wciito hij wenscnie xe nenanaeien. Niettemin meeneu wij, dat hij, wan neer door heiu althans niet een deel zijner informaties onbenut wordt ge laten, er niet in geslaagd is volledige inlichtingen te verkrijgen. Met al gemeens beschouwingen omtrent de jongste betrekkingen tusschen het Vuticaan en Holland alleen kan men niet voldoende ophelderen, waarom de gevallen beslissing nu juist geno men is. HERKEND. Men ineldt uit Vlaardingeu Het verongelukte meisje, dat met haar fiets gevonden werd in de Zuid- buurt, is herkend als te zijn de 24- jnrige Pietje Rits, van den Maasdijk onder Naaldwijk. Vermoedelijk is zij verongelukt door inspanning bij het fietsen. BRANDEN. Een hevige brand is gisterenavond uitgebroken te Wilsum. Vijftien ge zinnen zijn dakloos. De meeste zijn verzekerd. Do brand is uitgebroken in een hooiberg. Gisternacht ontstond te Hoogezand brand in het achtergedeelte van de rijwielbandenfabriek der firma Wil- helmy. De schade aan de goederen toegebracht is aanzienlijk en wordt niet door verzekering gedekt. Naar gezegd wordt ten gevolge van liet maken van „een vuurtje" door kinderen, ontstond gistermiddag on geveer 5 uur brand in het houten pakhuis „de Kramer" in de Oostzijde te Zaandam, bij de stoom-rijstpellerij „de Phenix" van de firma C. Kamp- huijs, eigendom van den heer P. C. lvorff. Het diende tot bergplaats van xijstemeel thans was in voorraad 5 a li duizend balen. Het pakhuis werd nog door de zorgen van de brandweer grootendeels gespaard. De voorraad goederen lieeft het meest door waterschade geledon. De fabriek bleef buiten gevaar. Alles was verzekerd. EEN AUTOMOBIEL-ONGELUK. In deu nacht van Donderdag op Vrijdag heeft op den rijksweg tus- schen Él len en Eist een automobiel- ongclük plaats gehad, dat nog goed is afgeloopen. Omstreeks één uur 's nachts werd een rijtuig van Gebrs. Riewer, te Arn hem. waarin twee dames en twee hoeren gezeten waren, komende uit Arnhem, door een automobiel arhtcr- opgeroden De auto wilde het rijtuig rechts voorbij rijden en daar de koet sier ook rechts uithaalde, volgde een lievige botsing. Het rijtuig werd door de auto gegrepen en een tiental me ters voortgesleept. De koetsier viel van den bok en bleef in bewxisteloozon toestand liggen. Het paard sloeg op hol, rende naar Eist door, dooh keer de later naar de plaats van het on geluk terug. De inzittenden bekwamen, met uit zondering van een dame, die door glasscherven van oen gebroken por tierraampje aan den arm werd ge wond, geen letsel. De licht beschadig de automobiel nam do passagiers van hel rijtuig mee naar Nijmegen. Hel; rijtuig is nagenoeg geheel ver nield. De koetsier bleek later alleen schrammen aan de beenen te hebben bekomen. EEN SCHIPBREUK Op het Noorderstrand te Terschel ling is aangespoeld een zwart naam- bord met witten rand, waarop in ver gulde letters BUSUM. Ook is aangespoeld een hnetvormi ge witte reddingsboei zonder eenig merk. HET WRAK VAN DE „STAUT". Het in November 1902 bij paal 18 op do Terschellingschc kust gestrande Noorsche stoomschip „Staut" is dooi den heer Duïnker verkocht aan de-' heer Gardiner, kapitein van het ber gingsstoomschip „Lyons". Ofschoon er reeds dadelijk na de stranding pogingen in het werk gesteld zijn om de lading, bestaande uit hout. te bergen, is er slechts weinig geborgen. De gTOote stoomboot zit met machi nes en geheele houtlading in het zand weggezonken. Bij laag water is één van de davids nog zichtbaar. Kapitein Gardiner denkt, door het dek met dynamiet te laten springen, do houtlading te kunnen bergen. KINDJE VERBRAND. Te Zundert stond de vrouw van den molenaar Jacobus Harreijgers met haar kindje, dat slechts een paar weken oud was, op den arm, voor de kachel. De vrouw kreeg een aanval van epilepsie en viel voorover, waar door haar kindje op de brandende kachel terecht kwam. Toen de moe dei tot bewustzijn kwam, ivos haar kindje reeds aan de bekomen brand wonden overleden. LEVEND VERBRAND. Te Oosterend op Terschelling is de vrouw van R. India door hot vuur in een stoof in brand geraakt. Zich zelf redden kon zij niet, daar ze stuf van de rheumatiek was. Haar man. die achter in de schuur bij het vee was, dnor de brandlucht opmerk zaam gemaakt, spoedde zich naar de woonkamer, waar hij zijne vrouw In lichte laaie vond. Dos nachts nog is zij ten gevolge van de hevige brandwonden overle den. DE DIAMANTSLIJPERIJ NABIJ BREDA. Omtrent deze slijperij kan men mel den, dat zij opgericht wordt door den lieer Eduard van Crefeld, diamant-' handelaar en -slijper te Antwerpen. Voorloopig zijn 15 molens gesteld, maar er zullen er in het begin slechts 10 in werking gebracht worden. In deze inrichting bevindt zich een aroo-gusin8tallatie voor de verwar ming van versteldoppen, volgens de nieuwste constructie. Over een drietal weken zal er proef gedraaid worden. Er melden zich voortdurend jongens aan, om als leer ling ie worden aangenomen. EEN OUD KERKHOF. Bij afgravingen, noodig tot liet nJ- velleeren van het terrein, waarop eerlang de Staatsmijn „Hendrik" zal verrijzen, heeft men te Rrunssum een oud kerkhof ontdekt. Op een opper-1 vtaute van circa l u.A. vona men tientallen van meer of minder goed geconserveerde aarden potten, ge vuld met assche en overblijfselen van beenderen. Sommige urnen zijn sier lijk gevormd met ooren en mooi dek sel en hebben een inhoud van 10 a 12 L. Anderen zijn eenvoudig en hebben ongeveer den vorm van een bloem pot. Ook weer kleine van nog geen d.L. inhoud. Voor oudheidkundigen interessant. ONDERWIJZERS VOOR INDIë Naar het schijnt, gaat het tegen woordig niet erg met de aanmelding van onderwijzers, die lust hebben naair Indië te gaan, zegt de Avp. Al thans het ministerie van Koloniën heeft door bemiddeling van het Rijks schooltoezicht aan alle onderwijzers hier te lande een circulaire doen toe komen, waarin de voorwaarden en voorrechten voor lndlè Uitvoerig uit een gezet worden. RIJKSVERZEKERINGSBANK. Voor het z.g. vak-examen van de ambtenaren beneden den rang van adjunct-commies, werkzaam aan de Rijksverzekeringsbank, hadden zich oorspronkelijk niet minder dan 220 candidnten aangemeld. Aan het schriftelijk gedeelte, dat 6 Maart jl. in het Concertgebouw- plaats had, onderwierpen zich 182 candidate». Van deze werden 141 toegelaten tot het mondeling gedeel te, dat tot en met 13 April dagelijks werd afgenomen in het gebouw der Bank. De uitslag was, dat 37 candidate» werden afgewezen, zoodat er 104 ambtenaren zijn geslaagd. In 1912 wordt het volgend examen afgenomen en dan eerst wederom in 1915. ïNGCZONDfcN Van ingezondeu stukken, geplaatst o( niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den Inhoud dozer rubriek stolt de Redactie rich niet aansprak' lijk. Haarlem, 12 April 1911. DE GENESTET-BANK. M. d. R.l Het Bestuur vau de afd. Haarlem en Omstreken van het Algemeen Nedertandsch Verbond meent, dat 't tijd i3 het publiek op de hoogte te stellen van wal er gedaan is. Er is nu een gereede aanleiding, omdat het weiland tegenover de z.g.n. „De Genestet-bank" bij den koepel van Wildhoef verkocht is en bebouwd zal worden met villa's. Ook; al waren er geen andere redenen geweest, om te beletten, dat onze bank daar een plaats vond, zou dit feit afdoende zijn geweest. Daal-mee wordt het bekoorlijke van het uitzicht geheel weggenomen. Maar men behoeft zich daarom niet ongerust to maken omtrent hol slagen voh ons plan. De bank, waa'r zoo ve len ons belangstelling voor getoond hebben, komt er en wel in de om streken van Duin en Daal, waar hel Bestuur een prachtig plekje op het oog heeft. Maar dan moeten er nog veel moer vereerders van 'onzen dich ter ons geldelijk steunen: do bereke ning omtrent de kosten is legen go- vallen, niet doop onze schuld. De door ons gekozen blink van don kerrood graniet, uit één stuk gehou wen, gepolijst, op een voetstuk van twee treden, ongepolijst, komt veel hoogev dan wij gedacht hadden. En niet waar? Als men iets in Bloemen- daal wil plaatsen en iegelijk een dichter als De Gcnestet waardig wil eeren, dan moet men hot beste ne men, dat er te krijgen is! Deze dient dus meteen om de ve len, die iets voelen voor ons plan, maar tot nog toe hun gewenschte bij dragen niet gegeven hebben, op te wekken dat spoedig te doen aan het adres van mr. II. Ph. 't Hooft, Groo- te Houtstraat 164. Het zou jammer zijn als om een honderd gulden of wat dit mooie plan mislukken moest Met dankzegging voor het plaatsen hiervan. HET BESTUUR. Rechtszaken RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. Men zal zich herinneren, dat eeuige weken geleden voor deu Raad oen klacht behandeld is van eeuige sche pelingen van de „Voorburg", tegen den oud-gezagvoerder van dit schip, den heer v. d. S. de B.. die beschul digd werd van liet verstrekken van bedorven voedsel en tevens van het herhaald misbruik maken van ster ken drank. By de eerste behandeling Iconden do klagers de tweede beschul diging reeds niet volhouden, terwijl ook niet bleek, dat liet voedsel on deugdelijk geweest is. De Raad wenschto nog eenige op- heldez-ingen op enkele punten en liet een schriftelijke enquête instellen over de handelingen van den kapi tein. in de gisteren gehouden zitting deed de voorzitter mededeeling vau de antwoorden van de personen, aan wie de inlichtingen gevraagd waren. (Meest allen personen, die met den kapitein gevaren hebben, ook passa giers). Het bleek, dat al deze personen zeer gunstig over den gezagvoerder oor- deelen. Deze wordt geschetst als een aangenaam persoon, die met behoud van orde en tucht, goed voor zijne ondergeschikten is. Geen dezer schrif telijk gehoorde getuigen kon mededee- len, dat de gezagvoerder zich wel eens aan sterken drank te buiten ging. De Raad deed uitspraak en was van oordcel.dat niet eenige tekort koming van kapitein v. d. S. de B. js gebleken. Wèl werd bewezen geacht, dat de erwten beschimmeld waren, doch de kapitein heeft alles gedaan om voor behoorlijk voedsel te zorgen. De klacht van het mishruik-maken van sterken drank werd ongegrond en geheel valsch geoordeeld, zoodat kapitein v. d. S. de B. geheel vrij uit gaat. Koloniën EEN SCHANDELIJK MISDRIJF. Men schrijft aan het Soer. Han delsblad uit Lamongan: Een roover- bende van omstreeks 12 man, goed gewapend, houdt hier tegenwoordig op schandelijke wijze huis. De vorige week was haar optreden echter meer dan bar. In een naburige dessa werd een vrij welgestelde bewoner midder in den nacht opgeklopt; de man deed open en werd toen onverwachts aan gegrepen. Do bende trok hot huis bin nen, bond den bewoner aan een bam- boepaal vast en martelde hem daar op o'nmeedoogende wijze. Daar hij echter weigerde te bekennen, waar hij zijn geld had geborgen, brandden zij hem zij'n wenkbrauwen af, maak ten brandwonden op niet nader aan te duiden plaatsen en sloegen den woerlooze op vreeselijke wijze. Ver volgens doorzochten zij zijn woning en verklaarden voor c.a. f 150 aan goederen buit. Toen de politie ton slotte kwam, bleken de boeven verdwenen en hing Radimo meer dood dan levend aan de paal. De zaak wordt onderzocht, doch het is een groote vraag of er ooit licht in zal komen, want het meere'ndeel der bevolking is te be vreesd om inlichtingen te geven. Sport en Wedstrijden EEN NIEUW RECORD VOOR EEN MOTORBOOT. De Engelsche renboot ..Ursula", toe- behoorende aan den hertog van West minster, heeft bij de wedstrijden te Monaco een snelheid van 72 K.M. in liet uur bereikt. EEN TERREINRIT. De Amsterdamsche Vereenigfng tot bevordering van Jacht- en Terrein- rijden houdt op Zondag 23 April een terreinrit onder leiding van den heer jhr. P. Quarles van Ufford. Meet te 1U uur vóór de Buiten-socië- teii in den Haarlemmerhout. Gezamenlijke lunch in het Hotel „AVoestduin" bij Vogelenzang, van waar naar Haarlem zal worden te ruggereden. EEN NIEUWE CATEGORIE WIEL RENNERS. In navolging van Frankrijk en Bel gië heeft de Nederlandsche Wieler bond in zijn bijzondere algemeene vergadering van gisteravond, gehou den te 's-Gravenhage, een nieuwe ca tegorie renners geschapen, de „on- afhankelijlcen", die staan tusschen de zuivere amateurs en de beroeps renners en die zullen mogen rijden zoowel om medailles als om geld prijzen. Aan het. bestuu? werd voorts oen mandaat tot maximum 700 gulden gegeven om Nederland op de wereld kampioenschappen, die dit juaï in Rome zullen wo'rden gehouden, waar dig door de beste renners te doen vertegen woordigen. VOETBAL. Het Nederlandsche Veteranen-elftal dat den tweeden Paaschdag te Am sterdam tegen een Amsterdamsch Beurs-elftal zal spelen, is als volgt samengesteld J. Schuld of W. Reidt (doel) C. W. van Hasselt en X. (achter); F. Hoynck van Papendrecht. J. C. Schroder, A. Broese van Groenou (midden) G. Zweers, C. van Heuckelom, W. Mul ler, G. Schröder of L Duwes, mr. dr. J B. Kan (voor). De uitslagen van gisteren waren als volgt: Berlijn: Du itschland—Engeland 2-2. Maagdenburg: Victoria—V. O. C., 2-0. Rotterdam: Sparta—London Cale donians 4—1. Den Haag: QuickManchester University 4—1. Hilversum: Victoria Comh Ilford F. C. 3-1. Amsterdam: A. F.C.Vitesse 42. Rotterdam: Xerxes—R. A. P. 2—0. Den Haag: D. V. V. Comh.— Hnagsch xf 0—2. DUITSCHLANDENGÉLAND, 2—2. Het Engelsche elftal tegen Duitsch- land geRjk (2—2) gespeeld. De Rerlijnsrhe correspondent va'n 't Hhld. seinde: ,.De voetbalwedstrijd Engeland Duitschland, heden te Mariendorf bij Berlijn gespeeld eindigde met 22. 't Was voor de Duitschers een gun stig resultaat dat wellicht niet ver wacht werd, doch d ar het Dultsche team stellig werd verdiend. Laatétge? noomd elftal gaf over het. geheel uit- mn'ntend spel te zien. Spelen de Engelschen niet beter dan hedenmiddag, dan bestan,t er voor de Nederlanders wel kans op Tweeden Paaschdag te Amsterdam te winnen. Voor de pauze was de stand 10, ten gunste van Engeland. Het Engelsche elftal, dat Maandag te Amsterdam speelt is hetzelfde als te Berlijn, alleen zal Steer (voor) ver vangen worden door Woodward (Chelsea). Deze EngelandDuitschland wed strijd was de derde, welke tusschen deze naties gehouden werd. Drie ja ren geleden won Engeland te Ber lijn met 51; een jaar later in Ox ford met 9—0, het vorige jaar werd niet gespeeld. HOCKEY. Nederlandsch XI—Sussex, 4—1. KORFBAL. Programma voor 16 April. Kampioenschap voor Nederland. Utrecht D. E. V.— O. S. C. R. Promotie Noord, eerste klasse. Amsterdam D. E. S.—D. O. S. Promotie Noordelijke tweede Amsterdam U. D.—D. E. O. S. AVIATEUR GEDOOD. De ftvialeur luitenant ter zee Buy- asson is te Cbevreux gedood door een val met zijn aeroplane. Gemengd Nieuws DE DATUM VAN HET PAASCHFEEST. Zooals men zich zul herinneren heeft het concilie van Nicuea in 325 be paald, dat liet Paaschfoest gevierd zou worden op den eersten Zondag na de volle maan. die op de dag- en nacht evening volgt. De Paaschdag kan dus vallen op 22 Maart, maar ook op 25 April of lus- soheuliggeide dagen. Die schommelingen kunnen groot ongeriof berokkenen aan alle takken van bedrijf en allerlei s orl van han delingen. welke met het Panschfeest in verband staan. Vandaar dal telkens weer pogingen worden ge an om deze schommelin gen op te heffen. De jongste poging, die aanvankelijk met succes wordt bekroond, is die dei Maatschappij van Nijverheid, wdke op het internationaal congres van Kamers van Koophandel verleden jaar haar motie zag aangenomen, waarbij de weuschelijkheid werd uit gesproken om den kalender te vereen voudigen en den Paaschdag vast te leggen. De diplomatieke conferentie, die ter bestudeóririg dezer quaestie noodig is, schijnt door de Zwitsersche regeering te worden saamgeroepen. Wie lust heeft eens uit te rekenen op welke dagen volgende Paaschfees- len zullen vallen, kau hel uitrekenen door het toepassen van den volgenden regel van Gauss. (Do regel geldt voor de jaren tusschen 1900 en 2000.) 1. Deel het jaartal door 19, blijft een rest a 2. Deel het jaartal door 4, blijft een rest b. 3 Deel het jaartal door 7, blijft een rest c 4. Deel 19a plus 24 door 30, blijft een rest d. 5. Deel 2 b plus 4 c plus 6 d plus 5 door 7, blijft een rest e. De datum van het Paaschfeest is na de 22 plus d plus c van Maart, als het totaal 31 niet overtreft, of de d plus e9 van April in het tegengestelde ge val. EEN NIEUW KANON. De Engelsche admiraliteit heeft naar verluidt het nomen van proef nemingen bevólen mot een nieuw scheepskanon, dat officieel als 14- d'uioisch wordt aangegeven, maar in werkelijkheid 15.duimsch moot zijn bij 62.5 voet lengte. EEN WISSF.LWACHTER VEROOR DEELD. De Fransche wisselwachter Dosaf- fit is wegens het veroorzaken van de snoorramp hij Saujon, waarbij doo- den vielen, tot een jaar gevangenis straf en 150 gulden bocle veroordeeld. Voor do civiele eïschcn word de Stantsspoór verantwoordelijk ge steld. SOLDATENHANDELINGEN. Te Berlijn is een sergeant van oen der garderegimenten tot zes weken hechtenis veroordeeld wegens mis handeling van zijn ondergeschikten. De man had een soldaat bevolen tienman! achtereen voor een gloeien- ue kachel zijn schoenen te poetsen. De ongel uk nj ge nozweek bijna en wei gerde ten sloite langer te poetsen. Daarop dreigde de sergeant hem met liet maken van rapport, waarop de soldaat in zijn angst uit hot raam sprong en te pletter viel. 1200 STAKERS. 1200 werklieden von de Elektrici- tAtsgeeellschafft te Berlijn, zijn in staking gegaan. STAKING IN TURKIJE. De staking onder de werklieden in de tabaksfabrieken van Saloniki en omstreken, breidt zich voortdurend uit. Te KawaJia alleen zijn reeds 10.000 stakers. Daar men voor on geregeldheden Vreest zijn troepen naar liet tooneel dor staking gezon den. Men tracht nog steeds met de werk lieden tot een minnelijke schikking van het conflict te komen. ARME KLEINE. Op het bureau van den postpakket tendienst te Dusseldorp vond de amb tonaar, die nachtdienst had, een kind vari circa 14 dagen oud in een papie ren doos. De kleine was slechts in oen hemdje gekleed en verkleumd van koude. Nadat dc ambtenaar het kind in een wollen doelt geróld had, legde hij 't bij do stoomverworming waar het weldra bijkwam. Des mor gens liet hij het naar het vondelin genhuls brengen. Omtrent de ouders Is tot dusverre niets bekend. WERVELSTORM. In de Amerikaansche staten Kansas en Oklahama heeft een geweldige wer velstorm wroote verwoesting aange richt. De plaats Bigheart is op zes hui- ren na verwoest en nog twee andere plaatsen z"n nagenoeg geheel ver nield. De berichten spreken tot dusverre van 23 dooden maar men vreest, dat et veel meer menschen om het leven gekomen zijn en er zijn zeer velen meer of minder ernstig gewond. Ben machinist woei van zijn loco- motief en vele menschen zijn van de veranda's hunner huu.ui afgewaaid. Ie Whiting werd een vrouw een groot eind weegs door don storm voortge dreven en ten slotte gedood. Overal zijn de telegraafpalen omvergewaaid en do geleidingen vernield. HONGERSNOOD. Volgens berichten aan het Russische blad „Rjetsj" neemt de hongersnood1 in China aauhuudeiid toe. In de pro vincie Kian Soe voeden de menschen zich met boombast en wortels van planton. De sterftecijfers stijgen on rustbarend. De inwoners vluchten naar andere provinciën. Er worden rooverbenden gevormd en de regee ring vervolgt die met de grootste ge- «trëngheid. Zoo heeft de gouverneur van Sotsj 200 gevangen roovers le vend laten verbranden. Maar ondanks zulke wreede straf fen nemen de misdrijven van dag tol, dag toe, daar de nood zoo groot ls. Voor een brood worden vrouwen en kinderen verkocht. GEVANGENEN AAN 'T WERK. Ten einde don bouw van den moer-spoorweg te bespoedigen, heefl Ie Russische regeering besloten 8000 gevangenen, die in Rusland opgeslo- 'en zitten, naar het Verre Oosten te zenden, om aan den aanleg van de spoorlijn mede te werken. Zt.o snijdi het mts van twee kanten in de over volle Russische gevangenissen komt wat plaats (voor nieuwe gevangenen wellicht) en de aanleg van den spoor weg schiet flink op. Of de gevangenen il of niet tot deportatie veroordeeld zijn, aan zulk een kleinigheid stoort men zich in Rusland niet 1 EEN HOTELDIEF De Berliinsche politie heeft een ho'eldief, Robert Neumann, gevat, een gewezen letterzetter en sloten maker, die nu al sinds 21 jaren dief stallen pleegt en waarschijnlijk tot een internationale dievenbende be hoort, en in allerlei landen heeft ge werkt- In de laatste jaren pkegde hii zijn diefstallen te zamen met zijn. mede gevangen genomen, vriendin Violefta. een gewezen café-chantant- zangeres. Zü werkten samen, maar nooit in tietzelfde hotel, en waren door lange ervaring er toe gekomen, nooit kostbaarheden of bankpapier, waardoor zü allicht verraden kondon worden, maar alleen contant geld te steler,. Nu zijn zij echter, trots alle voorzichtigheid, toch gesnapt ZELDZAAM DTFR De Dieren orde in Regent's Park te T,enden heeft een buitenkansje gehad Onder de aanwezige robbon, zeeleeu wen. enz.., die de r>{ergonrde hezaf, was er eo-n, die eeni2«rins afweek van fto hokend" \ormen. Rii een nauwkeu rig onderzoek door de geleerden van het museum van Natuurlijke Historie bleek, dat men hier te doeu had met p-T.eToplnnr van den zee-olifant, eea soort die deur stelselmatige nit- vpm'ïng zeer zeldzaam is geworden. HM exemplaar te Londen is het eenige levende exemplaar, dat in eenige diergaarde voorkomt. Groeit echter deze zee-olifant voorspoedig op (het is een nog jong exemplaar) don wordt het een lastige gast voor do Diergaarde, want. fle afmetingen van een volwassen dier dezer soort zijn JODEN IN RUSLAND. Volgens eon telegram uit Kieff heeft liet gemeentebestuur Iveslotcn tot een revisie van het woonrecht der daar wonende Joden en hierop 200 Joodsche families in staat van beschuldiging gesteld Deze aan klacht beteékent verbanning voor een 1000 menschen. EEN KöPENICK-STREEK. In de gToote opera te Rome trad "n heer, gekleed in do uniform van koninklijk adjudant, binnen in de loge van den nieuw-bonoemden Rus sische» gezant. Hij maakte zijn op wachting bij diens echtgónoote, en, gelegitimeerd door zijn schitteren de uniform, zeide hij gezonden te we zen door de Koningin, die verzocht den kostbaren armband van de ge zantsvrouw, die haar uit de verte was opgevallen, van nabij te mogen zien. Het kleinood werd hem meege geven en men zag geenvan beiden terug. Dezer dagen had zich de held van deze boevenstreek voor de Peters- hu rgsche strafkamer te verantwoor den. Hij bleek afkomstig te zijn uit het grafelijk geslacht van Halwyl, maar noemde zich Heinricli Wijier. Als 17-jarig jongeling ontvluchtte hij het ouderlijk huis, zwierf in allerlei betrekkingen door Italië, Spanje, Portugal, studeerde philosophie tn Bologna, en kwam ook te Monte-Gar- lo, waar hij bij het spel een sora gelds won, die hem in staat stelde een handel in zijdewaren te begin nen in Afrika. Ten slotte kwam hij met 350.000 mark terug. Op het schip ontmoette hij den hertog der Abruz- zen, die hem tot tolk en gids nam. Met hem maakte hij verscheiden ex pedites mede, tot de hertog hem op een goedeb dag in kennis bracht, met Lombroso. Dit werd 's mans onge luk, want de beroemde professor zag in ham een Interessant studie-object, en deed hem al spoedig In oen gekkenhuis In Milaan opsluiten, waaruit hii na eenige maanden wist- te ontvluchten. Te Boecharest leende hij vervolgens een circus-kunstenares kennen, met wie hij eenigen tijd lang de Riviefra doorkruiste, tot hij van zijn «choone gezellin genoeg kreeg. Hij verliet haar om naaï Rome te gaan an daar ztjn fameuzen „coup" te slaan met den Juweelen armband- Wijier bekende meerdere diefstal len en bleek zich in verschillende branches bewogen te hebben als daar zijn hoteldief, jassendief en> Een en ander had ten gevolge, di de rechter hem wegens elf gevallet tot 4 1/2 jaar gevangenisstraf veroot deelde. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Maastricht, T. E. Helands, kool man in ijzer, te Heeir. Rechter-conJ missaris: nïr. E. Dumoulin; curato^ mr. M. L. G. Schous. HeerenveenJ. ten Cate, tuinde lende onder den firmanaam J. teï Cate en Zn., wagenmaker en rijwiel handelaar te Mildam (gemeente Scht terland). Rechter-commissaris: mij J. P. Cleveringa: mr. W. H. dt Greve. Amsterdam, G. Meerman, w imker lier in boteï en kaas aldaar. Rechtep commissaris: mr. W. A. va.n Won de'nborg Hamstra; curat-or: mr, E. Vj Tuinen. J. G. TI. Hesseler, winkelier in k"ru( denierswaren, aldaar. Rechter-conv missaris: nvr. W. A. van Wouden-' berg Hamstra; curator: mr. I. G. Stibbe. Mej. E. C. WiogShd. handelend* onder de firma E. C. Wiesrand en Co modiste, aldaar. Rechter-commissa' ris en cWrator als voren. Geëindigd: G. C. Karstens, metselaar te Zaan dam. L. A. van Dalsum, makelaar en winkelier te Zaandam, A. van der Heiden, koperslager tA Uden. Opgeheven: 's-Gravenhage, 10 April. J. Dorn busch, aldaar. INGEZONDEN MEDEDÉEI.INGEN 30 Cts. per regel Vrouwen zoowel als Mannen hebben nier- en blaasaandocningen- Vrouwen zoowel als maïmen zijn onderhevig aan nier- en hi a ask wa len hun vrouwelijke plichten vor deren vaak zooveel van hun gestel, dat hun gezondheid ten slotte geheel ondermijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het eerst aangetast worden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben zij verliezen gaandeweg him ge» schiktheid om de gevaarlijke vergif ten uit het bloed te filtreeren. Gij wordt humeurig, prikkelbaar «n terneergeslagen. Des morgens bij het ontwaken hebt gij een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is be wolkt, met bezinksel en brandend? Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof. en uw ledematen opgezwol len. Bij vochtig weer zijn uw leden stram en rheumaliseh, en kunt gij u nauwelijks bewegen zonde'r dat uw' rug u pijn doet. Alleen een nieren geneesmiddel kan ieder spoor van nier- en blaaskwale'n doen vCrd-wijnen, en zoolang gij het geringste Verdoeken van de verschrik kelüke ziekte kunt opmerken, ziit gij niet veilig voor een plotselinge onder gang der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn oen geneesmiddel speciaal en uitsluitend voor de nie ren en blaas. Zij bereiken de werke lijke oorzaak der ziekte. Dit is de reden, dat zij blijvend genezen. Zij voeren de nieren zachtjes tot gezond heid teriig, herstellen hun kracht om het bloed te Htreeren en verzekeren sen Viatuiirlöke werking der blaas. Maar hoe langer de nierziekte ver waarloosd wordl. des te dieper wor telt zij zich in. Zii heeft misschien re-"ds eon bonveren grand he'reikt dan gil" vermoedt en kunt g» dus niet op lettend genoeg zijn om de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pilleh te krij gen. De handteekening van James Fos ter komt voor op elke doos. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de hce ren J. J. Göppiuger, Groote Houtstr. 147a; en K. van Eden, SpaRrne 38. en Gr. Houtstraat 161. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één, of f 10.— voor zos doozen. Burgerlijke Stand SCHOTEN. ONDERTROUWD: J. R. Sluut en J. W. Keja. A. Iluijg en A. Aardenbnrg; J. Strobel en Th. A. M. Gunderraon. BEVALLEN: G. ZwanHassevoort d. HEEMSTEDE. BEVALLEN: W. C. Sonnevelt—Schouwenburg, 8.-. L. G. C. Metz—Rodermond, 2 z. OVERLEDEN. E Brouwer—Roeken9 84 j. ONDERTROUWD. C. ,T. Shljders en H. G. Hulshoff. HILLEGOM. ONDERTROUWD: K. Velfhuiis en W. M. R. Wilbrink W. Snier'ngs en M. J. Goemans. BEVALLEN: F. VeenBuwalda z. A. C. Brou wer—Alkomade z. M. M. Topper—d« Groot, d. en z. M. KoopHeemskerk! d. J. Verheulden Haan d. A> Schreuder—Zuiderduin z. OVERLEDEN: P. Feeüstra, 88 jaar, J. P. Vis, 81 laar. WIJK AAN ZEE EN DUIN ONDERTROUWD. M. Dekker en M. SChellevis. Gelderman en J. W. v. d. Drift- BE VALLEN. M. C. Tromp-^WijnJioop, d.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 10