NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8528 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 10 APFIL 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E R T E N T IN: PER DRIE MAANDEN: ^'an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 ^V...Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0 20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 /^7AdvertentiC-n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (g/ rfT I V-f'I $jj 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant GaHustreert? Zondagsblad, 'voor Haarlem* i i i i 1 '.OXX JJlXMÊWc'&Pï C Redac,ie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600en der Administratie724. UitgaVe der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentign en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ZES BI.ADZLJDEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 11 APRIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Kruisstraat 45: Tuberculose-mu- aeum geopend vaï) 25 en 79 uur. Brongebouw: Openb. verg. Vereen, voor Vrouwenkiesrecht, 8 uur. Soc. Vereenlging: Openb. vergade ring. Spreker G. Rijnde'rs. 8 1/2 uur. Smedestxaat 23: Tentoonstelling teekeningen van leerlingen der Tee» konsrhoo] „St.. Jozef, 7—9 uur. Sint Bavo: Cursus in de R. K. ge- loofs- en zedenleer. Onde'rweTp: De leer van de kath. kerk over het Doop sel: Het doopsel van begeerte en het doopsel des bloeds. Stadsnieuws J u b i 1 De kerkedienaar van Velthuyscn heeft gister zijn 25-jarige» ambtsver vulling be'rdacht. De kerkelijke col leges schonken hem een douceur en het kerkpersoneel een fraalen eiken- atoel. ONS POST- EN TELEGRAAF KANTOOR. Door de Regeeiring is thans een wetsontwerp ingediend tot onteige ning van eenige perceelen ter ver- gTocti'ng van het Post- en Telegraaf kantoor. Tn de Nnbelstraat ziin drie pUrcee- Jen aangekocht. Tnsschen deze en 't Postkantoor sta an nog eenige pa n den. die het, Riik niet bij minnelijke sch'kking heeft knhnen aankoopen. Vandaar het wetsontwerp tot ont eigening der pc'rceelen. Zijn wij wel ingelicht, dan bestaat het voornemen, de zalen voor den pakketpost en de aangre'nzende ver trekken uit te breken, om op deze wijze de hal van het kantoor belang rijk te ve'rgrooten. Het telegraafkan toor, dat zijn loketten in de groote hal houdt, zou dan in de verbouw de perceelen aan de Nobelstraat ko men. De pakketpost krijgt don nieuwe lokaliteiten op den tuin bij de Direc teurswoning. De Sierkan. In de Zaterdag gehouden algemee ns vergadering der N. V. Melkinrich ting „De Sierkan" bracht de directeur verslag uit over het boekjaar 1910. Uit dit verslag bleek, dat ook in 1910 de omzet krachtig was vooruitge gaan, dat de financieele toestand gunstig was tc noemen, en ook de toekomst met goede verwachtingen wordt tegemoetgezien. De winst nam dermate toe, dat na gewone afschrijving, 2 pCt. op het aandeelenkapita.il uls dividend kan worden uitgekeerd. Met algemeens stemmen werd tot commissaris herkozen onze vroegere stadgenoot de heer Dr. S. Fyan. Concordia. In de Bron herdacht de gymnas tiek- en scherm vei eemging „Concor- dia" Zaterdagavond haar 25-jarig bestaan. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer D. J. Kroes, waarin deze met korte woorden den soms moeilijken bestaansstrijd van de vereenigiug herdacht, gingen de leden van hoofd- en adspiranten- afdeeling, onder leiding van den di recteur, den heer J. IIop, tot de af werking van een aardig en afwisse lend gyuuiastiek-prograinma over. Zoowel de oefeningen aan paard en barren, uls de vrije- en knots-oefe- ningen, hadden een groot en welver diend succes. Al het gebodene getuig de van uitnemende vaardigheid en krachtige liciiuomsonlwikkeling. Door luid applaus gaven de aan wezigen hun tevredenheid te kennen. Zeker gold dit handgeklap evenzeer den directeur-, cLio met zoo goede re sultaten onderwijs gegeven heeft, als de leden. Een gezellig bal hield de aanwezi gen nog lang bijeen. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 12 April 1911, des namiddags te 11/2 uur, In de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gestold 1. Mededeel in gen on ingekomen stukken. Proces-verbaal opneming boeken en kas gemeente-ontvanger. 2. Voorstel B. en \V. vaststelling 2e suppletoir koliier plaatselijke directe belasting, dienst 1910. 3. Id. id wijziging verordening ge neeskundige armenverzorging. 4 Id. id. beschikbaarstelling gelden uitbreiding electrische centrale. 5. Vergadering met gesloten deu ren. 6. Voorstel B. en W. toekennen te gemoetkoming aan C. L. Zollner. 7. Id. id. verzoekschrift P. Blad. vermindering watergeld. 8. Schrijven id. inzake voorstel-Mr. Thiel e. a, wijziging verordening plaatselijke directe belasting en for mulier bcschrij vingshiljet. 9. Voorstel id. verkoop grond Stol bergstraat aan S. P. Swart. 10. Id. id. verzoekschrift C. D. Caa- len, afwijking art. 7, la, B.V., bouw loods bij Reguliersstraat 11. ld. id. benoeming leer aar schoonschrijven H. B. S. met 3-jari- gen cursus en daaraan verbonden Handelsschool. 12. Verzoekschrift K. F. van Maas, herbenoeming gemeente-heel- en ver loskundige. Verlof Drankwet B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat zijn ingekomen verzoekschriften van J. A. Mulder en van het bestuur der St. Elisabeths- vereeniging, om verlof, ingevolge art 3-i dier' wet, tot het verkoopen van alcohotlioudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop respectievelijk in het perceel aan de Koningstraat No. 6 en in de beneden-voor- en achterkamer en bovenachterkarner van het perceel aan de Jansstraat No. 49. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. on W. stellen voor het 2de sup- pletoire kohier der plaatselijke direc te belasting naar het inkomen dezer gemeente, dienst 1910, vast te stellen op f 3985 541/2. Het beschreven inkomen bedraagt 417.850 voor 310 aanslagen. Het be lastbaar inkomen is 262.850. B. en W. stellen yoot, ook voor de geneeskundigen, heel- en verloskun digen en vroedvrouwen, In dienst der gemeente, te bepalen, dat bij het vol eindigen van liet 65ste levensjaar ont slag wordt verleend. De betrekking kan echter tot het 70ste jaar telkens met een jaar worden verlengd. B. en W. stollen voor, om voor de op 1 Januari In dienst zijnden eene uitzondering te maken en hen ook na hun 70ste jaar van jaar tot jaar te herbenoemen. De heer K. F. van Maas verzoekt herbenoemd te worden als gemeen te- heel- en verloskundige. ERNSTIG RIJWIELONGEVAL. De 65-jarige heer G. van Dijk, café houder uit de Kleine Houtstraat, is Zaterdagmiddag dotfr een woest wiel rijder omver gereden en ernstig in wendig gekneusd. Om kwart voor een reed de heer Van Dijk van de Ramvest de Groote Houtstraat in. Op dat oogenblik kwam de 22jarige winkelbediende W. G. B. in overmatige vaart uit da Houtstraat de brug oprijden en bot ste tegen den heer Van Dijk. Deze kwam te vallen en kwam op den rechterheup terecht. B. ging er van door maar werd la ter door de recherche opgespoord. Dr. Fagee Schaeffer verleende hulp en constateerde ernstige inwendige kneuzingen. BOUWKUNDIGE EXAMENS. Voor het examen voor 't diploma van bouwkundig opzichter zijn ge slaagd: G. Hogervorst, A. C. v. Liere Jr., H. Lucas, J. F. A. v. Beek en P. Leith Jr. te Haarlem, J. Negnjn te Schoten, W. A. Har tog te Bloemen- daal, J. G. Sorber te Heemstede en R. Kwist Pzn., te Hillegom. Voor bouwkundig teekenaar: G. Koopman te Haarlem. De examens zijn gehouden vanwege de Maatsch. ter bevordering der bouwkunst UITBREIDING BELASTING* KANTOOR. Na 1 Juni a.a. zal het kantoor der Directe Belastingen en Accijnzen voor de buitengemeenten gevestigd zijn Sophiastraat hoek Wilsonsplein (in gang Sophlastraat). De nieuwe in spectie der directe belastingen 2de afdeeling, omvattende bovengenoemd i kantoor en de kantoren Beverwijk IJmuiden, zal met ingang van 1 Mei l a-a. worden gevestigd Wilsonsplein 9. Nuttige handwerken. Voor 't examen te 's-Gravenhage zijn geslaagd de dames P. H. J. v. Ravensteijn, A. J. Biemans, C. A. J. ten Boven on J. W. T. Du mans allen te Haarlem, L. G. C. Bakker te IJ muiden. DE ACTIE DER GRONDWERKERS. De grondwerkersvereeniging „Voor uitgang zij ons streven" hield eene huishoudelijke vergadering, waarin ook ongeorganiseerde vakgenooten og hadden. De vergadering was goed bezocht. Als spreker trap op de heer B. Rijk, lid van het hoofdbestuur van de Lan delijke federatie van bouwvakarbei ders, die het nut en de noodzakelijk heid van een goede organisatie be toogde. In verband met. de actie die gevoerd wordt was van de Patroonsvereeni- ging een schrijven Ingekomen, inge volge het verzoek der grondwerkers vereeniging. De patroons verklaren zich bereid, ook de grondwerkei's in het collectief arbeidscontract te willen opnemen, onder dezelfde voorwaarden die zui len gelden voor de timmerlieden, met selaars en opperlieden. Het uurloon voor een volslagen grondwerker van 2355 jaar is be paald op 22 cent per uur. De normale werktijd wordt gere md te zijn 10 uur per dag. Wanneer de omstandigheden zulks vorderen, kunnen de patroons ook meer of min der uren laten werken. Voor meerdere uren wordt betaald het uurloon en een verhooging van 25 pCt Voor Zondag- en nachtarbeid 50 pCt. Verder zullen de bepalingen om trent uitkeering bij ziekte va.ii het bestaande individueele arbeidscon tract, ln dit collectieve contract wor den ingelascht. Dit antwoord is door de grondwer kersvereeniging besproken. Aan de patroonsvereeniging werd een brief geschreven, waarin een conferentie gevraagd wordt, om mondeling de zaken verder to behandelen. Voor 23 April wordt antwoord verzocht Ook werd voorgelezen een schrij ven van B. en W. Het gemeentebe stuur deelt mee, dat het de zaak in onderzoek heeft, en dat als eventueel opheldering gewen.-ich- wordt, een conferentie met het bestuur der grondwerkeirsvereeuiging zal worden gehouden. Besmettel Ij ke ziekte bij :n melkverkooper. De directeur van den Bacteriologi- schen dienst heef' politiehulp inge roepen, om te voorkomen, dat uit de woning van den melkverkoopor J. B. van Kessel, Paul Krugerstraat 29, te Schoten, bij wie diphtheritis heersc-ht, melk wordt verkocht. Een politiepost is voor het oerceel geplaatst. KRELAGE-EEUWFEES T De firma Krelage viert vandlaag haar eeuwfeest en het is de moeite waard, daarbij thans een oogenblik «til te staan. Immers de beteekenis van wijlen den beer j. H. Krelage, den vader van den tegenwoordigen firmant, voor de bloembollencultuur en hare ontwikkeling, kan niet licht worden overschat, Aan hem komt de verdienste toe, deze echt Neder] and- sche cultuur ln het vaderland tot bloei en in het buitenland tot aanzien ie hebben gebracht. Zijn zoon is in het voetspoor van zijn vader voortgegaan, met behulp van dezelfde karaktereigenschappen, die deze bezat: lust tot studie, onver- moeibaren ijver eïi rustige energie, die zich door geen tegenspoed laat belemmeren. Het leven van de Kre- lages is een bewijs van wat gestadige arbeid vermag voort te brengen. Het gedenkboek en de tentoonstel ling, die wij mogen verwachten, rul len ons naderhand gelegenheid ge ven op dit jubileum terug te komen; wij hebben evenwel den feestdag zelf niet willen laten voorbijgaan, ronder er op te wijzen, wat Haarlem en de om gering (reeds breidt zich de bloem bollencultuur uit van 1 Weetland tot voorbij Alkmaar) aan de familie Krelage te danken hebben. Heden kwamen bij de firma Krela ge verschillende gelukwensclien in, met het honderdjarig bestaan der zaak. Zaterdag is het officieels feest voor het personeel. Dan ook zal de hoer Ernst H. Krelage recipieeren en zal de historische tentoonstelling worden geopend. Rubriek voor Vragen Geabonnoerden hebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vathaar, in te renden bij de Jledaclie van Ronrlem's Dagblad, Groote Hout-I aat 53. alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven on zoo spoedig mogelijk. Aan vragon, dio niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden Wordt geen aandicht geschonken. VRAAG: Hoe kan ik het eenvou digst en het goedkoopst een kistje sigaren naar Asundon (Zuid-Ameri ka) verzenden? ANTWOORD: Als postpakket gaat het niet. U doet het bost de sigaren in behandeling te geven bij een car gadoorebureau. b.v. bij B. A. A. Can- tineaux, Wijnhaven 29 B, Rotterdam. VRAAG- Mag een dagmeisje, dat 's Maandags haar dienst opzegt, Zater dags vertrekken? ANTWOORD: Eigenlijk moet zij den Zaterdag vóór den vertrekdag op zeggen, maar 't verschil is hier zóó gering, dat het bezwaarlijk gewicht in de schaal zal kannen leggen. VRAAG' Waar is de voorverkoop te dezer stede der kaarten voor den Hol landEngeland wedstrijd? Zijn er nog kaarten beschikbaar? ANTWOORD: De kaarten, die de heer Joh. Maas had, zijn alle uitver kocht. Bij opkoopers kunt u echter nog wel terecht. VRAAG: Moet een agent va'n politie kunnen zwemmen? ANTWOORD: Neen; 't dient wel tot aanbeveling, als hij het kan. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). geleden voltooide forten werden aan getroffen. O VERVEEN. In het stukje over de benoemings- quaestie noemden we den arrondisse- ments-schoolopziener als degeen, die met B. en W. de voordracht had op gemaakt. Daar het hier een voor dracht voor het hoofd der school be trof, is niet do arrondissements schoolopziener, doch wel de districts schoolopziener bij do samenstelling der voordracht betrokken geweest. BENNEBROEK. Onze dorpsgenoot© mej. H. A. van F.s is geslaagd voor het examen nut tige handwerkc-n te 's-Gravenhage. IJMUIDEN. BRAND. Tijdens afwezigheid van den onge- huwden bewoner is Zondagavond brand uitgebroken bij den heer Hen drik Jnngsma, handelaar in aardappe len en groenten in de Keizer Wilhelm- straat alhier. Door de politic, die Ijlings met koolzuurspuiten loesnelde, werd de deur ingetrapt en het huis binnengedrongen. Door haar werd in voreeniging niet een aantal burgers de brand tot de kamer beperkt. Ver zekering dekt de schade van dezen brand, die door onbekende oorzaak ontstaan is. Uit de Omstreken VELSEN. Bij Kon. besluit is bepaald, dat met ingang van 10 April a.s. zal verboden zijn: lo. het vervoeren of doen vervoe ren van herkauwende dieren en var kens uit, naar of binnen een kring, omvattende de wijken F. H. T, K en L der gemeente Velsen; 2e. het houden van maTkten, open bare verkoopingen, tentoonstellingen en andere vereemgingen van herkau wende dieren en varkens in deze g# meente. Wanneer bijzondere redenen af- wijkin gvan deze verbodsbepalingen noodzakelijk maken, kan zoodanige afwijking worden toegestaan door den burgemeester van Velsen, ond» de door den districtsveearts te Haar lem aap te geven voorwaarden. Bij Kon. Besluit Is de gemeente Velaaa voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal in vijf stemdisfriclen, als volgt verdeeld: I, de wijken F. J. K. en L; II, de wijken A. B. G en H., III, wijk M. en een gedeelte van wijk C, IV, liet overige gedeelte van wijk C, V, de wijken D en E. De hear T. de Vries, adjunct-com mies ter secretarie alhier, is be noemd tot i-Am mies ter secretarie van Wonnerveer. baar stellen, om alle door de vereeni- gingen te maken opmerkingen, te classificeeren, doch zal zich natuur lijk onthouden van het geven van eigen oordeel. Dit voorstel werd met algemeen e stemmen aangenomen, en het dage- lijksch bestuur onder instemming der vergadering, bij monde van den heer Schürmann, hulde gebracht voor zijn initiatief en voor de goede oplossing in deze netelige quaestie. Nadat nog geconstateerd was, dat dus de bond zich van alle inmenging zai onthou den en alleen alle ingekomen ant woorden zal rangschikken, werd de vergadering gesloten. Binnenland ZANDVOORT. Tot commies ter genïeente-secreta rie alhier is benoemd de heer J. Tim mermans, wonende te Veen, bij Heua- dea. In de afgeloopen week brachten de Zondv oortsche schuiten eenige malen garnalen aan. Besomming fl 18. De prijs varieerde tusschen 2,30 en 3.40 per mand. HAARLEMMERMEER. Onderhandsch aanbesteed. Het bouwen van een boerderij aan den Sloterweg, nabij den Bennebroe- kerweg, voor rekening van den heer Meerburg, te Ba&ru, is na onder hand sche aanbesteding opgedragen aan de heeren A. den Ouden en M. v. Daalen te Nieuw-Vennep. Hoog bezoek. Z. Ex. Minister Colijn bezocht Za- terdag onze gemeente, ter inspectie van de forteficaties, die binnen de»ze j gemeente zijn gelegen. Z. Exc. was vergezeld van zijn adjudant en den commandant der Stelling Amster dam, generaal-majoor Van Nooten, j en stelde veel belang in alle bijzon- derheden, die ln beide nog niet lang DE PEST OP JAVA. De opdracht aan dr. Van Loghem te Amsterdam door het opperbestuur, na overleg met do Indische regeering In verband met het uitbreken van de pest op Java gereven, strekt tot het Instellen van bacteriologische con trole op de ziektegevallen. De genees kundige zal over 14 dagen naar TndiS vertrekken, toegerust met de noodige medische instrumenten voor het we tenschappelijk onderzoek. MIDDENSTANDSBOND. In de te Utrecht gehouden vergade ring van den ..Middenstandsbond" werd eerst in behandeling genomen de aanvraag van de Handelsvereeni ging te Rotterdam, gesteund door 37 Middenstandsvereeninringen, om een buitengewone vergadering van den Middenstandsbond te beleggen, met het doel te protesieeren tegen 't voor gestelde Debietrecht op den verkoop in hei klein van tabak en sigaren. Nadat geconstateerd weid, dat bij deze 37 vereemgingen geen enkele sigarenwinkeliersvereeniging was, werd op voorstel van bet dagelijksch bestuur besloten, aan den wensch de zer 37 vereemgingen gevolg te geven en een buitengewone vergadering uit te Schrijven op den dag na het con gres te Roermond. Hierna kwam aan de orde de be noeming van een consulent voor den Middenstand. Daartoe werd benoemd de heer C. Koen raad. Nadat het hoofdbestuur zich met algemeens stemmen vereenigd had met de wijze, waarop het consulent- schup vervuld zal worden, en maat regelen genomen werden om aan het verlangen van de Utrechtsche Han- delsvereeniging tegemoet te komen en op het aanslaand congres het onder werp „Contractanten-stelsel" te be handelen, kwam aan de orde het on derwerp, waarvoor deze vergadering was bijeengeroepen, namelijk voor stellen van bet dagelijksch bestuur inzake de voorgestelde wet op de in voerrechten. Hierover in aansluiting met een be richt in ons blad van Zaterdag nog het volgende Allereerst deelde de voorzitter de. dat het de bedoeling van het da- pel ijksch bestuur was, om in enkel opzicht af te wijken van besluit indertijd op het congres te Utrecht genomen, om in zake protec tie of vrijhandel geen besluiten of besprekingen te houden. Doch waar hei van het grootste belang voor lian- del en nijverheid geacht kan worden, dat de mannen, die straks over de voorgestelde wet moeten oordeelen, dit kunnen doen met kennis der fei ten, daar was het dagelijksch bestuur van oordeel, dat een oplossing ge vonden moest worden. Mitsdien stelde de voorzitter namens het dagelijksch bestuur voor, een rondschrijven te richten aan de Middenstands-vakver- eenigiugen, leden van den bond, met verzoek de nieuwe wet op dé invoer rechten in hun vakvereenigingen grondig te doen boetudeeren en op merkingen uit liet onderzoek voort vloeiende hun vak betreffende te richten aan het bonds bestuur. Hel bond6bestuur zal dan aan de Tweede Kamer een adres richten, I waarin medegedeeld wordt, dat de voorgestelde wet bij de betreffende vakgroepen onder den middenstand aanleiding gegeven heeft tot het ma- I ken der bij dat adres gevoegde opmerkingen van technischen aard. I Het bonds bestuur zal zich beschik Sport en Wedstrijden Zaterdagmiddag speelde een eltfal van de H. B. S. met 5 j. c. tegen een H. F. C.-elftal op het veld aan da Spanjaardslaan. De uitslag was 44. DAMMEN. OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP. De negende partij, waarbij Weiss wit en Hoogland zwart bad, ving Zondagmorgen aan en eindigde na 50 zetten in Weiss' voordeel. De stand luidt nu Weiss 11, Hoog land 7 punten. Weiss blijft dus we reldkampioen. HOCKEY OP ROLSCHAATSEN. Te Amsterdam speelden Zondag Amsterdam en Rotterdam. Het resul taat was 11. VLIEGEN OP DE MOLENHEIDE. Nu het vliegseizoen gaat "naderen komt er ook in de Nederlandsche vliegkampen weer rneer leven en be drijvigheid. Het bestuur heeft de ter rein-inrichting nog eens grondig her zien. nieuwe loodsen zijn gebouwd. De weg van de 8 (noodig voor het be halen van het brevet) is geheel ge hard. wat In verband met het- landen aanbeveling verdiende. De voreeniging beschikt thans over vier ééndekkers, een één Sommer- tweedekker, waarin een Gnome-motor van 5Ü Pk. In de ééndekkers zijn ge plaatst: één E. N. V. motor van 80 Pk., één Labor-Picker-raotor van 35 Pk. en twee Anzani motoren van 25 en 35 Pk. De werkplaatsen zijn inge richt om alle herstellingen onmiddel lijk te kunnen uitvoeren, waarvoor bekwame monteurs en timmerlieden aanwezig zijn. De directeur de heer Lütge is op het oogenblik in Pau, waar hij zich oefent in overlandsvluchten. Een proo te-vlucht, die hij thans voorbe reidt zal hem bij welslagen tot re cordhouder van den langsten afstand maken. Het is n.l. zijn voornemen voor 15 April a.s. in 4 gedeelten van Pau naar de Molenheide te vliegen; vergezeld van Leblanc als passagier zal hij trachten in 4 dagen niet Poi tiers, Parijs en Brussel als halteplaat sen. den afstand door de lucht naar de Molenheide af te leggen, en wel licht ware deze tocht reeds onderno men. indien ln Zuld-Frankriik het stormweer zulks r.iet verhinderde. Men verwacht dezen zomer veel be zoek en het is te hopen dat een groot succes het bestuur der 1ste Neder landsche loon naar werken geven zaL Gemengd Nieuws EEN ENGELSCHE EXPEDITIE AAN GEVALLEN. Thans wordt bevestigd, dat 50 man van e»en Eneelsche expeditie in As sam door oproerige stammen ver moord zijn. MIJNRAMPEN. In Pennsylvania is in een mijn brand uitgebroken. 60 mijnwerker* xijn opgesloten. 40 lijken zijn al opgehaald. In de Bannerkolenmijnen te Little-, ton (Alaboma) heeft een ontploffing! plaats gehad. Van de 190 veroordeelden, die van den staat gehuurd waren, zijn slechts 20 gered. Van de andere mijn werkers werden er 13 gered. De omgekomenen zijn meest .ne gers. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Geslaagd voor het vooft bereidend geneeskundig examen de heer C .F. Koch; voor het doctoraal examen ln de rechtswetenschap de heer II. Toxopeus; tot arts bevorderd de heer E. H. L. Engelhardt. Leiden. Geslaagd doctoraal examen scheikunde de heer J. Milikan^canj

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1