van brandladders e. d. aan den voorgevel der gebouwen, om dat deze daardoor ontsierd worden en dat zij nu het vrees el ijk antwoord hebben ontvangen op hun bezwaren. Voor tien dagen was het gebouw ..officieel" geïnspecteerd en brandvrij bevonden en Zaterdag zijn de drie hoogste verdiepingen totaal leeg ge brand. Er neerscht dan ook te New-York hevige verontwaardiging over het bouw-departement. Men zegt zelfs, dat de coroner de chefs zal nanklugen wegens misdadige nalatigheid. de straat af was bijna niets vah den brand te bespeuren. Even na half vier 's middags zag een voorbij ganger, die toevallig naar boven keek rookkolommetjes uit vensters „Daar staat iemand," zeide ander, die zich bij hem gevoegd had. „Kijk, hij werpt een pak kJcede- ren naar beneden." Het pak viel op de straat; het was het verminkte lijk van een meisje. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. Verlichting gegarandeerd, anders geld terug. Dr. R. SCHIFFMANN'S middel te gen asthma faalt nooit In het geven van dadelijke verlichting in de ergste gevallen van Asthma. Men be hoeft n i e t op de eitwerking te wach ten het werkt direct, onmiddellijk en zeker, ën geneest bepaald alle ge vallen die genezen kunnen worden. DADELIJKE verlichting wordt ge garandeerd in de hevigste aanvallen, hoe zwaar de benauwdheid en hoe hardnekkig de kwaal ook is. Het betaalde geld voor een pakje fL 150 wordt teruggegeven door de firma bij wie het gekocht is, wanneer het Mid del in het gebruik niet voldoet. Dr. SCHIFFMANN's Asthma Mid del is verkrijgbaar bij de firma J. J. GÖppinger, Gr. Houtstraat 147a (ook op schriftelijke aanvrage met inzen ding van f 1.65) mot garantie, dat zij het tegen het volle betaalde bedrag terugneemt als het Middel niet vol doet.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7