SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. IToettoal. C?x*lcl£.et. il^Ta.olx*\7-«,eart. G-ymnaatieK. Zwemmen. BEKERWEDSTRIJD. HAARLEM—QQICK, 0—1. Quick wint den Holdertbeksr. Ja, Quick heeft gewonnen, maar op het kantje af10 was de score en dan was er dat eeroe punt nog naar I De roodbroeken hebben dan ook een eervolle nederlaag geleden, en al is hun de Beker ontgaan, ze mogen toch trcrtsch zijn op het nu behaalde resultaatin den eindstrijd te zijn gekomen en dezen eindstrijd slechts aoor pech verloren te hebben. liet was een interessante wedstrijd. Beide clubs waren met een sterk elf tal opgekomen. Haarlem had U term ark, Serné, De Wolff, S. Veen, Healey, A. Haak, Bakker, Houtkooper, Bouwmeester, J. Haak, Philips. De Hagenaars verschenen met Tyrnstra, Japik&e, Remus, Triebei, Welcker, Kollman, Bosschart, Loos, Otten, Blankert, Ferzenaar. Bronkhorst Sr. bespeelt de fluit. Als hij beginnen blaast, staan er langs het lijntje veel toeschouwers, een paar duizend voetbal-enthousias ten, die vol verwachting zijn, wie zal winnen. Reeds dadelijk, als Haarlem den bal aan het rollen gebracht heeft, klinken er aanmoedigingskreten, ten bewijze, dat het publiek vol span ning is. Het is warm weer. Het zonnetje staat aan een wolkeloos blauwen he mel en baadt het grasveld in gouden schittering. Heerlijk voor do toe schouwers. maai-.... de spelers hebben 't al gauw te warm. Daar bekomme ren ze zich evenwel niet veel om, de strijd is spannend en eischt alle krachten. De rood- en de witbroeken geven zich dan ook geheel. Er wordt pittig gespeeld. In het be gin is het spel der Hagenaars befcor dan dat der onzen. Er zit meer sa menspel, meer berekening in 't trap pen dor blauw-witten. Er komen dan ook eenige zeer gevaarlijke opzetten der Haagsche linkerwing, gevolgd door prachtige voorzetten voor doel, die evenwel niet naar behooren benut worden, want 't loeier raakt achter. De Haarlemmers Dakken ook flink aan. Het is gauw dat bekende opzet ten der roodgebroekte voorhoede- Er wordt flink aangevallen, zoowei Bak ker als Philips rennen langs de lijn tjes, maar na goede voorzetten weten de midden-voorhoede-spelers geen raad met den baL Het schieten is soms treurig. Er wordt veel te lang getalmd, en bij zulke flinke backs als Otten en Blankert is het juist zaak, dadelijk een kansje te wagen, anders ben je den bal kwijt voor je 't weet. Ach, als Haarlem eens een paar flin ke schutters had, wat zou het elftal dan premier zijn. Dan was de beker ook gewis niet naar het Haagje ge- f*an Het spel verplaatst zich snel. De Quick-voorhoede onderneemt eenige mooie aanvallen, die gevolgd worden door goede schoten. L'tennark is evenwel op zijn post en weet mooi niet-thuis te geven. Als Jules wil kan hij wel goed zijn doel verdedigen. Hij maakte zich zoo druk, dat er een ongelukje gebeurde. Jules moest nood zakelijk een andere broek aandoen. Dat bezorgde den anderen spelers 5 minuten pauze Philips waagt weer eens een kans je. Hij gaat met den bal aan den haal, passeert heel mooi eenige Haag sche spelers, maar in het vuur van zijn spel loopt hij den bal zelf achter. Hel had zoo'n mooi kansje kunnen worden Nu weer oen aanval van Quick, een schermutseling voor doel en Japikse lieeft met een vrijwel onhoudbaar schot gedoelpunt. Er wordt evenwel „hands geroepen en beweerd, dat een der Quick-spelers den bal met de hand heeft aangeraakt. De scheids rechter schijnt te twijfelen, eerst is hei alsof iiij een strafschop aan Haarlem wil geven, maar na overleg met den grensrechter wordt 't Haag- Bche doelpunt erkend. Jammer dat dit eene beslissende punt onzeker gemaakt is. Haarlem weeft evenwel niet geprotesteerd. De roodbroeken zijn door dezen te genspoed niet ontmoedigd, zo blijven flink spelen. Zo pakken zóó goed aan. dat ze meermalen oenig over wicht op de Hagenaars krijgen. Al leen met het schieten wil 't maar niet. Ook liebben do onzen wel pech, want eenige goede schoten hadden beter resultaat verdiend. Bakker schoot o. iu net tegen don paal. Met eenige wisselende kansjes wordt naar half time gesukkeld, zon der dat ea- verandering in den stand komt 1—1) voor Quick is het dus, als er gerust en gedraaid wordt. Na de thee is het weer flink aan pakken. Zeker hebben do Haarlem mers elkaar in het clubhuisje moed ingesproken, want met zeldzame wils kracht wordt gespeeld. Reeds spoedig hebben de onzen haast geheel het spel in handen en vaak is Quick ge heel ingesloten. Het Haarlem-elftal sluit als een bus. Vooral de verdedi ging en de middenlinie zijn schilfe rend, oul; do wings, en de midden voor geven zich wel goed. maar al weer dat schieten. Houtkooper krijgt een standje van z'n captain, dat hij wel wat meer kan doen nu, daar van Is wel wat aan 1 Haarlem speelt zeer fanatiek. De aanvallen zijn met veel energie in gezet, zoodat de Quick-achterhoede soms in angst zit. Nu is het mooie verdedigen van Otten te bewonderen, wat is dat toch een kraan van een speler. Blankert staat hom goed ter zijde, terwijl ook Bosschart in de rniddenlinie schitterend speelt. Ook de Quick-voorhoede zit niet ge heel stil. Welcker is evenwel niet op dreef en doet niet zooveel als we van hem gewoon zijn. Tyrnstra op de linkerwing is goed en meermolen on derneemt hij eenige rennen. Onze verdediging weet evenwel booze plan nen der Hagenaars te voorkomen. De Wolff en Serné zijn in pracht-vorm en werken als paarden. Eenige kee- ren komt Uiermark in actie en weert zich ook kranig. Eens heeft hij al een heel benauwd moment. Een Hagenaar schiet keihard, de bal vliegt Jules door de handen, maar hij weet hem nog tusschen de been en to knellen en zoo tegen te houden. Het gelukt nog net. maar het is op 't kantje af. Er is nog een kwartier te spelen. Houtkooper gaat achter en Veen vliegt naar v <ren. Er komt nu nog meer verband in de Haarlemse he voorttoede. Ons spei is nu meer dan kranig. Wat een mooie aanvallen. Quick is bijna geheel ingesloten en moet met veel moeite verdedigen. Forzenaar verkeert meermalen in duizend angsten, maar hoe luid de toeschouwers incest Haarlem-ge zind natuurlijk I om een goaltje vragen, hot mag niet. Het is of het Quick-doel dichtgespijkerd zit en For- tmia zelf als keeper fungeert Ferze naar is zenuwachtig, maar hij werkt toch goed weg. Zoo nadert tijd. Vijf minuten, 4 mi nuten, 3, 2, 1, nog secondeu..Haar lem blijft fanatiek aanvallen, rnaar daar klinkt liet laug-gerekt© fluitje en Quick heeft gewonnen. Zooals gezegd. Quick heeft met ge luk gewonnen. Was het geluk, dat nu don Hagenaars ten deel viel, aan onze zijde geweest, dan hadden wij gewonnen. Ovar de spelers hebben we reeds een oordeel gezegd. Na den wedstrijd had dadelijk de uitreiking van den beker plaats. Voor de tribune was het een drukte van belang. Terwijl do voetballers vriendschap pelijk een glaasje champy dronken, voerde de lieer Bronkhorst het woord namens den Noderlandsehen Voetbal- Boud. Hij woes er op, dat er dit jaar met animo gebekerd is. Toch betreur de hij het met den uitlover van den beker, dat de publieke belangstelling voor de bekerwedstrijden niet heel groot is en sinds do eerste jaren be duidend is achteruit gegaan. De beker-competitie is anders een mooie instelling, vooral omdat ze de min dere clubs gelegenheid geeft, zich met do cerste-klassers te melen. Dit geeft leerrijke en interessante wedstrijden, getuige o. a. de match Haarlem— M. V. V. O. Spreker wenschte Quick geluk met de nu behaalde zegepraal, en huldig de ook Haarlem, dat zich zoo flink gehouden heeft, eu den Hagenaars goede partij bood Hij eindigde met een driewerf hoe ra voor Quick en voor Haarlem. De captain van Quick, dr. Otten, kreeg nu den Holdert-beker en dronk de eerste teug. Daarna laafden zich alle voetballer? vriendschappelijk uit den grooten beker. De heer J. van den Berg dankte den hoer Bronkhorst en liet bestuur van den Nederlandschen Voetbal-Bond voor de leiding dei- wedstrijden en huldigde vooral dr. Otten, den besten achter!*) ede-speler uit gelieel Neder land. Hij gaat nu naar lndië, om te helpen de roeseüjkc ziekte daar te bestrijden, moge hij daarbij evenveel succes hebben als bij zijn bestrijding van de Engelschc voorhoede in den Holland—Ei geland-wedstrijd. Hoera voor Otten Namens de Haarlemmers hief Van den Borg ook een hoera voor Quick aan. Hiermee was de wedstrijd en ook de officieele huldiging afgeloopen. Nederiandsche Voetbalbond. WESTELIJKE 1STE KLASSE. V. O. C.—H. F. C., 2—2 De laatste wedstrijd, dien de Haar lem sche bluuwwitten te spelen had den, is in een gelijk spel geëindigd. De u tslag bud geen andere moeten zijn. Want wel is het waar, dat de V. O. C.'ers meesttijds veel beter combineerden en schoten, maar op de eritieke momenten, als de kansen 'kolijk zeer gunstig waren, slaag den zij er niet in liet HaarlemsOhe doel tc doorboren En spelers, die niet eens van een goede gelegenheid voor deel trekken kunnen, verdienen de zege toch eigenlijk met, al zijn ze tijden lang de sterksten. H I". C. heeft op het V. C.-doel slechts weinig schoten gelost, niet cciis veel werkelijke aanvallen on dernomen. maar de blauw-witten de den enkele malen uitnemend werk, en dat heeft hen. in samenwerking nvt de uitstekende verdediging, voor de nederlaag behoed. Even over tweeën floot scheidsrech ter Kappenburg, toen zich langs de zijden van het gemoedelijke, niet-te- gelijke en met-boterbloemen-begroei- de V. O. C.-terrein oen vrij talrijke menigte had verzameld, de elftallen in het veld. De volgende spelers traden tegen over elkaar V. 0. C. Hoek. Bronger, N. v. Prooye, D. v. Duyn, D. v. Prooye, Ara. Hör- burger, G. Brand, C. v. d. Sluys, Ant. Hör- burger, J. v. d. Sluys. Breuning. H. F. C. Jacques Francken, M. Francken, J. Laan, La Bastide, Reydon, Leo Verwey, v. Spengler, Sandberg, Van Suchtelen, Adé Verwey, Mooy. Het weer is prachtigvoor de toe schouwers misschien wel loet mooist, want den spelers is het iets te warm. Goed, dat liet seizoen bijna is afge loopen de zomer komt in liet land, en dan moet de bal opgeborgen zijn. H. F. C. krijgt eerst den wind ©enigszins moe, ofschoon die niet veel te beteokeneii heeft en bijna niet als een voordeel kan beschouwd worden. De spelers beginnen direct met veel animo een paar pittige attaques van beide zijden ontlokken den toeschou wers luide aanraoedigingskreten; ook de Haarlemmers worden nogal aan gevuurd, waarschijnlijk door Sparta- aanhangers, ofschoon er voor de an dere Rotterdamsche club toch niets meer op het spel slaat. Na vijf minuten reeds moet Mooy zijn capaciteiten toonenhij verspert een kopbal, die uit een voorzet van Breuning gevolgd is, uitnemend den toegang. Even later bestookt Breuning, die ineen merkwaardig goede conditie is, met een hard schot Mooy s veste, maar de H. F. C.'er weet van geen wijken. Een corner op het blauw-witte doel heeft al evenmin resultaten. Maar V. O. C- is veel sterker en bet verwachte geultje kan dan ook niet uitblijven. Na een kwartier spelens zei Brand schitterend voor en Jan v d. Sluys, het leder netjes opvangend, schiet hard in (1üj. H. F. C. is niet ontmoe digd, maar het spel dier Rotterdam mers is zeer vurig, en de blauw-\v it- ton werken blijkbaar nog niet op volle kracht. Jacques Francken. die voor de rust dikwijls losgelaten werd, ver knoeit een paar aardige ballen, die hij zeker tot goede voorzetten had moe ten maken. Jacques was over 't alge meen vóór de pauze niet veeldaarna ging het beter. V. 0. C. is met zijn eerste succes nog niet tevreden, liet rood-zwurto vijltui onderneemt 10 minuten nadat Muoy'a heiligdom voor de eerste maai ge schonden werd, een gezamenlijke ren, de blauw-wilte acliterspelers raken een oogenbiik de kiuts kwijt, en Ant. Horburger zorgt met een hord schot voor no. 2 (20). Dan wordt het H. F. C. toch wel wat erg, en de blauw-witten beginnen heel wat actiever te werken, dun zij tot nu toe gedaan hebben. Hoek krijgt een van grooten afstand gelost schot van Reydon te redden, en Mannus Francken schiet een lastigen bal oen oogenbiik later hoog over. Laan mist dan een kansje hij laat het leder, waarmee hij nog alleen voor den kee per staat, er naast gaan. Maar even later komt H. F. C.'s succes. Uit eon aanval zet La Bas tide uitstékend voor; Laan en Mannus l-rancken staan bei- oen gereed, en gezamenlijk weten zij Haak te passeeron (21). Me geloo- ven haast, dat Mannus het laatste lik je gaf. Laan kwam door den schok 111 het doel terecht. D. van Prooye, V. 0. C.'s aanvoerder, wus van oordeel, dat dit doelpunt op onrechtmatige wijze gemaakt was, en protesteerde. Scheidsrechter Kappenburg echter kende het doelpunt wel degelijk toe, en wees gebiedend naar de plaats-van- aftrap. Yóur de rust gebeurt er nu weinig bijzonders meer. Arn. Hörburger seniel nog eens over en dan is de eerste beiit verstreken. Na de pauze is H. F. C. zooals dat bij deze club veelniaals het geval is dadelijk de aauvaiiende partij. Als V. O. C. een prachtkans gemist heeft, verhuist de bul naar de Hotter- danische helft, en blijft daar gevaar lijk rond het doel zweven. Na allerlei schermutselingen krijgt de H. F. C. een corner te nemen Jan Laan krijgt het ieder en schiet, maar Ara. Hór burger, de overai-tegeiiwooruige in ternational, redt uitstekend. Wat een speler is dat toch I Als een kat kruipt hij tussclien de beenen der spelers van de tegen partij door, en bijna steeds slaagt hij er in het leder aan zijn voorhoede terug te geven. De enkele maal, dat hij gepasseerd wordt, weet hij zich prachtig te herstellen; altijd toont hij zich een geweldig struikelblok voor tien H. F. C.-aanval. Zijn broeder uit de voorhoede begint ook al inter nationale allures aan te nomen, of schoon hij tegen den befaamden half nog niet op kan. Een gevaarlijke voorhoedeman is ook Breuning, die meer dan eens schitterend voorzette; eons zien we de geheele V. 0. C.-voorhoode een dier voorzetten missen; 't was treu rig om te zien hoe al de rood-zwarte beenen slechte de lucht kliefden; het leder schoot er netjes tusschen door. Na eon half uur spelens bijna, in welken tijd aan beide zijden, maar vooral aan den H. F. C.-kant ha'rd gewerkt wordt," en toch heel weinig merkwaardigs voorvalt, komt H. F. C.'s tweede goal. Na een goeden aauvaJ, waarin vooral Jan Laan productief werk ver richtte, zet La Bastide van vlak bij hard in (£—2). De V. O. C.'ers gaan nu alle krach- ton inspannen, maar de H. F. C. achterhoede werkt uitnemend en laat zich niet meer overrompelen. Als Mooy zich nog enkele malen goed ge weerd heeft, fluit Kappenburg time. Gezien de eenigszihs twijfelachtig© combinatie, waarmee H. F. C. uit kwam, raag zeker van een succes de'r blauw-witten gesproken worden. De middenlinie was bij de Haarlemmers dit maal het zwakke punt; al deden Van Spengler, Leo Verwey en Sand berg ook him best, Le Sueur, Kim- mijser, of Jo Verwey en De Klercq konden zij niet vervangen. Waren deze spelers aanwezig geweest, waar schijnlijk waren bedde puntjes mee naar Haarlem genomen. De rest van het elftal voldeed wel, ofschoon de achterspelsrs over het algemeen be ter dan de voorhoede waren. Bij V. 0. C. waren N. van Prooye, D v Prooye, Arn. Hörburger en Breuning zeker de besten. Hoek kreeg weinig te doen, maar wij gelooven niet, dat hij een Hagen is. Met scheidsrechter Kappenburg's houding kon het publiek het en soms terecht niet al te wèl vinden. De stand in de Westelijke eerste klasse is thans: d O i S* 1 O. Sparta 18 13 3 2 29 64—10 1.61 V. O. C. 19 9 8 2 26 41—36 1.35 Velucitas 18 10 3 5 23 42—25 1.28 H. B. S. 20 9 5 6 23 39—34 1.15 H. F. C. 20 8 6 6 22 36—34 1.10 Haarlem 19 6 7 6 19 34-36 1.— D. F. C. 20 9 2 9 20 32—39 1.— Quick 19 5 7 7 17 31—40 0.89 H. V. V. 20 4 9 7 17 39-39 0.85 Hercules 19 2 4 13 8 19-47 0.42 't Zesde 20 2 3 15 8 13-52 0.40 Kampioenschap van Nederland. Te Wageningeu had Zondag de eerste wedstrijd om het kampioen - scliap vau Nederland plaats, tus schen de Nos. 1 der Westelijke- en Oostelijke eerste klasse competitie, respectievelijk Sparta (Rotterdam) en G. V. C. Door verschillende omstandigheden scheen er dit jaar iu het Oosten met zooveel belangstelling te bestaan voor de kampioens-competitie, als vroe ger. Bovendien werd algemeen ver wacht, dat de Wageningers een ge makkelijke prooi zouden worden van De Korver's elftal, te meer omdat de landbouwers in het Oosten niet voor liet sterkste elftal doorgaan. Doch het is anders geloopen. Niet alleen heeft de vertegenwoordigende club van het Oosten de tegenpartij schitterend het hoofd geboden, ook de opkomst van liet publiek is zeer mee gevallen. Tegen half drie, toen de wedstrijd begon, hadden zich dan ook een 3000 toeschouwers om de krijtlijnen ge schaard. Reeds tegen één uur waren de eersten komen opdagen, om toch maar verzekerd te zijn van een goed plaatsje. En dat was er voor ieder het ijverige G. V. C,-bestuur had voor een keurige regeling zorg gedragen. Het lange wachten werd wat opge monterd door het Wageningsche fan farecorps, dat zijn best deed, om er een vroolijke stemming in te krijgen. Trouwens, daartoe werkte het prach tige zomerweer wel mede, in deze verrukkelijke omgeving van ontlui kend groen, terwijl in de verte de blauwe lucht met de violette tinten van het Yeluwsche heidelandschap samensmolt. Tal van commissarissen maakten 't het publiek gemakkelijk, terwijl bo vendien een groot© macht van politie. Rijks- en gemeenteveldwachters, voor de goede orde zorg droeg. Toen scheidsrechter Willing verza melen blies, stelden zich de volgende elftallen op G. V. C. Van Eek, W. Camper Titsingh, De Voogt, Tydewaa, 'f. Becking, Doorman, B. Camper Titsingh, W. Becking, J. v. d. Vinne, B. v. cL Vinne, Brutel de ia Rivière. Sparta Poth, De Bruyn, Weltevreden, Van der Me uien. De Korver, Beerdam Van der Wolk, Ruffelse, De Groot, Vermeer, Jurgens. De Wageningsche burgemeester, de heer Van Hesselink van Suchtelen, bracht den bal aan het rollen, voor dat de feitelijke kamp een aanvang nam. De Spartanen pakten dadelijk flink aan en gaven de Wageningsche ver dediging voeten vol werk. Soms even een opdringen van d© landbouwende voorhoed©, doch De Korver en Boer dom bedwongen alle begin van ge vaar. De Bruyn en Weltevreden kre gen weinig, Poth niets te doen. Daar entegen ontsnapte het Wageningsche doel ternauwernood aan eenige ko gels, die langs suisden. Duidelijk bleek de veel hooger staande voetbaltechniek der Westelij ken, waar vooral Ruffelse in pracht conditie verkeerde. Overigens schuil de Sparta's bracht in haar midden linie, die de zwakke voorhoede van G. V. C. volkomen in bedwang hield, zóó zelfs, dat meermalen Weltevreden en zijn collega over de helft van het veld stonden. Zonder tiet hardnekkig verdedigen, dat de Wageningers deden, zouden ze voor de rust zijn ingemaakt Ruf felse loste schot op schot, naast, even over de lat, of in de handen van Van Eek, die fanatiek zijn heiligdom be waakte. Een kogel van De Groot suis de tegen de lat, zoodat de palen schudden, doch sprong terug in het veld en werd daar onschadelijk ge maakt. Even te voren had G. V. C. eene bevlieging gekregen en zette na goed samenspel Poth ook aan het werk deze deed zijn plicht. Eindelijk, tegen tien minuten over drie, wist Ruffelse na een korte schermutseling voor het doel, Van Eek met een hoog boogschot te ver schalken, zoodat Sparta de leiding had. (1-0). Hoe de Rotterdammers verder ook aanvielen, de Wageningsche verdedi ging stond pal en de keeper was niet meer te passeoren. Na tweemaal arm do knie te zijn geblesseerd, moest weldra Tydeman, een sympathiek speler, het veld ver laten. Als invaller nam Beek zijn plaats in. Aanvankelijk scheen dit de land bouwers te ontmoedigen, liet Oosten doorstond een benauwde vijf minu ten, doch weldra kwam het vuur er weer ui en kregen we een korte pe riode, waarin G. V. C., zoo niet het beste deel van het spel had, dan toch tegen Sparta opgewassen bleek. Poth ki eeg o. m. een lastig schot van Camper Titsingh te behandelen, doch faalde niet. Nog een heftige aanval der Rotter dammers, oen venijnig© ren van De Korver, en dan bracht hel pauze-sein een algemeene opluchting. Na de hervatting scheen G. V. C., nu niet meer zulk een last hebbende an den matigen wind, doch vooral van de scherpe zon, met heilig vuur bezield. Ze gaven nu volkomen partij, waren zelfs in het eerste kwartier de meerderen. Tot doelpunten konden de landbouwers het echter niet brengen. Vermelding verdienen drie pracht- schoteu van Brutel de Ia Rivière, ter wijl anderzijds liet werk vooral van Van der Wolk gezien mocht woorden. Hoe heftig er ook gestreden werd, er viel geen doelpunt meer. Kort voor het einde liet VVageningen een prachtkans voorbijgaan, toen Poth. die uit had moeten loopen, gepas seerd werd, het doel was open, doch de bal vloog er over heen. Zoo is er van do tweede helft van den strijd weinig bijzonders te zog gen beide elftallen zwoegden om hot hardst, doch zonder resultaat, zoo dat er in don 1—O-stand voor Sparta geen verandering kwam. Op het kantje af heeft liet Westen dus gewonnen, terwijl VVageningen inderdaad eervol uit den strijd is go- treden. Bij G. V. C. was (le gelieele verde diging goed, de keeper uitstekend van Sparta waren Ruffelse, Van der Wolk en De Kon-var de menschan. Zetten de groen witten alles er op, dan zullen ze ongetwijfeld in de tweede ontmoeting, te Rotterdam, het den Spartanen lastig genoeg ma ken spelenderwijs zullen dezen dan zeker niet winnen. DEGRADATIE- EN PROMOTIE- COMPETITIE AJAX (A'DAM) HERCULES (UTR.) 3—0. Een heel belangrijke ontmoeting voor de promotie-West. Ie klasse is Zondagmiddag te Amsterdam ge speeld. Ajax, de tweede-klasse-kam pioen, die in den eersten wedstrijd door Hercules was geklopt, kwam nu voor de tweede maal tegen de Utrecht- sche uit. Voor Hercules beteekende nederlaag 't verlies van de laatste kans op behoud van 't eerste-klasse- schap. In verband met de vele voetbal- ■erslogcn geven we hier slechts een kort résumé van het verloop dezer match. Onder leiding van scheidsrechter II. A. Tromp begint de wedstrijd, waarhij 7 A 8 duizend toeschouwers aanwezig zijn, te twee uur. Hercules heeft een invaller voor Th. van Dijk. terwijl in het Ajax-elftal Grootineyer door Filet is vervangen. De opstelling is dus: Ajax: Schutte, Fr. Schoevaart. V. d. Lee. Pelser. J. Schoevaart, Fortgens, Filet, Seylhouwer, V. d. Broecke, Kooy, Katmneyer. Hercules: Haak, Koster, Ottolander, De Pauw, Abeleven, Reilingh, Begeer, Pinckeis, Trapmans, mr. Gratama, Drijver. D© strijd is van den aanvang af spannend, af en toe wel eens te forsch bovendien, maar de heer Tromp treedt streng op en fluit af ook voor de kleinste overtredingen van den freekiok-regel. Tie Ajax-aanval is te gen Hercules' hechte verdediging aan vankelijk niet opgewassen, ten minste zij kan Drijver niet passeeren, ter wijl aan de andere zijde de Ajax-ach- terhoede, ofschoon die vrij onzuiver speelt, de weinig tactisch werkende Hercules-voorlinie wel in bedwang weet te houden. Eenige schoten van Koster en Otto lander worden door Schutte gestopt eenmaal laat hij een tam schot door z'n handen gaan maar juist is te vo ren voor offside gefloten, en het doel punt wordt niet toegekend. Aan de andere zijde schiet Pelser eenmaal üit een vrijen schop hard over de lat. Rust komt met 0, blanco stand. De goals komen in de tweede helft van den strijd. Onder geweldig en thousiasme neemt Ajax dan na 10 mi nuten do leiding, als Kooy van vlakbij den bal inzet uit een goed doorgovoer- den aanval van hem en V. d Broecke. Ajax ie nu in 't veld veel sterker Her cules verandert do opstelling, zonder dat dit helpt. De spolquaJiteit staat niet hoog, maar de strijd is over 't ge heel spannend. Een kwartier vóór tijd maakt Seyl houwer, met behulp van een fout van den Herculeskeeper (die den bal mist) nummer twee, en er is nog maar een minuut te spelen als mr. Grutama hands maakt en Pelser uit den straf schop met een hard schot Ajax derde en laatste doelpunt fabriceert. Ajax wint welverdiend, ofschoon in cijfers wat geflatteerd. Voor Hercu les is nu alle kans verkeken de match 't ZesdeAjax zal beslissen wie no. 1 wordt. De stand der competitie is Ajax 't Zesde Hercules 1 t g I i 2 0 1 7-3 4 1,33 1113-43 1.00 1 1 2 3-0 3 0 75 Reserve le klasse. Breda: Velocitas II—H. V V. II, 3-5. H. F. C. II— QUICK II. 3-2. Op het terrein van Bloemendnal (het H. F. C.-terrein wordt reeds go- hruikt voor cricket) speelde 11. F. C. II Zondag haar laatslen competitie wedstrijd. De blauwwitten komen zeer onvolledig op met do volgend© combinatie H. v. d. Wecrd, Wijnands, Bollée, W. Boïssevain, B. Verwey, II. Hoisse- vain, J. v. d. Woerd, Wackwitz, Scignette. Peltenburg, Peereboom. Ook Quick II was niet geheel volle dig Dadelijk na den aftrap overrompelt Quick de Haarlemmers en niet lang na het begin weet het reeds door een misverstand van H. F. C.'s achter hoede de leiding te nemen. De voorhoede van H. F. C. kan maar niet op dreef komen en komt slechts zelden in het vijandelijk doel gebied. De stand blijft tot rust vorder onveranderd. a de thee krijgt het spei echter een geheel ander aanzien. De voor hoede ran H. F. C. II nadert telkens oed samenspelend liet Haagsche doel. Doelpunted kunnen dan ook niet uitblijven en spoedig weet J. v. d Weerd uit een hoekschop te doelpun ten. terwijl kort daarna Scignette met een mooie doorbraak rijn elftal de leiding weet te verschaffen. Quick geeft echter nog geenszins den moed op en haar werken wordt be loond, want zij weet wederom gelijk te maken. Nu wordt het oen spannende striul om de leiding, die ten slotte door II. F. C. gewonnen wordt, als Pelten burg met een mooi schot via den paal scoort. H. F. C. gaat nu met vior midden-spelers spelen en slaagt er in, den stand tot het einde toe m haar voordeel te houden, waardoor ze zich definitief van de derde plaats op het ranglijstje verzekerd heeft, Kampioenscompetitie reserve 2o kl. Rotterdam. Sparta III—D. V. V. II 5—0. Internationale Militaire wedstrijd. Den Haag: Nederland—België, 21 Buiten-Competitie. Arnhem: Arnhemsch elftal— S, D. E., 8—0. Plaatsalijfee entmootlnnan. HEEMSTEDE I—AMSTEL, 0—1. Ondër leiding van scheidsrechter J. v. Tongeren ving te ruim 2 uur deze vriendschappelijke wedstrijd aan. Heemstede komt met 4 invallers, ter wijl ook Am stel niet volledig is. Het zonnetje geeft al aardig Hitte, waar van de spelers veel last hebben en waa'rdoor meestal een zeer laks spel gegeven wordt. Direct na den aftrap gaat H. op bezoek, de uiterstrechts zet mooi voo'r, maar er wordt naast geschoten. Ook A. laat zich niet onbetuigd, on weet door mooi gecombineerd spel tot dicht bij het vijandelijk doel te komen, waar Ta'ngerman meestal voor retourneeren zorgt. Na een kwartier spelen? ontstaat een schermutseling voor 't TI doel, waarna door A. met een pracht- schot in het hoekje de leiding geno men wordt. H. is dan eenigen tijd vrijwel in gesloten, maaï'de backs en de keeper voorkomen goals maken. Daarna is het weer de beurt van H. om aan te vallen, maar hoe D. v. d. Horst ook voorzet, goals maken blijft uit, zoodat rust met 1—0 voor Amstcl ingaat. Na de hervatting is het spel nog minder. A. is steeds de sterkere. Het duurt dan ook niet lang of de binnen- rechts van A. maakt met een pracht- schot het 2e goaltje, maar dit wordt door buitenspel niet gerekend. Zoo is het eecn gedurig hoen en weer getrap, totdat opeens II. door breekt, waarbij de keeper van A. uit loopt en komt te vallen, een schor mutseling ontstaat, waarna H. rake lings over de lat van het verlaten doel schiet. De laatste minuten be- paalt H. zich tot verdedigen waarbij Tangerman bijzonder uitblinkt, waar na scheidsrechter het einde aankon, digt en A. welverdiend met 10 wint. HOLLANDIA I—BE QUICK (Amster dam). 7—1. Gisteren speelde Hollandia van hier tegen Be Quick uit Amsterdam, terwijl Hollandia met 10 man speel de en Quick met een volledig elftal wist de Haarlemsche club toch met half time de score op 10 te bren gen. Na de pauze was Hollandia ge heel de meerdere. Hef wiet nog 6 doel punten te foroeeren door haar link©-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6