NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. KONINGIN HELENA 28e Jaargang. No. 8548 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 4 MEI 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: pbr drie maandbni ^an 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlem1.20 J-f,3 Haarlem van 1—5 regels fhelke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 /faf.Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 W- f 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Geïilusfreercf Zondagsblad, 'voor Haarlem* 1 oSH Redactie Administratie: Groole Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave deTVennootschap Lourens~Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. ToTde plaatsing van advertentiën. en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsltiitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht Bij de plechtige opening van het derde nationale VREDESCONGRES, te Baltimore in de Vereenigde Staten gehouden, zei president Taft, dat, volgens zijn meening en velen zul len het o. i. met den ongekroonden koning in 't Verre Westen eens zijn I het sluiten van een arbitrage ver drag tusschon de Vereenigde Staten en Groot-Brittannië een stap zal zijn in de richting van den algemeenen Vrede. Do president verklaarde, dat de Vereenigde Staten niet naar uitbrei ding van hun grondgebied streven en dat trouwens het volk de regeering niet zou veroorloven beslag te leggen op eenig gebied. Dit kan de president van Amerika gemakkelijk zeggen. President Fai- Üères van Frankrijk zal het hein niet zoo gemakkelijk nazeggenDenk maar aan DE AVONTUREN IN MAROKKO, en ge weet genoeg Eindelijk is officieel bericht ontvan gen, dat majoor Brémond met zijn leger in Fez is aangekomen. Hij kwam daar al op 26 April, zoodat de ruchten daarover wel juist waren, het bewuste telegram wordt verze kerd, dat, hij onderweg herhaaldelijk is aangevallen en het soms zwaar te verduren hod. In Fez werdeu de troe pen met groote geestdrift ontvangen. Dat is zoover I Maar daarmee zijn de Marokkaan8che troebelen nog niet overwonnen. De Sultan zit 'nog in Fez opgesloten en zijn oproerigo on derdanen en concurrenten voor den troon 1 belegeren hem nog. Dat liet legertje van majoor Brémond nu in Fez is, beteekent alleen, dat de strijders voor den Sultan tot 4000 man gestegen zijn en dat het, leven der Europeanen in de bedreigde stad tegen de oproerige stammen be schermd zal worden. Het eind der Fransdie bemoeiingen moet evenwel zijn, dat de oppermacht van den Sultan bevestigd en de orde in het Moorenland hersteld wordt Om dat te bereiken is nog heel wat noodig Nu seinde Brémond De rust en het vertrouwen zijn te Fez teruggekeerd, hoewel buiteu do stad nog volslagen anarchie heerscht. De Franschen hebben dan ook, zoo als bekend is, nog een vliegende co lonne uitgezonden, om de zaakjes in Fez recht te zetten. De militairen zijn op marsch waar ze nu precies zijn is onbekend. Over de colonne wordt in de pers de volgende half-ambtelijke mededee- ling gedaan „De vliegende colonne blijft haar oorspronkelijk doel nastreven Fez ontzetten en den Sultan in zijn gezag bevestigen. De vraag is maar, tot hoever dé colonne gaan zal zal zij Fez binnenrukken of moet ze onge veer 30 K.M. buiten de stad blijven staan Tot dusver is er nog geen be slissing genomen alles zal vun de gebeurtenissen afhangen. Overeen komstig de aangegane verplichtingen streeft de Frausche regeeriug ernaar het gezag van den Sultan te handha ven. Zij zal haar houding regelen naai- hetgeen de omstandigheden elschen en niemand kan vooruit zeg gen, wat dit zijn zal. Daarom zou het ook ontijdig zijn reeds thans een antwoord te geven op de nota van de Norddeutscbe Allgeineine Zeitung." Niet alleen do Dultschers, maar ook de Spanjaarden maken zich on gerust over de plannen van Frank rijk. De officieuse „Dlario Universal" schrijft, „dat de interventie van Frankrijk in Marokko een stijgend wantrouwen wekt bij de mogendhe den en vooral in Spanje, dat veront rust wordt door het Fransche optre den in de Spaansche sfeer van in vloed en dat daartegenover niet wer keloos wil blijven." ~in ding is zeker, als Frankrijk ge veroveringspolitiek in Marok- gaat voeren, dan is het leed nog niet te overzien. Maar de diploma ten in Parijs verzekeren plechtig, dat ze geen veroveringsplannen hebben. Laten we dit voorloopig gelooven.... Niet alleen in Marokko, maar op vele plaatsen is het buitengewoon on rustig. DE OPSTAND IN ALBANIë duurt nog altijd voort. Nu wordt weer geseind, dat de Arnauten door de Turken met groote verliezen te Kastrati teruggedreven zijn. Omtrent DE REVOLUTIE IN MEXICO wordt gemeld, dat er in dat land al- gemeene anarchie heerscht Er wor den geweldenarijen en bandieten- streken op de vreemdelingen ge pleegd, behalve in Maderos, waar de wapenstilstand gehandhaafd wordt De opstandige beweging zou zich, naar verluidt, naar de stad Mexico verplaatsen, waar de plaatselijke Jun ta het aftreden in den herfst van Porfirio Diaz als de hoofdvoorwaarde voor het hei-stal van den vrede zou Omtrent de is het nieuws karig. Uit Hongkong wordt bericht, dat de opstand, of schoon hij in de stad Kanton mislukt heet, omdat hij te vroeg is uitgebro ken, zich in het binnenland van Chi na zou uitbreiden. Te Amoy zijn oproerige plakkaten aangeplakt, waarin de bevolking op gehitst wordt en de Chineesche re geering beschuldigd China onder de Europeesche mogendheden te willen verdoelen. Duizenden Chineesche vluchtelingen stroomen Hongkong binnen. De opstandelingen moeten voortreffelijk georganiseerd en gewa md zijn. De opstand schijnt een geweldige beweging te zijn. DE POLITIEKE STRIJD IN ENGELAND is nu weer een beetje verder gevor derd. De voorstanders der denkbeel den van de regeeringspartijen kun nen zich evenwel troosten met de ge dachte langzaam maar zeker i De bespreking van de artikelen an de Veto-wet is gisterenavond in het Lagerhuis ten einde gebracht. Einde lijk is de stroom amendementen door worsteld In den loop dei- langdurige beraad slagingen heeft de regeering zich la ten bewegen tot eenige wijzigingen van mandor belang, die echter de fei telijke bepalingen onveranderd laten. Dit zaakje is nu klaar. Maar.... nu de Iioogerhuis-leden I Het is natuurlijk zeker, dat de Lords de wet verwerpen zullen (wie gaat z n eigeai doodvonnis teekenen maar wat dan Dan.begint de strijd eerst recht cn wordt hij interessant I Stadsnieuws NARCISSEN-CULTUUR. We hebben al verscheidene maleln gelegenheid gehad te wijzen op den grooten vooruitgang van de cultuur der narcissen, o.a. bij de Bloemen tentoonstelling van 1910 en laatst bij de Jubilé-expositie der firma E. H. Krelage en Zn. Vaklieden noemen den vooruitgang verbazend Het aantal nieuwe soor ten, dat elk jaar gewonnen wordt, is belangrijk. Nu hééft de Vereen, voor Bloembollencultuur besloten, om ter bevordering van de cultuur elk Jaar een tentoonstelling te orga- niseeren. Dinsdag en Woensdag heeft deze expositie, die alleen voor leden der vereeniging toegankelijk is, plaats gehad in de beide zalen van de Krooh. Het doel van deze uitstalling van narcissen Is tevens, oin de bloem te veredelen ten voordeele ook van den kweeker. Deze kan nu elk jaar op de tentoonstelling zien, welke soorten de meest aatabevelenswaardige zijn en die votfrtkweeken. Ben flink geial inzendingen zijn naar Haarlem gezonden. Men staat werkelijk verbaasd over dat ontzag lijk groote aantal variëteiten, terwijl de afwisseling toch maar twee din gen kan betreffen, nl. de petalen, dat zijn de buitenste bladen en de oup, het bloemblad-kringetje aan den binnenkant. De firma E. H. Krelage zand bui ten meedinging in een collectie van 96 soorten, meenen we. Dat op „Bloemhof" veel nieuwe soorten ge wonnen worden, bewijst wel 't feit, dat de heer Krelage verleden week 19 nieuwe soorten ter keuring in zond. Daarvan had do heer Krelage een soort naar z*n echtgenoote ge noemd, nl. Mrs. Lizzy Krelage. Deze variëteit was echter niet ter toonstel ling aanwezig. De heer Krelage ver wierf met deze „nieuwe, nieuwere en betere soorten ter opluistering" een gouden medaille. De Naaml. Venn. Van Waveren en Zn. te Hillegom, gaf 56 nieuwe soor ten ter opluistering. Hiervoor wer den een diploma en een zilveren me daille toegekend. Wat de concurree'rende inzendingen betreft, is een prachtige groep van de Gebrs. De Graaff te Leiden bekroond met een diploma en een gouden me daille. Het is een omvangrijke groep van 100 meest nieuwe soorten. Schitte rend-mooie exemplaren zijn er bij. Van de eenvoudige narois met een paar bloembiadkroiison zijn ze er tot de flo'ra-plenus-bloemen, die zoo veel kransen dragen, dal zij op volle rozen gelijken. Prachtige goud-gele soorten zijn er van deze narcis. Ook de heer J. Sogers te Lisse van deze volle bloemen, maar hier in 't blaak wit met zacht-gele harte- bladeren. Deze Nare. ine. plen. Queen of Phoenix verwierf een tuigschrift van verdienste. Een dergelijk certificaat werd ook toegekend aan de volgende inzendin gen: C. J. van Tubergen Jr., Haarlem, vijf getuigschriften nl. voor de vol gende nieuwe verscheidenheden: Nalrc. Icicle met zuiver witte bloe men, waarbij de cup of trompet niet gekarteld is; Nare. Mrs. Cato Hoog, ook wit, maar hier met een mooi ge- kartelden trompet; Nare. King Geo'r- ge V met groote witte petalen en oranje-gerande dtroen-gele cup; Nare. Jacob Maris met witte slippen en lichtgele cup met oranje Tand; Nare. Richard Strauss met zacht-j gele trompet. Mede een getuigschrift verkreeg de hee'r J. T. Rommel te Lisse voor zijn gele, van dubbele oranje-cup narcis. De tentoonstelling werd goed be zocht door kweekers, die de tentoon gestelde bloemen bestudeerden en met elkaar vergeleken. 0.a. kwamen ook cemige Engel - schen, die de Hollandsche cultuur van de narcis blijkbaur zeer bewon derden. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor, het Bur gerlijk Armbestuur te machtigen tot het doen van af- en overschrijvingen op posten der begrooting wegens de Huiszittende Armen en het Stads- Armen- en Ziekenhuis, dienst 1910, tot een bedrag van 723.72 1/2. B. en W. leggen over de reke ning en verantwoording der Stads- Apotheek over het jaar 1910, sluitend met een bedrag van 9773.90, waar onder een subsidie dor gemeente van 4909.29. Bij B. en W. zijn daartegen geen bedenkingen gerezen, weshalve zij, onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand in het bclieer der genieente-financiën, in overweging geven, doze mot goedkeu ring te bekrachtigen. B en W. stellen voor, goed te keu ren de door het bestuur van de afdee- ling „Haarlem" der Noord'-Holland sche Vereeniging „Het Witte Kruis ingediende rekening en verantwoor ding over 1910 en de begrooting voor 1911 van het 2e douche-badhuis. UITSLAG der veiling van het landgoed 't Groot Clooster en de daarbij behoorende Boerderij, gehouden in het Algemeen VerkooplokaS aan de Nieuwe Gracht No. 74, te Haarlem, op Woensdag 3 Mei 1911, des voormiddags 9 1/2 uur, ten overstaan van den Notaris Mr. C. J. Boerlage, te Heemstede. 1. Het landgoed 't Groot Clooster en de daarbij behoorende boeTderij gelegen in de gemeente Heemstede aan den Cloosterweg, de Molenwerfs- laah, de Wipperlaan en het Spaarne, groot 72 H.A., 6 A. 74 c.A. Opgehouden f 185.440. 2. Ten overstaan van den Notaris mr. C. J. Boerlage, 4 perceelen wei land te Heemstede, grenzende aan 't Groot Clooster. Opgehouden f 24075. Gymnastiek. De Christelijke Gymnastiek Veree- niging „Kracht en Vriendschap", di recteur de heer A. J. Meijerïnk, heeft een meisjesafdeeling opgericht. Reeds gaven zich een 30-tal meisjes op. De vereeniging telt nu 100 turnsters en turners. HET TERREIN BIJ DE KENNE- MERSTRAAT. Dezelfde dichter zendt ons ongeveer do volgende ontboezeming Ik zeg u mijn oprechten dank, Dat door het plaatsen van mijn klank. Begin gemaakt is met het werk. Wij allen zien hoe ijzersterk De kracht van Haarlems Dag blad is. Zoodat het goed kan doen gewis. Toch was 't bericht, mijn waarde heer. Niet gansch vertrouwbaar, op mijn eer, De huisheer bracht verbeet'- ring aan, (Dacht zeker zoo mag 't niet meer gaan), Aan dal wat voor de huizen ligt, En hier hebt gij een waar bericht. Wij hopen nu, verheugd en blij, Dat uw bericht de oorzaak zij, Dat de gemeente, groot en sterk. Volvoeren zal 't gowenschte werk, Deez' piek, die menigeen is zat, Een sieraad word' voor onze stad. Al wordt het maar een steenen plein. Wij zouden dubbel dankbaar zijn, De jeugd zat niet in slijk of stof. En de ouders waren vol van lof. 'k lleb wel alleen dit rijm gestuurd, Maar dank krijgt u vau d' heele buurt. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: II. van der Meij, 2e Zuid Polder straat 45, een ceintuur. H. Burgers, Molonsteeg 10, een geel luurige hond. P. van Zeist, Zuid Polderstraat 107 m pet. H. M. Mons, Wagenweg 22, een taschje met inhoud. C. Klomp, Koksteeg 13 rood, een sabelkwast. Redeker, Amsterdamsche straat 21, een portemonnaie met inhoud. J Bakker, K. Heerenstraat 12. een marinemuis. J. van IJk, Roosveldstraat 47, een manchetknoop. P. Backum Pastoor, Pieter Kies- straat 52 rood, een rijwielpomp. T. C. Niephaus, Nassaulaan 27, een armband. L). van Houten, Tuinstraat 1 H. een parasol. J3. van der Velclt, Brouwersvaart 16a, een portefeuille mot inhoud. Roeil, Wilhelmïiiapark 32, een hou ten schopje. F. Mijnders, Teylerstraat 57, een bruine portemonnaie. DE DRANK B ER EIDERS. In aansluiting op ons bericht van jl. Zaterdagavond, waarin wij de ar- be.dsbepaüngen meedeelden, die de Bond van werkers In de Drankindu- strie bij de Spaarnebrouwerij verwor ven heeft, kan worden vermeld, dat ook voor biergeld 1 cent per liter wordt meer gegeven. Voor brousverspersoneel zal zoo spoedig mogelijk een wijziging in loon en arbeidstijd worden inge voerd, terwijl de verlofdagen wille keurig genomen kunnen worden. SCHOOLVERGADERINGEN. Deze quaesüe is door het hoofd bestuur van het Nederlandsch On derwijzers Genootschap in de afdee- lingeu aan de orde gesteld. Als leid- Onze Lachhoek OOK EEN ROL. Iemand wilde zoo gaarne met een comedietroep meespelen, doch het kwam er maar niet van. Ten slotte g de directeur dan toch medelij den. Hij zou een rol hebben. Kan u sterven Ah. meneer, ik heb, enz. enz.... Tjut, tuttut Sterven is niet zoo gemakkelijk. En toch is dat het voornaajnste in uw rol. Maar wat is dan de rol Die van den vader van de heldin. En wat heeft hij te doen Ik zeide het u immers al. Te sterven zes jaar voordat het gordijn voor de eerste acte opgaat. HALEN WAT ER VAN TE HALEN IS. Hij was in Londen geweest en duur. Duur I Kerel, zij hebben mij 16 shillings voor een kamer laten betalen. Dat is werkelijk niet weinig. Maar enfin, je hebt er dan ook zeker voJi geprofiteerd. Natuurlijk, alles wat er van te halen was Dus alle belangrijke punten ge zien Wel nee, jo Zestien shillings n dan nog weer rondloopen! Ik heb au mijn kamer gehaald wat er van te balen was en dus mijn voet nau welijks buiten de deur geliad. draad zijn daarbij eenige Vragen ge geven, waarvan de eerste: Moeten de besluiten der schoolver gadering uws inziens bindende krocht hebben, of weuscht ge de mo gelijkheid te zien geopend, dat hoo- ge'r beroep kan worden aangetee- bend. 2o. Indien hooger beroep wordt toe gestaan zijt ge dan voor uitsluitend boroepsrecht van het hoofd der school, of wehscht ge het te zien toe gekend aan hoofden, onderwijzers en onderwijzeressen. Verder of een minderheid of elk onderwijzer afzonderlijk dat recht van be'roep zal hebben, e<n of daarbij ook beperkingen dienen gemaakt. „KUNST ZIJ ONS DOEL" Woensdag j.l. hield het Teeken college zijn Aprilve'rgadering. Het jaarverslag berichtte den al gemeenen toestand der Vereeniging als vooruitgaande; op 1 September 1911 zal zij haar negentig-jarig be staan kunnen berdenken. Van het ledental nam speciaal dat der kunstlievende leden beduidend toe. De teekenoefeningen op de Waag werden met lust gevolgd. Van de vijf kunstbeschouwingen in 19101911 gehouden viel aan de drie laatsten een bijzonder druk bezoek ten deel. Voor de verloting onder de kunst- lievende leden werden acht werken aangekocht. Een advertentie in het vorig nummer vermeldt op welke nummers zij vielen. De volgende week zullen de Kerken zijn geëxposeerd bij den kunsthan del F. Droste, Gr. Houstruat FEUILLETON door Morlce Gerard. 43) Wij ziin van plan straks uaar de „Enchantress" te gaan, zei Kulya, om persoonlijk naar den welstand van Prins v. Helmburg-Wallen te verne men. Hij schijnt zich heel moedig ge houden te hebben Even onbezonnen als dapper, ver onderstel ik. zei nu Prins Alexander. Dergelijke dingen doet men in een opwelling, en als wij er later over na denken, als er een later is dan tref fen zij ons dikwijls als dwaas. Ten minste, die ervaring heb ik. als ik eens iets dergelijks gedaan heb, niet dat zooiets dikwijls voorkomt. Ik denk dat het kind even gemakkelijk gered *ou hebben kunnen worden, c© een an dere wijze. Uw Hoogheid was er niet bij, zei de Koningin. Ik wel. Ik ben het intus- schen niet met u eens, dat het op een andere manier had kunnen geschie den. De Prins boog met een veelzeggend dat respect voor de getuige nis en opinie vfyi Ilare Majesteit uit drukte en tegelijkertijd bet zorgvul dige behoud van zijn eigen conclusies. In elk geval, mevrouw, zei hij, was de Prins van Helmbuxg-Wallen gelukkig, dat hem de gelegenheid ge geven werd tot deze moedige daad. Dat Uwe Majesteit haar bijwponde zou lederen man, die geen lafaard was, wel de kracht hebben gegeven om zijn leven te wogen. Ik ben bang, dat uw beleefdheid te ver goat e>n dat aan mijn tegen woordigheid zoo'n invloed niet mag worden toegeschreven. Ik ben volko men overtuigd, dat Prins Maurits mijn tegenwoordigheid geheel verge ten was. Hij zag alleen de zinkende stoomboot en don Jongen. Er was geen tijd voor kalme overwegingen. Toch, zei dc Prins, met een vast houdendheid, die don gezant hinder de, kan ik mij niet voorstellen, dat iemand de nabijheid van Uwe Slajes- teit geheel zou kunuen vergeten ik spreek voor mijzelf. Ik weet zeker, dat ik het niet zou kunnen, zelfs niet on der zulke treffende omstandigheden als een schipbreuklijdend kolenschip en een schreeuwend kind. Ik zie, dat de Engelsche gezant en Lady Musgrove wachten om mij te begroeten, zei do Koningin. U zal ver- frisse hingen aan het buffet vinden, Graaf, en wil u zoo vriendelijk zijn er op te letten, dat uw gast met na druk op het uw goed bediend! wordt. Ik ben bang. Majesteit, dat wij nu afscheid moeten nemen, zei de ge zant van Gramand, verlangend om zijn protéeé mee te nemen na het min der gelukkige einde van het gesprek. Uwe Majesteit zal, dat weet ik, be grijpen, hoe dankbaar ik ben, dat de gevolgen niet ernstiger waren na het groote gevaar, waarin u gisteren ver keerde. Ik mag er niet aan denken De Koningin zei het niet tot den Graaf, toch wist zij hom van het feit te overtuigen, dat zij hem begreep. Buitengekomen zei de Prins tus- schen zijn opeengeklemde tanden door Toch zal ik haar naar mijn wil buigen. Misschien, antwoordde de Graaf. Want de Graaf herinnerde zich het medal jon, en hij kende ook de Ko ningin. HOOFDSTUK XXIII. Een ingewikkelde Bekentenis. Drie of vier dagen ongeveer na het avontuur aan boord van de „Enchan tress", tikte Gravin Lucie Vemheim aan de deur van het aardige kleine boudoir der Koningin, waar Hare Ma jesteit alleen hoar heed intieme vriendinnen wilde ontvangen. Ala de Koningin receptie hield tn den grooten salon, waar zij haar ge sprek met Prins Alexander over de moedige daad van Prins Maurits had gevoerd, was de Gravin maar zelden tegenwoordig. Zij liet zulke officïeele plechtigheden over aan de daarvoor aangewezen hofdames. Zij waren juist geschikt, zooals zij gewoon was op te merken als Helena over dit onderwerp haar ontevredenlieid te kennen gaf, voor de ontwikkeling en smaak van Barones Anhalt, maar stellig ten ge volge van een of ander gebrek in haar, konden zij haar niet amusee ren. De Gravin was niet in den salon tegenwoordig geweest, toen de Ko ningin Prins Alexander van Skiloo met zooveel fijn gevoel, maar toch zoo beslist op zijn plaats had gezet. Later had Hare Majesteit er haar een volledig verslag van gegeven, en ïy had verklaard, dat het de eenige gelegenheid was, dat zij er spijt van had zyn zelfgenoegzame Hoogheid niet ontmoet te hebben. De Koningin was zeer verheugd, toen zij de levendige brunette haar ka mer zag binnenkomen, want zij had den elkaar de laatste twee dagen ter nauwernood gezien en de Koningin had dat in weerwil van de aanwezig heid van Baronee Anhalt zoo nu en dan, niet weinig vervelend gevonden. Helena had tweemaal per dag be richt ontvangen, dat de Prins van Helmburg-Wallen Bnel in beterschap toenam, en spoedig weer geheel de oude zou zijn. Daarom was er niets bijzonders over don Prins te zeggen. Voortdurend herstel vormt geen ruchtbaar onderwerp voor een on derhoudend gesprek. Toch had de Ko ningin behoefte gevoeld om over hein te praten ofschoon er werkelijk niets te zeggen was tegen iemand, die haar sympathiek was, welke rol Lucie heel gaarne op zich wilde ne men, te meer, omdat zij de eenige was, die van den stand van zaken op de hoogte was. Maar Lucie was even hartstochtelijk gesteld op schaatsen rijden als op dansen, en was in al lebei even ver gevorderd. De Koningin Indacht, dat zij de laatste twee dagen èigenlijk niets anders had gedaan, de Gravin ging uit 's morgens, 's mid dags en 's avonds, het laatste bij fak kellicht op de voor ervaren schaatsen rijders en -rijderessen mooi verlichte banen. De Koningin, die niet lucht hartig van natuur was, vond dat haar nicht te veel tijd gaf aan die bekoor lijke sport vooral als zij graag wil de spreken over onderwerpen. die haar maar niet los wilden laten. Zij kon haar geen verwijt maken ten op zichte van de vormen, want de Gravin- ging uit onder geleide van Lady Mus- grove en iedereen was het er over eens, dat Barbara een voorbeeld van deugdzaamheid was. Het spreekwoord wil echter, dat zelfs Homerus wel eens sliep zoodat men van de beste der stervelingen wel kan verwachten, dat zij soms ook niet zoo klaar wak ker is als gewoonlijk. De Koningin was eenigszins ver baasd, dat haar nicht zóo vroeg was thuisgekomen. Zij .-rwachtte haar nog niet voor over anderhalf uur, wan- loer het tiid zou zijn zich voor het di- ïer te kleeden. De salon was enkel erllcht door een klein lampje en twee kaarsen in zilveren candelubres aan weerskanten van den haard. De Gravin stond met haar schaat sen nog in de linkerhand, sprak geen woord tot de Koningin cn wandelde dwars de kamer door naar het ven ster, dat door twee zware fluweelen gordijnen beschermd werd. Lucie trok een der gordijnen open en stond naar buiten te kijken of om het juister te zeggen, stond tegenover het glas van het venster. Aan den anderen kant van het Paleis zou zoo iets niets merk waardigs hebben gehad. Do lichten vun Dursdorf waren daar zichtbaar en op een afstand zag men do vlam mende oogen der electrische trams, die een gezicht op leven cn beweging gaven. Maar het venster van het bou doir zag uit op de stille tuinen van hot Paleis, die op dat oogenblik in duisternis waren gehuld. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5