Jongens enMeis- fes in den groei Scott's Emulsion gen werd hot voorstel van don heör Peercboom aangenomen. Er zal dus een referendum worden gehouden over deze aangelegenheid. l>il referendum zal op voorstel van den heer Jacobsoh niet alleen onder de winkeliers-leden, doch onder olie leden der vereeniglng wórden gehou den. Na afhandeling van dit puilt werd meedeeling gedaan van een verzoek van 13 leden, om een vergadering te beleggen over de niet-adhaesde-betui- ging aan het adres tot behoud van hef Brongebouw In overleg met de verzoekers werd de vergadering toen hiet gehouden. Thans werd meedee ling gedaan, dat men geen adhaesie betuigd heeft, omdat er op 't oogem- blik geen gevaar bestaat, dat het Brongebouw verdwijnen zal. Voorts werd meegedeeld, dat het Bron-comi té thans, nu 't adres aan den Raad verzonden is, geen verdere besprekin gen noodig acht. De Voorzitter deed daarop rnede- deeling van een adres van „Mercu- rius", om den Zaterdagmiddag Vrij te maken, hetgeen die vereen, moge lijk vindt en in 't voordeel acht van het bedrijf, daar de meerdere vacan- tie ten bate strekt van de arbeids kracht van het personeel. Deze circu laire werd voor kennisgeving aan genomen. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht, vragen op vereohUlend gebied, mila voor beantwoording vatbaar, iu te zenden bij de Reductie van Haarleni'B Dagblad, Groote Houtstraat S3. Alte antwoorden worden geheel koetelooi gegeven en *00 spoedig mogelijk. Aan Tragen, die niet Tolledig naam en Woonplaats ran don inzender vermelden Woidt geen aandacht geschonken. VRAAG. Tot welke partij behoort het aftredende lid der Eerste Kamer E. C. Baron Sweorts de Landas Wy- borgh ANTWOORD. Tot voor kort werd aangenomen, dat de genoemde Chris tel ijk-llistorisch was. Thans is even wel gebleken, dat hij blijkbaar tot de Anti-Revolutionairen gerekend moet worden. VRAAG. Kunt u mij ook den naam opgeven van den gouverneur der Falkland-eilanden en hoe luidt het adres ANTWOORD. De naam van de zen heer is ons onbekend; uw schrij ven komt evenwel terecht als u een voudig adresseert Aan den heer Gouverneur der Falkland-eilanden. VRAAG. Met Januari huurden wij een dienstbode om op 1 Februari in dienst te treden en reeds in de eer ste week van Maart zeide zij tegen 1 Mei a.s. haar dienst op. Heeft zij nu recht op den Godspenning ANTWOORD. De Godspenning Kan afgehouden worden, daar de dienstbetrekking met langer dan drie muanden geduurd heeft. VRAAG. Zou het bouwen van gegalvaniseerde ijzeren en houten huizen met steen uitgelijnd hier te lande in toepassing kunnen gebracht worden Zoo niet, waarom dan niet? ANTWOORD. U doet 't best, zich met deze technische vraag tot een deskundige, i. c. een aannemer, te wenden. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Wie dezer dagen de bloeiende bloem bollen gaat zien, verzuime niet een kijkje te gaan nemen bij het Raad huis te Heemstede. Bijzonder smaak vol is daar door verschillende leden van de plaatselijke aiueeiing van de Vereeniglng voor Bloembollencultuur een tulpen- en narcissenbeplanting aangebracht. Die in den rozentuin, op den hoek van de Van Merlenlaan staat thans in vollen bloei. In het plantsoen voor het Raadhuis beloven de Darwintui- pen, die later bloeien, over ongeveer 14 dagen, een schitterend effect te zul len maken. De planters hebben eer van hun werk. HAARLEMMERMEER. Ergerlijk. Naar wij uit goede bron vernamen, beging een bezoeker van den brand bij G. Enthoven de ergerlijke daad, een kat, die aan de vuurzee was ont komen, te grijpen en midden in het vuur té werpen, waardoor het beest verbrandde. Pogingen worden nu door anderen in bet werk gesteld, deze laaghartige daad gestraft te krijgen. Het ia te hopen, dat men daarin moge slagen I Binnenland DE KONINGIN NAAR AMSTER DAM EN BRUSSEL. Als datum van aanvang van het 'gebruikelijke bezoek der Koninklijke Familie aan Amsterdam wordt ge- noemd Dinsdag li Juni as. De vast stelling van hef tijdstip van liet be zoek van onze Koningin aan den Koning en de Koningin van België te Brussel kan eerst verwacht worden, nadat het Koninklijk Echtpaar van •zijn reis naar het Oosten tegen het einde dezer maand te Brussel zal zijn 'teruggekeerd. Het bezoek zal echter 'voorafgaan aan de komst in de eer ste dagen van Juli a.s. van den Pre sident van de Fransche Republiek jhler te lande. DE VERJAARDAG VAN PRINS HENDRIK. Men meldt uit 's-Gravenhage Met 's Prinsen verjaardag wapper den algemeen de vlaggen en werden de felicitatie-regisfers ton paleize druk ge teekend Stal- en jachtdcparfement boden bloemen aan. evenals do gemeente een korf witte lollén met witte en paarse seringen. Do Orarijeve roeniging zond een vaas met appelbloesem, aaronskclkan en witte anjers D? i rins vertrekt heden en keert 'ZoMac uit Bronswijk terug. BLOEMEN'1'ENTOONRTETXTNO TE BOSKOOP. Glstervoormiddag half elf hebben aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk en zijn gemalin een be zoek gebracht aan de bloementen toonstelling. De aartshertog reisde onder den naam van graaf von Art- stettin. Nadat deze hooge bezoekers door den voorzitter der tentoonstel ling, den heer J. H. van Nes, waren ontvangen, we'rd onmiddellijk de tentoonstelling bezocht. De aartsher- to gen zijn gemalin waren een en al bewondering over hetgeen zij te zien kregen en deden vele bestellin gen. Ongeveer 1 uur verlieten zij de ten toonstelling, waarna zij het noen maal hebben gebruikt ten huize van den voorzitter der tentoonstelling. Nu zij tooh ln Holland waren, wenschten zij ook een bezoek te brengen aan de bloembol lenvelden in de omstreken van Haarlem, en den heer J. H. va'n Nes werd ver zocht, hun op dit tochtje te verge zellen, waaraan volgaarne werd vol daan. Ongeveer drie uur vertrokken zij per auto naar Haarlem. Den tweeden Paaschd&g is aan de 50.000ste bezoekster van de tentoon stelling ee>ö ruiker van seringen en Prunus triloba met enkele rozen aaneeboden. Dien dag alleen hebben 16.008 personen de tentoonstelling beaocht Woensdag liep het aantal bezoekers in het geheel op tot 55.600. Het bestuur heeft met eenparige stemmen besloten, den duur van de tentoonstelling niet te verlengen, om dat sommige bloemen het zachtjes aan gaan opgeven. De grootsche onderneming mag in alle opzichten geslaagd heeten. Als de post onvoorzien niet tegenvalt, zal er geen gebruik behoeven ge maakt te worden van de provinciale subsidie. COMMISSARIS DER KONINGIN. De nieuwbenoemde commissaris der Koningin m Zuid-Holland, baron Sweorts, is in een vergadering van Ged. Staten door het voorzittend oudste lid van het college geïnstal leerd en heeft zijn ambt aanvaard. Mr. D. VAN WEEL. Na een ongesteldheid van eenige jaren is te 's-Gravenhage in den ou derdom van bijna 73 jaren overleden de heer mr. D, van Weel, oud-lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw. HET LUCHTSCHIP. Men seint uit Berlijn „Ook heden (Woensdag) kan het vertrek van het luchtschip niet plaats vinden wegens sterken wind en nei ging tot onweer De mogelijkheid van vertrek op morgen(Donderdagjavon 1 is zelfs twijfelachtig." Het „Hbld." teekent hierbij aan In het weerbericht van het meteoro logisch instituut vindon wij ook ver meld, dat or kans I9 op onweerver- sdhijnselen. Zooals hekend levert een onweer voor een luchtschip zeer groo te gevaren en juist op een tocht ais deze, waar geen balloi.lial ©en onder komen geven kan, is dat gevaar dub bel groot. Het nadeel van een vrij harden wind recht tegen is, dat de reis zeer veel langer zou duren en de mogelijkheid zou bestaan, dat ter aanvulling van den benzine-voor- raad geland zou moeten worden, ge land wellicht op een plaats, niet bij uitnemendheid daarvoor ingericht en geschikt. VEELBELOVEND ZOONTJE. Dinsdagmorgen ontliep de 12-jarige J. van B. de ouderlijke woning te Arnhem, en nu bleek, dat hij, alvo rens te vertrekken, de muntgasmeter had opengebroken en liet daarin be- hoorende geld had medegenomen, verder dat hij zich een bedrag van f 2 en een horloge van zijn vader had toegeëigend, reden waarom de vader de politie met het gebeurde in kennis stelde en zijn opsporing verzocht Dinsdagavond werd het jong- mensch te Utrecht reeds aangehou den en naar Arnhem opgezonden, waar hem door de ouders zeker een behoorlijk© thuiskomst bereid is. GEHUWDE AMBTENARES. De Haagsche correspondent van „De Standaard" schrijft Ben ik wel ingelicht, dan zijn er in Den Ilaag bij den postdienst drio of vier ambtenaressen in functie, die ge trouwd zijn. Een er van. in den laat sten tijd voor het eerst moeder ge- warden zijnde, heeft al telkens en telkens verlenging van verlof moeten aanvragen, zoodat haar vrijaf per slot van rekening den niet geringen duur van een half jaar verkreeg. Dat zat 'm niet hierin, dat de dame ziek was, maar vond z'n oorzaak eenvou dig in de omstandigheid, dat de wo ning dier ambtenares ongeveer 20 mi nuten ■san haar kantoor gelegen is, en zij dientengevolge, nam zij haar dienst waar. haar kind niet behoor lijk zou kunnen verzorgen. Dit geval, dat duidelijk de urgentie van minis ter Heemskerk's wetsontwerp schijnt te illustreeien. maakt een onderzoek vanwege de autoriteiten te meer noodzakelijk, omdat er nog iets zeer ernstigs bijkomt, namelijk dat al thans indien mijn informaties juist zijn de bewuste dame, die er rich op schijnt te beroeiien, dat toch nie mand haar ontslag zal durven uit lokken, thans alles in het werk Btelt om een collega-ambtenaar van oen meer nabij haar woning gelegen kan toor te verdringen. EEN INBRAAK TE GESTEL. De Rijkspolitie te Eindhoven is een uitgebreid onderzoek begonnen, in zake eene inbraak in de knoopen- fabrïek dér firma Gebra. Wertheim te Gestel Aan de achterzijde dor fabriek werd door middel van een belendend dak toegang tot de boven verdieping verkregen. Eenmaal bln- nan, werd gemakkelijk het kantoor bereikt, waar een lessenaar werd ge forceerd, en o.a. ook het bovenste ge deelte van de brandkast werd weg genomen. De inbreker(s) had<den) echteer geen succes, daar de voor naamste gelden veilig geborgen wa ren; slechts een gering bedrag, een aantal postzegels, en een kantoorjas werden ontvreemd. UIT HET RAAM GEVALLEN. Van een perceel aan de Conrad- straat te Amsterdam viel een 4-jarig knaapje uit het raam der le verdie ping op straat. Het kind, dat een schedelbreuk bekwam, is per rijwiel- brancard naar het gasthuis gebracht VROEG VERDORVEN. Geen Falkland je. 't is waar gebeurd 1 Zij was een meisje, een kind van veertien jaar, dat veel van haar moe der hield. Dët ze veel van haar moe der hield, ón dat ze nog een kind was, zal uit het vervolg van het verhaal blijken. Omdat haar moeder echter slecht voor haar was „slecht" in de be teekenis, wel se „iedeieen" er aan heem, alleen het kind zelf vond hel met zoo had de voogdijraad net meisje uit het ouderlijk huis doen weghalen en uitbesteed by een boerin 111 SoesLduk. De nieuwe omgeving was veel be ter voor haar, maar het meisje zelf zag dit met zoo in en had cr niets dan verdriet. Zy piekerde maar, hoe zij naar haar moeder terug zuu ko men. Daarvoor was echter in de eer ste plaats geld noodig. Hoeveel, wist zij met, maar dal deed er ook niets toe. daar zij tóch geen cent bezat. Op een middag, toen zij eens onver wacht binnenkwam, terwijl de boerin in de linnenkast bezig was, zag zij hierin bankpapier liggen. De boerin 9loot het meubel zorgvuldig af. inaar op Paaschmorgen veinsde het kind ziek te zijn en toen iedereen naar de kerk was, brak zij de kast' open en nam het sreld weg. dat daar lag. Dat was honderd-twintig gulden. Toen ging zij naar liet station, kocht oen kaartje voor Den Haag en ging' in den trein zitten, die haar weer naar huis bracht. In de straat waar zij woonde, wist ze een winkel tje, dat ook Zondags open was. Daar kocht ze een springtouw, waar ze al zoo lang naar verlangd had; en daar op ging ze naar haar moeder. De blijdschap van het weerzien zul len wij u niet beschrijven Spoedig kwam natuurlijk de bittere nasmaak. Het kind hiechtte or en smeekte, haar nu te verb .gen. Maar de moeder wilde dat niet doen en zei, dat liet toch niets zou helpen en dat het. ge vaarlijk kon zijn bovendien, en dat zij dus als een gehoorzaam kind mee moest gaan nis zii haar weer kwa men halen. Ze hadden nu toch weer even elkaar gezien, niet waar Dit gebeurde aldus dan ook. al een uur later. Reeds met den volgenden trein kwam een veldwachter uit boettLuijjw naar Don llaag ©u vond het tvuiu met bel geKi uiieen een spoor kaartje en een springtouw er al in net siecnte ouderlijk huis. Ln nog vóór net donker weid, was de ge schiedenis üeeieniaai afgespeeld, en zat de jeugdige vluchtelinge weer vei lig en wel 111 de boerderij, waar ze nu voortaan wel beter op haai- zuilen letten. De veldwachter noemde haar „vroeg verdorven", en daar hij de man van iiel gezag is, namen wij dat natuur- li'k aan als de officieele waarheid en zetten het als opschrift boven het be richt. Er waren echter anderen, die ook anders over bet kind praatten. („N. Ct"). JEUGDIGE BRANDSTICHTERS. In de bosschen onder Woensel, N.-B., kwam in de laatste dagen op verschillende punten brand voor. Een onderzoek naar de oorzaken daarvan bracht aan het licht, dat schooljongens in bedoelde bosschen vuurtjes hadden gestookt. Hierdoor zijn eenige partijen dennenbosch en schaarhout verloren gegaan, NEDERLANDSCHE MISSIE NAAR ROME. Uit Rome wordt gemeld, dat onder de buitenlandfiche bijzondere missiën, welke namens de door hen vertegen woordigde staatshoofden den koning van Italië zullen gaan gelukwenschen met het feit der 50-jarige eenheid van het koninkrijk, men ook zal benoe men een buitengewone Nederland- sche zending. Volgens hieromtrent ingewonnen inlichtingen is inderdaad de samen stelling van zoodanige missie in voor bereiding, zoo meldt het „Hbld.". BRANDEN. Gistermiddag brak brand uit ten huize van J. M te Mook. Het vuur greep, aangewakkerd door den tellen Oostenwind, zeer snel om rich heen. zoodat er dan ook aan blusschen niet viel te denken. In korten tijd stond liet gehoele gebouw met aangrenzen de stalling in brand. Met de grootste moeite kon men nog het vee redden- Alleen een vorken kwam in de vlam men om. Het geheele gebouw en stal ling is afgebrand alsmede het groot ste gedeelte van den inboedel ging in de vlammen op. Huis en inboedel zijn Gisternamiddag is de boerderij met schuur en hooiberg van J. Loedeman, buurtschap Veldwijk, gemeente Erme- lo, afgebrand. Paarden, kalveren, varkens, inboedel en ©enig geld zijn verbrand. De brandweer van Ermelo en van de stichting „Veldwijk" wisten grooter onheil te voorkomen, hoewel ook de dexuienboeschen gevaar lie pen. Huis. Inboedel en vee waren ver zekerd. Zaterdagmiddag ontstond brand in de veenderij van den heer A. Smid. te Nieuw-Bulnen. Door de droogte van de laatste dagen en den wind breidde het vuur zich snel uit en een vijftal stobben baggerturf werden in de asch gelegd. De brand liet zich toen niet ongunstig aanzien; de wind was gaan liggen. Echter Zondagmorgon, toen de wind opnieuw opstak en de zon fel scheen, begon het vuur opnieuw aan te wakkeren en binnen enkele uren stond een onafzienbaar terrein ln vuur en vlam. Een groote massa turf ging verloren. De woning van TJ. Westerfiof brandde af. Vele wonin gen werden ontruimd. Met het gaan liggen van den wind nam de brand geen grootere afmetingen aan. Een groot aantal mannen is met het blus- schingswork bezig. Hoewel het moei lijk zal gaan, het vuur te blusschen, hoopt men verdere uitbreiding te voorkomen. EEN NESTJE. Men sdhrijft uit Almelo 1 Een versleten pantalon in buiten gewonen dienst. Aan een fabriek al hier kwam men dezer dagen tot de niet onaardige ontdekking, dat een vogeltje druk bezig was zijn nest te bouwen in.... een oude broek, han gend onder het afdak van een sieen- kolenloods. DE BURGEMEESTERS VACATURE. Onder de namen van hen, die ge noemd worden als ernstig in aan merking 'komende om den heer Sweerte op te volgen als burgemees ter der residentie, traden in de lnat- ste dagen meer op den voorgrond de bc-eren Shr. mr. Tjarda van Starken- borgh Stachoirwer, burgemeester van Groningen, en jhr. mr dr. Van Kar- reba©k, referendaris aan het Depar tement van Koloniën. Naar men ons mededeelt, zou de laatstgenoemde de man zijn, wiens benoeming thans het meest waar schijnlijk kan worden geacht. („Vad."). INGEZONDEN MF.DEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. verliezen weldra htm malheid, worden dikker, levendig en vroolyk indien men ze geregeld Scott's Emulsion laat gebruiken. De zuiverste, meest versterkende levertraan zonder dien leelyken smaak of zwaar gevoel in de maag-liet resultaat bereikt door het unique Scott proces. Een proefneming zal Ij verrukken. De echte f wordt uitsluitend bereid door Scolt A Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpak king als op de Qesch voorkomt. By ails Apothekers en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. Rechtszaken EEN WRAAKLUSTIG MINNAAR. De 5e Kamer der Rechtbank te Amsterdam deed uitspraak ln de zaak van den jongen man, die bij rerslek terechtstond wegens mishan deling zijner vroegere verloofde, die het afgemaakt had. Zoo bang was 't meisje voor den afgewezen minnaar, dat ze geen stap op straat durfde zetten zonder politietoezicht. Zelfs ontving ze een brief van beklaagde, waarin hij dreigde haal- te zullen doodschieten, zoo hij veroordeeld werd. Het O. M. eisebte tegen den beklaagde drie maanden gevangenis straf er de Rechtbank legde hem die straf op. EEN A ANV AR INGSQUAESTIE. Door het Gerechtshof te Amster dam werd arrest gewezen In de zaak van den 34-jarigen schipper en den 40-jarigen vletterman uit IJmuiden, die door de 5e Kamer der Amster- damsche Rechtbank ieder veroor deeld werden tot twee weken hechte nis wegens het door schuld veroor zaken dat eetoig vaartuig vernield wordt, terwijl daardoor levensge vaar voor een ander ontstaat Het Gerechtshof vernietigde het vonnis voor zoover het den païticu lieren loods betreft en sprak dezen vrij, omdat het onderzoek niet heeft opgei 0verd het wettig en overtuigend beu-ijs va'n hetgeen hem bij dag vaarding is ten laste gelegd, vermits hij niet aansprakelijk te achten is voor het omschreven verzuim. Het vonnis ten aanzien van den schipper wérd bevestigd. BRANDSTICHTING. Het O. M. bij de Alkniaarsche recht bank eischte tegen J. Appel, drogist te Den Helder, wegens brandstichting in zijn woning, een Jaar gevangenis straf. DE HAAGSCHE DELI-CLUB. De Proc.-Gen. bij bet Haagsche Gerechtshof, mr. Reitsma, conclu deerde in de zaak van de politiepos ten voor het perceel Korte Voorhout aldaar, waarin gevestigd de Deli- Club. HIJ was van oordeel dat de President dér Rechtbank rich te recht onbevoegd had verklaard om in kort geding over het wegnemen der posten te beslissen. Want als de President niet oordeelde over het ai of niet rechtmatige van die posten dan zou er niets zijn waarover de gewone rechter kan oordeelen; liet is voor een kort geding zeer noodig dat er oen hoofdzaak is, waarover de gewone rechter oordeelt. Uitspraak 22 Mei a.s. Gemengd Nieuws DE JAPANSCHE SUIKER. Volgens een bericht uit Tokio d.<L 16 Maart aan „La Revue Jauno", heeft de Japanscho Kamer den accijns op de suiker verminderd met het doel de inlandsche suiker-industrie aan te moedigen en den invoer van Java- suikor te waren. De belasting op de ruwe suiker zal voortaan bodragen voor le kwaliteit 3 yens (78.75) van de 100 kin (64 K.G.)voor 2e kwaliteit 2 yens 2.5u; van de 100 kin voor 3e kwaliteit 1 yen L25) vun de 100 kin. TREURIG ONGELUK. Te Bastide-Viliefraiiche (Basses Py renees.! waren op den tweeden Paascudag dertien jongens en meis jes na afloop van een te istje een zeil tocht gaan maken op net meer. Een plotselinge windvlaag deed bet bootje op zes meter van den oever omslaan en van de dertien inzittenden ver dronken ar zeven. SCHEEPSONGELUK. Uit Kaapstad wordt geseindDe Portugeesche mailboot „Lusitania" met 7<J0 passagiers aan boord, is ge strand bij BeJlowsarch CapepoinL Een der booten van de „Limilauia" is omgeslagen, toen ze op het strand gezet werd. 3 menschea, alien Portugeezen, zijn verdronken. De andere passagiers, waaronder drie verbannen hoofden van regeeringsdepartementen te Lou- renqo Marque/, zijn behouden aan wal gezet. De „Lusitania" is later gezonken. GROOTE BOSCHBRAND. Een gistermiddag bij embroich uitgebroken reusachtige bosciibrand tastte bosch aan, net eigendom van graaf Von Loe op liet kasteel \S issein. De brand bedreigde bet plaatsje Wemb, maar is nog bijtijds gebluscht Men vermoedt, dat brandstichting de oorzaak is. Naar schatting zijn 3000 morgen bosch, op Duitsch gebied aan de Ne- derlandsche grens verbrand. Sport en Wedstrijden VOETBAL. HOLLAND—ENGELAND. Met enkele woorden maken de En- gelsche bladen van Dinsdag mel ding van dezen wedstrijd. De „Sportsman" zegt: „De Hol landers waren beter tegen ons opge wassen, dan bij vorige ontmoetingen en na een hardnekkigen strijd moes ten wij tevreden zijn met een over winning van 10." De .Daily Telegraph". „Beide teauis speelden goed. De Engelsctien waren sneller, maar de lioliandsche verdediging was .brillant". Milan F. C. C.—Quick N. S-G. HOCKEY. Haags olie elftal—Sussex, 1—0. VLIEGTOESTEL VERBRAND. Zaterdagnamiddag is op de Molen heide te Rijen een vliegtoestel bij het dalen in brand geraakt en totaal ver brand. VLIEGEN IN ZUTD-AFRIKA. Naar men in „Volksstem" leest, is te Pretoria een Genootschap ter be vordering van Luchtvaart in Zuid- Afnka opgericht. Tusscheu Pretoria en Johannesburg zou een geschikt terrein voor proefnemingen en vlieg tochten aangelegd kunnen worden. Majoor Rogers werd tot voorzitter gekozen. ONGELUK OP DE LONDENSCHE AUTO-BAAN. Tijdens de autorennen in Brook- land kwam Wilkinson, die een Benz- wagen bestuurde, bij den finish tegen de omheining terecht. De auto vloog 40 meter door de lucht en werd ge heel vernield. De bestuurder werd zwaar gewond naar het hospitaal vervoerd. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Zwartewaal (toeo.) da. K. Hendriks, te Akersloot (N.-H.) te Gramsbergen da B. J. Lumbers, te A ver eestte Tholen ds. J. van de PM. te De Lierte Ovezande en Driewegen (toez.) da R. van de Waal, te Sehore. Aangenomen het beroep te Tres Arroyes (Argentinië) ds. A. Rolloos, te Ter Apel te Aalst (Geld.), da J H- van Paddenburgh, te St Anna- land, die voor het beroep te Brakel c a bedankt heeft. DIACONALE CONFERENTIE. Te Amsterdam werd gister de tweede diaconale conferentie gehou den, belegd dooT de Algetneene Sy nodale Commissie der Nederland- sche Hervormde Kerk. Eerst was aan de orde het onder werp: „Welken invloed zal vermoe delijk de nieuwe Armenwet, als zij ln werking treedt, op de diaconale armenzorg uitoefenen, en welke mid delen moeten aangewend worden om mogelijke goede invloeden te bevor deren, of gevreesde verkeerde invloe den te keereh?" Inleiders waren dr. J. H. Adxiani, diaken der Nederduitscbe Hervorm de Gemeente te Utrecht en Ds. A. J. Adrian!, predikant te Warmenhui- zen. Beiden ontwikkelden verschil lende stellingen. Er volgde ge dachten wiaselln g. 'e Middags werden twee sectiever gaderingen gehouden. In de platte lands-sectie-vergadering werd het onderwerp beliandeld: „De gezinsver pleging ten plattedande." Als inleiders traden over dit on derwerp op ds. II. G. Brink, predi kant te Ruinerwold en da. J. Groo- neweg, predikant-directeur van de Diaconessen-Inrichting te "s-Graven hage. ln de sectie-vergadering bedoeld voor diakenen der steden was aan de orde: „Hoe kunnen wij komen tot een goede regeling van de samen werking van al datgene wat van Hervormd-Kerkelijke zijde geaohiedt ln de steden, tot leniging van den nood deT armonf Inleiders over dit onderwerp wa ren dr. J. M. J. Hoog, predikant te Nijmegen an ds. P. J. Molenaar, pre dl kant te 's-Gravenhage. Koloniën DE MOORD IN BJLLA. Voor don landraad te Tandjong Ba lei hebben terecht gestaan de beide Javanen, beschuldigd van doodslag op wijlen den heer Üorke, assistent bij de V. H. P. dei- BiJaiandeu. Beide beklaagden werden schuldig bevonden aan moord eu respectieve lijk veroordeeld tot 20 eu 15 jaar dwangarbeid. CHOLERA OP JAVA. De cholera blijkt nog niet van Ba tavia te zijii geweken. De „Java Bo de" meldt dat van 13 tut en met 19 Maart weder 23 gevallen van cholera waren voorgekomen (2 Europeanen en 21 niet-Europeanen). Stoomvaariberichten STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Ambon (uitreis) passeerde 19 April Kaap Blanc. Het stoomschip Florae arriveerde 18 April van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Grotlus (uitreis) passeerde 19 April OueasanL Het stoomschip Koning Willem II (uitreis) vertrok 19 April van Sueo. Het stoomschip Nias arriveerde 19 April van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Vondel arriveerde 18 April van Amsterdam te Sabang. KON. NEDERL. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Het stoomschip Saturnus, van Odessa naar Rotterdam, passeerde 19 April Dun genees. Het stoomschip Ceres, van de Mid delland sche Zee naar Amsterdam, is 18 April Ouessant gepasseerd. Het stoomschip Ins arriveerde 18 April van Tarragona t« Valencia Het stoomschip Pluto, van de Mid- dellandsche Zee naar Amsterdam, is 19 April Dover gepasseerd. Het stoomschip Tellus vertrok 18 April van Tanger naar Malta. Het stoomschip Uranus arriveerde 19 April van Genua te Savona. Het stoomschip Vul can us arriveer* de 19 April van Amsterdam te Rot terdam. KOTTERDAMSCHB LLOYD. Het stoomschip Bogor (thuisreis) vertrok 17 April van Padang. Het stoomschip Goentoer (uitrei» arriveerde 19 April te Marseille. Het stoomschip Kediri (thuisreis) passeerde 19 April Perim. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Zeelandia (uitreis) passeerde 19 April Fernando To ronto. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Gorredijk vertrok 18 April van Philadelphia naar Rot terdam. Hei stoomschip Pisa, van Rotter dam naar Montreal, passeerde 19 April Pruwlepoint. Het stoomschip Sloterdijk vertrok 18 April van Newport News naar Rotte rdam. Marktnieuws BEVERWIJK. Groen team arkt. Aangevoerd en verkocht te Bever* wijk op 19 April 1911 Spinazie, per mandje 20 cL Raapstelen, 100 bos 3. Zuring, per mandje 15 ct Radijs. 100 bos 5. Koolrapen, per 100 4. Bieten, per 100 f 1.50. A ar dap. klei, p. Heet. 3.50f 425. ld. zand, f 6.50. Roode kool, per 100 7f 10. Savoije kool, per 100 6—/ 10. Bloemkool, per 100 25. Uien. per Heet. 4.50. Prei, lier bos 12 cL Sla, per 100 krop 5—7. Rabarber, per 100 bos 10f 12. Pieterselie, per bo« 5 ct. Selderie, per bos 15 ct POSTKANTOOR HAARLEM. Lijst vod brieven, gedurende de eer ste helft van de maand April te Haar-^ lem ter post bezorgd, die wegens on-1 bekendheid niet aan geadresseerden konden worden uitgereikt. Binnenland. Brieven Dames De Haan, mej. P. van Zan ten, mej. A. van Veen, Van Drie!, A. F Goedhart, mej. E. Goris, mej. J. C. de Vos. A. Smits, mej. L. Muller, al len Amsterdam J. Kammeyer, Arn hem B v. d. Burg, Den HaagJ. ie Baat, P A. Smit Kleine, A. de Vries, mej. Van der Heyden, C. F de Ree- de, Jhr. J. Teding van Berkhout, al len Haarlem mej. W. Gaas, Hilver sum Smidt, Noord wijk L. Aar- nlnk, Nijmegen, mej. C, de Waasd, Strafgevangenis, beide Rotterdam Hoogenbirk, Sloten W. Froger, Uit geest J. Steefveld, ZaandamW. Heystee, Zuidereind, mevr. J.H Kem pen, Zwolle. Briefkaarten: Visser. Juffr. Korri, Mevr. J. de Vries, Mej. Joh. Abbing, Mej. A. v. d. Meyde, Mej. C. Was, allen Am sterdam, Mej. Betsy de Jong, Joh. Slagboom, beide Haarlem, Mej A. Schipper, Santpoort; Mej. M v. Warmerdam, Schagen; C. Hendrik, Woorden. Buitenland. Brieven. G. Compiel, Antwerpen, A. SChul- ze, J. Schrier, belden Dusseldorf, Mevr. G Offringo, Los Angelos, Kart Harte. Kub. Briefkaarten: P. W. Bakker, Husert, Fred. Weis mans, Little Falls, FrL J. J. Snee- pels, Wiesbaden, F. II. Tekla Moser Zurich, Jonkheer S, A. Otto U.S.A.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7