NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang/ No. 8552 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 9 MEI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E R T E N TI N: per drie maanden: >_,Vi Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 F Haarlem van 1—5 regels 1.,elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 JtfAdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (g/ gT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. G^ustreen? Zondagsblad, voor 'Haarlem' I t I 037H Redac,ie en Administralie: «roote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DU NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 10 MEI. Collecte der Vereemiging van Oud- Strijders, BI. Kruis, Groenmarkt: Baza'r ten voorAeele de'r Jullanakerk, 25 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Valsche decoraties", in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. Ten gevolge van het toenemend antal leerlingen aan de school voor M. U. L. O. No. 2 is het noodig geble ken, de onderwijskrachten met één onderwijzer te versterken. De volgen de voordracht is daarom door B. en W. opgen aakt j. W. P Weber, te Zwolle. 2. J. Bijl, te Amsterdam 8. D J. C. Zeeman, te Amsterdam. Door de firma Droste en Co.. al hier, is aan B. en W., ingevolge de bouwverordening, vergunning ge vraagd tot het vergrooten van haar fabriek op het terrein in den Veer- polder. B. en W. stellen voor, voor die uit breiding afwijking toe te staan van art. 7, la, der Bouwverordening. De heer G. Smits, accountant, deelt mede, dat drukke bezigheden hem niet langer veroorloven zijn be trekking van vakonderwijzer in het boekhouden aan de school voor M. U. L. O. te vervullen. Hij verzoekt daar om met ingang van 1 September a.s., of zooveel vroeger als mogelijk is, eervol ontslag. Set Haisenmuseum aanbesteed. Hedenmorgen heeft de Wethouder van Publieke Werken ,de heer Joh. de Breuk, bijgestaan door den beer L C. Dumont .directeur van Openbare Werken en den lieer J. W. van Bilder- beek, griffier, namens het Gemeente bestuur aanbesteed het verbouwen en uitbreiden van een gedeelte van het voormalige Gereformeerde Wees huis met belendende perceeleri aan het Groot- en Klein Heiligland te Haarlem, tut Museum. Ingekomen waren de volgende der tien biljetten M. v. Ommeren 99.711. Haarl. Co op. Bouwersbond ƒ104.900. A. N_ Cornelissen 107.800. H. G. Schollen 105.452. H. Schiphorst en Philips ƒ120.769. M. Nederkoorn 125.500. P. Hagen 128.000. J. Langejan, Den Haag, 166.900. Gebr. A. SI. D. P. Joustra ƒ126.375. J. H. G. van Haven. Nijmegen, 127.447. Martens en Zn. 118.400. P. van Duuren ƒ101.234. J. Mïezérus 102.986. De andere inschrijvers wonen t# Haarlem. De gunning geschiedt Dins dag 16 Mei, des middags te 2 uur. ORGELBESPELING op Donderdag 11 Mei 1911, des nam. van 2—3 uur, in do Groote- of Sint- Bavokerk allher, door den W. Koer man. Programma: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach No. 2. La'rgo, Handel. No. 3. Sonate, O. Dienel. a. Allegro maestoso. b. Solemn March. c. Allegro. No. 4. Cantilène, A. Mailly. No. 5. Koor uit 't Oratorium Ellas: „Fürchte dich nicht."' Mendels sohn. Op hol. Door het slippen van zijn rijwiel, viel hedenmorgen omstreeks 10 uur een slagersknecht in do Gierstraat. Hij kwam terecht voor een met een paard bespannen "rijtuig, dat liem 'achterop reed. De slager wist zich nog te redden, maar het paard geraakte met een der achterpooten verward In de spaken van het rijwiel en sloeg daarmede op hol. Op de Gedempte Oude Gracht wist de koetsier het paard tot staan te brengen en van het rijwiel te be vrijden. Het rijwiel, waaraan een mand was bevestigd, is Vrijwel geheel ver nield. Het paard bleek geen letsel te heb- (ben bekomen. Thalass o-therapie. In de gisteravond gehouden eerste algemeens ledenvergadering van de afdealing Haarlem en omstreken der Nederlandsche Vereeimging vodr Tha lasso-therapie (verpleging aan zee), werd allereerst een huishoudelijk regiemefat voor de afdeeltng vastge steld. Daarna werden het jaarverslag en bet financieel verslag over 1910 voor geleden en goedgekeurd. Medegedeeld we'rd dat toezegging is gekomen van eene jaorlijksche bij drage vah f 500. Besloten werd het verslag te doen drukken en aan de leden en dona teurs toe te zenden. De aftredende bestuursleden jkv'r. M. J. G. Schorer en de heeren Vin cent Loosjes en Dr. C. A. Gerke, wer den herkozen. Nadat nog eene commissie waa be noemd tot nazien der rekening en verantwoording, werd de vergadering gesloten. Niet aangenaam. Zondag uit dienst komende wachtte een politie-agent, wonende in de Lsld- schestraat de verrassing, dat zijn vrouw met den geheelcn Inboedel Yer dwenen was. G e v. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: H. Maathuis. Saenredamstraal 7, een paar handschoenen. Het Bureau vari politie, een huls sleutel. B. Barnhoorn, Vooruitgangstraat 13, een broche. P. H. de Liefde, Tuchthuisstr. 14, een mans onde'rbroek. Het bureau van politie, oen spaar bankboekje cn oon ring met sleutels. Werkplaats Gem. Duinwaterleiding aan den Doelen, een schoentje. Van Mourik Broekman Floraplein 1, een carbidlantaaTn. C. van Etten, Hagestraat 10, een rijwielpomp. A. Mens, L. Heerenstraat 46, een zilveren broche. Het bureau van politie, drie bon den. J. J. M. Buunhout, Gen. Joubert- straat 11, een pakje met woL H. Roelofsma, Romolenstraat 56, een gummiband van een kinderwa gen. H. van Es, Phoenixweg 117, een ladder. W. Hogerwout, Oranjeboomstraat 167, een R. K. kerkboekje. C. Hartendorp, Spaarndam, een gouden heerenrtng. J. Ve'rhare, Ged. Raamgr. 26, en bohboekje. C. Bruggink, K Vlamingstraat 1, drie boezelaars. Kolonel Spaan. Bij Kon. besluit is, mot ingang van 1 Juli 1911, benoemd tot militiecom missaris in de provincie Utrecht, de met ingang van diea datum op zijn aanvrage eervol uit den militairen dienst ontslagen kolonel der infante rie P. A. Spaan. Een bankbiljet vermist De koopman S., in de Berckheyde- straat, vermiste na een afwezigheid een bankbiljet van ƒ60 uit een onge sloten blikken trommel, die in een gesloten kast in zijn woning stond. Erg veel hielp die kastsluiting trou wens niet, aangezien de sleutel bo venop lag. Dierenmishandeling. De voerman J. H., uit de Lange La kenstraat, is Maandag geverbali seerd. Zijn paard moest een driewie- ligen wagen trekken, terwijl het dier aan den rechtervoorpoot kreupel en verwond was. Op last van den agent, die den voerman bekeurd had, werd 't paard uitgespannen en door een ander ver vangen. Te water. Maandagmiddag omstreeks half 5 geraakte een handwagen, beladen met vier mud aardappelen en toebe- hoorende aan den schipper De B., in de Bakenessergracht. De wagen werd op het droge ge haald, doch slechts één mud aardap pelen kon gered worden. DrinkhaL De drinkhal der Staalwaterbronnen werd gisteren door 63 oersonen be zocht Vernieling. i niging een tactiek wordt aangetoo- Door de politie alhier ls opgespoord men, om de ingekomen brieven dood 6J aangehouden nekere Van Z. oud Jwljgen. Dit lal naar haar mee- 19 Jaren, verdacht w Wjjttelijka niag ,venwe, g<Jutken. Bij „,et. vernieling van de spiegelruit bij heer S. C. J. Bertram in de Groote Houtstraat in den nacht van 1.1. Zon dag op Maandag. Door getuigen is ge zien, dat hij de ruit met een mes heeft ingeslagen. Prooes-varbaal ie tegen hem opgemaakt. Ned. Chr. Geh. Onthou ders- Bond. De algemeene jaarvergadering van den Ned. Chr. Geheelonthouders- Bond, welke dit jaar te Haarlem zal Dinsdag 15 en Woensdag 10 Augus tus beantwoording van de brieven zal zij zoo wordt in de motie meegedeeld genoodzaakt zijn, openlijk de pro paganda te voeren en aan te raden zich voor te bereiden en desnoods aan te spo'ren tot staking. De diefstal bij de firma Enschedé. De recherche is er in geslaagd den dader op te sporen van den diefstal gehouden worden, la vaetgeatold op »a» 201 briefkaarten uit de binderij - -- - -« i van de firma Enschedé. Het is een 14-jarige drukkersleerling, M. R die bij de firma in dienst was. Hij be- Valsche rijksdaalders ln! k™*" briefkaarten aan ver- omloop. Door den heer R. van H., districts inspecteur van de spoorwegdiensten, is bij de politie een (vermoedelijk! valsche rijksdaalder gedeponeerd, die door zijn dienstbode was ontvan gen. We vernemen, dat er In den laat- sten tijd meerdere valsche rijksdaal ders in omloop zijn. Begin van brand. Een beginnetje van brand kwam Maandagavond om 9 uur voor in de j alousie nfabriek van de firma Senft, in de Lange Margarethastraat 11. Oorzaak was vermoedelijk het wegwerpen van een brandende lucifer door een werkman. Toen een lap en een paar geraamten van zonuescher- smeulden, werd het vuur al door politieman met behulp van een emmer water gebluscht. schillende jongens te hebben kochtde overige werden in zijn woning gevonden. Bazar Julianakeïk. Hedenmiddag te 1 3/4 uur werd tn het gebouw „Het Blauwe Kruis", Ou de Groenmarkt alhier in tegenwoor digheid van eenige belangstellenden, onder wie wij opmerkten de predi kanten Barbas, Montijn, Knottenbelt en Gerth v. Wijk, door Ds. S. A. Bal- Jon van Spaarndam geopend de ba zar ten voordeele van de te Schoten te stichten Julianakerk. Ds. Baljon herinnerde er aan, dat dank zij den kerkeraad van Haarlem in het Schotefrkwartle'r, dat krach tens een besluit van het classikaal bestuur van Haarlem kerkelijk bij Spaarndam behoort, een kerk kan ge sticht worden. I'n korte wocfrden herinnerde spre ker aan de geschiedenis van de Ju- Leelijkeval. In de Haarl. Brood- en Meelfabriek is Maandagmiddag de 63-Ja'rige bols- - kersknecht H. O., wonende Oranje- lianakerk. Toen Ds. Brandsma beroe- boomstraat, tliteeaMon bij het schud- P<"> *™a, M«k weldra, dat hot lokaal ven van bwoden in den oven. Ill) Jiop lot toe de kerkdiensten 'n kneusing op die volgens verklaring 8"houden^werdeih tejileln was; een van den geroepen arts niet iovenege- vaarlijk is, en werd per brancard naar het ziekenhuis gebracht. Ons spoorlijstje. In de opgave van de vertrekuren der treinen van HaarlemAmster dam staat opgegeven 9.55a, dit moet zijn 9.55 ab (sneltrein, geen buurtver keer). GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 8. Telefoon 11TO. Ingeschreven: 2 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, wa genmaker, 2 meubelmakers, 1 mo delmaker, 1 metselaar, 9 opper lieden, 1 stueadoor, 1 witter, 7 machinebankwerkers, 2 monteurs, 9 grofbankwerkers, 3 metaaldraaiers 4 vuurwerkers, 8 ketelmakers, kerk bleek zeer noodig. En kort nadat Prinses Juliana ge boren was is aan H. M. de Koningin gevraagd de kerk naar Haar dochter to mogen noemen. Op dit verzoek is gunstig beschikt; spreker hoopte, dat liet kerkgebouw weldra verrijzen zal, met een toren er op, die naar boven wijst, als een symbool van bet stre ven van den mensch naar boven. Ds. Baljon sprak ten slotte den wensch uit, dat de financieele op brengst van den bazar, tot welks tot standkoming zoovelen hebben me degewerkt, voldoende zal zijn, om de bouwplannen een goed stuk dichter bij hun verwezenlijking te brengen. Spreker eindigde met den uitroep: Go<l zegen den bazar Vervolgens werd de bazar bezich tigd. In ons nummer van giste'ren gaven burgersmedin, 5 machinisten, 8sto-j wij van de feestelijk versierde zaal kers, 3 electriciens, 1 Instrument-reeds een beschrijving, makers, 2 koperbankwerkers, 9 ko perslagers, 8 loodgieters, schoen makers, j zadelmakers, 1 kleerma ker, 2 schilders, 1 behangers, 1 stoffee rder, 6 bloemisten, 4 tuin lieden, 11 grondwerkers, 2 bakkers, 1 banketbakker, 2 slagers, z krui deniersbedienden, 1 kellner, 15 ma gazijnknechts, l9 loopknechts, 2 huis knechts, 1 sigarenmaker, 8 kantoor bedienden, 2 boekdrukkers 1 letter zetter, lithograaf, 1 binder, 18 losse werklieden 1 dienstboden, 13 werksters, 8 naaisters, 3 kook sters, 3 huishoudsters, 6 vrou welijke kantoorbedienden, adspl- rant bouwk. opz., steenhouwers- voegers, 5 Koetsiers eu voerlieden. ACTIE DER GRONDWERKERS. De Grondwerkers\ ereeniging „Voor uitgang zij ons streven," afd. der Land. Fed. van Bouwvakarbeiders in Nederland, beeft gisteravond de ge voerde correspondentie met de pa- troonsvereeniging van Haarlem en aangrenzende gemeenten besproken en een motie aangenomen, waarin betreurd wordt het nalatig beant woorden van brieven, door deze ver- eeniging gezonden, te meer waar op 1 April door de putroonsvereeniging in een schrijven is meegedeeld, dat zij niet ongenegen is, om een collec tief contract af te sluiten met verhoo ging van loon en verkorting van ar beidstijd. Daarop zijn twee brieven geschre ven, waarop nog geen antwoord ge komen is. Het komt de GrondweTkersveroeni- Geslaagd. Bij het gisteren te Utrecht gehou den examen voor apothekeresse slaag de mej. W. V. Drijber, te Haarlem. Accoord gehomologeerd. Door de Arrondi&sements Recht bank alhier is bij vonnis van 9 Mei 1911 gehomologeerd het accoord (10 pCt.) in het faillissement van D. Jong kind, winkelier te Heemskerk. Faillissementen. Door de Arrondissements Recht bank alhier zijn bij vonnissen d.d. 9 Mei 1911 in staat van faillissement verklaard W. Middel, schoenmaker, wonende te Haarlem, Oosterstraat. S. Breijer, bouwondernemer Haarlemmermeer (Lisserbroek). Th. A. Vogel, kruidenier, wonende to Haarlem, Delftstraat. F. J. Honnebier, wagenmaker te Haarlem, Kinderhuisvest. Rechter-commissaris in alle Mr. W. H. van Nes van Meerkerk. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Door de Jonge Vrijz. Prop. Club zal deze maand een vergadering met de bat worden gehouden, waarin als spreker zal optreden de lieer F.. Blom met het onderwerp: „De strijd de'r toekomst". SPAARNDAM. Brand. Gistermiddag omstreeks 5 uur ont stond brand in de houten woning van C. Bouwens, pontwachter ih den ging voor. dat door de patroonsveree SpaarndammerDolder. Het huis brandde bijna geheel uit. De brand spuit kwam spoedig ter plaatse. Vermoedelijk ia de brand ontstaan, doordat de vlam in een pan met spek ia geslagen. Verzekering dekt de schade. HEEMSTEDE. Maandagavond werd alhier in Café Landzicht, onder voorzitterschap van Mr. D. E. van Lennep, een vergade ring gehouden van de afdeel in g Heemstede der Noord-Hollandsche Vereeuiging „Het Witte Kruis'. liet verslag van den secretaris over den toestand dor afdeeling wus min der opwekkend. Moge de gemeente, wat hel zielental aangaat, zich steeds uitbreiden, dit is niet het geval met het aantal leden der afdeeling. Het leilen tal bedroeg op liet einde van 1910 slechts 138. Van liet verplegings- materiaal werd aan 81 personen 112 voorwerpen in bruikleen gegeven. De ligtent voor lijders aan tubercu lose werd slechts twee maal gebruikt. De onder-afdeeling Armverzorging be vond zich door voldoenden getdelij- ken steun in gunstigen toestand. De commissie tot nazien der roke rig van den penningmeester deelde mee, dat deze in orde bevonden ls. Er was een saldo van f 65.55 1/2. Hierop volgde verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke uf- treding van de heeren C. A. Braam, J. Beeker en J. H. M. Peeperkoorn. De twee eersten weiden herkozen. In de plaats van den heer J. H. M. Pee perkoorn, die bedankt had, werd ge kozen de heer Leistikow. Als afgevaardigde naar de algemee ne vergadering, te houden in Am sterdam, werd gekozen do lieer J. Boeleer en als plaatsvervanger Dr. E. A. M. Droog. BENNEBROF.K. In de Ned. Herv. kerk heeft giste renavond onder leiding van den heer J. van Snippenburg een goed ge slaagde uitvoering plaats gehad van do Christelijke zangveVeenlging Ben- nebroek. In de Maandagavond gehouden al gemeene vergadering van de afdee ling Be'nncbroek van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen ia de be schrijvingsbrief besproken voor de al gemeene vergadering. Tot afgevaardigden voor die ver gadering werden gekozen de heeren S. D. Kohier en H. J. Calkoen Jr.. tot vice-voorzitter der afdeeling de heer P. Bakker. De voorzitte'r Dr. A. Kouwenaar, deelde ten slotte mede. dat in Sep tember a.s. het zestigjarig beslaan van de afdeeling op feestelijke wijze zal worden herdacht. Naar wij vernamen zal eerstdaags een vergadering worden gehouden van verschillende ingezetenen, welke wonen in perceeleu gelegen aan den Rijksstraatweg, ten einde plannen te beramen om de „stofplaag" zooveel mogelijk te verminderen. VELSEN. Te Driehuis zijn weer drie gevallen van mond- en klauwzeer onder b~* rundvee geconstateerd. Tot adjunct-commies ter secretar dezer gemeente is benoemd de heer II. Verbeek, te 's-Gravenhage. HAARLEMMERMEER. Te Nieuw-Vennep ontstond 'door onbekende oorzaak jl. Maandagmor gen brand in de woning van den ar beider J. v. Os aan de Hoofdvaart, tijdens een korte afwezigheid van de bewoners. In korten tijd stond het heele huis in lichte laaie, zoodat niets gered kon worden van huisraad en wat zich verder in de woning be vond. De brandspuit was spoedig ter plaatse Men bepaalde er zich toe den puinhoop te blussclien, daar voor belendende perceelen geen gevaar be stond en het behouden der woning uilgesloten was. Huisraad en woning waren verze kerd. Vanwege de pachters der grasber men langs de wegen hoort men tal rijke klachten over de brutaliteit van de woonwagenbewoners. Doze lieden gebruiken de nachten om op gras- roof uit te gaan en meermalen vindt men des morgens, op plaatsen waar nogal aardig gras stond, een kaal- gesneden vlakte. Daar de pachters bet gras duur moeten betalen, is dit een groote schadepost en komen er natuurlijk zeer gemotiveerde klachten van ln. Mogelijk dat de polderverorde- ning hierin nog wel eens boter zal voorzien, opdat aan deze toestand een einde kome. Binnenland EEN BUITENKANSJE. Men meldt uit Enschedé aan de ,Zw. Ct." Een liuwelijkspaartjc had bij liet voltrekken van hun huwelijk een bui tenkansje. Nadat de ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, de heer G. Elhorst (lid der Tweede Kamer) in naam der wet had verklaard, dat zij door den echt waren vereenigd, deelde hij hun mede, dat zij het 1000ste paar waren, dat hij in don echt verbond en over handigde aan liet jonge vrouwtje een prachtige bouquet en een gesloten couvert, wat dankbaar werd aan vaard. SMAKELIJK ETEN. De politie te Klcetinge, bij Goes, snapte des nachts een drietal perso nen,die bezig waren op het erf van een landbouwer een aldaar onder po litietoezicht begraven rund weer voor den dag te halen, "t Doel was, dit cadaver naar Bergen op Zoom te ver voeren en tot werst te verwerken. De nachtelijke bezoekers, een poelier van Kattingdijke en twee knechts van den betrokken landbouwer kregen na tuurlijk proces-verbaal, terwijl het smakelijke boutje sinds dién zeer scherp wordt bewaakt. WEER VRIJGELATEN. De verdachte van den moord op den rijksveldwachter te Well, die in liet latst van Februari werd doodgescho ten, is bij gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. BLOEDVERGIFTIGING. De lieer W.. steenkolenhandeluar to Leiden, krabde een dezer dagen een puistje aan zijn gelaat stuk. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging, tengevol ge waarvan hij is overleden. LEELIJKE VAL. Gistermorgen is in de ijzerfabriek van Backer Rueb te Breda een man, toon hij op zij sprong om een stuk ketel, dat van een wagentje gleed. Ie ontwijken, uitgegleden en achterover gevallen, waarschijnlijk met hei hoofd op een hard voorwerp. Naar het vasthuis vervoerd, overleed hij ongeveer een uur na liet ongeluk. DE AMSTERDAMSCHF. BEGROOTING. Do uitkomsten van 't gemeentelijk beheer over hef afgeloonen jaar z'in, volgens de Tel.. van dien aard. dat ook <iit jaar geen belastingverhoog ing noodis zal zijn. Evenals vorig jaar, zijn ook thans weer de resultaten van de exploitatie der gasfabrieken vooral zeer gunstig geweest, terwijl ook la andere bedrijven een goed jaar heidien gemaakt. STAKING GEëINDiGD De staking aan de jaloezieën fob bok der firma Heineken. te Amsterdam, I, naar „Het Volk" meldt, geëindigd. De stakers krijgen nu de helft van hun looneisch ingewilligd en het vol gend jaar de andere helft. Sport en Wedstrijden VLIEGEN TE SOESTERBERG. Zondag vliegen do beide Franschen Hanriot en Leigagneux te Soesterborg. Voorts zullen daar ook vliegen de Hol landers Wijnmalen en Koolhoven, ter opening van het vliegseizoen. Daarna vertrekt Legagnoux naar Frankrijk, waar hij te Chdlons en te Lyon zal vliegen. Hanriot vliegt vermoedelijk te Winschoten. WEER EEN VLIEGER GEVALLEN. De aviateur Fay, die met een bi- plan op liet vliegveld van Issy-les- Moulineaux proefvluchten deed. werd tegen een blok huizen geslingerd. Iiij verloor de macht over zijn toestel. Dit sloeg nog tegen een telegraafpaal en viel eindelijk door liet dak van een loods. De vlieger werd met gebroken rug- gegraat opgenomen. Zijn toestand is hopeloos. Gemengd Nieuws EEN COMPLOT? De Temps maakt melding van d« ontdekking van een anarchistisch complot, ten doel hebbende do Pa- rljscho politie-prefectuu'r in de lucht te doen vliegen. De politie weigert elke inlichting en schijnt ontevreden, dat de geschie denis niet geheim is gebleven. De dl-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1