NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8535 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 19 APFIL 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: per drie maanden: jfcwg* ^uJjf Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels/l.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 l Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 Tol' til) 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. 'voor Haariem i :mt« Redadie en MministraHe: c">°te Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der"Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 20 APRIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. De Kroon: Weldadigheids concert ten voordeele der Julianakerk, 8 uur. Biosc. Theater Gr. Markt: Voor stellingen 3 en 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Consultatiebureau voor drankzuch tigen" in de rubriek Om Ons Heen. Dit Haarlems oude keuren. VAN APPEL-TON EN MOSSEL- MAAT. Op 20 Mei 174'J gaven Mijne Heeren van den Gereciue bevel, dat voortaan iweer getrouwelijk de rechteu moesten •worden betaald op het meten van ap pelen, peren, noten en mosselen. Het waren Kerkmeesteren, die or over klaagden, dat daaraan niet de hand gehouden werd, want de kerken der stad hadden recht op een en een Kalven stuiver van elke ton appelen, peren of noten, die aan de markt op 't Spuarne gelost of geleverd werden en op zes uenningen van elke mand of ton mosselen. Gemoedelijk betoogende, dat kerk- meesteren ..bereyds werkelijk in hun ne Finimtie waren ten agter geraakt", wijst de overheid er tevens op hoe noodig het is, ten eynd© de goede Bur- gery en Ingezetenen niet bedroogen worden, dat zo wel de Appelen, Peeren en Nooten als mede de Mosselen, bij continuatie worden verkocht en gele verd bij zekere vastgestelde Maaten." Voortaan zouden dus deze rechten worden geind door twee Collecteurs of collectrices, daartoe door Kerk meester en aangesteld, maar tegelijker tijd worden door de overheid de rech ten verminderd, tot een stuiver per ton voo rappelen, peren en noten en vier penningen voor de mosselen. Dit leidt tot de veronderstelling, dat belanghebbenden de rechten ontdoken omdat zij die te hoog vonden. Treurig ongeluk. Dinsdagmorgen is uit de fortgracht te Spaarndam een lijk opgehaald, 'dat later herkend Is, als dat van den sinds eenigen tijd vermisten heer j. H. Droste, boekhouder alhier. Het vermoeden, dat hem een ongo- luk was overkomen, ls dus blijkbaar bewaarheid. Prijscourant De firma ïleenk en Wefers Bettink alhier verspreidt een uitvoerige oranje-gekafte prijscourant. Do eer ste dier jaarlijksche uitgaven ver scheen in 1904 en telde toen 4 blad zijden; het tegenwoordige boekje heeft er 120. Het magazijn bergt een zeer groote collectie land- en tuin- bouw werktuigen, van wier ver scheidenheid het boekje, als men het doorbladert, een goed idee geeft. KOLONIAAL MUSEUM. Ilot Koloniaal Museiun heeft, als iBulletin no. 46 een book het licht doen zien, getiteld „De samenstelling van Hzdfkche voedingsmiddelen". Het is bewerkt door dr. J. E. Quintus Bosz, naar onderzoekingen In het laborato- ruim van het Koloniaal Museum ver richt, nog onder leiding van den se dert overleden dr. M. Greshoff. De ondervoorzitter van de commis sie an het Koloniaal Museum, prol. H. P. M ijsman, heeft voor deze uit gave een voorwoord geschreven, .Waarin hulde wordt gebracht aan do nagedachtenis van dr. Greshoff. ILij schrijft o. a. „Het bulletin is niet anders dan de uitvoering yan een lang door hem gc- koesterden wensch om in één bundel samen te vallen al wat in de laatste tien jaren In hot laboratorium van het Museum is verricht betreffende het onderzoek van levensmiddelen, zoodanige wijze, dat een vergelijking dezer uitkomsten met het in de litera tuur vermelde materiaal gemakkelijk en overzichtelijk zou zijn." Titans beschikt het laboratorium van het Museum over ruim 550 ana lyse-resultaten van meerendeels Indi sche producten. Concert. Naar men ons mededeelt znl eerstdaags een concert plaats vinden, te geven door Elena Gerhardt en Woonraad V. Bos. Negentienduizend menseden. Negentienduizemd menschen is méér, dan de bevolking van Bever wijk, Bloemendaal en Bennebroek sa men. Stel u voor, dat die drie plaatsen totaal waren leeggeloopen en dat al de inwoners, klein en groot, om een grasveld zaten, juichend, roepend, la chend. Als u dat gelukt is, dan hebt ge een voorstelling van het voetbalveld in de Watergraafsmeer, waarop Maandag de wedstrijd HollandEngeland ge speeld is. En toch geen ongelukkenNoch vóór den aanvang, toen de menschen werden aangevoerd per tram, rijtuig, auto, fiets en te voet, ja waarlijk ook te voet, omdat de beenenwagen in de ze drukke afgelegenheid wel het meest vermoeiende, maar ook het zekerste vervoermiddel is. Do Watergraafs meer had Amsterdam van vervoer middelen leeggezogen nergens op den Dain, noch op het Renibrandlplein was een bakje of een auto meer te krij gen, de enkele koetsier die er langs kwam, was besteld en had maar moei te, de liefhebbers die hem bestorm den, anders zoo gewenscht, ditmaal als lastige vliegen van zich af te hou den. Eu de menschen. die met de tram Linnaeusstraat mee wilden en op den Dam geduldig wachtten, zagen den eonen wagen na den anderen vol van het Damrak komen en langs zich heen vaan, totdat ook zij de truc l>eg.repen en eerst meereden in de lee- ge wagens naar het Centraalstation toe, om vandaar weer terug te keeren in de gc-eóe richting. Wij hadden de voorkeur gegeven aan loopen, er is iets onafhankelijks in, een voertuig te versmaden en op eigen kracht naar 't doel te streven. Toch kostte het moeite, weerstand te bieden aan de uitnoodigende blikken van terugkeerende koetsiers en toen wo eenmaal de stoomtram in de goe de richting zagen trekken en ze plot seling als om ons een beleefdheid te bewijzen, vlak vóór ons stilhield, werd de verzoeking te sterk en staip- ten we op een van de balcon3, waar inderdaad nog een paar openingen zichtbaar waren. Helaas, het ging ons als don reiger in de fabel die zoolang aan den oever van de sloot had staan wachten, tot het beste voer verdwenen was en hij zich met een wormpje tevreden moest stellen. Zelfs met een worm was de Gooische stoomtram niet te vergelij ken, want die gaat, al is 't ook lang zaam, toch vooruit en de tram stond. Stond zoo vast, alsof staan haar le vensdoel was. Stond zóó lang, dat er menschen wegliepen, die meenden sneller te kunnen loopen. En toen dan eindelijk, want aan alles, ook aan staan, dient een einde te komen, de wagens weer in beweging werden ge zet, toen was dat alleen om tweehon derd meter verder weer te blijven staan. Standvastigheid mag voor den mensch een deugd wezen, bij een tram is ze een tegenstrijdigheid. Toch zijn we er gekomen en op tijd gekomen, omdat de voetballers niet op tijd waren. Onze klacht over de tram dient niet te lang uitgesponnen, om dat zo ons kosteloos vervoerd heeft. Niemand heeft ons om geld gevraagd, zelfs hebben we geen conducteur ge zien, denkelijk hield hij zich schuil uit schaamte. Maar de vracht ligt aan ons redactiebureau tot zijn beschik king- Op 't terrein kwamen we gemakke lijk genoeg eu, na een beetje zoeken, met een vriendelijken Ruppenaar, op onze plaatsen. Toch werd over de re geling hier en daar gemopperd. Mis schien schoot dit menschen werk wel hiea- of daar to kort, in elk geval is van de inwoners van Bennebroek, Bloemendaal en Beverwijk niet te ver gen, dat zij allemaal tevreden zullen wezen. En die op de ingezakte tribune hadden gestaan, klaagden zeker niet ten onrechte. Daartegen had in elk geval gewaakt moeten worden. Mis schien zal dit wrakke bouwsel ten ge volge hebben, dat de Nedcriandsche Voetbul Bond nu eindelijk een eigen terrein aanlegt voor internationale ontmoetingen, met tribunes, die niet bezwijken, kleedkamers waar behoor lijk verf op ligt, toegangen die de men schen bij 't komen en gaan verdeelen inplaats van, zoouls nu, twee- of driemaal oer jaar op schooi te gaan bij eon an de clubs, nu in Dordrecht, dan in Rotterdam, dan weer in Am sterdam of Haarlem. Maar de wedstrijd zelf is goed van stapel geloopen, de negentienduizend loeiden al, wanneer een van onze Oranjeklanten den bal even voor de vceten kreeg, maar ze applaudisseer den ook, toen Webb zijn mooieri goal maakt;-. Wanneer de vriendelijke ge neraal, die achter ons zat, het volgen de seizoen maar geregeld de wedstrij den bezoekt, dan zal hij er ook wel achter komen, wanneer er een goal gemaakt is en wanneer niet. Over den wedstrijd zelf zijn alle bij zonderheden al in het vorig nummer meegedeeld. Toen hil naar het einde liep, waren er tientallen, die alvast naar den uitgang liepen, omlijdiuit de voeten te zijn. Toch konden zij ..iet ontkomen aan de woeste horde, die losbrak zoodra hot fluitje van don scheidsrechter het einde had aange kondigd. Jongens, mannen, hoeren stoven van de tribunes af en in wil den draf naar den uitgang, alles op zij duwende, wat hun in den weg stond. Honden, die op de geui* van een vette kluif afkomen, kunnen zoo dolzinnig niet rennen als deze lieden, wier geduld, na uren rustig wadi ten en toezien, nu plotseling totaal uitgeput scheen te wezen. Toen de stroom van hoengaanden dikker en breeder werd, was het gelukkig met dit zinneloos draven gedaan. Aan 't einde van de zijlaan kwam dan een moeilijk oogenbllk. De weg liep daar op een smaller hekopening uit daar kwam een opstopping, een persing, even maar, dan stonden we op den straatweg. Maar hier was hel zaak uh to kijken. De stoomtram, sterk in 'i bezit van den gebaanden ijzeren weg, schoof voorzichtig ran- geereud voort, auto's, die hun vracht je binnen hadden, probeerden weg te komen, riituigen volgden hun voor beeld en de drommen voetgangers schoven langzaam, soms achter de boomen om, langs den alhellendon slootkant, in dc richting Amsterdam. De terugtocht van het leger der voetballiefhebbers begon. En het stroomde maar door, altijd maar, en altijd maar weer, van menschen en aankomende menschen, tusschen do nieuwsgierige Watergraafsmèerders in, of aangegaapt uit de huizen aan den wegkant door bewoners die niet gegaan waren, maar met een supe rieur lach ie keken naar de gekken, die deze drukte voor lief namen om twee en twintig jongens achter een bal te zien loopen, terwijl zij zelf knus, in de duffe kamer, misschien kwaad hadden gesproken van de hu- liet stroomde en stroomde maar voort, alsof er geon eind© aan komen zou, totdat ze zich in de groote stad verspreidden, in haar uitgebreidheid werden opgeslokt. De groote dag was geweest. In de stad reden de landauers met de En- gelsche spelers ons voorbij, die met de koele oogen van een zichzelf bc- heerschend ras, naar de Zondags- drukte staarden. De duizenden, die van buiten waren gekomen om het schouwspel te zien, schoven, vermoeid van loopen en emotie, aan bij do ta feltjes der restaurants. Wij ook, ge wapend met do heerlijke eetlust,, die alleen beweging en buitenlucht kun nen geven. KUNST AAN DEN WERKENDEN STAND. Men deelt ons mede: De verkoop van toegangsbewijzen is thans reeds In vollen gang. Ook het aantal donateurs breidt zich uit en de heer Eggink hoopt er zooveel te krijgen, dat hij voor de volgende soi- rée den donateurs kan vragen, slechts op te geven, hoeveel bewij zen van toegang zij kosteloos wen- sohen te ontvangen, om onder byn personeel te verdeelen. In een vorig bericht meldden wij, dat de heer Eggink voor September onderhandelingen voerde met Amsterdamsche A Cappella-koor, thans vernemen wij met genoegen, dat die tot een goed einde zijn ge bracht. Dit beroemde koor, zoo schrijft de heer Eggink, dat onder Averkomp's zorgvuldige en zielvolle leiding lauweren inoogstte te Brus sel, Parijs en Berlijn, heeft zich, voor zoover onze herinnering strekt, In Haarlem nimmer doen hooren. In verhand met de toezegging, eerste rangs-kunst door het volk te doen genieten, is het zeker aan geen twij fel onderhevig, dat door het optreden van dat koor de belofte ruimschoots wordt ingelost. Gev. Voorwerpen Terug ie bekomen bij Th. ButholuStiphout, Amslerdam- schevaart 36. een muts. L. Vreuedenhil, Koningstraat 5, een gouden ring. W. Smink, L. Annastraat 36, lichtbruine hond. L. Smit. Raamsieeg 11 rood, kinderportemonnale met Inhoud. A. Walker. Jordenssiraat 20, portomounaie met inhoud. J. Vermeulen, Groot Heiligland 25, een polis. J. G. Lemmers, De Clerqstraat 119, een gouden oorknopje. L. T. Huizen, Schoterweg 50 een hondemnuilkorf. A Jooren, Raam steeg 26 rood, een bankbiljet van 'f 10. A. de Bont. Gen. Bothastraat een kinderarmband. M. Dokter, Gierstraat 19, een hand schoen. OEI HOO TJIANG. De dood spaart jong, noch oud. Ziedaar een waarheid, die wij wel kennen, maar vaak vergeten. En dan treft dubbel het bericht van 't heengaan van zoo'n Jong leven. Tjang is gestorven, een van de Chi- neezen, die hier op school zijn. Ze ventien jaar was hij, zes jaar geleden kwam hij van Soerabaja naar hier, om zijn intellectueelc opvoeding te ontvangen. Hij is maar één week ziek geweest, vliegende tering heeft hem weggeraapl. En zijn kameraden van de H. B. die hem wel mochten lijden, zullen In de vreugde van hun Paaschvacantïe met weemoed denken aan den mede scholier, die is heengegaan. Hij heeft het leven in al zijn volheid niet mo gen zien eu is gestorven ver van huis, terwijl d© zorgvuldigste verpleging hem niet heeft kunnen redden. AUTO-ONGEVAL. Een onzer corr. schrijft De schillenophaler Lakeman alhier is gisterenavond op den Osdorperweg bij Halfweg door een auto aangere den. Dit woest passerende voertuig raakte do handkar, dit stuk werd ge reden en de honden kwetsteL. werd op den grond geworpen en zoo danig verwond, dat hij per rijtuig naar huis moest worden gebracht; hedennacht is de 60-jarige man over leden. i auto. een Haariemsche. is be kend, maar aan wien de schuld ligt, is nog in onderzoek. (Zie verder Stadsnieuws onder laat- ite berichten). VELSEN'. STUKKEN VAN DEN RAAD. en W. stellen Yoor hel kohier van den HoofdeLijken Omslag, dat is uitgetrokken op I 50.000, op f 55.000 uit te trekken. Men kan voor het dienstjaar 1911 nu 'reeds op een meerdere uitgaaf an 1 6500 rekenen. Uit de Omstreken Binnenland DE PRINS NAAR ENGELAND. Bij het bezoek aan Engeland ter gelegenheid van de kroning van ko ning George V, zijn aan den Prins, die H. M. zul vertegenwoordigen, door Koningin toegevoegd opperhof maarschalk graaf Van BIjlandt, ma joor jhr. Van Suchtelen van de Haare en kapitein-luitenant ter zee jhr. Hooft Graafland, adjudanten van K. H. Mr.x J. LINTHORST HOMAN. De Commissaris der Koningin ln Drente, mr. J. Linthorst Homan, zal heden hersteld het academisch zie kenhuis te Groninger, verlaten. ALG. NED. WERKLIEDEN VERBOND. Gedurende de Paaschdogen hield dit verbond te Utrecht een vergadering, waar 't 40-jarig bestaan werd her dacht. 33 Afdeelingen waren vertegen woordigd. De voorzitter, de heer A. Ranwerd hield een feestrede oven ..Individualis me of socialisme". Een der oprichters van 't verbond, den heer Th. de Rot, werd 't eerelid- maatschan aangeboden. De heer Rot was ook door H. M. do Koningin be noemd tot ridder in de orde van Oran- je-Nassau. De heer Snijders bracht de geluk- wenscheu van den Vrijz. Dom. Bond over, de heer M. W. F. Treub sprak namens de Vrijz. Dem. Kamerfractie. Zondagavond werd een feestelijke vergadering gehouden. De heer J. Mussert trad af ais cretaris. Hem werd Maandag namens de leden, alS"T>lijk van waardeering een gouden horloge aangeboden Hierna was de arbeiders-ziektever zekering aan de orde. 't Centraal be stuur stelde voor den wensch uit te spreken. dat het aanhangige wetsont- worp Tnlma niet worde aangenomen on dat een toekomstigo ziektewet, in de eerste plaats traclite te voorzien in de verbetering der verpleging van zieke arbeiders, waarbij de moderne geneesmethoden meer binnen hun be reik worden gebracht en zulks op den grondslag van verplichte verzekering met geldelijke bijdragen van do ge meenten cn de werkgevers en een vol doenden invloed der arbeiders op het beheer en voorts dat door propaganda, o. -tróle en financieel en steun var. overheidswege de bestaande vrijwilli ge verzekering voor ziekten met uit- keeringen worde uitgebreid en verbe terd. Over dit voorstel ontspon zich een levendige discussie. Ten slotte werd het voorstel bij ac clamatie aangenomen. In behandeling kwam hierop het punt Landbouw-ongevallenverzeke- ring. De volgendo motie van 't bestuur werd aj" nomen spreekt uit, dat in do gegeven omstandigheden het aan dringen op een landbouwongevallen- verzekering. geschoeid op de leest der wet van 1901, geen succes kan heb ben, dat -echter krachtig moet worden aangedrongen op spoedige tot stand- koming van een afzonderlijke wet, waarbij aan de veldarbeiders dezelfde rechten worden toegekend, als reeds aan vele arbeiders bij de nijverheid zijn gegeven eu dat in verband hier mede aan het Centraal bestuur opge dragen wordt, hetzij zelfstandig, het zij in samenwerking met andere or ganisaties in deze richting de maat regelen te nemen, welke het voor de bereiking van dit dool dienstig oor deelt. De afd. Haarlem stelde voor „Het Verbond dringe bij de Regeering aan op wijziging van de wettelijke rege ling van het arbeidscontract, tenein de de sedert de invoering gebleken minder goede bepalingen te herzien. Vooral zijn scherper bepalingen tegen ontduiking noodig." Na eenige besprekingen werd do volgende motie van het centraal be stuur aangenomen „De vergadering, gehoord de besprekingen over het ar beidscontract, noodigt het centraal be stuur uit aan te dringen bij de Regee ring op wijziging van de wettelijke regeling van het arbeidscontract, ten einde de sedert do invoering gebleken minder goede bepalingen te herzien, vooral zou een bindende uitspraak na korten termijn moeten geschieden en in het algemeen het procesrecht ver gemakkelijkt'. De vergadering sprak zich opnieuw uit voor Staaisj>ensionne€ring. Aangenomen werd een voorstel van afdeeling Rotterdam om een actio op touw te zetten tegen de steeds meer toenemende verhooging van hel bud get van Oorlog on Marino. Een motie van Appingedam in dien geest word eveneens aangenomen. Ln deze motie wordt tevens de wensch uitgesproken, dat wanneer de Regeering den treu- rigen moed mocht hebben om weder millioenen te vragen voor den oor log, dat dan allo democratische Ka merleden als één man dat geldver- spillen zullen trachten te voorkomen. Aangenomen werd een voorstel van de afdeeling Haarlem, dat het Ver bond een onderzoek zal instellen naar de zoogenaamde „losse werklieden" in dienst der verschillende gemeen ten. Ten Blotte hadden eenige bestuurs verkiezingen plu als. Onze sta dgenoot, de hear J. T. van Emmerik zit ook in 't bestuur. VERGIFTIGING. Te Barneveld had de landbouwer J. van Ee, op de Kieft, de onvoorzich tigheid een puistje, dat hij op zijn gezicht had. stuk te krabben. Er ont stond bloedvergiftiging, waaraan de ongelukkige is overleden. HET EERSTE LUCHTSCHIP IN NEDERLAND. Men seint uit Berlijn „Daar de weerberichten vooral uit hel zuiden van Duitschland minder gunstig zlin en de vrij sterke zuidwi ten wind een rechte tegenwind is voor het luchtschip, zal het vertrek van de „Parseval VI" voorloopig 24 uur worden uitgesteld." DE VERDWENEN POSTDIREC TEUR GEVAT. Aan de Beïlijnsche politie is het gelukt de verblijfplaats van den ver dwenen postdirecteur uit Nijverdal te ontdekken. Hij had zijn Intrek ge» nomen in een hotel te Berlijn, maar ls thans naar Nederland terugge keerd. VAN DEN ZOLDER GEVALLEN. Te Bovenkarspel viel Vrijdagmid dag de bakker L. H. met een zak meel van den zolder en kwam daar bij op het hoofd terecht. Gisteren ls de ongelukkige overle den, achterlatende een weduwe vijf Jonge kinderen. NOG EEN BOSCHBRAND. Men meldt uit Gennep: Sedert Zondag hoerscht even over dc grens tusschen Weeze en Kevt laar een hevige boschbrand. Overdag zien we hier groote rookwolken, nachts een rossen gloed aan den ho rizon. Er brandt dennenbosch de. Dinsdagmiddag was men liet vuur nog niet meester. met een broodmes den hals willen af snijden, maar dat is door flinke ver dediging der arme vrouw mislukt. Zij bekwam nu eene niet levensgevaar lijke verwonding. Reeds eenigen tijd is e'r tusschen deze echtelieden eene hoogst gespannen verhouding. Door de vrouw is een eisch tot echtschei ding aanhangig gemaakt. De dader is voortvluchtig. DE PEST OP JAVA. De 'regeering ontving het volgende telegram, betreffende de pest op Ja va: „Een koortsgeval op vijftien dezer bleek pest te zijn. Eergisteren (16 de zer) worden nader nog acht gevallen opgegeven. Gisteren (17 dezer) kwa men zeventien gevallen voor, waar- onde rtwee gevallen van lo'ogpest in Gondanglegi. Twee overleden." DE NOODLOTTIGE AANVARING. Naar men van bevoegde zijde aan de N. R. Ct. bericht, heeft het onder zoek in zake de noodlottige aanvaring van de stoomboot Reserve, waarbij acht menschenleveös zijn verloren gegaan, aan het licht gebracht, dat dit ongeval geheel te wijten is aan de sohuld ven den verdronken kapl- teit dier boot, W. Th. van Rakel. De ze toch, die van de Noo'rd uit naar Rotterdam voer, hield niet zijn stuur boordswal en is, in de nabijheid van de opvarende stoomboot Paula geko men, plotseling geheel naai' den ver keerden wal (Slikkerveer) overges:.- ken. Duardoor is zijn boot aan stuur boordszijde aangevaren niet het be kende noodlottig gevolg. BOND VAN CHRISTELIJKE ZANGVEREENIGINGEN. Do Bond van Christelijke Zangver- eenigingen in Nederland hield twee den l'aaschdag een wol geslaagde sa menkomst te 's-Gravenhuge, bij gele genheid van de 25ste jaarvergadering. Dit feit werd herdacht i:i de Kloos terkerk, waar toespraken werden af gewisseld door zang van vereenigin- gen en orgelspel. Na een feestmaaltijd was er i-.s avonds huiselijke samenkomst. TROUBADOURS. Volgens een bericht in de Zw. Ct. gaan twee Amsterdamsche jongelui Hein Kothmann heet er een als troubadours gekleed (costuums van Anton Molkenboer) een reis door Bel gië maken en daar op plein en straat Bedoren dor oude troubadours zin gen. AANZIENLIJK TEKORT. Men schrijft san de „St." Naar wij vernemen is er een grv t tekort men spreekt van 40.000 - ontdekt in de boeken van den direc teur der Coöperatieve veevoederfn- briek te Uitwellingerga (Fr.). De di recteur is spoorloos verdwenen. Spe culatie moet de oorzaak van het te kort zijn. Sport en Wedstrijden MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Te Tilburg heeft de opperman Van den Heuvel poging tot doodslag op j eenigszins gelukkig ln zijne vrouw gepleegd. Hij heeft haar ronde kwam. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN QUICK. U. V. V.Quick (Amsterdam) 0-U KampongBlauw Wit 1—2 U. V. V.—Kampong 2—1. Quick—Blauw Wit 1—0. Eltra wedstrijd D. O. S II. V. C«j 3-1. SERIEWEDSTRIJDEN II. f. C. Heden werd begonnen met de Jaar-I lijks woderkee rende tweedaagsche serie-wedstrijden der H. F. C. Dit jaar werden de lagere elftallen der vol gende clubs uitgenood!gd Haarlem, R. A. P., H. V. V.. Volharding, en Alcmarla Victrix. De eerste dag ving hedenochtend aan met den wedstrijd:- HAARLEM IA'HAARLEM V, 2—1 Beide elftallen hebben eenige invul lers. Ilet is een wedstrijd zonder in teressante momentcu. Met de rust was de stand 10 voor Haarlem IN'. Na de rust doelpuntten beide partijen nog éénmaal, zoodat Haarlem IV een magere overwinning van 2—1 boekte. II. F. C. IV—R. A. P. COM BINATIE, 1-0. H. F. C. IV heeft verschillende spe lers aan het derde elftal moeten af staan, maar weet niettegenstaande dit, na ongeveeV 10 minuten spelen door haar middenvoor te doelpunten. De partijen wogen verder volkomen tegen elkaar op. Voor de rust werd niet moer gescoord cn toon het ein de aangekondigd werd. was de stuud nog onveranderd, zoodat II. F. C. IV ■HjÉAgHgMfde tweedé

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1