28e jaargang. No. 8S33 Verschijnt dagelijks, behalve op Tot de plaatsing van advertentïën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)B 1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 XA «de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Yennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEERE300M. ADVERTENTÏËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke 'regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentïën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie ?90 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buifenspaarne iTelefoonnummer 122. Zon- en Feestdagen. zaterdag 15 april 1911 d VIERDE UI.AD. Buitenlandsch Overzicht 'T WIJNOPROER IN CHAMPAGNE Is wat aan 't bedaren. Nu, er is ook genoeg voorgevallen 1 Blijkbaar zitten de betoogers met de quaeslies verlegen en geven nu de schuld van de brandstichlipgen, plun deringen en andere gewelddaden, voor oen deel aan 't volk. dat met den wijnbouw eigenlijk niets te makun heeft, maar graag aan relletjes mee doet. De voorzitter van de vereeniging van handelaren in Champagne heeft aan den minister-president een brief ge schreven. waarin hij zegt. dat niets is geschied; om de re\oluiionaire bewe ging, die blijkbaar lang van te voren was voorbereid, te beperken en om gebeurtenissen, die verwacht werden, te voorkomen. Deze klacht is ook al in de Fran- sche pers "dioord. Van regeeringszij- de is daarop evenwel geantwoord, dat men niet zulke ernstige ongeregeldhe den voorzien had. Zooals gezegd, in 't Champagne-land is 't nu \rij rustig. Toch is daar nog een groote troepenmacht om een op nieuw oplaaien van den opstand da delijk te kunnen onderdrukken. Verschillende personen, die in hech tenis genomen waren, zitten nog in de gevangenissen. Do Kumerafge- vaa,rdigdeil voor die districten, doen bij de Justitie evenwel moeite, om de menschen (hun kiezers weer vrij te krijgen. Nu het in 't Ciiampagne-gebied wat Ruimer is geworden, beginnen NIEUWE ONLUSTEN IN 'T AUBE-LAND. Donderdagavond hebben de be toogers te Aube-sur-Marne, niet de roode vlag voorop, herhaal delijk getracht, door het cor don troepen en gendarmen heen te komen, om de woning van den onder prefect. te hereiken. De betoogers wier pen met steenen, een commissaris van politie is in den nek getrofien, ver schillende officieren zijn e\eneens ge raakt. De soldaten hebben daarop de betoogers teruggedrongen, die daar- hun tocht door dc stralen zingen de voortzetten. Eerst 's avonds om 12 uur was de betooging afgeloopeu al- tl. ans voorloopig. In de Frausche Kamer is gister ge ïnterpelleerd over DE WEERINDIENSTTREDING VAN DE WEGENS STAKING ONTSLA- GEN FRANSCilK SPOORWEG BEAMBTEN. De minister vaai openbare werken verklaarde, dat hij aan de particulie re spoorweg-maatschappijen een goed voorbeeld uegeven heeft. Het gedrag der wederaangenomen werklieden is voorbeeldig geweest. De maatschappijen hebben evenwel ver klaard, dat de chefs van dienst niet willen, dat nog meer ontslagenen we der in dienst zullen worden genomen. De minister heeft de dossiers opge vraagd en daaruit, gezien, dat de bes te en eerlijkste werklieden tot de ont slagenen behooren. De maatschappij en geven blijk van een onduldbaar ge brek aan vergevensgezindheid, de mi nister beloofde intusschen de zaak der ontslagenen bij haar te bepleiten en te bewijzen, cat de straf roeüs lang geuoeg geduurd heeft. Mochten de maatschappijen met willen toegeven, dan zou de minister de Kanier voor stellen een einde te maken aan de te genstelling tusschen de verplichtin gen der maatschappijen en de wijze, waarop zn die nakomen. „De natie", zoo vervolgde de minis ter, ,,nioet niet langer machteloos daar tegenover staan. Ik wensch geen oorlog van speldenprikken. De regee ring verzoekt u haar wapens in han den te geven ten einde u te kunnen helpen." De minister-president Monis zei, dat de maatschappijen zich verbeelden, willekeurig straffen te kunnen opleg gen. Ook laakte de premier de solidari teit in dc onverzoenlijkheid, die da maatscho""ijen betoonen. Het nieuwe feit, dat aanleiding moet geven om terug te komen op de gege ven ontslagen, is de ellende, geduren de zes maanden door de stakers ge leden. De regeering beschikt, thans nog niet over dc middelen om de maat schappijen te noodzaken hei voor beeld van de staats-spoorwegmaat- schappij te volgen, maar zij zal do onderhandelingen hervatten, zoodra zij het ge.heclo parlement, en de open bare nieening achter zich hoeft en wanneer zij dan geen voldoening krijgt, zal zij het parlement verzoeken haar de noodige middelen te verstrek ken. De Kanier nam daarop met 3G1 te gen 38 stemmen een motie aan, in houdend dat de Kamer de verklarin gen van de regeering goedkeurt, on vortronwt «int tii Ha mnglie.hnrtniien zal weten te bewegen tot dezelfde maatregelen, die de Staat heeft, toege past op het spoorwegnet onder zijn beheer. IN ALBANIé IS WEER FEL GEVOCHTEN, gelijk uit de telegrammen blijkt. Verzekerd wordt, dat de opstande lingen een belangrijke Turkscho troe penmacht hebben uiteengeslagen. Er is sprake van 1500 man, die 100 doorlen en vele gewonden op bei slagveld ach tergelaten zouden hebben. De Miriditen, dc machtigste Alba- neesche stam. hebben zich bij de op standelingen aangesloten. Zij hebban liet geheele gebied om Sakudar in handen. Zullen d6 OPROERIGE ALBANEEZEN HULP VAN DE ITALIANEN KRIJGEN De Italiaansche generaal Ricciardi Garibaldi heeft aanvragen gekregen van 10.000 jonge Italianen, die onder zijn bevel de Albaneesche opstande lingen tegen do Turken willen gaan helpen. De generaal neemt zo gaarne aan, maar zegt uitdrukkelijk dut hij alleen dan gaat. wanneer niet alleen de katholieke Albancezcn opstaan, maar ook de Moslims. Hij wil een volksbeweging helpen, geen gods dienstopstand, zegt hij De Italiaansche regeering maakt zich zeer bezorgd over den toestand ii. Albanië en noemt maatregelen, om, zoo noodiej de Italiaansche belangen te beschermen. Er kruisen oorlogs schepen door de Adriatische Zee en men zegt dat, indien Montenegro in het conflict betrokken mocht laken, Italië dit >onge Koninkrijk, waarmee het verbonden is door gemeen- scheonelijke belangen en persoonlijke banden Koningin Helena is e>n Montenesrriinsche prinses zal hel pen. Dan kunnen er nog wel eens ern- s'iger verwikkelingen komen I GRIEKENLAND EN TURKIJE. Met enkele woorden hebben we reeds meegedeeld, dat de opnieuw be gonnen boycot vau Grieksche waren in Turksche havens, meer bepaaldelijk in Smyrna, weer aanleiding dreigt te geven tot _een ernstige ontstemming ULSScnen GneKciijauu en 'luraije, en het steeds smeulenüe oorlogsgevaar ie doen vplaaieu. De boycot wordt uiterst streng vol gehouden de Turken houden wacht voor de Gneksclie magazijnen m Smyrna, om het aangaan van be- vraciitingscontracten te beletten de Grieksuhe sioonivaari-maaischappijen <ioeu trouwens Smyrna reeds nauwe lijks meer aan en iedereen, die het waagt een Griek zelfs maai- te groe ten, wordt mede in den ban geuaan. De menigte heeft zelfs een aanval ge waagd op de Grieksche dugblad-bu- reaux toen de couranten uitkwamen werden de ioopers overvallen en de pakken couranten werden hun afge- uon.er. Het agentschap van een Atheensch blad werd bestormd en de directeur aangevallen. De politie wist hem evenwel tegen de menigte te be schermen. De Wali heeft belooft de schuldigen te zullen straffen. Welke waarde aan zulk een belofte gehecht kan worden, is hekend de overheid zal niette genstaande ijverig zoeken, de schuldi gen wel niet kunnen vinden zooals steeds in Turkije 1 In Anatolié i„s het ook slecht ge steld, daar worden de ernstigste da den van vandalisme bedreven. Te Nimfi begoten Turken de olijven- plantages van Grieken met petroleum en staken ze daarna in brand. Zij velden de boomen en verwoestten de wijnbergen. De schuld voor dit alles treft ook voor een groot gedeelte de pers, die door opruiende artikelen de haal aanwakkert. De berichten over den toestand in Fez, DE BEDREIGDE STAD IN MAROKKO, blijven ongunstig luiden Een En- geisch blad ontving een telegram, dat er gebrek aan munitie is en dat men elk oogenblik een aanval van den machtigen vijand o.p Fez verwacht. Bevestigd wordt, dut enkele stam men den Sultan versterkingen gezon den hebben. Al zijn dat nutuurlijk geen eerste rang-soldaten, 't is toch aangenaam voor den Sultan, omdat hij nu gijzelaars van die stammen in handen heeft en hen daardoor kan beletten zich tegen hem te koeren. Overigens is de hulp der stammen ook geen onvordceld genot, want de soldaten laten hun hulp duur betalen en bovendien plunderen zij al wat onder hun handen komt. Dat 't de regeering van 'T OPROERIGE MEXICO met haar vredesonderhandelingen nu niet zoo heel en al ernst is, blijkt wel uit de omstandigheid, dat zij in Enge land 5000 geweren en vijf millioen pa tronen heeft besteld. F.en lournnllsl te San Antonio 'Ame- rikaansche kamp) verneemt, dat de Amerikanen in Mexico in een toestand van panischen angst vorkeeren. Zij trekken naar de grooie steden en hon derden verlaten hel land. RL kbaar vreezen zij voor nog erger dingen clan reeds zijn voorgevallen. Het gerucht loopt, dat <le opstandelingen vechten met Amerikannsche geweren, en dat, maakt de stemming voor de Ameri kanen niet gunstig, gelijk men denken kan. Een telegram uit Aguaprieta be richt, dal Donderdag tijdens een ge vecht, hetwelk den geheelen middag duurde en eindigde met de inneming van Aguaprieta door de opstandelin gen, Amerikaansche troepen de g eiïs zijn overgetrokken en oen emd aan het gevecht hebben gemaakt, nadat te Douglas, Arizona, drie menschen ge dood en Verscheidene anderen go- wond waren door afgedwaalde kogeis. Stadsnieuws OVERVEENSCHE EXPEDITIE NAAK BOSKOOP ANNO 1911 We lezen in het „Weekblad voor Bloembollencultuur" i-ezers, weet ge waar Bosk-op ligt Eigenlijk misschien een malle vraag in dezen tijd, nu de kranten over dat boompjes-eldorado vol staan en wij verveeld worden met ellenlange cij fers van export in verband mei. de ten toonstelling aldaar. Nu, IK weet het thans ook, dat, daar in de binnen landen van Zuid-Holland in een ge wirwar van slooten en vaarten, zoo veel uien van Leiden, zooveel uren van Gouda en nog een heele rist uren meer van Haarlem, die muizenval gelegen is. Drommels, het is daar een aardig land, als je na eindeloos hoofdbreken, en na je spoorboekjei vol nijdigheid in een hoek gesmeten to hebben, tot de ontdekking komt,, hoe je er komen moet en als je dan luier met een zucht van verlichting uit je stoomboot in dat waterland aan wal gestapt, zïjt en je hebt er de smalle plakjes land met allerlei hees ters dicht bezet en vervolgens hoofd schuddend je schoenen bekeken, denkt, zie zoo, nu smeer ik hein. dan blijkt het, dat je er gevangen zit. Je bent, er, evenals de muis, in, doch moet nu ook maar zien, dat Je er weer uit komt. Sporen, trams, zijn daar hoogstens kinderkamer-materiaal en dus voelen we ons wel genoodzaakt onze aandacht tot het stoombootver - voer te bepalen. Doch natuurlijk speelt het noodlot je parten, of er is juist een boot weg. of pas over zooveel uien komt er zien een over je ontfermen. Als een visioen rijst bij die ontdekking dan plotseling je misgeloopen middagmaal voor je geest en vo) baloorigheid zoekt ge een onderdak op, om daar mei de noodigd volharding op dë „Volharding" te wachten. Doch keeren we na deze uitwijding terug op de voorgenomen reis van de leden der afdeeling Over- veenBioemendaal van de Vereeni ging voor Bloembollencultuur naar Boskoop. Er was animo voor dien tocht. Half acht zou» do afvaart van Haarlem plaats vinden. Met enkele vlaggen versierd lag daar de boot. Dik gejast, in meer of minder snel tempo, al naai' gelang de tochtgenooten vlug of minder vlug het warme bed hadden vaarwel gezegd, kwamen ze opdagen, gingen vanwege het nu juist niet precies zomerse he weer, direct aan boord, wandelden trappelend een paar maal het dek op en neer, om dan met een gangetje in de kajuit te duiken. Met roode neuzen van kou stonden op de voorplecht het groepje Oempa's, dat door muziek ons den tijd zou doen korten en mopperden over „das kalte Wetter". Zoo heele- maal alleen maakten ze daar een zot effect, het was of ze met zichzelf een fuifje hielden. Het moment van afvaart kwam; de moffen bliezen zich op de boot kwam in beweging een schel getoeter en daar ving onze tocht naar het beloof de land aan. Nog eenmaal kwamen allen aan dek, om een laatstcn blik op ons geliefd vaderland te slaan. Met het enthousiasme, waarop ge woonlijk dergelijke .tochten beginnen, werdeu enkele verbaasde landgenoo- ten toegejuicht. De eeu na den ander zocht vervolgens de kajuit op en daar gc-en bordjes „verboden te rooken" ons het leven verzuurden, zaten we er spoedig in een dikken mist, welke slechts ai en toe bij het openen van een patrijspoort, wal vervaagde. De stemming leed daar niet onder. Ieder maakte het zich mot het oog op de verre reis zoo gemakkelijk mogelijk. Hier zat inen te kaarten, «laar ver zorgde iemand zijn maag. elders zat men te praten, terwijl anderen weder met hunne gedachten bij do bibberen de hyacinthjes verwijlden, of zaten uit te rekenen of de rommel nu maar niet dadelijk eeu paar guldentjes hoo- ger zou moeten gezet worden. Zoó ging de tijd voorbij. De wereld steden Hillegom. Lisse, Sassum. ver dwenen de een na de ander aan den horizon. Al naarmate we verder hot binnenland ingingen, weiden Je pin.lisjes al kleiner en kleiner, totdot eindelijk daar do Brasemer zee voor; ons lag. Woest schuimden Je golven en snijdend gierde de barre oosten- winti. Onze mnilst,earner repte zich duikelend en dansend door het grau we water, totdat de kreet„Land Land ons allen naar boven stuiven deed, en ziet, daar lag lieflijk voor ons Roelof-Arendsveen in een gele omlijsting, welke onze harten sneller kloppen deed. Alfcn. Oudshoorn kwamen. Aange stamd door tal van inboorlingen, trokken we er onder luide fanfare's in triomf door heen. Het jonge ge slacht door het lange verblijf in de kajuit, gepaard met de goeie zorgen van den hofmeester, was in de juiste stemming en maakte zich populair uoor ne bevolking vriendelijk te coin- piinicnteeren en de Alfenscue schou- non minzaam toe le juichen. Gelukkig ten laatste, daar zwaaide de boot. Voor ons lag thans een kaarsrecht kanaal en daar flauwtjes j aan liet gezichtseind daagde Boskoop op. De rust was weg. BrooJjes - er- dweuen met razende snelheid, Koppen en glazen werdeu leeggedronken, jas sen aangetrokken, de muzikanten kwamen aan dek, een por, een stoot, en daar lagen we nan Boskoop's stei ger gemeerd. Muziek voorop, om stuwd cloor de jeugd, die drinkbaar voor het verzetje meosjolcf.e, bereikten we do tentoonste'iing. De deuren gin gen open en voor ons lag in schitte rende kleurenmengeling, een schat van di allermooist getrokken hees tor:--. Treffend van toon waren er weer de Azalea's en Rhododendrons. Over al «veld het oog gelókt door een heer lijk spel van tinten. In flinke gazons, langs ruime paden, goed gedoleerd, kon men er van de schoonste kinde ren Flora's genieten. Jammer, dat de felle oostenwind nog gauw gelegenheid gevonden heef), met haaj' kouden adem even enkele groepen te bederven. In twee zeer gTOote zalen loont Boskoop wat hot op het gebied van forceercn ver mag en ais men dan dat alles in grooie bekoring aanschouwt, dan vergeeft men dit plaatsje zoo gaarne zijn lastige ligging Ook aan de bekoring komt een ein de en toen dan Je uitgangsdeuren achier me toegekiapt waren, toen. toen kwamen die muizenval-gevoelens over me. Voor naar boord, te gaan was het nog uren te vroeg. Tot wan delen lokte het weer niet uit, dus bleef er niets anders over dan uitzien om weg te komen en in vredesnaam het diner aan boord in den steek te Jaten. Ik slaagde er in en bereikte vin Gouda, Utrecht, Amsterdam weer Haarlem met «ie gedachte, dat men van 't goeie niet te veel hebban moest en dat het bezoeken van Boskoop voorloopig niet in mijn lijn zou lig gen. Volgens betrouwbare gegevens bleef de stemming aan boord zeer geani meerd en had het diner het verloop, dat ui dergelijke eetpartijen onder dergelijke omstandigheden hebben. Men zegt, dat den volgenden dag en kelen der deelhebbers met een zwaar moedig hoofd moeten rondgeloopen 1 ie lillen, 't geen natuurlijk aan niets anders dan aan den kouden wind of do bevroren hyacinthjes zal te wijten geweest zün. B. J. K. TüBERCULGSEDAG. Hier in Haarlem en vermoedelijk ook wol in de Omstreken zal op Za terdag 29 April e.k. de verjaardag van het Prinsesje worden gevierd en dus dieu dag de bloemenverkoop plaats hebben, ten bate der Tubercu losebestrijding voor den kring: Haar lem en Omstreken. De stad is daartoe in S wijken ver deeld. Aan het hoofd van elke wijk staat een wijkpresidente, bijgestaan door een paar dames-leden en één Heer. Ook de buitengemeenten zijn als afzonder!ijike wijken aangesloten. Elke wijk regelt zelfstandig haar bloemenverkoop onder hooldleiding van de presidente en den secretaris van het Algemeen Comité en houdt den «leg van den Bloemenverkoop bureau iu een lokaal, dat telefonisch verbonden is met het Centroal-bu- reau, het Consultatie-bureau dér Vereen'.ging, Gedempte Oude Gracht 41, vair waaruit de geheele beweging bostuord wordt. Door den algemeenen secretaris van 't Comité werd een zwerm uitnoo- digiugen aan jonge meisjes verzon den, volgens opgu-ven, hem gedaan, door bestuurders van ver-schillende inrichtingen van onderwijs, met het vriendelijk verzoek als bloemenver- koopster het Comité te willen helpen, nuttig en liefdadig werkzaam te zijn voor onze arme tuberculoselijders en de vele zieke kindertjes in Ilaarlem en omstreken. Voor antwoord was een briefkaart ingesloten, waarop het adres stond vermeld van de presiden te der wijk. waarin zij volgens woon plaats waren ingedeeld. Ook ontvin gen een 50-tal jongens uitnoodigin- gen voor den estafettedienst, welke ingesteld wordt tusschen Hoofd- en wijkbuveau's' en tusschen wijkbu- roau's en bloemonvo'rkoopstcrs. Volcrens de in dit nummer voorko mende advertentie kunnen echte'ri nog meer meisjes en jonge dames zich aanmelden die lust gevoelen al= bloenienverkoopsler mede te werken aan liet nuttige en liefdadige streve'n. met den bloemenverkoop l>eoogd. Dit alles betreft dc regeling en voorbereiding von den bloemendag, die ook in het buitenland overal in betrekenis gaat toenemen. Zoo lezen we in een Dnitsch tijdschrift uit Dregden de volgende korte berichten, die klinken als een klok. Voor «ten bloemendag in Blaren werd 1'"? millioen kunstbloemen be- s-ekl e'-i was de opbrengst 70 001 >f. In Regensburg weird op den bloe mend""? een netto winst gemankt van 15.010 Mark. Te Geislintren in Wurtemberg wa ren op 26 Maart des middags reeds 33.500 bloemen verkocht, trots het on gunstige weer en haalde men met automobielen uit dc naburige stad nieuwen voorraad. Te Margriet endag in Chemnitz heeft een bijzonder gunstig verloop gelnul en een bruto bedrag opgeleverd \uii 92700 Mark. In Wezel werden 244840 Margrieten verkocht, enz. enz. De meeste der bloemendagen zijn in Maart geweest dus dikwijle met on gunstig weer en toch was overal het resultaat boven '.erwachtjng. IK: hier genoemde steden zijn wel uiet de kleinste, maar ook niet de groot iu Duilscliland, zoo rekent bijv. Ber lijn voor zijn a s. bloemendag op 5 millioen Margrieten. Haarlem komi nu schuchter met 't bescheiden getal van 40 000 bloempjes en zou het nu hij ons eenc moeilijk heid zijn dit aantal aan den man te brengen, 'nu èn luberculose-tnuscum, è-n tuberculosevuonlrucht zulk een 'succes zijn geweest? Geeft het buitenland ons op hel ge bied der t'.ikemt'ose-hestrijdirig een voorbeeld, dat Haarlem dan in ons land hei nationale voorbeeld zij. Verleden jaar werd hier naar ver houding het meest opgebracht, laten wij dit jaar het record behouden en verbéteren. Het strekt alles tot het ei gen welzijn. Ge helpt anderen, maar u zelf het meest. De grondwaarheid der tuberculose bestrijding wint. langzaam veld en dil langzaam voorwaarts schrijden is in zooverre gelukkig te achten, om dat het. spreekwoord zegt: langzaam' maar zeker. Helpt ons de tuberculose beetrijden. Zoo moet het onverpoosd blijven klinken, totdat het niet meer noodig blijkt. Uit de Omstreken HILLEGOM. De heor H. ter Cock, ambtenaar tor secretarie alhier, is benoemd tot secretaris en ontvanger der gemeen ten Jisp en Wijdewormef. In de algemeene vergadering van aandeelhouders van de Hillegomsche Bloembollenkweekerij en Handel v/h. M. van Wave'rcn en Zonen te Hille gom, is besloten om, na de gebruike lijke afschrijvingen en na aanvulling van de reserve tot ongeveer 33 van het uitgegeven aandeele'nkapitaal. over 1910 een dividend uit te keeren van 5 1,2 BLOEMENFEEST TE UITGEEST. In liare vergadering besloot het be stuur de .Bloemenfecslen en Tentoon stellingen te doen houden op Zondag 30 April en Miuiudug 1 Mei. Oj> Za terdag 29 April zullen de keuringen voor cle verschillende rubrieken plaats hebbenna de bekroningen zullen de feesten dien dag officieel worden geopend door den eerc-voor- zitter. den heer A. van Lith. Des Zondagsmorgens 11 uur tal het tentoonstellingsgebouw voor het pu bliek worden geopend. uiize Laciuïoek Je baas schijnt tegenwoordig zijn slagerij met een motor te drijven is het niet slager? Hoe dat zoo, mevrouw? Hoe meent u? Nu, uit de biefstuk gister kon ik duidelijk de paardenkracht proeven. Keliner, hoeveel halfjes van gisteren moet jij nog van me hebben? Tien, meneer. Dat is hier de verkeerde wereld; als ik te veel drink, zie jij dubbel! Heer (tot een beschonkene, met een kaal hoofd). Mensch, in 's hemels naam, sta op! Daar kan de grootste aardbeving door ontstaan, wanneer de volle maan met de aarde in bot sing komt. IETS GOEDS. Eén ding bevalt mij erg in uw lieve kleine, mevrouw, zei een bezoe ker, die het geduldig had verdragen, dat de ..lieve kleine" op zijn likdoorns ronddanste en zijn bnkkebaarrlen uit trok. En dat is glimlachte de moe- de'r. - Wel, mevrouw, dat hij geen tweeling is. AFKOELING. Uw compositie is niet zonder stemming. Ze wekt zulke weemoedi ge gedachten op. Zoo? Ja, aan overleden grootheden. KAZERNEBLOEMPJE. Sergeant (tot 'n recruut, die een ge commandeerde oefening onuitgevoerd laat). Zeg 'reis, jij daar, mijn^ heer, jij beschouwt je zeker als de stille vennoot bij onze compagnie. NA HET EXAMEN. Gedropen candidaat Het is bij na 'niet om te golooven, hoeveel men in 5 minuten niet weten kan. FINANCIEEL. Jan kreeg van oom op zijn ver jaardag een doos met een spel, da' hem niet erg beviel. Oom. zei hii, wat kost dot spel? Hé joncren. wal 'n Vraag!... Wou je 't volstrekt weten? Ja. Een gulden twintig. Nu, dan kunt u "t voor zestig cent terugkoopen. De juyrleden, welke door het be stuur ter keuring zijn uitgenoodipd. hebhen hun benoeming allen aan vaard, alle verdere regelingen zijn aan het dagclijksch bestuur opgedra gen. HAARLEMMERUEDE. Bij M. van B., landbouwer te Haarleimnerliede eu Spaarnwoude zijn dezen nacht uit een ongesloten hek, staande in een niel-goslotcn schuur achter het erf, 10 kippen en een haan ontvreemd. Waarom de kippen ook niet beter „achter slot" gehracht! SLOTEN. Mon<l- en klauwzeer. In het Rechthuis te Sloten (N.-H.) werd Donderdag eene vergadering gehouden van veehouders in die ge meente. om pogingen aan te wenden tot intrekking van het bepaalde bij het 2de lid van atr. 40 van het Ko ninklijk besluit van 10 Juli 1896. waarbij het verplaatsen van vee in eene door mond- en klauwzeer be smette gemeente, verboden is. Ruim 80 personen waren tegen woordig en met eenparige stemmen weixi besloten, een reeds ingezonden adres, door Leiderdorp, Zoeterwoude en Hooge Rijndijk, te steunen en eene commissie te benoemen ter audiëntie bij den Minister van Landbouw, Han del en Nijverheid, ter voorlichting van de gronden, waarop het verzoek steunt, le weten wijziging van de wet op liet Veeartseinjkundig Staatstoe zicht, en hoofdzakelijk tot opheffing van bovengenoemd Koninklijk be sluit, hetwelk voor deze gemeente eén ware ramp voor «le veehouders is te noemen. Staande de vergadering teekenden alle aanwezigen liet te verzenden ver zoekschrift, terwijl liet verder aan belanghebbenden ter tcekening zal worden aangeboden. („Hbld.").

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 13