HAARLEM'S DAGBLAD. ™™5!££ KONINGIN HELENA er staan moeien Of omdat het te snel gaat, om aangenaam te wezen 1 Misschien beide. Velen zoeken dus hun troost in de afdeeling voor niet- rookers. Laat ons hopen, dat de di rectie zoo ruim mogelijk zal wezoa met volgrijtuigen, zoodat er keuze van plaats is. Al kost dat ook geld voor onderhoud en toezicht, die kos ten komen er, dunkt me, door druk ker vervoer, wel weer uit. Dan zal het niet meer behoeven voor te komen, dat je, na drie kwar tier het bovenvermelde geurtje van rook en groene zeep verdragen te hebben, van de huisgenooten nog hoo- ren moet„foei, wat ruik je vreese- lijk naar rook in welke tabagio heb Je gezeten terwijl je, om de zaak niet nog erger te maken, nota bene onderweg geen haaltje gedaan hebt! J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DE CRISIS IN DE BINNENLAND- SCHE POLITIEK VAN TURKIJE, die dezer dagen sterk op den voor grond trad, moet de oorzaak vinden in de tegenspoeden der regeering, voor namelijk door de opstanden iu Alba nië en Arabië De schuld daarvoor wordt aan het coinité voor Eenheid en Vooruitgang toegeschreven, welks centraliseerende werkzaamheid tot ontevredenheid in die streken heeft geleid. De critiek daarover werd te scherper, naarmate het comité, door de leiding te houden, zich meer vijan den maakte. Reeds eenigen ti.id gele den zijn om die reden, ©enige afge vaardigden uit de Jong-Turksche par tij getreden en overgegaan tot een nieuwe partij, die zich de volkspartij noemt. In den laatsten tijd zijn de aanvallen op- het comité toegenomen, en werd ook meer en meer het verwijt gehoord, dat het te weinig rekening hield niet de volksgewoonte en den geest van den Islam. De tegenstand schijnt het sterkst te zijn geweest bij ecu groep in Monastir, onder leiding van Niassi-bey. Vele officieren behoor den daartoe, ook de kolonel Sadik, die thans door den minister van oorlog overgeplaatst is. Niet alleen wordt hot comité be schuldigd, maar ook de Sultan, wien te groote toegevendheid wordt verwe ten de ontevredenen vestigen hun hoop op den troonsopvolger. Zoo broeit er in stilte wat... Hot gescliil heeft al tengevolge, dat de gematigd liberale nartii, die na do contra-revolutie ontbonden werd, zicli onder prins Sabah ed Dine en lernail Kemal woei- hersteld heeft. 't Ministerie staal, onder deze om standigheden natuurlijk zwak. Tocli nam de Kamer gister bij de be handeling van de begrooting vun bui- tenlandsche zaken, een motie van ver trouwen in den minister van buiten landsch© zaken en den groot-vizier aan. DE POLITIEK VAN TURKIJE is gister in de Turksche Kamer lei- sprake gebracht. Do minister van bui tenlandsch© zaken verklaard© o a. „Wij zijn op goeden voet met alle mogendheden en de bewering, dat wij bij het Drievoudig Verbond of do Tri- S*e Entente zouden zijn aangesloten, onjuist" Do Turk is wel slim 1 Door afwisselend eons lonkjes naar Rome, Weenen, Berlijn, Parijs, Len den en Petersburg t© geven, houdt hij alle diplomaten te vriend. Niemands vriend, niemand's vijand I Ook tusschen TURKIJT EN MONTENEGRO is geen bepaald gescliil. De minister zei, dat weliswaar Mon- tenegrijncn hebben deelgenomen aan den opstand der Malissoren, maar dat Montenegro zich geheel en al buiten de zaak hoeft gehouden. Alzoo geen diplomatieke moeilijkhe- den. Met DEN OPSTAND IN ALBANIê blijven do Turken evénwel moeilijkhe den beleven. Nog steeds blijkt de strijdmacht niet voldoende om tegen de oproerige on derdanen met succes op te treden. Dan nog maar meer troepen Nu wordt dan ook uit Salonika ge seind, dat er last gegeven is tot uit zending naar Albanië van 11 batal jons uit Klein-Azic. Of 't nu voldoende zal z:iu DE PRANSCHEN IN MAROKKO. De troepen, die van Casablanca uit tot ontzet van Fez optrekken, zijn in de buurt van Rabat aangekomen, dat zij ©venwel niet aandoen Men bere kent, dat deze troepen, die uit een Marokkaansch© legernfdeoling, man nen uit Siaw'a en uit de door eene raal Meinier gevormde vliegende co lonne bestaan, omstreeks den 3en of 4den Mei voor Fez aan zullen komen. De sterkte dezer troepenmacht be draagt 0000 man. Dezer dagen wor den voorts te Casablanca de eerste troepen-afdeelingcn verwacht, die tor versterking uit Frankrijk afgezonden zijn. In drie weken zal er een leger van 23,000 man ter beschikking van generaal Moinier zijn. Deze troepen macht zal zich samentrekken aan de Boe-Regreg, de rivier, die tusschen Rabat en Saleh in zee valtzoo noodig zullen dan telkens manschappen naar Fez gezonden kunnen worden, dat op 250 K.M. afstands ligt. UIT MEXICO wordt, geseind, dat president Diaz, vol gens berichten van coloofwaardicro zijde, op 16 Mei naar Europa zal ver trekken en dut de verkiezingen voor president en vice-president in Juli zul len plaats hebben. Tijdens de afwe zigheid van Diaz zul de heer do la Barra. de minister van buiteiüand- sche zaken, belust zijn met het uitvoe rend bewind. Mocht dit bericht juist zijn, dan is vermoedelijk een einde gekomen aan den strijd, die gedurende de laatste maanden is gevoerd. Verlaat D'az het land, dat hij 34 jaar heeft geregeerd en worden de verkiezingen gehouden, terwijl hij in het buitenland vertoeft, dan is het gedaan met zijn president schap en breekt voor Mexico een nieu we tijd aan. Of do nieuwe president dan meer voldoen zal De „Ncvv-York Herald" verhaalt van een Mexicaanscho Jeanne d'Arc, een zekere senorita Margarita Neri, die aan het hoofd vau 700 opstandelingen in den staat Guerrero aan de regee- ringstroepén het hoofd biedt. 't Meisje is nog slechts 18 jaar oud, maar met ontembaren moed voert zij de mannen in talrijke gevechten a Zij wordt beschrc". en als een groote schoonheid van Indiaansch type. UIT CENTRAAL-AFRIKA. De Italiaansche bladen bevatten een telegram uit Ben-Ghazé. meldende, dat de door de Franschen afgezette sultan van Wadai met behulp der Beni-Snoubbi de Fransche troepen in de hoofdstad Abecber belegert. DE TOESTAND IN CHAMPAGNE. Verschillende boschbranden. welke aan kwaadwilligheid worden toege schreven, daargelaten, vallen er geen incidenten meer voor in het oproerige Champ.ignegebied in Frankrijk. Op het oogenblik zitten niet minder dan 102 personen te Reims gevangen als verdacht van deelneming aan üe brandstichtingen en plunderingen te Ay. Maandagmiddag had te Moussy de begrafenis plaats van den wijngaar denier Gannon, die zich in de gevan genis te Eueruay heeft opgehangen. Ruirfi 500 wijnboeren, met de ge meenteraadsleden en burgemeesters der omliggende dorpen aan het hoofd, volgden den stoet. VOOR DEN WERELD-V REDE. Te New-York is weder een feestmaal gehouden van v redesvrienden. De voornaamste spreker was ditmaal de heer Brijce, de Britsche gezant ie Washington, die o. a zoide wij wil len met de Vereenfgde Staten de voor gangers van den vrede zijn, en doen' ons voorbeeld aan de wereld toonen, dat w© vast besloten zijn. alle begeer te naar oorlog te onderdrukken en in vrede te leven met de geheele niensch- heid. Stadsnieuws De Gemeenteraadsverkiezing. De stemming in district 1 is gister nog wat slapper geweest, dan het ge woonlijk al bij de Raadsverkiezingen is. Ongeveer 57 pCt. der kiezers zijn opgekomen, d. w. z. dus. dat er 43 pCt. thuisbleven. Het district van 't Raadhuis kwam 't best op. Ongeveer 61 pCt. toog naar de stembus, terwijl in de Spaarawou- derstraat en Haarlemmerliedestraat maar even 50 pCt. stemmen kwam. De uitslag is de herstemming op 5 Mei die voorzien was, nl. tus schen de lieeren H. Ph. Loots (R. K. en A. R.) en Dr. W. E. Merens (U. L. on V. L.). De eerste verkreeg 608 stem men. Daar de volstrekte meerderheid 677 stemmen bedroeg, zou do heer Loots bij eerste stemming gekozen zijn, indien er 69 man meer op hem gestemd hadden. Dr. Merens verkreeg 409 stemmen. Merkwaardig was, dat de vrijzin- nig-demokraten meer kracht ontwik kelden, dan men aanvankelijk gedacht had hun candidaat, de heer J. F. van Emmerik, verkreeg 336 stemmen. Het scheen zelfs in den aanvang, teen de eerste opgaven bij ons binnen kwamen, dut niet de heer Merens, doch de heer Van Emmerik met den lieer Loots in herstemming zou ko men. Dat bleef zelfs zoo tot over de helft der stemming. Doch toen kwam het Raadhuis beslissen ei^gaf aan Dr. Merens een voorsprong op den heer Van Emmerik van een 70 stemmen. Was 't stadhuis-district het beste dis- Het nieuwe clubgebouw van H; F. C. Est Bestuur van de voetbalclub H.F.C. was zoo vriendelijk ons dit clicbé af te staan, om het ib ons blad a! te drukken. Gisteren gaven we reeds een beschrijving van het gebouwtje. OM ONS HEEN No. 135?.. Trampraalji. Met genoegen zullen wij allen in Haarlem onlangs hebben opgemerkt, dat de E. S. M. over het afgeloopen jaar voor het eerst, sedert haar be staan, een uitkeering heeft kunnen doen op haar aandeeien. Ik zeg niet genoegen, omdat het aangenamer is te zien, dat een zaak in de goede richting gaat, dan dat zij in finan cieel© zwarigheden verkeert en bo vendien om de zelfzuchtige overwe ging. dat een bloeiend vervoermiddel altijd beter is, don een dat aan het tobben raakt. Dit gunstige resultaat is natuurlijk alleen verkregen door de toeneming van het passagiersvervoer. Andere bronnen vap Inkomsten heeft de Maatschappij namelijk niet, met één uitzondering, waarop ik aanstonds terugkom. Het ligt dus voor de hand, dat de directie alles zal doen, wat In haar vermogen is, om het den reizigers zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Van haar is niet te vreezen, dat zij zooals de twee groote spoorwegmaat schappijen een ingewikkeld en voor den reiziger lastig tarief zal verzin nen. De groote aantrekkelijkheid van het vervoer per electrische tram is juist, dat we ergens op straat, door onzen vinger maar op te steken, het vervoermiddel kunnen laten stoppen, er in stappen zonder door een con- tróle te moeten gaan en daarna den rit betalen aan den conducteur, die gemoedelijk do klantjes langs gaat, voor zoover we niet kunnen vol staan met een kaartje, vooruit ge kocht, te laten knippen of uit een gemakkelijk boekje een ticket t© doen scheuren. Mij zou het niet verwonde ren, wanneer het gezeur met enkele- xcizen en kilometerboekjes, die afge- teekend moeten worden, zooals we dat nu van de Hollandsche Spoor kennen, monschen naar do gemakke lijke E. S. M. had doen overkomen. De tweede bron van inkomsten, waarvan ik melding maakte, is, om in de beeldspraak te blijven, als het ware een fontein met een dubbelen straal. Toen de E. S. M. gesticht werd, heeft zij op Amerikaansche ma nier gronden aangekocht, langs haar lijn gelegen, om die als bouwterrein in exploitatie te brengen. Aanvanke lijk lag dit terrein tusschen Slöter- <1 ijle en Amsterdam stil, een gevolg, denk ik, van de zwarigheden, die het meebrengt, oni met gemeentebesturen tot overeenstemming to komon. La ter, toen de zaak met die autoriteiten in orde was, werd de Aerogeengosfa- brleik opgericht en ik herinner me goed, dat wc die gingen bekijken en dat ze daar stond als een baken in zee. De klanten kwamen evenwel gauw genoeg. Wanneer maar eenmaal er gens gebouwd wordt, bouwt een an der (kuddedier als de mensch is) daar spoedig naast Zoo hebben we, naar Amsterdam trammende, de stadshui zen uit den grond zien schieten en het'zal niet lang meer duren, of de heel© strook tusschen het wachthuisje te Sloterdijk en de brug over deKost- verloren vaart is het aaneengebouw- de verlengstuk van Amsterdam. De E. S. M. heeft zoodoende haar bouw terrein tot, naar wij mogen veronder stellen, goede prijzen van de hand gedaan en meteen een nieuw aantal tramgebruikers gekregen, omdat de afstand naar Amsterdam to groot is om dien te loopen, althans voor de aan trammen verwende grootstad bewoners, die er zijn neergestreken. Toen het bouwterrein nog leeg was, met een enkele "woning liier en daar, had de directie er al twee halten ge sticht, waarvan toen zoo goed als niemand gebruik maakte. Natuurlijk klom het vervoer in dezelfde mate als FEUiLLETON door Morice Gerard. 37) Ik wil graag, dat je weet, zei Sophie, voldaan over die toestem ming, dat hij altijd goed voor mij is geweest. Hij heeft mij nooit een ruw v.oord toegevoegd, of mij or.vriende lijk behandeld. Michal haat hem. Ik bon zoo bang voor hetgeen Michal van plan is te doen. Dat vervolgt mij dag en nacht. Toch kan ik niets doen niets alleen hier liggen en denken, denken en lijden. Dat is het lot van ©en vrouw in de wereld. Zij werken. Wij lijden. Niemand weet hoezeer wij lijden I Lieve Sophie, wind je toch uïet zoo op. Dat is niet goed voor je. Kijk, nu hoest je weer. Het was zoo. De met bloed bevlekte zakdoek moest weer worden ge bruikt Toen het meisje weer kon spreken, nam zij de handen van Ul- rike in de hare en greep z© met een kracht, waartoe haar bezoekster haar niet in staat geacht zou hebben. de bebouwing toenam ©n nu is het al zoover, dat heen en terug bijna vast passagiers worden ingenomen of uit gelaten. Dat dit ©en weinig tijd kost is een te gering bezwaar, om er den nadruk op te leggen liet personeel maakt spoed genoeg. Maar deze rei zigers voor korte afstanden nemen evengoed als ieder ander een plaats in, waardoor het kan gebeuren, en ook gebeurt, dat de wagen voller is, dan wel wenschelijk genoemd mag worden. -Toen ik Woensdagavond tien minuten vóór half-elf uit Am sterdam naar Haarlem terugging, was de één© wagen zoo vol, dat ik in het niet-rook-gedeelt© geen plaats meer krijgen kon en neerstrijken moest op een van de leeren banken in wat lk meermalen, niet ten onrechte, als het rookhol heb hooren bestempelen. Dat was in de Spuistraat. Het zou nog erger worden. Twee- of driemaal moest de wagen stoppen voor meer passagiers en weldra moest de con ducteur aan wie instapten meedeelen, dat er nog maar alleen staanplaatsen waren. Tusschen Amsterdam en Slo terdijk stapten maar een paar passa giers uit het niet-rook-eompartiment, him plaatsen werden dadelijk door anderen ingenomen, een daarvan zeifs door een heer, terwijl er toch in het rookgedeelte nog jonge meisjes moesten zitten, die hadden behooren voor te gaan. Nu moet het me van 't hart, dat ik persoonlijk die rookafdeeling onaan genaam vind. De gladde leeren zit plaatsen zijn lang niet zoo gemakke lijk als de rieten stoelen en bijna al tijd zit men er (niet al te ruim) met z'n tweeën op één bankje. Bovendien mag er weinig open. Menschen die in vervoermiddelen rooken, hebben in den regel een heftigen afkeer van frissche lucht. Daaraan zal het dun ook wel zijn toe to schrijven, dat in dit rookcompartiment een rookgeur hangt, zelfs wanneer er geen sterve ling in zit. Een geurtje, gemengd met de koudie lucht van groene zeep. Ais een, zij het dan ook matig, rooker deze atmosfeer al zoo onprettig vindt, hoe moeten zich daarin dan vrouwen en meisjes wel gevoelen Ik zal maar niet weer op de vraag, of deze heele rookcoupé wel noodig is, dieper ingaan. Ea- zijn, naar het schijnt, honderde mannen, die geen wielen onder zich kunnen hooren ratelen, of zij moeten aan tabak zui gen, ze kunnen het eenmaal niet la ten. Concertzalen schijnen minder op de zuigspieren te werken, daar ze in concerten toch wel een uur en lan ger het rooken kunnen laten. Maar aan de directie van de E. S. M. zou ik het vriendelijk verzoek willen doen, om, nu het drukke seizoen aankomt, toch zooveel mogelijk wagens te la ten loopen, zoodat wie niet op een verblijf in het „rookhol" gesteld zijn, daarin ook niet behoeven te zitten. Kunnen wij mannen ons daarin, als 't moet, nog schikken, voor vele vrou wen moet het bijzonder onaangenaam wezen. Spoor- en tramweg-exploitatie is een eigenaardig bedrijf. Ze bestaat niet alleen in het leggen van een lijn door een bevolkte streek, maar ook Li het scheppen van vervoer. De mid delen daartoe zijn vele lage tarie ven, practisch verdeelde stopplaatsen, speciale treinen op geschikt© uren, en vooral overvloedige wagenruimte. De directie van de E. S. M., die op haar bouwterrein halten instelde nog vóórdat daar menschen woonden, die er gebruik van konden maken, gaf daarin©© blijk, dat zij dat uitlokken van vervoer zeer goed begreep. Wel nu, zij zal dart de beteekenis van eenige keus in de plaatsen evenzeer gevoelen. Een wagen heeft niet al te veel ruimte. Voor velen telt hot rook compartiment al niet mee en de bai- cons, zelfs het achterbalcon, zijn ook in den zomer niet gewild. Omdat we Beloof mij I Beloof mij, dat je aan Michal vragen zult, den Prins niet te beleedigen. Beloof mij dat, herhaalde zij. Ik heb heni lief. Ik heb hem lief i De Hemel weet, hoezeer ik hem liefheb Toen viel zij hevig hoestend achter over. Ik beloof je, zei Ulrike flink, dat ik mijn best doen zal, je broer terug te houden van zijn voornemen, om den Prins te beleedigen. Ulrike sprak op dien flinken, be slisten toon, die haar toehoorsters al tijd overtuigde. Ik heb er bij hem op aangedron gen, op mijn knieën gesmeekt, riep liet meisje uit, maar hij wil niet naar mij luisteren. Misschien zal hij naar jou luisteren. Ja, dat zal hij zeker, ant woordde Ulrike en die verzekering stelde haar toehoorster gerust. Sophie lag heel stil op de sofa, kalmer van geest, dan zij in veel da gen geweest was, toen haar bezoek ster haar een kus gaf en de kamer uitging. Goedendag, ik kom spoedig te rug, klonk het uit Ulrike's mond- Op de trap ontmoette Ulrike Michal, die spoediger terugkwam dan zijn zuster verwacht had. Om de waar heid te zeggen, was hij diep In zijn stroeve hart ongerust over Sophie. Juffrouw Lowenfels legde haar hand op zijn arm, om hem tegen te houden. Ga daar nu niet binnen, zei ze, wyzeud op de deur van de ka mer, die zij zooeven had verlaten. De trap was verlicht door een gas vlam, die juist was aangestoken. Sophie is nu niet geschikt om u te ontvangen, zij is uitgeput van haar gesprek met mij. Hei is veel be ter. dat zij een paar minuten alleen blijft. Ik denk, dat zij gaat slapen. Heel goed, dan zal lk nu nog niet bij haar binnengaan, zei de man norsch. Hoe dankbaar hij zich ook gestemd voelde tegenover Ulrike, voor haar vriendelijkheid ten opzichte van So phie, toch was hij ook een beetje ja- loersch, dat er iemand tusschen hem en zijn zuster was komen slaan. Ztjn verantwoordelijkheid voor haar was zoo langen tijd absoluut geweest, dat hel zijn tweede natuur was gewor den, om te denkon, dal er niemand anders tot haar ln betrekking kon staan. Dit had hem verblind ten op zichte van de ware gevoelens van Sophie tegenover Prins Alexander. Is hier ook een vertrek, waarin ik even met u spreken kan vroeg Ulrike, heelemaal niet uit het veld geslagen door de barsche manieren van Michal. Daar is een klein rommel kamer tje. antwoordde hij, maar het lijkt niet veel op een ontvangkamer voor een dame. Met die verontschuldigende woor den deed Miclial de deur van een klein vertrek open tegenover de ka- mer waarin Sophie haai' bezoekster had on tv on ge ii. Ulrike liet geen tijd meer verlóren gaan mei plichtplegingen en trad binnen. Zij ging recht op haar doel af. U moet mij beloven, dat u zich op geenerlei wijze met Prins Alexan der van Skiloo zal inlaten dat u hem met zal aanvallen, als g<- hem op siraal ontmoet. U moet mij dat belo ven, voordat ik dit huis verlaat. Dan zou u verstandig doen met maar te besluiten, hier uw intrek te nemen, antwoordde de houtvester borsch want zoo Iets zal ik zeker niet beioven. De Prins is mijn doods vijand. IIij heeft mij tweemaal gesla gen als schadeloosstelling voor de verwoesting, die hij heeft aangericht ik haat hem zijn bloed kome over zijn eigen hoofd. Ik zal hem dooden, al moet ik er later zelf voor sterven. Dan heeft u uw zuster niet lief, zei Ulrike kalm. Haar niet liefhebben 1 Haar niet! Nu nog mooier I en de sterke man hief van verontwaardiging de ar men op. Het is een vreemde manier om uw liefde te toonen door haar te dooden, zei Ulrike, op denzelfden rustigen toon, dien zij van het be gin af tegen hem had aangenomen. Michal antwoordde niet. Ulrike wist, dat zij veld won. Neen, nog meer, zei ze, u zal naar uw zuster gaan, als zij in staat is om kalm te spreken, en haar beloven, dat gij geen haar op hei hoofd van Prins Alexander zult kren ken. Als u het niet doet, dan zeg ik. een vrouw evenals zij, dat ik niet voor haar leven durf instaan. Michal iiep «uiber zwijgend de ka mer op en neer. In zijn borst werd een zware strijd gestredentwee aandoeningen streden om den voor rang haat en liefde haat tegen over den Prins, liefde voor zijn zus ter. Ulrike wachtte den uitslag af, vol komen doordrongen van de heftig heid der gevoelens, toch geen oogen blik twijfelend aan het resultaat. Zij had gelijk. De liefde overwon. De overwinning was behaald, toen de houtvester zich omdraaide en haar vroeg Zul die verrader dan schotvrij blijven en de Koningin trouwen, die hem niet zoo kent als wij Neen, antwoordde Ulrike be slist Prins Alexander zal niet on gestraft blijven. Ik heb u al vroeger gezegd, dat hij niet met Koningin Onze Lachhoek VOOR NIETS. Een gepensioneerde, oude kapitein, die van kamer veranderde, kreeg voor hel laatst nog woorden met zijn hospita: O riep hij dat houd ik niet uit, daarmee bedriegt u mij niet. Denkt u dan dat ik voor niets twin tig jaar lang op kamers heb gewoond? Het zou me niets verbazen] was het scherpe antwoord. HEREDITAIR. Jacob praatte, praatte veel te veel. En wut de onderwijzer daartegen ook deed. Jacob bleef praten. Standjes hielpen niet meer. Ten slotte mocet hel dus op het rapport. De onderwij zer schreef dus: „Jacob praat te veel!" Den volgenden dag kwam het rap port al terug met de opmerking van zijn vader, die niets schreef dan: „Dan moest u zijne moeder eens hooren!" SNEL BERADEN. Hij. Ik bemin het goede, het wa re, het schoone. Zij. Ach, het komt zoo onver wacht spreek met mama. trict voor Dr. Merens, dit gaf bijna evenveel stemmen aan den lieer Loots, die in de beide andere distrieten de meerderheid had. In 't bureau Haar lemmerliedestraat bleef hij weliswaar slechts even boven den heer Van Em merik, doch in de Spaarnwouder- straat had de heer Loots zulk een overwicht, dat hij er belangrijk meer stemmen op zich \ereenigde. dan de beide andere candidaten te zamon. De gedetailleerde uitslag was als volgt STEMBUREAUX Aantal kiezers 1055 Uitgebr. stemmen 616 Vun onwaarde 10 Van Emmerik 94 Loots 251 Merens 261 De herstemming heeft plaats op 5 Mei. Ons is gevraagd, op te geven, hoe in 't vorige jaar de verkiezing in dis trict 1 is Teloopon. Daarop geven on derstaande cijfers het antwoord Eerste stemming Smulders (R. K.. C. H. en A. R.) 738. Wilkens (U. L„ V. D.. V. L.) 651. Poppe (S. D.) 266. Herstemming Wilkens 994 Smulders 849. DE KENNEMER-PADVINPERS. Op de vergadering van liet Be stuur der Kennemer-Padvlnders, ge houden Dinsdag 25 April heeft, zoo meldt men. ons, de heer J. v. d. Kop het voorzitterschap op zich genomen, terwijl dr. A. A, G.Land als secretaris en de heer J. Alb. Merens als pen ningmeester zullen optreden. Aan den Voorz. met de heren Jhr. Graaf land en H. Stinis is verder de rege ling van de organisatie der Padvin ders opged'ragen. CONCERT-GERHARDT—BOS. De Liederavond van Elena Ge'rhardt en Coenraad V. Bos was met het oog op het vergevorderde seizoen vrij goed be-zocht, maar in aanmerking genomen do artistieke beteekenis van de uitvoering waren er in de Kroon zaal veel te veel onbezette stoelen. De aanwezigen zullen zich in hunne ook zelfs zeer hoog© verwachting niet heb ben bedrogen gevo'nden. Elena Gerhardt is waarlijk een z©er bevoorrechte zongkunstenares. Zij beschikt over een machtig, maar toch week, omvangrijk en bewonde renswaardig geschoold sopraangeluid. Zij heeft een practige dictie maaï haar zingen ontaardt nooit in een meer of minder melodieus zeggen: zij weet steeds tusschen woord en toon het juiste, schoone evenwicht t© bewaren; de toon wordt niet door het woord verstikt en het woord niet ter Helena van Amphalia of met iemand anders dan met uw zuster zal trou wen. Ik begrijp niet, boe dat voorko men zal kunnen worden, of wie het doen moet. zei Michal, zijn hoofd schuddend. Ik zal het doen, antwoordde Ulrike. U kan hem gerust aan mij overlaten. Wel, u is buiten kwestie een wonder. riep de houtvester met onverholen bewondering uit, hiermee Ulrike Lowenfels een tweede groot compliment gevend. Ik zou wol graag uw hand kussen, zei hij. Ulrike stak haar hand uit. U mag, zei ze, ofschoon ik er de noodzakelijkheid niet van inzia HOOFDSTUK XX. Wat er werd van den sluier der Koningin. Er zijn twee soorten van giften, die welke gegeven worden omdat de ge ver er waarde aan hecht, en die. welke hij geeft omdat hij het l>est missen kan. De zelfzuchtigen geven weg, wat zij zelf niet noodig hebben, de ©delmoedigen willen een ander gelukkig maken met hetgeen zij zelf het meest waardeeren. (Wordt vervolgd). 681 694 2430 373 380 1369 3 8 16 96 146 336 201 166 608 73 75 409

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5