NIEUWS*- en ADVERTENTIEBLAD. KONINGIN HELENA 28e Jaargang. No. 8523 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAO 4 APRIL 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waa<' een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.021-$ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. 1WEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht Nogmaals is de quaestie van ARBITRAGE in den Duitschen Rijksdag ter sprake gekomen. Prins Schönaich Carolath, natio naal-liberaal. zette de betcekenis der scheidsgerechten uiteen en sprak den wensch uit, dat zooveel mogelijk Bcheidsrechtelijke verdragen tusschen Duitscliland en andere staten zouden worden gesloten. De uiteenzettingen van den Rijks kanselier zijn z. i. in de pers veelal niet juist opgevat. De geschillen, die tot oorlogen zouden kunnen leiden, verzwakken en doen verdwijnen, dat is de hoofdtaak van de inter-parle- mentaire Unie. Het arbitrage-beginsel is dezer da gen ook besproken in een te Londen gehouden vergadering van voorstan ders van den wereldvrede. Birrell, de minister voor Ierland, hield daar een rede, waarin hij uitweidde over de verklaringen van den Duitschen Rijkskanselier. Von Betlimann Hollweg had zoo zei Birrell voorzien, dat zich om standigheden zouden kunnen voor doen, die Engeland en Amerika kon den nopen de arbitrage te laten vol len en hun toevlucht toch tot de wa pens te nemen. Maar zelfs, wanneer dit het gevai mocht zijn, zou men toch nog kunnen trachten een oorlog too lang mogelijk te vermijden. liet verdrag, dat de regeering met de Vereenigde Staten hoopt te sluiten, betreft weliswaar de ontwapening niet, direct, maar 't raakt deze quaes tie, die het einddoel van de beweging moet zijn, toch wel. Birrell stelde daarop eene motie voor, waarin de vergadering haai' bevrediging uitsprak over de samen werking der kerken in Amerika en Europa ter bevordering van de slui ting van een Engelsch-Amerikoansch orbitrage-verdrag en waarin de hoon werd geuit, dat dit verdrag spoedig tot stand mocht komen. Deze motie werd met groote geest drift aangenomen. UIT DE ENGELSCHE POLITIEK. Het Lagerhuis is gisteren begonnen mot do beraadslaging over de artike len van do Veto-wet. Hoewel het ont werp slechts bestaat uit 4 artikelen en een inleiding, zijn er 900 amende menten voorgesteld, waarvan 800 door Unionistische léden. De tijd voor de beraadslaging zal dientengevolge wel verlengd moeten worden. Natuurlijk zal liet eon schier ein deloos en bar vervelend debat wor den en aan stemmingen zal het niet ontbreken In verband met lord Lansdowne's voorstel, iu het Hoogerhuis gedaan, om den Koning eerst vergunning te vragen om een hervormingsvoorstel in hot Hoogerhuis to behandelen, zal de lieer Cassell in het Lagerhuis de vraag stollen of de regeering aan den Koning wel toestemming ge vraagd hoeft en die ook verkregen voor de indiening van de vetowet, in welker inleiding imuiers maatregelen lot beperking van de voorrechten van de Kroon worden aangekondigd. Mocht die toestemming niet gevraagd zijn, dan wil Cassell weten, of het wel in overeenstemming met de constitu- tioneele gebruiken en beginselen is. tonder zulk een toestemming de wet venier te behandelen. Daarover wordt dan gedebatteerd. 'Al weer eenïgc uren, misschien wel j een heelen dag voor het vrije leven van het Hoogerhuis gewonnen DE SPAANSCHE MINISTER CRISIS behoort weer t.ot het verleden. Giste ren gaven we reeds onder de tele grammen de vermoedelijke wijzigin gen, die de premier Canalejas in zijn Kabinet zou brengen. Dit is geheel uitgekomen, alleen is Rodriganez tot Excellentie over de financiën be noemd. Het nieuwe ministerie, dus het kabi net Canalejas II, heeft reeds den eed van trouw tegenover den koning af gelegd. De Ferrer-debatten in de Kamer en de daarop gevolgde ontslagaanvrage van het kabinet, hebben aan de repu blikeinen stof gegeven voor hun agi tatie tegen het huidige regeerings- stelsel. De republikeinsche afgevaardigde Sol y Ortega moet gezegd hebben, dat de doode Ferrer reeds den val van drie kabinetten veroorzaakt heeft en ten slotte ook de oorzaak zal zijn, dat aan het tegenwoordig régime een einde komt. De republikeinen zullen een mani fest uitgeven, waarin wordt gewezen op de manier, waarop het burgerlijk bestuur de vlag heeft gestreken voor de militairen. Ook in andore kringen is men van meening, dat van militaire zijde pres sie is uitgeoefend en daarom zou mi nister-president Canalejas, zooals uit Madrid wordt gemeld, van plan zijn om zoodra de Kamer weer bijeen komt, een rede te houden, waarin hij alle beschuldigingen, tegen het leger ingebracht, zal ontzenuwen. OOSTENRIJK EN ITALlë. De voorzitter van het Oosten rij k- sche Huis van Afgevaardigden heeft het volgende schrijven gezonden aan den voorzitter der Italiaansche Ka nier „De ontbinding van het Huis van Afgevaardigden en voorbereiding der verkiezingen verhinderen ons, de be raamde reis te ondernemen naar Ro me, waar zich thans de aandacht en de sympathie der geheele wereld con- centreeren. Maar ik hoop, dat wij in den'herfst gelegenheid zullen hebben, aan uw nationale feest deel te nemen. In tusschen verzoek ik u de verzeke ring te aanvaarden, dat alle Duit- schers in Oostenrijk, die hun natio naliteit, de vrijheid en den vooruit gang der beschaving getrouw zijn, met ons samenstemmon in den wensch, dat Italië gelukkig moge zijn en een roemvolle tekomst moge tege moet gaan." Telegrafisch is al een en ander be richt over in Fransch Guinea Kapitein Talay had op 30 Maart opdracht gekregen, om den maraboet Tierns Alioe, die pogingen had ge daan, om een opstand gaande te ma ken, gevangen te nemen. De kapitein die bloedvergieten wilde vermijden, ging met een luitenant en eenige ti railleurs bet dor» binnen en liet, om te toonen, dat hij met vredelievende bedoelingen kwam, de grendels van de geweren losmaken. Do bevolking begroette hem dan ook vriendschap pelijk, maar plotseling werd hij aan gevallen en afgemaakt. Hetzelfde ge schiedde met den luitenant en tien tirailleurs. Twee onderofficieren en drie tirailleurs wisten te ontkomen De rest van de compagnie deed daar op een stormaanval op het dorp. en heeft den dood van den aanvoerder bloedig gewroken. Driehonderd doo- den bleven op het slagveld liggen UIT MAROKKO. De correspondent van een Engolsch blad seint, dal uit Fez zeer onrust barende van 28 Maart gedagteekende berichten zijn ontvangen. De opstan delingen zouden de stad omsingeld hebben. Een ander correspondent seint nog onrustbarender. Hij zegt, dat de Ber bers in Mekines Moelui Ismail, den broer van den Sultan, tot Sultan heb ben uitgeroepen en dut de bewoners van Fez dientengevolge ook tegen den Sultan in opstand zijn gekomen. Zn zouden hem in zijn paleis gevangen houden en dreigen den Sultan en zijn vizier te vermoorden. De Fransche politie is weggetrokken in de richting van Fez, hetgeen onder het volk te Tacndzjer verontwaardiging wekt. Dat volk beschouwt het vertrek van d« Fransche politie als een schending van de akte van Alge ei ras DE OPSTAND IN ALBANI6. Uit Konstantinopel wordt geseind, dat de troepen Toezi hernomen heb ben. Ook uit Cettinje komen Voor de Turken goede tijdingen, namelijk dat hun legers de versterkingen te Det- echitsch en Plamka veroverden. De opstandelingen trokken zich in het gebergte terug. In Denemarken komt een GROOTE UITSLUITING in de bouwvakken. De pogingen tot bemiddeling heb ben schipbreuk geleden en zoodoende zal, naai- uit Kopenhagen geseind wordt, heden de uitsluiting iu wer king treden. l>e uitsluiting omvat 11.500 metse- laars en timmerlieden. Stadsnieuws Polders. T" plaats van don heer F. M. baron van Lynden (gekozen tot voorzitter) is tot lid van het bestuur van den Waar- derpolder onder Ilaarlemnierliede c. a. gekozen de hoer A. Zonneveld, en werd als zoodanig herkozen de heer A. Th. Nelis. beiden aldaar. PLAATSVERVANGEND DIS TRICTSVEEARTS. Bij Kon, besluit van 1 April is met ingang van dien dag benoemd tot plaatsvervanger van den districtsvee- arts te Haarlem, de veearts E. Vle ming te Rotterdam, thans tijdelijk te Haarlem. Uit de Rechtszaal! NAAIMACHINE VERPAND. In de iituuiddug-zilLing stond nog terecht inej. M. F., in 1909 te Heems kerk, thans te Krommenie wonend. In 't eerste plaatsje kocht zij, op naam van haar man, van den Naaimachi nehandel v. b. A. Lewensteui, een ma chine op afbetaling voor 50. 2ö Juni 1910 beleende ze die iu de Stads-Buiik van te Amsterdam en ontving er 14 voor. Het gemaakte contract verbood het verpanden enz. van de op afbetaling gekochte nuaimuchines na drukkelijk. Mej. F. zei, dat ze uit armoe tot de daad gekomen was. Na 't verhoor van een tweetal getui gen werd de zaak tot 20 April aange houden D Visser, de agent van den Naaimachinehandel, die de machine verkocht, zal don nog gehoord wor den. NED. VEREEN. TOT AFSCH. VAN ALCOHOLIC DRANKEN. De ufdeeüug Haarlem van boven vermelde vereeniging, vierde Zater dagavond in het Bron gebouw feesi, ter gelegenheid van de onthulling der nieuwe banier. Nadat de lieer Crama den avond ge opend had en het Geheelonthouders Zangkoor „Kunst Adelt", onder lei ding van den heer P. de Nobel, een paar gocl-gezongen liederen, waar onder „Onze Zang", van den direc teur, ten beste gegeven had, trad de lieer Van Eykern naar voren om na een geestdriftig-begroete toespraak tót ile onthulling over te gaan. We hebben met opzet den lsten April gekozen zei de heer Van Eykern. Toen toch bestormden en na men de Geuzen Den Briel in zoo willen wij de macht-van-den-drank bestormen en haar tot den ondergang brengen. Dank bracht spr. aan de ontwerpers van het fraaie stuk, de heeren KruymeJ en Merckens, en de heer Crama, wien het vaandel over gedragen werd, voegde aan de be dankjes nog een extra woord-van-hul de toe aan het adres van Mevr. Van Eykern, die de banier vervaardigde. Haar werd door don voorzitter een mooi bloemstuk aangeboden. Toen nam de afwerking van een aanlig en afwisselend programma een aanvang. Een tweetal toonéelstukjes ,.In naam der Koningin" en „Eene moe der" vonden veel bijval. Het wellui dende vioolspel van den heer W. B. Knikker, die o.m. het lste en 2e deel van het Concert van Max Bruch en Jocelyn's Berceuse" ton gehoore bracht, wekte onverdeelde-bewonde- ring. Hij, zoowel als zijn begeleid ster, Mej. Ré Levie, oogstten warm applaus. Ook tiet koor liet, zich nog eens hooren. Een gezellig bal kroonde dezen ge slaagden avond. DE VEREENIGING WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Maandelijiksch Overzicht van de Vereeniging Weldadigheid naar Ver mogen. Boekjaar: 1 November 1910 31 October 1911. Voor behoeftigen werd toegestaan: Brood en levensmiddelen Maart 1911 272.48. Brandstoffen Maart 1911 f 1G.78, Ligging- en kleedingstukken Maart 1911 7. GO. In geld Maori. 1911 449.09. Totaal van 1 Nov. 1910—31 Maart 1911 I 4496.86. Verloven Drankwet, B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat zijn ingekomen verzoekschriften van H. van der Pol en J. P. J. Burgier, om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden uk anderen dan sterken drank, r gebruik ter plaatse van verkoop respectievelijk in het voorhuis van hot perceel aan het Begijnhof No. 7. en in den winkel en het daarachter gelegen salon van het perceel aan den Kruisweg No. 31. Uit de Omstreken SCHOTEN. Wij meldden dezer dagen, dat een belastingschuldige te Schoten den deurwaarder van de belastingen op een pak slaag zou hebben onthaald. Iemand die meent, dat hij daarmee bedoeld is, hoewel in 't bericht noch naam. noch voorletter vermeld werd, schrijft ons thans, dat er in geen ge val is geslagen Wel zijn er heftige woorden gevallen omdat,* naar zijn zeggen, de deurwaarder zijn vrouw onvriendelijk zou hebben toegespro ken. Het stuk dat de belastingschuldig»: ons over deze zaak zendt, bevat, naast veel wat niet ter zake doet, o.a. de volgende opmerkingen: „Ik zal u ec-ns inlichten, boe bij ons soort van meuschen, zoo belas ting betaald wordt. Ten eerste krijgt men een biljet thuis van personeele belasting, groot drie gulden soms wel meer, die moe ten betaald worden in de Kleine Hout straat te Haarlem. Dat goat dan met twee kwartjes, somwijlen ook wel met één, totdat het voldaan is. Maar in dien tussehentijd krijgt men de be lasting der gemeente Schoten, Hoof delijk Omslag. Dan heeft men het eene nog niet voldaan, of van het an dere heb je al een dwangbevel thuis". Nu weten wij zeer goed, dat het be talen van een kleine belasting voor iemand, die een klein inkomen heeft, iu verhouding veel zwaarder is, dan het voldoen van een groote som voor iemand, die een groot inkomen bezit. Maar bij een plaatselijke belasting is men toch aan een dwangbevel niet dadelijk toe: vooraf komen immers eerst waarschuwing en aanmaning. Afgescheiden van de quaestie niet den deurwaarder zouden wij den be lastingschuldige in overweging geven of het niet mogelijk zou zijn, voortaan elke week vijftien cents voor belas ting in een spaarpotje te doen. Als hij dat volhoudt, is hij van het lastige afbetalen >n de Kleine Houtstraat verschoond en krijgt, ook geen bezoek van den deurwaarder met een duur dwangbevel meer. HEEMSTEDE. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdag den Gen April 1911, des avonds om half acht uur. 1 Voorstel tot stichting van eene ziekenbarak, eene werkmanswoning, en eene bergplaats op een terrein aan de Molenwerfslaan. 2o. Voorstel tot het leggen van een ooi en het maken van een trottoir met bijkomende werken aan de Oost zijde van de Zuiderhoutlaan. 3o. Voorstel overneming der straten van het Westerhoutpark. 4o. Verzoek van de E. N. E T. om te mogen dempen een gedeelte sloot langs den Leïdschevaartweg met voorstel van B en W. 5o. Voorstel tot aanvulling van den rooster van aftreding der Raads leden. Go. Voorstel tot intrekking van de Verordening op het klokluiden en tot het verleenen van eervol ontslag aan den klokluider. 7o. Voorstel tot overneming van de gemeente Haarlem van een strookje grond aan de noordzijde der Schouw tjeslaan. i. Verzoek namens den hoer II. A. Schouten, om te mogen dempen een .deel te sloot langs den Heeren weg met voorstel van B. en W. 9o. Voorstel tot wijziging van de begrooting voor de Gasfabriek dienst 1911. lOo. Ingekomen stukken en mode- deelingen. IJMÜIDEN. Bij beschikking van den Minister van Marine is, met ingang van 20 April, aan den lichtwachter-stoker bij s-Rijks kuslverliohting te IJmui- den, L. C. Pijl, gepensionneerd kor poraal-stoker bij de marine, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Onze Lachhoek Uit T Hbld SUPERLATIEF. ..Waarom geldt onze Minister van Landbouw als de meest overtuigde fe minist in den lande?" „Omdat de overtreffende trap van feminist moet worden uitgesproken als veeminisler." Vader. Wie telefoneert daar Dochter Mijnheer Klopman. Vader. Wat wil die dan Dochter. Hij wou graag relaties aanknoopen met ons huis. Vader Katoen, wol, of ben jij het BESTE AANBEVELING Mevrouw (tot vertrekkend dienst meisje). Wat moet ik nu op je ge tuigschrift schrijven, lui, vies meu bel Dienstmeisje Wel, dat ik een heel jaar bij u in betreJtking ben ge weest. TELEURSTELLING. Commissaris van politie. Hebt u verdenking op den een of ander, die de inbraak gepleegd kan hebben Juffrouw. Ja, zeker. Er is een heer bij mijn dienstmeisje geweest, die nauwkeurig naar mijn omstan digheden informeerde en vroeg, hoe veel geld ik ik huis heb Commissaris. Is u dat dan niet verdacht voorgekomen 'I Juffrouw. Och neen, we dachten, dat hij aanzoek wilde doen om mijn hand. HAARLEMMERLIEDE C A Tot poldermeester van den Vöerpol- der is gekozen de heer S. v. d. Aar te Penningsveer. BLOEM ENFEEST TE UITGEEST. Aan de voorbereidende werkzaam heden, aan het iu bewerking nemen van opgemaakte plannen, aan de af zetting, en schoonmaking van al die perken, die ook maar even voor me dedinging in aanmerkiug'kunnen ko men, kortom, aari alles valt nu dui delijk waar te nemen, dat we den tijd ui de Bloemenfeesteu naderen. Veel wordt er door de velschillende commissiën, daartoe door het bestuur aangewezen, voor het welslagen van deze drukke dagen geregeld. Voor buurt-, gevel- en poortversie- ringen zijn reeds zeer veel rappe ban den aan het werk. Binnen niet al te langen tijd hoopt het hoofdbestuur van de bloemenfees teu de datums van de tentoonstelling feesten definitief vast te kunnen stellen. Binnenland HET HOF NAAR HET LOO. Uit Apeldoorn meldt men: Het staldepartement van de Ko ningin zal vermoedelijk reeds den 16en April alhier arriveeren. Het Hof wordt den 18en d. a. v. verwacht. TER NAGEDACHTENIS AAN PROF. VAN T HOFF. Van 6-9 April a.s. zal Ln het labo ratorium voor organische chemie «Ier Leidsche hoogeschool een kleine ten toonstelling gehouden worden, ge wijd aan de nagedachtenis van prof. 't Hoff. FEUILLETON door Morice Gerard. 18) De Hertog van Longlands herinner de zich later altijd nog den eersten volzin, die zijn geestelijke kennisma king met Gravin Lucie geweest was „O neen, iets waarvan ik werkelijk houd, verveelt mij nooit." Misschien trof het hem, omdat het, Indien gemeend, een origineele verze kering was uit den mond van een vrouw. De Hertog was geen dames man, geen salonheld, maar hij ver beeldde zich, dat hij de zwakkere sekse begreep. Dat is een fout, waar in ongetrouwde mannen gewoonlijk vervallen. Het huwelijk is één van de reeks afwisselingen, waaraan het vrouwenleven zoo rijk is. Nu, Excellentie, zeide de Ko ningin tot den Engelschen gezant, toen de wals was afgeloopen en het laatste ademlooze paar op het por taal verdwenen was, om limonade met ijs, champagne of iets andere te drinken, al naar gelang van hetgeen men wensch te. Als u mij een arm wil geven, dan zal ik de zaal eens doorwandelen, de menschen, die ik ken, aanspreken, en dan wil u mij zeker wel voorstellen aan degenen, die ik niet ken. Als mijn plichten behoorlijk zijn vervuld, dan zal ik mijn belooning vragen, door een dans met u te doen. De koningin hield hartstochtelijk veel van dansen, ofschoon zij het maar zelden deed. Helena bracht het er goed af, maar haar mooie arm, die met zijn diaman ten bracelet op den arm van Sir Dou glas Musoxove rustte, beefde een beetje. Ofschoon de koningin na den eersten blik niet meer naar den vreem deling gekeken had, die naast den Hertog van Longlands stond, had zij hem toch geen oogenblik uit bei oog verloren. Onvermijdelijk zou hij hel eerst aan haar voorgesteld worden. Zooals al gebleken is, kende do her tog de koningin al heel goed. Zoo, Hertog, is u weer hier terug gekomen Het pleit niet weinig voor de attracties van Üursdorf. dat de „Enchantress" zoo dikwijls onze ha ven binnenstoomt, terwijl de geheele wereld openligt voor haar eigenaar, die zooveel van avonturen houdt. Dit bezoek komt al boel gelegen. Hertog, en het doet ons veel genoegen u hier vanavond te zien. Niet meer genoegen dan mij, om hier te komen. Majesteit, antwoordde de Hertog van Longlands hartelijk Ook heb ik het gewaagd na vriende lijke permissie van de gastvrouw rnijn vriend mee te brengen, die bij mij op de „Enchantress" is. Mag ik de oer hebben Uw Majesteit Prins Mauriis van Helmburg-Wallen voor te stel len De lana-e. donkere vreemdeling met de treurige oogen kwam naderbij, en de blikken der koningin ontmoetten de zijne. Weer greep haar hand naar het medaljon en ditmaal trok zij haar niet terug, innar speelde er mee. Daarop stak zij baar hand uit, en de prins kuste haar een lichte aanra king, maar die de polsen der vrouw heftig deed kloppen, en een snaar deed trillen diep in haar binnenste de viouw in Ue gedaante van een ku- U doet mij daarmee een groot ge noegen. Hertog, zei Helena uiet ern stige waardigheid. Ik heli al lang Prins Mauriis willen leeren kennen, zij gaf hem niet den hem toekomen den titel was dat toevallig, of om dat hij altijd Prins M&urils wus ge weest en nog maar korten tijd Vorst van Helmburg-Wallen 1 Uwe Majesteit bewijst mij te veel eer, zei de prins ernstig, maar de treu rige, bijna sombere blik was nu uit zijn oogen verdwenen. De koningin merkte dat op zoo als zij alles opmerkte. Het deed haar goed te donken, dat zij deze ernstige, grijze spiegels vun een manneziel kon opvroolijken w ant het werk waar van een vrouw liet meest houdt in de wereld is bet work der engelen. Die man wordt het meest bemind in de wereld, niet die het meest heeft te ge ven, maar die het meest uoodig heeft. Want ten opzichte van de vrouw ko men de woorden van den Bijbel altijd uit, dut het „Zaliger is te geven dan te ontvaneen". Nu, zei de koningin tot den her tog, laat mij Uw Hoogheid aan mijn nicht. Gravin Lucie Vernbeim voor stellen de Hertog van Longlands. Ik heb gehoord, dat Uw Hoogheid eon danseur van groote reputatie is. Als onze gastvrouw een afw ijking van het officieele programma toestaat, dan zou het ons een groot genoegen zijn uls de gravin en u de menuet nog eens wilden doen herleven, zooals ge natuurlijk op hei mooie Longlands al lang hebt gedaan. Mijn nicht de gra vin zal, dat beloof ik u, haai- deel zoo uitvoeren, dat dc reputatie van Ani- phaiia in de bevolligste aller kunsten niet in gevaar wordt gebracht. Het zal mij een lieel groot genoe gen zijn, zei de hertog, maar stellig zal er meer gevaar zijn, dat ik in ge breke blijf en hij boog voor de gra vin. Hare Majesteit had ongetwijfeld den hertog een grooten dienst bewe zen maar had zij het alleen en hoofdzakelijk gedaan, om hem aange naam te zijn vroeg Gravin Lucie zichzelf afwant nu was de hertog goed en wel bezorgd, en zij, Lucie, eveneens. Prins Maurits van Helm- burg-Wallen bleef Toen zij ziel) ge reed maakte om haar wandeling door de zaal aan den arm van Sir Douglas Musgrove verder voort te zetten, zei de koningin tot den vorst: Later zal ik nog wel eens gele genheid bebben met u te spreken, Prins, als mijn tijd meer tot mijn dis positie is. De koningin keek den on doorgrond el ijken Sir Douglas Mus- grove glimlachend aan. Op 't oogen blik beu ik onder de hoede vun onzen gastheer. Ik hoop, dat het een veilige hoe de is, antwixirdde de gezant, en dat ii.tjn gezelschap u niet hindert Samen gingen zij verder, de ko ningin hier en daar buigende en be groetende en zich toch niet te veel op houdende, want zij wilde het dansen niet te lang verhinderen. Zij sprak weinig, maar wat zij zei was vriende lijk en beslist. Aan bet andere eiud van dc zaal stond Graaf Italya met zijn gast. Prins Alexander. Zij wa ren iaat gekomen, even vóórdat Hare Majesteit zelf verscheen en stonden daarom eenigszins achteraf in de menigte. Teen de koningin vlak bij hen gekomen was, fluisterde zij tot Sir Douglas Het wordt tijd, dat men weer be gint te dansen, ik zal uiet naar mijn plaats terugkeeren, voordat het vol gend nummer van het programma is afgespeeld. Toen. zich tot Graaf Kalya wendend stak zij baar hand uit. —Het verheugt mij u weer terug te zien van uw jacJituitstapje, Excel lentie. Ik hoop. dat hel aan uw ver wachtingen heeft beantwoord waar op Helena expres of niet. Prins Alexander aankeek. Ofschoon diplomaat kreeg de Graaf toch een beetje kleur. Hij was buna bet voorwendsel vergeten, wnarendc-r hij uit Dursdorf was vertrokken. De koningin niet —Uwe Majesteit is wel vriendelijk belang te stellen in mijn genoegens, antwoordde hij, na even geaarzeld to hebben, maar hij beantwoordde de vraag niet, en de koningin, dfe hem als con eerlijk man en gentleman kende, merkte, dat p en vermoedde de oorzaak, natuurlijk was haar be richt, dat de graaf naar den keizer te Dettinen was gegaan, om daar zijn instructies te ontvangen. In zichzelf merkte zij op „Dus heer en dieuuar zijn het niet eens ten opzichte van mijn toekomst. Waarom niet (Wordt i •volgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5