NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. KONINGIN HELENA 28e Jaargang. No. 8519 Verscttfjnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG SO MAART 19X1 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E RTE N T I N: Voor Haarlem PBR DRIB maanden; '3$Ê£~ Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement VWd,d»^V*,WM, wak, eeó Age'n, gekeskigd is (hom dek J Franco^fer post door Nederland' J 50*0?^'aXSfn4 ctlanf' hooes,MS zes re8eIsr 25 Cts. per plaatsing; Afzonderlijke nummers0.02H V SU Us. voor d plaatsingen a contant. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.3714 tJJ^ Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. dc ontstaken en franco per poel ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en derAdministratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Ëoster. Directeur .1. C. PEEREBOOM.L,-è> JDrukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentic-Bureau^DT yTaLTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. OM OtNS HEEN No. 1335. Nabetrachting van den gemeenteraad. Fonteinbeslissingen behooren tot die dingen, waarvan je nooit vooraf kunt zeggen, hoe ze in den gemeente raad uitvallen. Dat komt omdat het er in den grond van de zaak weinig toe doet, of er aan het einde van de Dreef een fontein staat, ja of neen. Groote belangen zijn er niet aan ver- (bonden, de argumenten, die den 'doorslag geven, zijn „de traditie brengt mee, dat daar een fontein is, het is toch maar heel vriendelijk, dat Verfraaiing het leelijke ding voor haar rekening wil laten opknappen."' En daar een mensch voor zulke mo tieven den eenen dag gevoeliger is, dan den anderen, ponder dat hij weet waarom, is Woensdagmiddag met 16 tegen li stemmen besloten tot behoud van de fontein, terwijl moest de zaak om de een of andere reden zijn uitgesteld veertien dagen later de uitslag, desnoods ook met 16 tegen 14, precies andersom had kunnen zijn. De fontein blijft dus en bovendien was de Raad gunstig gestemd voor het aanbod van Verfraaiing, met welks bestuur B. en W. nu zullen gaan overleggen. Hoe dat afloopt, zullen we afwachten er kan natuur lijk niets tegen wezen, dat een parti culiere vereeniging een gemeentelijke zaak steunt, die met haar doel ver band houdt. Indertijd heeft de ge meente ook wel een bijdrage aange nomen van personen, die belang hadden bij de vernieuwing van de brug over de Ringvaart. De vraag is natuurlijk, of er met een redelijk be drag iets van deze oude fontein te maken valt. Is er een groote som voor noodig, dan kan allicht beter een paai- jao.r gespaard en dan een nieuwe fontein gesticht worden. Dit zullen natuurlijk de twee besturen wel in liet oog houden. We kunnen dus pas wanneer het verbeterings plan van Verfraaiing vaststaat, met zekerheid zeggen, dat deze fontein blijft bestaan. Gebeurt dat, dan zullen we dus twee fonteinen naast elkaar hebben, een op de Dreef met een grooteri straal, voor de groote menschen, en op het speelterrein voor het Paviljoen met een kleinen straal, voor de kinderen. Geografisch zijn daarmee de fontei nen wel een beetje ongelijk over de stad verdeeld, want het derde stads- waterwerk huist op het Frans Hals plein, als we de drinkfonteinen niet meerekenen, die toch ook minder uit bundig haai- water de wereld inzen den- Overigens zijn al die water- leverende instrumenten precies op hun plaats xn een land, waar het vaker nat dan droog ia Ik vermoed, dat 's Raads voorzit ter, die de agenda vaststelt, de water- quacsties, die hangende waren, maar heeft willen afdoen. Er was althans een tweede aangelegenheid, over de verpachting van het Ilaar- lemsche vischwater. Deze zaak voor leoken niet altijd even duidelijk. De tegenwoordige pachter zegtgeef mij het heale vischwater opnieuw, dan kan liet weer vischrijk gemaakt worden door het uitzetten van goede vischsoorten. Het bestuur van de af- deeling Spaarndam der hoofdafdec- ling Zoetwatervisscherij der Neder- landsche Heide-Maatscliappij betoogt, dat de tegenwoordige manier van bevissching niet kan strekken tot in standhouding van don vischstand (wat al standen en dat die ook de belangen van Haarlem zeer bena deelt. Dit kunnen de tegenwoordige pachters in hun vischkaar steken. Overigens wil het bestuur on dershands pachten. De Haarlemsche Hengelaarsbond eindelijk wil een paar perceelen vischwater voor zijn leden zien te pachten, waarin dan ook alleen gehengeld zal mogen wor den, niet met netten gevischt. Heb ik de zaak goed begrepen, dan zal in dezen zin door B. eu W. wor den gehandeld. Tot mijn genoegen, want ik geloof, dat wij wat goed te maliën hebben aan onze liefhebbers van hengelen. Sedert Beets is de hen gelaar in minachting gekomen, maar hij kan zeggen „van Pel begint de victorie", want deze professor heeft het hengelen aangeprezen als een aangenaam vermaak, dat do zenuwen tot rust brengt behalve die van den gevangen visch natuurlijk, die zich evenwel nog nooit een protest heeft laten ontglippen. Een van mijn vrien den, geheel in de Pelsche lijn, iemand die de heele weok door zijn heldere hersens ten beste geeft aan een vruchtdragend onderwijs, rust van ■het door-de-weeksche vossen uit in het Zondagsche vissclien en vertelt daarbij enthousiast van het mooie landschap en de heerlijke atmosfeer om je heen. Wat mij betreft, zonder den beroepsvisscher, die nu eenmaal krachtens zijn vak niet te kieskeurig kan wezen op afmetingen van visch, het leven onmogelijk te maken, zeg ik gedenkt de hengelaars I Laat ons een tak van sport, die velen liefheb ben, niet onmogelijk maken. Daarmee was evenwel het water ballet in den Raad nog niet aan een eind. Het derde bedrijf was de leve ring van duinwater aan Haarlemmer- liede en Spaara wou do. In de overeen komst staat, dat er niet meer water zal worden geleverd por hoofd, dan 1 aan de Haarlemmers geschiedt, een bepaling, waarop de lieer Modoo vuur vatte, 't Zou niet voorkomen, meende hij, en als het gebeurde, was toch niets aan te doen. De heer Modoo is een gelukkig mensch. De contracten van langen duur, die hij in zijn leven heeft moe ten maken, zijn blijkbaar alle goed uitgekomen. Anderen, ik ken er, heb ben onaangenamer ervaring, namelijk dat in zulke overeenkomsten gewoon lijk, na eenige jaren, juist de bepa ling blijkt te ontbreken, die het aller meest noodig zou zijn geweest. Daar om is het nuttig, nooit een bqpaling wegens overbodigheid uit een con tract te lichten niemand weet voor uit, wat noodig en wat overbodig is. Met de auto's van de Atax-maat- schappij te Amsterdam raakte de dis cussie weer op den vasten wal. B. en W. vinden het een gelukkige zaak, dat deze Maatschappij auto's in Haar lem station neeren gaat en daarmee kunnen we het zeker eens zijn. De auto is het gewilde vervoermiddel voor dezen tijd, onze stad krijgt een zeker cachet door hunne aanwezig heid, en het staat te voorzien, dat bij stadgenoot en vreemdeling wel in den smaak zullen vallen, wanneer maar met de directie een matig tarief kan worden bedongen. Zij zal daar toe wel meewerken, omdat het haar eigen belang is, de auto in Haarlem ingang te doen vinden.' De heer Van Styrum zag in het voorstel evenwel een onbillijkheid je gens de huurkoetsiers, omdat maar één gulden recognitie van elke auto zal worden geheven. Misschien heb ben we hier een staaltje van den kringloop der dingen. Er is herhaal delijk en voortdurend, pas nog in de vergadering van Verfraaiing, geklaagd over het onvoldoende gerij aan het station, over de ruzies van koetsiers op de Groote Markt. Niet onmogelijk is het, dat de Atax-direc- tie van deze klachten gehoord en daarin juist aanleiding gevonden heeft, een voorstel aan den Raad te doen Moeten we dan nu, terwijl we •het betere konden krijgen, dat in ge vaar brengen door do reoognitie te vervijfentwintigvoudigen Ik weet wel met f 25.per auto en per jaar wordt de rekening van den onder- niet goed of slecht, maar me nige zaak, die over groote sommen liep, is afgesprongen, omdat een on- noozele gulden meer gevraagd werd, dan de weerpartij wilde geven. Daar om spijt het mij niet, dat het voorstel van den heer Van Styrum verwor pen is. En zijn de auto's eenmaal daar, dan zullen waarschijnlijk door de huurkoetsiers wel beter paarden' en sierlijker rijtuigen gebruikt worden, om de concurrentie te kunnen aanbin den. Zoo kan de verschijning der Ataxen voor Haarlem een dubbel 'oordeel zijn. Dat de Raad metterdaad eenstem mig voor de openbare speelplaats Ls, heeft hij getoond door zonder debat, zonder hoofdelijke stemming, het speelplaats-voorstel aan de Leidsche- vaart goed te keuren. Bravo! De quaestie van de exploitatie door den Bond voor Lichamelijke Opvoeding komt nu ook wel in orde. Aan het einde van de vergadering heeft de heer Bregonjè opnieuw be twijfeld, dat het hoofd van de school voor zwakzinnigen uitdrukkelijk ge wen scht heeft, ambulant te worden. Toch had de wethouder van onder wijs dit in de vorige vergadering ver- kiaard met deze duidelijke woorden de man snakt er naar! In liet verslag (ik heb door onge- steldlieid deze vergadering niet kun nen bijwonen) scheen mij de heer Bregonje evenwel niet heel duidelijk in zijn verklaringen, welke indruk bevestigd wordt door de opmerkin gen van den voorzitter en diens uit nood i ging, om het bedoelde op schrift te brengen. Is dit eenmaal geschied, dan zal natuurlijk wel blijken, dat er misverstand is de heer Loosjes is in 't geheel geen man om een zoo beslis te verklaring af te leggen, w; hij daar niet volkomen zeker v J. C. P. CuitenianJsch Overzicht ARBITRAGE. Er wordt zulk een voortgang ge maakt met het ontwerpen van hét Bngolsch-Amerikaiinsclie urbitrage- verdrag, dat president Taft vertrouwt het nog in de aanstaande buitenge wone zitting bij don Senaat te kunnen indienen. De samenstellers van het verdrag hopen het te maken tot een model voor toekomstige verdragen. Het zal arbitrage voorschrijven voor vrijwel alle geschillen, die zich kunnen voor doen. President Taft verheugt zich thans reeds op de goedkeuring van het ver drag, dat hij beschouwt, als een der grootste successen van een ambts tijd. Hij hoopt, dat Frankrijk en andere Europeesche mogendheden le eeniger tijd een zelfde verdrag zullen sluiten, waardoor een oorlog met Amerika bijna tot de onmogelijkheden zou gaan behooren. Als dat eens waar was, dan zou voor de goede zaak van den wereld vrede al veel gewonnen zijn 1 Do toestand van DE RUSSISCHE VLOOT is gisteren in de Doema ter sprake gebracht. Bij de debatten over de be- grooting van marine verklaarde de rapporteur Sawitsj te betreuren, dat Rusland in de laatste drie jaar, in vergelijking met zijn naburen, onge veer niets gedaan heeft. Bij het de partement van marine ontbreekt het z. i. aan een vasten wil, om tot een besliste reorganisatie te komen. Do adjunct-minister van marine antwoordde, dat dit jaar voor het eerst in de Oostzee een nieuw eska der wordt samengesteld, dat het be gin zal zijn voor de verdere ontwikke ling der vloot. De aanbouw van nieuwe schepen kost voor Rusland meer eu geschiedt langzamer dan in andere landen. Dit moet geweten worden aan hot ontbre ken van een program van aanbouw, dat aan de scheepswerven van tevo ren werk verzekert, en is ook een ge volg van den eisch, dat de schepen van Russische materialen en door Russische arlxeiders moeten gebouwd worden Toch zullen aan de twee in het vo rige jaar in dienst gestelde Dread noughts in den aanstaanden herfst nog twee andere worden toegevoegd. De onbevredigende staat der geldmid delen houdt overigens de reorganisa tie van de vloot legen. Het departement van marine pro testeert, zoo vervolgde de onder-mi- nister, tegen de besnoeiing van de marinebegrooting door de begroo- tingscominissie. Voor de Doema-zitting van Dinsdag was veel belangstelling, omdat de be kende RUSSISCHE REGEERINGS-CRISIS EN DE HOUDING VAN STOLYP1N ter sprake kwamen. De Octobristen waren blijkbaar te ruggekomen op bun oorspronkelijk voornemen om hun mandaten neder te leggen zij waren althans in groo- ten getale aanwezig. Een hunner, Ausep, wist de vergadering te bewe gen onmiddellijk een einde te maken aan de debatten over de militaire kre dieten bij wijze van betooging tegen de onderbreking van haar werkzaam heden. Een andere Octobrist, Sjidiowski, sprak z n leedwezen uil over de wets- schendine waaraan Stolypm zich had schuldig gemaakt. Ook prof. Mil- joekof oefende scherpe criuek op de handelwijze van den minister-presi dent. Pouriskevitsj verklaarde, dat deze slechts zijn wraak had willen koelen. In het algemeen liccrschle cr een buitengewoon verbitterde stemming tegen Stolvpin en deze werd herhaal delijk als „tuchthuisboef" en .,wets- verkrachter" betiteld. Zooals een telegram reeds meldde, j werd het indienen der motie van de Octobristen omtrent het beleid van Stolypin en eenige andne van gelijke strekking met groote meerderheid van stemmen toegestaan. In den Rijksraad heeft zich oen ge heel ander tooneel afgespeeld- Na het openen der vergadering deel de Kobyliriski, van de rechterzijde, mede, dat hij na het driedaagse tic ge dwongen recès een en ander over den geschapen toestand in het midden wilde brengen. De voorzitter dacht er anders over. Hij viel Kobylinski in de rede en zei Hoe moeilijke dagen de Rijksraad ook heeft door te maken, en welke verwijten, welke laster ook op reke ning van den Rijksraad worden ge bracht, de Rijksraad moet zwijgen, en mag de vergaderingen in geen ge val tot het tooneel van politieke de monstraties maken. Voor den Rijks raad is slechts één ding van waarde het vertrouwen van den Tsaar. Ik bon geluiLkig te kunnen mededcelen, dat dit vertrouwen niet iu het minst geschokt is. De Rijksraad stond op, riep geest driftig hoera en ging over tot de orde van den dag. De samenstelling van kan nu spoedig verwacht worden. Men verzekerde in de wandelgangen van dc Kamer, dat het Kabinet heden als volgt zal worden gevormd presi dent en minister van binnenlandschc zaken Giolitti, minister van buiten- landsciie zaken San Gnihano, justi tie Finoccharo, openbare wei ken Saccbi, schatkist: Tedesco, financiën: Facta, landbouw Nitti, oorlog Spingardi, marine Cattoiica, onder wijs Credoro, posterijen Calissano. Blijkt deze aankondiging juist, dan valt het le't te constateeron, dat San Giuliano, die in het vorige Kabinet aan buïienlandsche zaken zat, deze plaats heeft behouden. In de buitenlandsche politiek van Italië zal dus wel geen wijziging ko men. Bij het herhaalde FERRER-DEBAT is het gisteren in de Spaansche Ka mer nogal warm toegegaan. Dc afgevaardigde Soriano trachtte aan te toonen, dat eenige getuigen verklaringen, ten ongunste van Fer rer afgelegd, door de rechters zijn af gedwongen, en dat in het proces verbaal van de huiszoeking bezwaren de documenten waren genoemd, die evenwel door de politie in bet huis waren neergelegd. Bij een bediende van Ferrer was er op aangedrongen, dat hij tegen Fer rer zou getuigen, waarvoor hem vrij stelling van den militairen dienst werd beloofd. Toen deze beschuldiging door So riano was gezegd, ontstond er rumoer op de stampvolle publieke tribune. Een officier, die den spreker in de rede viel, werd de zaal uitgezet. Daarop vervolgde Soriano zijn rede. Hij vroeg revisie van het proces en een onderzoek naar het optreden van den minister-president en den minis ter van Binnenlandsche ZakeD, die destijds in functie waren. In dezelfde zitting kwam de minis- r van Justitie aan het woord, om de ministers uit het vorige ministerie, ilat do Fcrrer-zoak behandelde, te verdedigen. De minister verklaarde, dat de ven nissen van de rechtbanken alleen dan voor herziening in aanmerking ko men, wanneer de wet willens en we tens geschonden is. De zaak-Ferrer viel onder de militaire rechtspleging, orndat het een quaestie was van een oproer. Mochten enkele voor Ferrer gunsti ge getuigenissen niet gehoord zijn, dan is dit daaraan te wijten, dat de getuigen zich eerst opgaven na den wettelijk gestelden termijn, of dat liet vreemdelingen waren, die bij het gebeurde niet tegenwoordig zijn ge weest. Do minister kon verklaren, dat alle wettel ij k e formali teiten in 't F e r r e r-p r o c e s stipt in acht genomen zijn. Tenslotte was de republikein Alva rez nog aan het woord. Hij zei, dat rondom Ferrer een atmospt'y r van wilden haat had doen ontstj^, die van invloed is geweest op uen krijgsraad. De zitting der Kamer werd opgehe- Mi. liet Ferrer-debat is daarmede blijkbaar weer afgeloopen. In Frankrijk komen nog geregeld WIJNBOUWERS-OPROEREN xoi'. Nu weer in "t bijzonder in de stad Bar-sur-Aube, waar de inwoners ontevreden zijn, over de door de re geering getrokken grens voor 't wet tig erkende champagne-gebied. De wijnboeren van Bar-sur-Aube willen ook in dit gebied betrokken worden. 's Middags te 12 uur vertoonde zich een compagnie soldaten in de stad. Dat was niet naar den zin der in- oners. De brandklok werd geluiden alle wijnboeren uit den omtrek kwa men naar de stad, om te betoogen. Te 3 uur werd een optocht gehou den, waaraan 4000 personen deelna men. Een gebraden varken werd in den stoet meegedragen en de dragers riepen voortdurend triomfantelijk „Monis is dood". (Monis is de nieuwe minister-president van Frankrijk). Plotseling verspreidde zich het ge rucht, dat de prefect per automobiel in de stad was gekomen. Daarop trokken de betoogers naar de onder prefectuur. Omdat de deuren niet spoedig ge noeg werden geopend, werden de ruiten verbrijzeld eu de driekleur naar beueden gehaald en vervangen door de roode vlag. De prefect kwam eindelijk naar buiten en beklom de trappen van een muziektent, om te trachten den troep FEUILLETON door Morice Gerard. 14) Plotseling liet Ulrike haai' boek op den grond vullen en kwam er eene verschrikte uitdrukking op haar go- laat. Zij hoorde duidelijk om hulp roepen. Zij snelde naar de deur, en wierp haar open en ofschoon een meisje met veel moed en sterke zenu wen, toch voelde zij haar hart ang- 'stig kloppen en hield zij haar adem •In, nu zij te middernacht zoo'n on verwacht geluid hoorde in dat groote en stille huis. Ulrike luisterde en hoorde eerst niets. Toen meende zij beneden in de richting van haar vaders studeer vertrek slagen te hooren vallen. Op een kastje in haar slaapkamer lag een klein Mauser pistool, het kleinste dat door de firma gemaakt werd, maar een, dat goede diensten kon 'verrichten. Ulrike snelde weg en fnam het mee. Het was geladen en zij had het kamermeisje gewaarschuwd, dat zij er nooit aan mocht komen. Met het pistool in de rechterhand snelde zij haastig naai- beneden. Ebenezer Lowenfels was naar zijn studeerkamer gegaan, zooals het vertrek, dat de groote financier ge regeld gebruikte, genoemd werd beursnoteeringen en grootboeken wa ren hier echter de eenige lectuur. Hij had nog wat gewerkt en was toen, omdat het pianospel van Ulrike hem zijn dutje had onthouden, in slaap gevallen. Tegen middernacht werd die bankier met een schrik wak ker. Er waren twee mannen in zijn kamer Prins Alexander van Skiloo en Graaf Alix Dahl. Zij waren het huis binnengekomen, door eenvoudig den knop van do voordeur om te draaien, want de dienstboden waren naar bed gegaan, §n Lowenfels sloot zelf altijd alles af. Prins Alexander kende heel goed de inrichting van het huis van den financier en als Lowenfels niet in de studeerkamer was geweest, zou hij hem in zijn slaapkamer hebben op gezocht. Want in de dagen, toen hij nog een voondeelige klant was, en wat aanmoediging noodig had, om op de gevaarlijke helling verder naar boneden te gaan. had Ebenezer den prins dikwijls ontvangen on als een geëerd gast behandeld. Eerst toen 't verstandiger werd, geen geld meer af te geven op xljn bezittingen, was Lo wenfels met een tegenovergestelde tactiek begonnen. Het was juist die verandering in zijn manieren, die den prins meer dan iets anders woe dend maakte. Hij bedacht niet, dat dit onveranderlijk de manier was van een geldschieter tegenover een klant, die zich op genade of ongena de aan hem had overgegeven. Vlug I riep Alexander tot Alix en het volgend oogenblik hadden de twee mannen zich van Lowenfels meester gemaakt. De laatste uitte een luiden wanhoopskreet om hulp, en toen werd hem door den graaf een prop in den mond gestopt, terwijl do prins hem eerst de handen en daarna de voeten bond. Het slachtoffer keek zijn aanval Iers aan met een blik vol haat, vermengd met lafhartige vrees. Wij zullen je leeren, hoe brieven te schrijven, dief en huichelaar die je bont, riep Alexander uit, wiens gelaat verwrongen was van woede. Jo wilt je geld met, den interest heb ben, welnu, dat zul je 1 Zij draaiden Lowenfels op den stoel om, en terwijl de graaf hem vost hield, liet de prins een regen ran slagen met zijn rijzweep op hem neer vallen. Onder die zweepslagen kromp het slachtoffer steeds meer ineen, ein delijk was hij bewusteloos. De graaf legde zijn hand op den arm van zijn metgezel. Nu is het genoeg, Prins, of 8» soudt hem dooden. Op dit oogenblik ging de deur snel open en nu stond Ulrike met een pistool in de hand tegenover de twee mannen. Zij keerden zich ora en ke ken haar aan, en zeker hoeft geen van 1 >eiden ooit den blik op dat ko ninklijk gelaat of het vlammen van die schitterende oogen vergeten. Het meisje overzag onmiddellijk den toestand. Ook had zij in de twee aanvallers van liaar vader twee van de drie hoeren herkend, die zij dien middag te paard had ontmoet. Lafaards siste zij tussohen haar opeengeklemde tanden. Ge moogt wel het middernachtelijk uur uitzoeken voor uw schurkachtige boodschap Twee jonge kerels om één ouden man aan te vallen, hem te binden en bewusteloos te slaan Die woorden van een vrouw, en vooral van zoo'n mooie vrouw, sne den als een mes, de toon van deze woorden getuigde van grooten smaad en groote minachting, zelfs nog meer dan de volzinnen zelf. Alexander kwam een paar passen naax voren en mompelde Wij hebben hem alleen belian deld zooals hij verdiende behandeld is worden. Ulrike hief haar pistool op, en legde op hem aan. Beweeg u niet, zeide ze op een toon van snijdende minachting, totaal verschillend van haar laatste hartstochtelijke woorden. Ik heb met u nog niet afgedaan. Als go u een van beiden beweegt, hetzij met de hand of met uw voeten, dan schiet ik u neer. Ik ben een uitmuntend schutter, en dit wapen is mij hcele- maal niet vreemd. Al waart ge op vijftig meter afstand, dan zou ik nog kans zien, u te dooden, en ge zijt wel wat dichterbij. Zij richtte nu eens het pistool op den een, dan weer op den ander. Geen van beiden was een lafaard, maar zij toonden zich om beurten weinig op hun gemak, want beiden begrepen, dat dit voel !>e tee kenende kleine speelgoed plotseling en zonder dat het mogelijk was zich er tegen te verzetten, den dood tengevolge lton hebben, nu het in handen was van deze beslist optredende vroinv. Ik veronderstel, dat u niet van plan is mij hier tot morgen te hou den mompelde Alix Dahl schaap achtig. 0; neen, ik zal u laten gaan, zoodra ik met u heb afgehandeld, en u met elkaar ook in het reine is ge komen. De straf, die gij hndt willen toemeten, zal u toegemeten worden Zij richtte haar pistool op den u misstaat Alexander was nog in de generaals uniform, waarin hij met den keizer had gedineerd en naar de opera was geweest. De prins aarzelde. Ik zal tot zes lellen, zei Ulrike. Als u in dien tijd iets dichter bij mij komt, zal ik u door de borst schieten en de wereld geheel van u bevrijden. Als ge in dien tijd uw tu nica niet hebt uitgetrokken, zal ik u door de rechterhand schieten. Daar door zult ge voor goed verieeren, zul ke schurkachtige streken met dat lichaamsdeel uit te halen. Ulrike telde langzaam, het eenige geluid was het ongeregeld ademha len van den bankier en het luide tik ken van een hangklok in de hal. Het meisje was volkomen kalm en be slist. Niemand, die haar even aan keek, kon ook maar eeu oogenblik twijfelen, of zij meende wat zij zei, en zou al haai' bedreigingen woorde lijk uitvoeren. De prins lachte zelfbewust, vreug deloos en verontschuldigend ver ontschuldigend tegenover zich zelf, maar toen hij het woord „vier" hoor de noemen, knoopte hij zijn tunica los, zoodat het kleedingstuk van zijn schouders viel. Men kan een mooie vrouw on mogelijk afranselen, zei hij met dikke tong. U zou mij gauw genoeg een pak slang geven, als u maar durfde, antwoordde Ulrike. Nu, mijnheer, zei ze. zich lot graaf Alix wendend. nu is het uw beurt. Raap die zweep op. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5