NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ZANDVOORT. 28e Jaargang. No. 8522 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 3 APRIL 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Ceïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.63 l 0.02 H 0.37 li 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiC-n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Wet Ingang van heden wordt entheven van het Agentschap van HAARLEM'S DAG3LAD te Zandvoort J. KOPER, onder dankbetuiging voorde wijze waarop hij dia taak heeft vervuld. Thans is belast met het Agentschap W. GEBE, Ostadestraat 11. DE ADMINISTRATIE AGENDA" DINSDAG 4 APRIL. Gr. kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Kruisstraat 45: Tuber culose-mu- leum geopend van 25 en 79 uur. Sint-Ravo: Cursus to de R. K. ge- loofs- en zedenleer. Onderwerp: De leer van de kath. kerk ovêr het Doop sel: Het eeuwigdurende merktoeken van het Doopsel. Stadsnieuws Prins Hendrik te Haarlem. Hedenavond te half zeven komt Prins Hendrik per auto ten huize van ouzen burgemeester in het Ke naupark, om het middagmaal te ge bruiken. Gastheer en gastvrouw zijn onze burgemeester Jhr, Mr. J. W. G. Bo- reel van HogeJanden en mevrouw Bureel— van Weede, behalve Prins Hendrik zitten als gasten aan: Mr. G. van Tienhoven, Commissaris der Ko ningin, Jhr. en Mevrouw L. G. Boreel, Van Vogelenzang, baron en mevrouw van Tuyll-Boreel, Jhr. Ch. F. van de Poll en Jhr. van Suchtelen vah «Ie Haare, adjudant van den Prins. Te half negen begeeft zich de Prins met den burgemeester, in diens rij tuig naar het concert van Zang en Vriendschap, waar het bestuur aan Z. K. H. wordt voorgesteld in de lees taal der Sociëteit, die daarvoor keu rig is versierd. Daarna worden de Prins met zijn adjudant, en de heer en mevrouw Bo reel met hun gasten naar de zaal ge- 'ield. Het koor slant dan op 't podium en ontvangt den Prins met het Wilhel mus. Daarna wordt, plaats geinomen en vangt het concc'rt aan. Voor den Prins en de gasten wórdt het :>jr- gedcolte der zaal gereserveerd. Twaalf rijen stoolcn zijn er weggeno men. In de piaats daarvan Is op Per zische tapijten het autieke ameuble ment uit de Regentenkamer van het Luthe'rsch Weeshuis opgesteld. Op de tafel ligt een fraai gecalligrafeerd blad, waarop de Prins en de andere gasten hun naam zullen teekenen. Dit blad wordt in het album van „Zang en Vriendschap" opgenomen. Er ligt ook, ter inzage, het eerste notulenboek, uit den brand bij den heer Haartman ge'rod. Daarin wordt O.m. verhaald van de leden-schutters, die In 1830 naa'r België ten strijde trekken! Den Prins wordt een fraai tekst boek aangeboden. Dit is gebonden in marokkijn-leder en vervat in een lin nen foudraal. Dit tekstboek is geïllustreerd. O. zijn opgenomen de portretten der Componisten enz. Dit boekje is gebonden bij de firma Oostenbroek en Zn. De foto's zijn opgenomen doo'r den heer Clausing, In de pauze, dio 10 minuten duu'rt, zullen de vier componisten der Ncdor- landscho koonverken, de hoeren Brandts Buijs, van 't Kruys, Bouinan en Philip Loots en de dichter der tek sten voor deze werken, de heer J. van Breemcn Jzn., de solisten en de ac- eompagnateur aan den Prins worden voorgesteld. Na afloop van het Concert, om half elf, vertrekt de Prins dadelijk per auto naar Den H3ag. TEEKENCOLLEGE „KUNST ZIJ ONS DOEL". TENTOONSTEL LING „SLAGER". Ongetwijfeld zal door de vele bezoe kers der tentoonstelling „Slager" Vrijdag, Zaterdag en Zondag j.l. in het Brongebouw gehouden, met vol doen in e aan deze kloeke en fleurige expositie worden teruggedacht Dus van"o dit verslag aan met een woord van hulde aan het talent der kunstzinntee Bossche familie, dat bij deze -ie kunstbeschouwing van het Haarlemsche Teekencollege xich zoo ruim en fraai en zoo verscheiden ma nifesteerde. Meer dan veertig, meerendeels ka pitale werken, in olie- en waterverf, krijt en pastel, sierden de wanden der con v er satiezalen Het hoofd der familie, P. M. Slager Sz., de thans 70-jarige, bekende schilder en leeraar aan de niet min der bekende „School yoor nuttige en schoone kunsten" te 's-Hertogen- bosch, was persoonlijk slechts door een enkel schilderij, het gaaf en dege lijk getoetst portret van den deken der Bossche goud- en zilversmeden, verte genwoordigd, doch. indirect sprak hij zich uit als de leermeester zijner kiu- deren, al voltooiden de zonen hunne kunststudiën ook elders. Do breede opvatting en forsche behandeling, de kijk op kleur en tegenstelling; dat stellig, is instructie van den vader voor welke leering de dochters blijk baar niet 't iniust gevoelig waren. Dat kloeke in de penseelvoering en die kracht van kleur vielen bijzonder to de kunst van Jeannette Slager op te merken. Robust In al haar bloem- schilderijeo culmineerde zij In do schitterende compositie „Roode Gera niums" in welk compleet werk zij for- sche schilderkracht aan vaster teeke- nins, aan weelderigen kleurengloed paarde wij wenschen den kooper van harte geluk met dit frappant schil derij. Niet zoo stralend, meer teer en droomerlg doch groot ongevat, wa ren haro ..Rhododendrons", eon kleur- harmonie, die herinnering aan de „Juliana"-variëteit der Bloementen toonstelling wakker riep. Ook dit schilderij tal de woning van zijn maakster niet meer terug zien. Toch mag de vraag gesteld of de schilderes niet er voor zal moeten wa ken, dat zij de techniek beheerscht, en de. techniek en zwier niet haar de baas worden „Marguerithen" en „Pioenen" geven er wel aanleiding toe zulke vraag te doen. Corry Slager bleek aquareUlste te zijn. Met tol van kapitale bloemcom- posities in krachtigen opzet en mas sale typeering dwong zij aandacht al. „Riddersporen" was de aquarel die öns bijzonder trok door de rijpheid en volheid van zijn kleur, eigenschap pen dio ook in de paarsen van haar beide „Cineraria's" en „Hortensia" mooi naar voren kwamen. In verschillende barer ahdere wer ken was iets grauws, waartegen de forscliheid van het penseel niet vol doende opwoog. De behandeling van het Stilleven dacht ons weinig sympathiek, onwer kelijk als zij was met een bepaald te kort aau stofuitdrukking. Door een vijftal portret-schilderijen was Piet Slager Jr. mooi vertegen woordigd. Viel bij allen de vaste teekening en lichte schilder toets te waaxdearen, zoo waren die qualiteiten speciaal in het groot portret van Slager Senior op te mdrken. En naast het Ongedwongens der gansche houding en het bezielde van den schilderskop was de geestige be handeling der entourage niet het minst aantrekkelijk. Treffend deed de stofuitdrukking in „Carnaval", tonemend en modieus was zijn „Dame met klaprozen". Voor belangstellenden de mededee- ling dat beide laatste werken reeds geruimon tijd te Haarlem hun woon plaats vinden. Anders dan van zusters mi broer Is het talo'nt van Frans Slager. Zijn voorliefde is het landschap, liefst het stemmige en zijn schilder- trant helt naar *t subtiele en door werkte. Vooral bij zijn teekenlngen waren fraaie specimen, gevoelig van toon, al zl] tljn schilderij „Ondergaande Zon" vooraf eenoemd een kunstwerk waarin een verlangen naar fijne kleurnuance was vastgelegd. Zulke opgaaf stelde hij zich ook bij de mystieke „Kathedraal bij nacht". „Belfort te Brugge", „Hooitijd" en „Zandweg' wareu de fraaiste exem plaren in zwart en wit. Eindigen wij dit verslag zooals wij begonnen. De tentoonstelling „Sla- geJr" heeft stellig aan velen groote voldoening verschaft. Op Zondag vooral viel haar uitge breide belangstelling ten dool, «lie zich mede uitte ln den verkoop vtan een drietal werken, een welverdiend succes. G. KERKHOFF VAK-TENTOONSTELLING. Wij hebben Zondag een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling, welke ter gelegenheid v-an het driejarig be staan van den Typografischen Studie kring Haarlem in de bovenzaal van het gebouw „Vooruitgang". Smede- straal 43 alhier, werd gehouden, eu hebben van deze expositie een zeer goeden indruk gekregen. Tentoonresteld werd o. m. een zeer mooie zending van de finna Joh. En schedé Zonen, o. a. een prachtige vorm met Oostersche schriften ver- dor mooie vierkleurendrukken, een ix>ek met Brallle-schrift, een stalen- boek van kanten in natuur-zelidruk enz. De firma Ruijgrok bad mooi han delsdrukwerk Ingezonden, en de fir ma Boom tooode haar belangstelling door eveneens een mooie collectie drukwerk natuurlijk to hoofdzaak op sport betrekking hebbend in te zenden. D© N. V. Lourens Coster exposeerde een rondstyp met matrijs de eer ste pagina van het Zaterdagavond- nummer van Haarlein's Dagblad, al dus een kijkje gevend in het couran ten-bedrijf. Verder waren er talrijke inzendln- 03n van de leden der Typ. Studiekrin gen Haarlem. Amsterdam, Boskoop en Zaandam. Heel mooie ontwerpen van briefhoofden, reclame-kaarten, programma's, kalenders, enz., die al lo getuigden, hoe nuttig deze Studie- leringen werken. De afd. Haarlem had een fraai ont werp voor een kalender vervaardigd, toepasselijk op den boekhandel van den heer Anton Bosse, Barteljoris- straat 12, alhier. Zooals oezegd, de tentoonstelling is goed geslaagd zoowel wat betrett het aantal goede inzendingen als hel druk bezoek. Van lü tot 4 uur waren er onophou delijk belangstellenden, die ten hoog ste voldaan waren over het geëxpo seerde. Na Arbeid Kunst Het fanfarekorps Na arbeid Kunst bevestigde Zaterdagavond den goeden Indruk, dien wij reeds eerder van dit korps ontvingen. Do uitvoering van Zaterdagavond in de Vereeniging door dit korps ge geven, bewees wederom, dat de lei ding den heer J. Blad volkomen toevertrouwd. Op stemming en nuan ceering wordt goed gelet. Mocht no. 1 c, Flirtation van P. A. Steek, door ongelijkheid minder bevredigen, in de overige uitgevoerde nummers was dit euvel niet te bespeuren. Reeds vroeger hebben wij er op wezen, dat in dit korps goede krach ten zijn, en ook Zaterdagavond tra den er zelfs nog eenigen als solist op n.l. de heeren P. J. Stam, tenorhoorn, II. Smits, trompet, en J. J. Lingeman trombone, die werkelijk heel ver dienstelijk werk gaven. Er wcfrdt door dozo heeren blijkbaar goed gestu deerd. Na de pauze werden nog de 6 be kende oud-Nederlandsche Volksliede ren van A. Valerius zeer zuiver en met goede voordracht ten gehoore ge bracht. Na Arbeid Kunst kan zich reeds met andere goede fanfarecorpsen me ten. Hulde aan den heer Blad voor zijn onverdroten ijver. Wij weten met welk geduld en tact dergelijke verco- nlgingen geleid moeten worden. IIet duo Voget gaf eendge aardig» voordrachten ten besta 0n had daar mede veel succes. Jammer dat het uur van aanvang de'r uitvoering een half uur werd verlaat. In plaats van 8 uur werd om 8 1/2 uur begonnen. Dat moet niet. De zaal was tamelijk beset. Ernstig ongeluk. Op de terreinen van de voormalige gasfabriek aun de Raaks is Zaterdag- middag een ernstig ongeluk geschied bij den bouw van de nieuwe aula van de Haarlemsche afdeellng van den Ne- derl. Protestantenhond. Omstreeks vier uur waren de 35-ja- rige architect, de heer J. J. van Nop pen en de 21-jarige Opzichter N. de Ridder, wonende Plantage Middellaar! te Amsterdam, op een loopstelling in den toren van het gebouw aan do Voldersgracht, aan de zijde van het H. B. S.-gebouw. Op deze stelling be vond zich een ladder, waar de heer Van Noppen eenige treden was tp,e- loopen, terwijl de heer De Ridder hem wilde volgen. Op dat oogenblik brak een knrte- ling, een draaghout van de stelling, waardoor de planken, die er op lagen, wegschoven en de architect en de op zichter van een hoogte van zes me ter naar beneden vielen. De lieer De Ridder viel met zijn hoofd tusschen de vloeriiggers en ge raakte daar zoo bekneld tusschen, dat men moeite had hem er tusschen uit te krijgen. Toen bleek, dat hij een schedelbreuk en ernstige inwendige kneuzingen had bekomen. Van liet ongeluk waren slechts wei nigen getuigen. Een zieke-zuster ver leende de eerste hulp, waarna Dr. Fa- Sée Schaeffer kwam en de overbren ging van den buiten-bewustzvn-ge- raakten gewonde naar de St. Johan nes de Deo gelastte. Daar is de heer De Ridder Zaterdagnacht om half twee zonder weer bij kennis gekomen le zijn, in tegenwoordigheid van zijn ouders, overleden. De heer Van Noppen kwam er be ter af. Hij viel met ladder en-al naar beneden. En doordat hij zich daaraan vasuiiëid, kwam hij op zijn voeten terecht. Ouder den val was hij hier- en-daar tegenaangebotst, waardoor hij onbeduidende inwendige kneuzin gen bekwam. De heer Van Noppen bleef op de plaats zelf staan, tot de geneesheer kwam. Hij is met een rij tuig naar zijn woning gebracht. Het deskundig onderzo sa lieeit uit gemaakt, dat het breken van het hout, to verband stond met het voor komen van een kwast in het inwendi ge. Van buiten-af was de korleling in goeden stuat, zoodat van schuld geen sprake was. Tegen de tuberculose. De afdeeling Haarlem en omstreken van het Comité van den j aarlij kschon nationale» weldadigheids-bloemendag is weder bozig een schaar jeugdige bloewverküopsters te organiseeren voor den dag, waarop de verjaardag van Prinses Juliana zal worden ge vierd. 30 April ls namelijk een Zon dag. De bloem1verkoop heeft plaats van 9 tot 5 uur en de verkoopstertjes zijn weer ingedeeld in wijken, aan het hoofd waarvan een presidente staat. Algemeen voorzitster is mevrouw Haiisma MuiierVan Sytzaxna, alge meen secretaris de heer Limperg. B o a z. Voor de Christelijke patroonsveree- niging „Boaz' zal Ds. Vunderink de zer dagen hier ter stede een rede houden over het doel dezer vereeni ging, om een afdeeling te stichten. De heer J. Lohuizen van hier is benoemd tot onderwijzer aan de Rijks-normaallessen te Sappemeer. Nuttige handwerken. Voor 't examen te Utrecht slaagden de dames M. E. Kraakman te Haar lem en A. M. Keizer to Driehuis. Gysbert Japicx. De Friesche vereeniging „Gysbert Japicx" zal dezer dagen een bijeen komst houden, waar opgevoerd zal worden „Skyn", tooneelspel Yon IJ. C. Schuitmaker. Tegen 't mishandelen van dieren. De vereeniging tegen 't mishande len van dieren zal do volgende week haar Jaarvergadering houden, waar in o. a. de jaarverslagen zullen wor den uitgebracht Lighalfonds. Op een uitvoering van de Israêlieti- sche tooneelvereenigtog „Onderling genoegen" Is voor het Lighalfonds coliecteerd f 5. BELASTING. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben benoemd tot plaatsvervangend lid dor Commissie van aanslag voor de belasting op bedrijfs- en andere in komsten te Haarlem voor de ge- 1 meenten Bloemendaal, Spaarndain, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede. Bennebroek, Zandvoori, Schoten, Haarlemmermeer en Aals meer den heer K. Kistemaker Haarlemmermeer, ter vervanging van wijlen den heer P. Verkuijl. TLBERCULOSE-BESTRUDING. ndigde lezing van Di over de bestrijding der tuberculose is wegens verhindering van den spreker uitgesteld tot een datum, die men in de advertentie kan vinden. DE ZAAK TALSMA. De preventieve hechtenis van Tals- ma, die den moordaanslag op de hoe ren Senft ploegde, is met 30 dagon verlengd. Uit de Rechtszaal Na een vrij langdurige zitting met gesloten deuren stond terecht een RIJWIELDIEF. De 21-jarige slagersknecht Ant. A. te Schoten, huurde op den 18en Ja nuari van dit jaar een rijwiel bij den handelaar K. Radder, voor één dag. Hij reed er mee naar den slager M. K. Lam te Velseroord, wien hij 'i rij wiel voor f 17.50, later voor f 7.50. to koop aanbood, zeggende geld om lo gies te betalen noodig te hebben. Do slager vertrouwde 't zaakje evenwel niet bijzonder en kocht het karre tje niet. De jongen reed weg ln de richting IJmuiden. Op weg daarheen ontmoette hij den bakker K. Schol, bij wien bij gelukkiger was. Deze kocht de fiets na wat loven en bieden voor 5.50. liekl. wiens strafregister niet ge heel schoon meer is gaf een heel ander verhaal. Volgens hem was 't rijwiel hem ontstolen hij had hel bij 't ponthokje te Velsen even neergezet, verwijderde zich even, en toen hij te rug kwam, was de fiets verdwenen. Wat de aanbiedingen betreft, bekl. zei dat die reeds vroeger geschied waren. De getuigen herinnerden zich even wel allen den datum. 21 Januari. Mr. Hoyer achtte na 't getuigenver hoor beklaagde's schuld wettig en overtuigend bewezen. Spr. deelde me», dat bekl. in de laatste twee jaren reeds drie maal veroordeeld werd. Mr. Hoyer was dan ook van oordeel, dat men hier met een gewonen be roeps-njwieldief te doen keelt, die nu ook voor een geldverduistermg ge detineerd Is. Spr. eischtc ten slotte 1 jaar gevangenisstraf, mot bevel tot gevangenneming. Mr. A. R. Baas achtte het bewijs niet geleverd, en drong op vrijspraak aan. Subs, vroeg pleiter een zec-r lich te straf. WEDERSPANNIGHEID. De Beverwijksche sigarenmaker A. B. bevond zich op 15 Januari in de Groote Houtstraat in „kennelijken staat". Dies achtte de agent van poli tie P. J. Beunder 't geraden den jon geling naar 'i bureau van politie over te brongen. Maar dat ging niet ge makkelijk. De Beverwij ker verzette zich heftig met vier agenten werd hij ten slotte de Smedestraat ingedra gen en op de Groote Markt was de politie wel 20 minuten met hem be zig. De jong© man kon zich weinig van de zaak meer herinneren. Hij zou zijn zuster bezocht hebben, maar ging de stad in, en werd toen „natuurlijk" dronken. Mr. Hover eisehle 1 maand gevan genisstraf. Bekl. is al eens meer tor zake van dergelijke feiten veroor deeld. B. vroeg een goldboete hij was pas getrouwd. UITSCHELDEN. De varensgezel A. M N. S. heeft in den nacht vim 13 op 14 Januari den agent van politieKI. Pluister een niet zeer vleiend epitheton naar 't hoofd geworpen. Mr. Hoyer eisclite 1 maand gevangenisstraf bekl. is een zeer berucht persoon. VEENDIEVEN. Twee Alkemaders. Johs. D. en B. T. hebben op 27 Januari te LLsso een schuit met veengrond en zand. die aan den bloemist J. W. Lefeber al daar toebehoorde, volgeladen en zijn daarmee weggevaren. De grondsoort, waarvan hier sprake is, hoeft te Lis- se weinig waarde, maar wordt in Bos koop en Aalsmeer als mest voor ro zen en rhododendrons gebruikt. Alleen T. was verschenen. De man bekende, maar voerde ie zijner ver ontschuldiging aan. dat hij bij D. in dienst was, en dus eenvoudig diens bevelen op te volgen had. Mr. Hover eischie tegen T. een boe te van i subs. 2 dagen en tegen D. oen boete van f 10, te vervangen door 5 dagen hechtenis. Uitspraken 13 April. AUTO-ONGEVALLETJE. Een automobiel slipte op den hoek Yön den Kleinen Houtweg en Baan, reed tegen den boom op den hoek aan en brak daardoor een der auto-lantorens stuk. De boom bescha digde. Een van de inzittende dames werd door den schok aan den neus gekwetst V e c h t e r ij t j e e. In de Groote Houtstraat sloeg gis teravond om kwart over tienen W. B. uit de Oosterstraat den kantoorbe diende A. C. uit Bloemendaal op liet gezicht. De politie bemoeide er zich Twee uren later gaf de 20-jarige katoeiidrukke'r T. S. den kantoorbe diende A. E. V. van de Leidschevaaït een klap met eeoi bierglas in liet ge zicht, waardoor een wondje ontstond. De politie spoorde S. op en gaf hem m proces-verbaal mee. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken OVER VEEN. De benoemiugskwestia. We hebben Vrijdag het verloop go- meld van de kwestie, gerezen over het benoemen van een hoofd voor de Overveensche school. Tegen hedenochtend 10 uur was de Raadsvergadering belegd, maar toeh waren alleen aanwezig: Burgemeester Bas Backer en de Wethouders Do Waal Malefijt en Koolhoven. Toen om kwart over tienen verder niemand verschenen was, werd be sloten, dat de vergadering niet zou doorgaan. Waarschijnlijk wordt de volgende Raadsvergadering Zaterdagmiddag om 2 uur gehouden. Is de raad dan r onvoltallig, don kan hij toch overgaan tot benoeming van het Hoofd der school. BLOEMENDAAL. Zondagmorgen maakte Ü3. A. J. v. Leeuwen tot groote blijdschap der ge meente bekend, bedankt te hebben voor de benoeming als directeur der inrichting Meer en Bosch. De heer Rookmaaker was de tolk der gemeen te, door Z.E. dank te zeggen voor dit besluit en des Heeren zegen toe te wenschen aan leeraar en gemeente. Spreker verzocht daarna der gemeen te te zingen Gez. 215 vers 5. HEEMSTEDE. Zondag is hier op de boerderij, toe- behoorende aan Mevr. Van Merten en bewoond door den heer \V. de Wilde, het eerst kievitsei gevonden, drie da- gen later dan het vorige Jaar. Donderdagavond vergadert de ge meenteraad. VELSEN. De vergadering van den gemeente raad zal plaats hebben op Woensdag 5 April, nam. 11/4 uur ten gemeente huize, in stede van nam. 23/4 uur, zooals eerst was aangekondigd. In deze vergadering zpl de loting plaats hebben voor welk der 3 dis- irictea voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, elk der zitting hebbende leden geacht wordt gekozen te zijn. ZANDVOORT. Zaterdagavond werd to de concert zaal van Café Zomerlust eene uitvoe ring gegeven door de Muziekkapel Paul Kruger met medewerking van den heer A. M. Vrugt. De vereeni ging gaf blijk goed gestudeerd te heb ben en sedert de laatste uitvoering vorderingen gemaakt te hebben. Er werd over het algemeen zeer goed ge speeld. De hear Vrugt had veel succes. Bij sommige voordrachten was de lach lust onbedaarlijk. De heer Beeckman burgemeester, dankte de vereeniging namens de aanwezigen voor den ge- zelligen avond. In de afgeloopen week brachte'n de Zandvoortsche schuiten eenige malen garnalen aan. Besomming f 6 tot f 27 De prijs varieerde tusschen f 1.50 en f 3.-W per mand. In de tweede helft der maand Fe bruari 1911 zijn de navolgende brie ven wagens onbekendheid van de ge adresseerden niet uitgereikt kunnen worden: mej. Dina Rensis, Amster dam, en jongej. H. Beyers, Busgum. Alhier bestaat het plan om bij ge noegzame deelneming een Zandvoort sche afdeeling der Volksweerbaarheid op te richten en als onderdeel daar van eon schietvereeniging. Zij, die minstens 16 jaren zijn, kunnen hier van lid worden.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1