NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8544 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 29 APRIL 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.65 0.02 M 0.37 X 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1— elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 30 APRIL. Schouwburg: Voorstelling door de Delftsche Toonoelvereen. „Molière" teu bate der Ver. Nat. Blindehzo'rg, 1 1/2 uur. Schouwburg: Volksvoorstelling 8 u. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen. Brongebouw: Bioscoopvoorstellin gen, 2 en 8 uur. MAANDAG 1 MEI. Soc. Vereeni ging: Openb. vergade ring intern, propaganda-dag, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De gemeente koopt bouwterreinen", in de rubriek Om Ons Heen. Prinsesjes verjaardag. 1 Kleine Prinsesje is morgen twee jaar. We doen niet veel, om den ge boortedag van 't Koniuginne-kindje te vieren, maar toch is er in de stad iets feestelijks-prettigs. Dat koinr. door de jeugd, die vandaag vrij-af heeft, tenminste zoor zoover zij op do openbare school gaat. En in alweer- ,Vacantie-stemming loopen de kinde ren door de stad en brengen er het gerucht van jonge stemmen. Hier-en- daar een vlag men is org zuinig op onze driekleur gaf kleur in de straten Vanmiddag van 12 tot, 1 werd van gemeentewege het carillon bespeeld, (liet bericht daarvan ontvingen wij gisteren te laat voor ons nummer vau gisteren). En ook dat bracht feest- geluid door de vaderlandsche liede ren, die over de stad uitbeierden. Van 8 tot 10 uur biedt het gemeente bestuur een concert op de Groote Markt aan. Naar aanleiding van Prinsesje's verjaardag zond een onzer lezers on9 het volgende vers JULI AN A-DAG. 30 APRIL 1911. Lief Vaderland, schoon Nederland, Juich met Oranje meè. De driekleur prijke aan spits en 6tag, De Oranje-wimpel sier de vlag Op dezen heugchjken dag 't Prinsesje telt reeds twee 1 Heil, Koningin, vol Moedermin Uw volksken aan de zee. Het jubelt om Uw troon geschaard. Nu 't Vorstenkind opnieuw verjaart Blijf lang voor Haar en ons gespaard! Regeer nog lang in vreö I Oranje-Huis. Doorluchtig Huis I Miljoenen jub len meè Dat niets verbreek' den hechten band Met 't trouwe volk van Nederland 1 Heil u, mijn dierbaar Vaderland Oranje leeft, hoezee I J. K. DE TUBERCULOSB-BLOEM. De dag van beden was gestempeld lot weldadigheidsdag ten bate der ar me tuberculoselijders. Wie er op straat kwam word al dra 'aangeklampt door aardige meis- kes, die niet aflieten vóór zij het knoopsgat, dos voorbijgangers niet ©en aardig wit. bloempje versierd hadden. Sommige slimme jongejuffers meen den zelfs, dat zoo'n knoopsgat, te wijd was voor maar één bloempje en heel handig den /.ij 't dan aan, om den kwasi-argelcozen menschen op straat een heel wit ruikertje op den jas-lapel te spelden. Men wilde 'l wel eens voor een keer tje, dat gevraag en gevlei, ui was 't misschien ook voor de tiende maal op een morgen. Zoo maakten de meisjes goede za ken. En een heirleger rondfietsende .jongelui, die aan de uitverkochten tel kens nieuwen voorraad brachten, zorgden er voor. dat geen mensch bij na aan de jonge dames ontsnapte. Wanneer de snelle oogen der verkoop stertjes bü vergissing iemand verga ten, dan wisselden de controleur - blikken van verstandhouding met de jonge dames, om haar een nieuwer. - prooi aan te wijzen. Sommige meisjes hadden wel eens een fortuintje, zoo kreeg een verkoop stertje 10 voor vijf bloempjes in een huis op de Dreef. Anderen maakten kennis met de moeilijkheden van 't vak, toen zij op een vraag van Engel- sche toeristen het Engelsche woord or longtering niet wisten te vinden. In 't geheel verleenden tJOO meisjes en 00 jongens hun diensten. Drankbereiders. Door den Bond van werkers In de Prankindustrie zijr bi* de Spaarne- Brouwe'rij de volgende bepalingen verworven. De arbeidsdag wordt verkort van 11 tot 10 uur; voor het rijden van ijs op Zondag wordt voortaan f 2 taald, hiervoor werd vroeger niets vergoed. Het loon voor overwerk wordt met 5 cents per uur verhoogd, het loon voor Zondagsarbeid, dat 2-maal Zondags door enkelen wordt verricht, voor ongeveer een half uur, en dat betaald werd met f 0.30 A f 0.40 te verhoogen tot f 1. Verder woïden 4 verlofdagen per jaar met behoud loon gegeven. Alg. Ned. Typografenb ond In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Typ. Bond, werd be sloten een adspirant-afdeeling op te richten, en werden daartoe de heeren Kikkert en Smeenk tot voorzitter en len secretaris gekozen. Nog w&d besloten deel to nemen aah de Eén Mei-betooging. Baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn In de afgeloopen week «6 baden genomen in dat aan het Leidsclieplein 910. Kunst zij ons doel. Onze medewerker, de heer G. Kerk- hoff, meldt dat de laatste kunstbe schouwing van het Teekencoilege „Kunst zij ons doel" een groot succes is geweest. De prachtoollectie „Mes dag—Van Calcar" viel een verbazend druk bezoek ten deel. Steeds blijft het te betreuren, dat de exposities van „Kunst zij ons doel" zoo kort duren moeten. Binnenkort volgt een uitvoe rig verslag. Spoorwegen. De Minister van Waterstaat heeft in de commissie van advies over spoorwegdlenstregelingen voor het tijdvak van 1 Mei 1911 tot 30 April 1912 benoemd o. m. den heer A. van Rossum, industrieel te Haarlem. MUSEUM VAN KUNSTNIJVER HEID. De tentoonstelling van kleeder drachten belooft hoogst merkwaardig te worden, nog steeds komen er nieu we inzendingen terwijl andere nog worden venvacht, zoodat de directie genoodzaakt is, de opening dezer ten toonstelling eenigen tijd uit te stel len. Merkwaardige kleedingstukken van allerlei aard zijn er ingekomen, zoo wel wat betreft de gewone volks drachten, als kleederen van patrici sche familiën, zoodat het geheel, als de regeling eenmaal gereed is, hoogst aantrekkelijk zai ziju. In de tweede helft van de maand Mei zal alles gereed zijn en de ope ning plaats hebben. Het Museum is Zondag as. koste loos toegankelijk. NOG MEER BELOVEND 1 We maakten gister melding van een veelbelovenden knaap van 12 jaar, die zich na een geslaagden winkclstroop- tocht in een prieel van een huis in 't Kenaupark verschanst had. De jon gen blijkt nog meer op z'n kerfstok te hebben, 't Lijstje van gister hoeft hij gerectificeerd en aangevuld bij zijn verboor. Die verbetering is niet een verbetering voor den knaap. Had hij j gister gezegd ƒ5.60 te hebben gestolen bij den heer Hartag in de Essenstraat.. nu kwam 't uit, dat de twaalfjarige er twee bankjes van 10 had weggeno- J men. Eén gaf hij er aan een vriendje en van 't overige gewisselde geld had hij op 't politiebureau ƒ2 50 verstopt De aanvulling van zijn euveldaden- lijst luidt op 27 April gestolen 163 halve centenop 11 Maart gestolen 31 halve centen, beide diefstallen ten nadeele van den heer Hartog. Janua riin de Koningstraat gestolen een j dubbeltje in September 1910 bij den heer Selbach in de Gr. Houtstraat ge stolen 3. 't Kan er mee door 1 ..ONZE VLOOT". De vier ontwerpen voor de 6erie schoolplaten, welke de afdeeling Haarlem en omstreken van „Onze Vloot' zich voorstelt uit te geven, zul len van Maandag tot Donderdag a. s. voor het publiek ter bezichtiging wor den gesteld in de winkel-étalage van den heer M. Zwartser. Groote Hout straat 3a. alhier. Wij kunnen ieder aanraden, deze ontwerpen eens te gaan bezichtigen. Weertwee. Rijwielen zijn gister gestolen ten nadeele van Mej. Van Niel, in de Groote Houtstraat, en deu wijnkoo- persknecht Ligtvoot, in do Jacobijne- s tra at. HET T00NEEL „CREMER." De tooneclvereenigtng „Cremer" heeft uit haar bibliotheek een souve nir uit vroeger dagen te voorschijn gehaald, nL een vertaling van Cop- pée's „Les Jacobites" ,aan welk stuk de bekwame overzetter, de heer A. C. Gotelng Vinnis, den naam gaf van Karei Eduard in Schotland. Een aangenaam aandenken is dit stuk voor „Cremer", daar de verce- niging er voor 25 jaar geleden lau weren mee behaalde op een tooneel- wedstrijd. Van de oude getrouwen van toen zijn er nog maar drie over gebleven in de vereeniging, maar al le drie speelden gisteravond mee in deze reprise-na-jaren. 't Zijn de hee- 'ren Van Gasteren, Jansen en Heyli- gers. Deze drie werden bij open doek na het eerste bedrijf gehuldigd. Do oude blinde bedelaar Angus, die door den heer Van Gasteren gespeeld werd cn zijn mede-jubilcercndcu werden door Lord Fingall toegesproken. Het stamhoofd der Mac Fingalls herin nerde aan 't gememoreerde feit en deelde mede, dat begunstigers en le den de drie tooneelisten wilden hul digen. Uit aller naam bood hij ieder een krans aan. 't Publiek liet bijval hooren. Thans de uitvoering zelf. Coppée heeft als achtergrond voor zijn ro manesk gegeven 't historie-spel ge bruikt: de strijd tusschen Engeland en Schotland, omstreeks 't midden der achttiende eeuw, hoe Prins Karei Stuart aan het hoofd van zijn trouwe Schotten tegen de Engelsche overwel digers optrok. Daartusschen Is een minne-i.ntriguö geweven. Angus' kleindochter Mary heeft liefde opgevat voor den edelen Prins. Maar de afstand tnssclien den voornamen Stuart en het bedelaars dochtertje is zoo groot. Toch stelt de loop der omstandigheden Mary in staat zich den Prins toe te wijden, als hij een liaison aangeknoopt heeft met lady Fingall, de vrouw van een zijner trouwste legerhoofden. Wanneer de Schotten, wier begrip pen van deugd en huwelijkstrouw even stoer zijn, als de rotsen hunner hooglanden, vermoeden gaan, dat hun Prins lichtzinnig is, en hem wil len overvallen bij een samenkomst met lady Fingall, redt Mary den Prins door 't te doen voorkomen alsof niet lady Fingall, maar zij de min nares van Karei Stuart is. Ilaar treft dan de vloek van Angus, die de ziel is van den opstand tegen Enge land en nu gezonden is, om den Prins te richten. Later smeekt Mary haar grootvader om vergeving voor haar leugen en ontvangt die, omdat Angus het edele van haar daad, om den Prins en Schotland te redden, inziet. De Bouwmeesterachtige rol van Angus was een kolfje naar des hoe ren Van Gasterens harul. Het is een genoegen onzen braven schouwburg^ directeu'r op de planken te zien. Dan groeit er uit zijn gemoedelijke per soonlijkheid, zoo heel iels anders op, dan wij hem in het daaglijks leven kennen. Met zijn mooi-voor-'t-tooneel -getimbreerde stem zeide hij zijn ver zon op beschaafden toon. En aan de goede dictie paarde hij oen even juiste actie. De heer Van Gasteren is overal in zijn ScliCLWbarg thuis, ook op 't tooneel. Van de verdere spelers beviel ons het best de markies D Ai- quilles, die inderdaad aan een gees- tigen Franschman met sie'rlijk-vlotte spraak deed denken. Dat spreken liet overigens, bij de tooneelisten als bij de speelsters, wel te wenschen over. Benalve Fingall en nog eenigen I vestigden de Schotsche krijgers geen gunstige reputatie, wat hun stenige j luid en uitspraak betreft. De Prins zelf had de klank-fout van de heldere a's een vrij-leelijke ao te maken. Vooral in de korte scène met lady Fingall op 't voortooneel in liet i tweede bedrijf deed dit onaangenaam De dames beschikken zeker over welluidender stemmen, maar toch is ook bij haar met de uitspraak niet alles in 't Teine. Mary hud het te kwaad met de consonanten, vooral de r en soms de 1. Ook lady Fingall was niet geheel-vrij van spraak-zon- den. i Overigens hebben we voor deze bei de dames niets dan lof. Vooral Mary speelde 't zich opofferende bedelkind voortreffelijk. Houding en gebaar wa ren zeer natuurlijk en juist Ook lady Fingall gaf spel van goede kwaliteit. Deze damés en Angus maakten het derde bedrijf tot 'een der besten. De regie viel te roemen. Een heel goed in-scène-gezet gedeelte was het tweede bedrijf met zijn goede décors en schilderachtige personen groepen. Bij een latere opvoering van dit stuk ka"n 't geheel wat vlotter, de dia logen wat meer pakkender en 't con tact tusschen spelers en souffleur als diens hulp toch noodig is wat sneller plaats hebben. Het scheen, of er in oogenblikken van geheugenbe proeving nu-en-dan misverstand was tusschen de spelers en den on misba ren man in 't hokje. Lady Dora Fingall en Mary kregen bloemen. AD INTERIM. DE NIEUWE ADJUNCT-HOOFD INSPECTEUR. Door den Burgemeester is benoemd 1 tot adjunct-hoofdinspecteur van poli tie, in de vacature ontstaan door de j benoeming van den heer Van Dam tot commissaris van politie te Bergem- op-Zoom, de adjunct-inspecteur, dienstdoend inspecteur C. C. L. Dok- tor. Dit is zeker een mooie promotie voor den heer Dokter, die feitelijk nog met in het inspecteurskorps was opgenomen. De heer Dokter werd op 17 Juli 1902 aangesteld als klerk bij de politie hier ter stede. Op 1 Januari 1905 trad hij in functie als adjunct-inspecteur er werd eenige jaren geleden, toen door de benoeming van een inspec- i teur-van-recherche een inspecteur onttrokken werd aan den actieven dienst, aangewezen, om als dienst- doend-inspccteur op te treden. Staalwaterbronnen. In de gisteren gehouden vergade ring van «ie Maatschappij tot exploi- tatie van Staalw&ter bronnen. werd Jhr. Mr. F. W. van Styrum als com missaris herkozen. DE 1-HBI-VJERING. Aan de betooging onder de leuze „Algemeen Kiesrecht on \v ett. 8-uren-1 dag", zullen de volgende vereenigin- gen deelnemen H. A. S., Alg. Ned. Metaalbew. Bond, Alg. Ned. Typ. Bond. S. D: A. P., Ned. Bond v. Gemeente-werklie den, Timmerlieden-vereen D E. V Ccop. Verbruiksvereeu. „Vooruit gang, Zangvereen. „De stem «les volks", Alg. Bond v. Kantoor- en Han delsbedienden, Int. Sigarenmakers- bond, Bond v. Land- en Zuivelbewer- kers, Alg. Bond van llakkors en Ca- caobewerkers, Alg. Ned. Dienstboden-1 bond. Bond van Meubelmakers, Be hangers en aanverw. v akken. Centra- le Bond van Bouwvakarbeiders, Alg. Ned. Stucadoorsbond, Soc.-Dein. Vrouwenclub te Schoten, Ned. Ver. tot j ofsch. v. alcoh. dranken. S. D. A. P., afd. Schoten, Tponeelvereen. „Voor uitgang" en twee muziekverenigin gen. Maandag 1 Mei, om acht uur des avonds, wordt de optocht opgesteld op de Groote Markt, vanwaar hij om half negen vertrekt, gaande door de Smedestraat, Kruisstraat. Kruisweg,, Stationsplein, Jansweg, Viaduct aan den Jansweg, Kennenierplein. Kenne- merbrug, Schoterweg, Gen. Cronjé- straat, Julianapark, Soendastraat, Ja- vastraat, Dr. Leydsslraat, Bloem fon teinstraat Reitzstraat, Tugelastraat, Pretoriaplein, Colensostraat, Olivier- straat, Paul Krugerstraat, Schoterweg naar het Kennenierplein, waar de stoet ontbonden wordt. JONGE VRIJZINNIGEN. Voor de leden der J nge Vrijzinni gen Propagandaclub „Haarlem" sprak Vrijdagavond in een der bovenzaal tjes van de Sociëteit „Vereeniging" de heer W. Meerwaldt, leeraar Sn de eco nomie te Amsterdam, over ..Bescher ming en Vrijhandel". Nadat de heer De Kanter den aanwezigen het wel kom had toegeroepen ving de spr. van den avond aan met on to merken, dat hij uit de rijk© stof betrekkelijk het te behandelen onderwerp een keu ze had moeten doen spr. zou zich beperken tot een ecouou.isch-geschied- kundige* mieenzetting der beide prin cipes: protectie of vrijhandel. In de eerste plaats gaf spr vele bijzonder heden over de middeneeuwsche be schermende uijverheidspoiitick der steden en voerde in verband daarmee aan het stapelrecht, de prijszetting, de tolpohtiek, de beden en den Hanze- bond. In de 15e eeuw was men in Ne derland vrij-liandelsgezind, ten aan- zien van buitenlanders, zij 't ook, dat een zeker egoïsme aan die gezindheid ten grondslag lag. Wanneer do stads-1 politiek in de hoogere eenheid van het nationalisme overgaat, komen ve le nieuwe stelsels en begrippen op den voorgrond. Spr. beschouwde korte lings, het mercantilistisch stelsel, het fysiocratisme, het bekende „laisser faire, laisser passer", het cosmopoli- tische stelsel der natuurlijke vrijheid van Adam Smith. Na 1870 vinden we in heel Europa het protectionisme ge huldigd, behalve in Engeïand en in Nederland. Engeland is nu juist weer den dans ontsprongen in Nederland zijn dc lariefwetten ter behandeling Ingo- komen. U\ er die wetten sprak do lieer Meer waldt teD slotte zijn oordeel uit. Het luidde onmmstig. Duur brood en duur leder zei spr. zullen de wetten brengen. Tegenstanders zullen zijn z:], die geen vrienden van indirecte belastingen zijn. Aan 't eind zijner doorwrochte rede oogsite spr. een luid applaus. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik ge maakt „HOSANNA". De uitvoering gisterenavond 'door de Chr. Zangvereeniglng „Hosahna", dir. Mr. J. Riphagen, mag, dunkt ons, een aanmoediging zijn voor de bier op te richten Chr. Oratorium- Vereeniging, wij mogen die zeker als de beste van Hosanna aanmerken. Toch moet hel koor voor een be staande Oratorium-vereeniging nog goed versterkt en het mannenkoor door mooie stemmen aangevuld wor den, daar Hosanna maar over enkele goede mannenstemmen beschikt. Het vrouwenkoor was gisteravond dan ook in vergelijking van dat der mannen, behoudens een enkelen onze- keren inzet, veel beter gedisponeerd en veel mooier van klank. Deze aanmerkingen strekken alleen in het belang van de op te richten Oratoriumvereeniging. Hosanna had met het Lied van de Klok van Romberg geen moeilijke taak op zich genomen. Het werk is qua kunst niet hoog te roemen en de solisten treden meer naar voren om hun liedjes te zingen, dan om eens mooie kunst le vertolken. Die üeljes werden evenwel door mej. Joh. van de Linde te Amsterdam als sopraun- soliste zeer mooi gezongen. Ook de heeren Carel Phiippeau, tenor, al hier, en Krul, bas, Overveen lieten aan hun solo-partijen alle recht we dervaren. Laatstgenoemde kon ons, wellicht ook door de onbelangrijkheid zijner partij, evenwel met teu volle voldoen. Voor een „meester" hadden wij gaar-j ne een forscher bas gehoord. De uitvoering van het Lohgesang van Mendelssohn was dan ook der concertzaal der Vereeniging meer waardig. Dit oratorium dat wij al zoo vel© malen hoorden van goede en minder goede vereeni gingen, genoot door Ho sanna een uitnemende vertolking. Haarlemsch Muziekkorps ga de uit nemend uitgevoerde Symphonic, waarvoor het een warme ovatie van het talrijke publiek had In ontvangst to nemen. Het koor zette frisch in en het maakte dadelijk een zeer aangena- men indruk, die dames en heeren zoo vol vuur hun partij te hooren zin gen. En toen mej. v. d. Linde inzette met „Lobe den Herrn, nieiue Seelo", etc., kwam men onder de bekoring van Meudelssohns heerlijk mooie mu ziek. Doch deh vertolker van dit alles was toch eigenlijk de dirigent, do heer Riphagen. Deze jonge zeer bekwame aanvoer der toonde het werk geheel machtig te zijn en dirigeerde voortreffelijk. Vele drigenten willen nog wel eens alleen maar de maat slaan er zijn er helaas velen die ook dit zelfs nog niet kunnen doch de heer Ripha gen bleek de partituur liaast van bui ten te kennen en gaf alles uitstekend aan. Het is maar erg Jammer, dat dit dc luatsle maal was, dat de heer Rip hagen zijn koor dirigeerde. Naar wij vernamen, zal hij wegens andore bezigheden moeten bedanken. Het duet voor 2 sopranen mevr. Juliusde Vogel zong de 2e sopraan was een zeer gelukkig moment en de heer Phiippeau had in dit werk gelegenheid wederom zijn artistieke gaven als zanger te toonen. Het orkest deed zijn goede hoeda nigheden bewonderen. Het was een mooie avond, een groot succes vooral voor den dirigent Mr. Riphagen. K. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij B Stevens, L. Lakenstraat 17. een medaille. Het bureau van politie, een gummi bal. Ch. A. Martin. Gen. JoubertsLraat 72 ccn knipmes. H Flaswinkel, Jansslraat 45, een i ij- wielpomp. M. Verzij lbergen, Sehneevoogtslr. 12 rood, een broche. C. van Heem?. Brouwersvaart 146, een gummibal. II. Overbeek, Donkere Begijnehof 2 rood, een Hulpbankboekje. J E. Veninga, Kritziugerstraat 5, Schoten, een stuk ijzer van een tuin hek. A. Dekker, Oranjestraat 57, een ceintuur. A. L. van Ooijen, Rustenburgerluun 13. een rozenkrans. Het bureau van politie, een ring met C sleutels. ExamensL. O. Haarlem, 28 April. Geslaagd de heeren P. Dankelman, G. J. van Dijk, Haarlem; H. J. E Dekker, Helde.-; A. A. L. van den Hoeven van Goe deren. Leiden. Meubelkunst. In de etalage van de firma A. E. Nieuwenhof aan den Jansweg is ge ëxposeerd een saloh-ameubclement, dut door zijn sierlijkheid" de aandacht trekt. Het is gemaakt van Cuba-ma- honiehout en is o.a. versierd met eb benhout en snijwerk. Het geheel is een mooi stuk Hol- landsche ainbachtskunst. Uit de Omstreken ZANDVOORT. MAATSCHAPPIJ „NOORD-ZEEBAD ZANDVOORT" (IIÖTEL GROOT BADHUIS). In de gisteren gehouden buitenge wone algeineene vergadering van aandeelhouders dezer maatschappij werden de door liet bestuur voorge stelde wijzigingen van de statuten met algemeene stemmen aangenomen De vervolgens gehouden gewone jaarlijksche vergadering van aan deelhouders keurde de balans en de winst- en verhes-rekeniug eveneens met algetneehe stemmen goed. Besloten werd om, na ruime af schrijvingen, een dividend van 5 ui tte keeren en f 507 op nieuwe reke ning over te brengen. Tevens werd op de meest eervol- le wijze aan den heer C. Trier ontslag en décharge als directeur der ven nootschap verleend, en deze heer ver volgens, bij acclamatie, tot gedele geerde van den Raad van Commissa rissen gekozen. Tot directeuren werden benoemd de heoïcn J. W. Stom en N. J. Guu- thers die beiden reeds van het begin der expolitatie af aan het Groot-Bad huis verbonden waren. Als commissaris werd herkozen do heer mr. G. A. P. M. van der Aa. LISSE. Damclub. Dinsdag, 2 Mei a.s., des avonds tea 8 uur, zal in de zaal van den lieer J. Theisen Vierkant t© Lisse, de op- ri ch t ings-vergader i n g plaats heb ben van de damclub aldaar. HAARLEMMERMEER. Mond- en Klauwzeer. Deze ziekte breidt zich. voorname lijk aan den Spieringweg c:i gekg> :i binnen den afgesloten kring, meerei meer uit. De toegangswegen tot do besmette boerderijen zijn nu over een zekere lengte met een laag kalk lv- •dekt. welke van tijd tot tijd besproeid wordt met een creolin-oploesing. Nie- I mand kan nu on of van het erf ko- 1 men. zonder die kalk te passeeren. Het verspreiden van de besmetting door hen, die noodzakelijk op het be smette erf moeten zijn. schijnt door de kal klaag uitstekend bestreden te kunnen worden. Tot op heden was hot evenwel in deze gemeente iets nieuws bij het nemen van maatrege len tegen de besmettelijke veeziekte. OVERVEEN. Door twee Haarlemsche jongens van 9 en 7 jasr, zijn op de schietbanen 80

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1