NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. BON 28e Jaargang. No. S54Q Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 2 MEI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden» Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 AHaarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer /0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom oer Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiên van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door NederlandL|.*Jb50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Oen™s"eerde zönTgTbM, 'voor Haarlem' j 037* Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiên en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78. Amsterdam. Telephoon interc. 6229 dit nummer bestaat UIT acht bladzijden. eerste blad. Prinses Juliana met haar speelgoed. Maandag hadden wij twee clichés van portretten van Prinses Juliana. Een daarvan is voor courantend'ruk evenwel minder geschikt, rood at wtj daarvan afdrukken gemaakt hebben op beter papier en die kosteloos verkrijgbaar stellen voor geabonneer- den, die er een aan ons Bureau Groo te Houtstraat 53 willen komen a f- halen. Toezending, in welken vorm dan ook, kan niet geschieden. Elke geabonneerde kan één exem plaar verkrijgen tegen afgifte van onderstaanden Bon. voor één Portret van PRINSES JULIANA met haar Speelgoed. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Geheimzinnige Holbewoners" ln de rubriek Om Ons Heen. De yergiitlgingszaak ln de Nieuwe Meer. De instructie in de vergiftigings zaak in de Nieuwe Meer wordt bij kans eiken dag voortgezet. Merkwaar dig is, dat blijkbaar zoo velen, die belangrijke aanwijzingen in deze zaak zouden kunnen geven, zich door om standigheden daarvan laten terug houden. Museum van Kunstnijver- heid. Het Museum van Kunstnijverheid werd gedurende de maand April be zocht door 785 belangstellenden, uit de aan het Museum verbonden boeke rij werden 194 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden. De aan het Museurn verbonden Bchool voor Kunstnijverheid werd ge durende de afgeloopen maand bezocht door 142 vrouwelijke en mannelijke leerlingen. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij A. Leuven. Zijlweg <9 (Overveen), een rozenkrans. J. Jansen Schmidt, Rijksstraatweg (Schoten), een gouden ring. J. Wassenberg, Zuid-Polderstraat 113, een lorgnet. Ch. Somers, Kinderhuissingel 42, een gouden broche. R. Visse. Tuinstraat la. een bosch- faisant. C. Baas. VVilhelminastraat 50, een zilveren horloge. A. de Vos. Eendrachtstraat 83. een handr"hoen. HetBrongebouw. In den Concertgids van het Bronge bouw wordt reeds oen voorloopige lijst van een vijftal abonnementscon certen in de maanden Mei en Juni ge publiceerd. De volledige lijst voor den zomer verschijnt eerst na ontvangst van het antwoord van B. en W. op de aanvraag tot het houden van den Jar- din Féerlque in dezen zomer. Vermist. Door de moeder is aangifte gedaan, dat 't achttienjarige meisje H. v. W.. strijkster, uit hare woning ln de Frans Halsstraat, wordt vermist. Gev aarlij ke aardigheid. De 15-jarige loopjongen W. V. legde sciierpe patronen op de rails der elec- trische tram, op Jansweg en Scholer- singel. De politie snapte hem en "t Jongemensch kreeg een proces-ver- Geloof en geboortegrond. Dit tooneelwerk van Schönherr (Glaube und Heimat) wordt de vol gende week in den Haarlemschen Schouwburg gegeven door de Kon. Vereen. Het Nedorlandsch Tooneel. JULLANAFEEST IN HET AM- STERDAMSCH KWARTIER. Heden vierden de tenderen uit het zoogenaamde Amsterdamsche kwar tier hun Prinsessedag. Vanmorgen om negeln uur begon die al met een ommegang door het kwartier Een alleraardigst schouwspel gaf die kinderstoet. Van ver al was de muziek te hooren en de geheele buurt liep leeg om te zien het kleurige, fleu rige bewegende lint, dat praat en zingt, en welks eenheidj es stralen van geluk om den mooién dag. Duit- scho muzikanten stapten voorop, het gansche kwartier in geestdrift bren gend door de luid-klinkende wijzen, die zij samen voortbrachten. En de kinderen zelf waren omstrikt en om- lint door rood-wit-blauwe sjerpen, en oranje waren de vlaggen, die hoog-op klapperden in 't zuchtje dat langs de vroolijke gezichten gleed. In den stoet waren verschillende groepjes, die voor het huldeteeken, dat zij mee voerden, zeker wel heel wat uurtjes in stagen arbeid hebben doorge bracht. Zoo was er een alleraardigst schild van oranje vloeipapier, losjes met het soepele goedje omstrikt, dat grotjes en holen-vormde van diep- orange, en hei-kleurend aftiutte te gen t gxoezel-grauw der straatkeien en *t schittergrijs van de overwolkte lucht, waarachter zich de helle Mei zon vermoeden het. Midden in dat oranje wonder was aangebracht Ju lianas eerste portretje, en 't deed er kinderlijk-lief, zoo omgeven van de aloude en geliefde kleur. Dan trok de bewonderende aan dacht een zegekar op een gewoon vat, maar gepenseeld eh omvlochten, en overhuifd met groen en slingers, dat het een rollend burohtje leek. Een groep Zigeunertjes, aange voerd door 'n kranig-parmantig ke reltje Ln blauw-fluweelen buis, dat onder zijn bonbbedoekt volkje maar wat goed de orde wist te houden, ontlokte den kijkers en vooral de kijkstens, ontelbare „Wat-liefs" en „Jonges, wat-aardig-e". Heel mooi was ook een zwaan-van-vloeipapieï, die kunstig gevormd was rond een driewielertje, dat toch anders aller minst den zwanevorm heeft Trotsch bewoog het dier den kop, en de klei ne jongen, die den oranje-gesnebden vogel mende, deed als een Lohengrin, luid-op zingend van de trouw, die el ke „vaderlandsche jongen" aan „Ko ningin en Vaderland" betoonen moet. Enkele Spaarnstedalijke agenten zorgden voor de orde en eendracht, maar noodig was die geuniformde hulp niet: alles verliep olmaakt, dank zij de leiders van dit aardige feest, dank zij ook de houding der buurtbewoners, die het den kinderen nergens last g maakten, alleen maar keken en lachten en waardeerden en bewonderden, blij voor zich zelf en blij voor hun kinderen voor dezen dag van oranje-jubel en zonnige vreugd. Het gansche kwartiór trok 'de kin derstoet door, en toen ging het na dat eerst de inwendige mensch eens versterkt was naar het feestterrein, dat er gezellig uitzag. Een draaimolen wus zoowaar aan wezig: 't leek wel karmis toen die te draaien begon, maar tooneelen, zoo als de cehte kermis ons wel te zien geeft, kwamen gansch niet voor. Met allerlei spelletjes werden de straal- oogende kleinen bezig gehouden. De jongens vermaakten zich met mast- kiimmen, zakloopen, tonkruien en harloopen met hindernissen. De meiskes deden het wat kalmer aan, maar de pret over touwtrekken, broodjes-happen, schijfsteken en bal- overb'rengeh was er waarlijk niet minder om. Muziek Joelde telkenmale in volle klankenuitschatering over Prinsesje's jaardag over het terrein, maar het juichen en jubelen over stemden bijna het koper. Vanavond heeft 'n gelampionneerde optocht met muziek plaats. Een con cert op het verlichte feestterrein zal deze alleraardigste viering besluiten. Als het befaamde Oranjezonnel je nu maar zijn traditie getrouw blijft! H. A. S. Door den voorx. van het Haarl. Ar beiders Secretariaat, dan hoer Poppe. werd Zondag ter gelegenheid van de opening van net Meifeest, meegedeeld, dat dit je.ar het ledental van het H. A. S. met 15 pCt. was toogenohiön. 1-MEI-BETOOGING. Hierover echriift men ons nog (zie ook Tweede Blad) De demonstratie van de S. D. A. P. is gisterenavond niet erg kalm ln haar werk gegaan. Het 50-tai poiilie- iniumen, dat zich rondom den stoet bevond, had handen vol werk, om de betoogers tegen het publiek te be schermen, zoodat dan ook, toon de Haarlemsche politie op de grens der gemeente Schoten achterbleef, de be toogers net hard te verantwoorden kregen. Gillen, fluiten, enpaar- deniiiest waren daar niet van de lucht, en het publiek begon zoo te duwen, dat het eindelijk looppas weid en de betoogers blijde waren, dat zij weer onder de bescherming van de Haarleoiscke politie kwamen, die bij de grens weer stond te wach ten. Met tegenrin en afkeer hebben wij gelezen, hoe de 1 Mei-optocht gisteren is gehinderd en uitgejouwd ver- scbillende berichten in dil blad gewa gen daarvan als om strijd. Zelfs neelt men Zicb met ontzien, de vlag der drankneotrijders te vermeien en uen drager te cuuan. Wij Houden de bewering in een ingezonden stukje, dat de kwajon gens daartoe door volwassenen zou den zyn aangehitst, voor onjuist geen onzer Hencütên bevestigt inzen ders meemng. klaar ook zonder dat achten wij het gebeurae Hoogst aikeurenswaai- ciig en de daders zeer laakbaar. EEN ERNSTIGE AANRIJDING. Zooais we Maandagavond reeds op ons aankondigmgeu-burd meldden, is gisterenmiddag' een eriisug ongeluk gebeurd on <ie lijn der b. 3. M. lus- schan lioifweg en Haarlem. De toedracht der zaak was de vol gende Een zestal jongens, waarbij ook de zesjarige Wilhelmus Nelis uil Halfweg, speelden nabij de Vmken- brug, to ruim drie uur 'a middags, toen een tram der E. 3. M. uil de richting Haarlem naderde. De kleine Wilhelmus had de tram blijkbaar niet zien aunkomen, en spromr op de rails, toen die al vlakbij was, zoodat een botsing niet meer verhinderd kon wor den. De jongen kreeg een hevigen slag van een der buffers, en werd door den schok met het hoofd voor over in de sloot naast den weg ge worpen Natuurlijk stopte de tram onmiddellijk, en hel personeel was da- uelijk bij de hond om den getroffen knaap op t droge te 'halen, liij bleek ernst - gekwetst aan het hoofd, en werd met de eerstvolgende tram, die r.aar Haarlem ging, daarheen ge bracht-, en verder naar tiet St, Elisa beth's gasthuis verv ---1 Het laatste bericht, dat we van daar ontvingen, meldde, dut de toestand van den jongen zorgelijk is. Gunning. Door dan architect J. H. Welsenaar is de verbouwing van perceel no. 4 aan de Lange Heerenati aa». opgedra gen aan J. Lauw en E. J. Lubbers. Een ruzietje. Tusschen een koopman en een koop mansvrouw was Maandagmiddag om streeks 5 uur op de Botermarkt een ruzietje ontstaan, ln het heetst van den strijd bleef de vrouw plotseling als verstijfd op haar stoel zitten, waarschijnlijk uit drift getroffen door een toeval, Eenige mannen droegen haar in een ojjenstaand pakhuis. In- tusschen "ing de koopman rustig voort met het inpakken van zijn koop waar. HINDERWET. B. en W. van Haarlem maken be kend dat bij hunno beschikking van 25 April jl. aan den directeur van het Haarlemsch Medico Mechanisch Zander- en Röntgentinstituut vergun ning is verleend tot uitbreiding van die inrichting in het perceel aan den Kleinen Houtweg no. 31, door vervan ging van den bestaanden electromotor van 3 P K. door eenen electromotor van 3 1/2 P. K. B en W. van Haarlem maken be kend dat bij hunne beschikking van 25 April jl. aan Gebrs. N. N. en F J- Kimman vergunning ls verleend tot uitbreiding van de wagenmakerij en smederij in het perceel aan dón Wa genweg na 3, door bijplaatsing Yan een electromotor van 10 P. K., eene draaibank, eene boormachine, eon en slijpsteen en een freesmacliiiie. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FA BRIEKEN TE HAARLEM. Aan de ons heden gezonden gedruk te verslagen van eenige vergaderin gen dezer Kamer ontleen en we: Ter tafel kwamen do rapporten der verschillende commlsslên ln zake het Jaarverslatr der Kamer over 1910. Conform die rapporten iol het ver slag opgemaakt en vastgesteld wor- den- Ingekomen was een schrijven van het verbond van vereenlsnngen van sigarenfabrikanten in Nederland, d.d. 7 Aprilmet toezending van ecu af druk van zijn aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht adres, houdende bezwaren tegen het aan die Vergadering Ingediend wetsontwerp „Tabaksbelasting", met verzoek dit ontwerp in studie te nemen en ook dezerzijds aan de Tweede Kamer te berichten, dat de voorgestelde wet bij aannemin- de nijverheid aanzienlijk zal schaden. Besloten werd dit adres om prae- udvies te stellen m huuden vun de Commissie voor kleinhandel en win kelnering. ln handen dezer commissie werd ook gesteld een brief van den Burge meester van Haarlem d.d. 18 April, waarbij het gevoelen der Kamer wordt gevraagd omtrent een daarbij gevoeg de ontwerp-verordeaing omtrent de wijze van verkoop, bewaring en ver voer van petroleum, benzine, aether of andere soortgelijke lichl-ontvlambare stoffen. De voordracht voor de benoeming van secretaris der Kamer bestond uit de heeren J. Gerritsz. L. Rempt, J. D. Rutgers van der Loeif. Mr. L. J. van Toulon v. d. Koog, en Mr. F. W. 11. \Y ttw&all vaipnanetisch gesteld), uit welke voordracht na gehouden* stem ming, zooais bekend is, benoemd werd de lieer J. Gerritsz. De voorzitter sprak een woord van afscheid tot den heer Petri, die gedu rende een reeks van -15 jaren met groote toewijding het secretariaat der Kamer bad waargenomen. Spreker wist de tolk te zijn van alle leden, als hij den heer Petri dankte voor den ijver en goede zorgen steeds in zijn betrekking betoond en in 't bijzonder wees spreker ook op de aangename samenwerking ,die steeds tusschen hem en den secretaris bestaan heeft Hij wenschte den heer Petri nog vele gelukkige iaren toe. De heer Petri dankte den voorzitter eu de leden voor hun gevoelens, en voor de vriendschappelijke sumenwer king steeds van hen ondervonden. Christ. Geref. Kerk. Aangenomen is het beroep naar Haarlem door J. W. Geels, te 's-Gra- veudeeL Heeft deklacht geholpen? Men is begonnen met het zoo veel besproken stuk open grond in de Iten- nomerstraat, dat een doorn in het oog der omwonenden is. van gemeentewe ge te bestraten en op te knappen. iZie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. „Bloemendaal Vooruit" Bij informatie vernamen we nader, dat de Donderdag l.L opger.cbte ven eeniging „Bloemendaal Vooruit" ten doel heeft de belangen van den mid denstand voor te staan waaruit voortvloeit dat men zal streven naar bevordering van het vreemdelingen verkeer. Allerminst is men van plan hierbij de reeds bestaande vereenl- ging „Bloemendaals Bloei" ook maar eerügszins togen te werken. Integendeel maar men is vah meening, dat voor het vreemdelingen verkeer le Bloemendaal moer moet worden gedaan dan thans geschiedt. L>e hoop wordit gekoesterd, dat met Bloemendaals Bloei eendrachtelijk zal kunnen worden samengewerkt, terwijl men in de toekomst een mo gelijke fusie van beide vereenigingen gaarne zou zien. HEEMSTEDE. HEEMSTEDE'S VEERBOOT. Zondag heeft de boot haar eersten bocht over het Zuider Bulten Spaarne gemaakt, en thans is zij voor den ge- regelden dienst in gebruik gesteld Do zen morgen bebbeu we ons eens laten voorzetten, 't Was niet druk. toen we het Haarlemmerhoulpars door naai den Spaarne-oever stapten. De veer man had zijn vaartuig gemeerd en st ipte den oever op en neer. ecu beet je verveeld, naar 't scheen, nu er zoo weinig passagiers waren. „Zoo in den morgen zijn er nooit veel menschen" vertelde hij, toen Wi» onzen wensch om den anderen oever te bereiken hadden te kennen gegeven, en een praat,e over de wei nige drukte maakten. „Op andore tij den, als de menschen van en naar hun werk gaan. kan de boot wel voller zijn." „Is 1 hier wel de meest geschikte j plaats 7" ,,Ja zeker, ze ligt luist du ar, waar alle wegen van 't ^larlemmerhout- park zoo ongeveer samenkomen. Komt men uit Haarlem en loopt men den Heythuijzerweg af. dan staat men er dadelijk voor, wat ook een heel voor deel is. Wat den anderen kant betreft, het punt in Schalkwijk, waar de boot aankomt, ligt dicht bij het slachthuis en andere gebouwen waar de men schen veel heengaan." Intosschon waren we midden ln 't Spaarne eekomen. waar een nogal sterke golfslag stond. Het vaartuig lag stevig op het water, schommelde wei nig, en de voerman hanteerde 'de rie men op een wijze, die groote oefening deed vermoeden, 't Bootje ls kurk droog van binnen, en de „voorste ven" is voorzien van een onihekt plan kier, dat ineikkarren en fietsen ten gemakkelijke gelegenheid geeft zich van den vasten wal in het vaartuig te begeven. Een hekje is rond hel eehoo- le scheepje aankebracht, zoodat de kans van overboord-vallen al héél, héél is. Alleen dient men op zijn hoed of pet te passen over hel water wil nog wel eens een verrader lijk windstoot je waaien. „Op welke tijden vaart de boot ,,'s Morgens om acht uur beginnen we. en 's avonds om een uur of zeven leggen we de riemen er bij neer. Na dien tijd gaan de menschen toch niet meer 't water over. Een kranig uitgevoerde manoeuvre bracht ons niet den plankier-kant naar den wal. en toen we 'i scheepje \erluten hadden, stond daar aan den andereu oever weer een passagier. De overtocht duurt 3 minuten onge veer. Gemoedelijk, eenvoudig, is dit veer, en practisch en „in eou lang ge voelde behoefte voorziend ia het ze ker ook. BENNEBROEK. De gisteren gehouden veiling van de bollen, toebehooreride aan de heeren M. J. Roozen. J. F Ueijdon en J, C van der Laan en de R. K. kerk. liep vlug van stapel, terwijl jpoede prijzen werden besteed. BEVERWIJK. Do tuberculose-bloem heeft hier 85 opgebracht. Bovendien is Zondag j.l. door het Kerkelijk Dameskoor in het gebouw der Ned. ITerv. Gemeente een concert gegeven ten behoeve van de tuber culosebestrijding, dat f 70 opbracht. Deze gelden zullen o, m. besteed worden voor het aanschaffen van een ligtent. VELSEN. Dr. A. J. de Sopper, predikant der Ned. Herv. Gem. te Vel sen. beroepen naar Amsterdam, trad Zondagmorgen voor het laatst voor zijn gemeente op, met een predicatie over Ps. 'J4 19. De gemeente zong den beminden en schei denden leeraar Psalm 121 4 toe. (Stand.) ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Fam. Schleicher, Rotterdam. Boule vard de Favauge 9, 5 pers. Fam. Belkega, Amsterdam, Bakker straat 2, 3 ners. Wed. Vethaak. idem, 2de Spoorstr. 5, 2 pers. Fam. Burger, idem, Hoogeweg 84, 4 pers. i\. Schumacher. Haarlem. Haarlem merstraat 6b, 5 pers. Fam. Sarlet. idem, Zandv.laan 43, 4 pers. De verkoop van de Tuberculose- bloem heeft alhier 140 opgebracht. Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin-Moeder heeft gister een bezoek gebracht aan de R. K. wijkver pleging „St. Raphael" te 's-Graven ha- ge en de daaraan verbonden Wllle- brordusschool. MEI-VIERINGEN. In verschillende plaatsen van onB land zijn de Mel-vie-ringen zonder in cidenten verloopen. Onder een enormen toeloop van nieuwsgierigen en belangstellenden, hebben de Amsterdam6Che Bestuur- dersbond en de federatie der S. I). A P., gisteravond de gebruikelijke straatdemonstraUe gehouden. 15 Muziekkorpsen namen tuin den optocht deeL Ook in Den Haag en te Gouda wer den optochten gehouden. KONINKL. BEZOEK AAN UTRECHT. 't Vorstelijk echtpaar neeft de uit- ncodigüig van 't gemeentebestuur anu- vaurd, om dezen zomer een officieel bezoek aan Utrecht te brengen. PEST OP JAVA. De Hbld.-correspondent te Batavia seinde gisteren „Te Soerabaja deden zich twee, te Modjokerto drie gevallen van pest voor." ModJokerto ligt aan den spoorweg van Soerabaja naar Madioen in de re sidentie Soerabaja. Uit dit bericht blijkt weder, dat op- passen de boodschap blijft. INT. TENTOONSTELLING VAN MODERNE KANTOORINRICHTIN GEN EN ADMINISTRATIE. Men meldt ons uit Amsterdam: In een smaakvol paviljoen dat ach ter het Rijksmuseum is verrezen is hedenmiddag in het bijzijn vun talrij ke genoodlgden, waaronder de eere voorzitter Minister A. S. Talma, bur gemeester Roëll en het uitvoerend co mité der Tentoonstelling, de Inter nationale Tentoonstelling van Moder ne Kantoorinrichtingen en Admini stratie geopend. De voorzitter van 't Comité, de heer J. P. Nord Thomson, hield daarbij een toespraak waarin hij het doel der expositie en het stre ven van het Uitvoerend Comité uit eenzette. Spr. herinnerde daarbij aan de vroegere ouderwetsche inrichting der kantoorlokalen. Dit behoort nu voor een groot deel gelukkig tot de geschiedenis. Minis ters, bankiers, groote koopLeden en niet minder handelsfirma's zelfs in zaken van bescheiden omvang, heb ben ingezien, dat de plaats, waar zij minstens een derde gedeelte van hun leven moeten slijten, om den strijd om het bestaan te voeren, een lichte ruime, aangename omgeving moet zijn, om hoofd en blik helder te hou den. De evolutie van het „duffe kantooi* heeft ook een ommekeer ln de meubi- leeriug van de lokalen teweegge bracht en niet minder in de wij/o van arbeid, zooals het voeren der correspondentie en administratie, liet maken van statistieken en het bewa ren van archieven. Waar Engeland, Duitschland en Amerika ons zijn vóór geweest door ons te doen zien, wat door den drang der tijden en omstandigheden door 't menschelijk vernuft bedacht is, om onze dagtaak gemakkelijker te maken en veel grooteren omzet in onze han delszaken te verkrijgen, daar moch ten wij, wifden wij op den naam van een beschaafd volk aanspraak maken, niet achterwege blijven het goede voorbeeld van Londen, Berlijn en Chicago te volgen, en ai zijn wij dan ook n.et het éérste land, d3n staan wij toch nummer vier in de 'rij der beschaafde mogendheden die zij nen burgers een tentoonstelling van Moderne Kantoorinrichtingen en Administratie te aanschouwen zal geven. Men heeft door coöperatie deze ten toonstelling tot stand gebracht, men heeft getracht de risico van niet-sla- gen door zuinig beheer tot een mini mum te beperken, terwijl men bo vendien hoopt dóór eventueels win sten, de ondernemers, dit zijn „de exposanten" in hunne zware financi- eele offers flink tegemoet te komen. Gebroken is met de verouderde cn steeds te kwistige uitdeeling van l>e- kroningen in den vorm van medail les en papieren prentjes. Hier nu is de eerste slap gedaan om dit vicieuse stelsel van Jacht naar- eh handel in medailles te fnui ken. Aan het slot van zijn rede geko men dankte de heer Thomson allen die het Uitvoerend Comité ter zijde stonden bij het organiseeren en in richten der tentoonstelling. Hierbij dankte spr. den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, die nis hoofd van het eereconiité met de le den van het Comité en een groot aan tal andere heeren, den noodigen mo reel en steun schonk, terwijl mede dank werd gebracht aan den referen- dar.e van dit departement, den heer Everwijn, die het Comité steeds met de grootste bereidwilligheid ter zijde stond. Ten slotte verzocht de heer Thom son aan minister Talma de tentoon stelling te openen. Deze daaraan gevolg gevende liield daarbij eveneens een toespraak. SCHAARDAG IN 'T GOOI. Gisteren 1 Mei. de groote Schaardn# in liet GooL De dag, waarop het vo« der erfgooiers tot de Meenten wordl toegelaten. leder weet, hoe de laatste tientallen Jaren deze dag het Gooi ln rep en roe# bracht. Gister is allea evenwel küW verloopen.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1